PDA

View Full Version : Lu` Gigi nu ii mai place "Scutar" ! Ce ne facem?



Paul
16th May 2006, 22:07
Azi , Gigi la Om la Om.

Intrebat fiind: "Domne vine Scooter in Romania ... ce veti face? " el raspunde

"Ce treaba am io cu scutar mutar asta? Mie imi place imnul Rapidului si incepe sa fredoneze imnul rapidului , evident .. in maniera becaliana , adica nu e in stare sa fredoneze o "poezie" de 4 versuri :ciocan: "

"Mie imi place sa aud cuvinte romanesti "

"Decat Scutar , prefer Maria Tanase , la casetofon"

Alooooooo , Gigi , in Maybach , asculta`i melodia aia "Femili afeiar" , ca cica afaceri de familie.

Gigi , avem un cantec si mai fain. Queen - We are the champions !
Din pacate pentru tine , cantecul ala , cu cuvinte englezesti , are in primul vers


"I`ve paid my due"
Asta in cuvinte romanesti , tradus cuvant cu cuvant


Mi-am platit taxele

In traducere in spiritul melodiei , as zice


Mi-am platit datoriile

Huuuuuuuuuuuuuuo Gigi !
Sa vina Bodu :D

moxxx
16th May 2006, 22:10
"scutar mutar"

andreiush
16th May 2006, 22:16
Mah, numai sa nu ne furati imnul! :D

Paul
16th May 2006, 22:18
Mah, numai sa nu ne furati imnul! :D
pai ce imnul vostru e cantat de Maria Tanase?

andreiush
16th May 2006, 22:20
Nu, da ai vazut ca-i place mult lui jiji.

Paul
16th May 2006, 22:22
mnoah ... doar ai vazut filmuletzele cu GIgi , cum "danseaza" pe la nuntzi ... :D

andreiush
16th May 2006, 22:27
Pai sa va puna naibii imn melodia lui Adi de la Valcea:D Suparat.... :lol:

Paul
16th May 2006, 22:29
aia e cu cuvinte tiganesti :evil:

Lui ii trebe d`ale cu razboinici , cu tepes vlad , si alti eroi :D

t.b.
16th May 2006, 22:48
"Decat Scutar , prefer Maria Tanase , la casetofon"

Bun ii vinul ghiurghiuliu, noul imn al Stelei :D si cantec anti-Rapid, "Trenule masina mica" :yeah:

Paul
16th May 2006, 22:51
astea`s is "muzici" de petrecere

la jiji trebe d`alea de oieri :evil: , sau de razboinici

el nu bea numa sampanie :D si maxim 2 pahare ca se imbata

si noi care puneam toate declaratiile lui cretine pe seama alcoolului :(

Elphax
16th May 2006, 23:25
Propun sa aduceti o tanti cu tulnicul, cu buciumul, sa ii cante ceva de transhumanta lui Jiji.
Hai ca scooter e ok, suna bine...

nsd
16th May 2006, 23:43
Dacă tot vă daţi mari jurnalişti, faceţi bine şi instalaţi-vă şi voi măcar nişte diacritice amărâte acolo, ca să apară ştirile cum trebuie pe prima pagină. "Scutar" != "Scutăr".

Ammadeus
16th May 2006, 23:50
nu mai mediatizatzi imbecilul asta care are un nivel de cultura sub orice critica...mass-media din ro ar trebui sa ignore parvenitul asta incult care in afara de bani negri nu are nimic altceva de comunicat!

Elphax
17th May 2006, 00:11
Dacă tot vă daţi mari jurnalişti, faceţi bine şi instalaţi-vă şi voi măcar nişte diacritice amărâte acolo, ca să apară ştirile cum trebuie pe prima pagină. "Scutar" != "Scutăr".

Da' tu la signature nu ai? Sau aia e in engleza?

Mihai
17th May 2006, 00:35
Da ma... sa ziceam ca pleaca toti conducatorii murdari din fotbalu asta... adik mai toti:P Cine vine in locu lor? Trebuie sa fie unii toti cu bani, da? Cati oameni cu bani stii in tzara asta care nu au ajuns acolo prin furt. Mult prea putini:P si vezi asa ne intoarcem la jiji & Co

nsd
17th May 2006, 01:58
Da' tu la signature nu ai? Sau aia e in engleza?
Pardon, am aceeaşi semnătură de când m-am înregistrat. Mulţam că mi-ai adus aminte.

chico
17th May 2006, 04:23
ce tot dati cu GIGI sus GIGI jos, da-l la naiba, nu mai sunt subiecte in lumea sportului.

Angelina Jolie
17th May 2006, 05:16
"I`ve paid my dues"
Asta in cuvinte romanesti , tradus cuvant cu cuvant


Mi-am platit taxele

In traducere in spiritul melodiei , as zice

Mi-am platit datoriile
Apoi tocmai ca nu-i asa. Mi-am platit taxele e I've paid my taxes tata ziua. Cel putin in America.
No ca sa nu fiu offtopic:drak:, stiti voi Miorita varianta cantata de Tufor Gheorghe? Splendida balada.;)

raja_bell
17th May 2006, 07:14
fugi de aici, bre! :D de un' sa stii tu cum se zice "mi-am platit taxele"? :happy :happy

antiBORO
17th May 2006, 09:26
Lu' Jiji ii place muzica Mariei Tanase pentru ca tine niste margele in mana la meciuri si vrea sa se spanzure ca ele de gatul Stelei...
A fi stelist nu inseamna a fi cu/ca Jiji si MeeeeMeeee, e o stare de spirit pe care nu o pot intelege cei care se slugareasc in fata unui Copos care castiga bani buni de la Rapid fara sa investeasca(apropo a platit slariile la jucatori si antrenor?) sau cei care plang de necaz ca Steaua a castigat Cupa Campionilor Interzisa borcenilor....
Vom fi campioni, Jiji va vinde jucatorii si isi va achita datoriile, restul nu mai conteaza, se da la cersetori...

alejandro
17th May 2006, 10:38
poate vrea un cantec Fericit!

dede
17th May 2006, 13:28
incredibil...se pare ca daca lu' Gigi nu-i mai place "scutăr-mutăr", atunci nu o sa mai vrea sa o auda pe stadion...si e grav :evil:
asta da problema ntz ntz ntz :happy

One-Man Show
17th May 2006, 14:02
Voi ascultati ce zice papagalu' ala ? Poa' sa promoveze el ce imn vrea Maibacu' lui; dak nu vrea galeria (galeria adevarata, nu umflatii aia care se dau lideri in peluza) n-o sa faca el nimik. Steaua a avut 2 "cantari" propuse pt imn : o mel facuta de Bere Gratis (baieti serioshi care au fost shi prin galerie) shi una facuta de Lucian Viziru (abonat la tribuna 0). Dak nu ii place Scutar Mutar sa scoata $$$, sa faca un concurs shi sa se aleaga d-acolo. (da' park vad ca 8 din 10 versuri fac referire la Razboinicu' Luminii).

dede
17th May 2006, 14:13
Dak nu ii place Scutar Mutar sa scoata $$$, sa faca un concurs shi sa se aleaga d-acolo. (da' park vad ca 8 din 10 versuri fac referire la Razboinicu' Luminii).
hehe...deja are de unde sa aleaga...doar sa le ceara manelistilor ca imediat apar imnurile...bineinteles, acestea referindu-se in mod special la Gigi, si dupa aia la Steaua :happy

Paul
17th May 2006, 14:50
Voi ascultati ce zice papagalu' ala ? Poa' sa promoveze el ce imn vrea Maibacu' lui; dak nu vrea galeria (galeria adevarata, nu umflatii aia care se dau lideri in peluza) n-o sa faca el nimik. Steaua a avut 2 "cantari" propuse pt imn : o mel facuta de Bere Gratis (baieti serioshi care au fost shi prin galerie) shi una facuta de Lucian Viziru (abonat la tribuna 0). Dak nu ii place Scutar Mutar sa scoata $$$, sa faca un concurs shi sa se aleaga d-acolo. (da' park vad ca 8 din 10 versuri fac referire la Razboinicu' Luminii).

Da ce e asa greu de inteles ca Scutar asta nu e un imn ci pur si simplu , o adaptare la stilurile turcesti , unde dupa goluri se pun fel de fel de goluri :D

Ca noi l`am transformat intr-un cantec mai po****r ca si imnul national e alta poveste :drak:

Las bre , ca vorba unui amic bun: astia care acum devin stelisti (adica juniorii), o sa fie "generatia scutar" ca ei stiu "tap tap tap tarap tap tap" da inca nu stiu cine a fost Lacatus. Generatia urmatoare , va fi generatia "Mutar"

Cneazul
17th May 2006, 16:00
o *******ie piesa aia . o tampenie . si-apoi , ce treaba are cu steaua ?? ala e imnul stelei ? unde zice ceva de steaua ? am mai auzit un imn neoficial al stelei :vom avea mereu boala pe tigani , m... rapid . asta e imn , ca jigneste echipele adverse ? sau dom`le lasati-ma in pace . bravo domnule becali . inca un plus pentru dumneavoastra . daca vreti scoter maria mergeti in discoteca si omorati-va pe-acolo .

One-Man Show
17th May 2006, 16:34
o *******ie piesa aia . o tampenie . si-apoi , ce treaba are cu steaua ?? ala e imnul stelei ? unde zice ceva de steaua ? am mai auzit un imn neoficial al stelei :vom avea mereu boala pe tigani , m... rapid . asta e imn , ca jigneste echipele adverse ? sau dom`le lasati-ma in pace . bravo domnule becali . inca un plus pentru dumneavoastra . daca vreti scoter maria mergeti in discoteca si omorati-va pe-acolo .

N-ai tu treaba mah... :sleep:

Am auzit o vorba in targ conform careia baietii din galerie vor organiza un concurs pt. alegerea unui imn. Cik organizarea e facuta fara aprobarea "umflatilor" shi se mai aude prin targ ca se va incerca o rasturnare a oamenilor lu' Mustata.

Cozminutz
17th May 2006, 16:42
Ce conteaza mah ce imn are Steaua!? ... sa castige ei campionatu si sa intre in grupele Champions League ... asta conteaza. Si Jiji este el prost da macar sare cu banu' ... fatza de altii (de pe la Dinamo, Rapid)

Paul
17th May 2006, 16:54
daca vreti scoter maria mergeti in discoteca si omorati-va pe-acolo .

Daca nu vrei scutar (apropo ori scrii "Scooter" ori "Scutar" in nici un caz "Scoter") , du`te la Biserica :drak:


N-ai tu treaba mah... :sleep:

Am auzit o vorba in targ conform careia baietii din galerie vor organiza un concurs pt. alegerea unui imn. Cik organizarea e facuta fara aprobarea "umflatilor" shi se mai aude prin targ ca se va incerca o rasturnare a oamenilor lu' Mustata.

pai Sudul tot timpul vor sa puna mana pe ciolan
Problema e ca degeaba esti sef , daca nu iti da jiji fonduri , ca esti sef din categoria "eu dau ordin , eu il execut" :rolleyes:

Kainsashiki
17th May 2006, 16:57
Becali nu a fost deranjat de declaratiile lui Mircea Lucescu, prin care antrenorul sugera ca Steaua va lua campionatul cu arbitrii:"Lucescu tine cu fiul lui, Razvan. Este normal si il inteleg, insa el nu stie care e treaba aici in Romania, el e cu Ucraina..."


Cine dreaq scrie articolele astea pe site ? Cu siguranta cine a scris n-a vazut emisiunea. Cand i-a zis de Mircea Lucescu imediat a luat foc si a repetat de vreo 30 de ori "Nea Mircică BăBăBă"

One-Man Show
17th May 2006, 17:25
:rolleyes: @ bistriteanu agitat (:evil: ) : pai vor sa faca o liga a suporterilor...mishcare ampla domne...aranjata de baietii lu' Jean ;) dak iese e de bine

Paul
17th May 2006, 17:40
ar fi bine sa le iasa miscarea , da din cate stiu io , cam toti "liderii" de galerie (indiferent de echipa) , nu vor nimic altceva decat acces la fondurile nelimitate ale stapanului de club :D

iocs
17th May 2006, 21:06
Eu zic k un imn care sa multumeasca si fanii si pe Gigi ar fi "Copilul de Aur - Steaua e numai una". E super tare melodia!!

vasile badoi
17th May 2006, 23:34
Azi , Gigi la Om la Om.

Intrebat fiind: "Domne vine Scooter in Romania ... ce veti face? " el raspunde

"Ce treaba am io cu scutar mutar asta? Mie imi place imnul Rapidului si incepe sa fredoneze imnul rapidului , evident .. in maniera becaliana , adica nu e in stare sa fredoneze o "poezie" de 4 versuri :ciocan: "

"Mie imi place sa aud cuvinte romanesti "

"Decat Scutar , prefer Maria Tanase , la casetofon"

Alooooooo , Gigi , in Maybach , asculta`i melodia aia "Femili afeiar" , ca cica afaceri de familie.

Gigi , avem un cantec si mai fain. Queen - We are the champions !
Din pacate pentru tine , cantecul ala , cu cuvinte englezesti , are in primul vers

Asta in cuvinte romanesti , tradus cuvant cu cuvant



In traducere in spiritul melodiei , as zice



Huuuuuuuuuuuuuuo Gigi !
Sa vina Bodu :D
Azi nu-i mai place Scooter, maine nu o sa-i mai placa nici steaua. Oricum, sa nu amestece nume sacre din istoria si cultura Romaniei (Maria Tanase, Mihai Viteazu s.a.) cu cacarezele care ii ies lui din gura. Nici despre imnul Rapidului nu se cade sa isi dea cu parerea. Sa-si vada de oile lui si sa le numere cacarezele!

Tafliu
17th May 2006, 23:48
http://www.celticnationsworld.com/images/Danny%20warrior-2.jpg
Daca tot vrea sa fie Razboinivul Intunericului ..sa se intoarca in Evul Mediu

tuxie
18th May 2006, 11:01
Il magnifico Becali - la risata dei curci :happy (sau cum dracu le-o zice la curci :D)

be@
18th May 2006, 12:23
http://www.gsp.ro/index.php?a=43795&shift=1 :lol: :lol:

B_I_C
18th May 2006, 13:01
Pun pariu ca Jiji ar prefera pt imnul stelei o po****ra sau o sarba machedoneasca .. :drak:

Universal
18th May 2006, 22:48
Avem nevoie de un imn adevarat , unul care sa fie identificator cu absolut toti suporterii.

be@
22nd May 2006, 21:19
http://www.rapidisti.ro/index/Imnul_Stelei_compus_de_suporteri.html :D

relansat
22nd May 2006, 21:28
Nu`i mai place, sa fie sanatos si sa`l fereasca Domnu` daca`mi baga un lacrimogen a la Viziru` sa faca imn Stelei

Consider ca "Maria" i se potriveste de minune Stelei, ritm alert si toate alea ... deci e OK :)

uti2102
22nd May 2006, 21:49
Dar "Maria" nu e imn...
Ne trebuie shi un imn. Cel mai bine daca ar fi compus pe muzica din "Trecetzi batalioane romane Carpatzii..." sa sune asha ca "Sweet chariot", pe care-l canta englezii..