PDA

View Full Version : Cfr Cluj - Steaua



Dani3l
13th August 2007, 13:10
Cfr Cluj Napoca - Steaua
Comentarii, discutii si reclamatii inainte si dupa acest meci.
Live @ Kanal D,duminica , ora 20:30.
Cu putin noroc voi fi pe stadion in sectorul repartizat suporterilor stelisti.:yeah:
cfr 1- 2 Steaua(Dica,Neaga/Iacob)
Sunt curios daca dupa meciul de sambata ,bicfalvi va fi titular sau rezerva.Important e sa nu-l vad pe lovin si banel:D

georg40
13th August 2007, 13:17
Este un meci absolut greu, din categoria celora cum ar fi impotriva lui Dinamo sau Rapid.
Clujenii au o echipa valoroasa, incercata si in competitii internationale iar pe plan national au furnizat destule evolutii de calitate.
Steaua este in formare, n-as zice in reconstructie, dar Hagi este inca in cautarea formulei ideale.
Chiar si asa , Steaua este echipa in ansamblu mai buna dar soarta partidei va fi decisa in functie de forma zilei.
Inclin sa zic ca Steaua are prima sansa,un egal insa nu eset de exclus.
Lupta Steaua !!

myke
13th August 2007, 13:21
da ce ai cu banel? e cel mai bun de cand a inceput sezonu. si bicfalvi probabil ca va fi rezerva. e cam aiurea sa incepi cu el titular ca a dat un gol frumos, mai ales ca cfr este un adversar destul de puternic.
echipa prubabila:
-------Rufay
Nesu(Marin va juca probabil la Borislov si va fi menajat pt retur) - Radoi - Rada - Golanski
Croitoru - Ov Petre - Plesan - Nicolita
Dica - Zaharia/Iacob

Neaga nu cred ca o sa mai joace, daca nu da gol cu bielorusii. :( sper sa isi intre in forma cat mai curand

am editat. uitasem de plesan. trecut in locul lui lovin

Ioca10
13th August 2007, 13:55
O sa joace si marin si neaga...nu se menajeaza jucatorii la un meci important;)
Cat despre banel...un gol din bulan...si in rest alearga de pomana;)

dede
13th August 2007, 14:11
o sa va fac cu mana de pe stadion :cheer:

va fi a 7-a victorie consecutiva pt Hagi :evil: la un gol diferenta... :D

myke
13th August 2007, 14:17
nu sunt de acord. anul trecut intradevar a jucat slab, dar pana acum, toate mingile ajung la el in fata si el e cu pasa sau centrarea sau sutul. spre deosebire de anii trecuti cand se ducea mereu pe extrema si le dadea plouate in careu sau pierdea mingea aiurea, acum am vazut ca dribleaza, paseaza si la firul ierbii si chiar patrunde in centru incercand sutul. golul da a fost din bulan, dar la golurile lui dica el a centrat. si oricum, nu mai pierde asa multe mingi si a inceput sa dribleze :D. plus ca atunci cand e scos din teren se vede clar acest lucru, se rupe orice legatura intre aparare si mijloc, echipa intra cu curu in poarta si ocaziile se reduc simtitor. dupa mine, si ma repet cred a 4-a oara, e singurul constant de cand a inceput sezonul. Nu pot sa spun 100% ca e cel mai bun, dar daca o tine toata echipa asa la sfarsitul lunii pot spune ca a fost cel mai bun jucator al stelei.
Nu ma intelegeti gresit, nu il idolatrizez pe banel, dar cand joaca bine nu stiu de ce i se dea in cap. mai era un prost la meciu cu iasiu care striga la dica sa iasa afara ca e praf. *******u uitase de cele 3 goluri si o pasa de gol in primele 4 meciuri.
iar despre neaga nu cred ca nu o sa joace pentru a fi menajat ci pentru ca nu ii iese nimic. se zbate mult, dar momentan atat se pare ca poate.
in meciul asta cu cfr va avea un rol foarte important plesan. el a mai jucat impotriva lor si a facut-o foarte bine, si sper sa il blocheze pe trica.

Snake_21
13th August 2007, 15:29
Meci greu cu Clujul :( dar sper sa batem :D asa o sa avem un avantaj :D
@Mike: de acord cu tine la parerea despre specatatorul care striga impotriva lui Dica :( repede uita lumea ce face un jucator :(

Gontel
13th August 2007, 19:16
Nu trebuia deschis alt thread pt meciul asta. Sunt atatea locuri unde se poate discuta: Tur 2007/2008 sau pe sectiunea Intern, la Liga 1 - etape, meciuri.
Nu vreau sa fiu pesimist, dar cred ca aici se va incheia seria de 11 victorii consecutive in campionat. Cand spun asta, ma bazez si pe forma de moment a celor doua adversare, dar si pe jocul prestat.

Si inca ceva: nu imi aduc aminte ca Steaua sa castige doua sezoane consecutive intr-o deplasare.

whisper
13th August 2007, 19:59
Meci greu..dar vreau victorie..nu conteaza daca va inscrie Dica sau daca Bicfalvi va fi titular.

Dani3l
13th August 2007, 20:43
Gontel:daca vrei explicatii de ce am deschis acest topic,spune-mi si am sa iti trimit un pm.;)
Avem norocu ca cfr are un portar modest din punctul meu de vedere.O sa fie un meci cu multe faze de poarta...terenul e mic si se va juca la ingramadeala,se va abuza de centrari din partea celor de la Cfr.Sa vedem cum reactionam sub presiune.

Ess
13th August 2007, 20:46
d3d3, daniel> ne vedem la niste beri la Ratzoiu dupa meci??? :D:D:D

Ulysses
13th August 2007, 20:49
tinand cont ca don'soara yo va tine pumnii din tribuna STELEI dau pronostic 2 clar !:ok:

Dani3l
13th August 2007, 20:50
d3d3, daniel> ne vedem la niste beri la Ratzoiu dupa meci??? :D:D:D
Unde?Nu cunosc locatia....;) Apoi,meciul se termina la ora 22:20,e cam tarziu pt o fetita ca d3d3 sa o scoti in oras...ea trebuie sa doarma..:D
Sa vad cum fac rost de bilet in sectiunea repartizata Stelei....astept cateva prietene de la Bucuresti,pe ele ma bazez cu bilet...bizi day....;))
Interesanta propunere,insa zic "pas":D Nu imi dau intalnire cu necunoscuti/e.;)

Ess
13th August 2007, 20:51
lasa ma, decat sa doarma mai bine sa bea de suparare.
locatia? orice ceferist iti va spune unde ii. :D

dede
13th August 2007, 21:46
Unde?Nu cunosc locatia....;) Apoi,meciul se termina la ora 22:20,e cam tarziu pt o fetita ca d3d3 sa o scoti in oras...ea trebuie sa doarma..:D
baaaaaa... :angry: :D nu'ti face tu griji pt mine... :D

nu ma duc eu cu voi, am cu cine sarbatori dupa meci... :dance: :D

tinand cont ca don'soara yo va tine pumnii din tribuna STELEI dau pronostic 2 clar !
Yoyo, mergi? :D

dcb_vali
14th August 2007, 11:45
stie cineva daca se face o plecare oraganizata pentru meciul de la cluj? k as vrea sa merg dar nu stiu nimic despre asta.

myke
19th August 2007, 22:28
pacat, meritam sa castigam. cat am fost 11 oameni am dominat clar. apoi in 10 tot steaua a fost mai periculoasa. arbitru mi s-a parut de partea cfr-ului, clar. cfr nu are fata de campioana, a arat atat sezonul trecut cat si acum.

Snake_21
19th August 2007, 22:46
Sunt de acord ca meritam sa castigam , nici mie nu mi au convenit unele decezii ale arbitrului si cred ca daca eram in 11 contra 11 castigam :D

dede
19th August 2007, 23:16
cfr nu e echipa... :sleep: au jucat aproape un meci intreg cu un om in plus si n'au facut nimic :mda: daca stelistii erau putin mai atenti, plecau cu toate pct de la Cj :D

Liviu
20th August 2007, 01:51
Si totusi...

Accidentarea groaznica a lui Plesan ar putea aduce totusi o palida consolare Stelei. Imediat dupa ce s-a pus problema transportarii jucatorului la Spital, ambulanta care trebuia sa faca acest lucru a aparut cu o intirziere de aproximativ 10-12 minute. Intirzierea s-a datorat, conform unor martori oculari, faptului ca la stadion era o singura Salvare, desi regulamentul prevede ca gruparea care organizeaza meciul pe teren propriu sa asigure asistenta medicala la partida cu doua masini. Acest neajuns a fost reglat abia dupa citeva minute bune, surse din anturajul echipei clujene sustinind ca a fost contactata rapid firma SMURD, care a trimis rapid un vehicul specializat la stadion, cel cu care de altfel Plesan a si fost transportat la Spital! Intre timp, salvarea inchiriata special pentru meci, a ramas nemiscata in curtea arenei din Gruia! Daca timisoreanul Vasile Boit, cel care a fost observatorul partidei, a notat in foaie incidentul, conform preverilor regulamentare, Clujul risca sa piarda meciul cu 0-3 la masa verde! (fanatik)

dan
20th August 2007, 02:01
mai bine aveau salvarea si nu mai ramanea saracu acolo atata timp

oricum, rezultatul o sa ramana cel de pe teren

si cum adica risca, nu e clar regulamentul?

effect
20th August 2007, 02:24
Daca timisoreanul Vasile Boit, cel care a fost observatorul partidei, a notat in foaie incidentul, conform preverilor regulamentare, Clujul risca sa piarda meciul cu 0-3 la masa verde![/I] (fanatik)

N-a notat :D

bowin
20th August 2007, 02:32
stau pe partea posterioara si ma " gandesc"... ca ganditoru cu acelasi nume... eu cred ca asta e o fabula proasta...auzi cum un bou glasuieste...sau behaie, hahaie...etc...un lucru des in ultimul timp in romania... boi cu buzunare, in care 3 lei glasuie, hai behaie, sau hahaie...nimic n-are legatura cu meciul de fotbat de mai 'nainte... bun/ prost... catva baieti cu mai mult sau mai putin talent si care se spera profesionisti s-au straduit si noi am cascat gura... am doar o intrebare: daca ne pisam pe banii aia bagati acolo...se spala?
pun si io 3 lei la bataie si propun sa intre Ladoi pe linia de fund, un ladoi lat de 7 si ceva de metri si cu portaru la inaintare...cine mai cotizeaza?