PDA

View Full Version : Roger Federer - Novak Djokovic: finala Montreal 2007



luma
12th August 2007, 10:10
Federer sau Djokovc? Asta-i intrebarea...:D

printulmiskin
12th August 2007, 10:23
Federer..asta-i raspunsul!!!

lucian_iasi
12th August 2007, 10:53
Federer va castiga,dar nu va fi deloc usor...

Truica Madalin
12th August 2007, 11:26
novak djokovic va castiga finala acum nu-l mai poate opri nimeni dupa meciul de azinoapte
in setu doi s-a cam jucat cu nadal (am vazut meciul in direct :) )dar in primul set i-a cam dat batai de cap nadal....in fine djokovic castiga!!

lucian_iasi
12th August 2007, 11:31
Si eu am vazut meciul in direct :) si Djokovic a jucat bine...insa a facut si cateva greseli neasteptate...totusi la mingile de break pe care le-a avut Nadal s-a descurcat foarte bine.Insa cu Federer nu cred k va castiga.

Truica Madalin
12th August 2007, 11:47
Si eu am vazut meciul in direct :) si Djokovic a jucat bine...insa a facut si cateva greseli neasteptate...totusi la mingile de break pe care le-a avut Nadal s-a descurcat foarte bine.Insa cu Federer nu cred k va castiga.

sa fie si cum spui tu ....djokovic e un jucator forte bun:yeah: dar totusi m-am cam saturat sa tot fie mediatizati federer si nadal:(

lucian_iasi
12th August 2007, 11:49
Fiecare cu parerea lui..insa toti de pe acest forum stiu ca eu nu sunt fan Federer.Insa asa cred eu,ca el va castiga azi.

luma
12th August 2007, 11:50
Eu nu am vazut nici unul din meciurile lui Novak. Dar, luand in calcul si plusul de incredere...greu pentru Federer, care nu-i in cea mai stralucita forma, dar nu imposibil.:)

TenisFan
12th August 2007, 11:50
Eu zic ca va castiga Nadal...Cand e meciul?Cu cine joaca in finala?Are cineva idee?La cat e meciul?Joaca dupa Oltenat sau inainte? :(
Fedex http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/15.gif
There's no other way...Ca-n reclama... :(

luma
12th August 2007, 11:52
:thinkso: Adica? Ce finala, de unde Nadal si ce-i aia Oltenat? :D

06cristi
12th August 2007, 11:55
la ce ora e meciul djokovic cu federer?e pe sportklub?

lucian_iasi
12th August 2007, 11:57
Nu crd k va fi pe sport klub.Finala va incepe pe la 21.Daca ai instalat sop cast,va fi pe star sports finala.

Truica Madalin
12th August 2007, 11:59
la 21:00 pe sportklub :)

TenisFan
12th August 2007, 12:00
Eu vreau sa mai astept sa vedem daca intelege cineva tipul meu de gluma...Daca observi inainte de afirmatiile alea am pus retarded joke intre paranteze drepte... ;) Asa cum si quote este in paranteze drepte atunci cand e vorba despre un citat...In consecinta afirmatiile alea fac parte din categoria "retarded joke" adica tradus in romana gluma tampita,retarda... :shocked: Daca te uiti la rubrica in care am eu echipa favorita ai sa vezi ca scrie " Oltenatu' "...Eu sunt din Craiova si evident tin cu Universitatea si in loc sa-i spun cum i se zice de obicei ii spun Oltenat denumire tot asa ironica la adresa faptului ca banatenii aveau sloganul Banatul ia campionatul...A nu se intelege ca am ceva cu ei chiar imi plac si-i consider cei mai civilizati indivizi din Rromania dar na cand vine vorba de fotbal... :D :evil:
Later edit: si de asemenea gluma este indreptata si catre tot soiul de fani de ocazie(adica pariori) care se declara fani ai acestui sport si care vin si intreaba tot soiul de intrebari stupide: cand se joaca?cum se joaca?cine joaca? samd

Truica Madalin
12th August 2007, 12:05
Eu vreau sa mai astept sa vedem daca intelege cineva tipul meu de gluma...Daca observi inainte de afirmatiile alea am pus retarded joke intre paranteze drepte... ;) Asa cum si quote este in paranteze drepte atunci cand e vorba despre un citat...In consecinta afirmatiile alea fac parte din categoria "retarded joke" adica tradus in romana gluma tampita,retarda... :shocked: Daca te uiti la rubrica in care am eu echipa favorita ai sa vezi ca scrie " Oltenatu' "...Eu sunt din Craiova si evident tin cu Universitatea si in loc sa-i spun cum i se zice de obicei ii spun Oltenat denumire tot asa ironica la adresa faptului ca banatenii aveau sloganul Banatul ia campionatul...A nu se intelege ca am ceva cu ei chiar imi plac si-i consider cei mai civilizati indivizi din Rromania dar na cand vine vorba de fotbal... :D :evil:
Later edit: si de asemenea gluma este indreptata si catre tot soiul de fani de ocazie(adica pariori) care se declara fani ai acestui sport si care vin si intreaba tot soiul de intrebari stupide: cand se joaca?cum se joaca?cine joaca? samd

finala este cam prin timpul oltenatului...:P
P.S. ii batem pe clujeni

luma
12th August 2007, 12:06
"Retarded joke" am vazut. Ca ai facut o salata frumoasa din cuvintele "finala", "Nadal" si "Oltenat" am vazut.:D Ca habar n-aveam ce este aia Oltenat, ai vazut si tu.:P Dar tot nu pricep ce legatura are cu Federeru meu :D si cu finala de azi. Decat ca este o..."retarded joke". :happy

lucian_iasi
12th August 2007, 12:09
la 21:00 pe sportklub :)

NU..la 20:00 dau din bundesliga Nurnberg-Karlshrue(inregistrat),iar la 22,Lens-PSG(direct)..finala va fi de la ora 24,inregistrata

06cristi
12th August 2007, 12:10
la 21:00 pe sportklub :)

mersi.

Truica Madalin
12th August 2007, 12:11
da cred ca finala nu se va vedea in direct la sportklub pentru ca la ora 22:00 Fotbal: Lens - PSG, in Ligue I si de termina la 00:00 cand va incepe Tenis: ATP Masters Series, la Montreal(inregistrata finala)

TenisFan
12th August 2007, 12:12
"Retarded joke" am vazut. Ca ai facut o salata frumoasa din cuvintele "finala", "Nadal" si "Oltenat" am vazut.:D Ca habar n-aveam ce este aia Oltenat, ai vazut si tu.:P Dar tot nu pricep ce legatura are cu Federeru meu :D si cu finala de azi. Decat ca este o..."retarded joke". :happyEu din postul tau inteleg ca apreciezi faptul ca ma pricep la salate de cuvinte... :shocked: Federerul tau nu e al tau e al urmasilor urmasilor nostri acum si-n vecii vecilor(era si-un pururea pe undeva) => Amin! Dar ca sa raspund trebuia sa observi ca pe langa faza cu retarded joke am mai scris in postul ala si altceva...Serios de data asta: ziceam ca Djoko nu are sanse si ca nu poate fi decat un singur invingaretz... :cool:

06cristi
12th August 2007, 12:14
NU..la 20:00 dau din bundesliga Nurnberg-Karlshrue(inregistrat),iar la 22,Lens-PSG(direct)..finala va fi de la ora 24,inregistrata

iar o baga la "exclusiv" ca si finala de la hamburg:mda:pana la sportklub nu am vazut chestia asta!e mai ieftin probabil pt ei

Truica Madalin
12th August 2007, 12:16
da eu cred ca e mai importanta o finala la tenis master intre federer si djokovic decat un meci din liga 1 franceza:( (macar daca ar fi si cine stie ce echipe)

06cristi
12th August 2007, 12:22
djokovic are o cota de 4.33 la pariuri sa castige deci o sa ia si el vreo 3,4 game-uri in fiecare set:)

lucian_iasi
12th August 2007, 12:25
Eu nu prind sportklub,asa ca o sa-l vad pe star sports.

vassy
12th August 2007, 13:12
Federer inca nu a avut un adversar pe masura, deci nu prea putem spune cat e de in forma, cred ca Djokovic e cel care ii poate pune probleme, Federer in 3 seturi :D

BMW Power
12th August 2007, 21:17
Formidamil Novak. Din game-ul 2, a facut break. A prins o zi mare, ca si cea cu Nadal.

BMW Power
12th August 2007, 21:22
Ii merge tot, forhand-ul, backhad-ul, asii....e in zile mari.

BMW Power
12th August 2007, 22:05
7-6 Primul set luat de Novak.

BMW Power
12th August 2007, 22:06
Formidabil jocul lui Novakk in game-ul 12.

ixchell
12th August 2007, 23:12
a prins o zi bune djokovic ... cred ca e primul dupa multa vreme care l-a invins pe federer la tiebreak ...

pacat ca de setul 3.... incepuse asha de bine ...

luma
12th August 2007, 23:15
Tie break...

Lover
12th August 2007, 23:19
5-1 djoko in TB...incredibil
inca 2 puncte, si pierde marele federerus :evil:

lucian_iasi
12th August 2007, 23:20
6-1 ptr djokovic in tiebreak

vassy
12th August 2007, 23:21
si in finala se joaca tiebreak in setul decisiv... ce tampenie

Truica Madalin
12th August 2007, 23:22
sal am vezit de la meci cum merge finala?

dianac
12th August 2007, 23:22
ce frumos a terminat, felicitari mai novak!

luma
12th August 2007, 23:23
Federer - Djokovic 6-7 6-2 6-7
Felicitari Novak Djokovic!
Astazi a demonstrat ca este un adevarat campion.

lucian_iasi
12th August 2007, 23:24
sal am vezit de la meci cum merge finala?

A castigat djokovic cu 7-6(7-2 in tiebreak),2-6,7-6(7-2 in tiebreak)


Tre sa recunosc ca nu ma asteptam..felicitari Novak Djokovic

ixchell
12th August 2007, 23:25
shi al 2lea tiebreak pierdut de federer ...shi novak cahstiga...

se pare ca federer shi nadal vor avea o noua problema : djokovic ...

TenisFan
12th August 2007, 23:26
Mult mai bun Djokovic...Mult mai solid... ;) Eu sunt contrariat...Nu stiu daca Federer n-a mai putut sa mearga intr-o viteza superioara sau Djokovic a crescut chiar asa de mult...Evident ca a crescut foarte mult doar i-a batut pe numarul 2 si 3 mondial ca sa ajunga in finala dar Federer a jucat de-a dreptul catastrofal punctele importante...Si aici s-a facut diferenta...Daca pana acum el le juca foarte bine pe astea acum tocmai la acest capitol n-a excelat...Totusi cred ca este o scadere de forma in jocul lui Federer...Nu mai loveste forehand-ul la fel de bine greseste foarte mult cu el greseli necaracteristice lui pana acum...Eu cred ca trebuie sa se intoarca la radacini daca vrea sa-si apere coroana la US Open...Adica sa se duca iar pe terenul de tenis si sa joace si sa munceasca...Chiar daca meciul a fost strans eu cred ca Federer nu mai e cel de acum un an,doi,trei... ;) Felicitari lui Djokovic pentru o performanta remarcabila...I-a dinamitat pe primii 3 jucatori ai lumii pentru a castiga trofeul... ;)

luma
12th August 2007, 23:33
:huhu: In franceza...nu stiu boaba! :headbang:

Truica Madalin
12th August 2007, 23:46
v-am spus tuturor ca novak castiga si nu m-ati crezut :)

Truica Madalin
12th August 2007, 23:47
a fost meciul tranzmis live de vreo tv?

luma
12th August 2007, 23:50
Eu l-am vazut pe StarSports.

Truica Madalin
12th August 2007, 23:51
star sport? nu am auzit

lucian_iasi
12th August 2007, 23:55
Trebuie sa ai sopcast instalat

Sorin Blaj
12th August 2007, 23:56
Federer - Djokovic 6-7 6-2 6-7
Felicitari Novak Djokovic!
Astazi a demonstrat ca este un adevarat campion.
FELICITARI DJOKOVIC!!!

La cum a jucat ieri, ma bucur ca Nadal a pierdut la Djokovic, pentru ca nu avea forta necesara sa-l invinga pe Federer.

Adevarul este ca nu credeam ca Federer poate fi invins la Montreal.

luma
12th August 2007, 23:57
star sport? nu am auzit
Cu SopCast...A pus adresa Vassy, pe threadul turneului.:)