PDA

View Full Version : Etapa 29: FCM Bacau - FC Vaslui



Paul
21st May 2006, 20:13
FCM BACAU - SC VASLUI

2 iunie , ora 20.00, National TV

Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fc_vaslui
21st May 2006, 20:27
2 solist fara discutie :ok:

Cristian
21st May 2006, 20:33
castiga vasluiu

WOLF_ULTRAS
21st May 2006, 20:50
prevad o sclipire a bacaului X clar

Cristian
21st May 2006, 21:08
prevad o sclipire a bacaului X clar

Eu as prevedea ca nu intra pe teren :D

07Ex
21st May 2006, 21:12
As fi zis ca bate Vasluiul, dar nu-i prea vad. Ar fi bine daca ar bate ca sa relanseze lupta pentru retrogradare, dar mi-e teama ca Bacaul va scoate un punct. Vom vedea.

be@
21st May 2006, 21:31
Stati calmi . Cele 3 puncte pe care le va lua Vasluiul de la Bacau vor merge in ultima etapa la echipa oierului din Pipera . 2 solist !

Lauryca
21st May 2006, 21:56
Pacat de Bacau ca nu-si face baremul de puncte.. oricum 2..si eu n-as vrea ca punctele sa le ia Jiji..asa de orgoliu.

Cra10veanu
21st May 2006, 22:49
ufff cu cate minusuri incepe bacaul divizia B ? cred ca se duc in C direct

iscar
21st May 2006, 23:36
Imi pare rau pentru cei din Bacau, ii asteptam cat mai repede in diviziaA!

cif2004
22nd May 2006, 00:18
1-1 k la BARBUT. Scapam si noi si nici ei nu se fac de ras.

Cra10veanu
22nd May 2006, 00:24
ei nu se fac de ras ? daca nu mai fac nici-un punct pana la sfarsit intra in B cu -11

rhadoo
22nd May 2006, 00:42
Stati calmi . Cele 3 puncte pe care le va lua Vasluiul de la Bacau vor merge in ultima etapa la echipa oierului din Pipera . 2 solist !
te-ai prins?de cand a inceput returu sau tot plimbat punctele de colo colo si tot unde trebuia au ajuns,rusinos dar deocamdata asta e fotbalul de la noi
2 clar si treaba e buna!
HAI JIUL PETROSANI!

Loco
22nd May 2006, 01:14
iar teoriile marilor conspirati... deja m`am plictisit sa vad dintr`astea. Vasluiul va cāstiga in meciul cu Bacaul si nici nu va ceda in fata stelei, daca pierd campionatul la noi nu ma mai trezec din bautura vreo 3 zile(cu toate ca nici rapidul nu mi`s simpatici si nici dinamo, da stati ca nici sportul, nici nationalul chiar, de fapt sunt satul de bucuresti:no: , pacat pt Timisoara)

Universal
22nd May 2006, 02:37
Cred ca va fi un 1-1 frumos . :)

ASIGURATORUL
22nd May 2006, 09:15
iar teoriile marilor conspirati... deja m`am plictisit sa vad dintr`astea. Vasluiul va cāstiga in meciul cu Bacaul si nici nu va ceda in fata stelei, daca pierd campionatul la noi nu ma mai trezec din bautura vreo 3 zile(cu toate ca nici rapidul nu mi`s simpatici si nici dinamo, da stati ca nici sportul, nici nationalul chiar, de fapt sunt satul de bucuresti:no: , pacat pt Timisoara)
Nici de Bacau nu-ti place? S-ar putea sa va traga dupa ei daca va bate:)

fcvs
22nd May 2006, 10:45
bacaul nu a batut pe nimeni in acest retur... si daca nu bate nici Vasluiu` e aranjament ???

vom invinge la bacau mai mult ca sigur si cu steaua ne vom lupta pana in ultimu` minut. nu zic ca o sa ii invingem dar daca o sa fie un rezultat negativ asta nu inseaman automat ca fost blat. Porumboiu a zis ca nu are becali bani sa ii dea pentru a aranja meciu` si ca degeaba am batut pe dinamo daca nu batem si pe steaua (asta nu a zis-o in presa ca sa se umfle, ci suporterilor la o intalnire ameicala)

2 solist... ce sa o mai lungesc...

Universal
22nd May 2006, 10:57
Vaslui nu mai are nici un obiectiv , deci va pune motoarele la racoare, 1-1

fcvs
22nd May 2006, 11:43
Vaslui nu mai are nici un obiectiv , deci va pune motoarele la racoare, 1-1
au suporterii in spate care nu permit asa ceva!!!

Sunchase
22nd May 2006, 11:57
Seche prieten bun,mereu prezent cand e nevoie.

Hipgnosis
22nd May 2006, 12:29
Eu cred ca Bacaul da punctele Vasluiului si Porumboiu le da Stelei. Hai bagati-o si pe asta, ca astea erau discutiile la Bistrita - Steaua :ok:
remisor hai ca ti-am dat material. baga tare

dede
22nd May 2006, 15:26
bacauanii s-au obisnuit sa piarda, asa ca nu va fi o problema pt vaslui sa castige
1-2

Universal
22nd May 2006, 17:55
Nu mai au pt ce trage Valsuiiul deci egal 1-1

Lauryca
22nd May 2006, 18:01
Eu cred ca Bacaul da punctele Vasluiului si Porumboiu le da Stelei. Hai bagati-o si pe asta, ca astea erau discutiile la Bistrita - Steaua :ok:
remisor hai ca ti-am dat material. baga tare
Este o treaba despre care nu se vorbeste direct, negata, dar subinteleasa..nu la nivelul de jos, acolo fiecare face cum il duce capul/inima/simpatia/orgoliul. Suntem prea mici si necunoscatori ca sa ne dam cu parerea..

poliis
22nd May 2006, 18:13
vasluiul mai are nevoie de un egal sa stea linistita...si cred ca asa va fi

Universal
22nd May 2006, 18:14
Prostii...daca vrea poate sa piarda ,important este sa ia banii Porumboiu

chinezu
22nd May 2006, 18:45
Prostii...daca vrea poate sa piarda ,important este sa ia banii Porumboiu
Cu asta chiar ca bati campii! Ce bani sa i-a Porumboiu si de la cine?

steaua-86
22nd May 2006, 18:51
Meci de X2. Nu cred ca vasluienii isi permit luxul de a pierde toate punctele la Bacau.

boosaw
22nd May 2006, 18:55
Meci deschis oricarui rezultat... Bacaul poate face un meci bun cu un stimulent gras din partea lui nea' Condescu.

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 20:09
vasluiul mai are nevoie de un egal sa stea linistita...si cred ca asa va fi
sa scapat VS crezi ca panduri va mai lua puncte ??pana la sf ??

Universal
22nd May 2006, 22:44
Cu asta chiar ca bati campii! Ce bani sa i-a Porumboiu si de la cine?


Nu bat nici un fel de campi. Important este ca POrumboiu sa aiba castig in liga,mai mult nu. Un meci care il paote pierde nu strica...

M.I.B.
23rd May 2006, 22:00
Mission: 00347
Motive: Stabilirea ultimei retrograadate
M.I.B. sta pt dreptate si adevar , de aceea ne implicam personal pentru a controla daca este un meci corect.
Pronstic: FCM Bacau este deja retrogradata, insa poate scoate o mare surpriza prin castigarea pe teren propriu al meciului

2-1
Urati-ne noroc.Sa vedem un meci corect. DNA ca si noi vom controla acest meci.
Sa fie dreptate
M.I.B.

cif2004
23rd May 2006, 22:06
Mission: 00347
Motive: Stabilirea ultimei retrograadate
M.I.B. sta pt dreptate si adevar , de aceea ne implicam personal pentru a controla daca este un meci corect.
Pronstic: FCM Bacau este deja retrogradata, insa poate scoate o mare surpriza prin castigarea pe teren propriu al meciului

2-1
Urati-ne noroc.Sa vedem un meci corect. DNA ca si noi vom controla acest meci.
Sa fie dreptate
M.I.B.
Ce-i cu tine bai?????
Furi curent cu sacu':headbang:

Universal
23rd May 2006, 22:36
Cred mai degraba, vrea sa se faca dreptate,si Vaslui mai are sanse sa retrogradeze daca vad aici statisticile,in aczul in care Pandurii bat de 2 ori iar Valui de 2 ori pierd, dar nu cred.

Cristian
24th May 2006, 10:35
Cred mai degraba, vrea sa se faca dreptate,si Vaslui mai are sanse sa retrogradeze daca vad aici statisticile,in aczul in care Pandurii bat de 2 ori iar Valui de 2 ori pierd, dar nu cred.


Pandurii sa bata de 2 ori ? :d
Hai ma lasa glumele :D
Te-ai intrebat unde au ultimele 2 runde ?

r3my
24th May 2006, 11:30
chiar daca Vaslui nu ar putea sa bata Bacaul... tot vor bate. nea Gigi stie de ce.

PS: De fapt, si un egal e suficient.

Hopshio
24th May 2006, 12:25
bate vaslui scapa de retrogradare..si dameciul stelei in ultima etapa:evil:

fcvs
24th May 2006, 15:12
chiar daca Vaslui nu ar putea sa bata Bacaul
tu te-auzi bai??? (in cazu de fata... citesti ce scrii???) toata lumea a batut bacau`... Vasluiu` cat de cat a facut mneciuri bune in ultrimile etape, insa daca Batem la bacau e blat. :o: `tu-i mama ei de treaba...

manu10
24th May 2006, 16:30
bate Bacaul.. ca n-a mai batut de mult :D

dannymoga
24th May 2006, 17:02
ai dreptate manu10 !!!
ar fi si cazul sa mai si bata bacaul
un 1-0 e mai mult decat suficient sa-l faca pe domnul porumboiu sa viseze urat inaintea ultimei etape...
mai stii?

r3my
24th May 2006, 17:42
tu te-auzi bai??? (in cazu de fata... citesti ce scrii???) toata lumea a batut bacau`... Vasluiu` cat de cat a facut mneciuri bune in ultrimile etape, insa daca Batem la bacau e blat. :o: `tu-i mama ei de treaba...
mey, io nu am zis ca nu poate, ci "chiar daca nu ar putea"... citeste mai atent. Putina concentrare nu-ti strica. Sau te-ar durea capul ??? :headbang:

r3my
24th May 2006, 17:43
ai dreptate manu10 !!!
ar fi si cazul sa mai si bata bacaul
un 1-0 e mai mult decat suficient sa-l faca pe domnul porumboiu sa viseze urat inaintea ultimei etape...
mai stii?
Cre' ca ar si innebuni...

Universal
24th May 2006, 18:43
Cred mai degraba intr-un egal , decat intr-o victorie a unei echipe...

fcvs
25th May 2006, 10:42
Putina concentrare nu-ti strica. Sau te-ar durea capul ??? :headbang:
:yeah: :yeah: :yeah: esti cul!!!

lolo_grupa_c
25th May 2006, 14:42
fara nici o sansa bacaul!!!!!chiar daca ar juca cu o echipa de div. "b" tot nu ar face fata....asta e adevarul...cu parere de rau..FORZA OTELUL!!

Pepsi-Cola
25th May 2006, 14:45
__ FCM Bacau sau egal __

Ursu carpatin
25th May 2006, 15:41
Contează? Ioi, sigur că da! Păi Vasluiul peirde īn ultima etapă! Deci clar, amu trebe să bată satelitul! Să poată renunţa la puncte! Īn plus, Rednic vrea să se retragă cu o victorie!

OVIDIU 62
25th May 2006, 20:56
Bacau-vaslui 2-1

r3my
26th May 2006, 01:05
ar innebuni Porumboiu...

tuxie
26th May 2006, 10:27
ar innebuni Porumboiu...
Si ce e rau in asta? :evil:

lolo_grupa_c
26th May 2006, 11:26
...nu prea cred ca are vreo sansa bacaul!!!.....

Universal
26th May 2006, 12:28
are-nu are stres precum fc vaslui..va aborda destul de binisor partida, deci nu as vedea un 2-2 rau

chinezu
26th May 2006, 16:09
Si ce e rau in asta? :evil:
Dar oare superpatronul vostru Iancu(cocalarul) in ce stare psihica o fi? Lasati-i pe altii in pace cu toata nebunia lor si vedeti-va de ''puscariile'' voastre.

rhadoo
27th May 2006, 00:56
bacau sunt la pamant asa ca nu cred ca mai vor nici macar sa scoata baremul
HAI JIUL PETROSANI!

chinezu
27th May 2006, 10:26
o-1

lolo_grupa_c
27th May 2006, 10:37
0-1, 0---2.....e sigur ca bacaul nu mai are ce cauta prin div. A...:rosu:

Cristian
27th May 2006, 10:55
Bacaul e echipa de B la modul in care se prezinta.
n-au castigat ei 10 meciuri si se apuca sa castige acum ?
Sa vedem daca Seche mai cumpara loc in Div A (Liga I), s-a dovedit a fi o afacere paguboasa atunci cand a aruncat banii aia ptr o promovare stupida pe geam, mai bine investea in echipa si-n centre de copii.
Deci pronostic 2

Ursu carpatin
28th May 2006, 13:14
"B" e mult spus! Bate lejer Vasluiul, joacă mult mai bine!

rhadoo
28th May 2006, 14:45
bate ca asa trebuie nu ca e mai buna
nu stiu cand o sa mai scapam de porumbhotu din liga I
HAI JIUL PETROSANI!

cristian75poli
28th May 2006, 17:13
Este cel mai sigur meci din aceasta etapa: 2 SOLIST...


"POLI" - CAMPIONII!!!

Universal
29th May 2006, 04:50
care se poate transforma intr-un ergal frumos..doar joaca acasa fcm bacau :)

Steeltown Boy
29th May 2006, 08:42
Un microbist oarecare ar spune:
Bate Vasluiul, si scorul o sa fie influentat de starea terenului din Bc. Daca ploua mai tare, poate iesi un egal meritat.

Io nu-s chiar microbist inrait, da' zic asa:
Daca e vreme frumoasa bate Steaua in ultima etapa :drak: oops am iesit un pic din topik.

On topic din nou: Cica o sa fie vreme faina la meciul Bc-Vs.

Cristian
29th May 2006, 08:50
care se poate transforma intr-un ergal frumos..doar joaca acasa fcm bacau :)

Si daca joaca Bacau acasa ce ? :D
Bate vasluiu, Bacaul din pacate nu au reusit nici baremul sa si-l faca

Universal
29th May 2006, 09:00
stiu insa nu-i poate supara un egal.

maciu
29th May 2006, 10:50
bate vaslui...bacau e deja in b...nu cred ca sunt prea multe de spes despre meciul acesta...

Loco
29th May 2006, 14:37
care se poate transforma intr-un ergal frumos..doar joaca acasa fcm bacau :)


asa ca o parere: o sa fie mai multi suporteri vasluieni decāt bacauani incāt jucaorii o sa se simta ca acasa.

Aurel.D
29th May 2006, 15:16
Eu nu as vrea sa bata Vaslui pt. a nu isi pierde concentrarea in ultima etapa!:D
Un egal ar fi cel mai bun cu Bacaul.

tutye
29th May 2006, 16:34
As vrea sa castige Bacaul ca sa se joace corect ultimul meci...Vaslui cu Steaua....

chinezu
29th May 2006, 19:58
Un microbist oarecare ar spune:
Bate Vasluiul, si scorul o sa fie influentat de starea terenului din Bc. Daca ploua mai tare, poate iesi un egal meritat.

Io nu-s chiar microbist inrait, da' zic asa:
Daca e vreme frumoasa bate Steaua in ultima etapa :drak: oops am iesit un pic din topik.

On topic din nou: Cica o sa fie vreme faina la meciul Bc-Vs.
vai ce subyil esti!! chestia asta cu vremea cred ca nu i-a trecut prin cap la nimeni! meteorologule!!!

chinezu
30th May 2006, 16:12
bate ca asa trebuie nu ca e mai buna
nu stiu cand o sa mai scapam de porumbhotu din liga I
HAI JIUL PETROSANI!
La Steaua a facut 2-2 pt ca asa trebuia! La Rapid a facut 1-1 pt ca asa trebuia! La Dinamo a batut 2-1 pt ca asa trebuia! Baietica, tu nu te auzi cand tastezi! Vs a scos 5 puncte in deplasarile din Bucuresti(Dinamo,Rapid,steaua) si crezi ca nu e in stare sa scoata un egal cu Bc? Vezi-ti de ''marea'' echipa jiul tarnacop. De Porumboiu o sa scapati pt ca la anul o sa fiti in liga2.

rhadoo
30th May 2006, 19:00
La Steaua a facut 2-2 pt ca asa trebuia! La Rapid a facut 1-1 pt ca asa trebuia! La Dinamo a batut 2-1 pt ca asa trebuia! Baietica, tu nu te auzi cand tastezi! Vs a scos 5 puncte in deplasarile din Bucuresti(Dinamo,Rapid,steaua) si crezi ca nu e in stare sa scoata un egal cu Bc? Vezi-ti de ''marea'' echipa jiul tarnacop. De Porumboiu o sa scapati pt ca la anul o sa fiti in liga2.
ZI SA MORI TU!vezi ca ai uitat si cu noi ati facut un egal murdar si jegos asa cum e porumbhotu,ma lesi cu echipa ta de ***** foamea-n gat:rosu:
ar trebui sa va retrogradeze federatia,pt toate magariile pe care le-ati facut
HAI JIUL PETROSANI!

Steeltown Boy
30th May 2006, 19:34
vai ce subyil esti!! chestia asta cu vremea cred ca nu i-a trecut prin cap la nimeni! meteorologule!!!

Revin: View signature.

Poate m-am grabit sau am glumit mai serios ptr unii, e clar ca Bc nu-si mai poate reduce penalizarea, asa ca va bate Vs indiferent de starea terenului.
Din fericire ptr amandoi, la anu' o sa ne vedem din nou pe forumul ligii unu sau cum draq s-o mai numi din toamna.
Cred ca asta e tot ce mai conteaza la ora asta, daca nu cumva tii si cu una din echipele de sus si astepti ceva depunctari.

Steeltown Boy
30th May 2006, 20:00
vai ce subyil esti!! chestia asta cu vremea cred ca nu i-a trecut prin cap la nimeni! meteorologule!!!
Si nu ma face tu pe mine meteorolog ca te acuz de discriminare impotriva rasei albe, care e majoritara in indeletnicirea asta! :nah: ma chinezule!

Universal
30th May 2006, 21:10
:)))))))) Discriminarea rasei,albe...care rasa alba....ziceti romani :)))))))))))))
Dar bine,eu nu ma numar printee,sunt jumatate suedez-jum german... :)))

Steeltown Boy
30th May 2006, 22:39
:)))))))) Discriminarea rasei,albe...care rasa alba....ziceti romani :)))))))))))))
Dar bine,eu nu ma numar printee,sunt jumatate suedez-jum german... :)))
E putin off-topic, dar nu cred ca ai vazut asta: Aseara, la un post TV, Gigi a facut unele acuzatii de genul discriminarea crescatorilor de oi facuta de Rapid atinge comunitatea aromana din Romania, ptr ca asta e o indeletnicire a majoritatii aromanilor. Nu am citat exact, el a spus-o mult mai convingator. E un fel de cale de atac impotriva acuzatiilor venite de la Rapid.
In concluzie, sfarsitul de campionat devine mult mai amuzant, ca de palpitant nu mai poate fi vorba de ceva vreme. Apropo: nici la meciul asta nu vor fi surprize, bate lejer Vs.

Rossi
31st May 2006, 07:58
sper sa bata Bacaul !!!!

pt ca daca bate Bacaul .... Vaslui trebuie sa castige in ultima etapa si astfel o incurca pe steaua

chinezu
31st May 2006, 08:40
:)))))))) Discriminarea rasei,albe...care rasa alba....ziceti romani :)))))))))))))
Dar bine,eu nu ma numar printee,sunt jumatate suedez-jum german... :)))
Fratioare, m-ai innebunit cu originele tale scandinavo-germanice. E clar: esti cel mai tare arian de pe acest forum! Dar totusi sa ne aduci aminte de chestia asta din 2 in 2 zile e cam mult.

Cristian
31st May 2006, 09:35
Aici se discuta despre fotbal in speta Bacau-Vaslui sau arborele genealogic al unor useri de pe forum ? :D
Bate Vasluiu

chinezu
31st May 2006, 18:39
sper sa bata Bacaul !!!!

pt ca daca bate Bacaul .... Vaslui trebuie sa castige in ultima etapa si astfel o incurca pe steaua
Sa stii ca chiar daca nu va castiga BC, la Vaslui steaua nu va avea meci usor.

Universal
31st May 2006, 22:58
Fratioare, m-ai innebunit cu originele tale scandinavo-germanice. E clar: esti cel mai tare arian de pe acest forum! Dar totusi sa ne aduci aminte de chestia asta din 2 in 2 zile e cam mult.

Nu esti obligat sa ma citesti :))

lolo_grupa_c
1st June 2006, 16:32
sper sa bata Bacaul !!!!

pt ca daca bate Bacaul .... Vaslui trebuie sa castige in ultima etapa si astfel o incurca pe steaua
nu prea cred ca poate vasluiul sa incurce steaua.....ar fi frumos,dar nu prea cred!!!!!!!!!!!

Universal
1st June 2006, 21:13
Sa stii ca chiar daca nu va castiga BC, la Vaslui steaua nu va avea meci usor.

Sunt om de afaceri.....incerc sa pun atentie la oameni si la atitudoine negative, nu cred ca sunt aerian daca vreau sa scvhimb ceva din proprie initiativa

Steeltown Boy
1st June 2006, 23:02
Sunt om de afaceri.....incerc sa pun atentie la oameni si la atitudoine negative, nu cred ca sunt aerian daca vreau sa scvhimb ceva din proprie initiativa
:D :D :D :D :D :D :D
Mai citeste o data postul chinezului. Intre "arian" si "aerian" este o mica diferentza semantica... asta dak nu cumva a mancat el vreo litera :evil: sau te-a luat pe tine gura pe dinainte, cum se spune:drak:
Adica bate Vaslui la dif. de 2 goluri.

B0gdaaaN
1st June 2006, 23:21
bate Fc Vaslui ca in fasole pe Fcm Bacau 0-3

deko
2nd June 2006, 19:14
BACAU ! ! ! doar atat . impotriva stelei

Universal
2nd June 2006, 19:29
:D :D :D :D :D :D :D
Mai citeste o data postul chinezului. Intre "arian" si "aerian" este o mica diferentza semantica... asta dak nu cumva a mancat el vreo litera :evil: sau te-a luat pe tine gura pe dinainte, cum se spune:drak:
Adica bate Vaslui la dif. de 2 goluri.

Am vrut sa arat ca am si umor :ok: suntem prietenosi...avem noi 12 ani urati , dar suntem ok

Vlad
2nd June 2006, 20:17
Bate Vasluiul, dar nu azi!
Se pare ca se amana meciul

starsteel
2nd June 2006, 20:23
Buna poanta, nu se poate juca din cauza ploii. Doamne parca am fi in Romania in liga lui Mitica.

spectatorul
2nd June 2006, 20:25
Bate Vaslui. Posibil şi din cauza unor interese steliste :) Dar şi datorită formei de moment. Oricum va fi meci tare CS Vaslui - Steaua.

Vlad
2nd June 2006, 20:30
Multumim pt pozele cu lacul de acumulare Bacau.
Iar Vasluiul bate pt simplul fapt ca este o echipa mai buna ca Bacaul si cu Steaua nu prea are sanse sa faca puncte pt a se distanta de Pandurii.

Vadim
2nd June 2006, 20:32
Daca nu se face terenul pana la ora 21:00 se joaca sambata de la 20:00. Greu de crezut ca il vor face...

starsteel
2nd June 2006, 20:33
La Bacaul principalul adversar se pare ca e in continuare ploaia. Sau sunt lacrimile suporterilor la despartirea de divizia A?

Steeltown Boy
2nd June 2006, 20:37
Am spus eu intr-o prima faza ca nu bate Vaslui daca e vreme nashpa... Pentru moment, am avut dreptate :evil: . La cum se prezinta acum terenul (apa la glezne), pana maine la ora 20 cand va fi reprogramat meciul nivelul apei nu scade mai mult de genunchiul broastei. Iar mingea aruncata de Helesteanu o sa sara tot ca-ntr-un helesteu. :D

Vlad
2nd June 2006, 20:38
Las' ca se intampla si la case mai mari. S-a intamplat in Spania, si ei au terenuri si sisteme de drenaj

Vadim
2nd June 2006, 20:44
Da, dar la Bacau se stie ca e jale... Puteau si ei sa acopere, daca ploua de 12 ore, insa se vede ca i-a durut in cot.

Steeltown Boy
2nd June 2006, 21:01
meciul se joaca... vizionare placuta! Maine Porumboiu e socru mare si jocul nu suporta amanare.

Vlad
2nd June 2006, 21:05
deja a bagat gol Vasluiul
dar terenul este jalnic. cum se opreste mingea in balti, is nebuni

Steeltown Boy
2nd June 2006, 21:39
Va vine sa credeti? Organizatorii au dat apa afara de pe teren cu teul si jucatorii au inceput in urmatorul minut sa "joace" desi ploaia inca nu se oprise. Este absolut fantastic ce se intampla pe "teren", unde uneori mingea sau cate un jucator dispar printre valuri, iar alteori jucatorii o iau cu cativa metri inaintea mingii ramase pe traseu.
Daca ne gandim si la circul dintre Dinamo si National sau Steaua cu Rapid, putem spune ca telenovela tragi-comica cu numele "Divizia A" se indreapta spre un sfarsit de existenta apoteotic, avand printre altele si fotbalul in sine in rol secundar.

spectatorul
2nd June 2006, 21:52
Păi să ştii că Divizia A moare! Doar din toamnă se cheama Liga I :)
Vasluii sunt pe val :)

Vlad
2nd June 2006, 21:55
Da! Vasluienii sunt pe valul de apa de la Bacau. Bine ca nu mai ploua asa, baga astia teurile si daca fac minuni poate joaca fotbal a doua repriza si nu polo

Lauryca
2nd June 2006, 22:01
Pacat de vreme...nu trebuia sa se joace pe un astfel de teren, dar nunta e planificata din timp...

Vadim
2nd June 2006, 22:03
Asa e, Porumboiu a zis ca fi-su se casatoreste sambata si nu are timp de meciuri... Cred ca putea sa fie ca la Steaua - Villarreal, ca tot se juca. :D

Steeltown Boy
2nd June 2006, 22:03
Păi să ştii că Divizia A moare! Doar din toamnă se cheama Liga I :)
Asta am zis si eu... Din pacate, la anul presimt ca e valabil proverbul cu lupul (campionatul) care-si schimba doar parul (denumirea). Naravul, ba.

Vlad
2nd June 2006, 22:18
Penalty... ce ratare! poate din cauza terenului

relansat
3rd June 2006, 00:48
Adevarul este ca avem probleme la penalty`uri, dovada stand si meciul cu Poli atunci cand am pierdut 2 puncte. Nu`i nimic, totu` e bine cand se termina cu bine.

:happy :happy ole ole multumim Vasluiule :happy

p.s: invit suporterii vasluieni sa intre si pe suporter FC Vaslui :ok:

B0gdaaaN
3rd June 2006, 01:09
Felicitari echipei Fc Vaslui pe victorie...totusi speram la un 3-0 :P

gaucito
3rd June 2006, 03:06
Ole , FELICITARI :kiss: Vasluiule
Ati luptat admirabil !/hello
Victorie cu Steaua, vom fi tot VASLUIUL pe stadion /OLE/

Lauryca
3rd June 2006, 08:04
Penalty... ce ratare! poate din cauza terenului
E al 4-lea penalty ratat sezonul sezonul..dupa ce-l ratat in tur la Iasi, si doua acasa cu Gloria si Poli Timisoara..Cred ca avem cel mare mare procentaj din Divizia A la penalty-uri ratate..Cel mai mult imi pare rau de ala din meciul cu Timisoara..

Cristian
3rd June 2006, 10:49
Bravo Vaslui;
Am zis eu doar ca FCM Bacau nu au sanse, mi-a placut metoda de indepartare a apei :D
Ma intreb oare sunt si suporteri bacauani pe acest forum ? sau deja au sters FCM Bacau de la echipa favorita si au scris Steaua

maciu
3rd June 2006, 13:27
am spus eu ca va castiga vasluiul...chiar asa a fost....(chiar daca is rapidist,totodata is molvovean si nu mi`as fi dorit ca sezonul acesta sa iasa din div a doua echipe din moldova)

maciu
3rd June 2006, 13:29
Bravo Vaslui;
Am zis eu doar ca FCM Bacau nu au sanse, mi-a placut metoda de indepartare a apei :D
Ma intreb oare sunt si suporteri bacauani pe acest forum ? sau deja au sters FCM Bacau de la echipa favorita si au scris Steaua
is si ei de la tara....ar vrea si ei sa fie cu liderul oilor

deko
3rd June 2006, 15:00
nu generaliza te rog frumos
da ce echipa e asta care nu poate bate nici macar fc vaslui?
Hai BACAUL ! HAi Rapid !

fc_vaslui
3rd June 2006, 16:08
nu generaliza te rog frumos
da ce echipa e asta care nu poate bate nici macar fc vaslui?
Hai BACAUL ! HAi Rapid !


ce glumet esti ......nici echipa ta nu a batut pe fc vaslui de ce ar bate bacau?:jerk:

B0gdaaaN
3rd June 2006, 16:40
E al 4-lea penalty ratat sezonul sezonul..dupa ce-l ratat in tur la Iasi, si doua acasa cu Gloria si Poli Timisoara..Cred ca avem cel mare mare procentaj din Divizia A la penalty-uri ratate..Cel mai mult imi pare rau de ala din meciul cu Timisoara..


te inseli...la penaltyuri ratate Poli Iasi e campioana ...si aici suntem "mai buni" ca voi...glumeam:ok:

chinezu
3rd June 2006, 20:56
nu generaliza te rog frumos
da ce echipa e asta care nu poate bate nici macar fc vaslui?
Hai BACAUL ! HAi Rapid !
Aici sa stii ca ai mare dreptate! Dar ce steaua e echipa? Rapidul e echipa? Dinamo e echipa? Sa vezi la bacau echipa,fratioare! Vai de capul tau...

chinezu
3rd June 2006, 22:49
Fortta Jiul!!!

deko
4th June 2006, 01:14
spun asta doar pentru ca vasluiul nu a reusit sa castige nici macar un meci un tur intreg de campionat, din pcate aceeasi contraperformanta a facut-o Bacaul in retur, voi v-ati gestionat mai bine fortele si lotul mult mai valoros de jucatori pe care il aveti . asa ca va urez mult succes in campionatul urmator dar nu in ultimul rand in ultima etapa.
cand vreau sa umiliti steluta ! ! !

lolo_grupa_c
4th June 2006, 22:22
am spus eu ca va castiga vasluiul...chiar asa a fost....(chiar daca is rapidist,totodata is molvovean si nu mi`as fi dorit ca sezonul acesta sa iasa din div a doua echipe din moldova)
una vine....alta pleaca....asta este!!!NOI mereu vom ramane....adica OTELUL....nu rapid,,,,,,,,