PDA

View Full Version : Este Vadim un om de cuvant?



MariusTR
21st May 2006, 12:12
Este domnul Vadim un om de cuvant sau nu?
http://tinyurl.com/lpjbq/1.jpg
--------------------------------------------------------------------------------
Azi , Paul zice cam asa :
http://tinyurl.com/p3x55/a.jpg
--------------------------------------------------------------------------------
Aici in context, ca sa nu zica ca facea referire la altceva : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13541&page=4
Daca e fie corecta situatia , Paul trebuie sa primeasca avertisment.
Depinde de Vadim cum isi respecta cuvantul dat, daca acest cuvant dat valoreaza ceva.

One-Man Show
21st May 2006, 12:15
NOP

are omu' dovezi incontestabile. ce sa-i faci ?:D

Paul
21st May 2006, 12:24
eu i`am adresat intrebarea unui anumit "marius frizer" .
Se pare ca user-ul MariusTR , se crede asa important si a inteles ca ar fi despre el vorba :o:.

MariusTR
21st May 2006, 13:12
Domnul Vadim a raspuns indirect pe un alt topic la aceasta problema... a inchis ochii asa cum ne-a obisnuit, nici nu s-a sinchisit sa faca ceva ... e clar ca Paul va recidiva fiindca i se da voie. Si permisivitatea asta bolnava o sa ia amploare ...

Vadim este un om fara cuvant. Cuvantul lui dat pe acest forum este egal cu zero, o ceapa degerata valoreaza mai mult.
Felicitari.
Corectitudine pe OLS? Asa ceva nu exista.
Exista doar Circ, moderatori tineri si incitatori ... bine ca asta doresti domnule Vadim, asta ai.
In loc sa-ti alegi oameni care sa nu te faca de ras in fata userilor, tu domnule Vadim stai si-ti pui onoarea la bataie s-o terfeleasca niste copii fara minte si care nu dau 2 bani pe cuvantul tau. Te murdaresti cu noroiul aruncat de ei.

1. Vadim este un om fara onoare
2. OLS are cativa moderatori care pot incalca un protocol stabilt de Administrator.
3. Regulamentul e doar pentru unii.
4. MI-E GREATA DE CE SE INTAMPLA PE AICI.

Vadim
21st May 2006, 13:36
Mariuse, asa e, am stabilit asta. Se pare ca altii nu se pot tine de cuvint...

delaparis
21st May 2006, 13:39
PE de alta parte nu se poate sta zi si noapte la vinat "frizeri" sau alte cuvinte aiurea in dialoguri tot asa de aiurea ...

Dupa parerea mea cei care o dau inainte cu provocarile se expun la sanctiuni care vor cadea la un moment dat chiar daca nu sunt aplicate instantaneu.

Vadim
21st May 2006, 13:42
Asa e. Oricum, repet, trebuie folosit report post in cazul in care moderatorii nu vad sau nu sint online pentru a elimina unele jigniri. Nu deschise threaduri aiurea...

gicu
21st May 2006, 13:54
mariusTR, trebuie sa intelegi ca ols este detinut de cineva, administrat dupa cum doreste. Noi, userii, putem sa-i dam idei/sfaturi...sau nu. Fiecare dupa cum vrea.

Ai dreptate insa, cand spui ca depinde de moderatori (si de useri) calitatea forumului. Iar calitatea a scazut, din punctul meu de vedere, comparand cu anii trecuti. In schimb, cantitatea crescand foarte mult si poate asta e scopul.

Revenind, nu ne place...nu mancam :)

MariusTR
21st May 2006, 13:58
Ideea e ca s-a incalcat un "gentlemen agreement" stabilit de Vadim.

Mariuse, asa e, am stabilit asta. Se pare ca altii nu se pot tine de cuvint...
Gresit, domnule, tu puteai acum sa-l avertizezi si-ti garantam eu ca altul nu-ti mai incalca cuvantul.

De acum incolo , Paul este paulica, paul, paulus sau cum imi vine mie sa-i zic ;)
Si ai fi un veritabil pussy daca m-ai avertiza pentru asta devreme ce paulica asta incalca orice "agreement"

Vadim
21st May 2006, 14:01
Gicu, prin definitie un forum de succes este in loc in care se afla multi oameni. Daca nu se poate avea acest lucru, raman incercari avortate de 10-15 useri. Pentru astea nici nu trebuie forum. Un forum de succes, asa cum este asta acum (si va fi si mai mult) se bazeaza pe calitatea moderatorilor si pe libertatea de exprimare. Normal ca atunci cand sunt multi oameni nu se poate cita numai din Shakerspare... Insa, fiecare poate alege sa ii raspunda cui doreste. Aste e marele avantaj. Nu poti avea un forum bloc numai cu Kant. Pentru asta vorbesti cu 5 oameni pe Ym sau faci un forum privat la o adresa free si e suficient.

MariusTR
21st May 2006, 14:04
N-ai inteles domnule ce a zis gicu ...
Pur si simplu sacrifici estetica acestui forum pentru copilaria unora pe care i-ai pus in functie de moderatori si fac ce vor. Asa vrei tu sa faci un forum mare? Chiar nu gasesti si oameni isteti care sa guverneze?
Acum poate ca giumbuslucurile copiilor astora aduc oameni insetati de injurii si mizerie, dar cat o sa mearga treaba asta?
Nu vezi ca deja permisivitatea ta duce OLS pe marginea prapastiei?

OK, nu vrei Kant sau Schoppenhauer, dar nici sa vrei ca oamenii sa intre pe forumul tau doar ca sa sa vada cum mai jigneste paulica sau AJ sau nustiumaicare, pe forumisti care se zbat sa nu fie batjocoriti aiurea. ATATA pretinzi tu de la acest forum?

Cam la asta se rezuma OLS acum. Un forumist zice ceva si intra alde paulica si Angelina Jolie si incep cu expresii de maidan , expresii de copii fugiti de la scoala. Intra astia doi si il "fac" pe forumist, dupa care intra in masturbare forumistica. Asta vrei tu de la OLS?
Vrei simulare de forum ADEVARAT?

gicu
21st May 2006, 14:41
imi pare rau, dar nici unul n-ati inteles :)

Vadim, chiar daca nu sunt de acord cu anumite chestii de aici...eu iti inteleg motivatia si telul. Niciodata ols nu a fost un forum cu Kant & co. Dar a fost altfel, erau multi useri ce aveau ceva de spus...si o spuneau frumos. Si acum mai sunt, dar mult mai putini. In schimb sunt multi care nu fac decat...mesaje

MariusTR
21st May 2006, 14:52
gicule, cam asta am zis si eu... doar ca am prezentat situatia mult mai detaliat.
Hai ca-ti dau un exemplu concret de nivelul OLS la ora actuala . exemplul poate fi vazut in primul meu post exact cum se prezinta el.
Un moderator da un avertsiment unui forumist pe care-l urmareste si apoi exclama :

Ioi, ioi, ca-l manc. Deja i-am puscat un avertisment. Ai fain o fost

Asta e nivelul actual acceptat de domnul Vadim . Incitare, razbunare si haos/jungla. Moderatori care avertizeaza si arata cum se masturbau forumistic in timp ce faceau chestia asta.
Domnule Vadim, asta e pretul platit pentru ca oamenii sa posteze pe forumul tau?
Vadim , vrei maimute pe forum sau exprimari cat de cat elaborate si cu bun simt?
Suntem tarani, Vadime, OLS e un forum de inculti ? Il "manc", "i-am puscat", "Ai fain o fost" ... asa vrei sa vorbim toti pe aici, vrei sa ne transformi pe toti in tarani ca sa aibe forumul tau succes?

Nu Kant & Co, dar nici nivel de gheto. Pleaca intelectualii de pe aici, nu conteaza asta???

Paul
21st May 2006, 20:06
Marius , tu tre sa`mi zici saru` mana , ca nu te`am banat cand m`ai facut pe mine si pe A.J. aurolac .
Chiar crezi ca cineva mai are rabdare sa stea dupa fitele tale de justitiar?

MariusTR
21st May 2006, 20:19
Bai copile, ai primit ordin de la Vadim sa nu mai folosesti un anumit cuvant.
Ce dreq nu intelegi? NU MAI FOLOSI ACEL CUVANT NICODATA! Am vorbit roamneste , ce nu ai inteles?
Tu chiar nu te poti controla? Baga-ti mana in pantaloni , trage de cateva ori si gata, bre controleaza-te!
Hai ca iti explic eu ce nu ai inteles din ce a zis Vadim... ce nu ai inteles?
Repet pana percutezi.

Paul
21st May 2006, 20:24
io cu Vadim nu lucrez pe "ordine" si pe colaborare ...
pa :cya:

MariusTR
21st May 2006, 20:26
da pe ce palaria mea lucrezi , bre, ca Vadim ti-e sef , mai tata mai.
Daca el iti zice sari.... tu tre sa te arunci pe geam, dac el iti zice stai in 4 labe , tu tre sa executi. Ca nu cred ca nu mai vrei sa fii moderator.
Sunt curios ce ai vb tu cu el dupa ce am deschis topicul asta... l-ai implorat sa te ierte? ai promis iubire eterna ... sau ce?

Paul
21st May 2006, 20:28
Vadim mi`e sef pe principiul "el da ordine , el le executa".
Cand o sa ajung pe statul de plata al OLS , atunci poate o sa`mi fie sef.
Cat timp e activitate voluntara , in cel mai bun caz Vadim tre sa zica mersi tuturor moderatorilor de aici.

MariusTR
21st May 2006, 20:30
Mersi pentru ce , mai bistritene, ca bagi 10 avertismente/zi la toti ciumpalacii ? :D
Asta poa' sa faca orice melengherel.
Sincer acum, azi nu l-ai contactat pe maestrul Vadim pe ym sa-l intrebi de sanatate " Sefu, ce mai faci, cum mere treaba? Vreti un masaj?" :D
Ai scapat ca prin urechile acului de un avertisment clar ;)

Paul
21st May 2006, 20:31
cand o sa intelegi cu ce se mananca un forum , poate o sa mai am ce sta la discutii cu tine;

din secunda asta te ignor

MariusTR
21st May 2006, 20:37
Bai omule, eu am dublu varstei tale si te pot invata multe chestii. Lasa-l dreq de forum, mai mosule... te scot intr-o zi in Bistrita aia faina la un suc, agatam 2 gacici si le motrosim pana dimineata, apoi sa vezi ce amic ti-e tie Marius.
Io te invat ce-i viata reala bre, din strada ... lasa ca trec eu prin Bistrita si te imbat de nu te vezi, iti bag o tzatzoasa sub nas sa vezi ce-i aia viata !

Paul
21st May 2006, 20:39
vezi ca`i zic la Mihaela ce planuri ai :happy: :happy: :D

MariusTR
21st May 2006, 20:46
ca nu tre sa stie chiar tot ce fac eu ... cum palaria mea sa stie ca eu merg in Bistrita si fac o tzatzoasa impreuna cu un anume Paul? Ia zi, amice, cum poa sa stie, ii spui tu '? In loc sa-mi multumesti ca pipai acolo niste tztze faine...

Paul
21st May 2006, 20:50
bre tu esti persoana publica in Baia Mare , esti un adevarat smecher de smecher si te stie lumea si prin Bistrita...

Noi avem aici un ziar de scandal , si a II-a zi sa vezi cum vuieste presa ... prin Atac de Bistrita :D

Eu unul nu`mi permit ca merg cu tine la baut, ca imediat apare cnn`ul sa te filmeze. Daca stau sa ma gandesc mai bine esti printre cele mai po****re personaje din tot Ardealul. Cand afla miscarea feminista din Bistrita ca vine TR`ul cu trenu, te asteapta pe peron in Beclean ... nici nu mai ajungi la Bistrita

MariusTR
21st May 2006, 20:54
Oi fi eu sexos, da' nu asta-i jmekeria ...
Ideea e sa vezi ce om fain e Marius in viata reala.
Pe forum e o kestie virtuala, toti jucam un rol ... in viata reala e alta treaba.
Poate ca si tu in viata reala e ceva de capul tau, de aia nu judec doar ce e pe forum ... Pe forum poate ca esti varza, dar in realitate poate ca esti vrun Basescu sau ceva de genu'. Intelegi, mai Paul cum sta treaba?
Tu chiar crezi ca remy asta e si in viata reala asa de nevricos? Sincer , io nu cred

Paul
21st May 2006, 20:56
in realitate am IQ 260 , dar din pacate pe forum nu se vede ca as avea mai mult de 130

Angelina Jolie
21st May 2006, 21:00
Bai omule, eu am dublu varstei tale si te pot invata multe chestii. Lasa-l dreq de forum, mai mosule... te scot intr-o zi in Bistrita aia faina la un suc, agatam 2 gacici si le motrosim pana dimineata, apoi sa vezi ce amic ti-e tie Marius.
Acu sa fim seriosi, eu pot face asa ceva dar de tine chiar m-as mira.:D
Ia zi concret ce probleme ai cu moderarea mea de pana acum? Cu ce te-am nedreptatit?

MariusTR
21st May 2006, 21:01
Buey Paul, nu imi mai esti antipatic, bre tata ... ca prost de tot nu esti... vad ca stii sa porti un dialog civilizat. Nu mai vreau sa te avertizeze Vadim.
Gimme' five!
Iti dau o bere si sa ne impacam, buey nene. Ura si la Gara!

Vadim
21st May 2006, 21:02
Marius, AJ este moderator la Offtopic si se comporta ideal pentru treaba asta. :) Dupa cum a spus si Paul, am spus de 1000 de ori ca noi nu facem forum de pe functii. Fiecare moderator este liber, dar trebuie sa actioneze in interesul forumului. La fel si fiecare membru de pe forum care are in buzunar bastonul de viitor moderator... L-am rugat inca o data pe Paul sa nu mai jigneasca cu acel apelativ, atata tot si sper ca de acum inaite sa o faca pentru ca nu este o metoda de discutie. Cel mai bine ar fi sa va intelegeti, nici unul si nici altul nu sinteti oameni rai si cred ca in ciuda multor conflicte de aici aveti multe calitati (spun asta din ceea ce am citit despre voi pe forum). Daca nu va intelegeti cel mai bine va ignorati pe principiul de mai sus conform caruia fiecare alege cu cine vorbeste ca sa se simta bine...

Paul
21st May 2006, 21:05
Vadime , apasa pe close thread in primul rand si in al doilea rand te rog sa ii transmitzi lu MariusTR , sa incerce sa faca ceva constructiv pe OLS , ca vad ca in ultima vreme isi face veacul doar pe Administativ si Sugestii si idei.
Este un forum sportiv , nu e primarie unde se cearta primaru , consilierii si municipalitatea !

MariusTR
21st May 2006, 21:06
Paul e un tip istet, asta recunosc. Vadim, tu chiar crezi ca eu vreau sa ma cert cu Paul sau cu AJ, asta crezi ca mi-e mie menirea?
Uite chiar azi Paul a dialogat civilizat si am zis ca nu mai am de impartit cu el nimic. Daca si el consimte chestia asta, batem palma.

Vadim
21st May 2006, 21:17
Asta spun si eu. Chiar nu au rost certuri intre doi oameni care pot sa faca mai mult decat sa fie zilnic precum soarecele si pisica.

Paul
21st May 2006, 21:17
MariusTR
This message is hidden because MariusTR is on your ignore list.

solutia cea mai simpla
da`mi ignore si cu asta basta

MariusTR
21st May 2006, 21:25
Asta spun si eu. Chiar nu au rost certuri intre doi oameni care pot sa faca mai mult decat sa fie zilnic precum soarecele si pisica.
De bine de rau, amandoi avem ceva de zis pe OLS si ideea ar fi sa vb normal intre noi. Eu sunt dispus sa deschid canalele normale de dialog, dar daca nu se poate , ignore in ambele sensuri este ideal.:ok:
Ce ma intriga pe mine e faptul ca amandoi ( si el si AJ ) sunt ardeleni si ar trebui sa existe ceva comuniune. Sper ca AJ e mai deschis la dialog. :ok:
Sincer, as prefera sa ma cert cu moldoveni, nu cu ardeleni de ai mei.

Angelina Jolie
21st May 2006, 21:39
He he he speri matale dar speri degeaba. Io te iau la misto si cand calci pe bec te pusc.:D Cu mine nu-ti merge individule paros. FARA MILA!

Vadim
21st May 2006, 21:48
Pai nu prea merge asa, sa iei lumea la misto si apoi sa ii "pusti". Pentru ca, spre deosebire de SUA, nu toti isi pot lua "arme" aici pe forum. El e cu pumnul gol, tu esti cu Magnum-ul. E fair?

Angelina Jolie
21st May 2006, 21:49
De ce? Sa vina pe dusmani sa ne contram ca doara dusmani suntem, si care calca pe bec ii puscat.:D Nu-i amenintare asta e promisiune.

Paul
21st May 2006, 21:50
A.J. vezi ca imediat sare MTR pe tine pe yahoo sa semnezi un pact ...
i`o l`am expediat din prima cu un ignore :D

MariusTR
21st May 2006, 21:52
Vadim a remarcat bine. Nu pot sa "lupt" corect. Nu am acelasi gabarit pe Offtopic. De aceea eu acolo nu voi intra pana nu se stabilizeaza situatia. Nu am chef sa iau avertismente inventate aiurea. AJ a promis ca ma urmareste, cum postez acolo , cum iau avertisment. Nu e corect. Am mai zis, cu cei 2 vreau sa incetez orice neintelegere, dar nu vreau sa fiu urmarit.

Angelina Jolie
21st May 2006, 22:00
Bai Birlic, iti dau avertisment daca faci prostii nu asa aiurea. Si mie imi dau, promit. Eu personal.
Sa nu te puna dracu sa-mi scrii pe YM ca te ucid cand te prind.
E maaaaaaaaaaaaaaa, o sa dobor toate recordurile ols ma. O sa fiu primul moderator care-si da avertisment. Aiaiaiai numa sa calc pe bec. Abia astept.:D

inter
21st May 2006, 22:04
. O sa fiu primul moderator care-si da avertisment. :D

ai ratat ocazia asta ... exista "precedentul" :drak:

Paul
21st May 2006, 22:05
Ayrton , da i l`a anulat desdemona :D . Apoi a fost ronaldinho ;)

Angelina Jolie
21st May 2006, 22:07
Ma, voi ma disperati deja. Ce record mai bat ca deja-s nervos cu nervii?

Paul
21st May 2006, 22:10
recordu lu tv sport ... 600 de mesaje in 5 zile :D

Angelina Jolie
21st May 2006, 22:13
Ala cre ca l-am batut. Dar nu-s sigur. Da am avut zile cand am bagat la foc automat. Numai mesaje geniale evident.:D

inter
21st May 2006, 22:15
ar mai fi unul nedoborat .. da mai bine tac .. ca e prea "ispititor" :D:D

Paul
21st May 2006, 22:15
daca le numar pe alea 150 pe care ti le`am sters ... :evil:

Angelina Jolie
21st May 2006, 22:18
Apoi ma, la mine daca se numara si mesajele sterse cred ca am vo 15 mii pana acum.:lol: