PDA

View Full Version : Sezonul 2007/2008



Aleksg
12th August 2007, 15:58
Sezonul 2007/2008 | FC Brasov

Aleksg
12th August 2007, 15:59
Programul sezonului competitional 2007/2008.

Tur
Etapa 1 - 25.08: Intergaz Bucuresti – FC Brasov
Etapa 2 - 01.09: FC Brasov – Dinamo II Bucuresti
Etapa 3 - 08.09: Progresul Bucuresti – FC Brasov
Etapa 4 - 15.09: FC Brasov – CS Otopeni
Etapa 5 - 22.09: FC Sacele – FC Brasov
Etapa 6 - 29.09: FC Brasov – Dunarea Galati
Etapa 7 - 03.10: FCM Bacau – FC Brasov
Etapa 8 - 06.10: FC Brasov – Chiajna
Etapa 9 - 13.10: Prefab Modelu – FC Brasov
Etapa 10 - 20.10: FC Brasov – FCM Focsani
Etapa 11 - 24.10: FCM Campina – FC Brasov
Etapa 12 - 27.10: FC Brasov – Delta Tulcea
Etapa 13 - 03.11: FC Botosani – FC Brasov
Etapa 14 - 10.11: Forex – FC Brasov
Etapa 15 - 17.11: FC Brasov – Petrolul
Etapa 16 - 24.11: Dunarea Giurgiu – FC Brasov
Etapa 17 - 01.12: FC Brasov – Sportul

Retur
Etapa 18 - 08.12: FC Brasov - Intergaz Bucuresti
Etapa 19 - 15.12: Dinamo II Bucuresti - FC Brasov

NORGEMAN
12th August 2007, 16:24
da.. cele mai usoare deplasari sunt puse primele :( in loc sa le lase mai spre toamna... mama lor de ferefisti

Aleksg
12th August 2007, 16:28
Lasa Norge... sa castige echipa si nu se va mai supara nimeni! :ok:

NORGEMAN
12th August 2007, 16:31
eu tot ma supar:) merg sa mor de cald in bucuresti

Aleksg
12th August 2007, 16:33
Tu esti terorizat de caldura? :)

NORGEMAN
26th August 2007, 14:05
Tu esti terorizat de caldura? :)

acum ca ai revenit de la meci nu esti de acord cu mine ca nu trebuia sa jucam aici in primele etape?:D

O.T. Inter Gaz Buc.(Popesti-Leordeni) - F.C. Brasov 1-2:cheer: prima victorie, primele puncte!

de_kid
6th September 2007, 19:22
STEAGU' - dinamo II 3-0 , in cupa am castigat cu 5-0 si urmeaza fc national :p

kurany
8th September 2007, 16:57
Salutare de la Bucuresti baieti
Sper ca v-a placut meciul chiar daca prin joc Progresul a aratat ca este peste Brasov, cel putin azi.
Multa bafta in continuare si sa ne revedem impreuna in Liga I!

cocostegar
17th September 2007, 09:32
www.brasovfans.ro

Intr-un meci disputat in Cartierul Precizia, contand pentru etapa cu numarul 5 a ligii a 2-a de fotbal ,FC Brasov a invins cu scorul de 5-0 (3-0),formatia FC Sacele. Elevii lui Razvan Lucescu au facut un meci foarte bun si spectaculos,de remarcat este pofta si devotamentul pe terenul de joc.

Sacele-Steagu' | 0-5 (3-0)
/ Hadnagy- 6', 27-Pen, Roman- 34, Dedu-72, Sburlea-83
Spectatori: 2500, 5 ron biletul
Vremea: innorata- 12 grade
Omul meciului: Hadnagy
Ametitul meciului: Jucatorul de culoare Bandang ( FC Sacele)
Arbitri: A: Tarcea Sorin, 5
A1: Damaschin Flavius, 5.5
A2: Gaspar Petre, 5.5
FC Brasov: Nae, Voicu, Nicolae, Oros-Ionescu, Roman, Cristescu, Adriano, Sandor- Sburlea, Hadnagy
FC Sacele: Arcanu, Rosca, Moldovan, Aboaice, Maghici, Sanmartean, Somotecan, Dumitru, Dani, Marinescu, Bandang


Dupa doi ani de Liga a 2-a, Steagu' se pare ca se indreapta cu pasi mici spre marea promovare. Astazi in catierul Precizia, "Galben-Negri" au trecut la pas de echipa antrenata de Cosmin Bodea. Ardelenii au inceput foarte bine partida , reusiind sa deschida scorul in minutul 6 prin Hadnagy, (cap Roman care prelungeste pe spate si Hadnagy face 1-0) , in minutul 10, Sandor pune pe tava o centrare excelenta , dar Sburlea rateaza milimetric interceptia, minutul 27 aduce si cartonasul rosu pentru jucatorul echipei gazda, Dinu Sarmatean comite hent si Tarcea ii arata cartonasul rosu si penalti pentru oaspeti, Hadnagy trage la coltul din stanga si ridica scorul la 2-0, minutul 34 Oros trimite o pasa catre Sburlea care lasa mingea lui Roman care trimite de la 16 metri lateral dreapta, si face 3-0, inainte de pauza Paula Adriano trimite in bara de la 10 m. Inceputul reprizei a 2-a aduce si prima schimbare de jucatori, atacantul Atilla Hadnagy este schimbat de Dedu, minutul 50 aduce si prima schimbare a echipei gazda, iese jucatorul de culoare Bandang si intra Pandele, minutul 62- Roman-Constatinescu, minutul 70 Adriano-Adrian Senin, minutul 72 aduce golul patru pentru "Stegari", greseala mare de aparare, luft Flavius Moldovan si Dedu marcheaza, minutul 83 Cristescu paseaza catre Dedu, care printr-o pasa de efect trimite catre Sburlea,care inchide tabela la 5-0.

Conferinta de presa:

Razvan Lucescu:
" Un meci care nu are multe comentarii, defapt, castigat clar!!..Am venit cu foarte mare ambitie, avem un inceput bun de campionat, ne da incredere, am venit si am facut un meci colectiv, am reusit pe inceput de meci sa marcam de doua ori, s-a vazut ca cei de la Sacele au ramas in 10. In acel moment lucrurile au fost foarte clare, am controlat in totalitate jocul, chiar si a doua-a repriza, mi-a lasat o impresie buna, pentru ca nu am observat acel egoizm si fazele individuale. Important pentru o echipa ce este in formare, care are o echipa noua, sa ramana la intesitate maxima pana la fluierul de final a arbitrului. Am vazut ca au jucat la fel cum au facut la inceputul meciului, eu pentru asta ii felicit pe jucatori. Ilyes nu a jucat deoarece are probleme musculare. Initial echipa trebuia sa inceapa cu Ilyes si Cristescu, si sa stea Paolo, dar din cauza accidentarii lui Ilyes, am inceput cu cei 2. Intrarea lui Senin a fost foarte importanta pentru ca nu a lasat meciul sa se rancezeasca, la dinamizat, s-au marcat inca doua gluri si multe ocazii de a marca. Noi am jucat foarte bine, repet, Sacele nu a putut mai mult din cauza cartonasului rosu, si in fata unei echipe ce-si doreste foarte mult victoria si mai ales care arata asta. Sa ramanen seriosi, cu piciarele pe pamant si sa nu ne intereseze ce fac altii, in continuare este o lupta grea, ca totul se castiga doar pe teren, nici un meci nu se castiga doar cu prezenta ta la stadion. Probabil va vor mai fi meciuri foarte grele!!! "

Cosmin Bodea:
" Ce sa zic?.( foarte trist), cand pierzi cu 5-0 acasa, este greu sa mai vorbesti despre meci. Stiam ca intalnim o echipa buna, am vrut sa ne agatam de orice rezultat posibil , macar un egal de orice, dar cand iei gol in minutul 5 sau 4, si in minutul 10 ai om eliminat, este foarte greu, si jucand contra unei echipe foarte bune. Brasovul azi a fost categoric superioara noua, la toate capitolelel. Brasovul a meritat victoria fara dubii, este o echipa buna, imi doresc sa-si indeplineasca obiectivul care si l-au propus. Noua ne este de acum, din ce in ce mai greu, am ajuns la -7, desii ne va fi din ce in ce mai greu.Sper ca saptamana asta sa remediem, am avut greseli foarte mari in jocul nostru de astazi, si sper sa scoatem punc sau puncte la Bacau."


Clasament



1. FC Brasov 13

2. Dunarea Giurgiu 13
3.Concordia 12
4. FC Botosani 12
5. Delta Tulcea 10
6. Sportul Stud. 10

7. Forex 8

8. CS Otopeni 7
9. Petrolul 6
10. Prefab 05 6
11. FCM Câmpina 6
12. FCM Bacau 5
13. Progresul 4
14. Intergaz B. 4

15. FC Sacele 2

16. Dunarea Galati 1
17. Dinamo II 1
18. CSM Focsani 0
www.brasovfans.ro

Aleksg
8th November 2007, 21:32
Surdu si Badoi la FC Brasov!?!

ProSport lanseaza bomba pe piata transferurilor din Romania, Surdu (foto) si Badoi din iarna la FC Brasov!

Evolutiile slabe ale mijlocasului Vali Badoi, dar si ale lui Romeo Surdu, l-au determinat pe patronul lui FC Steaua, Gigi Becali sa-i puna pe cei doi jucatori pe lista "neagra" a clubului din Ghencea!
Astfel, FC Brasov ar putea da o noua lovitura de imagine pe piata tranferurilor, dupa ce gruparea "stegara" a reusit in vara sa-i aduca la echipa pe Robert Ilyes, Nae Constantin, Eugen Nae, Cristi Ionescu si multi altii.

Sursa: www.BrasovFC.ro.tl

Aleksg
11th November 2007, 17:42
In sfarist, victorie cu FC Forex!


*FC Brasov a obtinut azi prima victorie in campionat in fata lui FC Forex.

FC Brasov (echipament negru): Nae - Voicu, Oros (N. Constantin), B. Nicolae, Cr. Ionescu - Cristescu, Ilyes, Adriano, Sandor (Constantinescu) - Sburlea, Hadnagy (Dedu). Mult asteptatul derby local dintre FC Forex si FC Brasov nu a fost unul foarte spectaculos.

Continuarea pe www.BrasovFC.ro.tl

FCBrasovFans
1st February 2008, 13:52
Razvan Lucescu e realist

Antrenorul "stegarilor", Razvan Lucescu a facut o scurta analiza referitoare la rezultatele din stagiul din Spania: "Trebuie să fim realiști. Noi sîntem oarecum la început cu pregătirea. Mai avem de lucrat pentru a ajunge la forma pe care știu eu că o putem avea. Totuși, sînt mulțumit de cum s-au pregătit jucătorii și de implicarea lor la efort. Este foarte adevărat că mai trebuie să așteptăm să se integreze în jocul echipei și Marius Măldărășanu și Fabinho. Cu siguranță însă jocul nostru va arăta altfel la începutul campionatului“, a declarat Razvan Lucescu pentru Monitorul Expres.

Sursa: www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
1st February 2008, 13:52
Infrangere in ultimul amical

*Formatia brasoveana a incheiat stagiul de pregatire din Valencia cu o infrangere.

FC Brasov a cedata la limita, cu 1-0, meciul impotriva formatiei Levante "B", echipa la care au evoluat si cativa jucatori de la prima echipa ce evolueaza in Primera Division. Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 34 de catre Angel, dupa ce portughezul Paulo Adriano a pierdut usor o minge la 40 de metri fata de porata lui Eugen Nae.

Razvan Lucescu a trimis in teren urmatorul 11: Nae - Voicu, B. Nicolae, Oros, Ionescu - Roman, Maldarasanu, Adriano, Senin - Hadnagy, Ilyes.
Pe parcurul reprizei a II-a si-au facut apritia in primul 11 urmatorii jucatori: Marian Constantinescu, Nae Constantin, Cristescu, Sburlea, Dumitru, Fabinho, Chipciu si Dedu.

In alta ordine de idei, FC Brasov va reveni maine in tara, urmand ca pana pe 5 februarie, atunci cand au programata plecarea in al II-lea stagiu extern in Italia, sa se antreneze la Brasov.

Sursa: www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
2nd February 2008, 00:29
Abrudan va merge in Italia cu FC Brasov

Conform InSport.ro, presedintele lui FC Brasov, Dinu Gheorghe s-a inteles cu oficialii prim divizonarei, Gloria Bistrita pentru cedarea fundasului Octavian Abrudan din aceasta iarna la Brasov. "Da, ne-am inteles, iar Abrudan va veni duminica si se va alatura echipei", a spus Dinu "Vama"

3 jucatori a transferat in aceasta iarna formatia "stegara": Fabinho (Anorthosis Famagusta), Marius Maldarasanu (Rapid Bucuresti) si Octavian Abrudan (Gloria Bistrita).

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
2nd February 2008, 00:29
Maldarasanu s-a integrat rapid printre "stegari"

Transferat in urma cu aproximativ 2 saptamani de FC Brasov de la Rapid Bucuresti, Marius Maldarasanu spune ca s-a integrat foarte repede la Brasov. "M-am acomodat destul de repede la Brasov. Mai ales ca am fost coleg cu multi dintre jucatorii din lot. De asemenea, cu altii m-am intalnit ca adversar. La Brasov cred ca sunt conditii mai bune decat la unele echipe din Divizia A", a afirmat Maldarasanu pentru agentia de presa Mediafax.

"Malda nu are nevoie de mult timp sa se integreze. Are multa experienta si ii este usor oriunde s-ar duce", a explicat Razvan Lucescu.

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
7th February 2008, 21:55
Super Galerie Foto | Inter – FC Brasov 0-2
Click AICI. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php?option=com_easygallery&act=categories&cid=36&Itemid=99999999)

dannyreddog
8th February 2008, 00:52
Felicitari Brasovului lui Lucescu Jr pentru aceasta victorie de prestigiu ,fie ea si intr-un meci amical..:ok:

cocostegar
3rd March 2008, 17:57
FC Brasov - Inter 3-0 ( 2-0)

La doar 3 grade ce au fost astazi pe stadionul "Nae Pescaru", FC Brasov, s-a duelat in prima etapa a returului Ligii a 2-a cu Inter Gaz Bucuresti, scor 3-0. Sburlea realizeaza o dupla si Hadnagy mai reuseste un gol pentru ardeleni. La aceasta partida au fost prezenti in jur de 2000 de spectatori care au trebuit sa suporte ninsoarea si vantul taios ca si-au facut simtita prezenta astazi la ora meciului.

FC Brasov -Nae, Constantinescu, N Constantin, Oros, Cr. Ionescu, Cristescu, Ilyes (Roman '62), Maldarasanu, Sandor (Senin '69) , Sburlea, Hadnagy (Dedu '73).

Inter -Barbu, Dragomir, Turiac, Ciugulea (Tarnacop '38), Bar , Iutescu, Chirita, Borz (Buca '69), Barsan (Ghirie '55) , Verdes, Nicu.

Meciul a fost precedat de un minut de reculegere in memoria lui Ioan Bara, fostul lider al suporterilor. Brasovenii au inceput mai timorati, avand primul sut pe poarta in minutul 11 prin Cristescu. in minutul 19 , Hadnagy trimite o centrare de pe partea dreapta si Sburlea cu o lovitura de cap perfecta il invinge pentru prima data pe Barbu. Dupa cateva minute Augustin Chirita nimereste bara cu un sut din afara careului, minutul 35 aduce al doilea gol al Steagului prin Hadnagy ce la o greseala in lat a apararii bucurestenilor inscrie. Urmeaza un meci plin de faze de poarta, dar mingea a mai penetrat o singura data poarta aparata de Barbu, Sburlea reusind dupla in minutul 58. Pe finalul partidei "Stegarii" au un sir de ratari incredibile ce puteau duce scorul la unul de handbal.

La finalul partidei antrenorul oaspetilor Stefan Nanu a refuzat sa se intalnesca cu reprezentatii mass-media. Delegat pentru a da declaratii din banca bucurestenilor a fost antrenorul secund Vasile Neagu, care a vrut sa felicite echipa gazda pentru victoria de azi. El a mai declarat ca s-au asteptat la o prestatie mai slaba a brasovenilor dupa meciul pierdut cu CFR Cluj in Cupa Romaniei. "Vreau sa felicit echipa FC Brasov pentru victoria de azi, noi am considerat ca FC Brasov vine obosita dupa meciul de joi cu CFR, dar nu a fost asa. Noi venim dupa reconstructia echipei si acum incercam sa ne salvam de la retrogradare si sa ne indeplinim obiectivul."

Antrenorul principal al echipei de sub Tampa, Razvan Lucescu ne-a declarat ca: "Am tinut foarte mult la acest meci sa-l castigam, sa o facem jucand foarte bine, important ca dupa meciul de joi cu CFR sa confirmam ca suntem o echipa puternica si sa continuam sa aveam imaginea frumoasa pe care o avem. Am discutat foarte mult cu baietii, le-am spus ca suntem cu totii frustati, dezamagiti de faptul ca am pierdut un joc in care nu am fost cu nimic mai prejos de adversarul nostru. Acesta frustare trebuie sa o transformam intr-o mare dorinta, ambitie, determinare, pentru a castiga acest meci. Cred ca jocul spune totul, o victorie absolut meritata in care am facut spectacol. Ma declar multumit de ce au aratat baietii pe teren, de modul in care au interpretat jocul. Sunt nemultumit de marile ocazii de poarta pe care le-am ratat si de faptul ca nu am dat mai multe goluri."

Sursa :www.kronsport.ro

Lucian-valencia
7th March 2008, 10:39
Salutare

Este adevarat ca din 2009 vom avea in Brasov un stadion ultra modern in locul la Municipal? Sau sunt doar vorbe goale pentru a putea sa darame Municipalul si sa inceapa constructia unui cartier rezidential in zona aceea?
Sper totusi sa faca stadionul.
De-abia astept!

FCBrasovFans
7th March 2008, 23:27
Salutare

Este adevarat ca din 2009 vom avea in Brasov un stadion ultra modern in locul la Municipal? Sau sunt doar vorbe goale pentru a putea sa darame Municipalul si sa inceapa constructia unui cartier rezidential in zona aceea?
Sper totusi sa faca stadionul.
De-abia astept!

Da. Este adevarat. Pentru a te convinge ca nu sunt doar niste vorbe in vant te rog sa te uiti aici. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php?option=com_easygallery&act=categories&cid=41&Itemid=46)

FCBrasovFans
7th March 2008, 23:28
Clasamentul marcatorilor dupa etapa 18.
16 goluri: Atilla Hadnagy
10 goluri: Sabrin Sburlea
5 goluri: Robert Ilyes
4 goluri: Adrian Senin
3 goluri: Mihai Roman
2 goluri: Paulo Adriano; Marian Cristescu
1 gol: Catalin Dedu, Nae Constantin, Cristian Oros

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
7th March 2008, 23:28
Clasament dupa etapa 18.
http://img98.imageshack.us/img98/320/21807688ck8.jpg

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
7th March 2008, 23:29
FC Brasov va juca pe Stadionul "Forex"

Dupa meciul cu FC Sacele din etapa cu numarul 24, "stegarii" vor parasii propria arena din cauza lucrarilor de modernizare ce vor fi facute la Stadionul "Tineretului". | Continuarea o puteti gasi pe www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
16th March 2008, 18:25
Galerie FOTO: FC Brasov – Progresul 1-1
Click AICI pentru mai multe poze. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php?option=com_easygallery&act=categories&cid=42&Itemid=46)

http://www.fcbrasovfans.ro/images/stories/easygallery/resized/42/1205682865_fc%20brasov%20-%20progresul%205.jpg

FCBrasovFans
20th March 2008, 23:00
Lucrarile la Stadionul "Municipal" continua
http://www.fcbrasovfans.ro

http://img217.imageshack.us/img217/6730/2stadionsc0.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/6130/3stadionhn7.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/8163/1stadionds6.jpg
http://www.fcbrasovfans.ro

DIXX
21st March 2008, 10:32
Autocare pentru fani

Pentru deplasarea la Otopeni, suporterii echipei FC Brasov au puse mai multe autocare .Doritorii sunt asteptati duminica de dimineata la ora 7.30, in fata salii Sporturilor din Brasov.

FCBrasovFans
21st March 2008, 12:12
Cu "Brat Pitt" la centru

Derby-ul seriei I a Ligii a II-a, dintre CS Otopeni si FC Brasov va fi arbitrat da o brigada avandu-l la centru pe Alexandru Tudor. El va fi ajutat de asistentii Sebastian Stoianof si Mihai Artene, iar arbitru de rezerva va fi Andrei Ionita. Observatorii intalnirii de la Otopeni vor fi Stelian Ilie si Augustin Deleanu.

Meciul se va desfasura duminica, 23 Martie 2008, incepand cu ora 12:00.
Bilantul meciurilor arbitrate de Tudor la meciurile Brasovului.
Total meciuri: 14
Victorii: 6
25 Noi 2000 FC Brasov 3(2-1)1 Foresta Suceava
5 Mai 2001 FC Brasov 2(0-0)0 FCM Bacau
7 Mai 2003 FC Brasov 2(1-0)0 Politehnica Timisoara
8 Noi 2003 Apulum Alba Iulia 0(0-0)1 FC Brasov
17 Apr 2004 Gloria Bistrita 1(0-2)3 FC Brasov
18 Sep 2004 FC Brasov 4(4-1)1 Apulum Alba Iulia

Egaluri: 4
26 Mai 2001 FC Brasov 1(1-0)1 Ceahlaul Piatra Neamt
30 Noi 2002 FC Brasov 1(1-0)1 Astra Ploiesti
13 Sep 2003 Universitatea Craiova 2(2-0)2 FC Brasov
Apr 2005 Otelul Galati 1(0-0)1 FC Brasov

Infrangeri: 4
25 Mar 2000 FC Brasov 0(0-0)1 Petrolul Ploiesti
28 Mai 2003 FC Brasov 0(0-0)1 FCM Bacau
16 Apr 2005 Gloria Bistrita 2(0-0)0 FC Brasov
8 Mai 2005 FC Brasov 0(0-0)1 FC Arges Pitesti

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
21st March 2008, 16:11
Conferinta de presa FC Brasov ->> http://www.fcbrasovfans.ro

CS Otopeni - FC BRASOV, meciul orgolilor. http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080321234/FC-Brasov/CS-Otopeni-FC-Brasov-meciul-orgolilor.html

FCBrasovFans
21st March 2008, 22:24
EXCLUSIV FCBrasovFans.RO !

Interviu cu Octavian Abrudan. http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080321235/FC-Brasov/Exclusiv-Interciu-cu-Octavian-Abrudan.html

FCBrasovFans
23rd March 2008, 19:26
Egalul Brasovului

In derby-ul seriei I a Ligii II s-au intalnit echipa de pe locul 2, CS Otopeni, si liderul FC Brasov. Pe stadionul mic al celor din Otopeni cei care au dominat fonic intalnirea au fost cei 200 de suporteri veniti de la Brasov, desi la meci au asistat mult mai multi suporteri ai gazdelor.

FC Brasov: E.Nae - M.Constantinescu(min.46 - I.Voicu), Oros, N.Constantin, Senin - M.Roman, Maldarasanu, Ilyes(cpt.), Sandor(min.55 - Fabinho) - Sburlea, Hadnagy(min. 75 - C.Dedu)

Meciul a inceput cu o usoara dominare a oaspetilor, prima ocazie apartinadu-i lui Roman, care a luat o actiune pe cont propriu, a patruns in careu, insa sutul sau a trecut paralel cu linia portii. Otopeniul a ripostat prin Kalle, sutul acestuia creandu-i emotii portarului Nae. A urmat o perioada a jocului in care cele doua formatii si-au impartit ocaziile, pana in minutul 22 cand la un corner bine executat de Sandor, capitanul Ilyes se desprinde din marcaj si inscrie cu o frumoasa lovitura de cap. La doar cateva minute dupa golul lui Ilyes, Stegarii au avut sansa sa se desprinda, pe fondul caderii psihice a gazdelor, insa Sburlea nu a ajuns la centrarea lui Roman.

Ultimele 15 minute ale primei reprize i-au adus pe cei de la CS Otopeni in avantaj. Mai intai, in minutul 32 Kalle inscrie golul egalizator, in urma unei centrari a lui Dicu, Belic deviaza usor, mingea ajunge la Kalle scapat singur cu Nae, inscriind cu un lob. Pe fondul caderii psihice a Stegarilor, CS Otopeni mai marcheaza o data in minutul 42, in urma unei nesincronizari intre Oros si Nae, Dicu impinge mingea in poarta. Astfel, la pauza, jucatorii echipei FC Brasov erau condusi cu 2-1.

Inceputul reprizei a doua i-a gasit pe Stegari atacand, insa de cele mai multe ori actiunile lor au fost stopate de defensiva gazdelor sau de arbitrul Tudor, care a luat unele decizii gresite. Totusi, odata cu intrarile in teren ale lui I.Voicu si Fabinho, jocul Brasovului a inceput din nou sa functioneze. In minutul 58, dupa o centare buna a lui Fabinho, Ilyes trimite mingea cu capul, insa Matache scoate spectaculos de la vinclu. "Galben-negrii" au dominat in continuare jocul, iar in minutul 82, Sburlea profita la maxim de greseala portarului Matache si inscrie dupa centrarea lui Roman. Dupa golul egalizator, Stegarii puteau iesi invingatorii de pe teren, Dedu si Ilyes neajungand la centarile lui Roman, respectiv Sburlea. Gazdele au mai avut o tresarire de orgoliu in minutele de prelungile, insa sutul lui Kalle, din interiorul careului, trece pe langa poarta.

Astfel, meciul se tarmina 2-2, Stegarii pastrand distanta de 8 puncte fata de CS Otopeni, iar gazdele de astazi mai au de muncit mult pentru a promova, mai ales ca cei de la Concordia Chiajna s-au apropiat la 4 puncte de ei. Putem spune, ca acest egal nu incurca deloc echipa FC Brasov, care raman in continuare lideri autoritari, insa in jocul "galben-megrilor" se vede o usoara relaxare.

Liviu Ciobotariu: “Greșeala face parte din joc. Nu cred că Matache este singurul responsabil pentru că nu am învins. Dacă mai marcam din ocaziile create, am fi obținut toate punctele”.

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
25th March 2008, 13:38
Dinu Gheorghe: "FC Brasov nu este in criza" ->> http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080325241/FC-Brasov/Dinu-Gheorghe-FC-Brasov-nu-este-in-criza.html

Chiar daca n-au mai reusit acelasi parcurs ca in turul de campionat, jucatorii lui Razvan Lucescu nu sunt in criza, cel putin asa spune presedintele executiv al clubului, Dinu Gheorghe. "Nu este vorba de nici o criză la echipă. Este doar un moment mai slab, dar care cred că a fost depășit odată cu jocul de la Otopeni. Astfel de perioade se petrec în viața fiecărei formații. CFR Cluj a avut 11 puncte peste Steaua și vedeți că acum nu mai e sigură că ia titlul. Poate a intervenit și o oarecare suficiență la jucători, au venit și jucători noi, care au nevoie de timp pentru a se adapta și a da randamentul pe care-l dorim. Repet, nu e nici o criză".

Continuarea articolului o puteti gasi pe http://www.fcbrasovfans.ro

FCBrasovFans
26th March 2008, 17:14
Romulus Pop va conduce meciul dintre FC Brasov si FC Sacele http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080326245/FC-Brasov/Romulus-Pop-va-conduce-meciul-dintre-FC-Brasov-si-FC-Sacele.html
Programul echipei FC Brasov in etapele 23-28 http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080326244/FC-Brasov/Programul-echipei-in-etapele-23-28.html
Nicolae Pescaru: "Am avut mari emotii" http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080326243/FC-Brasov/Pescaru-Am-avut-mari-emotii.html

Mai multe stiri si informatii despre FC Brasov puteti gasi doar pe www.FCBrasovFans.RO ;)

FCBrasovFans
28th March 2008, 12:59
La mult ani, Nicolae Pescaru!


La implinirea celor 65 de ani de viata, simbolul fotbalului brasovean, Nicolae PESCARU, a fost invitat de conducerea clubului FC Brasov la conferinta presa pentru a fi felicitat pentru frumoasa varsta pe care a implinit-o chiar astazi, si totodata pentru a fi felicitat pentru decorarea facut de presedintele Romaniei, Traian Basescu, pentru Ordinul "Meritul Sportiv", in semn de apreciere pentru participarea la Turneul Final al Campionatului Monedial de Fotbal din anul 1970 din Mexic si pentru intreaga activitate.

"Imi aduc aminte de un moment cand aveam vreo 6 ani si venisem cu tatal meu la Brasov, ca sa se intalneasca cu dansul, cu domnul Pescaru, sa mai stea de vorba, la o masa si un pahar de vin. " - Razvan Lucescu, antrenor FC Brasov.

NICOLAE PESCARU: "Sunt foarte emotionat. Este o mare surpriza pentru mine, mai ales ca este prima data cind cineva de la clubul FC Brasov se gindeste sa imi faca o surpriza de ziua mea si sa imi daruiasca un tricou si o minge. Le multumesc din suflet baietilor si lui Razvan, ca s-au gandit la mine. Voi incerca sa vin la cit mai multe meciuri ale echipei“


Pe aceasta cale, Echipa FCBrasovFans.RO ii ureaza lui Nicolae Pescaru, un sincer "La multi ani" si multa sanatate.

www.FCBrasovFans.ro

http://img85.imageshack.us/img85/3829/27447455mu9.jpg

http://img85.imageshack.us/img85/9238/19191817xw3.jpg

FCBrasovFans
28th March 2008, 12:59
Conferinta de presa FC Brasov. ''Tinem cu orice pret sa castigam maine''

La conferinta de presa, organizata la sediul clubului, antrenorul lui FC Brasov, Razvan Lucescu a spus urmatoarele despre meciul de maine cu FC Sacele. "Pe noi ne asteapta maine un meci delicat, si asta o spun pentru ca totusi Sacele chiar daca este ultima in clasament este o echipa foarte dificila, este o echipa care in ultimele patru meciuri de campionat a primit doar doua goluri, deci este clar ca este o echipa care se apara foarte bine si care pune dificultati echipelor adverse. Pe de alta parte si noi suntem cu un moral bun, venim dupa un rezultat important, pozitiv la Otopeni, si tinem cu orice pret sa castigam maine".

Razvan Lucescu: "La meciul de la Otopeni, asa cum am discutat si cu ei in vestiar marti, toate modificarile care au fost facute, toti care au venit de pe banca in repriza a II-a au adus un plus foarte mare jocului si pana la urma asta s-a concretizat pe tabela de marcaj. Tin foarte mult la acest aspect, tin foarte mult ca toate lumea sa fie la fel de concentrata si de motivata pentru ca un joc se poate castiga si in repriza a II-a, se poate castiga cu cei care vin de pe banca, dar asta numai cu conditia ca ei sa fie total conectati la joc. In primele trei etape nu s-a intamplat acest lucru, spre deosebire de turul de campionat, dar iata ca la un meci extrem de important pentru noi, din nou am simtit aceiasi unitate, aceiasi forta, aceiasi dorinta de a iesi cu fruntea sus dintr-o confruntare destul de delicata"

Razvan Lucescu nu se va putea baza pe servicile lui Nae Constantin, suspendat pentru cumul de cartonase galbene si pe Ionut Voicu, care nu s-a pregatit cu echipa timp de 2 zile din cauza unor probleme medicale. "Inafara lui Nae Constantin care este suspendat, si Ionut Voicu, am tot lotul la dispozitie. A revenit si Cristi Ionescu dupa accidentarea din meciul cu Progresul. Insa este bine ca avem foarte multe solutii, pentru mine este poate mai dificil cand trebuie sa aleg, dar in orice caz, asta imi da incredere, siguranta, faptul ca putem conta pe foarte multi jucatori".

Robert Ilyes, capitan FC Brasov: "Cred ca dupa rezultatul din meciul cu Otopeni, o sa intram incet, incet in ritmul nostru si cred n-o sa mai pierdem puncte asa de usor cum am pierdut in meciul cu Dinamo II si Progresul. Am simti lipsa lui Razvan de pe banca, pentru ca Razvan este impulsiv, cand vine in vestiar ne pune pe tabla tot ce trebuie sa facem si unde am gresit. Poate si din cauza asta am suferit".

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
28th March 2008, 20:26
Razvan Lucescu: ''O victorie clara''

*FC Brasov a castigat derby-ul cu FC Sacele prin dublele reusite de Ilyes si Dedu.

Putin peste 1.000 de brasoveni s-au incumetat sa asiste la asa zis-ul derby al Brasovului, intre Steagul si FC Sacele. Jucatorii pregatiti de Lucescu Junior incepe in forta meciului si dupa numai 3 minute de joc, capitanul "stegarilor", Robert Ilyes deschide scorul pe Stadionul "Tineretului". Practic, meciul avea sa inceapa de la 1-0 pentru gazde. In minutul 8 al partidei, Fabinho il deschide excelent pe Dedu pe contraatac dupa o pasa din propia jumatate a terenului, insa Dedu il ia la tinta pe portarul lui FC Sacele, Pandaru, si scorul ramane 1-0.

http://img230.imageshack.us/img230/5783/brasovsacele3ij1.jpg

In minutul 14 al partidei, brazilianul Fabinho executa perfect o lovitura de colt pentru FC Brasov, mingea ajunge in careul oaspetilor, iar de acolo decarul brasovenilor, Robert Ilyes il executa pe Pandaru cu o lovitura de cap bine plasata din 6 metri. Prima ocazie a celor de la FC Sacele vine abea in minutul 20 al partidei, Secu suteaza puternic de la peste 35 de metri insa Nae este atent si respinge in lateral.

FC Brasov putea intra la cabine cu avantaj mai mare de doua goluri daca, lovitura libera a lui Senin de la 22 de metri nu ocolea atat de mult stalpul din stanga al portii sacelene, si lovitura libera a lui Ilyes in minutul 35 nu trecea putin peste transversala.

CLICK AICI pentru continuarea articolului. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080328251/FC-Brasov/Razvan-Lucescu-O-victorie-clara.html)

FCBrasovFans
28th March 2008, 20:29
Declaratii dupa FC Brasov - FC Sacele 4-0

Razvan Lucescu, antrenor FC Brasov: "O victorie clara, importanta, cu o pofta de gol, de joc. Scorul putea fi mult mai mare, am inceput foarte bine, am fost agresivi, am inceput in presing, ceea ce ne-a ajutat sa castigam mingea aproape de careul adversarilor si sa ajungem rapid la situatii de corner sau in fata portii. Personal sunt multumit de rezultat, as fi vrut totusi o mai mare concentrare dupa 2-0 din partea baietilor, as fi vrut sa trateze meciul asa cum au tratat si primele 15 minute. A aparut o relaxare, sigur ca dupa pauza, dupa discutiile pe care le-am avut cu ei in vestiar lucrurile s-au schimbat si am dat dovada de maturitate, am reusit sa mai marcam doua goluri, sa nu permitem absolut nicio ocazie de poarta adeversarului, si asa cum spunea si Robert Ilyes joi la conferinta de presa, este un lucru bun, vine al doilea rezultat consecutiv important pentru echipa, si sper ca din acest moment sa intram in ritmul nostru pe care l-am avut".

Adrian Furnica, antrenor FC Sacele: "Asteptam mai mult de la echipa mea, au avut ultimele trei meciuri mai bune fata de cel de acum. FC Brasov este cea mai buna echipa din serie si a demonstrat-o cu prisosinta in jocul de astazi. Din pacate am luat gol foarte repede, si de aici cred ca a plecat si jocul nostru, am pierdut pe greseli, exact pe ce am lucrat saptamana asta. Una peste alta, cred ca a fost un meci frumos, au fost 4 goluri frumoase, si FC Brasov a demonstrat ca nu degeaba este pe primul loc, au o forta la mijloc, o forta in atac, au jucatori cu calitatii foarte bune la care am facut fata cu greu".

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
28th March 2008, 20:29
Caseta tehnica a meciului.

FC Brasov: Nae - Constantinescu, B. Nicolae, Oros, Senin - Roman (Chipciu '71), Adriano, Ilyes (Cristescu '56), Fabinho (Sandor '46), - Dedu, Sburlea.

FC Sacele: Pandaru - Maghici, Popescu, Suciu, Secu - Dani, Marinescu, Kajcsarasz (Botu '85), Dumitru (Somotecan '60) - Iavorschi (Martun '46), Foca.

Cartonase galbene:
FC Brasov: Oros '44, M. Constantinescu '89
FC Sacele: Foca '36, Pandaru '89, Somotecan '89

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
28th March 2008, 20:43
Galerie FOTO: FC Brasov – FC Sacele 4-0
Click AICI pentru mai multe poze! (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/component/option,com_easygallery/Itemid,46/act,categories/cid,43/)

http://www.fcbrasovfans.ro/images/stories/easygallery/resized/43/1206728076_brasov-sacele.jpg

http://www.fcbrasovfans.ro/images/stories/easygallery/resized/43/1206728093_brasov-sacele3.jpg

Galerie FOTO: FC Brasov – FC Sacele 4-0
Click AICI pentru mai multe poze! (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/component/option,com_easygallery/Itemid,46/act,categories/cid,43/)

FCBrasovFans
3rd April 2008, 21:11
Conferinta de presa inaintea meciului Dunarea Galati - FC Brasov

Razvan Lucescu, antrenorul formatiei FC Brasov vrea cu orice pret ca echipa pe care o conduce sa obtina din deplasarea de la Galati toate cele 3 puncte puse in joc. „Mergem cu gandul sa castigam la Galati. Noi ne propunem de fiecare data sa castigam. Cei de la Galati sunt intr-o situatie delicata, probabil isi disputa ultimele sanse de supravietuire, de aceea consider că nu va fi un meci simplu. Avem insa valoarea si motivatia de a invinge "

De la FC Brasov vor lipsi, Marian Constantinescu, suspendat, si Ionut Voicu, care este accidentat. Ambii jucatori joaca pe postul de fudas dreapta, si astfel Razvan Lucescu va trebui sa gaseasca un locuitor pentru acel post: Oros.

Etapa trecuta, galatenii au fost umiliti in deplasare de CS Otopeni, cu scorul de 7-0, iar FC Brasov a trecut lejer, acasa, de FC Sacele cu scorul de 4-0.

Sursa: www.fcbrasovfans.ro

FCBrasovFans
4th April 2008, 18:15
Exclusiv! Interviu cu Robert Ilyes

Capitanul "stegarilor", Robert Ilyes, a avut marea amabilitate de a ne acorda un interviu in exclusivitate, in care a vorbit despre viitorul lui, cat si despre suporterii stegari. Puteti citi interviul in randurile de mai jos.

Robert, ai multe jocuri in prima liga si in cupele europene, cum a fost revenirea la fotbalul romanesc, in Liga a II-a?

Robert Ilyes: La prima vedere a fost putin ciudat sa vin in Liga a II-a dupa 10 ani petrecuti in prima liga din Romania, respectiv Azerbadjan. Insa, le-am facut o promisiune domnului Dinu Gheorghe si lui Razvan Lucescu, pentru a veni aici sa ajut echipa FC Brasov sa-si indeplineasca obiectivul, promovarea in prima liga. Acesti doi oameni au fost pentru mine ca si parintii mei atat cat am fost la Rapid, dar si dupa accea, si nu puteam sa refuz oferta. A fost si dorinta mea de a ma intoarce in Romania, pentru a fi mai aproape de familia mea.

In vara anului trecut ai mai avut si alte ofere din prima liga?

Robert Ilyes: In vara lui 2007 am mai avut doua oferte, de la Farul Constanta si de la Ceahlaul Piatra-Neamt, insa am preferat sa vin la FC Brasov si nu regret.

Desi au fost adusi muti jucatori noi, ati reusit sa formati un grup foarte unit, care au fost secretele acestor reusite?

Robert Ilyes: In primul rand atunci cand Razvan Lucescu m-a anuntat ca voi fi capitanul echipei stiam ce responsabilitate am. Responsabilitatea unui grup unit care l-am avut si la Rapidsi pentru a face performanta trebuie sa existe un colectiv bun, jucatori cu caracter. Selectia facuta de Razvan, care a adus numai jucatori buni, de mare caracter a facut ca in scurt timp sa formam o familie foarte unita. Acesta este secretul, grupul unit care il avem in cadrul echipei.

Continuarea interviului o puteti gasi AICI. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080404265/FC-Brasov/Exclusiv-Interviu-cu-Robert-Ilyes.html)

Sursa: www.FCBrasovFans.ro. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080404265/FC-Brasov/Exclusiv-Interviu-cu-Robert-Ilyes.html)

FCBrasovFans
7th April 2008, 21:25
Razvan Lucescu: ''O victorie muncita'''

“Am obtinut o victorie lejera, muncita, pe un teren imposibil. Am intalnit un adversar care a jucat extrem de agresiv. Arbitrul a gresit astazi impotriva noastra pentru ca puteam pleca cu 2-3 jucatori accidentati. Trebuiau acordate 2 cartonase rosii. A fost penalty si eliminare la faultul asupra lui Dedu si eliminare la faultul asupra lui Nae Constantin. Noi am jucat un fotbal bun si am facut spectacol”. - a declarat antrenorul lui FC Brasov, Razvan Lucescu, la sfarsitul meciului Dunarea Galati - FC Brasov 1-4.

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
7th April 2008, 21:25
Prima victorie in deplasare din acest retur

FC Brasov a spart ieri gheata si a castigat primul meci din acest retur in deplasare. "Galben-negrii" s-au impus in fata Dunarii Galati cu scorul de 4-1 (0-0), prin reusitele lui Sburlea 2, Hadnagy si Roman. Pana la ora meciului cu galatenii, bilantul "stegarilor" in deplasare nu era unul tocmai bun, infrangere in etapa 19 cu Dinamo, scor 1-2, si un rezultat de egalitate cu CS Otopeni, 2-2, in etapa 21.

Urmatoarea deplasare a lui FC Brasov este programata pentru data de 13 aprilie 2008, atunci cand FC Brasov va juca pe terenul celor de la Concordia Chiajna, echipa aflata pe locul 3, la 3 puncte f

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
7th April 2008, 21:25
Clasamentul marcatorilor dupa etapa 23

18 goluri: Hadnagy
13 goluri: Sburlea
8 goluri: Ilyes
5 goluri: Senin
4 goluri: Roman
3 goluri: Dedu
2 goluri: P. Adriano, Cristescu
1 gol: N. Constantin, Oros, Maldarasanu

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
7th April 2008, 21:26
Statistica minutelor jucate de fiecare "stegar". Click Aici. (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080407278/FC-Brasov/Statistica-minutelor-jucate-de-fiecare-stegar-dupa-etapa-23.html)

FCBrasovFans
7th April 2008, 21:27
Robert Ilyes nu va juca cu FCM Bacau

Capitanul lui FC Brasov, Robert Ilyes, va rata meciul de miercuri cu FCM Bacau, din cauza cartonaselor galbene acumulate pe parcursul acestui campionat. In alta ordine de idei, Ionut Voicu este in continuare accidentat, iar Marian Constantinescu si-a ispasit suspendarea si va putea evolua cu FCM Bacau. Meciul FC Brasov - FCM Bacau se va disputa miercuri, 9 aprilie, pe Stadionul „Forex de la ora 14.00. Partida va fi transmisa in direct de TVR2.

www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
8th April 2008, 15:02
Popovici: ''Nu avem nimic de pierdut''

Antrenorul celor de la FCM Bacau, Cristi Popovici a declarat la conferinta de presa premergatoare meciului FC Brasov - FCM Bacau, de maine, ca echipa sa nu are nimic de pierdut si vine la Brasov sa produca surpriza. "Stiu valoarea celor de la FC Brasov, dar noi nu avem nimic de pierdut. Cred ca liderul trebuie sa piarda un meci pe teren propiu si de ce nu s-ar intampla asta la meciul cu noi?"

Din lotul moldovenilor vor lipsi nu mai putin de sapte titulari: Mavriche, Codreanu si Dragovozov - accidentati; Kelemen, David, Boghian si Geaman.

http://www.FCBrasovFans.RO

FCBrasovFans
8th April 2008, 15:05
Razvan, din nou pe banca tehnica

Razvan Lucescu, antrenorul "stegarilor" va reveni pe banca tehnica a elevilor sai, maine, la meciul cu FCM Bacau. Lucescu Jr. a fost suspendat patru etape pentru injuriile aduse de acesta arbitrului, Teodora Albon, la finele meciului Dinamo II - FC Brasov, scor 2-1 pentru "gazde".

Iata si rezultatele obtinute de "galben-negrii" cu secundul Daniel Isaila pe banca si Razvan Lucescu in tribuna.
FC Brasov - Progresul Bucuresti 1-1
CS Otopeni - FC Brasov 2-2
FC Brasov - FC Sacele 4-0
Dunarea Galati - FC Brasov 1-4.

http://www.FCBrasovFans.RO

FCBrasovFans
8th April 2008, 18:59
Conferinta de presa FC Brasov. | Razvan LUCESCU: "Sa continuam seria victoriilor" http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/20080408284/FC-Brasov/Lucescu-Jr-Sa-continuam-seria-victoriilor.html

http://www.FCBrasovFans.RO

FCBrasovFans
12th April 2008, 23:32
''Mergem la Chiajna sa castigam''

http://img374.imageshack.us/img374/3738/ilyesmaldaih7.jpg

In etapa cu numarul 25 a Ligii secunde, Seria 1, FC Brasov se va duela duminica, incepand cu ora 12:00, in deplasare, cu echipa clasata pe locul 3, Concordia Chiajna.

Prefatand meciul de maine, antrenorul lui FC Brasov, Razvan Lucescu, spune ca se astepta ca meciul sa fie unul spectaculos si asta datorita faptului ca echipa de la marginea Bucurestiului practica un joc bun si ca au in componeta jucatori valorosi din prima liga. "Va fi un meci frumos, impotriva unei echipe ce arata un fotbal bun si care are in componenta jucatori care au evoluat in prima liga. Concordia Chiajna isi merita locul din clasament, poate chiar mai mult decat aceasta pozitie a treia. Pentru noi va fi un examen important. Avem incredere, rezultatele din ultimul timp au aratat ca am revenit la forma din toamna anului trecut, imi pun mari sperante in aceasta confruntare si mergem la Chiajna sa castigam". In tur, FC Brasov s-a impus cu 4-0, golurile "stegarilor" find marcate de Nae Constantin, Paulo Adriano, si Sabrin Sburlea 2.


Razvan Lucescu nu va putea conta pe serviciile lui Mihai Roman, suspendat, dupa ce a fost suspendat o etapa pentru cumul de cartonase galbene, si pe fundasul dreapta, Ionut Voicu, in continuare accidentat.

Posibilul "11" de maine: Kajcsa - Oros, Nicolae, Abrudan, Cr. Ionescu - Cristescu, Ilyes, Maldarasanu, Senin - Sburlea, Dedu.

Sursa: www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
13th April 2008, 15:16
FC Brasov castiga cu 2-0 derby-ul cu Concordia
http://img90.imageshack.us/img90/5365/hadnagy1gi4.jpg
*Astazi, echipa pregatita de Razvan Lucescu, FC Brasov, a castigat cu 2-0 derby-ul etapei cu Concordia Chiajna si mai face un pas important pentru indeplinirea obiectivului, accederea in Liga I.

In minutul 11 al partidei, capitanul "stegarilor" solicita o lovitura de la 11 metri, pe motiv ca a fost impins in careu de unul dintre fundasii Concordiei, insa centralul Sebastian Coltescu trece cu vederea acest incident. FC Brasov reuseste sa inscrie in minutul 20 prin Hadnagy, insa tusierul de pe partea dreapta a terenului, anuleaza golul pe motiv ca mingea centrata de Cristescu pentru Hadnagy iesise in afara terenului. Prima repriza a meciului se termina 0-0, nu inante ca Sebastian Coltescu sa refuze o noua lovitura de la 11 metri pentru brasoveni, dar si sa-i arate lui Cristescu un cartonas galben pentru un fault intarziat.

Repriza a doua, ii are ca actori principali tot pe cei de la FC Brasov, care irosesc ocazii bune de a marca, gazdele multumindu-se doar sa apare apre un 0-0 si sa scape pe contraatac. Golurile marcate de Senin in minutul 88 si Hadnagy in minutul 89, reduc considerabil sansele Concordiei de a mai prinde ocupanta locului 2, CS Otopeni, si implicit de a obtine promovarea in Liga I.

"Am facut un meci perfect. Nu am dat nicio sansa adversarului. Am crezut pana la final ca putem castiga cele 3 puncte, chiar daca pe noi ne avantaja si un rezultat de egalitate. Ne-am distantat la 16 puncte de ocupanta locului 3. Este un pas important catre promovare. Important este sa ramanem in continuare concentrati si motivati." - Razvan Lucescu, antrenor FC Brasov.

Dupa esecul de azi, Concordia coboara pe locul 4, cu 46 de puncte, locul 3 fiind acontat de Petrolul Ploiesti cu 47 de puncte, iar locul secund este in continuare ocupat de CS Otopeni cu 52 de puncte. (pentru a vedea tot clasamentul click aici) . (http://www.fcbrasovfans.ro/index.php/2007122641/Examples/Clasament.html)

FC Brasov: (echipament galben-negru): Nae - Oros, B. Nicoale (M. Constantinescu '51), Nae. Constantin, Cr. Ionescu - Cristescu, Maldarasanu (P. Adriano '68), Ilyes, Sandor (Senin '62) - Hadnagy, Sburlea.

La acest meci au asistat si aproximativ 50 de fani "stegari" veniti de la Brasov.

Sursa: www.FCBrasovFans.ro

FCBrasovFans
26th April 2008, 05:25
Meci fara miza pentru brasoveni

In etapa cu numarul 28 din Liga II, Seria I, FC Brasov va primi astazi vizita formatiei FCM Campina, formatie ce spera sa evolueze si anul viitor in liga secunda. Pentru "stegarii" acest meci nu are nicio miza, deoarece si-au asigurat promovarea matematica in Liga I dupa etapa 27 cand au invins la Focsani cu 3-0, iar Concordia a facut 2-2 la Tulcea iar Petrolul a pierdut surprinzator meciul cu "lanterna rosie", FC Sacele, scor 1-0.

Razvan Lucescu are tot lotul de jucatori la dispozitie si ar putea incepe meciul cu urmatoarea forumula de start: Kajcsa - M. Constantinescu, Abrudan, N. Constantin, Cr. Ionescu - Roman, P. Adriano, Maldarasanu, Fabinho - Sburlea, Dedu.

Sursa: www.FCBrasovFans.ro

Lucian-valencia
6th May 2008, 11:07
As dori sa stiu cand se va disputa meciul Fc Brasov-Forex

ophelia
13th May 2008, 23:22
A fost sambata si am pierdut cu 0-1

FCBrasovFans
21st June 2008, 00:06
Fostul atacant al formatiei Dinamo Bucuresti si UTA Arad, Alexandru BALTOI, a semnat in aceasta seara un contract pe 3 ani de zile cu gruparea FC Brasov ! Detalii pe www.FCBrasovFans.RO ;)