PDA

View Full Version : HIM la Sibiu!



ovi sibiu
19th May 2006, 13:38
Fundatia ARTMANIA are placerea de a anunta oficial publicului si reprezentantilor mass media, prezenta in premiera in Romania, a celebrei formatii finlandeze H.I.M, in cadrul primei editii a Festivalului ARTMANIA, ce se va desfasura in perioada 14-16 iulie 2006, la Sibiu.
Concertul va avea loc sambata, 15 Iulie, in Piata Mare a Sibiului, unde H.I.M intentioneaza sa filmeze si un DVD care sa cuprinda atat secvente live din concert dar si imagini din orasul medieval din inima Transilvaniei si din imprejurimile lui.

Swisstec
20th May 2006, 17:32
Sau nu, ca e gripa aviara si am auzit ca sunt inchise drumurile prin jur si mi-e greu sa cred ca vor mai veni daca nu se rezolva chestia asta... Pacat! Cat costa biletul???:D Sau e fara?:mda:

ovi sibiu
29th May 2006, 22:28
Dintr-un ziar local, Tribuna: ""Concertul de la Sibiu va fi o exclusivitate nu numai pentru România ci şi pentru întreg turneul mondial de promovare al ultimului album Dark Light, având în vedere că spectacolul va avea o scenografie specială inspirată de tenta medievală a Pieţei Mari, din Sibiu, unde se va desfăşur concertul.

Festivalul Artmania va cuprinde expoziţii, lansări de carte, proiecţii de film, work-shop-uri şi multe concerte, alături de H.I.M. - Amorphis, Luna Amară, Silentium, Kumm, Carmen Gray.

Biletele se găsesc în reţeaua de magazine Diverta lista punctelor de vânzare se află pe www.artmaniafestival.ro - dar şi online pe: www.myticket.ro""

Swisstec
30th May 2006, 20:08
Vreau si eu!!!:D Sa scapam de gripa asta aviara! :mda:

adriana18p
1st June 2006, 18:21
biletul costa 650.000 si se gasesc la magazinele diverta
s-au pus in vanzare cam de o luna,deci cam greu sa mai gasiti bilete dar cine stie poate aveti noroc

lolo_grupa_c
21st June 2006, 13:07
in deschidere...NIGHTWISH...

Swisstec
23rd June 2006, 00:27
Serios??? Nu cred... :D

lolo_grupa_c
23rd June 2006, 11:52
mai intereseazate pe siteul celor de la him...

adriana18p
27th June 2006, 22:54
cum sa fie mey in deschidere nightwish
nightwish e o formatie prea mare ca sa deschida un concert
in deschidere de la noi canta luna amara si ink o formatie finlandeza

Swisstec
29th June 2006, 00:19
Nightwish canta in 14, seara, isi lanseaza End of the/an Era sau asa ceva, DVD...

lolo_grupa_c
30th June 2006, 11:08
cum sa fie mey in deschidere nightwish
nightwish e o formatie prea mare ca sa deschida un concert
in deschidere de la noi canta luna amara si ink o formatie finlandeza

mai citeste si tu ceva ......de ce se contrazice lumea fara sa cunoasca noutati???....:rosu:

realmadrid.com
30th June 2006, 18:56
Vad ca si tu te contrazici fara sa ai habar ;). Adriana are dreptate, Nightwish este prea mare sa deschida un concert ;).

"NIGHTWISH, una dintre cele mai de succes formatii finlandeze, isi va prezenta cel mai recent DVD "End Of An Era" la Festivalul ARTMANIA, in Sibiu.
Lansarea in Romania va avea loc la sala Thalia, pe 14 iulie, in prezenta lui Ewo Pohjola, managerul trupei, insa pentru cei mai nerabdatori fani NIGHTWISH am pregatit ceva special. O proiectie "End of an Era" va avea loc pe 15 iunie la petrecerea de lansare a Festivalului ARTMANIA, in Bucuresti."

lolo_grupa_c
30th June 2006, 20:55
ramane de vazut....

adriana18p
19th July 2006, 15:15
poze de la concert :D:)

adriana18p
19th July 2006, 15:16
concertul o sa fie transmis de tvr2 duminik de la ora 20:00 si tine o ora si jumatate