PDA

View Full Version : Smecheria lui Radoi



Paul
22nd May 2006, 14:05
Mirel Radoi a pariat 50.000.000 pe CFR - Rapid , semn 2 , cota 1.80.

In mod normal , daca era cinstit si punea un singur bilet era:
50 mil * 1.8 = 90 mil , dar dadea 25% la stat !

Adica dadea la stat 22.500.000 , deci ramanea cu 77.500.000 lei in mana.

Asa a pariat pe 20 de bilete , cate 2.500.000 , si nu da la stat nici un cent impozit :ok:

Vi se pare normal sa nu fie impozitat ?

fortza_dinamo
22nd May 2006, 14:13
no pai metoda asta e de cand lumea...90% din pariori o practica...nu numa jucatorul de la steaua....nu mi se pare normal.....dar daca exista aceasta portitza de a fenta legea de ce nu?!?!

Paul
22nd May 2006, 14:17
stiu ca e veche
aceeasi lege zice ceva de genul "daca castigurile cumulate ale unei persoane intr-o zi depasesc valoarea de 5.900.000 [...]".

Deci pariorii cinstiti ar trebui sa ceara sa plateasca impozite ;)

Nu zice nicaieri de castigul de pe un bilet !

iuli
22nd May 2006, 14:24
inca un thread inteligent....

auzi doar nu era prost sa dea 25% la stat....

Paul
22nd May 2006, 14:25
evident ca nu trebuie sa fi prost sa dai la stat , da sa vi in fata camerelor de luat vederi cu 25 de bilete :o:

Isi face singur probleme , si problema e destul de serioasa! Cine o sesizeaza? E buna actuala lege?

relansat
22nd May 2006, 14:30
Nu a fost destul de smecher Radoi ... pacat ca nu pariaza online, astfel nu mai era nevoit sa plateasca timbru social

si regia ... oricum, frumos artificiu facut de el, probabil a ascultat de `ai mai batrani ... paule, radoi, cu siguranta, nu a vrut

sa demonstreze ce mare parior este ... scopul lui era altul :) ... bravo lui :ok:

Celso
22nd May 2006, 14:43
da..era altu....daca nu castiga..nu mai zicea nik...si se ''pipi'' pa ei de 50 de milioane...iar aku ca ia iesit...gata stia el rezultatu de la Rapid:mda: ...frumos scenariu facut cu cateva ore inaintea partidei de M.M.,Jiji si Radoi capitan de plai:evil:...legat de ''smecherie''...am vazut ca avea bilete de la mai multe agentii si case de pariuri....asa ca...nare nici o problema!!!

One-Man Show
22nd May 2006, 14:46
Vi se pare normal sa nu fie impozitat ?

Da' ce are bre ? Sa moara Bodu de ciuda ! :evil:

relansat
22nd May 2006, 14:48
Uite ca d`nu` celso s`o prins de smen ... cam asta gandeam si eu ... de asta va intreb, Radoi a spus de biletele puse la pariuri

inainte de a se termina meciul lui Rapid? Aici e dilema :)

alwex
22nd May 2006, 14:48
Mirel Radoi a pariat 50.000.000 pe Sportul - Rapid , semn 2 , cota 1.80.

In mod normal , daca era cinstit si punea un singur bilet era:
50 mil * 1.8 = 90 mil , dar dadea 25% la stat !

Adica dadea la stat 22.500.000 , deci ramanea cu 77.500.000 lei in mana.

Asa a pariat pe 20 de bilete , cate 2.500.000 , si nu da la stat nici un cent impozit :ok:

Vi se pare normal sa nu fie impozitat ?
67.500.000 :rosu: :rosu: :p

ady51a
22nd May 2006, 16:09
stiu ca e veche
aceeasi lege zice ceva de genul "daca castigurile cumulate ale unei persoane intr-o zi depasesc valoarea de 5.900.000 [...]".

Deci pariorii cinstiti ar trebui sa ceara sa plateasca impozite ;)

Nu zice nicaieri de castigul de pe un bilet !
Pai daca e destept pana la capat se duce si incaseaza cate un bilet pe zi.:ok: si nu mai are castigul cumulat zilnic peste sau se duce cu toata echipa, si cu MM:D


Nu a fost destul de smecher Radoi ... pacat ca nu pariaza online, astfel nu mai era nevoit sa plateasca timbru social

si regia ... oricum, frumos artificiu facut de el, probabil a ascultat de `ai mai batrani ... paule, radoi, cu siguranta, nu a vrut

sa demonstreze ce mare parior este ... scopul lui era altul :) ... bravo lui :ok:

Pai daca paria online cum mai arata presei biletele dupa meci? E mai spectaculos asa sa le falfaie biletele pe la nas :D

Sergiu
22nd May 2006, 16:24
In ziare scria ca a pariat si pe CFR - Rapid 2.
Mare parior si asta.

Dudubetwin
22nd May 2006, 16:34
In ziare scria ca a pariat si pe CFR - Rapid 2.
Mare parior si asta.

pai despre asta ii vorba !! chiar asta a pariat !! rRapid 2 !!despre asta vorbim !!

Sergiu
22nd May 2006, 16:47
Scuza-ma daca nu vad bine dar scria Sportul Rapid 2.

Kainsashiki
22nd May 2006, 16:57
a gresit Paul acolo. Se referea la CFR :)

Dudubetwin
22nd May 2006, 20:16
Mirel Radoi a pariat 50.000.000 pe CFR - Rapid , semn 2 , cota 1.80.

In mod normal , daca era cinstit si punea un singur bilet era:
50 mil * 1.8 = 90 mil , dar dadea 25% la stat !

Adica dadea la stat 22.500.000 , deci ramanea cu 77.500.000 lei in mana.

Asa a pariat pe 20 de bilete , cate 2.500.000 , si nu da la stat nici un cent impozit :ok:

Vi se pare normal sa nu fie impozitat ?


nu vad unde scrie sportul - rapid 2 ....

alwex
22nd May 2006, 20:27
l`a editat... uita`te in "quote"`ul meu... asha a fost scris prima oara

Dudubetwin
22nd May 2006, 20:36
unde vezi tu ma ca`i editat ??

bran
22nd May 2006, 20:53
A facut si el un ban in plus. :rosu: :rosu: :rosu:
Serios vorbind nu este bine ca se intampla asemenea lucruri. Cineva trebuie sa se sesizeze.:mda: :mda: :mda:

alwex
22nd May 2006, 21:02
bagherro, intreaba`i pe aia care au vazut biletul; inainte sa sesizizi sergiu chestia asta... oricum... nici eu nu am sesizat`o + k ce motiv as fi avut sa modific biletu` in quote

Paul
22nd May 2006, 21:02
e editat bre , va calmatzi azi ?
NU asta era problema :D
/sorry de offtopic

Vadim
22nd May 2006, 21:03
Nu cred ca pe Radoi il durea sa dea la stat. Pur si simplu a vrut sa arate ceva.

Paul
22nd May 2006, 21:04
Nu cred ca pe Radoi il durea sa dea la stat. Pur si simplu a vrut sa arate ceva.
Si aici e o smecherie.
MM a lansat bomba cu 2 ore inainte de meci. Presupun ca Radoi nu a pariat cu 2 ore inainte de meci :D
Deci se stia din`nainte de meci ;)

Dudubetwin
22nd May 2006, 21:04
hai acuma sa vorbim nimik !! si eu am facut chestia asta la pariloto !! am pus miza 1 milion pe o cota de 7 si ceva iar la castigul

de peste 7 milioane se ia impozit si trebuie mers la Cluj ( eu is la 45 de km de cluj ) si mai multe chestii !! si am pus 2 bilete la fel

cu miza fiecare 500.000 asa ca sa nu vorbim de ce a facut Radoi si ca trebuie sanctionat si sa`i dam ":rosu:" si chestii deastea !!

omu` nu`i prost sa dea la stat vreo 20 si ceva de milioane asa ca nu are ce face cu ei ... practic daca din 90 de milioane pe

care le`a castigat daca mai dadea vreo 23 lui ii ramaneau 17 milioane castig .. nu merita sa risti 50 de milioane pentru 17 numa

ca cineva de pe un forum sa nu te judece !! hai sa fim seriosi !! oricare dintre noi facea chestia aceasta !! nu faceti acuma pe

cei mai constinciosi oameni si pe oamenii care abia asteapta sa dea bani la stat !!

alwex
22nd May 2006, 21:10
hai acuma sa vorbim nimik !! si eu am facut chestia asta la pariloto !! am pus miza 1 milion pe o cota de 7 si ceva iar la castigul

de peste 7 milioane se ia impozit si trebuie mers la Cluj ( eu is la 45 de km de cluj ) si mai multe chestii !! si am pus 2 bilete la fel

cu miza fiecare 500.000 asa ca sa nu vorbim de ce a facut Radoi si ca trebuie sanctionat si sa`i dam ":rosu:" si chestii deastea !!

omu` nu`i prost sa dea la stat vreo 20 si ceva de milioane asa ca nu are ce face cu ei ... practic daca din 90 de milioane pe

care le`a castigat daca mai dadea vreo 23 lui ii ramaneau 17 milioane castig .. nu merita sa risti 50 de milioane pentru 17 numa

ca cineva de pe un forum sa nu te judece !! hai sa fim seriosi !! oricare dintre noi facea chestia aceasta !! nu faceti acuma pe

cei mai constinciosi oameni si pe oamenii care abia asteapta sa dea bani la stat !!]
ya right man... toti faceam la fel... sh care nu facea, era :headbang: :headbang:
@paul...da` de ce nu scrie k e editat dak l`ai editat.......?

relansat
22nd May 2006, 21:22
Un mizilic pentru Radoi cele 50 milioane pe care le`a pariat ... nush de ce a dat "pastila" dupe meci ...

aceste bilete vin ca suport a ceea ce a declarat MM`ul inainte cu cateva ore de meci ... cine stie daca o fo` banii lu` Radoi? :evil:

O mascarada, nimic mai mult ... cat despre impartirea sumei pe mai mult bilete, este o idee buna ... un mijloc de sustragere de la

a mai plati cativa banutzi :) ... personal, n`am vazut meciu` de la Cluj, ashe ca nu ma pot pronunta daca a fost ceva necurat la mijloc

ady51a
22nd May 2006, 22:13
]

@paul...da` de ce nu scrie k e editat dak l`ai editat.......?
Of dar vad ca aici se insista pe altceva. L-a editat probabil in timpul regulamentar cand avea inca activ butonul edit.

Radoi nu a stat in banii aia. Altul a fost mesajul, a vrut sa arate ca e sigur de meciul de la Cluj. Poate a pariat si pe CFR 50 milioane si daca bateau le arata pe alea :happy , fiind sigur ca bate CFR:D .

Paul
22nd May 2006, 22:23
ba si io am pariat pe CFR , ii drept ca numa 500.000 (deh dupa buget) da am pariat si 1x in Regie pe principiu ...daca trece Rapid pe primu loc , macar sa iau si io un banutz ;)

relansat
22nd May 2006, 22:47
Jucat`am 1x si m`am fript in mare stil ... palida prestatia CFR`istilor care au fost calcatzi in picioare de colegii de breasla

Celso
23rd May 2006, 08:08
hadie ma cu atata zarva si la Steaua astia....la ei nu a mai facut nimeni gura...ca se stia ce va fi pa la Bacau..de paria lumea in dracii pa ei.....de afirmatiile lu Seche...ca or sa bata la 2 goluri....astea sunt tehnicii pur steliste de sfarsit de campionat:evil: ..amintitiva anu trecut.... cam tot asa tipa si urla...in disperare sa ia campionatu'....:jerk:..si a avut numai arbitraje bune mereu....ba chiar foarte bune unele din ele///

Vraciul
23rd May 2006, 08:26
.... asa cum a recunoscut aseara becali cand a intrat in direct cu mircea lucescu la o emisiune tv. manevre psihologice pe sfarsit de campionat. becali si mm au sarit cu gura pentru a contracara "cazul" de la bistrita cu arbitrul mazilit.
sunt presiuni normale la nivelul si la miza asta.

referitor la radoi. intentia lui a fost de a intarii acuzele patronului si ale lui mm, o manevra psihologica. nu cred ca poate fi acuzat ca fenteaza statul prin neplata impozitului, poate pur si simplu sa declare in fata camerelor tv ca biletele sunt ale lui dar nu va veni nimeni sa il controleze. si sunt convins ca nu va merge el sa isi ridice banii.

Dudubetwin
23rd May 2006, 11:42
hadie ma cu atata zarva si la Steaua astia....la ei nu a mai facut nimeni gura...ca se stia ce va fi pa la Bacau..de paria lumea in dracii pa ei.....de afirmatiile lu Seche...ca or sa bata la 2 goluri....astea sunt tehnicii pur steliste de sfarsit de campionat:evil: ..amintitiva anu trecut.... cam tot asa tipa si urla...in disperare sa ia campionatu'....:jerk:..si a avut numai arbitraje bune mereu....ba chiar foarte bune unele din ele///

arbitraj cum este cel de la bistrita din campionatul acesta ... nu ?/ la asta te refereai !!? este ca daca batea STEAUA la Bistritza acuma erau 5 pct avans si mai erau 2 etape ?? VEZI ... un arbitraj a influentzat un campionat !!

iuli
23rd May 2006, 12:55
loooooool....bagheera steaua-cluj...s-a trecut destul de repede peste acest meci...

amintiti-va cu totii...

aceleasi greseli numai ca nu pt echipa potrivita, unul a luat nota 5, altul (care este si baiatul presedintelui CCA) a luat 7...

asta dupa ce jiji oieru` a fost sa discute vreo 2 ore cu acesta....nimic de spus....

si la faza cu radoi, eu unul nu cred ca a pariat 50 de milioane....nu a aratat nimic...doar un tichet de la stanley....

Dudubetwin
23rd May 2006, 13:09
cum nu a aratat ?? a aratat un teanc de bilete de la stanley si de la astra !!

iuli
23rd May 2006, 13:14
a aratat suma?????

stii u ca era doar cu rapid????

eu nu...oricum nu cred ca a fost blat cluj-rapid

relansat
23rd May 2006, 13:20
Subscriu la ce a spus iuli ... m`am saturat sa tot aud de blaturi la tot drumu` ...

Au ajuns sa rada si ceilaltii de noi cu poligrafu` si toate tampeniile care au fost in ultima vreme ...

Dudubetwin
23rd May 2006, 13:32
oricum .. .blatul a fost ... stiu precis !! toata lumea care a fost la meci , la Dej mi`a spus ca a fost blat !! si suporterii rrapidului au zis asta !! Cand a trecut trenul cu suporterii rrapidisti si a oprit aici in gara la Gherla .. multi strigau ca a fost blat!!

iuli
23rd May 2006, 13:46
som usor !!!

:P :P :P

White Shadow
23rd May 2006, 13:51
a aratat suma?????

stii u ca era doar cu rapid????

eu nu...oricum nu cred ca a fost blat cluj-rapid

Vreau sa aflu si yo acest raspuns de la persoane mai informate decat mine.
Yo sunt mai prost informat , aici la Covasant prind doar un program de muzica po****ra.

A aratat suma ? A filmat camera de la Pro TV suma pariata pe bilete ? Sau nu avea camera zoom optic ?

El a spus ca a pariat 50 de milioane pe Rapid , deci yo intru pe forum si spun ca am pariat o suta de milioane pe Rapid , postez biletele pe forum dar suma pariata nu se vede.

Oricum nu asta conteaza ,la cat castiga Radoi la Steaua aceasta suma e mica pt el , aici a fost altceva , a spus Vraciul , nu mai am ce sa completez.

Si nu va mai acuzati unu pe altu cu blaturile pt ca sunteti foarte amuzanti.........rade ciob de oala sparta.