PDA

View Full Version : Etapa 28 - 19/21 mai 2006



relansat
19th May 2006, 00:01
Etapa se deschide azi cu 2 meciuri:

Gloria Bistrita - Farul Constanta 2.10 3.20 2.95

Fc Vaslui - Politehnica Iasi 1.65 3.40 4.35

-------------------------------------------------------

Gloria - Farul un meci de 1x2, cu un plus pt Farul care mai are un gram de motivatzie, ocupand in momentu` de fatza un loc 5

Pronostic x2 1.53

FC Vaslui - Poli Iasi, derby`ul Moldaviei cum l`am numit in ultimu` timp in statusurile mele de pe messenger ... dupe ultimile prestatii

ale vasluienilor si cei trei titulari care lipsesc din echipa oaspete indica semnul 1, avand in vedere ca matematic echipa nu este salvata de la retrogradare

Pronostic 1 1.65

--------------------------------------------------------------


Restu` meciurilor:

Poli Timisoara v Otelul Galati 1.67 HT x2 (eventual x)

Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti 2 1.60

National Bucuresti - Pandurii under 2.5

CFR Cluj - Rapid Bucuresti 1x 1.74

Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 2 2.10 (x2 pentru siguranta)

Jiul Petrosani - Bacau 1 1.33

gabi94
19th May 2006, 00:14
In linii mari subscriu la cele zise de Relansat cu mici exceptii :

Poli Timisoara v Otelul Galati 2 -4.3 (eventual pentru securizare X2-1.9)
Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 1X -1.53

Moshu
19th May 2006, 00:16
National - Pandurii mi se pare meci clar de 1....

gabi94
19th May 2006, 00:31
National - Pandurii mi se pare meci clar de 1....
Ce se pare a fi clar este doar in aparenta...ce motivatie mai are National? pe cand Pandurii mai pastreaza inca sanse sa evite retrogradarea..

ady51a
19th May 2006, 00:32
Eu merg pe 2 la National - Pandurii

1. National echipa fara nici o grija in acest final de campionat (au cam pierdut lupta si pt cupa Intertoto, dar conform situatiei de anul trecut nu te poti inscrie in Intertoto daca mai ai sanse de participare direct in Uefa si mai au atata timp cat Rapidul mai poate castiga titlul), pot motiva o eventuala infrangere prin moralul scazut dupa finala cupei, oboseala dupa 120 minute jucate.
2. Pandurii sunt la 3 puncte distanta de Jiul care mai are de jucat cu Bacaul, Steaua si Rapid deci mai poate acumula cel mai probabil 3 puncte cu Bacaul daca Steaua si Rapid se bat pentru titlu pana la final.
3. Pandurii mai are de jucat dupa meciul cu National acasa cu Poli Timisoara si la Galati cu Otelul in ultima etapa.
Nu stiu care este urmatorul criteriu dupa rezultatele directe (Ambele meciuri din campionat Jiul - Pandurii s-au terminat egal 1-1) cel mai probabil numarul mai mare de victorii, capitol la care Pandurii o sa stea mai bine daca mai obtine 2 victorii ( cu National, Poli sau Otelul) iar Jiul numai una (cu Bacau). In acest moment ambele au cate 5 victorii in campionat.

Asadar merita incerat: National - Pandurii 2 cota 3.30 :ok:
Inspiratie maxima!!!

Celso
19th May 2006, 10:21
pai de ce sa nu merite ma...lam vazut pa Marin Condescu spunand...cu o mare nonsalanta....''o sa vedeti ca Pandurii nu vor retrograda''...ce mai vreti...plus pt National odata cu finala cupei ..sa cam terminat sezonu...asadar nu aveti frica pa X2:ok:

Kainsashiki
19th May 2006, 15:30
Poli Timisoara v Otelul Galati 1
Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti 2
National Bucuresti - Pandurii X2
CFR Cluj - Rapid Bucuresti 1X
Sportul - Steaua X
Jiul - Bacau 1X2 (ma abtin de la asta)

iuli
19th May 2006, 21:41
offfff....sa va povestesc din nou...

am scris inainte de meciul pandurii-arges ca pandurii vor castiga 9 puncte cu arges, national si otelul...

am un prieten din tg jiu...dintr-un sat de pe langa sau comuna, nu stiu :P care e in acelasi sat cu condescu...

de pasti condescu a venit la el in sat, sa sarbatoreasca cu familia si a zis ca vor obtine cele 9 puncte cu echipele amintite mai sus...

eu am incredere in el si cred ca o poate face :drak:

ultimul meu pariu va fi asta, cred...

mai am niste banii in desfasurare....depinde f mult de acest bilet pe care il am

cya :P

iuli
19th May 2006, 21:44
am uitat un lucru insa baieti :P

Felicit echipa Politehnica Iasi pentru ca si-au aparat corect sansele si in primul rand il felicit pe Marius Popa...

Aceleasi prestatii le doresc echipei FC Vaslui, insa in etapa urmatoare alt blat:

Bacau-Vaslui...

:cya:

Dudubetwin
19th May 2006, 22:47
inca un lucru ,.. cine`i "Marius" Popa ?? :D ... pe antrenoru` de la Poli. Iasi il cheama Ionutz Popa

TaciAcolo
20th May 2006, 00:35
dap iuli ai dreptate am fost pe stadion la pandurii-fc arges si toata lumea o vazut ce meci o fast daca nu era in stare pandurii sa bage mingea in poarta creca dadeau aia autogol :)) si mia placut scenariu cu penalty ratat si apoi din corner scapa vintila mingea in poarta :))) da las ca-i bine pai decad vaslui sa fac blaturi :P

tchibos
20th May 2006, 00:35
Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti 2 -> asta mi se pare cel mai sigur


CFR Cluj - Rapid Bucuresti -> aici eu merg pe 2 sau x2

Sportul - Steaua sper sa iasa 1, asa voi paria

Poli Timisoara v Otelul Galati x2

in rest nu ma bag

razwan_vs
20th May 2006, 08:34
Arges-Dinamo 2
CFR Cluj-Rapid 1x
Sportul-STEAUA X2
Poli timisoara-Otlelul 1
NAtional-Pandurii 2

eddy
20th May 2006, 10:50
National - Pandurii 2 (X2)
Poli Timisoara-Otelul 1X
Arges-Dinamo 2
Sportul-STEAUA 2

iuli
20th May 2006, 11:21
loooooool....stiam eu bagheera ca am gresit :P

nu mai stiam cum il cheama... :D :D :D

Celso
20th May 2006, 11:29
Pandurii nu cad ...Jiul va cadea..sa vedeti..daca nu Vasluiu:drak:

Moshu
20th May 2006, 22:43
National - Pandurii mi se pare meci clar de 1....
:ok: :ok: :ok:

relansat
22nd May 2006, 10:38
Au fost cateva surprize in aceasta etapa, mai ales pentru un om in special care vede numai blaturi in liga si cunoaste din surse proprii

ca pandurii vor castiga 9 puncte in cele 3 etape ramase ... luatzi de va impushcatzi buey cunoscatorilor !!!

Sportu` a jucat slab, ashe cum multi asteptau ... motivu` este unul destul de simplu: echipe de genu` National, Sportu` clacheaza in momentu` in

care joaca sub presiune ... un alt meci suspectat a fost cel de la Vaslui, in care echipa gazda a jucat superb cu precadere in repriza a doua in care

Iasul nu a miscat nimic ... prima repriza o pot categorisi ca fiind una slaba, in care s`a marcat un gol din greseala fundasului concitadin ...

la fel de bine pot spune ca si golul nostru a fo` marcat cu noroc (lucru` care ne`a lipsit in cele vreo 4 faze clare din care n`am marcat) - un gol parabil,

desi a fo` la vinclu :) ... o greseala mare a arbitrului deaconu: neacordarea cartonasului rosu jucatorului iesean, Ciobanu` la faultu` asupra lu` Croitoru`

p.s: iuli, ai cuvantu` meu ca din momentu` in care voi intru MOD pe pariuri orice post de`al tau aerian si lipsit de argumente va fi "sters"

iuli
22nd May 2006, 10:55
comunismul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

felicitari lui poli iasi si lui ionut popa !!!!!!

felicitari lui FC Arges, Gloria, National (mai e vreuna) :P

Vaslui s-a salvat oricum... :D :D :D

Stiaua 2-vaslui si vaslui-Stiaua

Vaslui castiga la stiaua 2 si se salveaza, in ultima etapa dandu-le punctele stilei...

jos blaturile !!!!!!!

Celso
22nd May 2006, 11:25
Constantin Iacov a lansat un atac fără precedent la adresa lui Porumboiu, Simota şi Rednic.
Īn replică, Porumboiu a spus: “Cu o oră īnainte de meci m-a sunat Iacov să-mi spună că Marin Condescu se află lāngă el cu o geantă plină cu bani. M-a īntrebat dacă nu vreau să plusez.” ....nu mai sunt aranjamente.....OARE?:rolleyes:
Voi discutati ca nu mai sunt aranjamente...si astia abia acum vor sa inceapa o noua revolutie....presimt ca vor iesi ceva scantei...

relansat
4th June 2006, 17:06
Rezultate

Gloria Bistrita - Farul Constanta 1-0

FC Vaslui - Politehnica Iasi 1-1

FC Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti 0-1

FC National - Pandurii Tg. Jiu 3-2

Poli Timisoara - Otelul Galati 0-2

CFR Cluj - Rapid Bucuresti 1-3

Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 1-2

Jiul Petrosani - FCM Bacau 2-0