PDA

View Full Version : Etapa 4: Unirea Urziceni - Poli Stiinta Timisoara



delaparis
12th August 2007, 22:18
Vineri, 17 august
Unirea Urziceni - Poli Stiinta Timisoara
(Kanal D) ora 18,00

vagus
12th August 2007, 23:04
Meci SUPER greu pentru Poli. As pronostica un 1-1 avand in vedere ca nu joaca Ganea ...

deep purple
12th August 2007, 23:07
Intr-adevar meci f greu, dar daca nu ne-am impiedecat la Cluj de ce am face asa ceva la Urziceni?

Nightwish
12th August 2007, 23:08
Meci de X2, parerea mea...

vagus
12th August 2007, 23:16
Intr-adevar meci f greu, dar daca nu ne-am impiedecat la Cluj de ce am face asa ceva la Urziceni?
Pentru ca nu vom avea liderul echipei pe teren. Ganea trage echipa dupa el, asa vom juca cu Cristea si Bucur, poate mai intra si prostovanul ala de Mansur sa strice si ce vor construi colegii lui ...

deep purple
12th August 2007, 23:20
Daca Uhrin a spus ca echipa nu sta intr-un jucator, eu il cred. Avem vreun motiv sa nu-l credem pe Uhrin?!
Apoi cum sa ne bazam pe Ganea care a implinit 34 de ani. I-o facut Iancu contract pe 5 ani? Crede ca toti sunt Dorinei? :D

YoNuTzz
12th August 2007, 23:49
un meci foarte greu, la care, cu greu pot da un pronostic...
spus X2 :ok:

Lover
13th August 2007, 01:40
victorie poli... din pacate si`o iau un cap si castiga peste tot :D

noir_desir
13th August 2007, 09:09
meci echilibrat, intre doua echipe care joaca frumos... cred ca se va termina egal.

Elphax
13th August 2007, 10:31
Intr-adevar meci f greu, dar daca nu ne-am impiedecat la Cluj de ce am face asa ceva la Urziceni?


pai la Cluj ne-am impiedicat - am luat doar un punct

la Urziceni trebuie sa luam 3 neaparat

poate il vedem pe Vrsici langa Bucur in atac :ok:

Leo
13th August 2007, 12:57
cred ca POLI va scoate macar un egal

KillinG FieldS
13th August 2007, 13:35
asa va da Danalache,da nu puteti duce... are deja 4 goluri in 3 etape fata de cele 2 goluri pt uta anu trecut in tot campionatu... mare fotbalist asta..... dar de data asta va da Danalache da nu puteti duce acasa.... 2 bobitze.... mecii clar de 1 solist.

unik
13th August 2007, 14:22
asa va da Danalache,da nu puteti duce... are deja 4 goluri in 3 etape fata de cele 2 goluri pt uta anu trecut in tot campionatu... mare fotbalist asta..... dar de data asta va da Danalache da nu puteti duce acasa.... 2 bobitze.... mecii clar de 1 solist.

dupa ce pronosticuri ai dat de la inceputul capionatului n-as zice ca e foarte clar pentru tine :headbang: mai bine vezi-ti de echipa ta "TAU-TAU-TAU-TAU" ca nu e "clar" nimic cu ea

grande
13th August 2007, 16:33
2 solist

six
13th August 2007, 18:31
..... dar de data asta va da Danalache da nu puteti duce acasa.... 2 bobitze.... mecii clar de 1 solist. :P:P:P da cine-i Danalache asta ??? asta o fost parca la voi.....ramane de vazut,yo zic pronostic 2 :ok:

Lordliv
13th August 2007, 22:17
meci greu pentru poli,dar merg pe mana lor,100%!:ok:

Ferdininho
13th August 2007, 22:49
2 solist cu tupeu. Nu trebuie sa pierdem puncte cu Urziceni, pt. ca nici celelalte (CFR; Steaua; Dinamo; Rapid) nu o vor face si asta conteaza in lupta directa.

paul30
14th August 2007, 09:14
2 solist

sunt de acord cu tine.

2stupiddogs
14th August 2007, 10:39
Foarte greu meci pt Poli.Precis vom juca si impotriva arbitrilor,mimi va avea grija de treaba asta!Cred ca nu plecam invinsi de la Urziceni,deci X.

KappA 2006
14th August 2007, 10:53
In acest meci nu cred ca se pune problema castigatorului,lejer 3-0 castiga Urziceni, 2 goluri Danalache...prevad ca vreo 3-4 jucatori de la urziceni vor fi internati la urgenta dupa acest meci...

boni2204
14th August 2007, 10:55
merg pe mana lui uhrin jr, deci 2 solist

2stupiddogs
14th August 2007, 10:58
In acest meci nu cred ca se pune problema castigatorului,lejer 3-0 castiga Urziceni, 2 goluri Danalache...
Vise,taticu',V-I-S-E!Sa nu va dea Olah 2 goluri :happy, ca pe urma stii cine vine la voi acasa?Doar nu vreti sa castigati si atunci.....

Ferko
14th August 2007, 12:44
Castiga greu Urziceni, dar castiga. Si fara niciun ajutor de la arbitrii asa cum speculeaza unii (sau isi asigura o portita de iesire pentru infrangere). Nu inteleg cum poate fi acuzat arbitrajul inainte cu multe zile de joc cand nici nu se stie cine arbitreaza! Asta se numeste presiune pe arbitrii !

2stupiddogs
14th August 2007, 13:07
Castiga greu Urziceni, dar castiga. Si fara niciun ajutor de la arbitrii asa cum speculeaza unii (sau isi asigura o portita de iesire pentru infrangere). Nu inteleg cum poate fi acuzat arbitrajul inainte cu multe zile de joc cand nici nu se stie cine arbitreaza! Asta se numeste presiune pe arbitrii !
Ba da,se stie de IERI.La centru este Deaconu(aici nu sunt sigur,poate arbitra si bine dar si la "cerere")la o tusa este Marcel Savaniu alias Fanta de lumina,cu el avem o BOGATA experienta!

Ramirez
14th August 2007, 13:38
bate Unirea, 4-1, Danalache da 6 goluri :shocked:

deep purple
14th August 2007, 16:24
bate Unirea, 4-1, Danalache da 6 goluri :shocked:


Si restul golurilor Unirii cine le da? :rolleyes:

Lover
14th August 2007, 19:17
cred ca voia sa zica 60 de goluri danalache...si se termina 0-0 :ras-plans:
yeah, cool... bate poli

Universal
14th August 2007, 19:41
Meci aparent de 1X2 dar echipa lui Uhrin Jr pare foarte in forma, zic un 2-2 sau 2-3 pt Timisoara

KillinG FieldS
14th August 2007, 21:09
dupa meciu asta nu o sa il uitati pe DANALACHE... (sau cum ii ziceam noi.. TANTALACHE) :) daca ALEXA nu il rezolva pe TANTALACHE in primele 10 minute o fi Jale la TEMESVAR

Ramirez
14th August 2007, 21:38
Cine mai e si personaju' asta? e fotbaleator? sau personaj imaginar:groggy:

paul30
15th August 2007, 01:19
O fi mesia din Urziceni. Vreau un poster cu Danalache ca deja e golgeterul campionatului

KillinG FieldS
15th August 2007, 02:48
Cine mai e si personaju' asta? e fotbaleator? sau personaj imaginar:groggy:

O sa vezi cine e dupa meci


O fi mesia din Urziceni. Vreau un poster cu Danalache ca deja e golgeterul campionatului

LOOOL :ok:

fcunirea
15th August 2007, 08:09
deja vu... si anu trecut ati sarit toti aici pe forum ca o sa faceti si o sa dregeti la Urziceni... si ati luat-o cu 2-0... deja vu...

Elphax
15th August 2007, 10:07
nasol sa fii aradean, asa mare e frustrarea, asa mare e ura aia nenorocita, au ajuns sa se laude cu fostii jucatori acum transferati pe la cine stie ce echipa (mai buna ca a lor oricum ...)

penibil, GET A LIFE !
:rosu:

Benny
15th August 2007, 10:29
nasol sa fii aradean, asa mare e frustrarea ...

Te rog nu generaliza. Nu toti aradenii sunt asa.

In plus (si independent de cele scrise mai sus) multi dintre aradeni sunt banateni (cei din Aradul Nou) si sunt sigur ca au simpatii si pentru Poli. Sunt pentru sa le intoarcem simpatia aradenilor.

2stupiddogs
15th August 2007, 10:32
O sa vezi cine e dupa meci



LOOOL :ok:

:happy:happy:happy,tare "TAU_TAU_TAU" asta,mai nou am inteles ca TAU_TAU a devenit pepiniera Urzicienilui(mara,"tantalache" cine mai urmeaza?)Inca un sfat prietenesc:stati pe fundul vost' ca daca nu,pe 1 sept,venim "inarmati" cu chei (fixe,inelare,tubulare,etc)de 19!Ce va faceti atunci?:ciocan: ???

KillinG FieldS
15th August 2007, 12:08
chiar te asteptam cu chei....poate asa se trezesc si edilii nostri pt mult asteptatul stadion nou.... pana una alta,PAZEA LA DANALACHE
ps... vizavi de utautautauta ... e o poveste mai lunga care nu ma obosesc sa iti dau explicatii de ce am scris asa

gheorghe
15th August 2007, 13:40
deja vu... si anu trecut ati sarit toti aici pe forum ca o sa faceti si o sa dregeti la Urziceni... si ati luat-o cu 2-0... deja vu...

Folosesti cuvinte al caror sens iti scapa...Cred ca vom avea parte de o repetare a meciului retur din sezonul trecut, dar privit in oglinda:drak:Vom fi mai buni...sa moara de necaz taranii de la Nord de Marea Cimishoara!:yeah:

six
15th August 2007, 15:33
deja vu... si anu trecut ati sarit toti aici pe forum ca o sa faceti si o sa dregeti la Urziceni... si ati luat-o cu 2-0... deja vu...Anu' asta o sa fie invers.....pronostic 2 :ok:

Ferko
15th August 2007, 16:39
Ba da,se stie de IERI.La centru este Deaconu(aici nu sunt sigur,poate arbitra si bine dar si la "cerere")la o tusa este Marcel Savaniu alias Fanta de lumina,cu el avem o BOGATA experienta!

Se pare totusi ca nu asta este echipa de arbitrii . Deci nu se stia atunci cand deja se acuza !

White Shadow
15th August 2007, 22:22
Te rog nu generaliza. Nu toti aradenii sunt asa.

In plus (si independent de cele scrise mai sus) multi dintre aradeni sunt banateni (cei din Aradul Nou) si sunt sigur ca au simpatii si pentru Poli. Sunt pentru sa le intoarcem simpatia aradenilor.

eu sunt din Aradul Nou.....nu pot sa am simpatii pentru Poli cat timp ei se cred mai superiori decat noi..........

PENTRU NOI DOAR UTA CONTEAZA

legat de meci.........cei de la Urziceni au castigat in primul meci jucat acasa cu ajutorul arbitrilor cu o nou promovata dupa ce au fost condusi cu 2-0.

va fi usor pt cei de la 1921 sa castige acest meci daca vor juca cum au jucat la Cluj.....

Kidu
16th August 2007, 01:16
Meci de 1 solist.

BBB
16th August 2007, 02:13
bate borisov! ba nu, bate Poli!

Ramirez
16th August 2007, 02:54
http://www.220.ro/moldoveanu_cu_tractor_Baniii_baaah-content14558.html, stiu ca n-are legatura, da' poate nu mai posteaza iesenii.
De altfel un meci al dracului de greu, sper totusi sa batem, si nu in ultimu' rand, BANII BAAAA:happy:happy:happy:happy

CYRAX
16th August 2007, 12:50
un 3-0 scurt...

2stupiddogs
17th August 2007, 11:05
Se pare totusi ca nu asta este echipa de arbitrii . Deci nu se stia atunci cand deja se acuza !
Ferko,poate ne dezvalui si noua,sursa dupa care stii tu ca este o alta "echipa" de fluierasi?!Eu am cautat pe vreo 3-4 site-uri si toate scriu asa:"Deaconu(central) Savaniu si Rosu (asistenti)",dar ma rog,tu poate ai cunostiinte la CCA(nu fosta stelutza!) si ai aflat ceva ce noi vom afla doar cand incepe meciul.....:groggy:

Elphax
17th August 2007, 13:15
hai ca batem ...

Dusan Uhrin a convocat următorii 19 jucători :
Marius Popa, Zimmermann
Stelian Stancu, Jonathan McKain, Gabriel Cînu, Alin Rațiu, Dancia, Srhoj, Luchin
Abiodun, Alexa, Aliuță, Vrsici, Artiom Karamian, Gabriel Torje, Arman Karamian
Cristea, Gigel Bucur, Mansour.

eu i-as titulariza pe aia ingrosati

Ferko
17th August 2007, 14:17
Ferko,poate ne dezvalui si noua,sursa dupa care stii tu ca este o alta "echipa" de fluierasi?!Eu am cautat pe vreo 3-4 site-uri si toate scriu asa:"Deaconu(central) Savaniu si Rosu (asistenti)",dar ma rog,tu poate ai cunostiinte la CCA(nu fosta stelutza!) si ai aflat ceva ce noi vom afla doar cand incepe meciul.....:groggy:Am si eu dreptul sa gresesc. Multumit ?

za_horse
17th August 2007, 15:08
In mod normal bate poli. Mara, Balint si Danalache vor trage pentru UTA (daca vor juca) dar ceva imi spune ca iar se vor supara Dan Petrescu si cu MM la sfarsitul meciului...

KillinG FieldS
17th August 2007, 17:23
In mod normal bate poli. Mara, Balint si Danalache vor trage pentru UTA (daca vor juca) dar ceva imi spune ca iar se vor supara Dan Petrescu si cu MM la sfarsitul meciului...

nu stiu cat va trage Balint pt UTA avand in vedere cum a plecat de la UTA :rolleyes:

Blitz.
17th August 2007, 17:28
In mod normal bate poli.

dc pare normala o victorie a timisorenilor ??? unirea joaca bine si mai au si avantajul terenului propriu...

si cotele la casele de pariuri arata ca acest meci va fi foarte strans....
1-1 sau 2-1 pt unirea...

poli-umt
17th August 2007, 17:33
Am o presimtire ca nu va fi un meci foarte strans...

fcunirea
17th August 2007, 18:11
1-0 deja... ;)

poli-umt
17th August 2007, 18:51
Meci urat,plin de intreruperi,poate repriza a 2-a va fi mai animata.

fcunirea
17th August 2007, 19:11
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!
2-0 !!!!!!!!!
Bravo UNIREA!!!!

poli-umt
17th August 2007, 19:12
2 suturi pe poarta si 2 goluri.Popa e varza la fel ca toata apararea noastra!

iuli
17th August 2007, 19:22
Tare arbitrul acum la eliminarea australianului...se ia Alexa asa putin de el si arbitrul cica: "Ce sa-i fac?" Chiar, cum poti tu jucator de Liga 1 sa ataci acolo decisiv...offf

krydo
17th August 2007, 19:38
ce cretini is astia de la kanal d :happy au comutat imaginea si i-au aratat pe aia cum dau cu mopu' prin studioul lor :happy

ReDog 4ever
17th August 2007, 19:38
si timisoara si CFR au o gura.....dar pe teren, oha

fcunirea
17th August 2007, 19:43
Goooolllll Gol!gol!gol!gol!gol!gol!gol!gol!gol!!!!!!!!
3-0!!!!!!!!!

fcunirea
17th August 2007, 19:46
unu - doi - trei - patruuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GOOOOOOOLLL!!!!!

delaparis
17th August 2007, 19:47
4-0 !!! ..; mai bine nu se prezentau la meci timisiorenii :D

nemilosul
17th August 2007, 19:47
4-0

ce rusine pentru echipa fara nume

anul asta se bat pentru retrogradare

MARCEL55
17th August 2007, 19:47
dati-le telefon, mai au timp sa egaleze:happy:happy

KappA 2006
17th August 2007, 19:48
Dupa cum spuneam si dupa cum era de asteptat meci fara probleme pentru cei din urziceni in compania unui adversar mai mult decat mediocru, frumoase fazele de atac ale urziceniului, jucatori tehnici si bataiosi, foarte buna prestatia lui Stancu, mi-a placut...cat despre poli, atacul inexistent, pasele la portar ale urziceniului au fost mai periculoase decat cele 2 suturi ale celor din timisoara iar in aparare vraiste...penaltiul, JENANT...

fcunirea
17th August 2007, 19:49
uite cine vorbea ca unirea umbla la arbitrii... uitati-va la neputinta lui poli - are nevoie de un penalty cadou de la arbitru...


HAHAAAAAAA!!!!!!
STELICA cel mai bun portar!!!!!!!

fcunirea
17th August 2007, 19:49
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
ce gluma de arbitru!!!

dl Deaconu ... mai da-le un penalty.. ca parca tot n-ajung 3!

Charon
17th August 2007, 19:50
prea tare!:happy:happy

delaparis
17th August 2007, 19:51
De ce a fost repetat penalty ?

fcunirea
17th August 2007, 19:52
De ce a fost repetat penalty ?

de 2 ori...

Charon
17th August 2007, 19:53
la prima repetare au intrat jucatorii ambelor echipe in careu!
la al doilea cica facuse hent un jucator al Unirii,cand il felicita pe Stelea care avea mingea in brate!:happy

Incubus
17th August 2007, 19:56
Ce arbitru simpatic, a repetat pana a reusit si Poli sa inscrie :happy:happy tantalaul nu stia ca e deja 4-0?
Daca era dupa regulament, si al treilea penalty trebuia repetat, pt ca intrase un polist in careu :happy

southside
17th August 2007, 20:02
In sfarsit are si Unirea un meci curat :ok:

fcunirea
17th August 2007, 20:06
In sfarsit are si Unirea un meci curat :ok:

adika.... ce vrei sa zici? 'in sfarsit'?? ca de-abia a inceput campionatul... sau vrei sa spui ca in meciurile directe anu trecut Unirea a beneficiat de arbitrii??? :groggy:

southside
17th August 2007, 20:12
adika.... ce vrei sa zici? 'in sfarsit'?? ca de-abia a inceput campionatul... sau vrei sa spui ca in meciurile directe anu trecut Unirea a beneficiat de arbitrii??? :groggy:

1. Gloria-Unirea 2-2 meci de 0-2 pt Unirea, meci in care i-ati ingramadit pe ardeleni la maxim si ei au marcat goluri urate.
2. Otelul-Unirea 3-2 nu l-am vazut dar din cate am auzit au fost imense erori de arbitraj
3. Unirea-U Cluj meci care ar fi trebuit sa aibe scor de tenis insa terminat 3-2
Asta e reperul meu cand zic ca azi a fost meci curat.

BBB
17th August 2007, 20:12
Vreau copii cu Stelea!

delaparis
17th August 2007, 20:20
Vreau copii cu Stelea!


:lol:

ce vremuri !!! :(

BBB
17th August 2007, 20:21
Da ma Pariziene :D pai cum o aparat el 2 penaltyuri tzucui chelia sa i-o tzuc!

TaciAcolo
17th August 2007, 20:22
iar au luat rosu ..."jucatorii astia de fotbal":rosu:

YoYoyOi
17th August 2007, 20:23
mama ce meci :D

m8k
17th August 2007, 20:25
Cica au inlocuitor pentru Plesan!:happy
Meci frumos, faza cea mai frumoasa s-a petrecut in studioul canalului cand matura nenea pe jos!:happy

BBB
17th August 2007, 20:30
Cica au inlocuitor pentru Plesan!:happy
Meci frumos, faza cea mai frumoasa s-a petrecut in studioul canalului cand matura nenea pe jos!:happy

Carcotasii sa decida daca e frumoasa sau nu! :happy
PS: credeam ca am vedenii cu maturatorii aia

Ferko
17th August 2007, 20:30
Noroc ca n-a mai aparat Stelea 11 m, ca si acum ne uitam la repetare. Daca nu se plictisea arbotrul si mergea s-o bage el in ate. Cine se temea de arbitru !

m4st3r
17th August 2007, 20:31
Cica au inlocuitor pentru Plesan!:happy
Meci frumos, faza cea mai frumoasa s-a petrecut in studioul canalului cand matura nenea pe jos!:happy

buna observatie...singura mea tresarire din aceasta partida :happy

Nico21
17th August 2007, 20:31
Si cam asta a fost si cu provincia care ataca titlul si pe granzii Capitalei...:):):) ne vedem la anu' pe vremea asta...

BBB
17th August 2007, 20:32
Ba, daca noi am luat 3-2 dupa ce am condus cu 0-2, si Poli o luat 4-1, inseamna ca suntem mai buni ca Poli?

Solventu
17th August 2007, 20:33
Astazi am facut cu nervii cand am vazut niste impotenti pe teren.Iancule,mai bine aduceai niste jucatori din divizia a treia decat sa dai bani cu carul pe niste "vedete".Diferenta de valoare oricum nu se vedea.Mai ramaneai si tu cu niste bani in buzunar.Jenant.:headbang:

Rossi
17th August 2007, 20:46
rezultat normal ...
Unirea si Poli Timisoara sunt echipe care se vor clasa la final pe locurile 5-9 ...

m8k
17th August 2007, 20:54
Si cam asta a fost si cu provincia care ataca titlul si pe granzii Capitalei...:):):) ne vedem la anu' pe vremea asta...

Asa vorbesti cu capitala ta de parca voi nu pierdeti meciuri sau nu faceti egaluri acasa cu Bistrita!:happy

Incubus
17th August 2007, 20:55
DaN Petrescu e penibil -a batut cu 4-1 plus jucator eliminat la Poli si cica ''pe noi ne-au facut praf azi arbitrii'' :headbang: Mare e gradina....

YoNuTzz
17th August 2007, 20:58
ma asteptam la o victorie a Unirii, dar nu atat de clara...
adevarul este k Timisoara este o echipa umflata...la care s-au investit multi bani, dar se pare k degeaba...
nici acum 2 ani nu a demonstrat nimik, nici anul trecut, si pun pariu k nici unul asta nu prinde nici macar un loc de uefa...

poli-umt
17th August 2007, 21:05
Asa e iar cu Rapidul,acasa mai lom batae tot la fundul gol!!!Total dezamagit!Am promis de la finala cupei ca anul asta nu mai merg pe stadion si nu regret(echipa asta si pretul biletelor).

Solventu
17th August 2007, 21:16
ma asteptam la o victorie a Unirii, dar nu atat de clara...
adevarul este k Timisoara este o echipa umflata...la care s-au investit multi bani, dar se pare k degeaba...
nici acum 2 ani nu a demonstrat nimik, nici anul trecut, si pun pariu k nici unul asta nu prinde nici macar un loc de uefa...

Nu fi asa de sigur ca nu vom prinde nici macar un loc in UEFA.Bine-nteles ca daca vom juca ca astazi......vom lua locul 1 sau 2...de la coada:D.SI daca tot a venit vorba de pariuri....pui pariu cu mine ca Steaua pierde cu 2-1 meciul cu Bate?:yeah:Scuza-mi rautatea:(

YoNuTzz
17th August 2007, 21:23
Nu fi asa de sigur ca nu vom prinde nici macar un loc in UEFA.Bine-nteles ca daca vom juca ca astazi......vom lua locul 1 sau 2...de la coada:D.SI daca tot a venit vorba de pariuri....pui pariu cu mine ca Steaua pierde cu 2-1 meciul cu Bate?:yeah:Scuza-mi rautatea:(

stai calm :ok:
desi steaua a dezamagit la Borisov, se va califica 100 % acasa pe ghencea :D
probabil o va face chinuit dar se va califica...ori ii batem pe Bate, ori facem 1-1...dar sa piarda Steaua pe teren propriu...Slabe Sanse...
asha k da, pot sa pun pariu...

Vand vise
17th August 2007, 21:27
poli vrea in cupa uefa? :) nu cred ca termina in primele 10 :D
felicitari pentru unirea urziceni :)

Rossi
17th August 2007, 21:39
adevarul este k Timisoara este o echipa umflata...la care s-au investit multi bani, dar se pare k degeaba...

s'au investit multi bani ???? hai sa fim seriosi ...
calculeaza cat au cheltuit Dinamo , Steaua , Rapid sau CFR ... Timisoara nu a cheltuit nici macar pe sfert in comparatie cu oricare dintre cele 4 ...

Timisoara nu are echipa ...
o performanta pt ei , ar fi ca la finele campiontului sa se claseze pe 5 ... dar nu e usor , pt ca sunt in lupta stransa cu Gloria , Otelul , Unirea ...

grande
17th August 2007, 21:45
Am o presimtire ca nu va fi un meci foarte strans...

ai avut perfecta dreptate ,de unde sti tu toate astea ????:happy

Ferdininho
17th August 2007, 22:03
No comment! Am fost facuti franzuri, asta este...scorul asta il luam si cu si fara Plesan. Ne raman locurile de la 3 in jos pt. Poli, CFR si restul.

Plange provincia, probabil si Steaua o sa bata la CFR, nu cred ca Ana...si mai cum.....este peste Steaua

Trist dar adevarat!

codrind
17th August 2007, 22:05
WOW!! :shocked:

Doar 4-1 !! Și acel 1 - cu forcepsul!!:happy

vasluiul și acum urziceniul !!

noir_desir
17th August 2007, 22:16
rezultat surprinzator, nu atat ca au batut ialomitenii, cat prin proportiile scorului...
Bravo Unirii Urziceni! :ok:

Sezione
17th August 2007, 22:37
Unirea a devenit o forta.... daca ar fi castigat la Galati ( cum era normal dupa cum s-a jucat ) ar fi fost sus de tot on clasament...

savasana
17th August 2007, 22:42
da.....mare shoc ..4-1 cu timisoara...........

oricum timisoara nu are ekipa.....

uuuuu

Universal
17th August 2007, 22:59
Ce meci dom'le a luat-o Poli in toate pozitiile :(

Stelea :ok: merita sa fie convocat la Nationala :ok:

Nightwish
17th August 2007, 23:07
oricum timisoara nu are ekipa.....
Are echipa, pacat ca lotul e cam subtirel... Dupa cateva meciuri cu accidentari si eliminari nu prea mai are Jr ce baga in teren...

locomotiva07
17th August 2007, 23:42
4-0

ce rusine pentru echipa fara nume

anul asta se bat pentru retrogradare

abtine-te pana dupa meciul de duminica, no bine, no ? ca asta nici n-o fost asa mare scor :mda:

Kidu
17th August 2007, 23:47
Am zis de la bun inceput 1 solist, am si pariat pe acest pronostic pentru ca era pacat sa ratez o cota de 3.20 cat a avut Unirea.

KillinG FieldS
17th August 2007, 23:48
Am o presimtire ca nu va fi un meci foarte strans...

ai avut dreptate.... lasa ca o sa castigati in retur....:groggy:

White Shadow
17th August 2007, 23:50
Ce meci dom'le a luat-o Poli in toate pozitiile :(

cum adica a luat-o in toate pozitiile ?...ca nu am vazut meciul....cam cate pozitii au fost in total ?

KillinG FieldS
17th August 2007, 23:51
dupa ce pronosticuri ai dat de la inceputul capionatului n-as zice ca e foarte clar pentru tine :headbang: mai bine vezi-ti de echipa ta "TAU-TAU-TAU-TAU" ca nu e "clar" nimic cu ea

A fost foarte CLAR.am spus meci clar de 1 solist.... FARA COMENTARI in plus :groggy::yeah::groggy:

Universal
17th August 2007, 23:52
@white

pai...bataie cu 4-1 , nu vezi? i-a rupt Unirea ....

White Shadow
17th August 2007, 23:54
ce sa-i faci la toti ni greu

Diodude
18th August 2007, 00:20
Bravo baieti.Ati revenit pe fagasul pe care sunteti obisnuiti an de an.Sa vedem ce mai ziceti acum,voi si cu balaurul ala slinos de iancu???

THE HUN
18th August 2007, 00:27
4-1,la acest scor nu poti sa spui decat felicitari Unirea iar pt. timisoreni le transmit"capul sus si la munca",campionatul este lung si nici ceilalti nu-s perfecti.

paul30
18th August 2007, 07:48
4-1? ce sa mai spui? Sper ca adevarata fata a lui Poli nu e aceasta ci cea din meciul cu CFR Cluj, pentru ca ieri au fost dezastru. Ma bucur ca a fost 4-1 pentru ca daca era un 1-0 de exemplu nu ar fi fost dusul asa de rece. Vedem daca se trezesc un pic dupa acest rusinos 4-1.

Oricum campionatul e lung si un meci pierdut nu inseamna prea mult atata timp cat se trag invataturile necesare.

paul30
18th August 2007, 07:50
Bravo baieti.Ati revenit pe fagasul pe care sunteti obisnuiti an de an.Sa vedem ce mai ziceti acum,voi si cu balaurul ala slinos de iancu???

Rade ciob de oala sparta. Nu striga prea tare ca voi ati pierdut acasa cu Vasluiul.

MagicTouch
18th August 2007, 09:37
Poli Tim a fost de nerecunoscut. Indiferent de ce s-a spus si se va spune, lipsa lui Plesan se simte. Personal nu inteleg mentalitatea asta - aduc antrenor pe bani grei si pe urma ii vand jucatorii. In cazul asta angajezi un magician si...pe urma speri. Se pare ca Jr. e adeptul stilului Steve Mclaren...frumos pentru ochiul spectatorului dar riscant pentru o echipa fragila. Pentru ca oricat mi-ar place Poli Tim, nu are forta si talentele pe care le avea Mclaren la Boro. Sper sa fie un dus rece din care Poli sa-si revina cat mai curand. Succes in continuare. Cat despre "urzicute"....sa faca un poster mare cu tabela de marcaj si sa-l puna in rama, ca nu vor mai vedea asa ceva secolul asta. Tot respectul pentru "Dan the man", un fost jucator de nota 10 si un antrenor care merita mai mult decat o echipa de comuna.

za_horse
18th August 2007, 09:55
In mod normal bate poli. Mara, Balint si Danalache vor trage pentru UTA (daca vor juca) dar ceva imi spune ca iar se vor supara Dan Petrescu si cu MM la sfarsitul meciului...

Avut dreptate numai pe jumatate MM si Dan Petrescu s-au suparat pe arbitraj la sfarsit. Scuze pentru sustinatorii Unirii ca le-am subestimat echipa si multe felicitari :yeah:!!!

nemilosul
18th August 2007, 10:12
abtine-te pana dupa meciul de duminica, no bine, no ? ca asta nici n-o fost asa mare scor :mda:

no bine ca ma abtin no bine :happy

Geografu
18th August 2007, 10:54
Un meci fara istoric castigat clar si pe merit de ialomiteni.Bravo lor eu cred ca pot fi o revelatie a acestui sezon.Cat despre ce s-a intamplat in minutul 90 a fost un adevarat circ chiar daca Deaconu era acoperit regulamentar....:rolleyes:

six
18th August 2007, 12:18
Un fleac......ne-au ciuruit :groggy:.....asa ceva este de nepermis la o echipa cu "pretentii" :angry:......si felicitari pt Urziceni :rolleyes:

fiscu
18th August 2007, 13:36
bai si eram sigur ca bate poli:headbang:

cocleala
18th August 2007, 15:25
MagicTouch : asta e mentalitate de bucurestean. I-a vandut jucatorii cei mai buni (izvoranu, emeghara, plesan) si acuma il lasa sa se chinuie in atac cu bucur si cristea.

m4st3r
18th August 2007, 16:16
MagicTouch : asta e mentalitate de bucurestean. I-a vandut jucatorii cei mai buni (izvoranu, emeghara, plesan) si acuma il lasa sa se chinuie in atac cu bucur si cristea.
+ ca nu a adus pe nimeni sa-i inlocuiasca, de aceea eu sper la locul 6 care duce in Europa
ps. izvoranu nu juca chiar asa bine, si nici acum nu da randament la dinamo :ok:

cocleala
18th August 2007, 17:56
mie mi-a placut izvoranu ca are fizic si stie si cu mingea - ai vazut la meciu cu lazio ca a foost singuru care nu s-a tavalit pe jos.

Ferdininho
18th August 2007, 18:02
L-au gasit pe Plesan ca are probleme cu inima la Steaua, bineinteles ca la Poli nu la banuit nimeni de asa ceva...la cat alerga pe teren...un retur intreg a simulat ca joaca fotbal.

4star
18th August 2007, 18:19
L-au gasit pe Plesan ca are probleme cu inima la Steaua, bineinteles ca la Poli nu la banuit nimeni de asa ceva...la cat alerga pe teren...un retur intreg a simulat ca joaca fotbal.

Plesan??? nu era emegara ala cu probleme la inima? Sau toti fotbalistii au probleme cu inima cand pleaca de la Poli?

On topic : scor care nu mai lasa loc comentariilor. Pacat de Dan petrescu.. il simpatizes.. dar parca exagereaza totusi. Acum la scorul asta chiar trebuia sa ii lase draq in pace pe arbitri ca doar stie ca e luat la ochi si abia asteapta sa le dea motiv sa-l trimita sus si sa il suspende...
Poli .. viata grea in campionatul asta cand sunt si mai multe echipe puternice....Acum nu mai au probleme dar cu SDR.. acum ..sunt cel putin 10 echipe care le pun probleme serioase . Asa ca slabe sanse pentru loc de cuoa europeana si anul asta.

MagicTouch
18th August 2007, 22:14
+ ca nu a adus pe nimeni sa-i inlocuiasca, de aceea eu sper la locul 6 care duce in Europa
ps. izvoranu nu juca chiar asa bine, si nici acum nu da randament la dinamo :ok:

Pacat, mare pacat!! La cum incepuse campionatul vedeam (si speram) la un Poli Tim ceva mai sus de 6. Oricum, bafta in continuare.

crissis
19th August 2007, 14:03
Valoroasa echipa si Timisoara asta :happy
Au maturat cu timisorenii pe jos ialomitenii.

Ferdininho
19th August 2007, 15:07
Valoroasa echipa si Timisoara asta :happy
Au maturat cu timisorenii pe jos ialomitenii.

Cam cum a fost in prima etapa la Poli Tim-Poli Iasi.

Truica Madalin
19th August 2007, 17:25
foarte surprinzator dar bv urizicenilor si sa aratati in continuare ca sunteti buni nu doar prin GURA MARE ca MM si ca BURSUCU'

Ferko
19th August 2007, 19:49
Valoroasa echipa si Timisoara asta :happy
Au maturat cu timisorenii pe jos ialomitenii.

Asta era ! Asta aratau cei de la Kanal D !

Anarky
20th August 2007, 02:11
Valoroasa echipa si Timisoara asta :happy
Au maturat cu timisorenii pe jos ialomitenii.

Pana una alta Craiova a furat-o la ea acasa , macar Poli inca nu a pierdut acasa si sta mai bine in clasament asa ca ciocu mic si joc de glezne



:happy:happy:happy:happy:happy:happy

micutzu
20th August 2007, 09:05
Vai, vai.
Se mai exerseaza executarea penalty-urilor, in timpul meciului?
Vede-ti ca pentru asta sunt facute antrenamentele.

m4st3r
20th August 2007, 12:28
Vai, vai.
Se mai exerseaza executarea penalty-urilor, in timpul meciului?
Vede-ti ca pentru asta sunt facute antrenamentele.
vai, vai.
Se mai exerseaza la prinderea mingilor la portari in timpul meciului ?
vezi ca asta e facut la antrenament.
vai, vai.

unik
20th August 2007, 14:43
bravo urziceniului ... gestul lui Meme ... deplasat!

Ferdininho
21st August 2007, 20:10
După ce președintele Unirii Urziceni, Mihai Stoica, a negat în emisiunea "Fanatik Show", de duminică seara, că ar fi mers la vestiarul timișorenilor și i-ar fi înjurat, după meciul Urziceni - Poli (1-4), ofițerul de presă al clublui Poli Timișoara, Levente Balint, a confirmat încă o dată incidentul ce a avut loc la finalul acelei partide. "Vreau să confirm că ceea ce s-a spus despre acel incident este adevărat. Acel funcționar al Urziceniului a venit la vestiarul nostru, este drept că nu a intrat, dar ne-a adresat niște cuvinte care nu pot fi reproduse. Normal că Alexa și Ganea s-au simțit lezați și au reacționat, dar nu s-a ajuns la bătăi sau contacte fizice. Îmi pare rău că în acea emisiune, domnul Stoica nu a recunoscut nimic, ba mai mult, a acuzat că s-a mințit. Păcat...", a dezvăluit Levente Balint în emisiunea "Fotbal alb-violet".

crissis
21st August 2007, 21:43
Pana una alta Craiova a furat-o la ea acasa , macar Poli inca nu a pierdut acasa si sta mai bine in clasament asa ca ciocu mic si joc de glezne



:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Esti confuz rau ma baiatule :groggy: Din partea mea Craiova poate sa mai ia bataie acasa la ea de 365 de ori ca tot nu ma intereseaza. Noroc ca a fost mai omenos arbitrul cu voi si va lasat sa bateti de trei ori penalty-ul ca sa puteti inscrie.

Rossi
18th September 2007, 17:30
arbitrul a facut tot ce a putut sa ajute timisoara ... dar valoare si-a spus cuvantul ... timisoara a fost umilita la urziceni