PDA

View Full Version : Etapa 29: Steaua - Jiul



Pages : [1] 2

Paul
21st May 2006, 20:12
FC STEAUA - CS JIUL PETROSANI
3 iunie , ora 20.30 Antena 1

Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Cristian
21st May 2006, 20:36
Castiga Steaua, nici nu se mai pune problema
Steaua iese campioana :)

WOLF_ULTRAS
21st May 2006, 20:48
jiu vai de mama lor au scapat de retrogradare asa ca se stie cine bate

rhadoo
21st May 2006, 20:53
jiu vai de mama lor au scapat de retrogradare asa ca se stie cine bate
sper un x dar cred ca va bate steaua
si tu nu te mai umfla in pene ca in tur erati si voi ciuca batailor:rosu:
vedem la anu ce o sa mai fie,deocamdat suntem si pt anul viitor in liga I
dupa meciul asta oare pe cine ne mai da becali?
HAI JIUL PETROSANI!

WOLF_ULTRAS
21st May 2006, 20:54
sper un x dar cred ca va bate steaua
si tu nu te mai umfla in pene ca in tur erati si voi ciuca batailor:rosu:
vedem la anu ce o sa mai fie,deocamdat suntem si pt anul viitor in liga I
dupa meciul asta oare pe cine ne mai da becali?
HAI JIUL PETROSANI!
ce a fost a fost si nu ma unflu ma asta e adevarul ce vrei sa zici ca nui asa deparca voi ati fost mai buni in tur taci dracului din gura :ok:

Sunchase
21st May 2006, 20:57
Apara Tudor ?

07Ex
21st May 2006, 20:59
S-ar putea ca Jiul sa faca o surpriza in Ghencea. Au scapat de retrogradare asa ca poate joaca si ei la adevarata valoare. In plus ma gandesc ca Dinita va vrea sa dea gol importiva fostei echipe. ;)

Cristian
21st May 2006, 21:00
Apara Tudor ?

Apara Salomir :)
iar voi de la Jiul nu va mai umflati asa in pene ca erati in B pe cand noi jucam in A, nici nu stiati ce-i aia Divizia A
Te umflii si tu in pene ca ati ramas in A ca de nu ati fi vorbit ca pestii

cip_81
21st May 2006, 21:00
Esti naiv daca te astepti ca Jiul sa incurce steaua.

Paul
21st May 2006, 21:24
S-ar putea ca Jiul sa faca o surpriza in Ghencea. Au scapat de retrogradare asa ca poate joaca si ei la adevarata valoare. In plus ma gandesc ca Dinita va vrea sa dea gol importiva fostei echipe. ;)

In Ghencea poa sa faca cate vor. Pe Lia Manoliu e mai greu :D

be@
21st May 2006, 21:28
Nea Simota s-a scos campionatul asta ,asa ca 3 puncte merg la echipa taietorilor de vene .

Leviss
21st May 2006, 22:42
Apara Salomir :)
iar voi de la Jiul nu va mai umflati asa in pene ca erati in B pe cand noi jucam in A, nici nu stiati ce-i aia Divizia A
Te umflii si tu in pene ca ati ramas in A ca de nu ati fi vorbit ca pestii

Fratica vezi ca esti prost... informat..Cand juca JIUL in divizia A voi nici macar nu existati.Asa ca lasa fumurile astea ..

Cra10veanu
21st May 2006, 22:51
Jiule se poate :D

rhadoo
21st May 2006, 23:14
S-ar putea ca Jiul sa faca o surpriza in Ghencea. Au scapat de retrogradare asa ca poate joaca si ei la adevarata valoare. In plus ma gandesc ca Dinita va vrea sa dea gol importiva fostei echipe. ;)
Nu cred ca joaca dinita,pt ca azi a luat un galben destul de "usor"asa ca nu stiu daca nu mai are inca unu
de jucat nu cred ca o sa joace nimic ca doar asa e in fotbal,in schimb cu rapidu o sa fie la rupere
si inca ceva iar se baga taranii din moldova de sud ca si chilotii in cur
HAI JIUL PETROSANI!

Cristian
21st May 2006, 23:27
Fratica vezi ca esti prost... informat..Cand juca JIUL in divizia A voi nici macar nu existati.Asa ca lasa fumurile astea ..

Cate cupe europene ati prestat frate ?
Bate steaua

One-Man Show
21st May 2006, 23:29
Nea Simota s-a scos campionatul asta ,asa ca 3 puncte merg la echipa taietorilor de vene .

Sa fie intr-un ceas bun ! :ok: Stelista mica ce eshti...:evil:

r3my
21st May 2006, 23:40
Am votat X, sper intr-un 2. Cel mai probabil e 1.
Vroiam de fapt sa spun ca acuma Jiul va juca fara nici o presiune. Poate sa faca un joc super... sau din contra... in functie de cheful jucatorilor...
----------------------------------------------------------------------------------
@CristianGL: esti varza cu fotbalul... habar n-ai. Ia studiaza putin:
Otelul Galati
ANUL INFIINTARII: 1964
- 17 participari in Divizia A
- locul 4 in editiile 1987-1988, 1996-1997 si 1997-1998
- 4 participari in CUPA UEFA

Jiul Petrosani
ANUL INFIINTARII: 1919
- 39 participari in Divizia A
- vicecampioana in editia 1928-1929
- locul 3 in editia 1948-1949
- castigatoare a "Cupei Romaniei": in anul 1974, finalista in anul 1972.
- finalista a Cupei Balcanice: in anul 1972
- 1 participare in Cupa Cupelor
- 1 participare in Cupa UEFA

Asa... dupa mintea ta... cata e ea... putina si bolnava :rosu: .... cam care echipa e mai de traditie si cu performante mai mari ????????

rhadoo
22nd May 2006, 00:00
tu te omori cu incultii aia de la galati?
am scris si pe topicul cu bc,ca tm a investit in jucatori si antrenori si din pacate rezultatul a fost dezamagitor,galati a investit in meciuri si rezultatul a fost beton
nu zice nimeni ca o echipa nu isi poate revenii in retur dar la galati prea le-a iesit tot sau or fi transferat pe barca la galati si nu au anuntat.sa fim seriosi am vazut cum au jucat la petrosani si nu au rupt gura targului,au fost echipe care au jucat mai bine si au pierdut cu noi
oricum nu cred ca in meciul asta vom emite nici macar pretentii si cred ca steaua este campioana,insa mai e o necunoscuta:florentin dumitru care nu a terminat ce trebuia aici si cred ca simota vrea un bonus.nu?
HAI JIUL PETROSANI!

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 00:14
Am votat X, sper intr-un 2. Cel mai probabil e 1.
Vroiam de fapt sa spun ca acuma Jiul va juca fara nici o presiune. Poate sa faca un joc super... sau din contra... in functie de cheful jucatorilor...
----------------------------------------------------------------------------------
@CristianGL: esti varza cu fotbalul... habar n-ai. Ia studiaza putin:
Otelul Galati
ANUL INFIINTARII: 1964
- 17 participari in Divizia A
- locul 4 in editiile 1987-1988, 1996-1997 si 1997-1998
- 4 participari in CUPA UEFA

Jiul Petrosani
ANUL INFIINTARII: 1919
- 39 participari in Divizia A
- vicecampioana in editia 1928-1929
- locul 3 in editia 1948-1949
- castigatoare a "Cupei Romaniei": in anul 1974, finalista in anul 1972.
- finalista a Cupei Balcanice: in anul 1972
- 1 participare in Cupa Cupelor
- 1 participare in Cupa UEFA

Asa... dupa mintea ta... cata e ea... putina si bolnava :rosu: .... cam care echipa e mai de traditie si cu performante mai mari ????????
alo gara vezi ca tia scapat mai multe la noi acolo la traditie :rosu:

r3my
22nd May 2006, 00:21
imi cer scuze, daca mi-a "scapat" ceva, cred ca a scapat site-ului LPF. Daca altul e palmaresul vostru, ar fi bine sa-i contactati. Eu asa am facut, le-am trimis un mail cu adevaratul nostru palmares (caci nu era trecut complet), iar ei au fost prompti si au corectat.

Oricum, e total eronat ce scrie concitadinul tau, cristi. :no:

rhadoo
22nd May 2006, 00:27
alo gara vezi ca tia scapat mai multe la noi acolo la traditie :rosu:

Fondat: 1964 (prima participare în "A": 1986/1987)
Nume purtate de-a lungul timpului: Dacia (1970-1972), Metalsport (1976-1977 şi 1981-1982)
Adresa: StrStr. Anghel Saligny nr.2, Galaţi 800686 (telefon: 0040-236-464677)
Stadion: Oţelul (13.500 locuri)
Culori: roŞu-alb-albastru (sponsor pe tricou:Mittal Steel - / marca echipamentului: Lotto)
Palmares: o dată finalistă a cupei ?!TARE
Buget: 3 milioane euro
Preşedinte: Viorel Ionuţ ANGHELINEI
Director executiv: Cătălin TOFAN
Director Sportiv: Eugen RALEA
Organizator competiţii: Laurenţiu Majearu
Antrenor: Petre GRIGORAŞ
Antrenor secund:
Antrenor portari: Tudorel CĂLUGĂRU
Medic: Mihai TROACĂ
Preparator fizic: Ion TĂMĂŞANU
Masori: Constantin CRĂCIUN şi Gheorghe STAMATE
ne speriati cu palmaresu vostru:rosu: si mai ales cu denumirea parca e nume de magazin metalosport! vezi sa nu ii sperii si pe cei de la steaua ca ei sunt si mai amarati,vai de voi:headbang: cauta pe alt topic ,poate cu pandurii sa va umflati in pene
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
22nd May 2006, 00:32
de ce dai tot timpul exemplul pandurilor rhadoo, e ca si cum ti-as spune, ia compara palmaresul craiovei cu al vostru, as rade o saptamana ;) ( cu alte cuvinte nu te mai da mare cu jiul, ca n-ati reusit nici-o performanta, ci doar mentinerea in ligue 1, dar tot pe la urma.
ontopic : la cat au aranjat stelistii pana acum chiar sa se impiedice de jiul si sa piarda titlul ? ma indoiesc

rhadoo
22nd May 2006, 00:35
nu te supara dar era singura echipa care nu avea un palmares mai bun decat al otelului,deci nimic personal,la fel nici eu nu mi-as permite sa spun ca noi avem un palmares mai bun ca al craiovei si vezi ca steaua joaca cu JIUL
HAI JIUL PETROSANI!

r3my
22nd May 2006, 00:36
[...]ontopic : la cat au aranjat stelistii pana acum chiar sa se impiedice de pandurii si sa piarda titlul ? ma indoiesc
cred ca vroiai sa spui ca de Jiul... :)

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 00:39
[QUOTE=r3my]
Otelul Galati
ANUL INFIINTARII: 1964
- 17 participari in Divizia A
-locul 4 in editiile 1987-1988, 1996-1997 si 1997-1998si un loc 3
- 5 participari in CUPA UEFA
- finalistă a cupei Romaniei
-1988 - Cupa UEFA -: Otelul - Juventus 1-0
-1991 - Cupa Balcanica Semifinale
-1992 - Finalista a Cupei Balcanice
-Cea mai categorica victorie: 12 - 0, cu Granitul Babadag
acuma da nu ce ai scos tu acollo

Cra10veanu
22nd May 2006, 00:40
cred ca vroiai sa spui ca de Jiul... :)
am modificat la timp, ramasesem cu pandurii in cap :)
rhadoo tot intraram in discutii, vreau sa stiu care e pronosticul tau pt meciul asta ?

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 00:43
si adevarata valoare se arata in cupele europene noi avem 5 participari in uefa voi 1 asa shhhhtt

rhadoo
22nd May 2006, 00:44
am modificat la timp, ramasesem cu pandurii in cap :)
rhadoo tot intraram in discutii, vreau sa stiu care e pronosticul tau pt meciul asta ?
1 CLAR ca nu avem ce face:headbang:
Am uitat felicitari pt promovare,ne vedem in liga I
HAI JIUL PETROSANI!

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 01:06
si am mai uitat ceva sa va alin sufletul vostru de mineri Otelul - Jiul 7-0 (30.08.1997).

rhadoo
22nd May 2006, 01:09
si am mai uitat ceva sa va alin sufletul vostru de mineri Otelul - Jiul 7-0 (30.08.1997).
la cati bani ne dati pe carbuni nu ne deranjeaza,stai flexat ca nu reusesti sa superi pe nimeni
la anu mai vorbim cand va trece ''revenirea '' de forma:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!

S2K
22nd May 2006, 01:11
Din pacate blaturile celor de sub podul Grant, care vor continua si etapa viitoare cu Sportul, vor priva stelistii sa se bucure de titlu la ei acasa...

otinho
22nd May 2006, 01:33
Din pacate blaturile celor de sub podul Grant, care vor continua si etapa viitoare cu Sportul, vor priva stelistii sa se bucure de titlu la ei acasa...
subscriu .. din pacate relatile dintre Copos si Siman sunt prea bine inchegate

cat despre meciu nostru .. lejer .. blat+arbitrii+fosti jucatori+ajutor divin

Universal
22nd May 2006, 01:43
Bate faraq probleme Steaua 3-0 si suntem campioni :)

r3my
22nd May 2006, 02:00
daca va bate, sper sa ne bata mai cu "mila".... 1-2 goluri diferenta... da io tot sper la un X2 /hello

Universal
22nd May 2006, 02:35
eu sper din nou o victorie a Stelei Bucuresti, Jiul Petrosani nu mai trebuie sa alerge mult, a scapat aproape de tot de grijia.Asa cum am zis inainte. :)

Cristian
22nd May 2006, 09:21
Nu ma mai contrazic cu Jienii, n-are rost, ziceti ms ca ati ramas in Divizia A (Serie I, Liga I... sau cum so mai chema)
Bate Steaua, clar

Hipgnosis
22nd May 2006, 09:25
Sper sa batem, se pare ca adversarii Rapidului fac schimbari in echipa cand joaca cu ei. Ba portarul, ba doi fundasi, ba cate un mijlocas, ca deh...
In mod normal 1 solist, nu ma pot gandi la altceva

tuxie
22nd May 2006, 09:32
Prinde steaua cea mai proasta zi din viata si face X :drak:

rhadoo
22nd May 2006, 09:43
eu cred ca prinde JIUL cea mai proasta zi ,plus ca acum pe sfarsit de campionat mai trebuie rodate si rezervele
HAI JIUL PETROSANI!

superchumbo
22nd May 2006, 09:47
Prinde steaua cea mai proasta zi din viata si face X :drak:


Steaua Jiul nu se joaca pe 27 aprilie!

Sunchase
22nd May 2006, 11:04
Depinde cati titulari vor mai menaja si echipa din petrosani..

Hipgnosis
22nd May 2006, 11:30
Depinde cati titulari vor mai menaja si echipa din petrosani..

Crezi ca vor face la fel ca si CFR sau ca Bistrita in meciurile cu Rapid? Eu nu cred, va lasam pe voi sa blatuiti tot ce se poate pt. a obtine un binemeritat loc 2 :ok:

Sunchase
22nd May 2006, 11:32
Eu cred ca vor face la fel ca pandurii , farul , otelul , bacau etc.

One-Man Show
22nd May 2006, 11:34
Eu cred ca vor face la fel ca pandurii , farul , otelul , bacau etc.

Inca 2 blaturi shi vine "23".:ok:

LazioRoma
22nd May 2006, 12:21
Nea Simota s-a scos campionatul asta ,asa ca 3 puncte merg la echipa taietorilor de vene .
Pai macar Simota Isi permite sa tina echipa in prima divizie ARE BANII dar voi MURITI DE FOAME cu 40 de mii de actionari!

LazioRoma
22nd May 2006, 12:22
Eu cred ca vor face la fel ca pandurii , farul , otelul , bacau etc.
si voi la fel cu iasiu cu CFR!! si cine draq mai stie cu cate!!!

One-Man Show
22nd May 2006, 14:09
Prinde steaua cea mai proasta zi din viata si face X :drak:

N-avem vreun Popoviciu prin conducere.:ok:

be@
22nd May 2006, 14:18
si voi la fel cu iasiu cu CFR!! si cine draq mai stie cu cate!!!
Bai terminatule , cand a facut Iasul blat cu Rapid ? Nu ne amesteca pe noi in mizeria voastra . Daca primeam bani , nu am mai fi avut probleme cu licenta , si o luam bine merci .

Universal
22nd May 2006, 14:45
Sa vedem cum se va comporta sezonul viitor Iasi

One-Man Show
22nd May 2006, 14:47
Sa vedem cum se va comporta sezonul viitor Iasi

Va achizitiona multa vaselina. :ok:

dede
22nd May 2006, 14:49
Steaua nu ar trebui sa aiba probleme prea mari, avand in vedere diferenta de valoare (parca vad ca va ganditi la altceva)
2-0

23'u se apropie :evil:

Ioca10
22nd May 2006, 16:04
23 23 23 23 23 23 23...............
Forzza Steaua !!!
ne vedem pe stadion;)

steaua-86
22nd May 2006, 16:14
Bate Steaua dar cel mai probabil va sarbatori titlul la Vaslui... din pacate.

Universal
22nd May 2006, 16:19
Dupa meciul greu cu Sportul,Steaua va lua campioantul,este aproape 90% daca se va castiga si acest meci.

PaRazytul
22nd May 2006, 16:26
VARZAAAAAAAAA amandoua merita BBB
(ii de pe topicu:Jiul-Bacau)

Moldovene..stupid mai ejti...In tur erati ciuca batailor..si acum face `.... ` mare...parca voi castigati campionatu..ce te crezi asa maret ma?Daca ar fi sa ne luam care am fost ''mai tari'' in general..?voi ce erati mey?niste microbi..nu se auzea nik de voi.....va era traseala la toti sa veniti in vale..in depalsari etc...adica stai ca tu nu erai pea`tunci....De la un timp va da-ti mari cu stadionu vostru in principal gazonu..cand aveati mocirla aia de ce nu spuneati nik?Apropo de parlmares...aveti 5 participari parca si noi una (uefa)....da ati facut ceva acolo ma?Va mandriti numai ca ati fost acolo cu numele...egal=o (uitate la rapid si steaua )Vreau sa spun chiar mi-am dorit sa retrogradati voi cu bacau si sa scape vasluiu (da nu am postat aici ce vroiam)...sincer nu stiu de ce...ei nu se cred ca si tine ceva ce nu sunt..si poate deasta voi imi sunteti antipatici ...Acum puteti sa-mi sarati in 'cap'..fara injuraturi etc daca aveti ceva obraz....Oricum Jiul..cat de cat e iubita in zona noastra....pe cand..voi?va urati acolo..vai de mama voastra .... mari suporteri..fi fair play smechere....hai bafta !!!

Universal
22nd May 2006, 16:29
In tur Jiul mai mergea binisor,acum este destul de slabaa...nu-s semne bune pt anul care vine....

PaRazytul
22nd May 2006, 16:38
Universal..ce bine?Scoteam numai egaluri..si era bine?Cum spunea si r3my..sunda a mai 'carpit'.Din sezonu urmator vom avea jucatori noi.....Eu zic ca returu asta am jucat mai bine se si vede...3 victorii la rand..cfr-faru-national....nu se astepta nimeni....cu vasluiu....ambele echipe trageau la 0-0..cu bandurii meritam victoria..cine a vazut meciu stie..cu otelu lafel..sa spun un suporter de la galati care a fost in petrosani..sa-ti spun cum ma luat noi cele 3 goluri..si cat am ratat..si la iasi pot sa zic..la 0-0 am ratat niste ocazi..sa nu le mai zic..dupa 1-0 jucatorii s-au taiat...aa da..am uitat..cu dinamo..lafel..dulcea..3 ocazi clare fata in fata cu portaru..cine a vazut meciul..lafel stie destul de bine.Jucam destul de bine dar nu stim sa profitam de ocazii...sa le fructificam..ne trebuie 1-2 atacanti care sa bage mingea in ate.....!!!

PaRazytul
22nd May 2006, 16:54
WOLF ala prea maret se da.. macar de era......lasa-ma cu punctele de vedere...aia ii invidie...Si daca am scapat de retrogradare care era faza?in caz de picam....crezi ca nu as fi postat aici?nu era o problema daca picam..tot cu jiul asi fi tinut...nu`s ca alti..schimb echipele dupa cum promoveaza....''intreabai pe stelisti'':rosu: Pai aveti stadion..da nu aveti baza sportiva ...noi macar la petrosani avem baza sportiva ....... ce-i de la frf au spus ca avem printre primele 5 stadioane din tara (doar ca nu avem noctura)asa ma pot lauda si eu...etc etc..ca-s multe..da nu`s copil ca si alti....hai bafta . Acum nu te supara pe mine..:ok:

Cristian
22nd May 2006, 16:57
PaRazytul nu ma supar frate, dar nici sa zici ca suntem antipatici si alte alea.
Si nici nu avem de ce sa fim invidiosi pe voi.

Universal
22nd May 2006, 17:02
Eu sunt Universal si va ascult :) Jiul mergea intr-adevar mai bine,acum nu prea..din ultimele etape..dar e si normal, mai sunt 2 etape,vine vacanta

PaRazytul
22nd May 2006, 17:04
Asa spuneam si eu..intreabal pe stupidu ala de WOLF...ce are..macar sa tina in el..nu sa zica nush ce prostii...in fine..am uitat sa mai spun 2 lucruri:
1.Nu am fost on-topic...ca sa fiu..dau si un pronostic .... '''1-1'''(doar asa...ca se stie rezultatu din tur)
2.Felicitari craiova..a ca promovat cchiar mi-am dorit..si as mai vrea sa promoveze si 'u' cluj.
Eu am iesit..bafta !!!:ok:

Universal
22nd May 2006, 17:06
u cluj nu mai are sanse si
2 steaua invinge, jiul nu mai preseaza pronostic 1 simplu

Universal
22nd May 2006, 17:16
Yep..nu-i Clujul are deja o echipa in A, inca una si ar fi razboi total..nu ca ar fi putin cu 5 echipe din Bucuresti.
Steaua poate defila sambata

tataleone
22nd May 2006, 17:54
cat despre meciu nostru .. lejer .. blat+arbitrii+fosti jucatori+ajutor divin


Inca 2 blaturi shi vine "23".:ok:

Ii inteleg oarecum pe acei fanatici ai Stelei care nu vad blaturile propriei echipe
Dar ce fel de om trebuie sa fii ca sa tii cu o echipa despre care esti constient ca practica aceste metode???

uti2102
22nd May 2006, 17:55
Un pas mare spre titlu. Sa speram ca pentru al doilea pas nu va trebui sa ashteptam pana miercuri, ci doar pana a doua zi, pe 4 :)
Forza STEAUA !!!

Universal
22nd May 2006, 17:57
Pai..cu victoria cu Jiul este aproape gata...se poate sarbatori,inca un hop

chinezu
22nd May 2006, 18:48
Pai..cu victoria cu Jiul este aproape gata...se poate sarbatori,inca un hop
Vezi ca mai aveti un hop! Cel de la Vaslui!

Cra10veanu
22nd May 2006, 19:09
mare hop la vaslui sa vezi, din cauza vasluiului te pomenesti ca pierde steaua campionatul......

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 19:18
Asa spuneam si eu..intreabal pe stupidu ala de WOLF...ce are..macar sa tina in el..nu sa zica nush ce prostii...in fine..am uitat sa mai spun 2 lucruri:
1.Nu am fost on-topic...ca sa fiu..dau si un pronostic .... '''1-1'''(doar asa...ca se stie rezultatu din tur)
2.Felicitari craiova..a ca promovat cchiar mi-am dorit..si as mai vrea sa promoveze si 'u' cluj.
Eu am iesit..bafta !!!:ok:
ba da ce ai luat asa foc ma teai aprins rau de tot vrei sa chem pompieri ??:happy
nici nu ma intereseaza ce zici sunteti prea mici pentru noi :evil: in toate privintele adevaru ca nu am rupt noi gura targului in uefa dar sa te duci de 5 ori e o performanta care jiu nu o so atinga niciodata fustratule.........hai ca nu ma mai bag ccu tine in polemici ca nu are rost......nici nu te mai iau in seama hai bft copilas

chinezu
22nd May 2006, 19:35
mare hop la vaslui sa vezi, din cauza vasluiului te pomenesti ca pierde steaua campionatul......
O sa te minunezi ce surpriza va fi!

Tony_Viola
22nd May 2006, 20:37
O sa te minunezi ce surpriza va fi!
ma indoiesc...cat despre meciul cu jiul cat de mare sa fie pronosticul:1

stefy_deva
22nd May 2006, 20:57
nu ar fi frumos din partea celor de la Jiu sa dea meciul deoarece cu Rapid au dat tot ce au putut si au luat un punct!sper k si acest meci sa-l joace la fel de bine!

pronostic:1x(doamne-ajuta sa fie 2:))

rhadoo
22nd May 2006, 21:47
nu ar fi frumos din partea celor de la Jiu sa dea meciul deoarece cu Rapid au dat tot ce au putut si au luat un punct!sper k si acest meci sa-l joace la fel de bine!

pronostic:1x(doamne-ajuta sa fie 2:))
ce punct am luat noi de la rapid?da ce ne-au mai dat!3-0 apai sa vezi ce le dam noi acasa,daca nu putem la fotbal apai le dam la picioare de se duc toti la spital
cu steaua e clar ca mergem sa vedem capitala
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
22nd May 2006, 22:17
Steaua nu pierde campionatul,l-a avut de la inceput in mana,de ce sa-al scape tocmai acum?

One-Man Show
22nd May 2006, 22:22
Ii inteleg oarecum pe acei fanatici ai Stelei care nu vad blaturile propriei echipe
Dar ce fel de om trebuie sa fii ca sa tii cu o echipa despre care esti constient ca practica aceste metode???

Creieru' tau functioneaza in banda scurta shi nu poate pricepe ironia.;)

Universal
22nd May 2006, 22:25
Vad o sumedenie de pareri ..dar nici una nu are substanta..toate-s bazate precum''ala-ndala portocalaa'' :)))))))))))))))))))))

rhadoo
22nd May 2006, 22:28
lasa ca ne mai scapa 2,3 jucatori si nu e bai,apropo stelisti ce jucatori care nu prea prind prima echipa mai aveti?asa 2 la pret de 1?da sa nu mai trimite-ti din aia ca dumitru ca nu ne plac fitosii
ce sa facem si noi suntem mici,da o sa crestem si noi odata
HAI JIUL PETROSANI!

One-Man Show
22nd May 2006, 22:34
lasa ca ne mai scapa 2,3 jucatori si nu e bai,apropo stelisti ce jucatori care nu prea prind prima echipa mai aveti?asa 2 la pret de 1?da sa nu mai trimite-ti din aia ca dumitru ca nu ne plac fitosii
ce sa facem si noi suntem mici,da o sa crestem si noi odata
HAI JIUL PETROSANI!

Pai din sezonu' viitor poa' va trimitem comandoul de adolescenti.:ok: Ochiroshii, Enescu, Tudose etc. va plac ? :D

PaRazytul
22nd May 2006, 22:41
ba da ce ai luat asa foc ma teai aprins rau de tot vrei sa chem pompieri ??:happy
nici nu ma intereseaza ce zici sunteti prea mici pentru noi :evil: in toate privintele adevaru ca nu am rupt noi gura targului in uefa dar sa te duci de 5 ori e o performanta care jiu nu o so atinga niciodata fustratule.........hai ca nu ma mai bag ccu tine in polemici ca nu are rost......nici nu te mai iau in seama hai bft copilas

Eu ma asteptam sa-mi raspunzi la celalat msg pe care l-am scris nici decum aceasta..de ce oare?ca am dreptate?iti era adresat special ,nu sa raspunda alti.....in fine....numai cei ce se considera mareti is prosti..ma intelegi tu..''maretule''?Ma faci pe mine frustat?fac pariu cu ceilalti ca nu sti ce inseamana cuvantu frustat.....hai ia mai repede DEX si scrie.....si tot odata invatal....fratelo..o mai spun de 100 de ori..nu ma consider inteligent....dar tu chiar esti prost..fara suparare...copilas?de 'copilasu' asta care spui tu..nu prea ai sa-i dai argumente......numai intri cu mine in polemica?era de asteptat....niste stupizi ca tine..faci o imagine proasta clubului..in speacial intre suporteri.....Bafta !!!

rhadoo
22nd May 2006, 23:11
Pai din sezonu' viitor poa' va trimitem comandoul de adolescenti.:ok: Ochiroshii, Enescu, Tudose etc. va plac ? :D
DA
Dar ce ochiroshii parca pleca pe undeva afara
am vrea noi,dar oricum o sa vezi ca dupa meciul cu rapid iar primim pachet de la steaua
HAI JIUL PETROSANI!

raja_bell
22nd May 2006, 23:17
serios ca nu va inteleg!
normal ca teoretic jiul poate pune probleme! si manutd a facut 0-0 acasa cu sunderland! dar in acest meci extrem de important orice altceva decat victoria stelei ar fi o surpriza!
rapidul va invinge lejer sportul, asa ca totul se va decide in ultima etapa!

Tony_Viola
22nd May 2006, 23:47
serios ca nu va inteleg!
normal ca teoretic jiul poate pune probleme! si manutd a facut 0-0 acasa cu sunderland! dar in acest meci extrem de important orice altceva decat victoria stelei ar fi o surpriza!
rapidul va invinge lejer sportul, asa ca totul se va decide in ultima etapa!
acolo e anglia si voi ar trebui sa stiti mai bine:evil:
nu cred ca jiul se risca sa incurce pe steaua...cu toate ca mi-ar placea :ok:

raja_bell
22nd May 2006, 23:50
tony, esti rautacios! ma rog, rezultatul iti da dreptate! dar am si eu o replica: macar noi am ajuns sa vedem anglia! :D :D :D

Tony_Viola
22nd May 2006, 23:55
tony, esti rautacios! ma rog, rezultatul iti da dreptate! dar am si eu o replica: macar noi am ajuns sa vedem anglia! :D :D :D
si e faina?... cred ca dauneaza nervilor:rolleyes:

tataleone
22nd May 2006, 23:57
@One-Man Show,

Merci pt. compliment. M-am prins ca a fost ironie (chiar am vrut sa scriu asta)
Deci daca a fost ironie inseamna ca faci si tu parte din categoria fanaticilor?

raja_bell
22nd May 2006, 23:57
nuuu! chiar deloc! s-a calificat echipa care a fost mai buna in seara respectiva! ca am avut un portar aerian, ca ne-am taiat ca niste amatori, ca nu am primit penalty in min 91 sunt doar lucruri secundare! nu ma poate supara o infrangere meritata! e trist, dar asa e fotbalul! uneori castigi, alteori pierzi!

WOLF_ULTRAS
23rd May 2006, 11:57
Steaua Cei Mai Blatarii Dintre Blatarii............rusine Sa Le Fie........meciul Cu Sportul Si Inca Cateva Au Fost Blaturi Fara Comentarii Si Stirea Asta O Stiu Chiar Din Interiorul Stelei De La Un Jucator.........vai De Mama Vostra

LazioRoma
23rd May 2006, 16:45
Steaua Cei Mai Blatarii Dintre Blatarii............rusine Sa Le Fie........meciul Cu Sportul Si Inca Cateva Au Fost Blaturi Fara Comentarii Si Stirea Asta O Stiu Chiar Din Interiorul Stelei De La Un Jucator.........vai De Mama Vostra
Ce cauti aici mah!?!? :))) iar vrei sa te fac de 3 lei:))) hai ia vezi poti sa iti dai ignore baii asta forza otel lupta galati =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))) bai dativa iignore singuri ca sunteti penibili mah:))))))) acuma ai ce ai si cu steaua?!:))))) vezii de echipa de granit:))))))))) sau de carton ca da sidexu faliment=)))))

WOLF_ULTRAS
23rd May 2006, 17:09
Ce cauti aici mah!?!? :))) iar vrei sa te fac de 3 lei:))) hai ia vezi poti sa iti dai ignore baii asta forza otel lupta galati =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))) bai dativa iignore singuri ca sunteti penibili mah:))))))) acuma ai ce ai si cu steaua?!:))))) vezii de echipa de granit:))))))))) sau de carton ca da sidexu faliment=)))))
toti de la otelul au ce au cu steaua nus singuru asa ca taci :drak:
sidexu faliment LOL LOL LOL ai baut gaz ma ??

Tony_Viola
23rd May 2006, 17:55
Ce cauti aici mah!?!? :))) iar vrei sa te fac de 3 lei:))) hai ia vezi poti sa iti dai ignore baii asta forza otel lupta galati =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))) bai dativa iignore singuri ca sunteti penibili mah:))))))) acuma ai ce ai si cu steaua?!:))))) vezii de echipa de granit:))))))))) sau de carton ca da sidexu faliment=)))))
tu cand joaca steaua cu farul cu cine tii? cu cine castiga?:evil: :ciocan:

steaua-86
23rd May 2006, 18:04
Ce inghesuiala de otelisti, faristi, polisti etc pe aici... N-aveti treaba pe la propriile echipe? Vedeti-va de ale voastre, de victoriile Otelului in deplasare, de mandria "Rechinilor", de titlul anuntat de rocar acum cateva luni, lasati-i pe astia mici ca noi sa discutam de Jiul si de Steaua. Sau faceti-o si voi, ca e democratie, dar cearta pe probleme personale purtati-o in alta parte.

Universal
23rd May 2006, 19:23
lasa-i..fiecare are dreptul la opinie, deci sa ii lssam sa spuna ce vor.
Steaua invinge usor pe Jiul-vad in minutul 30 deja 2-0

WOLF_ULTRAS
23rd May 2006, 19:37
lasa-i..fiecare are dreptul la opinie, deci sa ii lssam sa spuna ce vor.
Steaua invinge usor pe Jiul-vad in minutul 30 deja 2-0
ai dreptate da lucrurile o iau razna din cauza unora care iau foc rep la orice afirmatie gen parazitul si farulconstanta ala si se ajunge la offtopic:rosu:

LazioRoma
23rd May 2006, 19:43
toti de la otelul au ce au cu steaua nus singuru asa ca taci :drak:
sidexu faliment LOL LOL LOL ai baut gaz ma ??
Ma la constanta nu se bea gaz .. am inteles ca prin partile alea.. mai sus de braila se bea gaz ca nu mai au aia.. votca sa isi bage in vene:))) adika orasul vostru de NE_____ti FORZA STEAUA MEREU ORIUNE ORICAND F O R Z A S T E A U A !!! UNICA CAMPIOANA!!!!!!!!!!! muriti de oftica !!! IMPUSCATIVA !!!!!!! STEAUA E STEAUA!!!!

LazioRoma
23rd May 2006, 19:44
5-1 Pt Steaua Asta O Sa Fie Scorul Final!

Universal
23rd May 2006, 19:52
Nu cred ca va fi chiar atat de categoric, ced mai degraba intr-un 3.1 sau 2-0 dar nu mai mult. Sa fim realisti, asta vreau. Eu sunt un om universal..de aceea gandesc asa. Logic.Sper sa-mi urmati exemplul,fratilor, fiindca numai si numai asa oamenii pot evolua la punctul mentalitate.

superchumbo
23rd May 2006, 20:22
1-0

chinezu
23rd May 2006, 21:08
va castuga steaua fara drept de apel.1-0.

rhadoo
23rd May 2006, 21:19
daca pleaca sunda inseamna ca va trebui sa cautam un antrenor nou,sa speram ca nu il mai aduce pe chirila.
cred ca ar fi bun panduru pt noi
cu steaua oricum nu conteaza,cel putin repriza a 2 a,sunt tare curios ce ne mai trimite steaua dupa meciul asta
HAI JIUL PETROSANI!

M.I.B.
23rd May 2006, 21:57
Mission: 00346
Name/Title: Steaua-Jiul
Motiv: Capital

Meciul Fc Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani va fi castigat de Steaua Bucuresti intr-un meci aprig,Jiul are inca ''sanse '' sa retrogardeze, dupa acest meci se va stabili practic campioana Romaniei si ultima retrogradata.
Prin acest lucru, clubul fc Steaua cucereste practic titlul nr.24
Scopul misiunii: A apara cluburile de jocuri/blaturi/suporteri radicali fara minte

Urati-ne noroc

Pentru omenire, noi Intervenim

M.I.B.

starsteel
23rd May 2006, 22:04
Jiul este 99,999% salvata de la retrogradare datorita golaverajului nici cei mai optimisti rapidisti nu se gandesc la un egal meciul asta. Au pierdut campionatul in GIULESTI la meciul cu Farul. Este!!!

PaRazytul
23rd May 2006, 22:28
daca pleaca sunda inseamna ca va trebui sa cautam un antrenor nou,sa speram ca nu il mai aduce pe chirila.
cred ca ar fi bun panduru pt noi
cu steaua oricum nu conteaza,cel putin repriza a 2 a,sunt tare curios ce ne mai trimite steaua dupa meciul asta
HAI JIUL PETROSANI!

Ma lasi cu panduru tau?mai bine lasa....poate nu pleaca sunda..

Universal
23rd May 2006, 22:29
pleaca, am auzit si eu ca are dee gand.

Swisstec
23rd May 2006, 22:37
In primul rand, JIUL are fortza sa bata pe Steaua, poate nu are dorintza!
In al doilea rand, nu cred ca Sunda va pleca, nu a mai fost aclamat nicaurea ca la Petrosani!!!
Sper sa joace Militaru!:D

Universal
23rd May 2006, 22:42
ar fi fantastic , are parca 38 de ani ,nu?
in alta ordine de idei, orice echipa are aceasta forta dea bate Steaua , dar aici valoarea isi va spune cuvantul

r3my
24th May 2006, 10:22
Daca ne va bate Steaua, ceea ce e probabil, nu ne va bate prea tare, 1-2 goluri diferenta.

PS: Mi-a placut de galeria Stelei, la blatul din tur, ca l-au aclamat pe Militaru mult si bine.

Cristian
24th May 2006, 10:28
Ce inghesuiala de otelisti, faristi, polisti etc pe aici... N-aveti treaba pe la propriile echipe? Vedeti-va de ale voastre, de victoriile Otelului in deplasare, de mandria "Rechinilor", de titlul anuntat de rocar acum cateva luni, lasati-i pe astia mici ca noi sa discutam de Jiul si de Steaua. Sau faceti-o si voi, ca e democratie, dar cearta pe probleme personale purtati-o in alta parte.


Hai lasa, si nu ma innebuni prea tare, adik ce ? nu am voie sa-mi spun parerea ? Scrie undeva ca e interzis ?:rosu:

steaua-86
24th May 2006, 14:23
Hai lasa, si nu ma innebuni prea tare, adik ce ? nu am voie sa-mi spun parerea ? Scrie undeva ca e interzis ?:rosu:

Tu ai invatat sa citesti? Daca da, reia ce am scris eu si da-ti doua palme. :rosu:

dannymoga
24th May 2006, 15:24
Jiul e o echipa relaxata si o sa fie 'distrata' la meci, pentru ca a scapat de retrogradare...:D
Steaua stie ca nu-si permite sa piarda...:)
Deci un 1-0 pentru Steaua cred ca ar fi suficient... Sa devina campioana... Iarasi!!!;)

manu10
24th May 2006, 16:09
chiar asa, Jiul va juca relaxat, n-are nika de pierdut, in schimb Steaua va fi stresata in goana dupa cele 3 puncte!
deci meci de 0-0 :P

seasnake
24th May 2006, 17:24
Forza Jiul.Cel putin un 0-0 sa faca Jiul cu Steaua caci Becali ii prea increzut.

il cappo
24th May 2006, 18:09
NU MOR CAII CAND VOR CAINII...aviz frustratilor
pronostic : 2-0

Universal
24th May 2006, 18:36
Nu pierdfe Steaua cred nici un punct, poate un 2-0 ar fi corect

eliseykid
24th May 2006, 18:38
daca castigam nu conteaza cu cat suntem campioni. deoarece crrapid va avea viatza grea cu sportul

Universal
24th May 2006, 18:40
foarte mare..si cred in penultima etapa Steaua ia campionatul cred

rhadoo
25th May 2006, 01:10
daca castigam nu conteaza cu cat suntem campioni. deoarece crrapid va avea viatza grea cu sportul
sa vezi cu noi ce viata o sa aiba.
una peste alta ca ne place sau nu trebuie sa ne vedem de treaba si sa ii lasam sa sarbatoreasca,in plus putem spune ca si cu ajutoru nostru au luat titlu:headbang:
da in viata trebuie sa mai si pierzi ca sa castigi!
HAI JIUL PETROSANI!

seasnake
25th May 2006, 07:45
le strica stelistilor si 0,5 puncte.
HAI JIUL!!!!!!!!!!!!!!!!
Vreau sa va vad mutrele cand va bate jiul ca :?

Ursu carpatin
25th May 2006, 07:58
Anunţ că am votat 1 din greşeală! Oricum, degeaba câştigă Steaua, că o să fie depunctată, după regulament! Sper că Jiul să facă minuni, să facă o bucurie întregii ţări!

seasnake
25th May 2006, 08:00
va lua steaua o bataie cu trei cartonase rosii

seasnake
25th May 2006, 08:02
cine stie imi spune si mie cum imi pot pune imagine?in spatele numelui

Ursu carpatin
25th May 2006, 08:04
Meri la user cp, apoi la avatar. Da' musai să-ţi pui un şarpe boa!

seasnake
25th May 2006, 08:09
Alb-negru(Jiul)va castiga
Haide jiul,HAi ROMANIA.

Ursu carpatin
25th May 2006, 08:14
Mă şarpe, Jiul bate lejer, da' tu nu-ţi pui pielea la vedere?

seasnake
25th May 2006, 08:15
steaua-i de c'a'c'a't.Jiul e bun.Hai alb-rosu.Hai dinamo,Hai alb-negru,Hai jiul Hai Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hai Victoria jiului si umilinta stelei!!!!Sa moara Gigi pe cali(Gigi Becali)
Hai dinta de la Jiul.Hai jiul
Hai romania!!!!!!!!
Hai cu umilinta stelei!!!!!!!!!!

seasnake
25th May 2006, 08:19
Jiul,JIUL PETROSANI,JIUL,JIUL CAMPIONII.SA PIARDA STEAUA.SA LE CREASCA UMILINTA.SI LA GIGI PE CALI(Gigi Becali)SA MAI LASE CALII IN PACE.SA-i CREASCA SI LUI UMILINTA CHIAR DACE FACE EGAL.

seasnake
25th May 2006, 08:28
Steaua se ca'ca pe ea dupa un sut al jiului.Ma gandesc cum sare Carlos din poarta.Hai jiul,Hai ROMANIA.

seasnake
25th May 2006, 08:31
Sezonul urmator steaua sper sa se duca in divizia B.SA isi aminteasca tehnicile de baza(Sa moara steaua,hai jiul)

Ursu carpatin
25th May 2006, 09:16
Lasă, că ei or face şi din asta o performanţă! Or să zică că au ajuns unde n-au mai fost! Că-s egalii lui Juve! Ceva o găsi memeul să se bucure!

superchumbo
25th May 2006, 10:34
Sezonul urmator steaua sper sa se duca in divizia B.SA isi aminteasca tehnicile de baza(Sa moara steaua,hai jiul)


Cand o face plopu' mere :ok:

Frustrati ca tine se mai gasesc. Macar remy are haz. tu esti doar un copilas patetic :jerk:

One-Man Show
25th May 2006, 11:10
Sezonul urmator steaua sper sa se duca in divizia B.SA isi aminteasca tehnicile de baza(Sa moara steaua,hai jiul)

Sapuneste bine franghia ! :ok:

Hipgnosis
25th May 2006, 11:50
seasnake: dupa nivelul posturilor tale ma gandesc daca nu cumva oi fi vreo oita ratacita de a lu Gigi. Cred ca te-a violat ciobanul si ti-a dat drumul din tarc, ai ajuns la net, si scoti din tine.
ori esti o clona proasta, ori esti o (oaie) proasta.
ps: parca odata la 2-3 saptamani apare cate un tembel care nu are nika de spus, decat sa injure pe unii.
ursule: vad ca ii tii isonul. :rosu: :rosu: :rosu: si pentru tine.

Ursu carpatin
25th May 2006, 14:15
ursule: vad ca ii tii isonul. :rosu: :rosu: :rosu: si pentru tine.
Un :rosu: nu ajunge? vrei să stau tăte etapele? Noroc că nu-s multe rămase... Păi îi ţin, că-s sătul de scandaluri, de memei pe la tv, de.... Nu toţi steliştii sunt precum ei, dar no, generalizăm puţin, să avem cu cine povestii! Comprendes amigo?:D

superchumbo
25th May 2006, 14:24
Steaua se ca'ca pe ea dupa un sut al jiului.Ma gandesc cum sare Carlos din poarta.Hai jiul,Hai ROMANIA.


Daca Steaua bate sambata te sinucizi??????????????????????? :headbang:

Platesc eu inmormantarea. promit.... :ok:

Ursu carpatin
25th May 2006, 14:27
Păi bate! Şi-i normal, e diferenţă! Da' lasă lumea să spere! Tu repede cu raiul după tine! Ai luat salariul şi nu ştii cum să-l cheltui? Meri şi bea 2-3 beri în cinstea cui vrei şi hai 'napoi la poveşti!

Pepsi-Cola
25th May 2006, 14:40
Steaua.......100%

rhadoo
25th May 2006, 17:34
imi place pepsi da nici chiar asa!
poate vrei 100% JIUL!
Ar trebui sa tineti cu noi un pic,ca daca nu etapa viitoare .......
HAI JIUL PETROSANI!

chinezu
25th May 2006, 17:57
0-3(Dinita3)

OVIDIU 62
25th May 2006, 20:54
Steaua-jiul 2-0

starsteel
25th May 2006, 21:35
Se pare ca jucam acest meci cu portile inchise. Oricum nu e Ghencea asa ca nu conteaza castigam oricum. Pacat pt. Ogararu.

Nexus
25th May 2006, 22:45
0-3(Dinita3)

Fii generos


zi 1-12 ( Militaru 11 si portarul 1 )

Ursu carpatin
26th May 2006, 07:30
Portarul din degajare, celelalte 11 autogoluri.....

tuxie
26th May 2006, 10:28
1 - 1 :evil:

S2K
26th May 2006, 11:17
Crezi ca noi suntem Timisoara, ma?

Universal
26th May 2006, 11:25
Bate Steaua si ai titlul cu felicitari !

tuxie
26th May 2006, 11:32
Crezi ca noi suntem Timisoara, ma?
Remember Steaua - Vaslui, 4 decembrie 2005.
Si n-are rost sa te agiti asa la parerile oamenilor, ca nu rezolvi nimic.

De la voi inscrie Paraschiv, de la oaspeti Drida, pe finalu' meciului. :evil:

ASIGURATORUL
26th May 2006, 11:58
Vad ca Simota vrea un punct ca sa scape de grijile retrogradarii. Poate lua 3 puncte... cu Rapidul:D

Universal
26th May 2006, 12:05
Cu Steau nu cred ca are sanse

rhadoo
26th May 2006, 18:37
Vad ca Simota vrea un punct ca sa scape de grijile retrogradarii. Poate lua 3 puncte... cu Rapidul:D
nu de aia vrea un pct,ci pt a primi mai multi jucatori la anu,becali are destui
JIUL nu mai are cum sa retrogradeze,deci acum sa sucit treaba,becali e la mana lui daca vrea campionatu,nasol!bineinteles pt steaua:headbang:
HAI JIUL PETROSANI!

Steeltown Boy
26th May 2006, 20:37
Bate Steaua si ai titlul cu felicitari !
Ai dreptate pana la un pct, Universalule: Bate Steaua lejer, apoi ia titlul. Da' parerea mea este ca felicitarile merg ceva mai tarziu

vlad1607
26th May 2006, 20:38
steaua nu castiga

Hopshio
26th May 2006, 21:36
da.d.a...asa zici u ca esti dinamovist..io zic ca castiga..si cine are dreptate? o sa vedem....si atuncea u nu mai dai pe forum 5 zile....

dede
26th May 2006, 21:42
chiar daca nu o sa fie specatori, Steaua tot va castiga...oare pe cine vor mai da rapidistii vina dupa aceea? :P

2-0

Cra10veanu
26th May 2006, 23:39
Steaua tot va castiga...2-0
traiasca gigi :evil:

rhadoo
27th May 2006, 00:50
nu va mai agitati ca JIUL e ca si invinsa!
da cu rapidu sa vezi ce meci va fi
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
27th May 2006, 05:56
ERamn sigur de castigarea titlului nr.23 de cand a invins Steaua pe Poli Iasi cu 1-0, de atunci nu am mai avut dubii

chinezu
27th May 2006, 10:24
0-0

r3my
27th May 2006, 10:39
nu va mai agitati ca JIUL e ca si invinsa!
da cu rapidu sa vezi ce meci va fi
HAI JIUL PETROSANI!
e si parerea mea... nu cred ca va risca Alin sa-l "deranjeze" pe nea Gigi... Sunt niste legaturi mult prea puternice inte cei doi.
Sincer, ma deranjeaza enorm, probabilitatea unui meci cedat fara lupta, dar avand in vedere ca noi nu tre sa luam foarte multe goluri, in situatia de acum prefer sa fim invinsi fara lupta la 1-2 goluri diferenta, decat sa pierdem cu 4,5-0 incercand sa scoatem un egal sau mai mult.

r3my
27th May 2006, 10:44
Asa ca pe mine, meciul asta nu ma intereseaza, decat in ideea ca "hai sa treaca odata si sa vina Rapidul".
Am fost foarte suparat dupa blatul din tur (am luat chiar si ban pe un alt forum, din cauza discutiilor mult prea incinse in jurul acelui meci), dar poate ca si datorita lui nea Gigi, am reusit sa ne mentinem in prima divizie.

Universal
28th May 2006, 03:36
Meciuu cu Jiul Petrosani nu este deloc simpel,daca nu sunt spectatori va fi chiar faorte greu, un 2-1 greu

Swisstec
28th May 2006, 11:40
Acum vreau sa vad daca ii aduce si MM carnatzi lu' Balanescu!:D
Simota a spus ca vrea macar un punct din acest meci, deci...:D
Si Dinitza nu va juca!

LazioRoma
28th May 2006, 13:30
toti de la otelul au ce au cu steaua nus singuru asa ca taci :drak:
sidexu faliment LOL LOL LOL ai baut gaz ma ??
?!Si cine te-a imformat pe tiine ca pe careva intereseaza parerea celor de la otelu sau ca ne intereseaza ca existati!:))

cristian75poli
28th May 2006, 17:03
Sper ca cei de la Jiul sa-i incurce pe sinucigasi care nu merita sa castige campionatul...

"POLI" - CAMPIONII!!!

dede
28th May 2006, 19:04
cine merita atunci?

2-0 :D

Universal
29th May 2006, 04:30
Cristina,esti lipsit de fair-play :( ce oameni...

superchumbo
29th May 2006, 11:45
cine merita atunci?

2-0 :D


oricine, dar nu steaua dupa logica neaderthalienilor


Sper ca cei de la Jiul sa-i incurce pe sinucigasi care nu merita sa castige campionatul...




"Echipa de sinucigasi" ???????????????????????????
Daca ati avea si voi 2-3 jucatori ca Radoi care-si da nu numai sufletul pe teren, ci si propriul sange, ati fi fost departe. Ati ramas doar cu amenintarile desarte ale puscariasului de Iancu la adresa bucurestiului. Si atat.

dede
29th May 2006, 14:39
las' ca iancu vroia sa aiba jucatori precum Radoi si Iacob...macar aia lupta pt echipa, nu ca marii jucatori de la poli :mda:

2-0 :D

tutye
29th May 2006, 16:31
?!Si cine te-a imformat pe tiine ca pe careva intereseaza parerea celor de la otelu sau ca ne intereseaza ca existati!:))
Esti un sclav......cat despre meci sper sa castige Jiul...Si sa multumim inca odata Echipei middlesbrough....Fortza BORO!!!.....:yeah:

metallic_rain
29th May 2006, 23:10
prea multa agitatie, pt ca deja se stie scorul. 2-1 bate steaua, in contul prieteniei ce si-au intemeiat-o in tur la Petrosani, si consolidata in avionul ce a dus delegatia oficiala a Stelei la Berlin in meciul cu Herta, delegatie din care a facut parte si Simota :)

Rossi
30th May 2006, 10:06
a incercat Jiji sa cumpere meciul cu National ....ce sa mai zic de meciul asta ...la ce foame au in gat astia de la Jiul ....
deci nici nu se pune problema celor 3 puncte ...

Oaia Dolly
30th May 2006, 11:36
a incercat Jiji sa cumpere meciul cu National ....ce sa mai zic de meciul asta ...la ce foame au in gat astia de la Jiul ....
deci nici nu se pune problema celor 3 puncte ...
Eu inteleg ca performantele echipei tale te-au lasat in criza de activitate dar nu crezi ca te bagi cam mult in seama pe threadurile destinate altor echipe?
Chiar nu-ti dai seama ce jenant e sa te legi de Steaua cand echipa ta a devenit a 3a echipa a Bucurestiului si e in cadere libera? Oricum e clar ca Steaua a castigat numai cu arbitrii si cu blaturi in Romania iar afara a intalnit doar adversari neinteresati de cupa UEFA. Sincer mi-e mila de tine tinand cont ca ati ajuns sa depindeti de mila Stelei pt a putea spera la cupele europene.Asa ca fii cuminte si poate dorinta ti se va indeplini:D

Hipgnosis
30th May 2006, 12:06
Eu inteleg ca performantele echipei tale te-au lasat in criza de activitate dar nu crezi ca te bagi cam mult in seama pe threadurile destinate altor echipe?
Chiar nu-ti dai seama ce jenant e sa te legi de Steaua cand echipa ta a devenit a 3a echipa a Bucurestiului si e in cadere libera?

A patra!!!!
Dupa Steaua, Rapid, Sportul :ok:
ps: POate chiar a cincea, ca macar Nationalul a jucat o final de cupa anul asta:ok:
Si uite asa a ajuns dinamo pe locul 5 din 5. Exact ca in grupa UEFA. Ultimul loc, cu felicitari. Uf, a draq secunda :headbang: :headbang: :headbang:

Oaia Dolly
30th May 2006, 13:02
A patra!!!!
Dupa Steaua, Rapid, Sportul :ok:
ps: POate chiar a cincea, ca macar Nationalul a jucat o final de cupa anul asta:ok:
Si uite asa a ajuns dinamo pe locul 5 din 5. Exact ca in grupa UEFA. Ultimul loc, cu felicitari. Uf, a draq secunda :headbang: :headbang: :headbang:
Finala pt locurile 4-5 se joaca in week-end:D

starsteel
30th May 2006, 14:37
Declaratia lui Borcea mi-a placut aseara, a spus ca Dinamo trebuie sa joace in cupele europene. Cu alte cuvinte,
STEAUA CAMPIOANA

dede
30th May 2006, 14:53
da, in intertoto...poate acolo au mai multe sanse

iar isi dau unii cu parerea cum ca meciul asta ar fi blat...nici macar nu s-a jucat, da' e blat

2-0 :D

Dennis
30th May 2006, 17:45
pronostic 2-1 Steaua.

p.s: bianco rossi, daca tot ai sig'u ala, de ce mai intri frate pe forumul asta daca nu'ti place? stai in cainiomania.ro'u tau shi vezi'ti frate de treaba.

rhadoo
30th May 2006, 18:27
a incercat Jiji sa cumpere meciul cu National ....ce sa mai zic de meciul asta ...la ce foame au in gat astia de la Jiul ....
deci nici nu se pune problema celor 3 puncte ...
da de unde stii?voi cat ati dat pt meciul de la PETROSANI?
lasa ca la anu mai bagati ceva bani in noi sau poate vreo 2,3 jucatori,ca oricum au fost mai seriosi ai vostrii decat ai lu steaua:headbang:
HAI JIUL PETROSANI!

Swisstec
30th May 2006, 20:07
Hopa! Deci taierea venelor prin lovirea de geamuri este un gest de vitejie, care trebuie salutat de fani cu felicitari!!! Uraaaaaa!!! /hello
Nu ma mai prea intereseaza rezultatele ultimelor etape, cred ca nici pe cei de la JIUL, vedem declaratzia lui Dinitza: "Nu-mi pare rau ca nu joc cu Steaua!" Fain de tot! Pacat ca promoveaza bihorenii, ii batem iar la anu'!:D

Universal
30th May 2006, 21:07
CEl putin Steaua ajunge deaparte in Europa si nu se afce de ars ca alte echipe, meciul cu Jiul va fi un 1 clar

Swisstec
30th May 2006, 22:17
Nuuuu, nici nu se face de ras! Deloc! Daca nu era chelia lu' Macaronaru' acum atzi fi spus ca suntetzi peste Barcelona!:mda:

andrei1921tm
30th May 2006, 22:30
Totusi cam optimisti stelistii astia.mie mi-ar fi cam frik cu jiul...Oricum dak stau sa ma gandesc bine a aranjat jiji titlul deja...ink din vara trecuta zicea k o sa fie campioni.un kkt de om alaturi de papagalul lui suspendat

Oaia Dolly
30th May 2006, 22:44
Anunţ că am votat 1 din greşeală! Oricum, degeaba câştigă Steaua, că o să fie depunctată, după regulament! Sper că Jiul să facă minuni, să facă o bucurie întregii ţări!
Iar eu te credeam un om serios..... Tara asta intreaga se rezuma la niste contra-candidati frustrati? Cel mai bine a zis-o Abioudun -numai romanii sunt in stare sa-si faca rau unii altora.Muri-v-ar capra!!!!!!!:headbang:

be@
30th May 2006, 23:11
Nu ma mai prea intereseaza rezultatele ultimelor etape, cred ca nici pe cei de la JIUL, vedem declaratzia lui Dinitza: "Nu-mi pare rau ca nu joc cu Steaua!" Fain de tot! Pacat ca promoveaza bihorenii, ii batem iar la anu'!:D

Swisstec , dar de declaratia lui Drida , ce zici , aparuta in ProSport ?


"Un egal cu S***** şi o victorie cu Rapidul ne-ar scăpa definitiv de griji, dar ar face-o pe Steaua campioană. Eu unul îmi doresc ca S***** să ia titlul", a declarat mijlocaşul Adrian Drida.

:rosu: :rosu: :rosu: asta in caz ca e adevarata , fiindca astia de la ProSport si lui Sapunaru i-au inventat o declaratie : "Nu ştiu nimic... Însă cine nu şi-ar dori să joace la o echipă mare ca S*****".
Am vorbit cu el , si mi-a spus ca n-a declarat asa ceva .

metallic_rain
30th May 2006, 23:47
Imi pare rau sa spun dar noi astia de la Jiul suntem valetii Stelei. Rusine noua! Dupa cum s-a jucat in tur, iar acum declaratii de la noi din tabara, de au mama! Steaua e echipa valoaroasa, dar pacat ca isi pastreaza mentalitatile din anii de trista amintire cand lua campionatul facand aliante cu echipe mediocre. Multe din aceste titluri ar trebui impartite cu echipele implicate in manevrele de culise ale Stelei de atunci si de acum!

Rossi
31st May 2006, 07:51
JUCATORII SI CONDUCEREA JIULUI ISI DORESC CA STEAUA SA IA CAMPIONATUL

OARE DE CE NU LE E INDIFERENT ?!

3 PUNCTE CASTIGATE MAI MULT DECAT LEJER DE STEAUA

MECIUL E JUCAT DINAINTE DE A FI INCEPUT

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

walt.mann
31st May 2006, 08:36
In opinia voastra, Steaua n-ar avea voie sa castige cu Jiul? Jiul e o echipa buna, dar utati-va la locul din clasament! Ce va face sa credeti ca ei chiar ar putea impiedica Steaua?

metallic_rain
31st May 2006, 09:03
walt.man, eu nu ma uit la linia de clasament.... ma uit la ce meci s-a jucat in tur la Petroesani si la ce mizerii s-a pretat un club galonat ca Steaua sa castige cu Jiul. La mai putin de o luna cand Steaua a jucat la herta Berlin, Simotra era in avionul ce ducea delegatia stelei la Berlin. Frate daca e asa, de ce nu la luat Jiji si pe Jean Padureanu si Romica Pascu la plimbare? Scorul meciului din tur se stia cu o zi inainte la Petrosani. Conduce Jiul la pauza si Steaua bate la final. Acum regia e putin inversata. Jiul face figuratie dar Steaua bate la scor strans sa nu strice golaverajul Jiului, ca sa ne ajunga Pandurii (singura lor sansa fiind golaverajul),si ai sa vezi ce meci tragem cu Rapid in ultima etapa!
Si inca una... Dinita se bucura ca nu va evolua impotriva Stelei! Oare de ce, intreb eu retoric?!?

vytalie
31st May 2006, 10:21
Steua e cea mai buna, orice sar spune de blaturi e mai tare si va cistiga!

metallic_rain
31st May 2006, 10:58
Citat articol Onlinesport...

Meciul FC Bihor-Steaua 2-3, despre care fiul fostului dictator a spus ca a fost prelungit 'putin', s-a disputat in '88 si a durat aproape 105 minute!

'La pauza, cand era 2-1 pentru noi, mi-au zis sa ma duc la telefon, ca ma cauta Valentin Ceausescu. Din fericire, pana am ajuns acolo, legatura se intrerupsese. (…) Vulturar (n.r. - adjunctul prim-secretarului de partid) a recunoscut apoi ca i-a spus arbitrului Constantin (n.r. - actualul sef al 'fluierasilor') sa nu opreasca jocul pana nu castiga Steaua', avea sa scrie, in memoriile sale, antrenorul bihorenilor, celebrul Viorel Mateianu, cel care, pentru ca n-a vrut sa faca blat cu Steaua, a fost acuzat ca a vrut sa dea o lovitura de stat!
De asemeni se poate continua cu un exemplu din 1986 cand Steaua, proaspat castigatoare a cupei campionilor, "invingea" la petrosani intr-o semifinala de cupa romaniei in ultimile 8 minute cu 2-1 dupa o prestatie jalnica, si un telefon dat de la Bucuresti din C.C. Deci istoria am inceput sa o scriem pe tancurile staliniste, si nici acum nu ne dam la o parte de aceste obiceiuri. Acu suntem mai moderni, fugim cu lovele, si dam cu pumnii in spectatori....

Hipgnosis
31st May 2006, 11:41
De asemeni se poate continua cu un exemplu din 1986 cand Steaua, proaspat castigatoare a cupei campionilor, "invingea" la petrosani intr-o semifinala de cupa romaniei in ultimile 8 minute cu 2-1 dupa o prestatie jalnica, si un telefon dat de la Bucuresti din C.C.

Super tare frate. Adica Steaua, cea mai buna echipa din lume la acea ora a batut la Petrosani cu blat. :rosu: :rosu: :rosu:

metallic_rain
31st May 2006, 11:52
Spre deosebire de tine eu am fost la respectivul meci si vb in cunostinta de cauza. Nu neg faptul ca Steaua nu era cea mai buna echipa din lume. Dar si cei mai buni prind meciuri nasoale, dar atunci avea avantajul ca totul se putea rezolva cu un telefon :). Deci hai sa ne concentram pt ce va fi, pt ca istoria nu tine de foame, nu?

Swisstec
31st May 2006, 13:00
be@, Drida prezinta declaratzii d'astea spectaculoase inaintea tuturor etapelor! Dar atentzie!:D Inainte de meciul cu Bacau a spus ca batem pe Bacau, facem egal cu Steaua si batem pe Rapid! Pana acum a avut dreptate, pentru prima oara de cand da declaratzii in A!:D:P
Nu intzeleg de ce nu vor sa ia 6 puncte in ultimele etape! Auzi, Hipgnosis, care ai spus de Steaua, cea mai buna echipa din '86, ca nu avea nevoie de blat/arbitru ca sa castige la Petrosani, afla si tu ca in Petrosani se stie de mingea rotunda destul de mult inainte sa se infiintzese Steaua, care stim bine cum s-a infiintzat, cum a ramas in A, cum a luat campionate asa ca shhhht, rushini!!!:rosu:

Hipgnosis
31st May 2006, 13:08
Swistec: si se juca cu minge facuta din turba sau din lignit? ZI-ne si noua sa nu murim prosti. Maine poimanine aflu ca fotbalul s-a inventat la Petrosani.
mettalic_rain: Istoria nu tine de foame atunci cand nu exista. Cand exista, tine de mai multe :ok:

r3my
31st May 2006, 13:27
mey... niet kultur la tine. In VJ se extrage huila.
si afla si tu ca echipa noastra s-a infiintat in 1919... daca te dai microbist, ar trebui sa stii cate ceva si despre alte echipe din Romania.:no:

rhadoo
31st May 2006, 15:12
hipgnosis sa stii ca si eu am fost la meci si a fost unul din meciurile de ***** ale stelei proaspat campioana a europei,a fost si cupa campionilor la PETROSANI,a dat barbulescu un gol ca in meciul cu honved si apoi in ultimele minute dupa ce ai nostrii se fereau de minge si portaru se arunca in alta parte decat unde se suta,ce mai a fost ca si la cascadorii rasului da ce mai conta,pe final a dat radu II golul care trebuia si iaca sa terminat meciul
multescu a marcat pt noi din lovitura libera,dar poti sa cauti si tu caseta jocului si sa vezi cum a stat treaba
la meciul asta este foarte clar ca va castiga steaua,are prima optiune,insa ,insa un pic sau schimbat datele problemei,deoarece simota e tare suparat pt ce a facut florenti d si cred ca acum va trebui sa bage jiji un pic mana mai adanc in buzunar pt ca nu mai mere pe pupe si jucatori cu fite
da o sa vedem la ora meciului cel mai bine cum sta treaba
HAI JIUL PETROSANI!

STEAUA-MANIA
31st May 2006, 15:18
Am vorbit cu el , si mi-a spus ca n-a declarat asa ceva .
Sapunaru vb cu blondele?:headbang: Cum te-ai recomandat cand ai vb cu el "bey,sunt bea di phi sientru moldovei,adica bea di la Iasi!Ce faci sapuni?Eu fac bini...stau toata ziua pe ols..frumos ,nu?Iti doresc tot binili din lume!sa nu uiti sa imi trimiti un kg de barabule de la Bucuresti..te pupa dulshie,a ta beita!:yeah: "
BATE STEAUA.2-0 DICA SI IACOB!:yeah:

Paul
31st May 2006, 16:22
discutia e despre STeaua - Jiul , nu despre achizitiile Stelei , Sapunaru` , povesti la mobil , Steaua - FC Oradea si alte subiecte

Va rog , reveniti on topic!

r3my
31st May 2006, 16:24
Pai on-topic nu prea e de discutat. Asta e un meci neinteresant. Din pacate, toata lumea stie dinainte invingatoarea. Si nu e Jiul. Tot din pacate.

Paul
31st May 2006, 16:27
Faptul ca meciul e blat sau nu , nu e motiv sa degenerati in offtopic !
Daca e blat , puneti-va casa la pariuri , cota 1.15 :D

chinezu
31st May 2006, 17:57
Sapunaru vb cu blondele?:headbang: Cum te-ai recomandat cand ai vb cu el "bey,sunt bea di phi sientru moldovei,adica bea di la Iasi!Ce faci sapuni?Eu fac bini...stau toata ziua pe ols..frumos ,nu?Iti doresc tot binili din lume!sa nu uiti sa imi trimiti un kg de barabule de la Bucuresti..te pupa dulshie,a ta beita!:yeah: "
BATE STEAUA.2-0 DICA SI IACOB!:yeah:
Vai ce haios a fost acest comentariu in limba moldoveneasca! Nici nu pot sa-mi revin din ras!STEAUA-MUMIA, gaseste alte metode mai subtile de a face misto de cineva(astea sunt de pe vremea lu' valica ceausescu) Vai de steaua ta...

georg40
31st May 2006, 18:42
Steaua va castiga , doar nu o sa se inece ca... ( nu zic mai departe ca si asa este atmosfera incarcata !).
Castiga Steaua sambata, ea este practic campioana, pentru ca pentru derbiul de duminica vad un egal...

Pentru mine este insa surprinzatoare intreaga programare. In Germania partidele din ultimele doua etape, in toate diviziile(ligile), au loc in aceeasi zi si la aceasi ora astfel ca mani****tiile nu sunt chiar atat de usor de organizat.
In Romania, Steaua joaca sambata, iar partida Rapid-Sp.studentesc are loc duminica...Treaba asta nu prea e in ordine.

Oaia Dolly
31st May 2006, 20:30
Sapunaru vb cu blondele?:headbang: Cum te-ai recomandat cand ai vb cu el "bey,sunt bea di phi sientru moldovei,adica bea di la Iasi!Ce faci sapuni?Eu fac bini...stau toata ziua pe ols..frumos ,nu?Iti doresc tot binili din lume!sa nu uiti sa imi trimiti un kg de barabule de la Bucuresti..te pupa dulshie,a ta beita!:yeah: "
BATE STEAUA.2-0 DICA SI IACOB!:yeah:
Esti un tip super-amuzant iar glumele tale ma fac sa cred ca I.Q-ul tau este sub media Moldovei.

Gabriel28
31st May 2006, 21:13
Victorie Steaua 3-0. Jucatorii sunt (in sfarsit in forma)...cel putin cei care au jucat in SUA. Nicolita, Goian, Radoi, Bostina...acum ramane de vazut.

metallic_rain
31st May 2006, 22:40
P'acilea prin zona sunt multi "stelisti" cu numele dara care nu au vazut in viata lor un meci pe stadionul Ghencea, dar care s-au trantit cu fundu in arteziene sa se vada la teveu ce acte de bravura fac ei! Dar aici pe forum sunt clontosi si cred ca totul li se cuvine pt simplu motiv ca ei sunt stelisti... Au mama!

Universal
31st May 2006, 22:55
Ce mentalitati de maal au unii aici...mai oameni buni...sa ne uitam la JIul Petrosani, ce fel de echipa este, m-am uitat la statistici-cum va iundoiti ca Steaua nu poate bate acasa...( ok National Stadion...dar acum nu mai cont.) pe ce loc este Jiul ( apropo..echipa nou-promovat..a nu se uita acest lucru) ce mentalitate si ce club are ,si ce club este Steaua....din punctul vostru de vedere, m arefer la cei care tot critica Steaua,vreau motive pt critca, nu VORBE GOALE...sper ca ma intelegeti.

be@
31st May 2006, 23:43
In opinia voastra, Steaua n-ar avea voie sa castige cu Jiul? Jiul e o echipa buna, dar utati-va la locul din clasament! Ce va face sa credeti ca ei chiar ar putea impiedica Steaua?

:headbang:

Dar Vasluiul pe ce loc era cand a facut egal cu voi ?
Dar Gloria cum de v-a batut , tot intr-un meci cu portile inchise ?



Sapunaru vb cu blondele?:headbang: Cum te-ai recomandat cand ai vb cu el "bey,sunt bea di phi sientru moldovei,adica bea di la Iasi!Ce faci sapuni?Eu fac bini...stau toata ziua pe ols..frumos ,nu?Iti doresc tot binili din lume!sa nu uiti sa imi trimiti un kg de barabule de la Bucuresti..te pupa dulshie,a ta beita!:yeah: "
BATE STEAUA.2-0 DICA SI IACOB!:yeah:


Ai vrut sa fii amuzant , sau ce ? Sa stii ca e chiar adevarat . Am vorbit cu Sapunaru , iar pupincuristii din presa nostra inventeza intrun hal fara de hal .

alsign
31st May 2006, 23:47
ce penali sunt astia cu OLS-ul .... o fi Niculae sau Constantin ? tot hrapidistii au postat articolu' :



Marius Constantin: ''Steaua se poate incurca''

Miercur, la Rapid, a avut o conferinta de presa in care jucatorii au vorbit despre ultimele doua etape ramase din actuala editie de campionat.


"Steaua se poate incurca in ultimele doua etapa. Este suficient sa faca un egal. Daca nu, noi am aratat ca suntem cea mai buna echipa din campionat din acest an", a spus Marius Niculae.
poate in rezervatia Giulesti :evil: :evil: :evil:




Ionut Rada a declarat ca "vreau ca Rapidul sa ia campionatul pentru ca fosta mea echipa, FC National, sa mearga in Cupa UEFA".
:o: A venit Craciunu' :):sleep: :sleep: ??????????




Vali Negru a declarat ca "sper la un clasament final Rapid, Sportul, Steaua".
:P :P pasarea malai viseaza .... asta ii negru sau vali ???




... hrapidisti repetati pana va iasa mustaru' pe nas ( hrean ce o fi :) ) STEAUA CAMPIOANA !!!!!!

rhadoo
31st May 2006, 23:58
alo univers am impresia ca tu esti pe alta planeta ,nicidecum in alta tara,lasa-ne,prima oara scrie sa si intelegem ce vrei sa comunici in postarile tale si dupa aia vb de fotbal
da de ce crezi tu ca steaua ar trebui sa castige?de ce a cumparat meciul de la petrosani in tur?de ce nu ne-au batut pe bune si gata?
eu cred ca tu nu intelegi ce se intampla si vb asa de doru leli sa iti faci posturi cat mai multe
postezi doar asa sa nu adormi,globetrotere
HAI JIUL PETROSANI!

superchumbo
1st June 2006, 10:04
:headbang:

Dar Vasluiul pe ce loc era cand a facut egal cu voi ?
Dar Gloria cum de v-a batut , tot intr-un meci cu portile inchise ?

Ai vrut sa fii amuzant , sau ce ? Sa stii ca e chiar adevarat . Am vorbit cu Sapunaru , iar pupincuristii din presa nostra inventeza intrun hal fara de hal .

Te-ai trezit micutzo ??????????????????

starsteel
1st June 2006, 12:18
Sapunaru vb cu blondele?:headbang: Cum te-ai recomandat cand ai vb cu el "bey,sunt bea di phi sientru moldovei,adica bea di la Iasi!Ce faci sapuni?Eu fac bini...stau toata ziua pe ols..frumos ,nu?Iti doresc tot binili din lume!sa nu uiti sa imi trimiti un kg de barabule de la Bucuresti..te pupa dulshie,a ta beita!:yeah: "
BATE STEAUA.2-0 DICA SI IACOB!:yeah:
Ti-au scapat cateva dar stii ce mi-ar place? Sa te muti la Iasi si atunci iti garantez ca asa incepi sa vorbesti si tu. Asta am constatat cand o tipa super din Tulcea deci dobrogeanca get beget dupa ce sa mutat acolo vorbeste acum "dulsele grai moldoviniesc". Sa stii ca eu in armata am intalnit moldoveni din nord, aveam si alte regiuni pe acolo, care erau baieti de treaba, lucru pe care nu l-am constatat la ceilalti. Mai dur era cand incercau "altii" sa faca mistouri pe seama regionalismelor moldovenesti dar cand am intrat in amanunt au descoperit ce departe erau si ei de limba pur romaneasca. (ex. din sudul tarii, furcoi cu pluralul evident....furcoaie?!)

georg40
1st June 2006, 20:11
Decizia Federatiei risipeste orice nesiguranta asa ca Steaua are drum liber spre titlu. Iar adversarii sunt numai doi: Jiul si Vasluiul. Hai Steaua ! Lupta Steaua !

STEAUA-MANIA
1st June 2006, 20:47
Ti-au scapat cateva dar stii ce mi-ar place? Sa te muti la Iasi
Dl Steel,dvs chiar imi vreti raul:no:Cum sa ma mut in Moldova?:headbang:
Avem o liga infecta,lui dinamo i-au dat voie sa joace cu spectatori(la ploiesti) iar pe STEAUA i-au "inchis" in timp ce Rapid ..le-au dat amenda 700 euro:headbang:

B0gdaaaN
1st June 2006, 23:23
1 solist 2-0

Tony_Viola
2nd June 2006, 01:50
Mai frate ne lasi cu los germanos, scrie tata pe romaneste ce vrei si lasa-ne cu prostiile tale:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!
cred ca vroia sa zica ca ia campionatul steaua...greu mai era:P

Celtic
2nd June 2006, 23:09
Meci de 1 solist, probabil 2-0 sau 3-1.

Telespan
3rd June 2006, 08:14
Decizia Federatiei risipeste orice nesiguranta asa ca Steaua are drum liber spre titlu. Iar adversarii sunt numai doi: Jiul si Vasluiul. Hai Steaua ! Lupta Steaua !



.......SACOSIILE LUI jiji AU FACUT MINUNII IN RO SI SIGUR K AU DRUMUL LIBER SPRE TITLU......

Care este diferenta intre JIJI TUPEEU SI CEAUSESCU?

superchumbo
3rd June 2006, 08:22
de miercuri aveti liber la oftica. dar se pare ca anticipati

maciu
3rd June 2006, 13:12
steaua va invinge cu jiul(ceea ce nu pot spune ca vor face si cu vasluiul)...deoarece jiul e prea slaba sa bata echipe de pe podium

JJ
3rd June 2006, 14:09
Intreb si eu ca necunoscatorul: Nu se stabilise ca meciurile ultimelor 2 etape sa se joace in aceeasi zi la aceeasi ora? Macar Steaua-Jiul, Rapid-Sportul, Dinamo-National, ca astea conteaza pt. campionat si UEFA, trebuiau sa se joace simultan. Parerea mea.
Steaua-Jiul 1-1. Sa-l vedem pe Jiji maine fugarindu-l si pe Mazilu cu punga de parai :)

chinezu
3rd June 2006, 16:46
de miercuri aveti liber la oftica. dar se pare ca anticipati
sa stii ca meciul cu vs nu e chiar dinainte castigat!

chinezu
3rd June 2006, 21:06
Antrenament fara public. Daca steaua va castiga acest campionat o va face intr-un mod scarbos!!

Paul
3rd June 2006, 21:18
emotii cu nocturna ...

blizz4rd
3rd June 2006, 21:26
emotii cu nocturna ...

colentina a ramas 5 minute fara curent...

Paul
3rd June 2006, 21:33
eu 15 minute fara cablu ... astralu` ma-sii :D

Vlad
3rd June 2006, 21:35
norocu tau ca n-ai ratat vre'un gol

ronaldinho
3rd June 2006, 21:42
ce-a patit radoi? sau e vreun teatru de-al MM-ului?

Sunchase
3rd June 2006, 21:43
sa va stea in gat campionatul vostru cumparat.meci fara emotii si final la fel cum a prezis conducatorul vostru iubit

blizz4rd
3rd June 2006, 21:46
na, ca s-a luat curentu iar...

Vlad
3rd June 2006, 21:46
iar s-a dus transmisia!

sa va stea in gat campionatul vostru cumparat.meci fara emotii si final la fel cum a prezis conducatorul vostru iubit
da cumparat! mai bine depuncteaza Steaua si-l castigati voi corect. Nu?

Swisstec
3rd June 2006, 21:47
S-a stins nocturna!!! 3-0, 3-0, 3-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

remy
3rd June 2006, 21:47
HAI, STEAUA LUI JIJI, CA POTI MAI MULT DECAT BLATURI, SANTAJE SI AMENINTARI.
CE MECI COMIC SI CIUDAT CU JIUL, CARE SE FACE CA JOACA, NUMAI SA CASTIGE STEAUA.
Cum se pot face atatea blaturi pe fata, fara rusine ? Chiar deloc nu vor sa joace astia de la JIUL ?
Astia fenteaza fotbalul.
Si ce cauta JIJI inainte de meci in vestiarul Jiului, sa vorbeasca cu Simota ?
JIJI-Blatula-Moggi isi face iar datoria ?
ORI LE-A PICAT NOCTURNA ?
DUMNEZEU II PEDEPSESTE PE BLATISTI !:happy

Dennis
3rd June 2006, 21:47
sa va stea in gat campionatul vostru cumparat.meci fara emotii si final la fel cum a prezis conducatorul vostru iubit

mult stres pe'aici. dar multumim mult, o sa stea intr'o vitrina, shi nu in gatul nostru :D :happy :evil: :happy

Dennis
3rd June 2006, 21:50
DUMNEZEU II PEDEPSESTE PE BLATISTI !:happy


sa stii....dinamo, rapid.....shi alte echipe sunt shi au fost saracele pedepsite...nu trebuie sa repet cum ca stie toata lumea....:D

Sunchase
3rd June 2006, 21:53
portarul jiului trage de timp de fiecare data cand are posibilitatea.final de campionat fara emotii

remy
3rd June 2006, 21:55
O SA SPUNA JIJI: M-A INCERCAT IAR DUMNEZEU, CA AM FACUT IAR BLAT PT. A LUA TITLUL, CA SA IAU UN PORCOI DE BANI LA ANUL.
Opriti circul din Divizia A, pt. ca returul asta s-a facut totul pt. Steaua pornind de la Sefii FRF si LPF, si pana la ultima echipa din Divizia A (satelitul lor).
NU VA E RUSINE, STELISTI ?
ASA ECHIPA CARE VREA SA IA TITLUL ARE STEAUA ?
"Rusine, rusine sa va fie". OPRITI CIRCUL ASTA DE MECI, CA PUTE RAU. MAI BINE SE DADEA DINAINTE MECI CASTIGAT PT. STEAUA.
AU FOST CELE MAI MURDARE EDITII DE CAMPIONAT, ASTEA DIN ULTIMII DOI ANI.

Vlad
3rd June 2006, 21:56
Poate trage de timp sa nu incaseze si alte goluri. Ca Pandurii mai au sanse minime teoretice sa se pastreze in A in detrimentul Jiului

Mihai
3rd June 2006, 22:00
Miroase a blat p-aci:D

cip_81
3rd June 2006, 22:04
Sunda, vrei sa-ti aduc o perna si o plapuma ? Oricum, esti la fel de activ ca unul care doarme adanc. Sau te ploua si e apa uda ?

ronaldinho
3rd June 2006, 22:04
frumos meci, fara cartonase......fair-play desavarsit
cred ca a fost una dintre conditiile jiului....sa piarda doar la un gol diferenta......ca daca pandurii ar mai scoate trei puncte ar fi la egalitatea si in ipoteza ca pierdeau cu 3,4 cu steaua si mai luau vreo 4 cu rapid.....erau bye. mare pacat ca pandurii nu au castigat cu 3-0, cred ca le tremurau sorturile celor de la jiul in meciul cu rapid....sa fi vazut acolo determinare

remy
3rd June 2006, 22:05
UNDE S-A MAI AUZIT IN LUME CA SA NU FIE, APROAPE O REPRIZA, NICI UN SUT PE POARTA AL NICIUNEIA DINTRE CELE DOUA ECHIPE ???
Chiar isi bat joc si de suporterii stelisti, care acum vor fi luati la misto de toata lumea, ce meci "incins" au jucat azi. Nici la antrenament, la o miuta nu se joaca asa.
DE CE NU SE SESIZEAZA LPF SAU FRF CA MECIUL ASTA E CEL MAI ORDINAR BLAT VAZUT IN ROMANIA SI CHIAR IN LUME ?
Se vede ca si Corleone e prieten pana la moarte cu JIJI.
Ce scandal facea el acum cativa ani, tot pt. a-l ajuta pe "pretenar".
CE GASCA DE MAFIOTI ORDINARI MANJESC FOTBALUL ASTA !
PAINE SI CIRC.
HUO, STEAUA. CUM SA NU URASTI ECHIPA ASTA ?

Steeltown Boy
3rd June 2006, 22:06
:sleep: cat mai e scorul? :sleep: In meciul asta or sa se mai dea goluri doar daca se opreste de tot lumina. Adica 0-3 la masa verde.

Mihai
3rd June 2006, 22:09
Deci Steaua se face ras:) rau de tot. Si anu asta, si anu trecut incheie cu blaturi campioanu.

remy
3rd June 2006, 22:14
REPET: DE CE NU SE SESIZEAZA LPF SAU FRF CA MECIUL ASTA E CEL MAI ORDINAR BLAT VAZUT IN ROMANIA SI CHIAR IN LUME ?
Oameni buni, asa nu se poate sa te joci cu telespectatorii sau sa-i crezi pe romani prosti sau tampiti !
Le e rusine si comentatorilor ca asista la circul asta.
JIJI chiar nu are nici un Dumnezeu ?
Ce cauta in vestiarul JIULUI inainte de meci, pt. a vorbi cu Simota ?
Macar daca faceau blatul asta mai finut, dar asa, pe fata, e cam rusinos.
Stelisti, unde v-ati ascuns ?
Asa-i ca n-aveti replica la mascarada asta ?
Daca nu faceti blat, va ajuta arbitrii, sau Corleone si Sandu.
Campionatul asta a intrecut orice limita !!!

Steeltown Boy
3rd June 2006, 22:17
As vrea sa vad parerea "obiectiva" a unui stelist... :mda: referitoare la meciul asta "dramatic" si deschis oricarui rezultat :evil:
N-am nimic cu Gigi, cu Steaua sau alti dusmani, niciodata nu am fost un gen sceptic, dar reprezentatzia de pe teren e de-a dreptul scandaloasa.

Vadim
3rd June 2006, 22:20
E crima si pedeapsa, nu s-a tras o data la poarta in repriza a doua...

Gigi a fost in vestiar la Simota????

be@
3rd June 2006, 22:23
Gigi , pentru noi , tu esti Moggi 2 ! :D

Rusine blatistilor ! Pana si comentatorilor le vine sa rada !

cip_81
3rd June 2006, 22:25
Jiul, multumim, ca ca tine nu mai gasim.

Apropo, nu puteau sa puna ei un scor acolo (bineinteles, numai victorie a gazdelor) ? Aflam maine din ziare cat s-a decis.

Vlad
3rd June 2006, 22:27
As vrea sa vad parerea "obiectiva" a unui stelist... :mda: referitoare la meciul asta "dramatic" si deschis oricarui rezultat :evil:
N-am nimic cu Gigi, cu Steaua sau alti dusmani, niciodata nu am fost un gen sceptic, dar reprezentatzia de pe teren e de-a dreptul scandaloasa.

una din cele mai urate partide, cu gol inscris in singura faza de poarta, jucatori sedati, -obiectiv

whitewildstuff
3rd June 2006, 22:27
Nemaiexprimat,nemaivazut,ce 'diferenta de valoare'.Ce sa mai spunem???SUPERB JOC DE FOOTBALL!!!!BRAVO!!!!!!!!

Sunchase
3rd June 2006, 22:28
felicitari pt 23.

chinezu
3rd June 2006, 22:28
Rusine!!! Blatistilor!!! Asa Conducator Asa Echipa!! Jiji Du-te Cu Sacosa La Siman ! In Seara Asta Ne-am Lamurit! Du-te La Pascut!