PDA

View Full Version : Emeghara ar putea sa se lase de fotbal!



Kainsashiki
13th August 2007, 20:25
SOCANT: Emeghara ar putea sa se lase de fotbal!

Jucatorul sosit in aceasta vara in Ghencea de la Poli Timisoara, Ifeanyi Emeghara, are grave probleme cu inima si ar putea chiar sa se lase de fotbal, conform TVR 1. Managerul sportiv al Stelei, Adrian Ilie, a confirmat problemele medicale ale lui Emeghara.

Fundasul stanga adus pentru 1.3 milioane de euro de la gruparea lui Marian Iancu a evoluat in meciurile de pregatire ale echipei, insa din cauza unei leziuni le glezna s-a accidentat si a pierdut debutul sezonului.

Ultimele informatii despre starea de sanatate a lui Emeghara au sosit pe 10 august, cand pe site-ul Stelei se anunta ca "Emeghara a reluat alergarile usoare si se spera ca revenirea sa la un ritm normal sa se produca in preajma returului cu BATE Borisov, din turul III preliminar al Ligii Campionilor", insa TVR 1 sustine ca problemele nigerianului sunt foarte grave, iar totul este tinut secret, urmand ca jucatorul sa plece in aceste zile la o clinica de specialitate.

Managerul sportiv al Stelei a confirmat pentru Fanatik problemele cardiace ale lui Emeghara. "Este adevarat ca Ifeanyi a fost descoperit cu unele probleme cardiace la un test facut impreuna cu echipa, iar acum el a repetat testul. Miine vom afla rezultatele acestuia si vom vedea clar de ce natura este problema sa. Eu nu sint medic ca sa imi dau cu parerea", a spus Adrian Ilie.

Onlinesport

whisper
13th August 2007, 20:28
:( Sper sa nu fie ceva grav...:(

Dani3l
13th August 2007, 20:32
Nwanku Kanu a avut si el probleme cu inima pe cand juca la Inter Milano.Nu stiu daca e aceeasi problema la inima,insa,Kanu dupa problema de la inter,a mai jucat la Arsenal,West Bromwich si acu e la Portsmouth.:ok:

mihaicc
13th August 2007, 20:42
Ii doresc multa sanatate si sa revina cat mai repede pe gazon,dar cu regret o spun,nu la Steaua.

Ioca10
14th August 2007, 10:17
Nu cred sa fie nimic grav...doar cautarea senzationalului de catre presa:)

Elphax
14th August 2007, 10:23
sper sa nu fie nimic grav, e un jucator bun si un caracter exceptional, ar fi pacat de el, chiar daca a ajuns la voi ;)

Snake_21
14th August 2007, 10:38
Da ar fi pacat pentru el sa i se incheie cariera acuma :(

myke
14th August 2007, 11:09
inca o gafa a medicilor stelei. dupa andrey si nenumaratele accidentari acum si treaba asta cu emeghara. nu am nimic cu el, dar sa dai 1.3 milioane pe unu care e posibil sa se lase de fotbal... :(

YoYoyOi
14th August 2007, 12:39
mama ce i-a tras-o Iancu lui GG :cry: :cry: :cry: :cry:

myke
15th August 2007, 10:27
da, dar indirect ne-a tras-o si noua. dageaba o da cotita acum ca vrea jumate din bani inapoi, orice fotbalist inainte sa semneze trece(sau nu) o vizita medicala.

Ioca10
15th August 2007, 13:34
Nu are nimic revine la anrenamente;)

Snake_21
15th August 2007, 23:45
Am citit si eu asta :D