PDA

View Full Version : Jucatori in selectionata Ligii



relansat
23rd May 2006, 13:32
Dacă la finalul turului echipa moldoveană era pe ultimul loc, cotată cu cea mai mică şansă pentru evitarea retrogradării, acum, cāţiva fotbalişti ai acestei formaţii au fost selecţionaţi īn lotul Ligii.

Vasluiul are nu mai puţin de patru jucători īn selecţionata Ligii pentru turneul fulger care se va desfăşura vineri.
Portarul Sebastian Huţan, fundaşul Bogdan Panait, mijlocaşul Marius Croitoru şi atacantul Valentin Badea se vor afla sub conducerea lui Cosmin Olăroiu. ”Este un pas īnainte īn ceea ce priveşte cariera mea, dacă mă aflu īn vizorul reprezentanţilor LPF”, a spus Badea. Golgeterul vasluienilor speră ca, īn scurt timp, să fie convocat şi la naţională. ”E primul an pentru mine īn Divizia A. Mai am de muncit, dar mai am şi destul de mult timp. Dacă voi confirma īn continuare, poate o să fiu selecţionat. Acesta este visul meu cel mai mare īn momentul actual”, a mai adăugat ”Martorul”.
La turneul de la Timişoara vor mai participa echipa locală Poli şi formaţia Hajduk Kula din Serbia, participantă īn Cupa UEFA. Din lotul Ligii fac parte Popa, Huţan, S. Stancu, Cotolan, Panait, Raţiu, Neşu, Burcă, Rada, Panc, Bălace, Lazăr, R. Stancu, Lovin, Croitoru, Grigorie, Todoran, G. Coman, Năstăsie, Tilincă, Iacob, V. Badea.

" Este bine pentru mine că am intrat īn vederile antrenorului Cosmin Olăroiu. Sper să ajung īn curānd şi la naţională."
Vali Badea, atacant FC Vaslui

Dispar gropile
Īn cazul īn care Vasluiul va cāştiga la Bacău şi va obţine astfel certitudinea rămānerii īn prima ligă, terenul moldovenilor va intra īn reparaţii. De asemenea, Adrian Porumboiu (foto) şi conducerea Consiliului Local Vaslui au promis că vasluienii īşi vor putea īncuraja echipa favorită sub lumina reflectoarelor din toamnă. (Felix BUTNARU)

razwan_vs
23rd May 2006, 17:06
cei 4 jucatori care is la selectionata ligiii s-ar putea sa paraseasca vasluiu din sezonul viitor :(

relansat
23rd May 2006, 20:47
Este adevarat ce spui, insa sunt sigur ca Porumboiu, respectiv antrenoru` care va veni, vor gasi solutii in a incropi un lot care sa se mentina

inca un an in liga ... iti dai seama ca, pentru a veni un antrenor ca Dan Petrescu la echipa trebe sa il asiguri ca ai o echipa buna cu care sa

reusim sa ne mentinem ... toate la randul lor, sa vedem cine o sa plece si cand