PDA

View Full Version : Stimata redactie Onlinesport



radutheodor
18th May 2006, 19:35
"Sa vad eu pe unul care zice ca a fost blat! N-am stat linga Sechelariu ca sa nu se interpreteze. Daca batem pe Sportul, putem sa sarbatorim titlul, ca doar nu o sa ne impiedicam de Jiul sau de Vaslui (???!!!)", a spus apoi finantatorul stelist.
citat din Onlinesport.ro, joi 18 mai 2006

Nu inteleg nedumerirea dvs. vizavi la cele spuse de Becali. Acum doi ani, cand Gigi declara ca vom ajunge in finala cupei UEFA si nu ne va sta nimeni in cale, ati pus cumva (???!!!) semnele acestea de indoiala cu privire la corectitudinea meciurilor Stelei ce vor urma in UEFA?

Anul acesta, cand am picat in grupa cu Lens, Sampdoria, Hertha si Halmstad si Gigi a zis ca ne vom califica de pe primul loc in grupa aceasta, ca nu are cine sa ne bata acolo, Gigi se referea cumva la blaturi cu Lens, Sampdoria si Hertha?

De asemenea, Gigi a declarat inaintea a 90% din meciurile acestui sezon "nu are cine sa ne bata pe noi dom'le, nu se pun ei cu noi". A facut aceleasi declaratii si inaintea meciurilor cu Dinamo si cu Rapid. Se referea cumva la un blat cu Rapid si Dinamo? De asemenea, Gigi spune acum "batem pe Sportul si suntem campioni". Stie cumva Gigi de un blat cu Sportul?

Atunci ce atata penibilitate in ziarul dvs vizavi de acest subiect? Mi se creeaza o greata din ce in ce mai mare pe zi ce trece cand va citesc.

One-Man Show
18th May 2006, 19:41
Iti pierzi timpu' cu Grinchu' shi soricatele ce-l inconjoara; ashtia nu ishi pot capacita urma de creier in efortul suprem de a descifra tainele fenomenului fotbal (la celelalte sporturi se descurca la fel - execrabil).

Universal
18th May 2006, 19:55
Perfect de acord cu Radu,imi amintesc de vorbele lui G.Becali, si sincer o aprte l-am crezut,numai ca Steaua a ratat la mustata calificarea in finala,stiam ca vor ajunge anul acesta departe.Si stiam ca Steaua se va bate si ami tare la titlu. Si il va lua si anul acesta.NU sunt sigur,sunt foarte sigur.Asa am fost mereu.

Paul
18th May 2006, 20:02
threadul se muta unde e locul lui :D

One-Man Show
18th May 2006, 20:06
threadul se muta unde e locul lui :D

ai shi tu o ocupatie aku'...:rolleyes:

Onlinesport vrea parerea voastra
18th May 2006, 21:35
"Sa vad eu pe unul care zice ca a fost blat! N-am stat linga Sechelariu ca sa nu se interpreteze. Daca batem pe Sportul, putem sa sarbatorim titlul, ca doar nu o sa ne impiedicam de Jiul sau de Vaslui (???!!!)", a spus apoi finantatorul stelist.
citat din Onlinesport.ro, joi 18 mai 2006

Nu inteleg nedumerirea dvs. vizavi la cele spuse de Becali.
In conditiile in care Vasluiula a batut pe Dinamo la Bucuresti, iar Steaua a avut rezultate slabe dupa eliminarea din Cupa UEFA, credem ca semnele de intrebare sunt foarte, dar foarte justificate.

il cappo
19th May 2006, 00:11
semnele de intrebare le puteati pune in afara citatului si urmate de un comentariu d-al vostru ...
...iar faptu' ca Vasluiul a batut pe Dinamo nu inseamna ca-s invincibili ...
...asa ca... :rosu:...pt. voi

radutheodor
19th May 2006, 00:19
Si Otelul a batut pe Dinamo la Bucuresti si a luat bataie cu 3-0 de la Steaua si 4-0 de la Rapid

Si CFR Cluj a batut pe Dinamo si a luat bataie de la Steaua si probabil si de la Rapid

Si Poli Iasi a luat un punct de la Dinamo in Groapa si a luat bataie cu 4-1 de la Rapid.

Apropo, cine nu a batut inca pe Dinamo?

Oricum, tot cartonasul rosu pentru voi :rosu:

Si inca ceva, tot nu mi-ati raspuns la intrebare: cand Gigi Becali a zis ca nu stam la discutii cu Lens si Sampdoria ... semnele de intrebare lipseau pentru ca echipele astea nu batusera pe Dinamo?

Si pe post de final: daca meciul de la Bacau a fost blat, blat a fost si cu Shelbourne? Cand si-au bagat saracii aia de 3 ori jumate singuri in poarta la cele 4 goluri ale lui Steaua?

Nene, cand nu e, n-ai de unde sa ceri. Bacau=Shelbourne=Vaslui=Arges=autobaze in poarta, valoare nula.

Nu incercati voi sa scoateti Vasluiul acum echipa, ca stim cu totii cum au castigat la FC National in Cotroceni. Meciul ala de ce nu l-ati propus la vot de blat? Again, :rosu:

Nu cer sa va scuzati pentru maniera penibila in care scrieti la ora actuala, cer sa va indreptati si sa fiti echidistanti.

Dar ca toate lucrurile in Romania, ati mers drept cat ati avut de la 100 de vizitatori la 100.000 si acum v-a acaparat ... sa nu zic cine. Pacat. Libertatea este oprimata clar in Romania :ok:

delaparis
19th May 2006, 00:19
In conditiile in care Vasluiula a batut pe Dinamo la Bucuresti, iar Steaua a avut rezultate slabe dupa eliminarea din Cupa UEFA, credem ca semnele de intrebare sunt foarte, dar foarte justificate.

Normal ...
De acord 100% ...

Vadim
19th May 2006, 00:20
...iar faptu' ca Vasluiul a batut pe Dinamo nu inseamna ca-s invincibili ...
Personal Vasluiul mi se pare o echipa a naibii de incomoda. Iar in sport nu poti face afirmatii ca ale lui Becali, de genul ca "cine sa ne bata"... Ori ai aranjat si atunci e normal, fie esti prost si nu stii cum e sportul. Iar de meciul asta mai vorbim, sa vedem cum o sa ii bata lui Becali inima ca la iepuri, nu de alta dar dupa fiecare meci da impresia ca a facut cel putin o nastere prin cezariana...

delaparis
19th May 2006, 00:22
Apropo, cine nu a batut inca pe Dinamo?

:ok:

TSKA MOSCOVA ... de exemplu (cistigatoarea UEFA 2005) citeste ... presa ...

Onlinesport vrea parerea voastra
19th May 2006, 00:23
Si inca ceva, tot nu mi-ati raspuns la intrebare: cand Gigi Becali a zis ca nu stam la discutii cu Lens si Sampdoria ... semnele de intrebare lipseau pentru ca echipele astea nu batusera pe Dinamo?
Lipseau pentu ca nimeni nu isi inchipuie ca meciurile alea puteau sa fie aranjate si oricum pe vremea aia gigi abia incepuse sa dea el pronosticuri de astea totale, fara nici o acoperire. La fel cum face acum.

In rest depinde de subiecte, incercam sa fim cat de obiectivi se poate. Si chiar putem, crede-ma.

Klingon
19th May 2006, 03:18
Este ca fanii le uita repede profetiile gresite, dar nu le uita niciodata pe cele corecte. Iar din galagia admirativa a fanilor (de aceea sunt fani, nu?) se nasc marii profeti. :drak:

Nu sunt expert in fenomenul Jiji, dar imi amintesc cel putin doua profetii gresite ale lui: cu Rosenborg si cu Middlesbrough. In primul caz, la coborarea din avion pe taram norvegian a spus ca "batem cu 3-0 si gata". In al doilea caz a spus ca Boro nu este o echipa sa elimine Steaua. :rolleyes:

Sunt sigur ca un critic atent al lui Jiji mai poate insira inca 20 de profetii gresite. Eu nu sunt un astfel de critic, mie omul imi provoaca o reactie instictiva de respingere, asa ca stau departe de tot ce inseamna el. Pe cat posibil. /hello

P.S. De curiozitate, imi poate spune cineva daca Jiji a profetit vreodata ca Steaua pierde?

leo.mocanu
19th May 2006, 10:27
Nu sunt stelist, dar nu pot sa nu remarc atatea semne de intrebare la un meci intre campioana si echipa care n-a fost in stare sa castige mai nimic pe teren propriu in acest retur, pierzand aproape tot, chiar cu echipe amenintate cu retrogradarea.
E fireasca, jurnalistic vorbind, o astfel de atitudine: Daca scrii ca echipa campioana a castigat pe terenul ultimei clasate, atunci care e senzationalul acestei stiri?

georg40
17th October 2006, 19:09
Stimata redactie !

Mie mi-a fost anulata astazi o scurta interventie, unul dintre moderatori,se pare, s-a simtit ofensat, eu am crezut intotdeauana ca numai femeile nu inteleg ironiile...
Cu alte cuvinte moderatorii pot scrie orice prostii, iar daca li se raspunde cu aceeasi moneda, ei au dreptul sa taie si sa spanzure ?
Eu va scriu din Germania, urmaresc onlinesport cu regulariataate, si am dorinta de a aduce un aport la acest Forum. Daca insa practica este asa cum o constat astazi, nu-mi vine greu sa renunt.
Un raspuns al Dv. m-ar onora nespus de mult.
Cu stima,
georg40

Vadim
17th October 2006, 19:53
"Anulata o scurta interventie"? Nu inteleg despre ce e vorba.

georg40
17th October 2006, 21:04
"Anulata o scurta interventie"? Nu inteleg despre ce e vorba.

Este vorba de interventia in Threadul Steaua-Real Madrid, azi ora 11,43, si inlocuita cu textul:

georg40
This message has been deleted by sun. Reason: du -te tu

Astept un raspuns.

Vadim
17th October 2006, 21:11
Ce ai scris acolo exact?

georg40
17th October 2006, 21:45
Ce ai scris acolo exact?

Chiar exact-exact nu-mi amintesc, am raspuns la un mesaj in care erau amintite vreo...20 de feluri de broaste !
In sensul ca lac sa fie, asa cum ne spune moderatorul(managerul), broaste sunt destule !
Si am intrebat daca acesta este noul nivel al forumului sub impulsul unui moderator/manager ?
Cam atat, nici un fel de acuzatii, injurii etc., nu este stilul meu.
Ceea ce observ acum este insa ca a disparut si interventia la care raspunsesem eu, se pare ca cineva a avut interesul sa stearga urmele.
Iti spun sincer, putem sa mai discutam la tema, eu personal sunt total nemultumit si as dori claritate.

Vadim
18th October 2006, 16:00
Ce aveau de a face broastele cu Steaua - Real? O fi fost offtopic si de aia a fost sters. Nu vrea sa ascunda nimeni nici o urma (?!), sa nu cadem in altele, lumea e libera sa isi exprime liber punctu de vedere, dar sa fie cat de cat pe subiect. Pentru broaste exista cred Diversele.

ps: da-mi link la mesajul sters.

georg40
18th October 2006, 19:05
Sa nu fiu inteles gresit. La ceea ce am raspuns eu s-a simtit sifonat autorul acestei "inteligente" interventii cu...broastele ! Sie trebuie sa fier cineva cu posibilitatea de a indeparta teste din Forum. Logic , nu ?
Daca a fost un coleg de-al dumitale ar trebui sa arate curaj si sa explice de ce a procedat astfel. Mai mult la aceasta tema nu mai am de spus. Pentru mine chestiunea este incheiata, cu dezamagirea de rigoare.Pacat.

PS: cine putea scrie asta :"georg40
This message has been deleted by sun. Reason: du -te tu"

Ma pricep la cuvinte incrucisate, insa textul citat nu-l pot descifra...

Vadim
18th October 2006, 19:12
Lac sa fie, caci asa cum ne asigura un Manager mai sus, broaste sunt destule.

Si inca o intrebare: acesta este nivelul Managerilor in Forum ?
Asta e mesajul. Sun a procedat bine din punctul meu de vedere, nu stiu ce cred si altii. Era offtopic.

GruppoApparte
18th October 2006, 19:15
era offtopic intradevar , dar sun a interpretat mesajul altfel ... si georg40 are dreptate si vadim ... in concluzie moderatorul a procedat corect dar el nu cred ca a considerat ca este offtopic ci cu totul altceva dupa ceea ce scrie aici ""This message has been deleted by sun. Reason: du -te tu""
asa ca mai mare atentie data viitoare si ar trebui specificat cand se sterge acolo la reason Offtopic pt a nu mai exista suspiciuni banuieli ...

georg40
18th October 2006, 20:34
Oameni buni, sa ramanem la subiect.
Cine a scris interventia cu broastele ? Aia era cum ziceti voi offtopic. Hai sa nu intoarcem logica: intai vine cauza si apoi efectul, si nu invers !
Iar acest "du-te tu" a fost in orice caz o ofensa, daca citesti atent printre randuri...Cum sa interpretez eu o asemenea remarca ? Ma mir ca s u n nu a gasit inca de cuviinta sa se anunte pentru a clarifica lucrurile si a-si cere eventual scuze.Pacat. Cine da , trebuie sa stie sa si primeasca. Atata am avut de spus, de mine nu mai auziti la acest subiect nici o vorba.

Vadim
18th October 2006, 20:45
Poate mai au si moderatorii unele iesiri, sunt multe mesaje pe forum, cum nu s-a pierdut un mesaje de mare referinta cred ca discutiile sunt inutile. Eventual Sun se poate uita de unde a inceput si, daca el considera, sa ia si acolo o masura de stergere a offtopicului.

GruppoApparte
18th October 2006, 23:12
asa e, adevarul e ca uni moderatori iau toata aceasta treaba personal si nu in bunul spirit al forumului :) las georg40 ca nu ti-o dar nimeni in cap :) ai sa supravietuiesti fara un mesaj in minus :)
eu zic sa le dam credit moderatorilor ... de nu i linsam si gata :))

Vadim
19th October 2006, 00:08
E normal sa fie controverse, dar moderatorii actioneaza spre binele forumului.

six
19th October 2006, 20:15
E normal sa fie controverse, dar moderatorii actioneaza spre binele forumului.De cand plm moderatorii sterg mesaje pe motiv ca pun mai multe smileuri??????????????????????????????eu credeam ca este un site mai rasarit dar vad ca toti descultii ajung moderatori......ia verificati mesajul meu la cfr cluj-fc arges........chiar asa :no: si jur ca mk8 este cel mai idiot dintre moderatori,parerea mea :ok:

georg40
29th October 2006, 20:28
Sper sa nu fie off-topic !

O intrebare pe care n-am stiut unde sa o plasez: in Romania nu se duc ceasurile inapoi cu o ora ? Romania este acum cu doua ore inainte , iar diferenta catre MEZ (ora Europei centrale) ar trebui sa fie numai de o ora ...

Kainsashiki
29th October 2006, 20:41
In Romania este ora 20:42 acum!

delaparis
29th October 2006, 20:50
Nu nu ... e 20:51 :happy

georg40
29th October 2006, 21:13
Daca te uiti pe sina de deasupra numelui tau se vede exact: 21:50 !

delaparis
29th October 2006, 21:17
pai complicat cu ceasul asta ... :happy
Aici in Franta avem o ora de intarziere iar pc'ul meu e reglat pentru Romania dar posturile vin cu ora de aici :o:

E complicat rau :yeah:

Sa ne explice tuxie cum sta treaba :happy

georg40
29th October 2006, 22:40
pai complicat cu ceasul asta ... :happy
Aici in Franta avem o ora de intarziere iar pc'ul meu e reglat pentru Romania dar posturile vin cu ora de aici :o:

E complicat rau :yeah:

Sa ne explice tuxie cum sta treaba :happy



Cineva a sesizat treaba, acum ceasul este in ordine , o ora fata de Paris si Frankfurt...

Vadim
29th October 2006, 22:50
Hm, la mine imi arata tot ora veche.

later edit: am setat ora forumului +1, dar fiecare user in parte trebuie sa isi puna ora manual din User CP > options, pentru a fi corecta: +1.

delaparis
29th October 2006, 22:53
top exact 21:53 aii ... la paris

Vadim
29th October 2006, 23:04
Da. +1 e ora Romaniei.

georg40
30th October 2006, 12:16
M-am inselat si am jubilat prea devreme, cu o ora !

Ceasul , oameni buni, e varza, avem nevoie de un ceasornicar !
Acum la Frankfurt este ora 11,14 iar ceasul onlinesport arata 13,14. Adica o ora mai mult. Ajutor !!

Kainsashiki
30th October 2006, 12:21
seteaza`ti`l singur din c panel

georg40
30th October 2006, 12:29
seteaza`ti`l singur din c panel

Am crezut ca stiu romaneste. Cine imi traduce si mie cuvintele(?!) de mai sus ?

Kainsashiki
30th October 2006, 12:30
????????

seteaza-l tu din control panel

guevarax
3rd November 2006, 18:54
iata cum se adreseaza moderatorii cu userilor forumului OLS, in speta delaparis

delaparis : "te rog sa nu ma mai plictisesti cu ineptiile tale ... esti un zero barat dispretuit si de stelistii tai si multi prieteni ai mei "

e frumos ???

ce zici Vadime e bine asa, asta e calea la calmarea lucrurilor si la eliminarea scandalurilor ?

georg40
9th November 2006, 13:06
De ieri se putea citi in Forumul ciclist stirea ca Ivan Basso s-a angajat la Discovery Channel.
Azi apare pe Homepage aceeasi stire, adica o zi mai tarziu.
Cum devine treaba, foristii sunt avantgarda sau redactia ?

georg40
25th November 2006, 21:13
Citesc stirile de pe pagina de introdusere a OLS.

Nu stiu exact ce a zis Panduru si cum a zis, dar trebuie neaparat redat limbajul sau. Mai exista si niste puncte,puncte sau ma rog alte solutii. Ma intreb acesta este si nivelul redactorului de serviciu ?

Parazitu'1919
25th November 2006, 21:50
s'ar putea da sonoru mai incet la reclama are intra automat cu fordul ala ?
multumesc

Vadim
25th November 2006, 23:21
Citesc stirile de pe pagina de introdusere a OLS.

Nu stiu exact ce a zis Panduru si cum a zis, dar trebuie neaparat redat limbajul sau. Mai exista si niste puncte,puncte sau ma rog alte solutii. Ma intreb acesta este si nivelul redactorului de serviciu ?
Panduru a zis "sa se scrie asa: CFR a dat doua goluri de *****". Nu mi se pare urat. Daca pui c...t poate sa fie si carnat...

YoYoyOi
25th November 2006, 23:32
Si daca pui c...t sau c---t tot ***** se intelege. E aceeasi chestie.