PDA

View Full Version : Sport Arena Streetball 2006



Pages : [1] 2

vlad12
17th May 2006, 11:54
Lansez oficial invitatia de a participa la cele mai tari meciuri pe cele mai tari terenuri de baschet din Romania: terenurile Sport Arena din Politehnica.

Intrati pe streetball.sportarena.ro (http://streetball.sportarena.ro)pentru detalii, care in mare ar fi urmatoarele:

Va fi o serie de 4 turnee plus un MASTER in ultimul weekend din lunile mai-septembrie.

Inscrierea va fi gratuita, fiecare concurent va primi un premiu de la Gatorade, indiferent de ce loc va ocupa in clasamentul final.

Se acumuleaza puncte la fiecare turneu, iar la MASTER participa numai primele echipe in ordinea punctelor acumulate. Premiile aici vor fi ca prentru un MASTER...

Inscrierile se vor termina joia dinaintea concursului, vineri dimineata, se va face public tragerea la sorti si programarea meciurilor, de care se vatine 100% seama. Un teren va fi disponibil pentru antrenamentul echipelor inscrise.

Astept intrebari si sugestii, totul este perfectibil :)))). Pina luni cind incep inscrierile...

Danila
17th May 2006, 12:04
de cand asteptam asa ceva:D:ok:

eatdaworm
17th May 2006, 16:38
am citit regulamentul:
o regula dura: o echipa sa aiba aceeasi componenta toate cele 4 turnee.
stim cu totii ca lucrurile se schimba de pe o zi pe alta. forecastul meu este ca o sa fie maxim 10 echipe care o sa isi pastreze componenta(toti cei 4 mebrii) pana la master.
o regula gen macar 2 sa fie din echipa. sau capitanul sau numele echipei
asta cu aceeasi 4 e mult prea stricta.
mai e o chestia cu punctarea.
nu mi se pare corect ca finalistu sa ia cu 1 punct mai putin k winneru.
astea sunt detalii. pt ca multe lucuri mi se par incorecte.
sunt curios cum se va juka dupa 16-imi. cum se va stabili cine e pe 17 si cine pe 23 , 29 sau 32?
prietenul vostru antisocial
verde

eatdaworm
17th May 2006, 16:42
retrag chestia cu un sg punct intre locu 1 si 2
nu am fost atent
oricine poate gresi
credeti ca doar voi munciti? am si eu responsabilitati!
sunt verde de suparare

caseta
17th May 2006, 16:52
sunt Free Agent, caut echipa.
nu cer salariu mare (mid level exception merge) :P :D
abilitati: nu sar mult, dar in schimb sunt lent.

eatdaworm
17th May 2006, 18:02
caseta daca te lauzi ca esti avg inseamna ca esti chiar praf. ma jur!

caseta
17th May 2006, 18:47
caseta daca te lauzi ca esti avg inseamna ca esti chiar praf. ma jur!
nu sunt mah chiar praf ... nu de alta, dar nu ma bag sa iti fac concurenta :drak: :D

Raptor
17th May 2006, 19:14
Good job. Ramane sa vad what I can bring to it.

vlad12
17th May 2006, 22:18
referitor la unicitatea componentei echipelor, problema care s-a dezbatut pe larg cind am facut regulamentul: nu e corect ca la un turneu sa joci la o echipa, turneul viitor joci la altii pe care ii ajuti sau ii tragi in jos (e alegerea lor, iar auras pentru bani face orice :)))) joca mai bine sau daca e nevoie mai slab...), iar la master vin 4 care nu au mai jucat niciodata impreuna in formula respectiva, dar rup tot, ca sa ia premiul...

cum vom face cind verde se califica la master cu 4 echipe diferite? clar ca 3 sint descompletate cu cel putin un jucator daca nu mai multi, si tot asa, iti dai seama ca de fapt din 64 de echipe calificate sint doar vreo 8-9 reale dupa rearanjarea jucatorilor...

ne-am gindit ca maxim un om sa se poata schimba, mai ales din motive medicale, sau sa fie acceptate 2 rezerve, dar si asta poate duce la amestecarea echipelor intr-un mod care sa iti faca mari probleme la master. din punct de vedere organizatoric vorbesc...

astept puncte de vedere, fiindca repet, pina luni se pot schimba lucruri in regulament.

uvictor
17th May 2006, 22:33
Vlad, se pot inscrie si jucatori de la cluburi? Daca da, m-ai "rupt"!

vlad12
17th May 2006, 22:54
exista categorie 'pro'. daca au un component in divizia a, echipa e considerata de profesionisti.

eatdaworm
18th May 2006, 10:39
un pic de flexibilitate patroane.

vlad12
18th May 2006, 12:11
din haos ai iesit, in haos iti place sa traiesti, nici nu vreau sa ma gindesc cum o s-o termini...

fast_as_sound
18th May 2006, 13:21
urmatoru post al lu vlad ar trebui sa fie rip verde !

vlad12
19th May 2006, 23:49
eu apreciez la verde ca macar a spus ce i se pare in neregula... restul sint multumiti de regulament?

eatdaworm
22nd May 2006, 15:35
restul nu conteaza!
vrei sa spui ca aceasta competitie nu a fost special creata ptr mine?
Question:Eu daca inscriu doar 3 membrii pot la al 2-lea turneu sa mai imi iau un asociat?
sau tre sa convoc sedinta cu toti cei 4 asociati?
te rog sa nu spui ca tre sa ii bag pe toti 4 de la primul turneu. nu spune asta.
in rest la cluj am iesit pe locul 2. 11-8 in semifinale cu auras. Care este ff slab psihic.

vlad12
23rd May 2006, 00:11
da, poti schimba rezerva. sau lasa al 4lea loc liber si il poti completa la un turneu ulterior.

eatdaworm
23rd May 2006, 11:07
superb. inseamna ca ai inima even after all.

eatdaworm
23rd May 2006, 11:10
inscrierea e la terenuri?

vlad12
23rd May 2006, 12:10
da, la terenuri. in mijlocul unui cimp de verdeata...

danrogojan
23rd May 2006, 12:42
cam ce orar se estimeaza pt streetbalul din weekendul asta.
sambata de la cat la cat?
duminica de la cat la cat?

nu de alta dar 2 din echipa lui auras tre sa bage 2 nunti in 2 zile si vor sa-si optimizeze programul.

deko
23rd May 2006, 20:00
deci sa inteleg ca astia "grei" raman in bucuresti !
si tu dane? ziceti 200 de echipe oare se strang atatea? si daca ar fi asa ar fi timp sa se desfasoare partidele in 2 zile?
saliu

Raptor
23rd May 2006, 20:34
Pai da ar fi ideal sa stim cam pe la ce ora o sa jucam (cu echipa noastra) pentru ca nu vin sa stau la 40 de grade in caldura 10 ore... crapam dreq acolo. Chiar ar fi bine sa fie o ambulanta la dispozitie...

vlad12
23rd May 2006, 23:19
va fi ambulanta, dar sper ca nu va fi nevoie de ea.

programul se va face in functie de numarul de echipe inscrise, adica se va definitiva vineri dimineata.

Raptor
23rd May 2006, 23:37
Si cum o sa aflam care este programul?

vlad12
24th May 2006, 09:15
vineri dimineata e tragerea la sorti si programarea meciurilor. aceasta va fi afisata inca de vineri la baza sportiva si daca totul e ok si pe pagina de web.

oricum vineri e de venit acolo ca un teren e liber toata ziua pentru antrenamentele echipelor inscrise si va fi si un miniturneu cu echipele a 4 licee din bucuresti.

Best Sport
24th May 2006, 10:50
felicitari vlad12 pt turneul organizat ... va uram mult succes ... cel mai important este ca vremea sa tina cu voi pt ca asa sunt sigur ca va fi un adevarat spectacol
Best Sport

eatdaworm
24th May 2006, 11:46
can hate be good?
can hate be great?
can hate be good or can hate be great?
can hate be sumthin u don't hate?

deko
24th May 2006, 12:51
ce tot vorbesti ma verde acolo? ?
insinuezi ceva?

centauru'
25th May 2006, 09:09
salut!
Am si eu o problema o sa inscrie astazi un prieten si echipa noastra, ideea e ca eu si inca un tip din echipa nu am avut cum sa ne intalnim cu el sa ii dam buletinele, in schimb i-am dat datele ca sa ne poata inscrie.....este posibil ?
astept si eu un raspuns asap de preferabil din partea lui vlad(munca asta bato vina ne ia toate bucuriile)
Multumesc frumos!

camino
25th May 2006, 09:35
salut centaure!
inscrierea se poate face in conditiile pe care le-ai spus tu. ideea e ca sambata dimineata cand incepe turneul sa aveti toti buletinele la voi pentru confirmare. Va asteptam!

centauru'
25th May 2006, 11:16
merci mult!
o sa am buletinul asta e normal ca o sa vreau sa si joc.
mai exista o mica problema:
am mai gasit la munca 4 baieti amatori sa joace si ar vrea foarte mult, problema este ca nici unul din ei nu poate pleca de la munca sa vina sa fac inscrierile, marea intrebare si rugaminte ar fi daca se poate ca tipul care o sa vina sa faca inscrierile pt echipa mea ar putea sa ii inscrie si pe cei 4 baieti care lucreaza cu mine!!
multumesc foarte mult si astept un raspuns cat de repede posibil(ideal inainte de ora 2)
multumesc inca odata!

camino
25th May 2006, 12:22
salut din nou.
da. poate veni colegul tau sa inscrie cele 2 echipe. doar ca, ma repet, confirmarea va trebui sa fie facuta sambata dimineata (o sa anuntam pe net si la noi la baza ora la care trebuie sa veniti) in mod individual de catre fiecare component al echipei (echipelor - in cazul vostru)

centauru'
25th May 2006, 12:27
merci mult!
sambata o sa fim acolo!

Busta
25th May 2006, 15:56
terenurile arata bine ... mult mai mari decat alea de anu trecut si pana acum se pare ca a mai evoluat un pic streetbalul prin romania .... sa vedem cum o sa fie dupa ce se termine tot ... si sper sa tzina si vremea cu noi :D

Raptor
25th May 2006, 17:33
Pai deocamdata tine din simplu fapt ca nu mai sunt caldurile care erau ieri...

Danila
25th May 2006, 21:16
daca ploua ne-am dus draq

Raptor
25th May 2006, 22:18
Adevaru e ca sunt nori... ar fi marfa sa fie asa racoare si nor dar sa nu ploua.

Raptor
26th May 2006, 00:34
Am terminat articolul referitor la Sport Arena Streetball editia 2006. Il puteti gasi aici: http://www.onlinesport.ro/sport/nba/index.php?meniuId=15&viewCat=406&viewItem=10932

vlad12
26th May 2006, 00:37
scuze ca am lipsit ceva timp... nu va ploua in weekend. vor fi ceva nori si atit... (sper).

multumim best sport si sper ca veniti in weekend si poate stam un pic de vorba. in viitor putem colabora pentru a face ceva impreuna mai bun decit fiecare separat, cine stie?

miine, vineri, e zi de antrenamente si o mini cupa a liceelor organizate de sport total.

ne vedem miine la antrenamente si alcatuirea tabloului.

centauru'
26th May 2006, 14:00
are cineva idee pe la ce ora o sa se afiseze "grupele" si ora la care trebuie sa fim maine pe baza sportiva?

deko
26th May 2006, 14:10
pai veniti azi pe tren ,oricum se aduna lume si din cate am inteles tot azi se face si tabloul pt maine !

Danila
26th May 2006, 14:25
acum vin de la teren.am vazut meciurile de dimineata
jiscanu a rupt un panou, se lucra la el acu'.
nu s-au tras la sorti ink...dupa-amiaza

eatdaworm
26th May 2006, 16:00
si eu am fost
totul e conform standardelor.
din pacate musculitele nu se fac singure
se poate sa trec pe la 10 seara pe acolo. Rog fanii sa ma scuze ptr intarzierea cu care o sa apar.

Busta
26th May 2006, 16:22
sper si defapt rog lumea care se ocupa cu evenimentul sa posteze si pe forum sau pe site programul ca nu stau prin preajma "zonei de desfasurare" si lenea ma cam opreste sa dau o "fuga" sa vad programul meciurilor .... ms preventiv :ok:

camino
26th May 2006, 16:35
salut!

inscrierile continua si astazi pana la ora 21.00 progarmul turneului va fi afisat la baza sportiva in jurul orei 23:00 si pe net la streetball.sportarena.ro (speram tot in jurul orei 23:00)

meciurile turneului de streetball vor incepe maine la ora 10:00

Danila
26th May 2006, 23:35
pana la urma se mai afiseaza ceva?:-?

Raptor
26th May 2006, 23:40
Asta caut si eu ca vreau sa ma culc si... deocamdata stau si astept :D

Busta
26th May 2006, 23:46
s-au afisat pe site .... cu grupe alea alea .... marfa organizarea pana aici ... keep it up ... http://streetball.sportarena.ro/Programare.xls

Raptor
26th May 2006, 23:51
Super marfa great job right there.

fast_as_sound
27th May 2006, 03:40
da, mai ales k noi avem toate meciurile duminica ... ceva a fost gandit cam dubios as zice ... in rest ... ok ...

eatdaworm
27th May 2006, 11:59
am grupa de kkt
noway(banila,vopsit,baron,egor)
si zorro(zorro plus vasi)
e de prost gust

camino
27th May 2006, 12:21
in 10 minute pe streetball.sportarena.ro se vor afisa primele rezultate ale meciurilor jucate intre orele 10:00 si 12:00 (masculin, sub 18 ani)

Raptor
27th May 2006, 14:20
So... s-a afisat ceva? Ca am intrat pe site la "rezultate" dar e linkul vid...

Danila
27th May 2006, 15:35
s-a afisat, linkul te duce catre salvarea sau deschiderea fisierului xml

Raptor
27th May 2006, 17:30
Asta e linku: http://streetball.sportarena.ro/rezultate.htm# . Daca pe tine de duce undeva...

# ala te duce la o anumita locatie din pagina dar... doesn't work.

EDIT: Gata merge, cred ca era o problema cu browseru Mozilla.

Danila
27th May 2006, 23:21
verde is gone fishing

Raptor
27th May 2006, 23:27
Stie cineva cand se afiseaza rezultatele pentru meciurile din seara asta?

vlad12
27th May 2006, 23:55
acum 2 minute s-au afisat. la 18 + se califica primele 2 echipe din fiecare grupa, fiindca vremea a fost d epartea noastra si sper ca si miine sa fie la fel, urmind ca meciurile sa se desfasoare mai departe in sistem eliminitoriu. si programarea meciurilor o puteti gasi pe site.

nu uitati ca miine sint concursurile, o sa incercam sa-l punem pe cel de slam mai devreme, fiindca din cite am inteles dan trebuie sa plece spre seara. la ora 13 se vor termina inscrierile la concursuri, de la ora 14 vom face o triere a celor multi care s-au inscris la concursuri.

Raptor
28th May 2006, 01:39
Uitandu-ma la rezultate s-a facut o mica greseala. Echipa mea, "No Fear" a castigat meciul cu "UMF" cu scorul de 9-7 si NU AM PIERDUT cu 7-9. Rog sa se corecteze aceasta greseala, chiar am sunat pe toti componentii sa-i intreb cat a fost scorul, ca m-am gandit ca poate nu mai tin eu bine minte si toti au zis ca am castigat cu 9-7.

De altfel imi si aduc aminte cum mai trageam de timp nitzel sa se termine meciu :rolleyes: .

So... this one needs to be sorted out.

In orice caz oboseala isi spune cuvantul si pentru organizatori nu numai pentru competitori. Am inteles ca Vlad nu mai dormise de 3 zile...:o:

Danila
28th May 2006, 02:25
vlad...get some sleep...or else!!!

Raptor
28th May 2006, 05:10
Eu nu m-am culcat inca (e ora 5:06) pentru ca ii e rau lu maica-mea si maine nu voi veni decat la meciurile mele pe la orele 18, sper. Sper sa se corecteze greseala si fara prezenta mea, o sa vina (iar sper... ca nu mai am cum sa vorbesc cu ei) astia de la mine din echipa pe la ora 12 sa vorbiti.

Family is more important si lucrurile la mine acasa nu sunt tocmai roze to say the least.

vlad12
28th May 2006, 09:35
rugaminte: sa vina azi capitanii celor doua echipe in cauza sa refacem clasamentul, fiindca din cite vad e corect ceea ce am scris noi (in sensul ca pe foaie e declarata invinsa echipa lui raptor cu 7-9). vor conta, daca e numar egal de puncte, victoriile directe si cosaverajul, in aceasta ordine.

din ce vad eu pe foaie a fost un ultim cos de 2 pcte pe care probabil ca arbitrul l-a pus invers. trebuia si voi sa verificati si semnati foaia asa cum scrie in regulament... nu e problema, repet rugamintea mea, de a veni aici reprezentanti ai ambelor echipe pina in ora 12. sau daca nu puteti o sa dam noi telefon fiecarui capitan.

deko
28th May 2006, 11:17
sa mor io ! dupa ce seara am avut! am observat dimineata ca mi-a cam trecut entorsa si cine stie poate intru si eu azi !. si .. da bautura si femeile salveaza totul !/hello

eatdaworm
28th May 2006, 13:49
am pierdut de la penalu de danila.
am avut 8-2. l-am lasat sa castige.
oricum mi-e mila de echipa din grupa sase de pe locu 1.o sa joace cu noi. and they are going down
scorul pe site din prelungiri in meciu cu danila e 3-1!
scorul a fost 3-2-for the record
in rest
sanatate, numabine,doamneajuta, sa auzim de bine

Raptor
28th May 2006, 15:54
Acum m-am sculat... si habar n-am daca s-a rezolvat ceva. Damn stiam eu ca nu trebuia sa ma trec capitan...

Tot sun la astia (la "coechipieri") si nu-mi raspunde nimeni... ................ ........

Voi reveni (hopefully).

EDIT: Am revenit. Tocmai am vorbit la telefon cu Robert (Dumitru). Si am aflat ca nu se mai poate face nimic... ca cica e doar un joc etc. Mi se pare penibil sa pierd calificarea pentru o greseala de genul asta. Mai ales ca am pus si suflet in toate meciurile ceea ce e destul de rar pentru mine (care joc mai mereu la distractie). Ce sa mai zic ca ultimele meciuri (adica meciurile 6 si 9) au fost jucate vreo 8 minute si nicidecum 15. Pai daca jucam 15 minute diferenta era mult mai mare in cazul in care se tinea cont de cosaveraj.

Dupa cum am zis, ieri m-am culcat pe la 6:40 si m-am trezit acum. Prin urmare nu am putut sa vin sa vorbim. Ar fi trebuit sa fim pe locul 2 in grupa cu 3 victorii si 1 infrangere. Am pierdut primul meci si apoi le-am castigat pe celelalte 3. UMF - No Fear a fost 7-9. Deci ar fi trei echipe cu 3 victorii si o infrangere.

Calculand cosaverajul (LTK au primit 15 puncte ca nu s-au prezentat aia la ultimu meci, dar noi am jucat maxim 8 minute meciurile 6 si 9 (...)), vedem urmatoarele:

UMF: 43-27= +16
LTK: 36-24= +12
NO FEAR: 36-26= +10

=> Iesim pe locul 3 deci nu ne calificam. Nu sunt neaparat de acord cu asta dar una peste alta... asta e. Macar am pierdut la cosaveraj si nu la victorii/infrangeri. Ar fi fost penibil.

Rezumand la ceea ce am vazut la acest turneu, arbitrii nu prea au fost in apele lor... cel putin nu la ora la care am jucat eu. Poate ca au fost si ei obositi, cine nu ar fi dupa ore intregi de stat si tinut scoruri si calculat si arbitrat. Au fost ok, totusi. In rest, nu am ce sa reprosez. Cred ca a fost un succes acest prim turneu.

camino
29th May 2006, 01:03
salut tuturor!

sport arena streetball 2006 - etapa 1 s-a incheiat (aproximativ - pentru ca ploaia a intrerupt finala mare la +18 ani la scorul de 7-6 pentru Bob's Squad vs Dan si baietii, fara Dan). probabil ca vom juca finala marti seara de la ora 21:00

asteptam impresii, sugestii si reclamatii... mai ales reclamatii. pentru ca mai avem de organizat 4 turnee anul asta si vrem sa le facem cat mai bine.

multumesc tuturor celor care au participat si care ne-au vizitat in acest weekend. sper ca v-a placut, asa, overall.

so, cum a fost?

Raptor
29th May 2006, 02:01
Hm, eu zic ca a fost OK. Sfaturile mele sunt urmatoarele:

1) Un pic mai multa seriozitate din partea "monitorilor de joc". De ce? Pentru ca:

a) In cazul echipei mele s-a trecut rezultatul invers;
b) In loc de 15 minute repriza (in cazul in care nici o echipa nu ajungea pana la 15) s-au jucat vreo 8-9 minute... am impresia ca a cronometrat o prietena. Tre sa intreb, oricum si mie si celorlalti li s-a parut ca nu prea s-a tinut cont de cele 15 minute. Eu inteleg ca oboseala isi spune cuvantul, dar e vorba de un lucru pe care trebuie sa il respecti...

Pentru ca daca eu joc ultimu meci cu o echipa slaba si vreau sa dau 15-2 si se opreste cronometru dupa 8 minute la scoru de 8-2... nu prea seamana si pe urma o sa se zica "pai ati pierdut la cosaveraj".

In plus, "monitorul" nu prea tinea cont de scor... adica daca ii ziceam noi cat e scoru punea acolo daca nu ... nu prea. Si s-a intamplat ca la meciu 9, parca, (adica meciul cu nr.4 pentru noi) in loc de 11-4 sa se afiseze 10-4 etc.

Asta^^^ referitor la "oficializare".

2) Nu stiu cum sa se rezolve mai bine chestia cu "neparticiparea". De ex, noi am avut 3 victorii si 1 infrangere, la fel ca si alte 2 echipe din grupa. La cosaveraj am avut +10 fatza de +12 si +16 pentru celelalte echipe.

Now, daca ne uitam putin la meciuri si la rezultate vedem ca cei care au +12 (si care s-au calificat in dauna noastra) aveau -3 inainte de ultimul meci pe care l-au castigat cu 15-0 prin neprezentarea celeilalte echipe.

Nu mi se pare corect acest lucru. Ar trebui sa se lase la o victorie cu "0-0" adica o victorie fara a se afecta cosaverajul. Stiu ca ar insemna (din punct de vedere al cosaverajului) o pierdere pentru acea echipa (deoarece n-ar avea sansa sa si-l imbunatateasca), dar asa cum este acum (cu 15-0) este o pierdere pentru toate celelalte echipe din grupa. Deci incerci sa faci raul cel mai mic. Pentru ca practic nu exista solutia perfecta in acest caz.

Si ar mai fi o idee... in cazul neparticiparii la un meci toate rezultatele la meciurile acelei echipe (care nu s-a prezentat la oricare din meciuri) sa fie anulate si astfel sa nu se influenteze cosaverajul sau numarul de victorii in grupa din cauza acelei echipe "rebele". Pentru ca nu mi se pare normal ca eu sa ma zbat sa alerg sa etc etc etc ca apoi sa vad ca echipa X nu s-a prezentat si sa ma trezesc ca se califica altii ca au castigat cu 15-0 prin neprezentarea adversarului. Adica au stat si au fluierat si deodata sunt "mai buni ca noi".

Stiu ca totul e un joc dar cand e sa pui suflet, cand e sa vi de la X KM pentru un turneu de acest gen, cand te dedici si pierzi in acest fel... you know... nu e chiar dragutz to say the least.

Asadar, acestea sunt sugestiile mele. In rest pot sa zic ca turneul a fost realizat destul de bine. Rezultatele au fost puse pe site in timp util, terenurile ok, competitia in sine ok, munca organizatorilor s-a vazut, stiu sigur ca atat vlad12 cat si camino si Mihnea au muncit de au rupt pentru asta asa ca give them props pentru turneu.

Good luck in continuare!

fast_as_sound
29th May 2006, 03:11
muzica si atmosfera beton ... dar observatorii zero ... m-a luat capu incredibil cu fatalau ala care era observator pe terenu ... nush cum ii zicea ... cum vi dinspre tzajnitoare ... terenu din dreapta, in capat ... deci omu pur si simplu JUR k zicea la nimereala ... nu se uita deloc la meci ... porma la alt meci era observatoare una dintre fetele care erau pe la 3p ... deci aia au cerut aiurea la noi fault ... nu a atins nimeni pe nimeni ... o-ntreb daca a fost fault .. si fata radea cu gura pana la ureki, ii povestea unu telenovela de aseara sau ceva ... se ntoarce si-mi zice f vesela ... " nu m-am uitat" ... si isi continua discutia fara CEA MAI MICA JENA ... si exact cum zicea si raptor ... nu se tinea scoru k lumea ... si lu valau i s-a dat CEA MAI TARE EXPLICATIE cand i-a cerut unu pasi care absolut toata lumea dp margine a zis k nu au fost ... "in mod normal nu sunt pasi in basket, dar la streetball, daca adversaru a cerut.... sunt pashi!" ... CUM VINE ASTA?????? pai atunci ... logic vbind ... DE CE ati adusi observatori??? ... pt k pur si simplu NU SUNT ATENTI DELOC SI SUNT EXTREM DE PASIVI !!!!!!! deci tre sa te duci langa ei, sa le dai explicatii, sa ii mangai, sa-i scoti la un suc ... sa ii intrebi ... sa le dai spaga eventual ... singuru care mi se pare k a arbitrat super bine a fost pedro !!! jur k depun cerere sa ma arbitreze pedro la turneu urmator ...

sper k nu se supara nimeni dintre organizatori dspre ce am zis aicea ... pt k din reclamatziile astea pe care le scrie fiecare ... puteti organiza streetballuri din ce in ce mai reushite, clar!

Raptor
29th May 2006, 03:24
Da, pentru ca in afara um... asa zisilor observatori... nu au fost greseli zic eu. Cam asta a fost singura buba a turneului nr.1

centauru'
29th May 2006, 09:05
Organizare OK, arbitraj......au zis si baietii....cam trist dar se poate repara....!

nr15
29th May 2006, 09:21
subscriu la pererile de mai sus ...
in ultimul meci avut am plecat dupa vreo 10 minute tot datorita observatorilor ...
daca un observator/oare poate sa iti rada in nas dupa ce ii zice de 6 orila rand acelasi lucru ..inseamna ca mai ma duc acasa sa ma linistesc decat sa ajung
sa o /il injur
in rest in afara de observatori ... intr-adevar s-au vazut f multe imbunatatir la atmosfera generala
bravo !

eatdaworm
29th May 2006, 18:37
observatori slabi, tineau scoru gay, nu stiau ca in prelungiri cosurile de 2 pct se pun tot unu.
in rest toul ok!
am avut ghinion ca am picat cu costel. izvoranului cred ca ii e mai greu sa rateze libere decat sa dea.
per total a fost marfa rau

valb
29th May 2006, 19:50
frate nu stiu cum sa-ti explic anumite faze legate de observatori...poate ca unii au mai gresit dar nu cred ca este treaba nostra sa ne luam acuma de ei. daca tot esti asa de inversunat de ce nu spui care tineau scorurile gay? si apropo, crezi ca unii dintre ei chiar au citit regulamentul ala sau au intrat direct pe teren? mie sincer mi-a placut dan si baietii. nu neaparat ca e aurash acolo ci pentru ca au fost mai pragmatici. e o parere. referitor la arbitri: crezi ca altii ar fi fost mai buni?

Raptor
29th May 2006, 21:04
Frate... esti praf. Cum sa spui ma ca nu e treaba noastra sa ne luam acuma de ei. Pai atunci cine sa se ia? "Crezi ca unii din ei chiar au citit regulamentu?" :lol: :lol: :lol:

valb
29th May 2006, 21:15
spune-mi si mie atunci...era mai bine sa ne luam la bataie sau sa acceptam aceasta varianta? no offense

Raptor
29th May 2006, 22:31
Niciuna. Era mai bine sa fie observatorii ... observatori in adevaratul sens al cuvantului. Nu sa stea sa se uite la stele, ci sa se implice. You know... :rolleyes:

Dar ma rog... sper sa mai invete si ei din greseli, desi taica-miu mi-a zis o vorba: "Viata e prea scurta ca sa inveti din propriile greseli. Mai bine inveti din ale altora". Sper sa nu fie cazul acum.

fast_as_sound
30th May 2006, 00:42
pedro de ex a arbitrat (observat) foarte bine ... deci SE POATE ...

eatdaworm
30th May 2006, 07:54
unobservator era cu o bericioaica.
dumnezeu cu mila ce o fi tinut el scoru acolo!
cand il mai intreba cineva ceva mai tragea o ragaitura si mai lua o decizie random.
pentru o viata minunata
verde

Nba_Bogdan
30th May 2006, 08:29
Am si eu o intrebare ... am aflat tarziu de concurs .... si nu m-am inscris la prima etapa .... pot sa imi inscriu echipa si acum ... pt a juca in etapele urmatoarte !?
Bafta si Have Fun !

valb
30th May 2006, 12:12
mie mi se pare ca unii dintre ei chiar au stiut sa fie impartiali si sa calmeze echipele. pedro si cu inca unul de pe terenul sport total parca chiar mi-au placut. frate, ala chiar a stat la toate meciurile si unde mai pui ca dan si baietii, costel, yugo sau altii chiar au fost multumiti de el. pe terenul lor chiar nu a fost probleme. intrebarea mea era alta: nu se putea la fel pe toate cele patru sau doar asa a fost sa fie? astept pareri...

vlad12
31st May 2006, 15:51
pe rind:

0. aseara la 21 a fost finala. de la 6-7, bobita si ai lui au cistigat cu 15-7, auras n-a avut nici macar timp sa se certe cu cineva pina la finele meciului. si uite asa bobita incepe sa adune premiile.

1. orice echipa care nu s-a inscris la primul turneu poate participa la oricare din urmatoarele, in afara de master unde poate intra numai daca are numarul suficient de puncte.

2. referitor la monitori: cind o sa aud la sfirsitul unui turneu ca cineva e multumit de arbitraj, o sa ii ridic statuie. intotdeauna vor fi probleme cu arbitrajul, indiferent cine arbitreaza, iar asta va fi veriga slaba a oricarui turneu de streetball. pina cind vom invata ce e fair plaiul si sa spun, da, eu am dat-o afara, nu cum i s-a parul monitorului, eu am facut pasi, eu am facut fault, etc, vom depinde de parerea mai mult sau mai putin subiectiva a unui om. s-au facut si greseli, garantez ca neintentionate. au fost echipe care au semnat foaia de arbitraj, si dupa putin timp, la afisarea rezultatelor isi dadeau seama ca de fapt scorul era exact invers, si trebuia sa refacem noi tot clasamentul, in ciuda acceptului dat de ei pe foaia de arbitraj. asa ca sa nu aruncam vina numai pe arbitraj. iar ca timp, nimeni nu te opreste sa ai un ceas la rezerva sau in geanta si sa-i spui celui care vrea sa termine mai repede ca mai sint 2-3 minute.

treaba cu berea intr-adeva nu e eleganta, dar stiu situatia si iti spun 100% ca scorul era acelasi si daca bea sorin bere si daca nu bea. pentru el o bere e cum e pentru noi un gatorade... si in plus nu rigiie, iar garantez pentru asta. dar daca e sa ne legam de ceva, hai sa ne luam de defecte importante. repet, bere nu se va mai bea pe teren, si asta din cauza ca nu se potriveste cu un turneu de sport, nu pentru ca i se pare unuia sau altuia ca aude nu stiu ce sunete. poate erau de la veciunul care bea pepsi.

iar legat de fata care asculta rezumatele telenovelelor in timp ce arbitreaza... ok, poate asa este, dar aduceti-mi voi pe cineva care e in stare sa arbitreze 10-11 ore pe zi in soare, fara sa aiba nevoie de ultimele stiri telenovelistice sau mai stiu eu ce. ai fi apreciat mai mult sa spuna ca a fost fault sau pasi, desi nu a vazut, cind ea a spus sincer ca nu a fost atenta? eu unul nu. aici iar e vorba de sinceritate si fair play. in general au fost cite doi monitori la teren, dar au fost momente in care unul dintre ei avea nevoie de o pauza, si probabil ca atunci s-a intimplat povestea cu telenovela. normal ca e de preferat sa nu se intimple asa ceva, si vom incerca pe viitor sa suplimetam numarul de observatori, astfel incit sa aiba fiecare cite o pauza.

pe scurt, referitor la arbitraj: cu siguranta nu vom repeta greselile de acum (cele pe care le putem evita, bineinteles), dar marea rugaminte ar fi ca fiecare din voi sa ajute monitorul, nu sa caute in el un motiv ca a pierdut meciul sau cosaverajul sau mai stiu eu ce. ideal ar fi sa nu avem nevoie de monitor decit sa tina scorul si timpul, dar mai e mult pina acolo, si aici nu e numai vina organizatorilor, ci si a jucatorilor (corect auras?).

nu mai spun ca iugo si ai lui, care mie imi sint super simpatici, cind au pierdut meciul din sferturi parca, au dat cu piciorul in minge de a trebuit s-o caute monitorul 5 minute in afara baze sportive, si a gasit-o intr-o balta. fara nici o suparare, asa ceva nu va mai fi tolerat in viitor, regulamentul e clar in privinta asta.

mai sint inca 3 turnee pentru unii, 4 pentru altii, fiecare are tot timpul sa arate cine e si ce poate. logic, nimeni nu e fericit cind pierde, dar nici sa te manifesti deranjant pentru ceillalti nu e corect in momentele astea. asa cum toti stim sa cistigam, trebuie sa invatam sa si pierdem, sa ne uitam intii la noi si dupa aia sa cautam vina celorlalti in inscuccese.

m-a luat valul, toate bune, nu mai zic nimic.

Raptor
31st May 2006, 16:58
Vlad ce spui de sugestia mea ca in cazul neprezentarii unei echipe la un meci, toate meciurile acelei echipe sa fie anulate, inclusiv ale celorlalte echipe cu acea echipa. Asa e normal, ca sa nu ma trezesc ca de la -3 ajung la +12 (dupa ce castiga cu 15-0 prin neprezentare) nush ce echipa si se califica in locul meu.

De ex:

A vs. B : 15-8
A vs. C: 14-7
B vs C: 12-9
B vs D: 13-6
A vs. D: nu se prezinta A
C vs. D: 12-9

Deci ar trebui sa se anuleze toate meciurle jucate de echipa A, adica A vs. B, A vs. C si A vs. D. Sa se considere 0-0 si sa nu se ia in calcul. Astfel se va face distinctie doar intre echipele care au jucat, si nu sa se dea o "pomana" de 15-0 pentru norocosi.

fast_as_sound
31st May 2006, 17:31
sorry vlad ... stiu k voi organizatorii aveti CLAR cele mai bune intentii ... dar dupa cum ziceam ... SE POATE arbitra foarte bine ... pedro a aratat asta ... iar pe terenu meu jur k arbitra un fatalau :) ... jur !!! :) plus k am ieshit de pe teren plin de sange ... probabil asta l-a deranjat putin pe fane si a degajat mingea ... imi cer scuze pt faza asta ... oricum pierdusem, nu aveai de unde sa ne mai dai afara :))))

vlad12
31st May 2006, 17:55
da, nu mai aveam de unde sa va dam afara la turneul asta, dar daca citesti regulamentul, punctul 19, el iti spune clar ce se poate intimpla pentru comportament nesportiv, cum a fost cazul. hai sa uitam tot si sa incercam sa fim mai calmi pe viitor.

camino
31st May 2006, 18:24
Copii, eu (si cred ca si vlad) as vrea sa stiu si altceva legat de concursul asta in afara de arbitraj... Pentru ca am ajuns la urmatoarele concluzii in privinta arbitrajului:
- poti sa ai arbitri din NBA, tot nu se rezlova problema si asta din cauza ca (aici trebuie sa dau un ex cu Aurash): Aurash are mingea, adversarul il faulteaza usor, el nu cere nimic si continua faza, adversarul da mai tare, Aurash tot nu cere pentru ca se descurca si se apropia de panou. In momentul aruncarii adevrsarul lui Aurash il pocneste de-a binelea. Atunci, Aurash al nostru se enerveaza si incepe sa urle si sa se razbune. E valabila si reciproca, evident. Ce e de facut in situatia asta?
- o sa incercam sa producem ceva bun la regulament pentru turneele viitoare pentru a ameloira cat de cat problema arbitrajului.

IN AFARA DE ARBITRAJ, CE ALTE SUGESTII MAI AVETI CA SA FIM MAI BUNI IN IUNIE?

Raptor
31st May 2006, 19:01
Sa se tina scorul in adevaratul sens al cuvantului.
Sa se joace 15 minute si nu 8.
Sa se modifice regula de 15-0 prin neparticipare, anulandu-se toate meciurile la care a participat echipa ce nu se prezinta la un meci.

In rest, toate bune si frumoase.

danrogojan
31st May 2006, 19:26
nu cred ca adversarul trebuie sa-l mai faulteze pe auras. cred ca e singura solutie.

fast_as_sound
31st May 2006, 22:17
tare asta ...

fast_as_sound
31st May 2006, 22:17
eventual poa sa-si ia un scaun si o cola adversaru ...

punct
31st May 2006, 23:12
Parerea mea este ca per ansamblu a fost un Streetball reusit chiar daca mai sunt unele lucruri de indreptat inclusiv problemele cu tinutul tabelei de scor sau unele lipsuri ale observatorilor.:cool:

Totusi ramane de apreciat cat de mult au muncit organizatorii pentru acest eveniment si de aceea cred ca merita incurajari... sunteti pe un drum bun.

Am o eu o curiozitate :rolleyes: - cum arata observatorul ala de care se plange fast_as_sound? Era imbracat in verde (si nu cu tricou de organizator) si purta o sapca?

La capitolul sugestii ar fi:
- sa existe mai multe seturi de echipamente de departajare pt ca nu e tocmai ok sa joci o zi sau o jumatate de zi cu aceleasi echipamente de departajare.
- sa se puna pe site toate pozele si filmele facute sambata si duminica in asa fel incat orice jucator sa isi poata downloada pozele cu prietenii sau echipele pe care il intereseaza.
- oservatorii sa nu fie aceeasi la toate meciurile din turneu pentru ca nu e omeneste posibil sa rezisti sa te uiti doua zile continuu la meciuri fara sa gresesti.
- in caz de neprezentare a unei echipe cred ca Raptor are dreptate in sensul ca ar trebui sa se faca un cosaveraj numai intre echipele care au jucat efectiv fara a se tine cont de cei care nu s-au prezentat.

In rest .... cred ca urmatorul turneu va fi si mai reusit :)
Punct
:ok:

vlad12
31st May 2006, 23:41
situatie: grupa de 6, o echipa care e considerata outsider face o surpriza si bate nu stiu ce cap de serie in primul meci, dupa care pierde 3 meciuri la rind si la ultimul isi dau seama ca e mai bine sa se duca la o bere ca oricum nu mai au nici o sansa de calificare.

e ok ca din cauza ca nu au fost la ultimul meci, capul de serie sa nu aiba o infringere, fiindca se vor anula toate meciurile echipei care nu s-a prezentat la ultimul meci din grupa? nu stiu daca e fair.

poate visul meu e sa imi fac o echipa, sa bat pe dan si baietii si dupa aia sa plec in lume...

si in general, la baschet, tenis, fotbal si altele, neprezentarea la un meci din cadrul unui turneu/campionat nu duce automat la anularea meciurilor disputate de acea echipa in cadrul respectivei competitii ci la un scor fix sau victorie pur si simplu (la tenis).

supun problema raptor dezbaterii publice :)))) eu unul sint, asa cum am procedat la turneul tocmai incheiat, cel mult pentru un scor gen 7-8 la 0 daca 15-0 pare exagerat.

vlad12
31st May 2006, 23:53
referitor la poze:

a existat un infochiosc de unde se puteau trimite pe email poze. nu prea a fost bagat in seama, desi s-a anuntat ca acolo pot fi gasite informatii si se pot trimite poze pe mail.

sa postam 500-600 de poze pe site e o munca serioasa si trebuie un spatiu de gazduire in consecinta. nu mai spun ca asta e pentru un turneu, adica 1/5 din total... ca idee e super ok, dar realizarea ei implica un efort serios. noi am vrut sa acoperim partea asta, importanta si din punctul nostru de vedere, cu infochiscul despre care am vorbit, care inghite cite poze vrei.

Raptor
31st May 2006, 23:56
e ok ca din cauza ca nu au fost la ultimul meci, capul de serie sa nu aiba o infringere, fiindca se vor anula toate meciurile echipei care nu s-a prezentat la ultimul meci din grupa? nu stiu daca e fair.

Eu cred ca e fair. Nu e fair sa pierzi calificarea fara ca echipa cealalta SA JOACE SI CASTIGE, si sa se califice in dauna ta. Asta nu e fair.

valb
1st June 2006, 00:22
eu cred ca turneul a fost misto. poate ca unii monitori au gresit. dar frate, ganditi-va la un lucru: noi am jucat un meci, doua, poate trei si am mers acasa sau la terase. am venit apoi a doua zi. dar oamenii astia chiar au stat tot timpul pe teren. ore in sir!! nu le iau apararea, dar ganditi-va -pe bune- ca unii dintre noi au facut orice ca sa castige, chiar au injurat monitorii sau si-au batut joc de ei. dar meciurile au continuat. asa ca hai sa jucam din nou in iunie!

fast_as_sound
1st June 2006, 01:06
da ... dar el a fost platit sa stea la teren... deci ... avea ceva de facut pt acesti bani... fatalau de care zic e unu pana in 1 90 si e din anefs... mai mult k sigur ... plus k ne-a mai facut cel putin 3faze de genu ... aia cereau ceva la noi aiurea ... si el zicea k daca au cerut ... e mingea lor ... deci nu hotara nimic asupra fazei ... el doar le dadea lor mingea ...

vlad, o sa-ncerc sa vbesc cu un prieten care e arbitru ... sa-l intreb cine ar fi dispus sa vina acolo sa arbitreze ... dar pt asta trebuie sa vbim ... sa stiu ce i se ofera unui arbitru pt 2zile de arbitrat ...

danrogojan
1st June 2006, 02:00
bag si eu niste pareri.

din punct de vedere a organizarii si a terenurilor a fost cel mai beton streetball la care am participat vreodata. si pe afara se gaseste rar asa ceva (mai ales din cauza terenurilor).

toata treaba aia, mai putin atractiva pentru mine unu, cu belu, badea si covaliu este pentru bani pana la urma si trebuie intelasa ca atare. ai vedete--->ai televiziune-- -->ai sponsori--->ai bani. exceleta treba si din punctul asta de vedere. e o arta totusi sa ajungi sa faci bani din streetball.

legat de monitori nu prea am de spus nimic pentru ca nu am fost afectat in mod direct.

oricum ca idee, e foarte greu sa impaci un streetball, care are niste reguli nescrise ale lui, cu niste monitori care provin din baschetul sau arbitrajul romanesc. in plus, in fazele eliminatorii, miza devine mai mare si se cer foarte multe prostii din partea jucatorilor.

in 2002 am fost la un streetball la budapesta care la categoria de peste 18 ani a fost castigat de o echipa de sarbi. nu stiu daca jucau profesionist undeva, dar erau doi conducatori beton si un pivot de 2 m si 130 de kile. au maturat in anul ala mai multe streetballuri din ungaria scotand foarte multe echipe din formate din baschetbalisti profesionisti unguri.

ceea ce m-a socat pe mine a fost ca unul din conducatorii sarbi, pe langa ca avea teava si o patrundere infailibila, mai baga din cand in cand intr-un meci cu miza, gen sfert sau semifinala, asa numitul "bumerang". adversarii au protestat cerand pasi sau condusa, insa monitorul a intervenit si a spus "ciocu mic". ca sa nu ma vorbim de reactia publicului. io zic ca in zona asta ar cam trebui sa ajungem si noi cu arbitrajul.

Raptor
1st June 2006, 02:26
Corect. Daca iese spectacol, go for it.

Eu cand am facut reflectoru, doar pentru spectacol si nu ca sa trec de om sau sa-mi creez un avantaj, s-a cerut dubla si s-a dat... halal "Streetball". Bine, asta nu zic ca sa incriminez organizatorii sau observatorul in vreun fel, ci doar ca idee vizavi de "spectacol".

eatdaworm
1st June 2006, 16:34
eu de ce nu stiu nici o schema?

Raptor
1st June 2006, 18:35
Ba o stii p-aia... te faci ca te duci in stanga, aparatoru pune botu si tu dai cinstit cu panoul din dreapta.

eatdaworm
1st June 2006, 21:04
true

valb
2nd June 2006, 00:02
referitor la turneu. eu as risca si as face o nebunie. sunt concursuri afara care au siteuri. intrati si voi pe unul -ma refer la organizatori- si incercati sa aduceti o echipa din alta tara. ar fi super bengos si alta ar fi fatza concursului in tzara. atunci gradul de spectacol ar creste si lumea s-ar baga la privit mai mult decat acuma. ca sa nu mai spun ca meciurile ar putea creste in valoare...ce parere avetzi? si nu astept raspunsuri numai de la organizatori ci si de la voi

vlad12
5th July 2006, 08:55
ce s-a intimplat cu discutia referitoare la regulament? verde, e mina ta aici. nu inseamna ca daca nu iti place ceva trebuie sa ajungem pina aici. sau auras? jos masca! n-avem timp de investigatii.

va rog insistent sa repuneti discutia, ca in citeva zile incepe turneul 3 si nu avem regulament. oricum politia calare e pe urmele voastre si e doar o chestiune de timp pina va va prinde.

valb
5th July 2006, 09:23
atata timp cat oamenii s-au lamurit cu sutul de afara nu cred ca acum mai pot exista si alte negocieri pe baza regulamentului. si oricum nu poti spune ca nu este un regulament deoarece el este postat chiar pe site. poate sa-i faceti voi modificarile de rigoare. doar atat. o zi faina

eatdaworm
5th July 2006, 13:03
o regula care ar multumi pe toata lumea. auras sa se lase de mizeriile lui si sa se apuce de monitorizat

vlad12
5th July 2006, 13:04
corect, trebuia sa spun regulamentul final, sau complet sau modificat sau ...

Monkey
7th July 2006, 16:38
ce asa greu mah Costele? cand se cer magarii, observatorii sa fie atenti si sa nu se uite dupa pescarusi sau piptze si sa solutioneze rapid conflictul cu un 1 la 1, o libera sau pur si simplu sa zica:"voi aveti mingea". Oricum se vor gasi nenumarati care sa fie nemultumiti ca i-a furat cutare si cutare, ca regulamentul e nu stiu cum samd. Pe aruncare de trei daca e fault doua libere. Iar pe fault cosh o aruncare suplimentara. La cinci faule libere si gata regulamentul. La faule de ruibisti, antisportiv, doua libere si posesia si gata. Restul tine de cum joaca lumea. Cat despre bumeranguri, mingi in cap si alte chestiuni de genul acrobatii, eu as opta mai degraba pt un freestyle session de 30 min, cu cinci baieti capabili, dintre cei mai buni. Pentru ca si baschetul asta are niste reguli, iar streetballul e baschet inainte de a fi circ. Parerea mea de participant.
Eu zic atat: CINE BAGA MINGEA IN COS NU MAI ARE NEVOIE DE NIMIC. O sa bea Gatorade pana o sa-i vina greata...
Numai bine

P.S. Ai gasit filmul de care vorbiram?

vlad12
7th July 2006, 23:07
domnule, ai spus totul atit de bine si frumos, mai putin treaba cu aruncarea suplimentara la cos dat cu fault, de care inca nu sint convins...

filmul e la sergiu, ca acum 10 zile...

apropo de filme, la streetball.sportarena.ro/media.htm (http://streetball.sportarena.ro/media.htm) daca nu va plictisiti, o as vedeti la final un baiat care sare ca acum 5-6 ani. acum imi dau seama: de aia nu stateam eu la fault in atac la tine... sareai peste mine si rupeai inelul, ceea ce nu era tocmai indicat.

Monkey
10th July 2006, 12:23
Man, sincer pe mine ma seaca (si intotdeauna m-au secat) oamenii care se iau de regulament si de observatori pentru ca au jucat prost. Pentru ca evident numai cei care au pierdut la un moment dat in cadrul turneului au nemultumiri. Invingatorii nu zic nimic. In general, eu cand aud fluierul arbitrului ma linistesc imediat pt ca stiu ca nu mai e cale de intors. Una peste alta, puteti sa puneti orice regulament vreti voi pentru ca pe mine clar ma va preocupa sa o bag in cos si nu sa ma iau de arbitri sau de alti jucatori ca au facut si au dres.
Nu prea ma incalzeste sa stiu ca filmul e la Sergiu, mai ales pt ca nu stiu cine e Sergiu si mi-e teama ca omul va rataci filmul sau il va distruge. :) Tu sa imi spui doar cand si de unde il pot lua. E o chestiune de viata si de moarte...pentru parintii mei, care au nevoie de ceva dovezi...:D Astept cu nerabdare marea veste si intorc complimentele spunand ca fara pasele tale si cosurile ucigatoare de trei in momentele cheie nu puneam la respect o echipa de palugi iugoslave meseriase. Respect boy!

Monkey
10th July 2006, 12:42
Aia cu libera in plus pe cos si fault e doar o idee. Mi-a venit cand mancam o ciorba de fasole boabe cu tarhon. Deci e de neglijat, nu si ciorba.

Raptor
10th July 2006, 14:57
Mai bine tu decat Verde^^^. Macar nu mancai branza cand ti-a venit ideea.

Monkey
10th July 2006, 15:23
imi pare rau ca nu cunosc episodul verde.

Monkey
10th July 2006, 15:25
raptor, chiar si dupa 720 tot la vince din 2000 ramai?

Raptor
10th July 2006, 18:37
Da. La Vince din 2000 Olympics.

Monkey
11th July 2006, 12:15
Hai Vladutz odata cu raspunsul ala! Ca stau ca pe ghimpi....

vlad12
12th July 2006, 11:20
stai linistit, totul e sub control. salutari acasa...

eatdaworm
13th July 2006, 10:39
sanatate, numabine, doamneajuta, saauzimdebine

vlad12
19th July 2006, 17:35
de miine incep inscrierile la turneul 3. va puteti inscrie pina joia viitoare, 27 iulie,inclusiv. si nu uitati, verde are nevoie de puncte, asa ca fiti domni.

am pus si filmul de la turneul 2:

http://www.streetball.sportarena.ro/media/video2.htm

Monkey
20th July 2006, 14:29
Felicitari pentru film. Foarte frumos, iar fazele facute de and1nistii autohtoni m-au facut sa imi para rau ca nu le-am vazut live. Dragutz. Sunt tare curios ce ar iesi daca s-ar intalni si cu echipa slamdunk.ro
Sa inteleg ca tipdunkul de care vorbisem noi nu a fost filmat...
Bafta si numai bine, abia astept sa ne vedem la editia nr.3!

eatdaworm
21st July 2006, 08:30
streetball saptamana viitoare
joia care vine mi-am facut programare sa imi aduc toporu la ascutit.
din filmulet raptorescu e cel mai spectaculos
But Auras, I couldn't give a shit about him. And Danila, well he'd done the same to me, if he'd only thought of it first. And Baronu, well okay, I felt sorry for Baronu --he never hurt anybody. So why did I do it? I could offer a million answers -- all false. The truth is that I'm a bad person. But, that's gonna change -- I'm going to change. This is the last of that sort of thing. Now I'm cleaning up and I'm moving on, going straight and choosing life. I'm looking forward to it already. I'm gonna be just like you.
verde

fast_as_sound
21st July 2006, 10:59
as mentiona filmele la care ai facut parodie aicea da ma uit la ora la care ai scris mesaju si imi dau seama ca esti fucked up ...

virtual
21st July 2006, 14:10
Ora e data in fata cu 2 ore. Deci era 8 si ceva.

Dar oricum seriously, tot ai dreptate cu postul anterior.
Seriously...

eatdaworm
22nd July 2006, 12:44
mama ce poate iugoslavu.
mi-e frica!

Monkey
24th July 2006, 10:44
Cata rautate pe tineretu' asta...Pacat ca nu se vede si pe teren...

fast_as_sound
24th July 2006, 10:46
fani madafaca

Monkey
24th July 2006, 11:04
Ce e frate, nu mai vreau nimeni carti de credit?

Monkey
24th July 2006, 11:13
Yugo, dam si noi un basket solid in Poli inainte de Sport Arena 3? Hai, ca tu ai zeci de numere de telefoane de baschetbalisti... Organizeaza ceva...

fast_as_sound
24th July 2006, 14:11
a, deci io sunt organizatoru ... belimiiiiaaaaaaaaaaaaaaaaaai ... define basket solid ...

eatdaworm
24th July 2006, 18:27
ma jur ca atunci cand vb de rautate nu te referi la jocul meu.
sunt genul de jucator care are foarte multe defecte. rautatea este si pe site si pe teren. ai fost tu low profile in ultimii 2 ani or sumthin.
verde
daca nu ma credeti intrebati-l pe yugo cat de agresiv o ard cu undezii

vlad12
24th July 2006, 18:49
muzica neagra pentru streetball. de unde, cum, ce... dam la schimb tricou de campion. sau wild card pentru master, pentru cei verzi de suparare sau din alt motiv.

serios: de unde iau si eu citeva cd-uri cu muzica tematica?

eatdaworm
24th July 2006, 22:00
are auras un playlist superb. bun pentru fripturi si sprituri. ia legatura cu el.

Monkey
25th July 2006, 11:00
BASKET SOLID=5 la 5 si sa fim si noi trei echipe (ma refeream strict la cantitate, calitatea...fie ce-o fi)
Cred ca revine 70 mii de jucator daca jucam doua ore...
Hai, ca esti bizniz man, o arzi cu comert and shit...pliz, pliz, pliz...
Imi placi verde, traiesti intr-un delir savuros fiecare zi....Inteleg atunci de ce a acceptat Ariadna sa iti asculte pasurile....:ok:

eatdaworm
25th July 2006, 15:25
normal.
mama ce a facut ariadna!

eatdaworm
26th July 2006, 12:00
a fost marfa aseara
eu am fost praf. nici macar o cinstita cu panoul.
verde

fast_as_sound
27th July 2006, 11:43
prietene, nici sa nu te aud. ultimu meci, tu patrundere pe stanga, eu am venit dinspre dreapta ... stii ce s-a ntamplat nu? ai cerut fault de rusine k ti-ai luat ditai stickeru !!! imi venea sa te degajez peste politehnica !!!!!!!!!!!

eatdaworm
27th July 2006, 13:31
dream on

Monkey
27th July 2006, 16:03
a fost bine verde. sa te vad diseara cu cinstitele. poate o bagi din prima. ca si mine cu alea de trei. si poate mai facem una din aia cu paravan la iugo ca sa se enerveze mititelu si sa ne degajeze peste politehnica.

just_me
27th July 2006, 16:05
sa inteleg ca jucati deseara in poli? pot sa vin si eu, sau sunt destui oameni?

eatdaworm
28th July 2006, 10:34
am fost ceva mai cinstit aseara.
insa de la un timp panoul imi da royala. si nu mai reusesc sa dau faimoasele cinstite.
singura mea sansa este sa fac bani din detenta
verde

eatdaworm
28th July 2006, 10:54
golaneala

fast_as_sound
28th July 2006, 11:46
vlad, vreau sa vb si io ceva cu tine da n-am numaru tau si pe site am vz un numar de fix ...

vlad12
28th July 2006, 17:39
gasiti afisate meciurile turneului 3 pe streetball.sportarena.ro (http://streetball.sportarena.ro)

fast_as_sound
30th July 2006, 05:20
nu cre k n-a ars nimeni o royala aici cu vreun mini review ... as putea sa jur k danila are ceva pe suflet :)

Monkey
31st July 2006, 16:07
Bravo, Verde si colegii, pt daruire.

craciun
31st July 2006, 19:11
multumim :) chiar nu n asteptam sa ajungem pana acolo. a fost ceva nou

craciun
31st July 2006, 19:13
totusi cred ca ar fi trebuit punctat 3-ul capitanului .... verde a fost p val ! :D

fast_as_sound
31st July 2006, 21:29
nici cu fenta la indianu nu mi-a fost rusine ...

eatdaworm
31st July 2006, 23:02
sunt superb. mihai speak for youreself cu asteptatu. eu joc cinstit. si cinstitu pays.

Raptor
1st August 2006, 03:14
Are cineva filmu de la dunk contest turneul 3?

thekobe
1st August 2006, 12:41
sau faze cu verde ?

centauru'
1st August 2006, 13:44
in ce perioada e urmatorul?
pe cat august?

craciun
1st August 2006, 18:03
hahahahahahahahaha esti verde, esti ! :DDD

craciun
1st August 2006, 18:05
si legat d jucatul cinstit.....asa e: pays, dar mai greu....nu prea e combinatie... ce-am facut la ultimele 4 turnee?

eatdaworm
1st August 2006, 18:52
as vrea sa zic ca ar fi vina mea. Cred ca as minti!
nu stiu daca ar mai spune ceva the kobe daca m-ar apara sau si mai rau daca m-ar ataca(lucru pe care il face deja).

marinike
2nd August 2006, 11:16
Are cineva filmu de la dunk contest turneul 3?

Pana cand va aparea un mix ca la editiile trecute uite aici (http://www.youtube.com/results?search=streetball+arena+2006&search_type=search_videos&search=Search) cateva secvente filmate cu camera foto de Alex Simina.

Nu e cea mai buna calitate, insa decat deloc....
Enjoy!

punct
2nd August 2006, 12:15
are cineva filme de la turneul 3 in afara de cele de la concursul de dunk? ma intereseaza filme din meciuri.

punct

SergiuCL
3rd August 2006, 00:24
mix-urile de la sport arena etapa III-a promit sa apara intr-o saptamana RESPECT pt. toti STREETBALL-eri din ROM...>!!<:ok:

eatdaworm
3rd August 2006, 16:34
multe faze cu echipa verde si asociatii
verde
so you are the mean team, well we're the green team

SergiuCL
5th August 2006, 12:01
:great: :great: RECOMAND streetball Insane vol 2 (2oo5 prin toata tara...):great: :great: :great:

Raptor
6th August 2006, 00:25
Man tu cine esti...? Ca stiu ca ai facut mixurile dar cine esti... you know... cine esti?

vlad12
6th August 2006, 11:32
Raptor, el e Sergiu, cel mai tare facator de clipuri cu baschet din Romania. Ai numarul lui de telefon la sfirsitul fiecarui clip. Intrebi de parca il banui ca e extraterestru :)))

Si uite ultimul mix, concursul de slam de la etapa a 3a, pentru care ii multumesc:

http://www.streetball.sportarena.ro/media/sd20063.htm

Raptor
6th August 2006, 13:17
Stiu ce zici, dar ma refer... ca jucator. Pentru ca eu stiu un Sergiu care joaca prin Titan si nu stiu daca e unul si acelasi om.

SergiuCL
6th August 2006, 13:34
:D nu joc pt ca's paralel :D dar imi place streetball-ul:great:

eatdaworm
8th August 2006, 17:24
vreau sa ma laud cu locu 2 la munca.
uploadati rezultatele de la turneul 3.
pregatesc un proces impotriva celor de la sport arena. in seara de duminica am luat plasa chiar de la plasa despartitoare. nu am cazut in nas ci in
maini-asta pentru ca sunt foarte rapac, insa traumele psihice ce o sa ma urmareasca toata viata dupa acest accident trebuiesc platite. l-am angajat pe aurolas avocat asa ca pregatiti banii sa cadem la invoiala.
verde

fast_as_sound
9th August 2006, 00:43
original v-a dat royala verde !!!

craciun
9th August 2006, 12:09
verde ! sper ca prezinti la lume rezultatul ca un team-effort ! :D

StephonTrue 15
9th August 2006, 12:10
Si uite ultimul mix, concursul de slam de la etapa a 3a, pentru care ii multumesc:

http://www.streetball.sportarena.ro/media/sd20063.htm

Cine e castigatorul ?

uvictor
9th August 2006, 13:11
Oynur Musledin, daca nu ma insel.

Busta
9th August 2006, 14:16
dap ai dreptate .... oricum mie personal cel mai mult mi-a placut dinamita .... a avut un pic de stil ... caderea marca vince dupa 360 .... scoaterea tricoului urmata de slam ... kterinca totala si buna dispozitzie care a aratat-o pe toata durata concursului ... bv dinamita :ok: .... la turneul 4 va participa si wayne clark la slamuri ?! :evil: ..... daca nu cred ca inelul ar trebui coborat din nou un pic ca a fost destul de nespectaculos etapa asta ...ce-i drept la 3.05 se vede cine poate si cine nu .... dar poate fiindca a avut loc si asa tarziu i-a prins pe unii obositzi ... daca vine wayne clark cred ca ielul ar mai trebui ridicat un pic :drak: si cu pozele de la turneul 3 ce s-a intamplat ca inca nu le gasesc pe site :rolleyes:

eatdaworm
9th August 2006, 15:15
la urmatorul concurs daca se lasa inelul mai jos sa nu il prind pe dinamita ca apare fara tricou mulat.
a fost un efort de echipa, io si asociatii am dat 110%
verde

just_me
12th August 2006, 21:18
ce-i drept la 3.05 se vede cine poate si cine nu .... dar poate fiindca a avut loc si asa tarziu i-a prins pe unii obositzi ... daca vine wayne clark cred ca ielul ar mai trebui ridicat un pic :drak:

dupa parerea mea inelul a fost mai sus de 3.05..si chiar era mai ridicat in fata decat la baza..adica nu era paralel cu suprafata..dupa parerea mea au fost ridicate fortat si mai ales fara rost..si wayne o da la 3.70 sau asa ceva..asa ca de ce nu l-am ridica pe la 3.50 crek da mori si la inaltimea aia:P

vlad12
14th August 2006, 14:54
verde, in locul tau as astepta clipul de la turneul 3. sa-l dai sefei de la serviciu, sa stie ce fiara are in subordine. in urmatoarele 2-3 luni te vad director general, daca nu si mai mare. respect.

atentie sergiu, verde e periculos. foloseste topoare si alte chestii simpatice. vezi cum vorbesti cu el si mai ales ce imagini dai. eu nu mai zic nimic. ascult sa vad cum suiera prin aer una, alta.

Raptor
14th August 2006, 15:58
Topoare in sens de tomahawk? Verde, tu dai de sus? Te-ai lasat de cinstite? :nah:

deko
15th August 2006, 01:36
chiar baieti ce se mai aude de clipul asta? ca cel de la turneul 2 a iesit super tare .

Raptor
15th August 2006, 01:43
Ca am fost si eu in el :headbang: :D

PS. Pacat ca n-au prins fazele marfa din ultimu meci din turneul trei, am facut show echipa mea si cu inca una... oricum pierdeam, asa ca am "dat-o-n scheme" :D. Nu cred ca a filmat cineva.

eatdaworm
15th August 2006, 08:38
eram intr-o situatie disperata. aveam nevoie de puncte si am apelat la topor. voi ma cunoasteti pe mine! sunt un om bun cu cei 7 ani de acasa.
la dunkuri sunt tatic-am un singur procedeu. iau mingea(nu fac fenta dreapta ca de obicei), vin cu viteza spre inel, mingea in 2 maini, mainile indreptate spre cos, introduc mingea de sus in jos atingand cinstit buza pentru ca in cazul in care cineva este in caciula si ii cade in cap mingea propulsata de mine buza sa atenueze socul.
verde
am acumulat destule puncte daca vrea cineva vrea sa inchirieze toporul astept propuneri!

vlad12
15th August 2006, 11:26
in cinstea lui, a capitanului, a locomotivei, a luptatorului, sau cum s-o numi acest minuitor de arme mai mult sau mai putin albe, sergiu a finalizat clipul pe care il puteti gasi aici:

http://streetball.sportarena.ro/media/video3.htm

eatdaworm
16th August 2006, 15:28
superb film
din cele 5 minute putea sa aiba macar 4 minute cu mine si jocul meu superb
dar si 2 faza superbe: cand ii dau liftu indianului si cand dau libera castigatoare la 2-2 in prelungiri in meciu cu steaua,mata,musca, chelie.
vreau o discheta sa imi trag si eu filmul

deko
18th August 2006, 01:47
salut
am accesat clipul si apoi l-am cautat si pe youtube.com dar din cele 5 minute care le arata ca dureza filmuletul nu se vad decat vo' 3 dupa care se opreste direct.
vreau sa stiu daca numai la mine se vede asa sau in general.
v-am pupat

eatdaworm
18th August 2006, 10:05
eu am vazut tot filmu si a fost dragut mai ales la 3:17 si 3:43 unde sunt 2 faze f spectaculoase
verde

virtual
18th August 2006, 11:25
cata modestie verde!:)

mi filmu mi=a mers (ok, l=am incarcat in 1/2 h, dar ma rog). iar verde e spectaculos.... impresioneaza prin daruire! respect pt true believers si cei inamorati de joc.

deko
18th August 2006, 20:47
ba voi vb serios ?
ma uit a 5 -a oara si filmuletul meu s e opreste la 3.17 imediat dupa o oferita nasoala . in schimb se incarca imediat ;)

Busta
19th August 2006, 00:29
salut
am accesat clipul si apoi l-am cautat si pe youtube.com dar din cele 5 minute care le arata ca dureza filmuletul nu se vad decat vo' 3 dupa care se opreste direct.
vreau sa stiu daca numai la mine se vede asa sau in general.
v-am pupat
uite-te la el pe sityl streetball.sportarena.ro .... e varianta completa acolo ... nu m-am uitta cum e pe youtube ....

just_me
20th August 2006, 21:13
in sfarsit am apucat si io sa vad clipurile..nu sunt in buc si acasa nu am net si la cluburile din tg jiu nu mi-a mers(nush ce dreq)..SUPER TARI:yeah:

Raptor
25th August 2006, 23:56
Mi-am inscris echipa dar nu stiu la ce ora avem meciurile. Are cineva idee??? S-a afisat ceva?

vlad12
26th August 2006, 00:16
de vineri de la ora 15.30 sint puse pe site programarile meciurilor. tocmai tu sa nu le vezi...

eatdaworm
26th August 2006, 12:33
daca era auras intelegeam.

vlad12
26th August 2006, 14:01
lasa ca nici tu nu mai intelegi ca pe vremuri.

Raptor
26th August 2006, 15:06
de vineri de la ora 15.30 sint puse pe site programarile meciurilor. tocmai tu sa nu le vezi...

Pai am intrat pe site si era "the same old... site". E ceva ciudat, si data trecuta la fel mi-a facut. O fi de la Mozilla...

vlad12
26th August 2006, 18:22
atentie la cache ca sa zic asa...

uite linkul direct:

http://streetball.sportarena.ro/rezultate/T4/grupe+18m.pdf

eatdaworm
27th August 2006, 07:56
i-am zis lui auras de cache. mi-a zis ca atunci cand o sa il prinda o sa il bata!

Raptor
27th August 2006, 08:05
Si tu il crezi in stare?

Raptor
28th August 2006, 00:10
Stie cineva ce s-a intamplat la dunk contest? Any footage?

just_me
28th August 2006, 00:23
slab rau de tot:no:
a castigat lificiu

Raptor
28th August 2006, 00:26
Fane saritoru a dat ceva?

just_me
28th August 2006, 00:39
nu a participat

deko
28th August 2006, 01:17
de ce a fost asa de slab??

Raptor
28th August 2006, 01:40
WTF... mie mi-a zis ca participa si ca vrea sa dea de la libere...

virtual
28th August 2006, 09:33
Cu spatele lui?

Raptor
28th August 2006, 13:10
Nu Fane Mare... Fane saritoru in inaltime... campionu Balcanic la saritura in inaltime/lungime...

punct
28th August 2006, 14:31
un turneu mai putin spectaculos in privinta concursului de dunk-uri, dar mai frumos in privinta meciurilor (in special la +18 masculin).
Felicitari echipei slamdunk.ro! niste baieti extraordinari care in primul rand trebuie apreciati pentru sportivitate - eu nu stiu vreun meci in care sa fi avut ceva de comentat in toate cele 4 turnee de pana acum si pentru asta vor fi mereu respectati. Cei care isi joaca meciurile bazandu-se numai pe ce arata in teren si nu incercand sa mai ciupeasca ceva sunt cei de care ne vom aduce aminte.
Nu vreau sa comentez faptul ca si la acest turneu a vazut echipe care nu au lasat sa treaca nici macar un meci in care sa nu comenteze vreo decizie a observatorilor sau sa se certe cu echipa adversa . Problema este ca aceste echipe sunt si la +18 si la -18.
Ce parere aveti despre aceste echipe? ce se poate face? ele clar nu aduc niciun beneficiu de imagine acestui turneu...

in rest, asteptam turneul MASTER la care eu unul sper sa fie meciuri tari de tot, mai ales ca sunt revanse de luat.
punct

vlad12
28th August 2006, 17:58
dar auras n-a jucat la slamdunk.ro, sau n-a comentat deciziile :) ????

punct
28th August 2006, 19:38
pt cei care il stiu pe Auras si au vazut turneul asta se poate spune ca nu a comentat deciziile....
o sa imi spui ca nu au fost probleme si toate echipele au fost de un fair-play desavarsit...
Auros a fost linistit ... surpriza
punct

vlad12
29th August 2006, 14:48
probabil ca de aceea a si primit premiul fair play.

Raptor
29th August 2006, 16:13
Deci ca sa primim premiul fair play trebuie mai intai sa ne luam la bataie in primele 3 turnee si apoi in al patrulea sa fim "fair"? Nice thinking :ok:

vlad12
29th August 2006, 17:10
raptor, era o gluma... auras e acelasi si asa va ramine. a fost o gluma si nimic mai mult.

Raptor
29th August 2006, 20:41
Pai si la mine la fel :P

vlad12
30th August 2006, 01:30
ok, mi s-a parut ca vorbeste revolta din tine...

eatdaworm
30th August 2006, 08:44
auras a fost foarte calm indeed. revin cu o propunere organizatorilor.
Este anormal si nu se intampla niciodata ca echipele de pe locul 1 si 2 in grupa sa se reintalneasca in optimi. Cele 2 daca sunt bazate doar in finala se mai pot intalni e regula nescrisa ce se aplica la orice campionat. Cred ca si daca picaelisabeta polihroniade cu kasparov in aceeasi grupa daca se califica se mai intalnesc doar in finala sau bineinteles daca sah-ul le-a stors mintile si vor sa se descarce fizic au la dispozitie camera de hotel. i heard that these chess players are real sex freaks. Anyway m-am cam indepartat de la subiect. orice subiect.
De asemenea pe mine m-a incurcat ff mult faptul ca nu am stiut exact a 2-a zi cand joc. Am avut trb duminica dupa amiaza. Sedinte importante. Am aflat ca as juca la 4. Primesc de la asociatul meu telefon la 3. Verde panicat. Asociatul: Vino repede ca ne-au anuntat. Lasa sedinta, lasa tot, fugit la sport arena. Ajung. Cand sa joc aflu ca a gresit cel care anunta meciurile. inapoi. Reimbracat oarecum decent. La 4 inapoi. Dau 10 mii pentru numarul de telefon al anuntatorului. Cred ca si el stie ca merita restrictie.
Inca o rugaminte (acum nu vb eu ci poporul): meciurile cu miza sunt arbitrate doar de old referee. nu am nimic cu el, sunt sigur ca este f bun la arbitraj normal or whatetver he's doing insa omul nu are nici o opinie. Iar cand in sfarsit isi spune si el parerea parca ar juca in filme de hitchcok. Situatie des intalnita: atacantul:fault. fundasul:nu a fost. old referee arata una la cos si apoi sopteste fundasului: nu a fost. Ca si cum fundasul nu ar mai putea dormi noaptea datorita faultului facut-rasufla usurat pt ca a fost iertat.
verde

virtual
31st August 2006, 08:27
Aplauze pt Verde si asociatii. Dedicatie pt sport.
SA sa se organizeze pt returnarea sumei cheltuite pt nr de tel.

vlad12
31st August 2006, 12:50
draga verde. te rog sa lasi in pace anuntatorul. fiecare din noi mai greseste. poate chiar si tu, desi nu sint sigur.

ideea e ca ar trebui sa te implici mai mult, ca timp vorbesc, la aceasta sarbatoare a sportului mondial care e sport arena streetball. si sa multumesti cui vrei tu ca exista :)

serios: referitor la arbitru, daca nu puneai tu postul asta, ca aparator care consideri ca nu ai faultat, sigur il punea atacantul care mai cerea si intentionat pe deasupra... ca in orice domeniu unde intotdeauna e loc de mai mult obiectivism, niciodata nu vor fi participantii multumiti 100%. de data viitoare o sa ii zic sa termine cu susotelile, ca sa nu mai te supere. una peste alta din punctul meu de vedere, arbitrajul e acceptabil si astept o solutie de la voi, reala, nu numai vorbe, cum poate fi inbunatatit. ca idee nici unul dintre cei care au arbitrat nu au scapat de reclamatii... eu cred ca oricine ar fi in locul lor ar fi, la un moment dat, contestati de o parte sau alta.

despre grafice si tablouri o sa iti raspunda pedro cit de curind.

altfel, sarutari de miini doamnei elisabeta...

Raptor
31st August 2006, 13:56
Aoleu lasa ca asa si la noi... am aruncat din voleybalata si m-au faultat, si "arbitra" cica "fault bateti din spate". Pai stai mami asa... ca a fost fault pe aruncare. Tot la fel, facusera aia 5 faulturi de echipa (nu ca ar fi stat vreun oficial sa le numere, you know) si ma trezesc ca la al 6-lea, al 7-lea, al n-k+1 fault nu batem libere ci "din spate".

Fuck that I say.

vlad12
31st August 2006, 15:18
arbitrul are obligatia de a anunta cind sint 5 greseli de echipa. daca vi s-a spus ca aveti 5 greseli si nu va da aruncare la cos, opriti meciul, unul din voi vine la organizatori si vedem impreuna care e problema, ce are monitorul impotriva voastra...

Raptor
31st August 2006, 16:00
Pai nu are nimic, doar ca nu e atent.

mishu
31st August 2006, 16:00
solutie: aparatorul cere faultul... faci fault si ti-l recunosti singur... fair play si sportivitate

Raptor
31st August 2006, 16:01
Si daca nu faci?

punct
31st August 2006, 17:53
solutia: daca cei din teren nu se inteleg - sa se supuna deciziei observatorului - buna sau rea - fiecare sa isi asume riscul ca decizia sa fie impotriva sa. Si fara comentarii ... a zis observatorul ceva ai lasat mingea jos si nu mai ai nimic de comentat.
Iar in privinta observatorilor - sa fie atenti la meciuri - in rest , daca au vazut ceva aiurea ... asta o sa se intample mereu... niciun arbitru oficial nu e perfect.
punct

in plus am vazut ca turneul asta au fost mai mereu cate 2 observatori ... ceea ce e o chestie buna din punctul meu de vedere!

eatdaworm
1st September 2006, 10:59
credeti sau nu si eu gresesc. de fapt am gresit prin '62-'63 cand eram tanar. eu nu am spus ca arbitrul respectiv tine cu cineva sau ca nu s-ar pricepe dar impresia mea este ca da decizii random. ATAT. Daca se greseste sau nu a fost atent arbitrul nu am nici o problema. e absurd sa crezi ca cineva poate sa o arda atent 14 ore.
raptor cum spanac sa ii zici monitoarei 'mami' te-ai manelizat?
verde

Raptor
1st September 2006, 11:28
Pai am renuntat la branza si la apelativul "tati". Asa ca a trebuit sa fac un... compromis :D

eatdaworm
2nd September 2006, 15:57
echipa verde si asociatii nu acumuleaza puncte daca iese din grupa?
macar 2 macar 1
ceva?
niste branza
verde

camino
4th September 2006, 12:45
buna ziua verde!
punctele acumulate de echipa asociatilor pot fi vizualizate urmand cativa pasi simpli:
1. http://www.streetball.sportarena.ro/rezultate/T4/CLASM+18T4.pdf
2. click "search"
3. type "verde"
4. hit "enter"
5. surpriza: 4 puncte

eatdaworm
5th September 2006, 08:24
4 puncte?
mai mult decat merit
cred ca uitqasem sa dau enteru

vlad12
7th September 2006, 18:37
rugaminte: s-au afisate pe site clasamentele finale. cei care s-au calificat la master sa vina la terenuri sa confirme inscrierile pentru master pina pe 15 septembrie.

il primim si pe verde, care a dat bani grei pentru a fi la master, dar banii respectivi vor fi dati ca premii.

Raptor
7th September 2006, 18:42
Si cu cei care nu s-au calificat... ce se intampla?

deko
8th September 2006, 00:51
E mort capitanu ' Vasile (Pensionarii Asigurati) pt ca nu ati modificat clasamentul ,vrea sa stie toata lumea ca echipa e pe locul IV cu 50 de puncte ,nu 36 cate scrie acolo :))

YozzMaster
8th September 2006, 01:40
Da la streetball u de sambata din ploiesti care vi?:D

eatdaworm
8th September 2006, 08:26
io chinezu yugo si valau
very very gangsta

vlad12
8th September 2006, 11:14
E mort capitanu ' Vasile (Pensionarii Asigurati) pt ca nu ati modificat clasamentul ,vrea sa stie toata lumea ca echipa e pe locul IV cu 50 de puncte ,nu 36 cate scrie acolo :))

capitanului vasile i se va face azi dreptate. sper ca va lua restanta de azi, ca nu i-am afectat moralul prea mult.

Raptor
8th September 2006, 13:28
Doamne, mi-ai adus aminte de restante si examene si... :ciocan: bine ca am scapat de ele.

OFFTOPIC ^^^

Dar, ontopic, cu cei care nu s-au calificat la master... "ce se intampla :rolleyes:"

vlad12
8th September 2006, 15:57
n-ai vazut pe site? vor fi multe concursuri :)

o sa te sun sa vorbim.

vlad12
8th September 2006, 17:19
au fost postate filmele de la etapa a 4-a (atit slam cit si de la turneu).

http://streetball.sportarena.ro/media.htm

rugaminte: danila, suna-ma daca nu ai inca un manager :)

virtual
9th September 2006, 11:18
Vlade, v-ati gandit vreodata sa nu mai utilizati youtube? Nu de alta, dar unii vor sa si salveze filmele.
sau aveti ceva contract cu quick time etc?

Nightfly
9th September 2006, 12:20
Se pot salva filmele de pe you tube. Iti trebuie firefox

Raptor
9th September 2006, 13:19
Da nu zice cum ^^^ :happy

thekobe
9th September 2006, 16:06
cu o extensie

vlad12
12th September 2006, 16:52
dupa master vor exista la terenuri cd-uri si dvd-uri cu filmele despre care vorbiti.

virtual
12th September 2006, 17:31
Yeap. My point exactly. Eu din Cluj voi merge la Bucuresti sa cumpar Cd si Dvd-uri...

roadkill
12th September 2006, 22:41
apropo..neshte tricouri frumoase nu scoatetzi shi voi...p bani bineintzeles...ca moca shi frumos nu se poate...un blank "fruit of the loom" cu un imprimeu frumos...nu 2 sigle aruncate p un tricou d shef d ocol silvic..cv facut d cineva care se pricepe cat d cat...poate se promoveaza shi asha cv dk il poarta lumea...sau macar ramai cu o amintire nemaipomenita :))))
...tric alb cu un nr p spate shi un cv p piept n-ar strica

p.s. tric sa fie d calitate superioara - CE ..ca sa nu fie pacat d asha un imprimeu frumos

http://www.franken-aktiv-vital.de/logos/streetball.gif
http://www.sistahoops.com/images/102_box_logo.gif
http://www.ewe-baskets.de/04/neu/artikel/hot_news/logo_bamberg.jpg
http://www.dscwebservices.com/sistahoops/store/images/117_big_street2.gif
http://www.slamdunk.ru/images/logos/mag-streetball-logo.gif
http://ww1.prweb.com/prfiles/2004/12/10/187868/logo_bw.jpg
http://www2.iwu.edu/menssports/basketball/images/mbb_NCAA_06.jpg
http://www.basketball.on.ca/site/content/Select%20Logo.jpg
http://www.portvilleboysbasketball.com/images/logo.gif
http://www.irvinehigh.org/images/athletics/basketball/boys/logo.jpg
http://www.texasfinestbasketball.com/Dallas-logo2006.jpg
http://www.superskillsbasketball.com/logo_large.gif
http://www.dimemag.com/bk3on3/index.php?cityId=4

mishu
13th September 2006, 14:25
poti sa traduci si pe romaneste ce ai zis???

vlad12
21st September 2006, 17:47
s-au afisat echipele calificate la master...

just2play
27th September 2006, 17:09
Americanii Reggie Elliot si Darius Hargrove, de la Asesoft, vor fi prezenti la Sport Arena Streetball...pt concursu de dunk..:yeah: http://csuasesoft.ro/home/global/art_list/?art_key=196 ..mai aveti un articol legat de turneul de Master ceva mai jos pe pagina principala..

vlad12
28th September 2006, 00:20
da, vin cei de la asesoft!!!!

s-a afisat programul meciurilor (http://www.streetball.sportarena.ro/)

daca ploua se joaca in sala de linga terenuri. sper sa nu fie cazul.

Chelie
28th September 2006, 01:54
m-am uitat pe tabloul eliminatoriu si vad ca tot ca pana acum se joaca (in cazul in care ambele echipe calificate in 16 bat se vor intalnii iar in optimi )mi se pare cam aberanta treaba dar asta e ; sa speram ca nu va ploua .Multa Bafta

eatdaworm
28th September 2006, 09:02
schimbati si voi chestia asta cu intalnirea echipei si in grupe si in optimi. nu stiu de ce organizatorii folosesc aceasta metoda este aberanta and neverseenbefore.
verde

vlad12
28th September 2006, 09:14
principiul este corect si nu noi l-am introdus... pot oricind sustine o conferinta pe aceasta tema:) vorbim la terenuri.

deko
28th September 2006, 12:15
e foarte nasol daca se joaca in sala politehnicii , zic sa va mai ganditi la aceasta optiune ,deoarece o sa fie macel acolo ,panourile fiind practic lipite de spalier !

Chelie
29th September 2006, 00:09
a-ti putea inchiria o cupola comflabila:) sau sa prindeti de stalpii nocturnei o prelata ca sa nu ploua in momentul in care se joaca (glumesc evident) daca e sa ploua se joaca acolo unde se poate (sa speram ca nu ploua ) iar regula cu intalnitul echipelor e cam aberanta dar vb la terenuri

roadkill
30th September 2006, 00:35
sau o papusha gonflabila p post d asistenta

eatdaworm
30th September 2006, 09:34
sunt reclamatii,plangeri si sesizari despre faptul ca echipele din grupe se intalnesc in optimi. e anormal. nu stiu de ce organizatorii nu fac modificarile.
verde

StephonTrue 15
1st October 2006, 20:30
raptor tu erai ala ma care la dunkuri te`ai chinuit s`o dai si pana la urma ti`ai pus tricou in cap ?