PDA

View Full Version : Etapa 4: CFR Cluj - Steaua



Pages : [1] 2 3 4

delaparis
12th August 2007, 22:35
Duminica;, 19 august
CFR Cluj - Steaua
(Kanal D) ora 20,30.

delaparis
12th August 2007, 22:38
stresat mai esti :D

egal :P

Lover
12th August 2007, 22:38
pff...in sfarsit prima infrangere a stelutei... de cand o astept :D
4-0 cfr, sau 4-1, cu un penalty

Datenshi
12th August 2007, 22:39
Ar fi culmea, dupa ce s-au chinuit cu 4 echipe slabe sa castige la doua goluri la Cluj, care chiar joaca fotbal.

deep purple
12th August 2007, 22:41
Nu vad cum poate lua Steaua vreun punct de la Cluj. Sa zica multam fain daca reusesc sa marcheze unul inainte sa primeasca vreo 3.

Celso
12th August 2007, 22:42
:yes:momentul adevarului! ....forza Semedo!:D

Hard
12th August 2007, 22:43
o inca victorie cu bulan,cred ca e randul lui Neaga. pronostic CFR Cluj - Steaua 0-1

deep purple
12th August 2007, 22:45
e imposibil ce spui. Steaua o sa arate clasa, valoare, experinta, ceea ce trebuie sa arate o echipa de champions league. 2 solist :yeah:

Tu ai vazut meciul cu Iasiul, Farul si Cehalul? Ai vazut apoi meciurle CFR-ului, care a jucat cu echipe nu cu subsolul clasamentului cu care a jucat Steaua.
Supriza de proportii ar fi sa scoata Steaua un egal.

danpuric78
12th August 2007, 22:56
Nu vad cum poate lua Steaua vreun punct de la Cluj. Sa zica multam fain daca reusesc sa marcheze unul inainte sa primeasca vreo 3.

cum a luat si pana akum :happy, arbitrii, bulan, dica,

deep purple
12th August 2007, 22:57
Bine jj, vorbim dupa meci. Eu tin cu Poli si mi-ar pica mai bine un egal, dar nu vad prea bine Steaua dupa acest meci.

Nightwish
12th August 2007, 23:06
Bate CFR la doua goluri diferenta :yeah:

vagus
12th August 2007, 23:14
Bate CFR-ul cu 2-1. Steaua va suferi prima infrangere etapa viitoare si daca mai face apoi egal acasa cu Panduri (tot ce este posibil) va incepe degringolada, se va duce pe tobogan in jos, cam la la fel precum s-a dus si Poli dupa primul esec cand antrena Hagi acolo :yes:...

m8k
12th August 2007, 23:30
Cam greu! Forta stelei sta in faze fixe, iar slabiciunea noastra e mare la aceste lovituri!
Daca vor juca in defensiva Rada si Goian atunci atacantii nostri "mici" vor avea probleme!
Pe de alta parte exista riscul ca un jucator al CFR-lui sa ramana fara dinti in gura!:D
1-0 pentru CFR! Cadu in min 90+6!:ok:

YoNuTzz
12th August 2007, 23:45
hai sa fim realisti...k vad k mai sunt unii "optimisti" pe aici care spus 4-0 ptr CFR...totusi...
cred k va fi un meci foarte strans, destul de urat...
un posibil rezultat: CFR Cluj - Steaua 0-1 :ok: dar ffff. greu

norby
13th August 2007, 00:14
hai sa fim realisti...k vad k mai sunt unii "optimisti" pe aici care spus 4-0 ptr CFR...totusi...
cred k va fi un meci foarte strans, destul de urat...
un posibil rezultat: CFR Cluj - Steaua 0-1 :ok: dar ffff. greu

nu cred k va fi urat..cfr tot timpu a facut spectacol acasa mai ales cu echipele mari....tineti si de faptul k cfr-istilor li s-au promis 12 mii de euro pt 12 pct in 4 etape...si 10 mii pentru 10 pct...deci joaca la 10 mii de euro de jucator..dak fac egal sau pierd nu iau nik...asta este unul din motivele pentru care va castiga cfr
al doilea este k hagi este printre cei mai slabi antrenori cae au antrenat steaua in ultimul timp si cred k o stie toata lumea si stelisti numai k se feresc sa o spuna...
steaua nu are nici un jucator in forma precum e didi si trica de la cfr...singurul pericol este dica.....
steaua nu a intalnit ink un adversar care sa ii puna mari probleme....cfr dak va uitati in primele trei etape a deschis scoru pana in min5.. asa va fi si cu steaua o sa ii ia prin surprindere...:D
castiga cfr 2-0

ionut_cluj
13th August 2007, 00:14
un meci de care pe care, evident. Totusi, tind sa cred ca suntem mai puternici decat CFR. Un egal ar fi ideal si pt noi si pt CFR-isti, dar pentru noi conteaza doar victoria.

ensic
13th August 2007, 00:26
Sper sa faca scor cu Steaua feroviarii si sa vad o lacrima a la Prince pe fata lui Hagi.

YoYoyOi
13th August 2007, 00:36
aici pierdem :(

delaparis
13th August 2007, 00:41
aici pierdem :(

:shocked:

prejudecati . :rolleyes: Hagi . :rolleyes: .... ???

Steaua face egal aici :cool: ... serios

Sorin Blaj
13th August 2007, 00:44
Va fi momentul adevarului pentru Steaua.

YoYoyOi
13th August 2007, 00:51
nu e vorba de nici un adevar Sorin... e vorba ca nu avem cu ce...

nu e vorba nici de Hagi, delaparisule :D e vorba de Neaga, Dica, 0 Petre, Lovin.... adica hmmmm... kk mak :rolleyes:

norby
13th August 2007, 00:55
nu e vorba de nici un adevar Sorin... e vorba ca nu avem cu ce...

nu e vorba nici de Hagi, delaparisule :D e vorba de Neaga, Dica, 0 Petre, Lovin.... adica hmmmm... kk mak :rolleyes:
da si e vorba de: trica, didi, semedo, stancioiu, culio,......

YoYoyOi
13th August 2007, 01:07
lasa ca nici aia nu-s rupti din soare...

cu Neaga in teren, pot juca aia si fara Stancioiu...

YoNuTzz
13th August 2007, 02:14
aici pierdem :(

nu neaparat...orice este posibil...anul trecut cum am castigat...si eram si in criza...
orice este posibil...
yo sper totusi la un X2 :ok:

Mihai_alexandru
13th August 2007, 02:29
Eu am incredere in echipa! :ok: Sincer, eu sunt mai nerabdator pentru meciul cu Anorthosis, ca e meci de cupa europeana si vom juca frumos. :) Steaua a jucat mult mai prost in primele 3 etape decat Otelul, Poli Timisoara si Craiova. Au jucat slab si in amicale si in cupe europene si in orice competitie, nici un meci bun facut. Pe cand noi jucam mai bine de la meci la meci deci avem toate motivele sa speram la o victorie. Daca castigam, cum a mai zis si cineva, incepe show-ul la Steaua si cam scapam de un urmaritor cel putin pe moment. :yeah: Doar sa avem grija la faze fixe ca stelistii totusi au experienta. :(

Il si vad pe Becali dupa meci:

"Pai ce eu am dat milioane de euro ca sa ma bata niste unguri? Nu trebuie sa-l dau eu afara pe Hagi, pentru ca isi va da el singur demisia. Gata nu mai suport, din sezonul viitor bag 100 de milioane in echipa si gata, castig tot. Nu mai am griji" :D

Cra10veanu
13th August 2007, 06:29
nu neaparat...orice este posibil...anul trecut cum am castigat...si eram si in criza...
orice este posibil...
yo sper totusi la un X2 :ok:

ia mai gandeste-te anul trecut, criza lui jj ca nu apuca CL...cam asa ati castigat anul trecut.
Va bate cfr-u de sariti ca mingile, astia joaca fotbal adevarat si pe TEREN, acolo unde steaua n-a mai jucat de cateva sezoane.
3-0 pt cfr.

spartacus
13th August 2007, 07:29
un meci de orgoliu dupa 1-2 din ultima editie.
"what goes around comes around"...2-1 pentru CFR.

ensic
13th August 2007, 08:05
Obligatoriu victorie, altfel cefereii pierd prima de 10.000 de euro!

noir_desir
13th August 2007, 09:13
bate CFR-ul cu 2-1.

Leo
13th August 2007, 09:44
bate CFR

Elphax
13th August 2007, 09:49
Il si vad pe Becali dupa meci:

"Pai ce eu am dat milioane de euro ca sa ma bata niste unguri? Nu trebuie sa-l dau eu afara pe Hagi, pentru ca isi va da el singur demisia. Gata nu mai suport, din sezonul viitor bag 100 de milioane in echipa si gata, castig tot. Nu mai am griji" :D

nu-l da afara pe Hagi ca ii e nas, dar poate pleaca Gigi :happy

sper la un egal dupa ce conduce steaua (dar e cam greu )

Dani3l
13th August 2007, 10:28
Ce pareri obiective... non-stelistii voteaza cu cfr, ptr. ca echipa pe care o sustin sa o depaseasca sau se aproape de Steaua in clasament.Cand joaca dinamo,toti non-dinamovistii fac la fel...mai putina obiectivitate,mai mult fanatism...
Astia de la cfr,pana la ora meciului de duminica,dati-mi o lista cu jucatorii pe care i'a corupt Steaua ,ca asa ati facut pana acu..cum ati pierdut cu Steaua,ati bagat "placa" cu actul de corupere...

Vladek
13th August 2007, 10:33
Primul meci cu adevarat greu din "era Hagi". CFR-ul are echipa, iar Andone e antrenor destul de bun. Va trebui sa speculam la maxim fazele fixe, unde clujenii mi s-au parut vulnerabili, la fel ca anul trecut si sa fim foarte atenti la Semedo si Trica.

PS : Sper sa se aduca o brigada de arbitri straini, sa nu mai avem iar discutii pe tema arbitrajului.

Bega
13th August 2007, 10:40
Pronostic X.

CFR joaca bine, dar Steaua are noroc cu polonicul. Poate si cu arbitrul.

Ioca10
13th August 2007, 11:55
Meci lejer...nu e cazul sa ne facem atatea griji...suntem pe primul loc si acolo ramanem;)
Forza Steaua!!!

YoNuTzz
13th August 2007, 12:17
oricum veti vedea k in nici un caz nu va fi 3-0 ptr CFR, cum zic unii de pe forum...

Nico21
13th August 2007, 12:37
Dupa meciul asta,cel mai mare analfabet al tarii(nu,nu e vorba de Becali),va pleca de la Steaua...

Mihai_alexandru
13th August 2007, 13:02
oricum veti vedea k in nici un caz nu va fi 3-0 ptr CFR, cum zic unii de pe forum...

La cum joaca o echipa si cum joaca alta ar fi 4-0 pentru CFR... dar stelistii au experienta si din ce s-a vazut pana acum noroc foarte mare... cred ca batem 3-1. (Trica, Didi, Didi|Goian din corner :( )

Dani3l
13th August 2007, 13:06
Daca Steaua joaca prost si castiga...iti dai seama ce scoruri o sa faca atunci cand va juca mai bine..ce discutii, cand aud "domne',joaca prost..." cati dintre voi n-ar dori ca propria echipa sa joace prost si sa fie pe locul 1...:rolleyes:
cfr-istilor,inca mai astept lista cu jucatorii pe care o sa-i corupa Steaua,haideti,nu ma dezamagiti...

Kainsashiki
13th August 2007, 13:09
Cineva trebuie sa ii aduca cu picioarele pe pamant pe astia si Steaua o va face cu siguranta. Va vedeti prea mare echipe si nu sunteti deloc asa. Spuneti ca Steaua joaca prost, dar cumva voi bateti doar de la 3 goluri in sus si impresionati? La Galati v-ati chinuit, cu Poli ati facut egal in superioritate numerica, Craiova a jucat bine o repriza, iar apoi a obosit.

Merg pe un 4-1 pentru Steaua cu dubla Neaga si Dica. Pentru ca odata si-odata trebuie sa inceteze si victoriile la limita pentru Steaua si sa marcheze mai mult.

Datenshi
13th August 2007, 13:19
Meci lejer...nu e cazul sa ne facem atatea griji...suntem pe primul loc si acolo ramanem;)


Meci lejer :happy. Voi v-ati chinuit si cu Zglobii din Ljubin care sunt de nivelul Urziceniului si la Cluj aveti meci lejer?

Nico21
13th August 2007, 13:24
Cineva trebuie sa ii aduca cu picioarele pe pamant pe astia si Steaua o va face cu siguranta. Va vedeti prea mare echipe si nu sunteti deloc asa. Spuneti ca Steaua joaca prost, dar cumva voi bateti doar de la 3 goluri in sus si impresionati? La Galati v-ati chinuit, cu Poli ati facut egal in superioritate numerica, Craiova a jucat bine o repriza, iar apoi a obosit.

Merg pe un 4-1 pentru Steaua cu dubla Neaga si Dica. Pentru ca odata si-odata trebuie sa inceteze si victoriile la limita pentru Steaua si sa marcheze mai mult.


Mai degraba castiga U Cluj campionatul,decat sa reuseasca Pinocchio,o dubla...:happy:happy:happy

KillinG FieldS
13th August 2007, 13:39
Meci lejer...nu e cazul sa ne facem atatea griji...suntem pe primul loc si acolo ramanem;)
Forza Steaua!!!

Nu prea cred ca va fi meci lejer,.... au trupa buna clujenii ... cred ca va castiga cfr ul :yes:

Ioca10
13th August 2007, 13:52
Ramane de vazut....si anu trecut eram vazuti ca victime sigure..si i-am batut tur retur;)

Hard
13th August 2007, 13:56
Jocul Stelei se leaga mai greu datorita neomogenitatii,ca valoare insa,suntem peste ardeleni.Se joaca la ei acasa,deci doar 1-0 Steaua:D

YoNuTzz
13th August 2007, 13:58
intelegeti odata k steaua nu este o echipa care sa primeasca multe goluri...deci luati-va sperantele de la 3, 4, 5 etc goluri ptr. CFR
veti vedea k va fi un scor foarte strans...

Datenshi
13th August 2007, 14:08
Corect, apararea pare cel mai bun compartiment la Steaua in acest moment.

georg40
13th August 2007, 14:15
In principiu Steaua are echipa mai valoroasa, dar Hagi este inca in cautarea formulei de echipa. Sustin ceea ce spun si altii ca va fi un scor foarte strans, tentez spre un 1-0 pentru Steaua, poate un egal 0-0 sau 1-1. CFR nu castiga.
Lupta Steaua !!

dede
13th August 2007, 14:18
inca o victorie la un gol diferenta pt Steaua... :D
sa zicem 1-2 :D

YoYoyOi
13th August 2007, 15:06
eu daca as fi in locul lui Hagi, as aborda metoda autobazei :D

cu curutul in poarta si vreo 5 pe linia portii :D

si macar, da de scoatem un egal :happy

boni2204
13th August 2007, 15:11
si daca prinde minunea blonda a cfr-ului deac un sut direct in vinclu prin minutul 80:D:D:D

spartacus
13th August 2007, 15:15
nu cred ca Steaua e la primul meci "adevarat". Cu poli iasi clar se termina egal fara un sut genial a unui pusti adus de la Jiul si fara dorinta jucatorilor ieseni de a da lovitura..nu au dat mingea afara cand omul lor era cazut. Cu constanta iarasi am vazut o echipa destul a Stelei destul de timorata

in continuare Hagi se teme sa piarda si joaca ca atare...sa vedem cat va mai merge strategia asta si ce se va intampla daca nu tine...parerea mea e ca tot valul asta de optimism se va clatina serios la primul rezultat defavorabil

mai sunt si meciurile in UEFA respectiv LC care pot oricand sa schimbe lucruri..daca CFR va inscrie in primele 30 de minute vom castiga...daca nu va rezulta un joc urat in care orice e posibil...

grande
13th August 2007, 16:30
Bat gazdele cu 2-0 !

forza_CFR
13th August 2007, 17:01
batem oile cu 2-0
gigi nici sa nu vina la cluj !

caine19
13th August 2007, 17:10
Castiga cfr lejer... :ok:

mai joaca aia de au facut blat anul trecut cu steaua:confused: ?

Bell
13th August 2007, 19:01
ei zic ca nu or facut blat... oricum cred ca ii batem pe stelisti... dar sa vedem ce parcurs o sa avem saptamana asta in cupe si noi si ei... s-ar putea sa conteze la moral...
Sincer imi doresc toate echipele romanesti sa ajunga cat mai departe in cupe... in campionat in schimb numai CFR!!!!!!

spartacus
13th August 2007, 19:01
Daca Steaua joaca prost si castiga...iti dai seama ce scoruri o sa faca atunci cand va juca mai bine..ce discutii, cand aud "domne',joaca prost..." cati dintre voi n-ar dori ca propria echipa sa joace prost si sa fie pe locul 1...:rolleyes:
cfr-istilor,inca mai astept lista cu jucatorii pe care o sa-i corupa Steaua,haideti,nu ma dezamagiti...


tu crezi ca Zaharia a ajuns asa degeaba la voi...avem autogol promis de la tata Jean:ok:

YoYoyOi
13th August 2007, 19:05
:happy nu zau? :cry:

spartacus
13th August 2007, 19:15
dragut nu:)
totusi speram ca hagi in accesele lui de furie sa nu fuga dupa Zaharia pe teren dupa consumarea actului...:happy:happy

resita
13th August 2007, 19:22
meciul etapei.:ok:

sa vedem cum o sa joace steaua cand da piept cu un adversar mai puternic decat celelalte echipe cu care a jucat.

White Shadow
13th August 2007, 20:20
Castiga CFR Cluj clar.....Steaua pana acuma a jucat prost si a castigat.....si a jucat doar cu echipe second - hand..

Lordliv
13th August 2007, 20:22
sa vedem cum o sa joace cfr-ul cand da piept cu un adversar mai puternic decat celelalte echipe cu care a jucat.:drak:

parafrazandu l pe resita!

Bumbescu
13th August 2007, 20:25
Joaca bine mercenarii...o sa fie greu, sincer m-as multumi si cu un egal:D

Icebox
13th August 2007, 20:25
Andone 2 - Hagi 0 :)

Ess
13th August 2007, 20:25
meci de 1x2, dar sper sa fie un meci frumos.
la cum au aratat cele doua echipe in acest inceput de campionat, cfr-ul nu ar trebui sa aibe probleme. insa steaua este steaua si trebuie tratata a ca atare.
sper ca fabbiani a ramana in tribune :headbang:

offtoppic: bumb> mai ai puls ciocoflendere? :D

Ulysses
13th August 2007, 20:26
Dupa meciul asta,cel mai mare analfabet al tarii(nu,nu e vorba de Becali),va pleca de la Steaua...

esti legitimat la noi la old-boi?ce chestie dom-le:happy:happy:happy
cfreilor , nu fiti asa optimisti , jucati cu STEAUA,si parca iar va vad , " ne-ati cumparat jucatorii , ne-a furat arbitrul,vantul a batut dinspre n-e , hagi s-a legat la sireturi cu spatele la andone etc "

Bumbescu
13th August 2007, 20:29
meci de 1x2, dar sper sa fie un meci frumos.
la cum au aratat cele doua echipe in acest inceput de campionat, cfr-ul nu ar trebui sa aibe probleme. insa steaua este steaua si trebuie tratata a ca atare.
sper ca fabbiani a ramana in tribune :headbang:

offtoppic: bumb> mai ai puls ciocoflendere? :D

Am avut o pauza de doua zile dupa meciul cu lesii dar acum mi-am revenit:D

otinho
13th August 2007, 20:30
meci greu , dar vom castiga la un gol diferenta .. nu-mi fac probleme

Nico21
13th August 2007, 21:50
Cica la o casa de pariuri,poti sa pariezi si care sunt jucatorii clujeni, pe care ii va cumpara Becali,dupa meciul asta...:):):)

cipri_cj
13th August 2007, 22:02
CFR Cluj va bate la un gol diferenta dupa ce va controla cea mai parte parte din joc.

blaga
13th August 2007, 22:03
ia mai gandeste-te anul trecut, criza lui jj ca nu apuca CL...cam asa ati castigat anul trecut.
Va bate cfr-u de sariti ca mingile, astia joaca fotbal adevarat si pe TEREN, acolo unde steaua n-a mai jucat de cateva sezoane.
3-0 pt cfr.


"Astia joaca fotbal adevarat" -e o placere sa-i vezi

Bell
13th August 2007, 22:07
sper ca numele de Steaua sa nu ii timoreze be bajeti... de v-am bate o data ca sa creasca increderea si mai tare in randul echipei... nu mai am rabdare pana la meci... nici ala cu cipriotii nu ma excita asha de tare...
Oricum imi plce cum se misca echipa si sper sa va infijem vo' 2 - 3 boabe si voi desigur sa nu marcati de loc.. vetzi fi pe post de receptionisti :)
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

otinho
13th August 2007, 22:09
sper ca numele de Steaua sa nu ii timoreze be bajeti... de v-am bate o data ca sa creasca increderea si mai tare in randul echipei... nu mai am rabdare pana la meci... nici ala cu cipriotii nu ma excita asha de tare...
Oricum imi plce cum se misca echipa si sper sa va infijem vo' 2 - 3 boabe si voi desigur sa nu marcati de loc.. vetzi fi pe post de receptionisti :)
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

iar ne bateti ? :lol:

Ferdininho
13th August 2007, 22:55
Bate CFR-ul, pt. ca nu poti juca slab la infinit si sa castigi doar din noroc.

Elphax
13th August 2007, 23:04
si fara sa stie ...

Dani3l
13th August 2007, 23:04
Cica la o casa de pariuri,poti sa pariezi si care sunt jucatorii clujeni, pe care ii va cumpara Becali,dupa meciul asta...:):):)
Ce gluma ...nereusita...mai bine ai tacea, precedente cfr cluj vs rapid nu's dintre cele mai fericite...meciul de la dej ramane etalon al "farmecului corectitudinii"...
On topic:Bate Steaua,la 1 gol diferenta.:ok:
Pregatiti-va de pe acum,scuzele pt dupa meci ..gen "domne,iar a avut bulan steaua " sau alte scuze jenante. :happy

Mihai_alexandru
13th August 2007, 23:11
Nu se pune problema cumpararii jucatorilor... oricum Becali la mintea lui crede ca o sa ne bata 2-0, clar si fara probleme. Deci ce sa mai plateasca arbitrii cand poate obtine victoria pe gratis? Afacere mai buna nu vezi.
Mai bine sa ne rugam sa nu urle prea tare Becali dupa meci. Sper doar ca noile achizitii din strainatate sa nu stie prea bine limba romana. Ei vin din tari unde specimene ca Becali ar sta inchise toata viata la spitalul de nebuni. :ok:

Sunt curios si cum o sa urle "suporterii", "cunoscatorii de fotbal" care ne contesta vehement, daca o sa invingem pe Steaua.

danpuric78
13th August 2007, 23:13
Anul asta va fi un pic mai greu pentru steaua.
nu prea mai are becali cu cine sa se inteleaga pe acolo:D
Paszkany a fost fraier anul trecut ca nu i-a filat pe baieti. acuma era departe.

Bell
13th August 2007, 23:35
unde te duci tu mielule??!!!
merg in Gruia domnule...
ce sa faci tu mielule??!!
sa stau capra domnule...
Cui dai puncte mielule??!!
Evident lui CFR...

adevarul ca mi-a trecut prin cap mai multe variante care mai decare mai porcoase... da rma opresc la asta...

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!

YoNuTzz
13th August 2007, 23:39
e posibil sa iasa si un rezultat bun ptr. CFR, nu neg asta...
dar sunt tare curios, in cazul in care bate steaua, ce o sa ziceti toti astia care spun acum k va fi 4-0 ptr CFR, sau k steaua se duce k mielul la taiat...

delaparis
13th August 2007, 23:45
adevarul ca mi-a trecut prin cap mai multe variante care mai decare mai porcoase... da rma opresc la asta...

!!!!!!!!!!!!!

bine ai facut ...

forza_CFR
14th August 2007, 00:42
batem cu 2-0 zic eu ... ! :)
ma mir ca becali nu face declaratii cu ungurii :)

Hard
14th August 2007, 00:46
zici tu...dar macar ai idee cine e arbitru :D Augustus Constantin :drak: :lol:

otinho
14th August 2007, 00:49
dabia astept reactile dupa meci , domne ce bulan , cat sa mai dureze , las ca se opresc ei meciu urmator , ARBITRIIIII , FURT PE FATA !!!:lol:

Bell
14th August 2007, 01:38
dabia astept reactile dupa meci , domne ce bulan , cat sa mai dureze , las ca se opresc ei meciu urmator , ARBITRIIIII , FURT PE FATA !!!:lol:

te referi la voi stelistii sper... noi CFR-istii nu suntem cu chestii slabe... suntem ardeleni fairplay!!!!!!!
HAI CFRUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lover
14th August 2007, 01:49
bine ai facut ...

offtopic, vreau sa fii sanctionat. mare spammer ce esti :lol: :ras-plans:

delaparis
14th August 2007, 01:55
sunt sanctionat ... mare observator ce esti :D

Mihai_alexandru
14th August 2007, 02:07
e posibil sa iasa si un rezultat bun ptr. CFR, nu neg asta...
dar sunt tare curios, in cazul in care bate steaua, ce o sa ziceti toti astia care spun acum k va fi 4-0 ptr CFR, sau k steaua se duce k mielul la taiat...

Noi cand avem probleme (egal cu Poli) cautam sursa problemei, muncim si o rezolvam. (joc mult mai bun la Craiova). Adevarul e ca Steaua o da in diverse. La cat de slab joaca si ei sunt multumiti. "Punctele conteaza". :D Dar norocul nu tine la nesfarsit. Hai CFR!:)

TZEFERU
14th August 2007, 03:40
Oare de ce un jucator ca Trica este apt de joc imediat si da randament si un Fabianni si/sau Ogbonna au nevoie de tone de adaptare? Cum se face ca un jucator profesionist ca Fabianni ajunge sa aibe atitea kilograme in plus? Poate este un jucator de valoare dar la banii dati pe el ar trebui sa fie apt "pe loc" si instantaneu la 2 dimineata. Egalul cu Timisoara e cam vina tacticii lui Andone, nu am prea avut atac in acel meci. (desi 2 goluri la numarul atacurilor din prima repriza a fost "Premium") Abia pe final dupa egal ce s-a mai presat poarta timisoreana.
Cu Steaua daca jucam "ingrijit" putem da un 3-0 (zack und pack) istoric. (desi eu ma multumesc si cu 1-0).

spartacus
14th August 2007, 04:00
campionatul e lung...eu zic sa nu ne grabim sa judecam tancurile noastre:)..

partea buna e ca Andone a realizat ca nu sunt in forma. sa vedem daca le poate porni motoarele..poate se pornesc mai greu dar dupa calca totul:yeah:

deep purple
14th August 2007, 06:01
Ar fi un miracol ca Steaua sa plece cu un punct de la CFR. Ei abia au luat puncte de la Constanta, nu inteleg ce pretentii sa aiba la Cluj. Probabil sunt de-un optimism incurabil.

m8k
14th August 2007, 08:33
Ce gluma ...nereusita...mai bine ai tacea, precedente cfr cluj vs rapid nu's dintre cele mai fericite...meciul de la dej ramane etalon al "farmecului corectitudinii"...
On topic:Bate Steaua,la 1 gol diferenta.:ok:
Pregatiti-va de pe acum,scuzele pt dupa meci ..gen "domne,iar a avut bulan steaua " sau alte scuze jenante. :happy

Nu te hazarda sa astepti scuze de pe acum ca o sa avem motive de scuze dupa meci si chiar daca castigam! Rezultatul pollului e edificativ ce fotbal valoros ati jucat pina acum! Daca zici ca au votat cei care urasc steaua atunci rezultatul reflecta cat de iubiti sunteti!
Pacatul mare e ca va calificati cu bulan mare in UCL, de unde curg banii cu care becali va putea "aranja" campionatul!

P.S. Nu pot sa zic ca nu aveti lot f valoros, dar cum toata lumea zice, zic si si eu ca nu jucati fotbal! ...judecand dupa primele 3 etape meci de 1 solist!:yeah:

paul30
14th August 2007, 09:17
CFR mi se pare mai in forma dar Steaua are avantajul terenului propriu asa ca rezultatul poate fi oricare. Eu sper sa se termine egal

BAK
14th August 2007, 09:32
CFR mi se pare mai in forma dar Steaua are avantajul terenului propriu asa ca rezultatul poate fi oricare. Eu sper sa se termine egal

eu stiam ca se joaca in gruia........sau te referi la faptul ca vor fi mai multi stelisti la meci?

TZEFERU
14th August 2007, 09:32
CFR mi se pare mai in forma dar Steaua are avantajul terenului propriu asa ca rezultatul poate fi oricare. Eu sper sa se termine egal

Da? Steaua are avantajul terenului propriu? Unde in Gruia?....Na fain ! Si tu esti din asta care incurci CFR-ul cu Universitatea ca multi comentatori?
...
Sa va zic o faza.....un american mi s-a laudat odata ca a fost in Romania cu capitala in Bulgaria (nu la SOFIA, nu...BULGARIA).......Io m-am uitat la el (si am ramas mut) si mi-am zis.....Aiiii de p....a meeeee.

paul30
14th August 2007, 09:47
Bineee, scuzeee......

:headbang::headbang:Am ramas cu impresia ca joaca la Bucuresti.

:rosu: pentru mine. OK?

Ioca10
14th August 2007, 10:23
Jucam prost...avem bulan...si castigam...aceeasi poezie etapa de etapa;)

CFR1907
14th August 2007, 10:34
mesaj postat de pe un sezlong de la mare cu telefonul mobil: "Batem cu 3-0"

PS. Pacat ca nu pot sa ajung la acest meci, dar o sa va sustin asa cum pot din fata tv-ului :(

Ioca10
14th August 2007, 10:49
Batezi cu 3-0 dar in alt meci....

forza_CFR
14th August 2007, 11:09
eu stiam ca se joaca in gruia........sau te referi la faptul ca vor fi mai multi stelisti la meci?

in visele lor

Snake_21
14th August 2007, 11:34
Batem la un gol diferenta :D ;)

chipy_1923
14th August 2007, 11:35
1x

Dennis
14th August 2007, 11:39
1-2 scor final.

EPROCENT
14th August 2007, 11:40
Pronosticul Meu E X Desii Sincer Sa Fiu Steaua Are Avantajul Unei Echipe Cu Tupeu Si Poate Sa Bata . Acu Vom Vedea

Snake_21
14th August 2007, 11:41
@Dennis: Bun si asa numai sa castige ;) :D Steaua :)

Ferko
14th August 2007, 12:19
Logic, normal si daca se arbitreaza corect CFR ar trebui sa invinga fara probleme (probleme de joc, nu de arbitraj).

dede
14th August 2007, 13:01
Logic, normal si daca se arbitreaza corect CFR ar trebui sa invinga fara probleme
pai daca punem la socoteala si norocul... :evil: se schimba putin rezultatul :evil: :happy

inainte de meci toti sunteti f optimisti: cfr nu va avea probleme, bate cfr lejer, bla bla, dar dupa meci nu mai stiti pe ce sa dati vina... :cry:

Kainsashiki
14th August 2007, 13:04
Apucati-va de acum sa inventati scuze, ca deja m-ati sictirit cu "arbitrii". O sa va calcam in picioare, ******!

Ferko
14th August 2007, 13:13
Cine cauta scuze ? Poate stelistii !

2stupiddogs
14th August 2007, 13:18
Apucati-va de acum sa inventati scuze, ca deja m-ati sictirit cu "arbitrii". O sa va calcam in picioare, unguri nenorociti!
Alo,NENEA MODERATORU'!!!Cum ramane cu jignirile???Pustiulica asta scrie ce vrea el???BTW,cred ca iasa un egal .

Elphax
14th August 2007, 13:43
el e cel mai tare moderator ... :rosu:

gi0nel
14th August 2007, 14:11
Bate CFR... fara probleme...

Ioca10
14th August 2007, 15:31
app pt polarbear care zicea ca merge galeria pe cont propriu,se zbatea ca leul sa demonstreze ceea ce nici el nu credea:happy.ce va da becali acum in afara de bani de deplasare?un cornuletz cu lapte,un mar,o coliva,pilaf dulce?la deplasarea urmatoare rugatil sa nu va dea fasole pt ca nu o sa aveti randament:happy

Daca nu stii ceva mai bine te abtii...ai grija de echipa ta de provincie;)

DanielAndrei
14th August 2007, 15:50
victorie clara a CFR-ului...

Ioca10
14th August 2007, 15:52
Precum iasul;)

DanielAndrei
14th August 2007, 15:54
...in meciul cu buzaul ;), pardon, Steaua 2

Ioca10
14th August 2007, 15:57
Neinteresanta echipa voastra ...aici discutam de UCL..titluri...si mult bulan...;)

DanielAndrei
14th August 2007, 16:00
si sa inteleg ca bulanul e de partea voastra, ca de valoare nu poate fi vb...sincer, clujul are o echipa mult mai inchegata decat cea a stelei

Ioca10
14th August 2007, 16:03
Asta e parerea ta si merita respectata...cat despre meci o simpla formalitate...clujenii cauta deja scuze;)
Bulanul e cu cei buni;)

gtibi
14th August 2007, 16:17
3-1

locomotiva07
14th August 2007, 16:44
Cu voi n-o sa avem mila de la Craiova...
daca este cineva pe forum care va sta la tribuna 0, il rog sa faca o poza la momentul oportun pentru mine... din fata si profil, si una tot, sa se vada suba de lana si ciomaga din mana, si c... din barbie...

Dani3l
14th August 2007, 16:47
De cate ori am auzit povesti din astea... "va facem , va rupem, va umilim" ca la sfarsit sa aud scuze puerile....;)

EPROCENT
14th August 2007, 16:51
@Dennis: Bun si asa numai sa castige ;) :D Steaua :)
STEAUA ARE PRIMA SANSA.
ASTA E FOARTE EVIDENT.
IN CAMPIOANT DUPA PAREREA MEA ARE INTOTDEAUNA PRIMA SANSA.
CA JOACA ACASA SAU IN DEPLASARE, PENTRU STEAUA NICI NU CONTEAZA PREA MULT.
SA NU UITAM TOTUSI CA LA STEAUA ESTE O MENTALITATE SI CA ASTA SE VEDE IN JOC.
SUNT SIGUR CA JOCUL VA FI DESTUL DE PRAGMATIC ABORDAT SI CUM PRIMA SANSA O AU STELISTII PROBABIL CA DACA DAU UN GOL SE VOR APARA.
DESII EU AM PRONOSTICAT X SUNT MARI SANSE CA STEAUA SA CASTIGE.

TZEFERU
14th August 2007, 18:25
Si la Bistrita anul trecut Steaua avea prima sansa? Am impresia ca nu mai vedeti bine de foame. O sa va obisnuiti incet-incet si cu infringerile. Infringeri care vor purta titlul de "infringeri normale".

Universal
14th August 2007, 19:24
Tip Top Bate Steaua, Cluj nu castiga

Go Go Go :yeah:

2-0 pentru Steaua :yeah:

Tip Top :yeah:

YoNuTzz
14th August 2007, 19:33
va repet...rezultatul final va fi 0-1 :ok:

spartacus
14th August 2007, 19:45
doua lucruri care Hagi trebuie sa le faca: (1) sa ia un calmant inainte de partida si (2) sa isi pregateasca discursul de infrangere.. insa mare atentie la conjugarea verbelor :)

off-topic: oricum Dica va fi oricum iesit din forma la ora meciului pentru ca inca se recupereaza dupa lovitura mortala : "tatza" de la Ana Maria Prodan:happy:happy.. ma rog daca e de calitate superioara poate chiar merita:ok:

Universal
14th August 2007, 19:51
doua lucruri care Hagi trebuie sa le faca: (1) sa ia un calmant inainte de partida si (2) sa isi pregateasca discursul de infrangere.. insa mare atentie la conjugarea verbelor :)

off-topic: oricum Dica va fi oricum iesit din forma la ora meciului pentru ca inca se recupereaza dupa lovitura mortala : "tatza" de la Ana Maria Prodan:happy:happy.. ma rog daca e de calitate superioara poate chiar merita:ok:


O sa mai vb noi dupa meci :ok:

Nu uita ca si ultima oara la fel a fost si atunci ati pierdut :ok:

BBB
14th August 2007, 20:11
vro 4-0 ca ceasu. ptr soarecii din deal

Universal
14th August 2007, 20:19
vro 4-0 ca ceasu. ptr soarecii din deal

cand a dat ultima oara CFR 4 goluri intr-un meci si zi si marcatorii , daca esti asa fan inrait :D

TZEFERU
14th August 2007, 20:29
Atentie mare la Radoi si alti luptatori de K1. Nu avem nevoie de accidentati.

m8k
14th August 2007, 20:33
Bate CFR, dar pina atunci mai Bate si Borisov!:yeah:

Dani3l
14th August 2007, 20:36
Vai,ce insignifianta ar fi viata voastra daca n-ar exista Steaua...respirati si inspirati de grija Stelei...:yeah: Va multumim,inseamna ca Steaua reprezinta ceva important in Romania.:D

m8k
14th August 2007, 20:39
Vai,ce insignifianta ar fi viata voastra daca n-ar exista Steaua...respirati si inspirati de grija Stelei...:yeah: Va multumim,inseamna ca Steaua reprezinta ceva important in Romania.:D

Nu cred ca esti curios sa-ti spunem ce reprezinta steaua in Romania!
1-0 pentru CFR, gol Cadu in min. 90+6!:yeah:

spartacus
14th August 2007, 20:42
Vai,ce insignifianta ar fi viata voastra daca n-ar exista Steaua...respirati si inspirati de grija Stelei...:yeah: Va multumim,inseamna ca Steaua reprezinta ceva important in Romania.:D

:sleep::sleep:..altceva mai sti???

Dani3l
14th August 2007, 20:42
m8k,vezi-ti de echipa ta...nu mai duce grija lui Steaua,asa cum nici stelistii nu duc grija lui cfr...voi urati mai mult pe Steaua,decat iubirea fatza de propria echipa...:happy suporteri de guma...
spartacus:dar voi altceva mai stiti?

spartacus
14th August 2007, 20:48
m8k,vezi-ti de echipa ta...nu mai duce grija lui Steaua,asa cum nici stelistii nu duc grija lui cfr...voi urati mai mult pe Steaua,decat iubirea fatza de propria echipa...:happy suporteri de guma...
spartacus:dar voi altceva mai stiti?

discutam CFR-Steaua..atata vreme cat voi aveti ceva de zis cred ce nu te doare pe tine ca oamenii iti si raspund...sau doar vrei sa iti auzi ecoul vocii tale "tovarase"??

Bell
14th August 2007, 20:51
m8k,vezi-ti de echipa ta...nu mai duce grija lui Steaua,asa cum nici stelistii nu duc grija lui cfr...voi urati mai mult pe Steaua,decat iubirea fatza de propria echipa...:happy suporteri de guma...
spartacus:dar voi altceva mai stiti?

... tu esti un pic confuz si exaltat.. probabil saptamana asta iti da dureri de cap... pe noi nu ne intereseaza echipa voastra mai mult ca altele...mai mult, jucatzi infect si o sa va batem de nu o sa stiti pe unde sa va ejectatzi... Steaua nu mai reprezinta un pericol in fotbalul romanesc de mult... noroc cu conducatorul vostru ca altfel...

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dani3l
14th August 2007, 20:56
bell:daca jucam infect si am castigat tot..iti dai seama ce "macel" facem cand o sa jucam bine:happy
Steaua aduce glorie fotbalului romanesc in Europa...asteptam si alte echipe,chiar si cfr cluj:ok:
Cand o sa aduc si cfr rezultate ff bune pt fotbalului romanesc,voi saluta succesele lor,nu ca voi,care sunteti "orbiti" de ura si invidie fata de un club...de unde o fi ura asta,chiar nu stiu...nu mai zic ca e DOAR UN JOC,dar,urati UN CLUB,de parca v-ar fi luat paine de pe masa...relax, E UN SPORT;)
Spartacus, esti badaran cu "diploma" exprima-te cu "tovarase" la cei care iti accepta astfel de figuri de smecher...pana atunci,hai,pa.

Bell
14th August 2007, 21:01
ma Dani... eu nu urasc pe nimeni... doresc ca toate echipele romanesti sa faca performanta in cupe!!! ...dar in intern se schimba situatia...intervine competitia... si apoi fiecare priveste mai mult sau mai putin subiectiv realitatea cotitdiana... Uite de exemplu eu cred ca o sa va batem duminaca de o sa ne tineti minte... nu ca sunteti Steaua ci pentru felul cum a-ti jucat si jucazi pana in prezent...

dede
14th August 2007, 21:04
pe noi nu ne intereseaza echipa voastra mai mult ca altele...
serios? :sleep: pe voi pare sa va intereseaza mai mult marele meci cu Steaua decat cel din uefa :mda:


Si la Bistrita anul trecut Steaua avea prima sansa? Am impresia ca nu mai vedeti bine de foame. O sa va obisnuiti incet-incet si cu infringerile. Infringeri care vor purta titlul de "infringeri normale".
ai gasit si tu o infrangere din urma cu o jumatate de an... :sleep: altceva? :mda:
daca tot iti place sa'ti amintesti de meciurile din sezonul trecut, uite aici: Steaua-cfr 4-2, cfr-Steaua 1-2...
cat despre infrangerile alea "normale", Steaua pana acum are 5 victorii din 5 :evil: atat...

Bell
14th August 2007, 21:07
...cat despre infrangerile alea "normale", Steaua pana acum are 5 victorii din 5 :evil: atat...

no acum ne-ai zis-o!!!... vedea-te-ash dupa meci...:happy

Dani3l
14th August 2007, 21:07
ma Dani... eu nu urasc pe nimeni... doresc ca toate echipele romanesti sa faca performanta in cupe!!! ...dar in intern se schimba situatia...intervine competitia... si apoi fiecare priveste mai mult sau mai putin subiectiv realitatea cotitdiana... Uite de exemplu eu cred ca o sa va batem duminaca de o sa ne tineti minte... nu ca sunteti Steaua ci pentru felul cum a-ti jucat si jucazi pana in prezent...

ATI;) Bun, normal ca fiecare vrea ca propria echipa sa castige.:ok:Asa cum eu doresc ca Steaua sa castige,asa,si voi,fanii cfr-ului din Cluj,doriti ca echipa voastra sa castige.Insa,exista un "insa", in mesaje vad ura fata de Steaua , ceea ce mi se pare deplasat.Pana la urma e un joc de fotbal si asta ar trebui sa ramana.:ok:
Stelistii au puterea sa recunoasca ca cfr are o echipa buna,care,momentan joaca frumos.Felicitari.Din pacate,alti "confrati" de-ai tai,nu fac altceva decat sa jigneasca Steaua , sa ne ureze de "bine" pt meciul de maine.Repet, nu inteleg ura fata de un club de fotbal...
Cred,sper ca MAI EXISTA useri cu substanta cenusie pe aceasta comunitate si nu doar persoane orbite de ura fata de un club sau altul.:ok:
ps nu intotdeauna cel mai bun castiga..vezi finala CL de acu 2 ani:Ac Milan vs Liverpool si finala de anul acesta.;)

spartacus
14th August 2007, 21:08
bell:daca jucam infect si am castigat tot..iti dai seama ce "macel" facem cand o sa jucam bine:happy
Steaua aduce glorie fotbalului romanesc in Europa...asteptam si alte echipe,chiar si cfr cluj:ok:
Cand o sa aduc si cfr rezultate ff bune pt fotbalului romanesc,voi saluta succesele lor,nu ca voi,care sunteti "orbiti" de ura si invidie fata de un club...de unde o fi ura asta,chiar nu stiu...nu mai zic ca e DOAR UN JOC,dar,urati UN CLUB,de parca v-ar fi luat paine de pe masa...relax, E UN SPORT;)
Spartacus, esti badaran cu "diploma" exprima-te cu "tovarase" la cei care iti accepta astfel de figuri de smecher...pana atunci,hai,pa.

relax man...vezi sa nu faci doamne fereste un atac de cord raspunzand la toate postarile..faza cu "badaran"...no comment.

tot ce am vrut sa spun este ca ar fi foarte fain sa spui si tu ceva diferit. da daca tie iti place placa asta cu performantele Stelei la un "amarat" de meci cu CFR..da-i inainte frate..sa nu te mire insa raspunsurile...

Dani3l
14th August 2007, 21:13
"Frate" ,fiecare se lauda cu ce are...si voi daca ati avea un palmares apropiat Stelei,v-ati lauda la greu.E normal.Insa,din pacate pt voi ,nu va puteti lauda cu performante (castigarea campionatului) pana acum.Pana ce a venit Paskany cu banii,erati in B sau C dupa 89.Eu va raspund cu numere,voi raspundeti cu mesaje de smecheri pe net...:happy Din pacate ,toate statisticile Stelei raportat la Cfr sunt favorabile Stelei.Lasa-ti refularile in alta parte... nu e sanatos.

spartacus
14th August 2007, 21:24
cu totii stim cum a fost construit palmaresul Stelei..daca tu consideri asta motiv de lauda..asa sa fie.

eu nu incerc sa-ti spun ce sa zici sau sa nu zici pe forum OLS..da intelege ca e vorba de plictis mare cand aud aceeasi placa..mai ales daca e spusa pe un ton arogant

Nightwish
14th August 2007, 21:25
Statisticile nu reflecta intotdeauna realitatea, nu ne infruntam in palmarese :D. CFR este vazuta de multi ca favorita din 2 motive: jocul superior celui al Stelei din acest inceput de campionat si faptul ca meciul respectiv se joaca la Cluj. Steaua are de partea ei blazonul de aparat, traditia si jocul bun la fazele fixe, capitol la care CFR este inca deficitara. Una peste alta, impreuna cu dorinta de revansa a CFR-istilor dupa finalul sezonului trecut, eu vad CFR ca favorita la castigarea meciului de duminica.

Sorin Blaj
14th August 2007, 21:26
Primul meci TARE al campionatului.

m8k
14th August 2007, 21:28
"Frate" ,fiecare se lauda cu ce are...si voi daca ati avea un palmares apropiat Stelei,v-ati lauda la greu.E normal.Insa,din pacate pt voi ,nu va puteti lauda cu performante (castigarea campionatului) pana acum.Pana ce a venit Paskany cu banii,erati in B sau C dupa 89.Eu va raspund cu numere,voi raspundeti cu mesaje de smecheri pe net...:happy Din pacate ,toate statisticile Stelei raportat la Cfr sunt favorabile Stelei.Lasa-ti refularile in alta parte... nu e sanatos.

Frate atunci cand te bucuri atunci ar trebui sa faci Augh Augh Augh! De ce va urasc? Iata! Va urasc poate doar pentru un om, sti tu care! Cel care linge rivala de moarte cand e nevoie de bani, cumpara echipe capuse gen Gloria Buzau, cumpara mass media in intregime, chiar si acum cand mai sunt 15 minute pina la meciul lui Dinamo, vad la TV idiotenii ale lui becali! ..cica e special! Si mai sunt prosti care cred ca sunteti o echipa cinstita!...nici pe departe! Problema mare si cea mai grava e ca nebunu vostru cu banii ce baga in prostii ar putea face o echipa care joaca fotbal nu teatru si atunci probabil ati fi apreciati de toti cei ce gandesc un pic!

Ulysses
14th August 2007, 21:29
cu totii stim cum a fost construit palmaresul Stelei..daca tu consideri asta motiv de lauda..asa sa fie.

eu nu incerc sa-ti spun ce sa zici sau sa nu zici pe forum OLS..da intelege ca e vorba de plictis mare cand aud aceeasi placa..mai ales daca e spusa pe un ton arogant

1 europa-STEAUA!
2 EGAL FRUSTARE
3 suntem aroganti pentru ca avem motive sa fim:ok:

Dani3l
14th August 2007, 21:30
Statisticile nu reflecta intotdeauna realitatea, nu ne infruntam in palmarese :D. CFR este vazuta de multi ca favorita din 2 motive: jocul superior celui al Stelei din acest inceput de campionat si faptul ca meciul respectiv se joaca la Cluj. Steaua are de partea ei blazonul de aparat, traditia si jocul bun la fazele fixe, capitol la care CFR este inca deficitara. Una peste alta, impreuna cu dorinta de revansa a CFR-istilor dupa finalul sezonului trecut, eu vad CFR ca favorita la castigarea meciului de duminica.
Nu intotdeauna echipa favorita castiga meciul..altfel,casele de pariuri ar da faliment.:ok: Sa vedem cine dintre noi 2 are dreptate.Intrebare:preferi sa joci frumos si sa termini pe 6 sau sa joci prost si sa castigi campionatul.:D

cu totii stim cum a fost construit palmaresul Stelei..daca tu consideri asta motiv de lauda..asa sa fie.



Spune asta celor de la Fifa,care a declarat pe Real Madrid echipa secolului XX,datorita celor 9 Cupe ale Campionilor/CL,din care,5 au fost castigate pe vremea lui Franco.Daca nu stii cine e Franco www.google.ro search: franco:ok:

Frate atunci cand te bucuri atunci ar trebui sa faci Augh Augh Augh! De ce va urasc? Iata! Va urasc poate doar pentru un om, sti tu care! Cel care linge rivala de moarte cand e nevoie de bani, cumpara echipe capuse gen Gloria Buzau, cumpara mass media in intregime, chiar si acum cand mai sunt 15 minute pina la meciul lui Dinamo, vad la TV idiotenii ale lui becali! ..cica e special! Si mai sunt prosti care cred ca sunteti o echipa cinstita!...nici pe departe! Problema mare si cea mai grava e ca nebunu vostru cu banii ce baga in prostii ar putea face o echipa care joaca fotbal nu teatru si atunci probabil ati fi apreciati de toti cei ce gandesc un pic!
Ura e pentru oameni mici...;) Cel pe care il urasti e pasager,ca noi toti...Steaua ,ca si orice alta echipa, reprezinta mai mult decat o persoana sau alta.
Mai are rost sa amintesc de "lucratura" de la Dej cu Rapid?Nu cred...:ok:

Kainsashiki
14th August 2007, 21:30
m8k, multumeste-i lui Dumnezeu ca locuiesti in Romania si vezi o echipa precum Steaua si nu vezi un Ferencvaros sau un Debrecen. Nu stii sa apreciezi adevaratele valori.

Ulysses
14th August 2007, 21:36
m8k, multumeste-i lui Dumnezeu ca locuiesti in Romania si vezi o echipa precum Steaua si nu vezi un Ferencvaros sau un Debrecen. Nu stii sa apreciezi adevaratele valori.

poate-si iau adunatura si se duc la unguri unde le e locul :ok:acolo sigur ies campioni:happy:happy:happy

Nico21
14th August 2007, 21:36
1 europa-STEAUA!
2 EGAL FRUSTARE
3 suntem aroganti pentru ca avem motive sa fim:ok:


Hmmm...eu stiam ca Mama Rusie se intinde pe 2 continente...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Deci...1 Europa-Asia-Cska...:cool::cool::cool:

Ulysses
14th August 2007, 21:39
Hmmm...eu stiam ca Mama Rusie se intinde pe 2 continente...:rolleyes::rolleyes:
Deci...1 Europa-Asia-Cska...:cool::cool::cool:

:happy:happy a aparut taticul frustratilor :ok:nu a ratat aterizarea, bravo :happy:happy

Dani3l
14th August 2007, 21:39
Mustata,lasa lebedele...sunt monumente ale naturii!NU SE MANANCA!:)\
Las ca si in rusia exista o echipa e ceferistilor:lokomotiv moscova..o fi si aia echipa rodul capitalismului?:happy
ullyse,diablo terminati cu prostii cu ungurii..faceti pe stelisti de rusine;)

spartacus
14th August 2007, 21:40
Nu intotdeauna echipa favorita castiga meciul..altfel,casele de pariuri ar da faliment.:ok: Sa vedem cine dintre noi 2 are dreptate.Intrebare:preferi sa joci frumos si sa termini pe 6 sau sa joci prost si sa castigi campionatul.:D


Spune asta celor de la Fifa,care a declarat pe Real Madrid echipa secolului XX,datorita celor 9 Cupe ale Campionilor/CL,din care,5 au fost castigate pe vremea lui Franco.Daca nu stii cine e Franco www.google.ro search: franco:ok:

hai multumesc pentru Franco..:happy:happy..doamne, doamne cum "culturalizati" voi taranii de la Cluj:happy:happy

tu chiar ai impresia ca strategiile actuale si modul de gandire al conducerii la Real-Madrid pot fi comparate cu Steaua:( . Oamenii de la Madrid isi respecta blazonul an de an..voi mergeti in LC si o luati la 3 goluri...cam asta e diferenta

Nico21
14th August 2007, 21:41
Ce legatura are Rapidul cu echipa aia din Moscova?...la noi era regat,la ei era comunism in 1923...nota 2 la istorie...cat despre lebede,avand in vedere numarul stelistilor de etnie rrroma,sunt sanse de 99% ca lebedele vieneze sa fi fost halite,de vreun stelist din Ferentari...:cool:

m8k
14th August 2007, 21:42
m8k, multumeste-i lui Dumnezeu ca locuiesti in Romania si vezi o echipa precum Steaua si nu vezi un Ferencvaros sau un Debrecen. Nu stii sa apreciezi adevaratele valori.

Dupa logica ta ar trebui sa locuiesc la Milano, Barcelona sau Madrid! Dealtfel tare mandru sunt ca il vad pe Becali zi de zi de o mie de ori cel putin!:happy
Chiar daca va batem tot voi luati campionatul, doar e scris de mult asta in scriptele lui mitica!:headbang:

Dani3l
14th August 2007, 21:44
hai multumesc pentru Franco..:happy:happy..doamne, doamne cum "culturalizati" voi taranii de la Cluj:happy:happy

tu chiar ai impresia ca strategiile actuale si modul de gandire al conducerii la Real-Madrid pot fi comparate cu Steaua:( . Oamenii de la Madrid isi respecta blazonul an de an..voi mergeti in LC si o luati la 3 goluri...cam asta e diferenta
M-am lamurit habar n-ai cine e Franco si de ce am facut referire la el...hai,pa...ma duc sa vad pe dinamo:)

Nico21
14th August 2007, 21:46
M-am lamurit habar n-ai cine e Franco si de ce am facut referire la el...hai,pa...ma duc sa vad pe dinamo:)


Mai bine nu ai pierde timpul,si ai pune mana pe o carte...desi stiu ca pe stelisti mai bine ii injuri de mama,decat sa ii trimiti la invatat..:):):)

spartacus
14th August 2007, 21:46
M-am lamurit habar n-ai cine e Franco si de ce am facut referire la el...hai,pa...ma duc sa vad pe dinamo:)

hai Dinamo!!...
nu iti face probleme ca stiu foarte bine cine e Franco...poate tu nu ai inteles ca in ciuda trecutului asemanator Real isi respecta prezentul

iuli
15th August 2007, 00:34
In sfarsit un meci pt steaua....
Le da Clujul sa sara, ciobanul pleaca din prima repriza de la stadion ;)

paul30
15th August 2007, 01:14
vro 4-0 ca ceasu. ptr soarecii din deal


mai lipseste ala cu 14-0, clujenilor treziti-va, nu este exclus sa castigati dar nu va aberati cu rezultate de astea.

YoNuTzz
15th August 2007, 01:18
mai lipseste ala cu 14-0, clujenilor treziti-va, nu este exclus sa castigati dar nu va aberati cu rezultate de astea.

exact asta spuneam si eu :ok:
nu spun k nu ar fi posibila o victorie a CFR-ului, dar cei de pe forum deja fabuleaza, de la 4-0 in sus o tin...
repet: sunt tare curios ce-o sa postati dupa meci, dak va castiga steaua :rosu:

Snake_21
15th August 2007, 02:15
Da deja unii au inceput sa ai vise gen 4-0 ar trebui sa va mai calmati ca daca luati bataie scorul ala scris de voi o sa fie si mai penibil decat e acuma :rosu:

BAK
15th August 2007, 08:44
si daca au dreptate si castiga, ce veti spune voi ?

Dani3l
15th August 2007, 10:26
si daca au dreptate si castiga, ce veti spune voi ?
O sa felicitam cfr-ul:ok: Insa daca bate Steaua iti zic ce or sa zica aia de la cfr..."ne-a furat arbitru!huooooooo!gigi i-a cumparat pe jucatori ,arbitrii,musca tzetze si a dat ordin ca poarta Stelei sa fie mai mica,ca cei de la cfr sa nu dea gol!!!":happy Fanii echipelor mici sunt bad-losers...nu stiu sa piarda:happy cum pierd,dau vina pe arbitrii,ramul,vantul:happy

Snake_21
15th August 2007, 11:48
@Bak: nu crezi ca e exagerat scorul? Nu joaca cu vreo echipa din divizia B sau C , tocmai cand au fost mai infumurati adversari si au luat o mai rau asa ca atentie la scorul gen 4-0 sa nu planga dupa aia cei de la cfr ca au vazut meciul castigat inainte sa se dispute ;)

Ulysses
15th August 2007, 13:00
Mai bine nu ai pierde timpul,si ai pune mana pe o carte...desi stiu ca pe stelisti mai bine ii injuri de mama,decat sa ii trimiti la invatat..:):):)

mai nea, mustata nu ne mai repeta cu ce s-a chinuit saraca maica-ta ani la randul si tot nu a reusit sa scoata nimik din tine ...macar in al 12-lea ceas ar trebui sa o asculti , nu sa faci pe desteptu' cu altii:ok:

Charon
15th August 2007, 13:12
mai nea, mustata nu ne mai repeta cu ce s-a chinuit saraca maica-ta ani la randul si tot nu a reusit sa scoata nimik din tine ...macar in al 12-lea ceas ar trebui sa o asculti , nu sa faci pe desteptu' cu altii:ok:

tu vorbesti ma?:happy

DARK NIGHT
15th August 2007, 13:56
viictorie lejera pt cfr,,,,,un 3-0 si o umilinta mare de tot pt cel mai mare analfabet al tarii hagi....

YoYoyOi
15th August 2007, 14:24
mda... acum 7-8 ani erati in stare sa-l pupati si-n talpa si acum numai replici din astea jenante vad :no:

ce oameni :(

Vladek
15th August 2007, 14:38
mda... acum 7-8 ani erati in stare sa-l pupati si-n talpa si acum numai replici din astea jenante vad :no:

ce oameni :(

Eu zic sa-l impuscam direct. Iti dai seama ce trauma psihica ingrozitoare o fi suferit bietul Silvasan la auzul cuvintelor "Scoala bai". Ma si mir ca a mai gasit puterea sa se ridice de pe jos, eu in locul lui as fi ramas paralizat auzind astfel de cuvinte ... :D

Auzi, "cel mai mare analfabet". Ce dracu, are cineva pretentii ca Hagi sa fie egalul lui Liiceanu pe plan cultural ? E un fost fotbalist, mai treziti-va la realitate.

m8k
15th August 2007, 15:04
Ce mandrii sunt stelistii! ...de parca ei ar fi inventat fotbalul!:happy
Va arat cu degetul spre poll, sa vedeti ca lumea vede cine joaca fotbal si cine nu! ...sau sunt mai multi ceferisti pe acest forum decat stelisti?:rolleyes:
Sau voi sunteti cea mai iubita echipa din tara?:groggy:
Castigati cu 17-0, la pauza o sa aveti deja 16-0! Cred ca v-ati linistit acum!

Vladek
15th August 2007, 15:11
Ce mandrii sunt stelistii! ...de parca ei ar fi inventat fotbalul!:happy
Va arat cu degetul spre poll, sa vedeti ca lumea vede cine joaca fotbal si cine nu! ...sau sunt mai multi ceferisti pe acest forum decat stelisti?:rolleyes:
Sau voi sunteti cea mai iubita echipa din tara?:groggy:
Castigati cu 17-0, la pauza o sa aveti deja 16-0! Cred ca v-ati linistit acum!

m8k, eu zic sa te mai linistesti tu cu mistourile astea de 2 lei ... vrei niste linkuri catre threadul meciului CFR-Steaua din sezonul trecut ? Sa vezi si acolo ce preziceri erau "va batem", "va spargem", "arbitrii sunt straini, n-aveti nici o sansa". Nu mai zic de ce-a fost dupa, cand in lipsa de alte scuze ati inventat una noua, "ne-a cumparat Becali jucatorii". Bineinteles ca probe n-ati avut nici pentru asta, dar sa lasam trecutul in pace. :groggy:

CFR este o echipa buna, si pot sa bata Steaua. Daca asta te face sa te simti tu bine. Dar se poate foarte bine si ca lucrurile sa se petreaca exact pe dos. Sa asteptam mai bine meciul si vorbim dupa.

Si cu pollul ce vrei sa ne demonstrezi ? Ca o groaza de frustrati si ofticosi voteaza cu disperare cu voi, visand ca e de ajuns sa voteze pe net ca sa si piarda Steaua ? Dream on.

YoNuTzz
15th August 2007, 15:12
nu am inventat noi fotbalul, dar europa stie de noi, de restul echipelor, mai putin insa...

Kainsashiki
15th August 2007, 15:29
Ca o completare la ce a zis YoNuTzz: Declaratia lui Delio Rossi, cand a aflat ca Lazio va juca cu Dinamo in turul trei preliminar: "Deocamdata nu stiu prea multe despre Dinamo, dar daca a castigat campionatul in fata unei echipe precum Steaua inseamna ca e o echipa buna"

In EuROpa doar Steaua conteaza!

six
15th August 2007, 15:35
Cred ca.....adica sunt sigur de victoria franarilor :D

Dani3l
15th August 2007, 15:53
Ce mandrii sunt stelistii! ...de parca ei ar fi inventat fotbalul!:happy
Va arat cu degetul spre poll, sa vedeti ca lumea vede cine joaca fotbal si cine nu! ...sau sunt mai multi ceferisti pe acest forum decat stelisti?:rolleyes:
Sau voi sunteti cea mai iubita echipa din tara?:groggy:
Castigati cu 17-0, la pauza o sa aveti deja 16-0! Cred ca v-ati linistit acum!
Oh,da,asta era...poll-ul e imaginea fidela a meciului :happy pai normal ca toti non-stelistii au votat cu cfr;) Momentan Steaua e peste voi in clasament,asa ca...ciocu mic si joc de glezne.:cool:

danpuric78
15th August 2007, 16:37
nu am inventat noi fotbalul, dar europa stie de noi, de restul echipelor, mai putin insa...

altul care se ocupa cu sondajele de opinie prin europa.. cred ca BATE-steaua va sparge toate recordurile de audienta:happy:happy

Revenind la meci, ceea ce a fost in primavara e acum complet irelevant. Pentru ca meciurile nu seamana intre ele. iar fara translator, becali nu are cum sa se inteleaga cu nimeni de la cluj.

Dincolo de supozitii, e clar ca e cel mai tare meci al stelei din era hagi. insa nici pentru cfr nu e mai usor.
Chiiar daca jocul e departe de a fi ok, steaua are fotbalisti cu experienta, capabili sa omoare jocul atunci cand trebuie, sa inchida, sau sa profite de greselile adversarului.
Are fotbalisti capabili sa obtina o victorie chiar si atunci cand echipa nu joaca nimik.

spartacus
15th August 2007, 18:48
cateva completari

aici vorbim de antrenorul Hagi si nu de jucatorul Hagi. pentru jucator eterna recunostinta....ca antrenor insa mai are mult, mult de lucru. E un aspect recunoscut chiar si de fanii stelisti obiectivi care vad foarte bine ce joaca echipa.. Pina acum rezultatele ii sunt favorabile dar repet vreau sa vad cum reactioneaza la un esec..iar daca va sti sa isi revina atunci va deveni un antrenor complet...

e adevarat ca in Europa Steaua e cea mai cunoscuta. Si prin prisma performantelor sale e normal sa fie asa. Nimeni nu o sa isi piarda timpul cu problemele noastre...oricine va analiza echipele din Romania va lua statisticile si atat. Pe plan local insa, in era Becali Steaua se afla intr-un declin clar de simpatie...Performantele ei externe s-au construit pe spatele unor tehnicieni straini..straini pe care "razbonicul luminii" a avut grija sa ii indeparteze...si normal sa isi asume dupa toate meritele. In campionat ce sa mai vorbim...hahalere, fular dinamovist in jurul gatului, alergat cu banii dupa jucatorii bistritei, urlete in direct la "impartialele" televiziuni locale si multe altele...toate astea influentand modul in care lumea percepe Steaua si mai grav influentand jocul Stelei.

asa ca daca ar fi jumatate obiectivi aroganta unora dintre fanii stelisti, nu dau nume ca se stiu ei, ar fi mica cat un epsilon bine ales:). iar daca ne facem vinovati si raspundem cu aceeasi moneda inseamna ca ne-am cam saturat sa auzim aceeasi placa..

asa ca "tone it down" si o sa vedeti ca scorurile fantastice de 4-0 si 14-0 o sa dispara...

forza_CFR
15th August 2007, 23:56
:headbang:ma exaspereaza nesimtirea stelistilor...intrati la noi pe site si scrieti in batjocura...nu va e rusine?

Nightwish
15th August 2007, 23:59
:headbang:ma exaspereaza nesimtirea stelistilor...intrati la noi pe site si scrieti in batjocura...nu va e rusine?
Nesimtiti sunt peste tot.. Las ca le-o tragem duminica si dispar de pe forumuri cateva zile :D

Dani3l
16th August 2007, 00:11
nw:duci lipsa sau... vad ca iti place asocierea de cuvinte "le-o tragem" controleaza-te...

Vand vise
16th August 2007, 00:14
Nesimtiti sunt peste tot.. Las ca le-o tragem duminica si dispar de pe forumuri cateva zile :D

te agiti degeaba, o sa va scoatem fotbalul din cap

dan
16th August 2007, 00:27
o sa fie meci strans daca nu da steaua gol repede:D
victorie steaua la un gol sau egal:sleep:

Ramirez
16th August 2007, 03:03
Steaua-Bate, da' bate buzau' sau faru', cu tzaifar no chance!:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:

deep purple
16th August 2007, 05:06
Daca Steaua joaca la Cluj cum a jucat in prima repriza la Borislav (sau cum le zice alora), va incasa o caruta de goluri.

TZEFERU
16th August 2007, 06:30
Nui nici un daca si cu parca. Steaua va lua "bataia mitzului" care se caca in casa in Gruia. (la fotbal bineteles)

CYRAX
16th August 2007, 08:35
in sfarsit un meci serios pt steaua,pana acum numai cu echipe de mana a4a castigate si alea cu arbitrii!acum degeaba veti fi ajutati ,la cate goluri sa va scoata arbitru si cate 11 m sa va dea ca nu ajunge CFR va da 4 sau 5 bucati!FORZZA HAGI RAMAI INCA VREO 5 ANI LA STEAUA....

tzumy2002
16th August 2007, 10:03
pff...in sfarsit prima infrangere a stelutei... de cand o astept :D
4-0 cfr, sau 4-1, cu un penalty

Lovere esti un .....sa nu zic pe nume....Dute si te culce ca esti varza....asa cum vorbeste HAGI cu este...care este....samd. v-a scos pe toti in strada cind juca fotbal....v-a oferit meciuri de neuitat v-a facut saaveti zeci de orgasme atunci cind erati in fate televizoarelor....asa ca mai taci tu din GURA AIA MURDARA si asteapta un pic....ai sa vezi tu daca poate face ceva la STEAUA....daca nu abia atunci il poti critica bai papagalule "CARE ESTE PE PERSOANA FIZICA" ASTA ASA CA SA CITEZ UN CLASIC CONTEMPORAN DE-AL NOSTRU....

Leo
16th August 2007, 10:44
la cum joaca Steaua , nu poate decat pierde in fata Clujului

Dani3l
16th August 2007, 11:19
Eh,da,ce naiba sa zica dinamovistii..ce dinamovist ar fi ala care ar sustine ca Steaua castiga!?:happy Dupa ce Steaua va castiga cu cfr, astept sa vad ce scuze penibile o sa bagati ,ba ca i-a ajutat arbitrii, ba ca i-a cumparat pe jucatori...bine,nu cred ca toti gandesc in halul asta...dar da bine,e cool pe net sa bagi dume din astea,te face mai interesant...:happy Asa,la orice meci indiferent ca joaca avantul ciorogarla sau steaua ,putem sa scriem ca s-a umblat la arbitrii...:happy

Lover
16th August 2007, 11:29
Lovere esti un .....sa nu zic pe nume....Dute si te culce ca esti varza....asa cum vorbeste HAGI cu este...care este....samd. v-a scos pe toti in strada cind juca fotbal....v-a oferit meciuri de neuitat v-a facut saaveti zeci de orgasme atunci cind erati in fate televizoarelor....asa ca mai taci tu din GURA AIA MURDARA si asteapta un pic....ai sa vezi tu daca poate face ceva la STEAUA....daca nu abia atunci il poti critica bai papagalule "CARE ESTE PE PERSOANA FIZICA" ASTA ASA CA SA CITEZ UN CLASIC CONTEMPORAN DE-AL NOSTRU....

haha ce tantalau... ceva clona a vreunui spurcat...

bai, tu care habar nu ai, nu compara jucatorul hagi cu antrenorul hagi... am zis vreodata ca hagi n`a fost un jucator bun? iq`u tau te impiedica sa faci diferenta intre jucator si antrenor... mananca mult peshte...

am zis ca bate cfr cu 4-1... ce legatura are cu ce ai zis tu acolo? :))))

chipy_1923
16th August 2007, 13:38
avand in vedere forma de moment a echipelor,CFR e favorita,joaca un fotbal mai bun decat Steaua...dar,la c noroc au stelistii,nu se stie nicodata...au castigat 2 meciuri campionatul asta fara sa joace absolut nimic,asa ca nu m-ar mira sa dea un gol norocos la Cluj si sa plece cu cele 3 puncte..

iuli
16th August 2007, 14:05
Eh,da,ce naiba sa zica dinamovistii..ce dinamovist ar fi ala care ar sustine ca Steaua castiga!?:happy Dupa ce Steaua va castiga cu cfr, astept sa vad ce scuze penibile o sa bagati ,ba ca i-a ajutat arbitrii, ba ca i-a cumparat pe jucatori...bine,nu cred ca toti gandesc in halul asta...dar da bine,e cool pe net sa bagi dume din astea,te face mai interesant...:happy Asa,la orice meci indiferent ca joaca avantul ciorogarla sau steaua ,putem sa scriem ca s-a umblat la arbitrii...:happy


Dupa ce pierde Steaua acest meci sper sa ai curajul sa recunosti ca sunteti niste castraveti

riva
16th August 2007, 14:51
clujul va bate destul de lejer! clujul va cistiga campionatu`, rapid pe 2 si steaua pe 3

CYRAX
16th August 2007, 14:53
clujul va bate destul de lejer! clujul va cistiga campionatu`, rapid pe 2 si steaua pe 3

esti pe aproape !asa va fi ordinea la locurile2,3 si 4! toate acestea dupa Dinamo.

radante
16th August 2007, 14:55
Eh,da,ce naiba sa zica dinamovistii..ce dinamovist ar fi ala care ar sustine ca Steaua castiga!?:happy Dupa ce Steaua va castiga cu cfr, astept sa vad ce scuze penibile o sa bagati ,ba ca i-a ajutat arbitrii, ba ca i-a cumparat pe jucatori...bine,nu cred ca toti gandesc in halul asta...dar da bine,e cool pe net sa bagi dume din astea,te face mai interesant...:happy Asa,la orice meci indiferent ca joaca avantul ciorogarla sau steaua ,putem sa scriem ca s-a umblat la arbitrii...:happy

deja mi se face rau cat te tot vad cu scuzele tale. mai lasa-ne nene in gradina raiului o data cu preconizatele scuze. daca steaua castiga pe merit ...felicitari...la fel si daca ,castiga CFR.

Dani3l
16th August 2007, 15:05
Dupa ce pierde Steaua acest meci sper sa ai curajul sa recunosti ca sunteti niste castraveti
rihanna,stai flex,daca cfr va invinge nu o voi da in scuze precum cele scoase de loseri..care nu vad barna din ochi...;)

deja mi se face rau cat te tot vad cu scuzele tale. mai lasa-ne nene in gradina raiului o data cu preconizatele scuze. daca steaua castiga pe merit ...felicitari...la fel si daca ,castiga CFR.
Pe merit?Ce vrei sa-mi zici ca n-au fost meciuri in care cfr a castigat fara sa fie mai buna sau sa fie avantajata de arbitraj?!:happy
Fii fara grija,pe parcursul campionatul greseli in favorea unor echipe vor fi in egala masura cu deciziile incorecte impotriva aceleasi echipe.

Lover
16th August 2007, 16:21
comisia a amanat judecarea lui hagi dupa meciul cu CFR,... oare de ce? :))
ca sa fie hagi pe banca in meciul cu CFR, de aia ;)
hai, mai plangeti-va acuma :limba:

sib
16th August 2007, 17:24
Din ciclu Ca Becali, nimeni va prezentam http://www.stelisti.ro/index/Gigi_Becali_Un_milion_ma_costat_.html

Cluj4Poli
16th August 2007, 17:35
La cat de anemic joaca Steaua acum, nu au nici o sansa sa bata CFR-ul, mai ales ca revansa dupa rezultatele de anul trecut e pe buzele tuturor clujenilor. Mi se pare ca Steaua nu se regaseste, nu se vede in jocul ei nimic clar si consider ca au avut sansa de partea lor in meciurile pe care le-au jucat anul asta in campionat, si chiar in cupe. mi-as dori foarte mult sa se califice in grupe, ca si Dinamo, sa aratam tuturor in vest ca nu suntem o tara de doi lei, nici de doi euro,mai ales ca pe-aici te trateaza aproape fiecare strain care aude de Romania ca pe un cersetor care se aseaza la masa bogatilor; deja germanii tremura la fiecare punct facut de echipele romanesti, nu de alta dar in ritmul asta in cativa ani vom fi noi cei care vom arunca in lupta sapte echipe, si apoi de ce nu, opt. Viitorul suna bine!!! PS: Hai CFR!!!

Cluj4Poli
16th August 2007, 17:38
clujul va bate destul de lejer! clujul va cistiga campionatu`, rapid pe 2 si steaua pe 3

Ai fost aproape, eu zic: 1.CFR, 2.Poli Timisoara, 3.Steaua, 4.Rapid, etc

Lover
16th August 2007, 17:56
bine nostradamus, cum zici tu :D vorbim la sfarsit...

cata10
16th August 2007, 18:25
CFR CLUJ 3-0 steaua
steaua nu termina mai sus de locul cinci campionatul iar din cupa Romaniei iese din primul tur.
steaua n-are nicio sansa sa ajunga in grupele ligii campionilor
steaua 0-2 bate borisov

six
16th August 2007, 18:59
CFR CLUJ 3-0 steaua
steaua nu termina mai sus de locul cinci campionatul iar din cupa Romaniei iese din primul tur.
steaua n-are nicio sansa sa ajunga in grupele ligii campionilor
steaua 0-2 bate borisov:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:c ata intelepciune la copilu asta....;)

Datenshi
16th August 2007, 19:53
La ce nu a jucat Steaua in acest sezon, victoria CFR-ului incepe sa se contureze din ce in ce mai clar.

SORENSEN
16th August 2007, 22:02
Dap sunt de acord cu tot ce ziceti..apropo se uita cineva la CFR C -Anorthosis ? ;)

dede
16th August 2007, 22:22
macar au scapat de uefa, se pot concentra pe campionat... :cry:

caine19
16th August 2007, 22:30
Cat de penibili sunt ceferistii in momentul asta :happy:happy

YodaRo
16th August 2007, 22:33
La cat de anemic joaca Steaua acum, nu au nici o sansa sa bata CFR-ul, deja germanii tremura la fiecare punct facut de echipele romanesti, nu de alta dar in ritmul asta in cativa ani vom fi noi cei care vom arunca in lupta sapte echipe, si apoi de ce nu, opt. Viitorul suna bine!!! PS: Hai CFR!!!
wow ce s-au mai bucurat germanii azi ca superechipa de franari a pierdut. Mare echia CFR asta. Viitorul suna bine inte-adevar...fata de azi cand ati luat-o cu 3-1 acasa de la niste pescari ce poate fi mai rau? .:rolleyes:

giovanni BV
16th August 2007, 22:38
Daca Steaua studiaza meciul Cluj-ului su cipriotii , nu-i vad bine pe clujeni in meciul cu Steaua !!! Mai ales ca Steaua este mai odihnita decat clujenii , iar dupa acest meci cu cipriotii , au nevoie de timp ca sa-si revina umpic !!! ramane de vazut ...:headbang:

Vand vise
16th August 2007, 22:40
vin vremuri grele pentru cfr :D

Ioca10
16th August 2007, 22:44
CFR CLUJ 3-0 steaua
steaua nu termina mai sus de locul cinci campionatul iar din cupa Romaniei iese din primul tur.
steaua n-are nicio sansa sa ajunga in grupele ligii campionilor
steaua 0-2 bate borisov

Genial omule genial:evil:
Forza Steaua!!!

andru68
16th August 2007, 22:44
pff...in sfarsit prima infrangere a stelutei... de cand o astept :D
4-0 cfr, sau 4-1, cu un penalty

important e ca STEAUA e singura echipa care face fata in europa
important e ca v-au batut cipriotii
important e ca ati cumparat o caruta de straini si degeaba ( de la solduri)
:rosu:important e ca mURESAN a capatat un comportament de cioban (striga hotii numai ca sa puna presiune pa arbitrii)
:headbang:aveam pretentii de la ardeleni dar mURESAN nu merita respect
:happy sunteti de kko:drak:

delaparis
16th August 2007, 22:46
Niciun meci nu seamana cu altul :D

YodaRo
16th August 2007, 22:47
ai dreptate o sa le dam doar 2-1...

YoNuTzz
16th August 2007, 22:57
dak ma apuc acum sa dau quote la toate postarile fanteziste, de-al de 4-0, 14-0...ma acuma dimineata...
asha k astia cu CFR-ul...fiti si voi mai moderati k ati vazut ce se poate intampla...

caine19
16th August 2007, 23:00
important e ca STEAUA e singura echipa care face fata in europa


mai baga o fisa :rolleyes: ...

bate 2-2 steaua

lazio 1-1 Dinamo

sigur ca da...

Nightwish
16th August 2007, 23:04
dak ma apuc acum sa dau quote la toate postarile fanteziste, de-al de 4-0, 14-0...ma acuma dimineata...
asha k astia cu CFR-ul...fiti si voi mai moderati k ati vazut ce se poate intampla...

Ma lashi????

Hai sa vezi tu ce ai postat pe threadul CFR-Anorthosis:

se califica CFR-ul fara nici cea mai mica problema...practic 2 meciuri de antrenament vor fi...
marea provocare este intrarea in grupe...

Deci nu ne mai zi noua sa fim echilibrati, incearca tu in primul rand, cred ca propriul echilibru este cel mai important:rosu:

delaparis
16th August 2007, 23:06
Andone cam are obicei sa piarda cu Steaua ca antrenor :rolleyes:

hmm ... mai astept cateva meciuri si apoi o sa-mi exprim opinia si despre tipul asta .....

Deja pot spune ca a fost jucator corect dar plat , fara sclipire ....

CFR cu Munteanu au eliminat St Etienne iar azi se impiedica de cipriotii astia pe care nici nu apuc sa le retin numele :D

Nightwish
16th August 2007, 23:08
CFR cu Munteanu au eliminat St Etienne iar azi se impiedica de cipriotii astia pe care nici nu apuc sa le retin numele :D
Mangusta.. asa ceva :D

Liviu
16th August 2007, 23:11
Hmmm...daca iar joaca CFR asa, probabil va fi un 0-2 si vor sari iar multi cu jucatori blatuiti de Becali si alte fabulatii.

Personal merg pe un X la acest joc, 1-1 sau 0-0.

gica
16th August 2007, 23:30
Stati linistiti,Steaua s-a calificat cu acesti ciprioti (pe vremea cand Iordanescu juca la ei)in prelungiri in min 110!Iar asta cred ca era in anii 92,cand se presupunea ca nu aveau nici o valoare....
Si acum in echipa au 6 internationali....Si oricum nu seamana nici un meci unul cu altul.
Au gresit si conducatorii cand vedeau scoruri mari,inducandu-le jucatorilor falsa impresie ca sunt o echipa de castraveti.Daca ai un pic de echilibru si valoare ridici capul si mergi mai deoarte(altii fara ironie au pierdut de la pescari,altii de la bucatari)...inveti lectia, dar repede ca nu-i timp de time out.Parca duminica avem etapa de campionat acasa....cel putin acolo sa castigam!

p.s.chiar daca nu este obisnuit cu jocurile europene publicul clujean a stiut sa-si aplaude la sfarsit favoritii....si pe adversarii de intrecere!Per total a fost un spectacol si simt ca am castigat ceva dupa acest meci.Sper sa nu ma aflu in aceeasi postura si duminica seara.Dar daca este cazul asta este!
Dar toate astea le poti spune cand nu simti ca omul in negru este personajul principal intr-o partida.Ar trebui sa avem maturitatea sa sanctionam derapajele arbitrilor...care reprezinta "cancerul"acestui joc.

4star
16th August 2007, 23:34
Dealtfel tare mandru sunt ca il vad pe Becali zi de zi de o mie de ori cel putin!:happy



Uita-te mai putin la TV si cheltuie mai putini bani cu presa (prost)scrisa. Vei avea un dublu avantaj. ;)

YoNuTzz
16th August 2007, 23:59
Ma lashi????

Hai sa vezi tu ce ai postat pe threadul CFR-Anorthosis:


Deci nu ne mai zi noua sa fim echilibrati, incearca tu in primul rand, cred ca propriul echilibru este cel mai important:rosu:

pai diferentza este k eu, k majoritatea dintre romani, nu stiam cum joaca aceasta echipa, dar voi, CFR-ul o stiti foarte bine pe Steaua...si a-i da 4-0 unei echipe care de bine de rau face mereu treaba in Europa, e cale lunga...:rosu:

Dani3l
17th August 2007, 00:00
La cati bani au dat pe fabbiani, cfr putea sa-si ia un portar decent.Daca duminica,stancioiu e titular,nu-mi fac griji,o sa ia macar 2 goluri:D
Muresan,azi,alerga ca un lesinat....

@Dani3l, daca Stanicioiu ia duminica vreun gol inseamna ca e blat cu jucatorul, asta se stie clar.
Normal...

Liviu
17th August 2007, 00:01
@Dani3l, daca Stanicioiu ia duminica vreun gol inseamna ca e blat cu jucatorul, asta se stie clar.

YoNuTzz
17th August 2007, 00:06
dap, sau dak vreun jucator de la CFR rateaza penalty, becali l-a platit :ok:

YoYoyOi
17th August 2007, 00:09
eu cred ca la meciul asta cel mai mult va conta moralul jucatorilor.... cum vor trece clujenii peste rezultatul cu cipriotii, cum vor trece stelistii peste rezultatul cu Bate :rolleyes:

YoNuTzz
17th August 2007, 00:13
eu cred ca la meciul asta cel mai mult va conta moralul jucatorilor.... cum vor trece clujenii peste rezultatul cu cipriotii, cum vor trece stelistii peste rezultatul cu Bate :rolleyes:

corect, dar avand in vedere k 2-2 in deplasare este de 100 ori mai bun decat 1-3 aks, mizez pe steaua :ok:

YoYoyOi
17th August 2007, 00:21
eu nu vad situatiile foarte deosebite... la pretentiile mele de la Steaua e mai dezastruos rezultatul nostru decat al clujenilor :rolleyes:

YoNuTzz
17th August 2007, 00:29
oricum, inainte de meci vroiam sa bata CFR-ul pe ciprioti ptr Romania, dar acum ma bucur k au luat dusul asta rece, k s-au mai potolit putin...nu mai se cred cei mai tari :ok:

m8k
17th August 2007, 00:58
Unde vezi tu scris ca nu mai zicem ca suntem cei mai tari??? Normal ca suntem cei mai tari!:D
Asa vorbesti de parca voi nu ati fi pierdut niciodata! 14-0 va dam in Gruia duminica! (desi am pronosticat mai devreme 1-0 gol Cadu in min 90+6), dar va da Cadu din minutul 90, 14 goluri, 90+1 1-0, 90+2 2-0...90+6 6-0...90+14 14-0! Scurt!:D
Imi permit sa zic ca vor fi 14 minute de prelungire pentru ca Augustus Constatin parca nu va iubeste! (vorba mioarei!)

P.S. 14-0!:D

forza_CFR
17th August 2007, 01:17
2-0,2-0,2-0
batem steaua chiar daca am pierdut cu cipriotii...faceti atata tam-tam fiindca nu ati mai vazut CFR-ul pierzand asa de mult timp
oricum ne revenim si batem echipa lui "george" :)

BAK
17th August 2007, 01:23
oricum, inainte de meci vroiam sa bata CFR-ul pe ciprioti ptr Romania, dar acum ma bucur k au luat dusul asta rece, k s-au mai potolit putin...

dar in general dusurile reci te trezesc.....eu cred ca steaua era mult mai castigata daca cfr-ul castiga lejer. acum vor avea alta mentalitate si vor fi mult mai atenti

YoNuTzz
17th August 2007, 01:41
Unde vezi tu scris ca nu mai zicem ca suntem cei mai tari??? Normal ca suntem cei mai tari!:D
Asa vorbesti de parca voi nu ati fi pierdut niciodata! 14-0 va dam in Gruia duminica! (desi am pronosticat mai devreme 1-0 gol Cadu in min 90+6), dar va da Cadu din minutul 90, 14 goluri, 90+1 1-0, 90+2 2-0...90+6 6-0...90+14 14-0! Scurt!:D
Imi permit sa zic ca vor fi 14 minute de prelungire pentru ca Augustus Constatin parca nu va iubeste! (vorba mioarei!)

P.S. 14-0!:D

asha ma gandeam si io, cu o mica diferentza...cred k vor fi 28 min de prelungire...iar dupa ce vom fi condusi cu 14-0 in alea 14 minute ramase vom egala...14 goluri Zapata :ok:

Lover
17th August 2007, 01:42
total imprevizibil...dupa meciul din seara asta... nimeni nu stie ce o sa se intample :evil:

Elvis81
17th August 2007, 01:58
total imprevizibil...dupa meciul din seara asta... nimeni nu stie ce o sa se intample :evil:

0-0..la cum joaca s-ar putea sa ia bataie amandoua:D

Lover
17th August 2007, 02:34
la cum joaca ambele echipe ( adica slab) cel mai echitabil ar fii sa ia ambele... ZERO puncte ( 0 ) :lol:

Rossi
17th August 2007, 04:16
Ceahlaul , Farul si Poli Iasi ...
nici nu ma asteptam ca JJ sa piarda vreuna dintre primele 3 partide ... prietenii stiu de ce
greul pt JJ incepe in etapa a 4-a ... CFR-ul e o nuca tare ...sper ca arbitrul sa nu-si faca "datoria" fata de JiJi ...

roxana_cj
17th August 2007, 09:11
Eu zic ca dupa meciul de aseara se vor trezi prietenii mei si vor castiga meciul cu Steaua.

ionut_cluj
17th August 2007, 12:21
eu zic 3-3

Celtic
17th August 2007, 13:04
Castiga Steaua, dupa cum am vazut si ieri, cfr este foarte departe de ce isi inchipuie ei ca ar fi.
Au bagat bani multi in jucatori, nu stiu cat de valorasi sunt, dar au pus un antrenor care in afara unui titlu cu dinamo nu a relizat nimic pana acum.

Lover
17th August 2007, 14:22
celtic, vad ca tii cu steaua... ti`ai pus si tu la avatar culorile mamei rusia? :evil:

daca nu joaca fabbiani, cfr castiga 2-0

unik
17th August 2007, 14:24
2-0

Dani3l
17th August 2007, 14:27
celtic, vad ca tii cu steaua... ti`ai pus si tu la avatar culorile mamei rusia? :evil:

daca nu joaca fabbiani, cfr castiga 2-0
esti obsedat de rusia...ti-e dor de rusia?tinand cont ca tu esti rapidist,ar trebui sa ai ca avatar o lebeda sau o alta pasare;)
Steaua castiga la 1 gol diferenta.:yeah:

YoYoyOi
17th August 2007, 14:34
baieti, usurel ca mi se termina cartonasele :cool: