PDA

View Full Version : Reputation



ady_azzuro
18th December 2003, 11:17
As vrea sa imi spuneti si mie cum sta treaba cu reputatia, am trecut si pe la celelale forumuri vBulletin si am observat ca patratele colorate cresc in numar, dar la noi raman necolorate si este decat unul singur, am observat 2 sau 3 forumisti de pe online care au 2 patratele colorate si spune ceva de spectacular aura, ma lamuriti si pe mine?
Multumesc anticipat http://www.smiliearchiv.com/smilies/flaggen/flaggen_2.gif

Vadim
19th December 2003, 15:59
Reputatia intri cu ea default la o valoare. Este posibil ca unii useri noi sa aiba reputatie mai mare, sa fi scapat inainte sa pun eu valoarea care trebuie. In mod normal, se pleaca de la 0, pe gri, iar apoi se urca spre verde, una sau mai multe buline, insotite de un text. Trebuie sa vad cum sa pun reputatie in cifre, dar cred ca asta se va putea abia la versiunea finala 3.0 a vbulletin.

ady_azzuro
19th December 2003, 16:37
Am inteles, noi suntem on a distinguished road :)
Si cand se va lansa versiunea finala 3.0 a vBulletin?

Vadim
19th December 2003, 16:41
Da, si eu sint tot "on a distinguished road" :D
Nu stiu cand o sa lanseze 3 final, se lucreaza la el de un an de zile. Aici e beta 7, ei au lansat acum una mai noua Gamma, dar tot nu e finala. Eu nu am reusit sa pun aici Gamma, nici nu imi prea place cum arata. Uite aici gamma: www.vbulletin.com/forum

ady_azzuro
19th December 2003, 16:47
Arata mai misto Gamma, dar nici cu asta nu imi e rusine :cool:

Vadim
19th December 2003, 16:49
Gamma are probleme multe, din cate vad acolo. Daca te uiti, schimba modul de afisare a posturilor, numele vine sus, nu in stanga, ca la Beta 7. Este destul de aiurea, daca nu era schimbarea asta majora, il puneam si eu pe ols. Echipa vbulletin spune ca va lasa optiunea ca userul sa aleaga cum sa fie afisate posturile (cu avatarul si numele in stanga sau deasupra). Gamma acum nu permite asta. vBulletin spune ca acesta este forumul viitorului, cu numele sus, nu in stanga.

ady_azzuro
19th December 2003, 16:54
Nasol, oricum cel mai bine ar fi sa astepti pana se vor definitiva toate detaliile si abia apoi sa instalezi si tu, daca vrei, Gamma :)
Reputatiile cand ne mai cresc? Sau tot on a 'distinguished road' ramanem? :D

ady_azzuro
27th January 2004, 14:37
Cum mai stam cu reputatia, Vadime?

Vadim
27th January 2004, 14:44
Deocamdata da. As vrea sa o fac pe puncte. Tu vei fi "riding a sand storm" :).

ady_azzuro
27th January 2004, 15:22
Interesant :)
Ce ar fi sa pui mai multe informatii despre Reputation?

ady_azzuro
11th May 2004, 19:47
Deocamdata da. As vrea sa o fac pe puncte. Tu vei fi "riding a sand storm" :).
Cam cand vei vrea sa o faci? Acum nu mai apare nimic care sa faca referirie la reputatie... :rolleyes:

Corrado*
25th March 2005, 13:54
wtf e aia reputatie? ce patratzele? ce puncte? unde arata reputatia? huh?

Vadim
25th March 2005, 13:54
Optiunea nu mai e activa pe forum.

Corrado*
25th March 2005, 13:58
aha.. ma speriasem.. ms oricum.. raspunde`mi shi mie plz pe moderatori :D sau un PM

Paul
25th March 2005, 13:58
off topic

Vadim un upgrade la forum cand faci ...

Vadim
25th March 2005, 14:16
La ce upgrade te referi?

CoolRain
25th March 2005, 15:30
wtf e aia reputatie? ce patratzele? ce puncte? unde arata reputatia? huh?
buey, da' asta mic isi baga nasul peste tot

Darkslowstar
25th March 2005, 15:56
Da, incepe sa semene a frate mai mic :). Sa vezi ce o sa faca daca ajunge big brother :D.

Corrado*
25th March 2005, 18:53
buey, da' asta mic isi baga nasul peste tot

"buey" nene, ce ai cu mine? ma vezi mai mic shi te iei de mine?
imi zici shi mie de ce te deranjeaza intrebarile mele?

come on, show me what ya` got! :degete:

ady_azzuro
23rd April 2005, 00:21
wtf e aia reputatie? ce patratzele? ce puncte? unde arata reputatia? huh?
Ehh, e 'grele' cu reputatia asta, se castiga in timp. :) Vezi la forumurile originale vBulletin ce inseamna cu adevarat reputatia, e ceva distractiv, ar fi interesat sa fie introdusa aceasta optiune si pe acest forum.

desdemona
23rd April 2005, 00:29
Pai reputatia e cifra aia de ti-o arata in dreptul acestei denumiri la fiecare user, adica cator persoane le-ai recomandat forumul si te-au nominalizat pe tine la inregistrare ca sursa (de unde au aflat de forum). Sau tu te referi la altceva, ady?

realmadrid.com
23rd April 2005, 00:35
Nu...reputation este alta optiune...care nu este activata pe forumul acesta:D
Tu te referi la "Referrals"

ady_azzuro
23rd April 2005, 00:37
Ma referi la altceva.:D Sunt acele patretele verzi care iti apar in dreptul numelui si cu cat sunt mai multe cu atat esti mai...'reputat' Plus ca atunci cand pui cursorul pe ele iti apar niste nume haioase, stai sa caut un exemplu...revin :D

desdemona
23rd April 2005, 00:38
A, da, la alea ma refeream. Si totusi, stiu sigur ca atunci cand am pus si eu la un moment dat aceeasi intrebare, mi s-a raspuns cam tot in genul in care am scris eu mai sus. In fine, nu conteaza :) Bine ca am lamurit-o si p-asta. Mersi, Ionutz :)

Ady, pai eu nu vad patratele pe forum aici. Dar cred ca stiu cam la ce te referi. Daca vad exemple cu siguranta o sa-mi dau seama :)

ady_azzuro
23rd April 2005, 00:46
Cand eram eu pe forum si cand s-a trecut la vBulleton (acu multa vreme) erau patretele.
Ete un exemplu mai jos :D
http://www.vbwebmaster.com/forums/showthread.php?p=3544#post3544

La aia care au un patratel scrie de exemplu "bassnutz is on a distinguished road"

http://www.vbwebmaster.com/forums/images/reputation/reputation_pos.gif

Cam asa arata un patratzel. :D

desdemona
23rd April 2005, 00:55
Am vazut patratelul (verde). Da` care-i faza totusi, ca vad ca la toti (pe linkul dat de tine) scrie la fel cand tii cursorul pe patratel - si la aia cu 1 post, si la aia cu 30 si ceva, si la cei cu aproape 300. La o anumita limita scrie altceva sau patratelul asta face numai deosebirea intre cei cu reputatia buna si cei cu reputatia proasta? Adica cam ca la unele jocuri RPG pe care le joci pe internet - cand omori alti jucatori - si acest lucru iti strica reputatia, fiind bineinteles o chestie vizibila, astfel incat ceilalti sa stie sa se fereasca de astfel de caractere indoielnice? :D In fine, am dat un exemplu prost, dar a fost primul care mi-a venit in minte cand m-am gandit la cuvantul "reputatie" :)

ady_azzuro
23rd April 2005, 16:13
Pai reputatia iti creste cu cat esti mai vechi pe un forum si cu cat scrii mai multe mesaje. :D Probabil ca acei membrii erau destul de noi si n-au avut timp sa se 'reputeze' :D
Reputatia iti mai poate creste daca alti utilizatori te pun pe lista lor de prieteni, si cu cat esti mai po****r(a), cu atat ai mai multe reputatie. :D