PDA

View Full Version : Cristiano Bergodi



Datenshi
13th August 2007, 14:18
Am ezitat sa deschid un thread despre noul antrenor pentru ca pana la inceputul campionatului, chiar si dupa meciul din supercupa, nu era sigur faptul ca va ramane pe banca noastra. Din fericire, a ramas si sa speram ca va realiza lucruri frumoase.

Pana acum:
- imi place faptul ca a facut atacul sa mearga intr-un timp relatic scurt, pentru ca la meciul cu Dinamo scartaia ingrozitor. Combinatii rapide, in viteza, se vede ca a lucrat mult la capitolul asta.
- nu-mi place apararea, mai ales centrul defensivei + Coman. Acestia trei gafeaza frecvent, mai ales la centrari. Ma asteptam ca un italian sa insiste mai mult pe acest aspect. Nici mijlocasii nu stau foarte bine in teren pe faza de aparare, de aceea parca fiecare atac al adeversarilor da senzatia de pericol.

Momentan, inca mai astept sa se puna la punct si defensiva. Poate aducerea unui fundas central masiv si cu stiinta jocului si acordarea unei sanse lui Andrade ar mai schimba lucrurile. Daca vom continua in acest stil, prevad un campionat in care vom inscrie foarte mult, dar vom si primi o gramada de goluri.

Oricum, succes domnule Bergodi!

Tyler Durden
3rd September 2007, 18:27
pana acum cred ca ar trebui sa ne declaram multumiti de ce a facut Bergodi.

Hertz
3rd September 2007, 18:43
Foarte multumiti..insa raman la ce am zis acum ceva vreme..mai trebuie sa ne intarim~!!!~!!

Tyler Durden
3rd September 2007, 18:46
pai trebuie, insa asta nu-i treaba lu' Bergodi. el saracu' incerca sa faca fata cu ce are la dispozitie.

Charon
3rd September 2007, 19:12
daca era Razvan plangea pe la toate emisiunile ca nu poate face performanta cu lotul asta si declara toate meciurile Rapidului "NEDECISIVE"!:happy
Avem in sfarsit un antrenor cu cohones care tace si face,care nu se plange ca o domnisoara,care stie ce vrea!
trebuie sa mai lucreze la "mentalitatea Lucescu" a jucatorilor,in rest totul merge snur!

Lover
4th September 2007, 01:53
bun antrenor... da` ma asteptam la mai mult la fazele fixe :headbang: si in aparare, si in atac, la fazele fixe suntem praf :no:

ar trebui niste scheme si in atac, tot timpul dau niste centrari plouate... ( vedeti meciurile unirii, dan petrescu se vede ca a jucat in anglia... cum trateaza ei fazele fixe... ).

bine ca merge atacul, si pot sa dea gol in 20-30 min la echipele mediocre macar... inainte ne mai chinuiam cate o repriza cu echipe slabe... din pacate golul din final al gloriei,....si ratarea lui burdujan cu poli... aveam 18 puncte acuma :rolleyes:

Datenshi
5th September 2007, 22:02
Oricum, parca a mers cat de cat si apararea la ultimul meci. Costea a mai miscat cate ceva, in rest...

grande
6th September 2007, 08:05
Sa-i zicem sarut-mana lui Maftei ,ca altfel numai castigam noi cu prazarii !

Nico21
6th September 2007, 09:02
La cat meciuri ne-a mancat prostu' satului,era normal sa aiba si el o interventie buna,la 20 de meciuri...:mda:

Cneazul
14th November 2008, 18:10
sa vina bergodi inapoi...sa reinceapa fotbalul spectacol in giulesti:) sa nu uitam ca nu am pierdut nici un meci cu cristiano bergodi pe banca

Datenshi
15th November 2008, 00:11
Il regret foarte mult pe Bergodi, dar inca am incredere si in Peseiro.

Cneazul
23rd March 2009, 14:54
am incredere si in Peseiro.

mai e valabila afirmatia? :P

Datenshi
23rd March 2009, 16:25
Da. Raman la parerea ca l-a lucrat Copos, ca si pe Bergodi dealtfel. Ca si pe Rednic de fapt, dar pe ala chiar nu-l regret.

samar
23rd March 2009, 17:47
Poate ca pe Bergodi si pe Peseiro i-a lucrat Copos (oricum Peseiro era instabil in rezultate)..dar pe Rednic...sa fim seriosi :happy

Datenshi
23rd March 2009, 22:12
Atunci cum iti explici ca unii faceau figuratie pe teren?

samar
24th March 2009, 06:00
Atunci cum iti explici ca unii faceau figuratie pe teren?

Cand spui "unii" cred ca te referi la Mariusica:D Baietasul asta nu-l inghite pe Rednic la fel cum nu-l inghite nici tribuna asa ca,s-a gandit sa-l ajute sa decoleze mai repede:P

Grecu_
24th March 2009, 07:47
Deja il creditezi pe Mariusica cu capacitate de gandire...

samar
24th March 2009, 08:59
Deja il creditezi pe Mariusica cu capacitate de gandire...

Mai face si lucruri bune din gand in gand... :D