PDA

View Full Version : Etapa 4: Poli Iasi - Gloria Buzau



delaparis
12th August 2007, 22:19
Vineri, 17 august
Poli Iasi - Gloria Buzau
(Telesport) ora 19,30

boni2204
12th August 2007, 23:08
batem steaua2,jucaria lui jiji , vine si jiji la meci?;)
saracul ilie stan mai avea putin si ii pupa mana prin gard:mda:

Nightwish
12th August 2007, 23:13
Bat moldovenii

YoNuTzz
12th August 2007, 23:51
victorie poli iasi fara nici un fel de probleme...1 solist :ok:

noir_desir
13th August 2007, 09:05
trebuie neaparat sa batem... daca nu, e de rau... Nu stiu cum au jucat buzoienii in meciul cu Farul, dar faptul ca au batut ma cam pune pe ganduri si ma face sa cred ca meciul nu va fi atat de usor pe cat parea... Oricum, nu avem decat o singura varianta, victoria!

FORZA POLI

lucian_iasi
13th August 2007, 09:07
Castigam...2-0

Patriots
13th August 2007, 10:33
Castiga Iasiul fara probleme

DanielAndrei
13th August 2007, 12:29
Trebuie Sa Castigam....juc Au De Luat O Revansa Fata De Suporteri, Mai Ales Palimaru

Leo
13th August 2007, 12:53
bate poli

grande
13th August 2007, 16:37
3-0 pt Iasi !

NORGEMAN
13th August 2007, 23:29
rupe Iasi!

vexxxu
14th August 2007, 09:10
Trebuie Sa Castigam....juc Au De Luat O Revansa Fata De Suporteri, Mai Ales Palimaru bine zis , Palimaru parca e din alt serial,nu a facut nici un meci peste nota 3 de cand joaca pt Poli, pe cand ceilalti jucatori alerga, lupta ,stiu cu mingea, isi dau viata pe teren ..el pur si simplu isi bate jok de munca lor...cat despre meciul cu steaua , jos palaria pt Branet,Silvasan,Onut,Ilie,Naidin,Mijin,Munteanu...

paul30
14th August 2007, 09:35
orice rezultat care nu aduce victoria iesenilor ar fi o surpriza

Vladek
14th August 2007, 10:33
X mare si lat, eventual 1 cu mare chin. Sunt curios daca Gloria se baga ea cu fundul in poarta sa vad ce vor face vitejii lui nea Popica. Sunt ei in stare si de altceva decat acelasi lucru ? Ramane de vazut.

Elphax
14th August 2007, 10:34
da, sa vedem 2 echipe defensive chinuindu-se in atac

totusi Popa e mai bun tactician si joaca acasa ... 1-0

DanielAndrei
14th August 2007, 10:47
va conta experienta in prima liga

@vladek: te-a stresat rau ultimul meci al stelei si valurile de simpatii pe care le-a produs. inteleg simpatia ta pt Gloria, doar e Steluta 2. Daca privesti mai cu atentie observi ca se aseamana din mai multe puncte de vedere cele 2 echipe...culori, joc, antrenori fara experienta si fara orizonturi....:mda:

boni2204
14th August 2007, 10:53
X mare si lat, eventual 1 cu mare chin. Sunt curios daca Gloria se baga ea cu fundul in poarta sa vad ce vor face vitejii lui nea Popica. Sunt ei in stare si de altceva decat acelasi lucru ? Ramane de vazut.

multumim pt aprecierile tale, daca buzaul se va baga cu fundul in poarta inseamna ca vin in copou sa joace cu o echipa mare:ok:
va fi poate mai greu pana le dam primul gol, dupa aia le mai dam lejer vreo 2, 3:evil:

Ferko
14th August 2007, 12:22
Castiga Poli Iasi, chiar daca pe margine sta si Jiji cu indicatii pentru antrenorul Gloriei Buzau.

Vladek
14th August 2007, 13:58
multumim pt aprecierile tale, daca buzaul se va baga cu fundul in poarta inseamna ca vin in copou sa joace cu o echipa mare:ok:


Nu, inseamna ca nu sunt cu nimic mai breji decat 99% din echipele romanesti, care au decazut rau de tot. Daca ai cumva impresia ca am eu ceva impotriva lui Poli Iasi dupa ce-a fost sambata trecuta - nici vorba. Pur si simplu nu-mi plac echipele care nu stiu alta schema decat "fundul in poarta". L-am fluierat si pe Turcaloiu cand a adus sistemul asta de rahat la Steaua, pentru e sistemul prapaditilor, sistemul celor care nu cred ca echipa lor e in stare de mai mult. Asta era cu adevarat magia Stelei, nu cele 23243 de trofee sau Sevilla'86. Steaua era o echipa ce juca doar pentru atac, doar pentru victorie ! Si culmea e ca de obicei si alte echipe ar putea mai mult, dar nu vor, din lipsa de curaj.

Cand inveti ca fotbalist de mic ca "cel mai bun sistem" e sa te aperi cu disperare si sa bubui mingea in fata ca poate gresesc ei si pica vreun gol, vei ramane un jucator modest, oricat de talentat ai fi. De ce intra jucatorii romani cu frica pe teren contra echipelor din vest ? Pentru ca le-a intrat in cap ideea asta tampita cu "pragmatismul lu' peste", adica ne aparam, ne aparam si iar ne aparam pana cand greseste careva si luam bataie.

De-aia sunt Protasov si Grigoras antrenorii mei preferati, pentru ca au aratat ca poti sa ataci fara sa neglijezi apararea, si poti sa castigi si altfel decat pandind greseala adversarului.



va fi poate mai greu pana le dam primul gol, dupa aia le mai dam lejer vreo 2, 3:evil:

Om trai si om vedea. Eu zic ca daca se baga Gloria cu fundul in poarta ... va fi greu.

gi0nel
14th August 2007, 14:10
Bate iasi... Buzaul nu e in cea mai buna forma...

crissis
14th August 2007, 22:37
Victorie Poli Iasi .

bizarr
15th August 2007, 10:35
3-0 usor

codrind
15th August 2007, 10:42
3-0 usor

Eu spun că trebuie să ne temperăm puțin!! :o:
NU trebuie subestimată nici o echipă!

Oricum eu sper la victorie și la un meci agreabil! :ok:

six
15th August 2007, 15:46
totusi Popa e mai bun tactician si joaca acasa ... 1-0:yeah::yeah::yeah:

Bergero
15th August 2007, 16:53
Nu, inseamna ca nu sunt cu nimic mai breji decat 99% din echipele romanesti, care au decazut rau de tot. Daca ai cumva impresia ca am eu ceva impotriva lui Poli Iasi dupa ce-a fost sambata trecuta - nici vorba. Pur si simplu nu-mi plac echipele care nu stiu alta schema decat "fundul in poarta". L-am fluierat si pe Turcaloiu cand a adus sistemul asta de rahat la Steaua, pentru e sistemul prapaditilor, sistemul celor care nu cred ca echipa lor e in stare de mai mult. Asta era cu adevarat magia Stelei, nu cele 23243 de trofee sau Sevilla'86. Steaua era o echipa ce juca doar pentru atac, doar pentru victorie ! Si culmea e ca de obicei si alte echipe ar putea mai mult, dar nu vor, din lipsa de curaj.

Cand inveti ca fotbalist de mic ca "cel mai bun sistem" e sa te aperi cu disperare si sa bubui mingea in fata ca poate gresesc ei si pica vreun gol, vei ramane un jucator modest, oricat de talentat ai fi. De ce intra jucatorii romani cu frica pe teren contra echipelor din vest ? Pentru ca le-a intrat in cap ideea asta tampita cu "pragmatismul lu' peste", adica ne aparam, ne aparam si iar ne aparam pana cand greseste careva si luam bataie.


Pe undeva ai dreptate. Dar sa nu uitam ca poti ataca numai daca ai jucatori tehnici, rapizi, adica jucatori de valoare; ceea ce nu prea e cazul cu multe dintre echipele din Liga I. Daca ar fi nevoite sa atace aceste echipe ar ataca probabil haotic, fara orizont, ar lasa spatii mari in aparare si probabil ar avea si mai mult de suferit. Asa, in schimb, fiindca e mult mai usor sa distrugi si sa te aperi, e normal sa inveti sa faci temeinic asta, si sa incerci sa joci la mica ciupeala, macar apararea sa faca fata, chiar daca a te apara perfect iarasi nu e usor!! Toti am prefera spectacolul, numai sa avem jucatorii capabili de asta! Evident ca Poli Iasi ar fi o echipa ofensiva daca ar juca cu vreo echipa din div C, ceea ce evident nu e cazul! Si sa nu uitam ca celebrul ,,catenaccio'' atit de nespectaculos, a facut din Inter o mare campioana a anilor '65 cu Herrera la timona; Poate fi si o tactica de joc; dar mai degraba cred ca la noi e neputinta de a juca ofensiv si spectaculos! Ramine doar pragmatismul, sansa, pressingul, fragmentarea jocului si evident ,,fundul in poarta'';Si ceea ce ramine pina la urma, apropo de pragmatism, e rezultatul, nu cred ca peste ani iti vei mai aduce aminte ca Poli a cistigat un meci aparindu-se 80 minute;

Ferdininho
15th August 2007, 22:36
1 solist, Iasiul are mai multa experienta in Liga I.

Ramirez
16th August 2007, 02:50
http://www.220.ro/moldoveanu_cu_tractor_Baniii_baaah-content14558.html
aaahahahahahahahahahahahahahaha, suuuubliiiiiiiimmmm:yeah:, bateti, 18-0, aaaaahahhahahahahahahahahahahahahahaha, uniii iesti ueeei bieeeeeieeeee?????

biiieiaaaaaaaa!!!! unde dreq e civilizatiaaaaaa??? se duce totul dracului, sinucide-te!!!!!1:happy aaaahahahahahahahhahahahahaaaaa, trimite si tu un pm:happy, varzaaaaaaaaaaaaaaaaaa:yeah::yeah::yeah:

noir_desir
16th August 2007, 09:28
si care e legatura cu meciul Poli - Gloria? Aia din Ploiesti la 5 jumate? :rolleyes::sleep:

laziobz
17th August 2007, 18:49
Toata lumea o vede Poli Iasi invingatoare.Eu spun ca nu va fi asa de usor pentru ieseni.Prin urmare, merg pe un x2 cu specificatia ca va fi un meci foarte disputat. Gloria Buzau este o echipa mica dar cu ambitii mari. Schimbarea antrenorului si optimismul care este la Buzau vor face ca rezultatul sa fie unul favorabil buzoienilor.
Ionescu va inscrie.

Rossi
17th August 2007, 20:47
Buzaul se duce acolo unde ii este locul ... in liga a 2-a :ok:

YoNuTzz
17th August 2007, 21:13
mi s-a adeverit pronosticul si aici...poli iasi este o echipa care de obicei bate tot aks, si pierde in deplasare...
se pare k sezonul asta va fi la fel...
buzaul cred k este una din principalele candidate la retrogradare alaturi de farul...

danpuric78
17th August 2007, 21:15
Buzaul cam greu cu fotbalul. Atac nimik, aparare varza.
Poate le mai da becali niste indicatii tactice:happy:happy:happy

laziobz
17th August 2007, 21:17
@YoNuTzz....gloria nu va retrograda. Farul, u cluj , mioveni si ceahlaul sunt echipele care se vor duce in divizia b.

TaciAcolo
17th August 2007, 21:20
gloria si farul 100% o sa fie in b.......numai un miracol le poate salva

Charon
17th August 2007, 21:23
scapam de sateliti!:lol:

codrind
17th August 2007, 21:36
Toata lumea o vede Poli Iasi invingatoare.Eu spun ca nu va fi asa de usor pentru ieseni.Prin urmare, merg pe un x2 cu specificatia ca va fi un meci foarte disputat. Gloria Buzau este o echipa mica dar cu ambitii mari. Schimbarea antrenorului si optimismul care este la Buzau vor face ca rezultatul sa fie unul favorabil buzoienilor.
Ionescu va inscrie.


DECI te-ai lămurit??? :mda:

POLI a jucat atât cât a trebuit!
Gloria a promovat, cred, din întâmplare! :sleep:

Lover
17th August 2007, 21:37
gloria si farul 100% o sa fie in b.......numai un miracol le poate salva

sau gigi becali.

slaaaab gloria...la 2-0 domina iasi ... greseli...fara idei...etc, varza...

Lordliv
17th August 2007, 21:49
indiferent de replica slaba data de adversar,poli a aratat ca o echipa solida,care stie ce vrea!
felicitari!

MagicTouch
17th August 2007, 21:53
Meci placut facut de Poli Iasi si victorie meritata.Desi inca este inceput de campionat Buzaul pare ca se indreapta cu pasi mari spre locul meritat - liga a II-a. Asta daca nu isi baga nasul "patronul fantoma" - Jiji Fecalino cu "corectitudinea" lui. Si cum de la bucuresteni nu prea mai pupa voturi, singura lui sansa ar fi comuna Flamanzi...mai o oaie, mai niste chinuiti in liga I...nu m-ar mira sa vedem Buzaul si in campionatul urmator in liga I. In rest, traiasca "fotbalul" romanesc si slugile lui.

noir_desir
17th August 2007, 22:14
Meci frumos, rezultat si mai frumos... Bravo Poli! Acum trebuie sa tratam foarte serios urmatoarele doua meciuri, cu Ceahlaul in deplasare si cu Farul acasa, ca se pot lua puncte importante, 4 sau chiar 6!

FORZA POLI

Universal
17th August 2007, 22:45
Bine jucat, dar Gloria poate mai mult. Eu zic ca va termina minim pe 13.Dar mai sus nu are cum.

lucian_iasi
17th August 2007, 22:46
Victorie clara :yeah::yeah::yeah:

NORGEMAN
17th August 2007, 22:47
rupe Iasi!

cum spuneam.. :ok: Bravo Iasi! tot asa si Buzau se duce unde ii e locul, in B!

boni2204
18th August 2007, 00:58
indiferent de replica slaba data de adversar,poli a aratat ca o echipa solida,care stie ce vrea!
felicitari!

multumim pt felicitari, bafta maine:ok:
un meci frumos mai ales cand il vezi si din tribuna:D:cool:,
bv baieti ati inceput sa jucati fotbal, un meci bun si o atmosfera superba, revin maine cu fotografii;)
stoica i-a descaltat pe jucatorii buzoieni dupa meci si i-a pus sa alerge la talpile goale, cam umilitor, dar spectatorii care au mai ramas pe stadion au aplaudat jucatorii, un gest frumos zic eu, nota 10 pt public si bineinteles ca l-au cam sifonat pe stoica:D

KpaC
18th August 2007, 01:13
bravo iasu` :)

lucian_iasi
18th August 2007, 02:15
Va vine si voua randul :) next week :) :D

Geografu
18th August 2007, 10:55
Inca un meci fara istoric ca si cel de la Urziceni.De data asta Buzaul nu a pus probleme iar Iasiul castiga clar si logic un meci simplu.Frumos golul lui Silvasan ! :ok:

be@
18th August 2007, 11:53
X mare si lat, eventual 1 cu mare chin. Sunt curios daca Gloria se baga ea cu fundul in poarta sa vad ce vor face vitejii lui nea Popica. Sunt ei in stare si de altceva decat acelasi lucru ? Ramane de vazut.

Lasa-nee, lasa-nee. Si tu te pricepi de-acuma.:lol:
La voi nu pierdeam , daca nu-l aveati pe sclavul ala de Balaj care si-a facut din plin datoria. Si nu cred ca ne-am bagat cu fundul in poarta, doar am jucat mai precaut. Voi ce mari ocazii de gol ati avut?
Cat despre meciul de aseara, victorie asteptata. Credea cineva ca Gloria poate scoate puncte la Iasi? Hai sa fim seriosi.

P.S. Frumoasa poza !:lol:

aurasul
18th August 2007, 15:28
felicitari Poli Iasi,sa speram ca si Vasluiul o sa bata azi.HAI VASLUI

boni2204
18th August 2007, 17:38
Forzza poli:yeah:
poli 1.JPG (58.7 KB)

vexxxu
18th August 2007, 17:43
Felicitari ! Bravo la baieti pt meciul frumos si rezultatul obtinut ...jocul a curs intr-un singur sens, perpendicular pe poarta buzaului...sant "uluit" cat de bine se misca Iasu fara palimaru care are orice talent vocatie si aptitudine ..numai pt fotbal nop...:(

Ferdininho
18th August 2007, 18:03
Incet dar sigur Buzaul spre Liga aII-a.

be@
18th August 2007, 20:55
felicitari Poli Iasi,sa speram ca si Vasluiul o sa bata azi.HAI VASLUI

Mutumim.:ok: Felicitari si voua.

Nightwish
18th August 2007, 23:15
Incet dar sigur Buzaul spre Liga aII-a.
Ceva normal, nu? E greu pt. un om sa aiba 2 echipe in Liga 1 ;)

NORGEMAN
19th August 2007, 12:32
Forzza poli:yeah:
poli 1.JPG (58.7 KB)

ce banner mic au astia de la buzau, parca te invita sa il iei :D

Ferdininho
19th August 2007, 13:45
Ceva normal, nu? E greu pt. un om sa aiba 2 echipe in Liga 1 ;)

Daca o luam cinstit nu trebuia sa promoveze (ma opresc aici ca sunt offtopic)

Felicitari Poli Iasi, incep sa se schimbe multe lucruri cand oameni cu o mare potenta in afaceri vin langa echipa.

crissis
19th August 2007, 13:49
Bravo baietilor. Sfarlea omul meciului. Frumos golul lui Silvasan :ok:

Ferko
19th August 2007, 20:03
Ceva normal, nu? E greu pt. un om sa aiba 2 echipe in Liga 1 ;)Problema e cum o sa se descurce OMUL cand cele 2 echipe joaca intre ele. !

hamsterutz
20th August 2007, 15:00
Problema e cum o sa se descurce OMUL cand cele 2 echipe joaca intre ele. !

le da indicatzii la amandoua :happy

NORGEMAN
20th August 2007, 15:13
parca nu este evident cine o sa stea capra in acel meci.. nu trebuie sa dea decat o indicatie Buzaului..

codrind
20th August 2007, 20:02
parca nu este evident cine o sa stea capra in acel meci.. nu trebuie sa dea decat o indicatie Buzaului..


NU capră , cu OAIE ! :evil:

Rossi
21st August 2007, 14:45
daca nici cu Poli Iasi nu e in stare sa ia puncte ... Gloria Buzau poate sa-si ia adio de la prima liga

ps : e bine asa crissis ?

crissis
22nd August 2007, 20:09
daca nici cu Poli Iasi nu e in stare sa ia puncte ... Gloria Buzau poate sa-si ia adio de la prima liga

ps : e bine asa crissis ?

ESTI :ok: :happy:happy:happy