PDA

View Full Version : Liderul Galeriei Fariste



Rechinul Ucigas
22nd May 2006, 10:18
RENUNT LA GALERIE. DEFINITIV

Vreau sa incep prin a spune ca galeria este viata mea, GALERIA FARULUI ESTE VIATA MEA. Insa am ajuns intr-un punct din care nu mai pot continua. Au fost momente in care mi-a fost greu sa continui, au mai fost chiar si renuntari la a mai conduce galeria. Insa niciodata nu a fost ca acum. Pina acum eram multumit stiind ca voi cei care formati galeria stiti adevarul: nu sunt coruptibil si nu am luat bani de la nimeni, mai mult chiar am platit din banii mei multe dintre coregrafiile galeriei( marea lor majoritate ) . Acum insa unul care are puterea cuvintului ( hagi -- pt mine asa se scrie numele lui, cu litera mica ) si unul care detine un trust media ( nicusor constantinescu) ma acuza ca sunt manevrat si platit de Bosinceanu. Lucrul cel mai important pentru mine ca sef de galerie a fost sa nu iau bani de la nimeni. Nu am vrut sa devin marioneta nimanui si nu am fost. Acuzatiile nefondate ale lui hagi mi-au distrus toata iubirea de sport si de meciuri. Nu am facut niciodata publice sumele si cheltuilile facute la anumite coregrafii sau deplasari. Imi era indeajuns ca voi cei din galerie ( indiferent de grupare ) stiti adevarul: asta este placerea mea. Unii dau bani la curve, altii la barbut, unii pe bautura, asta insa era placerea mea sa fac coregrafii pentru echipa pe care o iubesc. Acum acuzele lui hagi ma fac sa ma simt murdar, fara sa am nicio vina. Il intreb pe hagi, cu toata iubirea care i-o poarta suporterii lui galata, ce ar face acei suporteri daca el s-ar declara fan fenerbache ? Ceea ce s-a intimplat pe stadionul din Constanta ar fi doar preludiul.... pt ca sunt sigur ca stiti ce ar pati acolo. La meciul cu Poli, cei din ARIA ULTRA au facut mesajul " PENTRU FOTBAL REGE, PENTRU FARUL RECE " si tot ei au fost cei care au strigat " GICA HAGI ESTI O MIZERIE ", cei din GNR9 si eu si oamenii de la PIRATES am strigat "PENTRU NOI HAGI ESTE UN GUNOI ", CEI DE LA TRIBUNA B L-AU INJURAT. POATE S-A DEPASIT LIMITA SI POATE A DERANJAT REACTIA NOASTRA DAR NU TOTI TREBUIE SA NE MANIFESTAM LA FEL. LA SFIRSITUL MECIULUI COPII DIN GNR 9 AU VRUT SA AFISEZE IN FATA TRIBUNEI OFICIALE MESAJE IMPOTRIVA ABUZURILOR JANDARMERIEI. AM FOST CU EI SI AU INTINS MESAJELE. A FOST MOMENTUL IN CARE A VENIT hagi LA CONFERINTA DE PRESA. AU INCEPUT SA IL HUIDUIE. LE-AM FACUT SEMN SA NU O FACA. IN ACEL MOMENT hagi S-A INDREPTAT DIRECT SPRE MINE SI A ZIS CA NU ESTE FRUMOS CE FACEM. SI CIND AM VRUT SA II SPUN MOTIVELE, MI-A INTORS SPATELE SI A PLECAT. LA FEL A FACUT SI DUPA MECIUL ROMANIEI CU CIPRU, MECI IN CARE A AVUT O GRAMADA DE BANNERE SPECIAL PENTRU EL, AM UMPLUT STADIONUL NUMAI SI NUMAI SI LA SFIRSITUL MECIULUI NE-A INTORS SPATELE. LA FEL CUM A FACUT SI LA BUCURESTI CIND AM FOST PESTE 1000 DE SUPORTERI CONSTANTENI LA "GALA hagi", EL NE TRATEAZA TOT TIMPUL CU SPATELE, SE AUTODECLARA STELIST CONVINS IAR EU SUNT CEL CARE AM FOST MANEVRAT DE BOSANCEANU SI AM MANEVRAT SI EU LA RINDUL MEU. Ar trebui il intreb daca ma considera in stare sa manipulez 6000 de suporteri pt ca in acest caz ma voi inscrie in cursa pt primaria Constantei. Am vrut sa il dau in judecata pe gheorghe hagi si sa chem ca martori urmatoarele persoane: NICUSOR CONSTANTINESCU- CEL CARE M-A TACAT CEL MAI VIRULENT PT ANUMITE JOCURI DE INTERESE..., PAUL PENIU - ex- prsedinte F.C FARUL si prieten al lui hagi, PETRE BUDURU, JEAN GARABET, MARCEL LICA, FLORENTIN CHIFOREANU - ADICA TOTI PRESEDINTII CLUBULUI FARUL DIN 1994 DE CIND SUNT SEFUL GALERIEI FARISTE, ELENA FRINCU, PETRE GRIGORAS,VIOREL HIZO, FLORIN MARIN, ION MARIN, ADRIANA SI SORIN STRUTINSKY, GIGI SLABU, DAR SI FOSTI JUCATORI AI FARULUI CARE AU CEVA DE IMPARTIT CU GALERIA FARULUI, IANIS ZICU, CRISTI MUNTEANU, VASILICA CRISTOCEA, ALEX BALTOI SI LISTA AR PUTEA CONTINUA LA NESFIRSIT. SUNT OAMENI CARE CHIAR DACA NU MA AGREEAZA ( DOAR UNII DINTRE EI ) AR TREBUI SA SPUNA DACA AM LUAT BANI SAU MACAR CA LE-AM CERUT BANI, EI BINE NU AM LUAT BANI DE LA NIMENI SI ESTE IMPOSIBIL DE AFIRMAT CA SUNT UN TIP "MINJIT" SI CU TOATE ASTEA hagi MA ACUZA. OARE EU AM PRIMIT UN HOTEL PE MALUL MARII LA PRETUL UNEI VILE ? OARE EU SUNT CEL CU CAZIER IN TURCIA ? OARE EU PUN MAI PRESUS DE ORICE BANII ? NU TOTI SUNTEM LA FEL. UNII PREFERA SA RAMINA SARACI DAR SA NU SE MINJEASCA. ACEST LUCRU LA RECUNOSCUT PRIETENUL LUI hagi, PAUL PENIU. ACESTA DECLARIND IN DIRECT (INTR-O EMISIUNE IN CARE ERAM EFECTIV JUDECAT LA POSTUL TV AL LUI constantinescu) CA NU A DAT NICIODATA BANI LA GALERIE. A FOST PRESEDINTELE FARULUI 2 ANI SI SAU FACUT NUMEROASE DEPLASARI SI COREGRAFII SI EL NU A PUTUT SA SPUNA MACAR O DATA, O SINGURA DATA CA MI-A DAT BANI, DAR CU TOATE ASTEA EU SUNT MANEVRAT. DE CE ? PENTRU CA NU SUNTEM TOTI LA PICIOARELE LUI hagi ? S-A MERS PREA DEPARTE CU INJURIILE LA MECIUL CU POLI, RECUNOSC CA S-A DEPASIT PUTIN LIMITA, DAR DE AICI PINA LA A MA ACUZA PE MINE CA SUNT PLATIT ESTE CALE LUNGA. NU IL VOI DA TOTUSI IN JUDECATA, ESTE UN NUME PREA MARE PENTRU FOTBALUL ROMANESC. EU SUNT MIC , MULT PREA MIC SI NU POT SA IMI PERMIT SA IL TIRASC PE hagi PRIN TRIBUNALE CU TOATE CA MERITA ASTA. ESTE CAZ CLAR DE CALOMNIE, DAR VOI PREFRA SA IES EU DIN SCENA SA LAS DEOPARTE TOTUL.EXISTA UN DUMNEZEU PENTRU TOTI SI SA DECIDA EL CINE A GRESIT. ACUM CIND SCRIU URMEAZA MECIUL CU GLORIA LA REGHN, CU DURERE IN SUFLET ANUNT CA NU MAI CONDUC GALERIA DE AZI INAINTE. NU VOI MERGE NICI LA FINALA ROMANEASCA A CHALENGE CUP, NU VOI MERGE NICI LA FINALA CUPEI ROMANIEI LA HANDBAL. RENUNT CU O DURERE IMENSA IN SUFLET. CONDUC ACEASTA GALERIE DE APROAPE 13 ANI SI SE PARE CA ESTE CU GHINION. MECIUL CU POLI TOT PE 13.... GHINIONUL MEU ESTE INSA FAPTUL CA EU AM FOST CORECT SI AM CREZUT CA SI CEI DIN JURUL MEU POT FI LA FEL. AM PROPIA AFACERE DIN 1993 SI AM 2 MAGAZINE SI CU TOATE ASTEA CRED CA SUNT SINGURUL SEF DE GALERIE DIN ROMANIA CARE NU ARE MASINA. IN OCTOMBRIE FAC 39 DE ANI, AM O FATA DE 16 ANI SI UN BAIAT CARE CHIAR AZI A IMPLINIT 8 ANI SI CRED CA A VENIT MOMENTUL SA LAS BALTA TOTUL SI SA MA OCUP DE FAMILIA MEA SI DE MICA MEA AFACERE. AM O FIRMA DE ECHIPAMENT SPORTIV SI CU TOATE ASTEA NICI O GRUPA DE JUNIORI DE LA F.C FARUL NU ARE ECHIPAMENT DE LA MINE. ASTA SUNT EU. AM PREFERAT SA NU FAC ECHIPAMENTE FARULUI TOCMAI PENTRU A NU FI LOC DE DISCUTII SI INTERPRETARI. ACUM AM AJUNS LA CONCLUZIA CA IUBIREA PREA MARE SI CINSTEA EXCESIVA MI-AU FACUT RAU. DAR O SPUN CU MINA PE INIMA, DACA AR FI SA O IAU DIN NOU DE LA CAPAT, POT SPUNE CA AR FI CA SI PINA ACUM. PREFER SA RENUNT EU DECIT ATACURILE UNORA SA FACA RAU GALERIEI. VOI INCHIDE TELEFONUL SI VOI CAUTA SA MA LINISTESC PENTRU CA AM AJUNS IN PRAGUL UNEI CRIZE DE INIMA. NIMIC NU ESTE MAI RAU SI MAI GRAV DECIT SA FI ACUZAT PE NEDREPT SI SA NU TE POTI APARA, IAR DACA TOTUSI AR TREBUI SA FAC ASTA SI ASA AR FI NORMAL AR URMA SA II FAC UN RAU IMENS LUI hagi. AR TREBUI SA FAC UN SCANDAL IMENS SI ASTA AR INSEMNA SA IMI FAC PUBLICITATE PE SPATELE NESIMTIRII LUI. PREFER SA NU DAU SATISFACTIE ZIARELOR DE SCANDAL SI NU IL VOI DA IN JUDECATA. SPER CA VA VENI ZIUA IN CARE VOI AVEA SATISFACTIE, PENTRU CA PE LUMEA ASTA NIMIC NU RAMINE NEPLATIT. DE CE SA-MI FAC EU IMAGINE PENTRU CA IL DAU IN JUDECATA, CIND CRED CU TARIE CA SI ASA AM APARUT PREA MULT IN ZIARE SI MI S-A FACUT O MEDIATIZARE EXCESIVA. ACEST SITE IMI APARTINE SI FUNCTIONEAZA DIN 2000, IMI PUNEAM O POZA IN COLT SI O DECLARATIE SI ACOLO RAMINEA SA MA VADA LUMEA.... DE CE SCRIU TOATE ASTEA ? PENTRU CA VREAU SA SE INTELEAGA IN TOATA MEDIA ROMANESASCA CA EU UNUL NU VREAU SA MAI DAU NICIO DECLARATIE SI CA VREAU SA FIU LASAT IN PACE.


ALB -ALBASTRU NASCUT
ALB- ALBASTRU CRESCUT
ALB - ALBASTRU PINA LA MOARTE
CA FARUL ESTE INAINTE DE TOATE



P.S. Citeva exemple de coregrafii facute numai din banii mei
1) Romania - Cehia -UN STEAG DE 2070 DE m.p , 6000 de fluturasi cu imnul Romaniei, veste, etc - 67.000.000 LEI( 3.000.000 primiti de la un prieten )
2) Farul - Steaua - coregrafia 101% FARIST - 44.000.000 LEI
3) FARUL - dinamo - 200 de torte - 500 $ - in perioada in care presedinte era PAUL PENIU.
TOATE COREGRAFIILE FACUTE LA CONSTANTA IN ULTIMII ANI SUNT PE BANII MEI. LA UN MECI CU DINAMO ACUM 2 ANI CLUBUL FARUL A DAT FABULOASA SUMA DE 3.000.000 lei....


sorin mihailescu ( litera mica... ) ex sef galerie F.C FARU


Ce parere aveti ? Cine va fi noul sef ?

Rechinul Ucigas
22nd May 2006, 10:20
AM SCRIS MOTIVUL CARE M-A FACUT SA RENUNT, DAR AM DE SCRIS CEVA PENTRU TOTI SUPORTERII FARULUI. PENTRU MINE A FOST O ONOARE SA MA AFLU ATITIA SI ATITIA ANI IN FRUNTEA GALERIEI FARISTE. VA MULTUMESC TUTUTOR SI VA SPUN SINCER CA NIMIC DIN CEEA CE AM FACUT NU ERA POSIBIL FARA VOI. AM AVUT OFERTE IN 1998 SA FIU SEFUL GALERIEI LUI dinamo, ATUNCI AVIND CHIAR 2 OFERTE DE LA cristi borcea SI LA UN MOMENT DAT FIIND MAI APROPIAT DE STEAUA, AM FOST DORIT SI ACOLO, INTR-UN GRUP RESTRINS DE OAMENI, SEFII GRUPARILOR DIN ACEA PERIOADA. CA INTOTDEAUNA DRAGOSTEA DE FARUL A FOST, ESTE SI VA RAMINE UNICUL LUCRU IMPORTANT PENTRU MINE ( IN AFARA FAMILIEI ). DE CE SCRIU ASTEA ? PENTRU CA ACOLO UNDE ESTE IUBIRE NU SE NEGOCIAZA. DACA SOTIA O POTI INSELA SI ITI POTI FACE SI O AMANTA, EI BINE ECHIPA NU O POTI TRADA NICIODATA. ASA AM FOST EU. AM PREFERAT O GALERIE MAI MICA, DAR DEVOTATA, IN LOC SA IAU BANI DE LA ALTII SA LE CONDUC GALERIA, AM PREFERAT SA PUN BANI DE LA MINE SA FACEM COREGRAFIILE LA CARE NE GINDEAM CU TOTII, DECIT SA MAM MURDARESC CU BANII ALTORA ( dinamo ). ACUM INSA A VENIT VREMEA SA MA RETRAG PENTRU CA MA SIMT MURDAR DUPA ACUZATIILE NEFONDATE ALE LUI hagi, VOI INSA STITI ADEVARUL SI VOI SUNTETI CEI CARE ATI CONTAT TOT TIMPUL PENTRU MINE. IN ORASUL ASTA SPURCAT COLORAT EXISTA SI OAMENI DE CARACTER CARE IUBESC ECHIPA ORASULUI LOR NATAL. ASTA TREBUIE SA FIE O MINDRIE PENTRU TOTI CONSTANTENII - FARUL CONSTANTA, E UNICO AMOR !
VREAU SA VA ROG SA STRINGETI RINDURILE SI SIGUR SE VA GASI CINEVA SA MA INLOCUIASCA. NIMENI, ABSOLUT NIMENI NU ESTE DE NEINLOCUIT. VREAU SA TRANSMIT MESAJE TUTUROR GRUPARILOR SI O VOI FACE IN ORDINE ALFABETICA PT A NU SUPARA PE NIMENI.
ARIA ULTRA - AVETI RESPECTUL MEU, RAMINETI TOT ASA SI VA FI BINE, SUNTETI SINGURII CAPABILI IN ACEST MOMENT SA PRELUATI SEFIA GALERIEI. PRIN FORTA GRUPULUI.
GNR9 - ATI INCEPUT O TREBA BUNA, SUNTETI COPII DAR SUNTETI PLINI DE INTENTII BUNE, INSA IMPORTANT ESTE SA CONTINUATI CE ATI INCEPUT. AU FOST MULTE GRUPARI CARE S-AU INFIINTAT CA DUPA ACEEA SA DISPARA APROAPE IMEDIAT. ASA CA MESAJUL PENTRU VOI ESTE " VIATA LUNGA IMPREUNA"
PIRATES, LEGIO SUR - VOI SUNTETI PRIETENII SI APROPIATII MEI, ATI DEMONSTRAT DE MULTE ORI CA PUTETI FI COLOANA VERTEBRALA A GALERIEI. ESTE NEVOIE SA FITI MAI UNITI SI IN ACEL MOMENT VETI DEVENI O FORTA ADEVARATA. STRINGETI RINDURILE SI FACETI-MA MINDRU CA AM FACUT PARTE DIN PIRATES.
ULTRAS - SUNTETI DOAR CITIVA, DAR SUNTETI DIN ACEEA VECHI, DIN FOSTA MEA BRIGADA, GRUPPO SUD, VOI TREBUIE SA INCERCATI SA II ADUCETI LINGA VOI PE TOTI CEI CARE FORMAU ACEA GRUPARE ODINIOARA.
UN MESAJ PENTRU TOTI, LASATI ORGOLIILE DEOPARTE SI UNITI-VA. ASA VETI PUTEA CONTA CA SI GALERIE IN ROMANIA. MERGETI IN CONTINUARE LA MECIURILE DE LA SALA. MA REFER IN MOD DIRECT LA MECIURILE H.CM- ului, JUCATORII NU AU NICI O VINA PENTRU FAPTUL CA nicusor constantinescu A ATACAT GALERIA. VORBA LUI LAURENTIU TOMA ( JUCATORUL LUI H.CM.).LA SFIRSITUL MECIULUI DE AZI ( cu Timisoara CIND S-AU DAT TRICOURILE DE CAMPIONI ) : "NU VENITI PENTRU EI, VENITI SA NE VEDETI PE NOI TRIUMFIND". FRUMOS, FOARTE FRUMOS SPUS. NU CREDETI CA EI MERITA SA FIE INCURAJATI ? MERGETI DUMINICA IN NUMAR CIT MAI MARE LA FINALA CU RULMENTUL BRASOV, LA HANDBAL FEMININ SI MERGETI IN NUMAR CIT MAI MARE SI LA FINALA H.C.M-ului CU dinamo.
SUNT MINDRU CA SUNT FARIST SI CA AM FACUT PARTE DIN GALERIA FARULUI. DACA STII SA ITI TRAIESTI VIATA GALERIA FARULUI ESTE UN LOC MINUNAT. VA MULTUMESC.
CU FARUL PINA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA.
SORIN MIHAILESCU - ex- sef galerie FARUL CONSTANTA

Rechinul Ucigas
22nd May 2006, 10:49
Pentru massmedia: Sorin Mihailescu - un nimeni pt voi ? Aflati ca am sentimente !

Vreau sa spun de la inceput ca nu scriu pentru a va acuza de ceva, sau pentru a primi un drept la replica, normal zic eu, nu, va scriu pentru a sti macar adevarul gol golut, nu adevarul vostru comercial.

Trebuie sa luati scandalul cu Hagi de la inceputuri pentru a deslusi care sunt nemultumirile noastre. Acum 2 ani si jumatate pe site-ul suporterilor faristi a fost lansat un sondaj daca se doreste schimbarea denumirii stadionului " Gheorghe Hagi" si daca se va dori schimbarea erau 3 variante:
1) Emanoil Hasoti ( fost antrenor al Farului )
2) Dumitru Antonescu ( jucator cu peste 400 de meciuri in tricoul Farului )
3) Stefan Petcu ( cel mai mare fotbalist al orasului )
si.... cu toate ca erau 3 variante si cu toate ca se intreba intr-un alt vot daca se doreste schimbarea denumirii mai era o varianta. Da, este vorba si de numele lui Gheorghe Hagi.
SA VA SPUN REZULTATELE :
82,3 % pt EMANOIL HASOTI si putin peste 7% pentru Gheorghe Hagi. Rezultatele votului vorbesc de la sine. Rezultate pe care le stie inclusiv Hagi.
Vinovat pentru toate de acum si de atunci este Gheorghe Bosinceanu. Atunci cu toate ca rezultatele erau clare a zis ca el este patronul echipei si el hotaraste. Acum la fel a facut cind am dorit schimbarea,ne-a scos de fiecare data mesajepe pt schimbare, ne-a aruncat mesajele care le puneam la stadion pentru schimbarea denumirii. Cind am mers la sedinta consiliului de administratie ne-a spus in fata ca pentru el si pentru imaginea clubului este mai bine sa ramina denumirea de "Gheorghe Hagi" pt ca este un nume cunoscut in toata lumea si ca pentru el este o mindrie sa spuna la partenerii de afaceri care o echipa de fotbal care joaca pe stadionul " Gheorghe HagI". Dupa ce i-am explicat motivele pentru care dorim schimbarea denumirii si dupa ce Dan Culetu ( prefectul judetului) a trebuit sa plece si a zis ca indiferent de motivele noastre el voteaza pentru pastrarea denumirii, am spus ca Hagi este in viata si nu se poate lasa numele unei persoane in viata pentru o institutie, dar daca ei hotarasc sa pastreze denumirea noi cei din galerie ii vom face pomana lui Hagi si ca fiind trecut ca mort ( in inimile noastre ) poate sa ii pastreze denumirea. Cind au auzit asta cei din consliu mai mai sa innebuneasca si au inceput sa se certe intre ei. Au hotarit sa voteze si Bosanceanu nu a votat pt schimbare. El s-a abtinut. Dupa ce v-am spus asta, sa va spun ce ii reprosam cu adevarat lui Hagi, ii reprosam ca este stelist AUTODECLARAT, ca a promis ca inainte sa se retraga va mai juca un an pt Farul, ii reprosam ca la meciurile in care am fost pt el ne-a intors spatele ca la ultimii prosti ( la meciul cu Cipru si " Gala Hagi ") ca la scandalul in care Mircea Lucescu s-a luat de Steaua, el a venit special din Turcia sa ia apararea STELEI, a stat luni de zile in Constanta anul trecut la citiva km de stadion dar la meciurile Farului nu a venit niciodata. A venit la meciul Stelei, binenteles, cel cu Vallerenga. A fost la meciul Romaniei cu Cehia. La Farul NICIODATA. Si la meciul Stelei si la cel al nationalei i-am strigat numele si ne-a aratat din nou ca nu contam pt el pt ca nici macar nu a avut bunul simt sa ridice putin mainile pt a ne saluta. Voi in presa speculati faptul ca a plecat la Timisoara si ca asta este motivul supararii noastre. Este doar picatura care a umplut paharul. Putea sa mearga si la dinamo ( DUSMANII NOSTRII DE MOARTE ) este meseria lui si se duce unde este ofertat. Dar din nou nu a spus nimic de noi si de stadionul care ii purta numele. Si atunci la telefoanele indignate ale mai multor suporteri am decis sa mai facem inca o data un vot sa vedem daca se doreste schimbarea denumirii . Din nou rezultatele au fost clare. Peste 90 % din suporteri au dorit schimbarea. Inainte de acest meci erau multi din cei peste 30 - 35 de ani ( asta pt ca acuza ca cei care au fost impotriva lui au fost niste copii ) care vroiau sa il injure pe Hagi. am preferat sa plec de la locul traditional al galeriei conduse de mine, am plecat de la tribuna a 2-a la peluza pentru a nu fi acuzat ca l-am injurat. Am dat interviuri inca de marti la Antena 1, PRO TV si TV Neptun si am zis ca vom incerca sa il ignoram pe Hagi. Dupa ce au inchis camerele le-am spus, ca de la om la om, la reporteri ca parerea personala este ca Hagi va fi injurat si ca voi merge sa stau la peluza. Dar daca interviul nu a fost cu scandal, asa cum se doreste in presa romaneasca, nu a aparut decit la TV Neptun.
Ajungem la meci. Pentru acest meci trebuia facut un banner urias de 225 m.p cu un cazier al lui Hagi din Turcia.... Am fost cel care s-a opus din rasputeri sa nu se faca asa ceva, au vrut sa ii faca mesaje si cu toate ca eram de acord cu unele dintre el am zis sa fie ignorat. Oamenii mei asta au si facut. Cei din ARIA ULTRA ( o grupare care nu are treaba cu mine, care nu are sef si care face numai ce vrea ea ) a facut mesajul " PENTRU FOTBAL REGE, PENTRU FARUL RECE". Sunt suporteri si au voie sa isi exprime parerea in mesaje chiar daca deranjeaza. Tot ei au scandat " Gica Hagi ESTI MIZERIE" . Chiar daca pe multi i-a deranjat eu sunt cu totul de partea lor. Noi cei din PIRATES si cei de la GNR 9 am scandat " Gica Hagi ESTE UN GUNOI ". Deranjeaza ? Sigur ca deranjeaza. Si pe noi ne-a deranjat si ne-a durut atitudinea lui si nimeni nu a scris nimic. Cu fostul mare jucator Gheorghe Hagi nu aare nimeni nimic. FOSTUL FOTBALIST ESTE UN ZEU CARE NE-A SCOS DE ATITEA SI DE ATITEA ORI IN STRADA. NOI SUNTEM SUPARATI PE UNUL PE CARE IL CREDEAM DE-AL NOSTRU. DIN CAUZA ASTA S-A SI GRESIT DIND NUMELE STADIONULUI UNEI PERSOANE AFLATE INCA IN VIATA. ONOARE PE CARE NU O AU NICI PELE, MARADONA, RONALDHINO, etc.
SUPORTERII FARULUI NU AU PUTUT FI NICIODATA MANEVRATI SI ASTA DOARE. ASTA VARA TOATE ZIARELE SCRIAU CA VOM FI MANEVRATI DE Bosanceanu SA II SCANDAM NUMELE LUI MIRCEA SANDU. Puteam intra in jocul vostru si sa demonstram vezi doamne ca suntem anti SANDU. Nu am facut-o. Cu toate ca daca este momentul adevarului pot spune ca am fost si sunt de partea lui MIRCEA SANDU. Dar noi nu intram in jocuri de culise. Asta vara l-am tratat pe DORINEL ca si cum ar fi de-al nostru. ce nu ati inteles este ca a jucat cele mai multe meciuri pt nationala si este de-al nostru. CIND ESTE VORBA DE ECHIPA NATIONALA. La meciul direct cu CFR CLUJ cu toate ca suntem infratiti cu galeria CFR-ULUI, DORINEL A FOST HUIDUIT. La fel a fost si cu FLORENTIN PETRE, la meciul nationalei cu Cehia la schimbare l-am chemat la salut si l-am tratat ca pe unul dintrte ai nostrii. Este simbolul lui Dinamo, dusmanii nostrii, dar juca nationala. La meciul cu Dinamo a fost injurat. Astea sunt regulile jocului. De ce credeti ca unul care ne-a tradat trebuie tratat altfel ? Cum credeti ca va fi primit la Galata ( unde a facut atitea lucruri impresionante ) daca se va declara fan FENER ? Cel mai grav este ca treceam cu vederea ca a spus la suparare ca am fost platit de Bosanceanu. Este om si multi dintre noi spun lucruri grele la suparare. Dar el a continuat si zilele trecute. Am fost atacat zilnic de atunci pina azi in ziarul TELEGRAF, interesele de a da in Bosanceanu sunt mari in Constanta, dar de ce trebuie datorita lui Hagi sa fiu eu cel prin care se da in Bosanceanu ? Sa isi rezolve ei intre ei problemele. Hagi este vinovat de toate acuzele astea, este extrem de periculos sa acuzi pe cineva cind stii ca este nevinovat. Hagi este prieten cu Paul Peniu, cel care a fost 2 ani presedintele Farului, cel care stie prin functia care a avut-o ca nu iau bani de la club ( din contra , eu platesc din banii care ii scot din afacerea mea coregrafiile care se fac, lucru stiut de Peniu). Puteti intreba si vorbi cu toti antrenorii sau jucatorii care au fost la Farul, pentru despartirea de unii dintre ei a fost extrem de dura ,ei trebuie sa spuna daca au dat bani la galerie, mie personal, sau daca au cunostinta de asa ceva. Vorbiti cu toti cei din sport care ma stiu si vedeti daca pot fi cumparat de cineva. Abia atunci aveti dreptul sa ma acuzati. Sunt un nimeni in comparatie cu fostul jucator Gheorghe Hagi, dar ca om ma consider superior lui si multor altora care se cred importanti doar pt ca au o functie sau posibilitatea de a ataca fara sa fie contrazisi.
Am facut si eu nenumarate greseli si am meritat sa fiu atacat pentru asta. Dar cind nu gresesc nu vreau decit sa fiu tratat corect chiar daca numele care ma acuza este un nume mare. Atit. Un nume mare, caracter zero.
Voi, dar mai ales Hagi sunteti autorii morali ai plecarii mele din sport. Nimeni nu este de neinlocuit, cu atit mai putin eu, dar va doresc si voua citeva minute sa fiti acuzati pe nedrept si nimeni sa nu fie interesat daca aveti dreptate. Este tot ce doresc. Dumnezeu sa ne dea fiecaruia dupa inima. Motivele mai detaliate le gasiti aici pe site pe www.farul.ro si sunt sigur ca adevarul care va prima este adevarul comercial.
Sorin Mihailescu

b3bito
22nd May 2006, 15:17
sincernu jhtiu ce sa mai cred....ieri la sala sporturiilor a venit
deci inseamna k a revenit :)

ady51a
22nd May 2006, 15:40
Eram in sala si am vazut. A venit impreuna cu sotia si cu copilul s-au asezat frumos la o peluza, a stat cam 10 15 minute din meci si apoi s-a dus la galerie.
Eu nu-l vad pe Sorin la un meci Farul - Dinamo, de exemplu stand pe scaun izolat intr-o tribuna sau o peluza.

Elphax
22nd May 2006, 17:15
ba, voi chiar ati citit tot ce e mai sus?

tchibos
22nd May 2006, 19:11
pentru a cata oara se retrage?

css2
22nd May 2006, 19:45
nu ma intereseaza daca se retrage sau nu.dupa cum am citit are sotie si copil.cum s-ar simti acest sef de galerie daca era in locul lui hagi, si sotia si copii ar veni l-a stadion impreuna cu rudele si sa-l faca in toate felurile.la asta trebuie sa va ginditi.va dati mari ca strigati si ca sinteti cei mai tari dar jigniti jucatorii antrenori si rudele acestora.nici un pic de respect ca sint mame,copii pe stadion.toate galeriile sint compuse din oameni necivilizati.nu toti.cam 90 la suta.respectati si veti fi respectati.

Napoletan
22nd May 2006, 21:07
nu ma intereseaza daca se retrage sau nu.dupa cum am citit are sotie si copil.cum s-ar simti acest sef de galerie daca era in locul lui hagi, si sotia si copii ar veni l-a stadion impreuna cu rudele si sa-l faca in toate felurile.la asta trebuie sa va ginditi.va dati mari ca strigati si ca sinteti cei mai tari dar jigniti jucatorii antrenori si rudele acestora.nici un pic de respect ca sint mame,copii pe stadion.toate galeriile sint compuse din oameni necivilizati.nu toti.cam 90 la suta.respectati si veti fi respectati.


Esti demential copile... hagi nu a fost injurat la Cta! S-a strigat doar ca este o "mizerie" si un "gunoi", dar nu a fost injurat! Acei oameni necivilizati ocupa locuri mult mai inalte in societate, si au studii superioare tie.

Napoletan
22nd May 2006, 21:09
ba, voi chiar ati citit tot ce e mai sus?

Nu te mai agita tu atata referitor la ce se intampla la noi, tu sarbatoreste inlaturarea lui hagi de acolo si incheiati protestul prelungit!
Forza bragadiru!

One-Man Show
22nd May 2006, 21:09
Esti demential copile... hagi nu a fost injurat la Cta! S-a strigat doar ca este o "mizerie" si un "gunoi", dar nu a fost injurat! Acei oameni necivilizati ocupa locuri mult mai inalte in societate, si au studii superioare tie.

Aaa...shi asta e ok ? :headbang:

ady51a
22nd May 2006, 21:43
Pe mine personal ma lasa rece a patra parca retragere a lui Mihailescu. Nu sunt membru al galeriei, sunt doar un simplu suporter, poate prea simplu.:D
Putem sa pariem, eu zic ca nu se retrage, mai face putin valva. :thinkso: :galben:

ciorbicafaristu
22nd May 2006, 23:43
da sa ne lase dracu in pace si sa se duca...iar vrea sa se roage lumea de el sa revina....va dau cota 10 ca la primul meci al campionatul viitor nu va fi in fruntea galeriei...care se baga?

ady51a
22nd May 2006, 23:47
Alo ciorbica aici nu e P2P! :D Daca jucam cu dINAMO o sa fie. Azi era in sala la Brasov la handbal. Cand se retrage ? Probabil intre 8 iulie si 2 august daca nu jucam in Intertoto.:D

Quartz@nu
23rd May 2006, 00:56
bine ca se retrage ...doar asa nu o sa mai aud la meciurile cu steaua scandari prosteaua, sau deplasari ale galeriei constantene la meciurile stelei din cupele europene ....ne-am facut destul de ras cu "sclavii lui steaua".

Rechinul Ucigas
23rd May 2006, 02:01
daca ai citit ce am scris, vei observa ca sorin a avut oferte de la dinamo si chiar de la steaua , eu stiam de acest lucru pt ca am facut parte din galerie si il cunosc pe sorin :)
eu zic ca e o pierdere daca se retrage ...da fiecare cu parerea lui ...

css2
23rd May 2006, 05:08
Esti demential copile... hagi nu a fost injurat la Cta! S-a strigat doar ca este o "mizerie" si un "gunoi", dar nu a fost injurat! Acei oameni necivilizati ocupa locuri mult mai inalte in societate, si au studii superioare tie.

gunoi sau mizerie este la fel de grav ca o injuratura.
acei civilizati de care spui tu sparg geamuri la masini ,ii injura pe toti jucatorii in toate felurile chiar si cind jucatorii vin cu familiile la meci.am fost la stadion si vad cum injurati.parca sinteti bolnavi.nu numai voi.la fel fac si dementii de la steaua rapid si dinamo.

tchibos
23rd May 2006, 18:18
el poate cred ca se va intampla ca ultima oara cand striga galeria sa se intoarca

am3ricanu
28th May 2006, 13:27
nusj ce sa zik sorin a zis ca se retrage atunci si era ferm pe decizia asta la meciurile de handbal a fost el zicea ca se va duce dar nu mai are nevoie de autocarele lui constantinescu` pt deplasari la meciurile hcm`ului acuma ramane de vazut la meciurile farului dak va veni el a spus ca nu va mai veni nu se stie nimic :) FoRzA FaRuL!!!

tchibos
10th July 2006, 21:41
se pare ca Sorin nu numai ca se retrage dar pana la urma se implica destul de mult in organizarea galeriei



Sorin Mihăilescu, liderul galeriei Farului, ne-a declarat că egalul „rechinilor“ la Sofia, i-a produs cea mai mare bucurie de când este farist. „Până acum, pe locul întâi se afla barajul de la Bacău, dar a fost depăşit. Putem trece şi de Auxerre, chiar dacă va fi foarte greu. Dacă Rapid a eliminat Hamburg, iar CFR Cluj a bătut St. Etienne, noi de ce nu am face-o? La Sofia, am arătat că avem valoare. Cu o mulţime de absenţe şi cu mulţi copii în echipă, am făcut un meci mare“, a spus Mihăilescu. Pentru meciul tur cu francezii, deplasarea suporterilor este gratuită. Potrivit site-ului lor oficial, plecarea se face cu două autocare, miercuri, ora 21, de la magazinul „Silvian“ din zona „Anda“. Cei care doresc să meargă trebuie să ducă paşapoartele la magazinul de articole sportive de la Doraly Mall, până miercuri, la ora 17. Întoarcerea se face luni, 17 iulie, în jurul orelor 20 - 21. (M.B.)

tchibos
28th October 2006, 18:30
,, cind am anuntat ca nu mai vin la meciuri la FARUL multzi ati spus ca voi veni si nu voi putea renunta. NU AM MAI FOST LA MECIURI. Acum va transmit tuturor: RENUNT DEFINITIV LA GALERIE ! VOI VENI DOAR LA MECIURILE IMPORTANTE IN GALERIE. AM FACUT O ULTIMA AMBITIE PE BANII MEI, AM FOST IN DANEMARCA SI AM CHELTUIT O GRAMADA DE BANI SA LE MAI ARAT ODATA CELOR DIN PRIMARIE CA NOI NU SUNTEM SLUGILE NIMANUI. M-AM SIMTIT VINOVAT PT CEI CARE TREBUIAU SA MEARGA IN DANEMARCA SI NU AU MAI MERS. AM VRUT SA DEMONSTREZ CA NOI NU STAM NICIODATA LA MINA lor. "

sursa: http://www.farul.ro/forum/index.php

aveti propuneri pentru un nou sef de galerie?

pff
28th October 2006, 18:36
... care galerie ?:)

tchibos
28th October 2006, 18:37
presupun ca a Farului .. va fi oare cineva care sa ii inchege intr-o singura galerie?.. un Mihai Viteazu al galeriei fariste

Catalin 06
28th October 2006, 19:10
Ca lider al galeriei ar trebui sa fie un membru din Aria Ultras brigada reprezentativa dupa parerea mea . Insa oricum ce ne mai intereseaza cine e lider atata timp cat de ducem cu acceleratul spre div b .

tchibos
28th October 2006, 19:39
ne inereseaza pentru ca Farul isi va reveni.. garantez eu pentru asta

Cat despre lider.. umbla vorba prin targ ca s-ar dori un grup care sa conduca galeria format din membrii tuturor gruparilor existente. Din cate stiu Aria nu are un lider la ora actuala deci cum ar putea Aria Ultra sa dea un sef pentru toate gruparile?

kerosene
28th October 2006, 20:42
Asa cred ca e cel mai bine.Cate unu din fiecare brigada iar din astia unu care sa raspunda in numele tuturor.Dar probabil in momentul de fata ar fi mai multi sefi de galerie decat galeria in sine.
Dar vor veni si vremuri mai bune.De asta sunt si eu sigur.Atat pt echipa cat si pt galerie.

tchibos
28th October 2006, 20:59
A mai fost un moment din asta mai demult si era haos in ceea ce priveste galeria. Acum situatia este putin mai diferita pentru ca baietii din Aria sunt destul de incapatanati si uniti si fara lider si de asta cred ca in jurul lor se va crea viitoarea galerie. Sper ca au o persoana gata sa le fie lider ca fara unul nu vor ajunge prea departe

U|L|T|R|A|S|
28th October 2006, 22:42
In locul lui Sorin nu o sa fie numit nici un sef de galerie... O sa existe grupuri care o sa dea tonul si atat...Nu e nevoie de un lider...Lumea e satula de "lider"...
Aia de la "ARIA ULTRAS" sunt cei mai tari... dupa 6 ani nu ai invatat sa citesti ce scrie pe bannerul ala???:evil:
Dar totusi..pentru a cata oara se retrage Sorin??

Quartz@nu
29th October 2006, 00:02
nu o sa fie altcineva . fiindca "intoarecerea in galerie lui mihailescu la marile meciuri" ar face ca atentia tuturor sa fie tot comutata la asa zisul "fostul lider" iar autoritatea noului ales sa fie stirbita ( la marile meciuri se vad adevaratii lideri !)
recomand Dl. Mihailescu sa ia loc la tribuna O si sa lase "noua generatie sa isi croiasca un nou drum" , daca tot spune ca RENUNTA DEFINITIV , numai asa va sti lumea ca ceea ce tot spune de ceva timp se si intampla.
" La revedere , Drum bun "

b3bito
29th October 2006, 16:52
deci acuma chiar a renunatat...iar la marile meciuri,nu va fi asa vum zici tu Quartz@nu decat daca nu va face fata,noul lider de galerie,sau noii lideri...

danny del corco
29th October 2006, 17:26
[QUOTE=Rechinul Ucigas;656528]PENTRU TOTI SUPORTERII FARULUI. PENTRU MINE A FOST O ONOARE SA MA AFLU ATITIA SI ATITIA ANI IN FRUNTEA GALERIEI FARISTE. VA MULTUMESC TUTUTOR SI VA SPUN SINCER CA NIMIC DIN CEEA CE AM FACUT NU ERA POSIBIL FARA VOI.
Am citat trunchiat, insa cred ca am prins esentialul. La revedere d-nule Mihailescu. Restul este de prisos. PArerea mea !

bahaus_84
29th October 2006, 20:52
Mi-e dor de stadionul ala plin...tin minte ca era Farul in B si venea mai multa lume decat vine acum...mare pacat...si acum cativa ani cand a retrogradat Farul dupa meciul de la Onesti,in retur se lasase intrarea libera si tot stadionul striga pt Farul....si nu se striga pt Uefa...ci doar ca sa ramana in A...adevarul e k cel putin aia de atunci se chinuiau....pe cand astia de azi,nu stiu altceva decat sa tranteasca meciuri, sa schimbe antrenori..aaa si sa si joace,asa cand vor altii...deja nu mai intereseaza pe nimeni de Farul...acum e mai multa lume la handbal..mare pacat,sincer... :(

Coma
12th November 2006, 02:03
Acum k tot e a patra oara cand zice Sorin k se retrage...imi zice shi mie cineva dak el inaintea meciului steaua-real..sau real-steaua...nu sh...k am auzit de la un prieten...chiar era in fatza stadionului si vindea fulare cu steaua??

tchibos
12th November 2006, 02:12
da.. era.. a aparut in gsp

bahaus_84
12th November 2006, 12:48
nush ce va doare atat de tare de tot ce face omul asta,asa observ ca toti suntem cocoshi,dar pana la urma el e singurul in tot timpul asta care chiar a facut ceva pt Farul...asa cu toate defectele lui,aduna o peluza intreaga....in ultimul timp s-a cam ales praful cam de tot ce inseamna spiritul ala de peluza a Farului...

b3bito
12th November 2006, 23:21
uite un om care gandestee ce scrie

tchibos
13th November 2006, 01:04
Cand niste gazete centrale scriu despre asta inseamna ca exista o problema si asa cum i se recunosc meritele la fel trebuie sa facem si cand greseste. Logic nu?

skreach
29th March 2007, 23:38
Sorin reusea de fiecare data sa adune galeria. La meciul cu Steaua fiecare grupare canta ce vroia, dar dupa 15-20 minute l-au urcat astia sus pe Sorin si i-a adunat imediat pe toti. Cand a dat Sorin tonul toti cantau acelasi lucru ... :) Oricum mult respect pentru ceea ce a facut!

arian18
30th March 2007, 19:51
Iti multumim sorine pentru tot ce ai facut pt noi, ai dat in unii, ai umplut autobuze in care predominau stelistii, ai umplut de atatea ori peluza in care majoritatea erau stelisti, am aparut in ziare, am ajuns faimosi caci "liderul" nostru vindea fulare pe la madrid, ai indemnat sa se strige numele stelei pe stadioane, au disparut oamenii mai vechi ca tine. Respect pt toate!
Si candva te consideram un idol...

Simp4ticul
30th March 2007, 20:56
Cu toate greselile pe care le`a facut Sorin voi dc sunteti cocosi doar pe internet si la stadion niste samantari ??? cati dintre voi au venit la meciurile lu Farul cand ploua torential si eram 30 de suporterii in tot stadionul ... cati dintre voi sunteti in stare sa faceti macar 1% din tot ce a facut bine Sorin pentru Farul ? cand veti lasa semintele si frazele astea de cocosi pe internet si veti arata ca sunteti in stare sa faceti ceva ??? De ex arian18 , tchibos , quartanu dc nu veniti voi sa conduceti o data galeria sa vedem daca sunteti in stare ? eu inteleg ca voi sunteti faristi dar nu sunteti voi in masura sa comentati pe cineva doar ca aveti o varsta si ne trezim pe un forum si hai sa ne expunem parerea ... A auzit cineva de Quartanu ca organizeaza vreo deplasare sau face rost de autocare sau ca Tchibos plateste amenzi ca am adus torte in peluza .... Cand voi auzi si eu asta va voi da dreptate sa comentati pe alti dar pana atunci nu aveti dreptu ...

tchibos
30th March 2007, 21:31
In primul rand nu cred ca esti tu in masura sa imi spui ce drepturi am. Mi le cunosc eu mai bine decat tine. Si lasati-l pe Sorin in pace. S-a retras, vorbiti de actualul lider, daca exista. Simp4ticule, eu ti-am explicat clar ce cred de Sorin. Probabil a facut cel mai multe pentru Farul, insa a facut si greseli, dar aici nu e vorba de el ca de fapt tu nu il aperi pe Sorin ci pe aia care vin cu fulare ros-albastri la stadion cand vine Steaua in Constanta. Decat asa, mai bine samanatar sau deloc. Si nu mai vorbi tu de cati dintre voi nu stiu ce faceau, si ma bagi si pe mine in aceeasi oala, ca eu cand mergeam in galerie, pusti fiind, tu si altii care tin acum prelegeri, probabil strigau hai ros-albastri in fata televizorului, ca internet nu exista in Romania pe atunci. Vremea mea in galerie a trecut, insa nu lipsesc la nici un meci sau incerc sa nu lipsesc si tin NUMAI cu Farul. Cati din Constanta pot spune asta? Tu poti? Daca toti ar fi ca mine ar fi stadionul plin la toate meciurile nu numai la alea in care joaca Steaua. Exista multe moduri in care poti sustine echipa. Cand esti tanar mergi in galerie, mai tarziu mergi doar la stadion; poti face sponsorizari. Nu trebuie sa iti spun tie cum e situatia financiara la Farul, insa de foarte multe ori lasam atributiile de servici ca sa fac rost de bani de la clienti sa putem plati sponsorizarile la Farul, sa isi poata lua jucatorii banii, ca suna Diaconescu si se plangea. Tu habar nu ai nici macar cate cifre are un cod IBAN daca stii ce e ala, insa ai tupeul sa imi spui mie ca stau pe net sau mananc seminte la stadion. Pai decat sa fiu sclav, sa ies la capitol cand castiga meciurile Steaua, mai bine asa ca mine. Si stai tu linistit ca sustin echipa Farul poate mai mult decat o fac peste 50% din aia care merg in galerie, asa ca nu mai da tu lectii sau daca ai de gand sa dai gandeste-te inainte cui le dai.

arian18
30th March 2007, 22:56
Ai putea sa iti demonstrezi cultul personalitatii lui sorin si civilizat. Nu stiu de ce ataci, esti cumva vreun oracol din balcesti? Stii tu ca mananc eu seminte, ma cunosti tu sa spui ca nu vin la meciuri? E adevarat, nu vin, mai degraba nu pot. Nici nu vreau sa fac ce a facut sorin nu am de gand sa ma imbogatesc peste noapte si sa deschid un magazin unde sa vind tricouri cu steaua. Nimeni nu e mai farist decat altul, unul face mai multe altul nu. In legatura cu amenzile, adica tu aprinzi o torta si altul sa iti plateasca amenda?...ma rog aici e chestie de demnitate. Si daca nu e lider pentru bani, de ce merge la HCM si nu la rugby ca totusi aia e o sectiune a clubului FARUL, sau acolo nu se da bani? Nu neg faptul ca a facut si lucruri pozitive, dar eu cred ca cele negative au cantarit mult mai mult, la ce bun atatea coregrafii, deplasari, etc, organizate de el...daca tot niste sclavi suntem considerati?
Nu am dreptul sa il critic pe sorin? Flacaule aici iti arati o stima fata de cenzura ceausista, au murit prea multi oameni in '89 pentru ca noi sa ne exprimam liber. Se pare ca idealurile bolsevite raman impregnate in creier...
Cocos eu? sorin cred ca stie cine sunt, ne-am salutat la Madrid, iti dai seama se soc a fost sa vad un om care a fost liderul galeriei la meciul stelei...Acum ma astept sa vina cu cativa rromi cand ma va vedea, ca el asa stie sa inchida gura...

Simp4ticul
31st March 2007, 00:21
tchibos nu cred ca am iesit eu vreodata la capitol sa ma bucur de victoria stelei sau am venit cu fular cu steaua pe stadionul lu` Farul deci vezi pe cine faci sclav , sclavi sunt aia care au facut astfel de lucruri nu eu ...

tchibos
31st March 2007, 01:31
Nu te-am facut sclav, am zis doar ca sunt de 1000 de ori mai farist decat aia si sa nu ma mai cantaresti tu pe mine cat de farist sunt ca nu ma cunosti intr-atat incat sa ai o parerea obiectiva. Ti-am mai spus, daca ar fi toti ca mine stadionul ar fi plin la toate meciurile de acasa, iar despre faptul ca stau mult la calculator asa mi-e meseria, iar daca scriu pe un forum sau altul este pentru ca in felul asta ma relaxez in pauze, insa parearea e aceeasi fie ca sunt pe net, pe strada pe stadion sau in alta parte. Si cu asta cam atat cu off topicul. Daca aveti cava de spus de actualul lider al galeriei fariste (care o fi), spuneti, daca nu mesajele vor fi sterse.

Simp4ticul
31st March 2007, 03:00
sef de galerie nu va mai exista mult timp de acum inainte , galeria va fi condusa de brigazi care se vor afla in peluza .

LazioRoma
13th March 2009, 05:48
Sorin e o legenda printre astia mai vechi.. il stiu de mik copil. si mai stiu ca el in patul lui de acasa nu va muri .. probabil printro deplasare o sa moara sau pe undvea !:)