PDA

View Full Version : Catuse si batai la Petrosani!



Kainsashiki
10th August 2007, 13:48
Fundasul Jiului Petrosani, Mihai Lungan, care a depus un memoriu la FRF pentru a deveni liber de contract, deoarece nu-si primise banii de mai multe luni de la Alin Simota, a fost batut crunt de bodyguarzii finantatorului echipei din Valea Jiului.

Lungan a fost luat pe sus de bodyguarzi si dus la Petrosani, unde a purtat o discutie cu Simota. La scurt timp, „gorilele” lui Simota l-au pus la pamânt si i-au carat pumni si picioare. „Eram la antrenament, în spatele portii si nu ma antrenam cu echipa, deoarece nu am voie, din cauza memoriului. A venit un antrenor de la juniori, care mi-a spus sa ma duc la Simota în vestiar. Am împins în usa de la vestiar si era închisa. Când sa plec m-au oprit doi bodyguarzi, care nici n-au stat pe gânduri si m-au rupt. M-au luat la omor, mi-au dat în toate partile. Am dintii sparti, câteva coaste rupte si în dimineata asta mi-am scos certificat medico-legal. Este senzational ce se întâmpla în 2007 în România. Il voi da în judecata”, a declarat, în exclusivitate pentru ProSport, Mihai Lungan.

Si din GSP:

Scenariu din filme de gangsteri la Petroșani. Jucătorul Jiului petroșani, Mihai Lungan (foto), a fost luat cu cătușe la mîini și dus în orașul de pe Valea Jiului. Fotbalistul și-a depus un memoriu la FRF și a cerut să devină jucător liber. În timp ce se afla în București, mașina i-a fost blocată de un alt vehicul, din care au coborît cîteva persoane care i-au pus cătușe la mîini și l-au dus la Petroșani. ”Există martori. Este incredibil ce se întîmplă”, a spus impresarul Dumitru Tudor pentru www.gsp.ro.

Conform impresarului, un alt jucător, Ovidiu Istinie, care se afla la Rîmnicu Vîlcea, a fost dus la Petroșani și bătut.

Ce parere aveti ?

Luis Garcia10
10th August 2007, 13:51
Simota a dovedit ce fel de om este! ;)

YoYoyOi
10th August 2007, 14:07
wow ce tare :happy

Al Capone Simota :happy

Ferdininho
10th August 2007, 14:15
Vrajeli de presa ieftine! Defapt o tentativa de presa, unii ziaristi uita ca trebuie sa faca presa sportiva si fac mai mult presa de scandal.

Bancaru
10th August 2007, 14:31
Nu e la prima abatere. Un cretin si un dement. Asta este. Iar daca nici de data asta nu se face nimic, foarte bine. Militienii aia imputiti stau cu *****ul la cur si sunt pisati pe el. Ii mananca din palma, normal ca sunt mielusei. Au ajuns analfabeti si recuperatori gen Mititelu si Simota sa fie mari vedete. TARA DE *****!

rob_din
10th August 2007, 14:55
Parca e din filmele cu mafioti. De fapt Simota chiar e un mafiot. Pana acum trebuia sa aiba mandat 24 de ore. Dar asta e justitia in Romania.

TaciAcolo
10th August 2007, 15:10
in petrosani nu are niciun politai ce sa`i faca lu` simota .

m8k
10th August 2007, 15:34
O proteza la mana a doua, ceva bani sa-si retraga plingerea, o vorba buna "iti devastam si nevasta" si cazul s-a rezolvat! Autoritatile la noi nu se autosesizeaza cum ar fi normal intr-o tara civilizata! La noi nici M. Jackson nu ar fi stat pentru pedofilie!:D
Asemenea fapte se intimpla zilnic pe la noi, nu e o noutate! Din pacate!:headbang:

Bancaru
10th August 2007, 15:39
Au fost niste secvent filmate, daca nu ma insel, niste imagini absolut oribile. L-au calcat, literalmente, in picioare pe unul, pe vremea cand erau in B si promovau. A fost oribil. Si nu a patit nimic, evident.

TaciAcolo
10th August 2007, 15:40
traim in romania si asta ne ocupa tot timpu :D ...ii dai 1 milion unui boschetar si il pui sa`l rupa pe unu in bataie si nu patesti nici pe draqu :)

nr.zece
10th August 2007, 15:45
frf ar trebui sa desfiintee echipa si in locul ei sa licentieze o echipa a primariei de acolo, altfel nu au ce sa-i faca lui siman asa cum nu aveau ce sa-i faca lui becali, meme sau mititelu cand ii suspendau cate 10 etape pentru injurii sau mai stiu eu ce huliganisme

TaciAcolo
10th August 2007, 16:04
"SIMOTA, NOUL MIRON COZMA AL ROMANIEI, ESTE UN HOMOSEXUAL. PE MINE M-A AMENINTAT CU MOARTEA, IAR LUI ISTINIE I-AU SPUS CA-I OMOARA TOATA FAMILIA DACA VORBESTE!!!"
Autor: Sorin Chiriac, 10-08-2007
Impresarul celor doi fotbalisti ai Jiului Petrosani, Mihai Lungan si Ovidiu Istinie, il acuza pe patronul Jiului ca si-a trimis oamenii sa-i bata pe cei doi fotbalisti pina i-a bagat in spital. El a declarat pentru FANATIK ca primit amenintari cu moartea de la oamenii lui Simota.

“Simota si-a trimis bodyguarzii sa-i omoare in bataie pe acesti doi baieti. Noul Miron Cozma al Romaniei este un homosexual! Macar Cozma era barbat, dar homosexualul asta umbla numai cu bodyguarzi. Am primit telefoane de amenintare, in care mi s-a transmis ca ma omoara. Chiar mai devreme am fost sunat si o voce a zis: <Iti rupem capul!>, dupa care a inchis telefonul. Nici Istinie nu poate sa vorbeasca, pentru ca i-au spus ca-i omoara familia daca spune ceva de Simota”, a declarat Dumitru Tudor.

incredibil daca nu se autosesizeaza nimeni

boni2204
10th August 2007, 16:05
nimic nu mai mira, cu asa patroni in fotbal ne meritam soarta
ziaristii ii tot ridica in slavi , conducatorii fotbalului romanesc la fel pt ca baga bani in fotbal...mda baga o p..., de fapt ei nu stiu cum sa spele bani si sa scoata profit, plus ca ei au o oarecare imunitate pt ca baga bani si toti trebuie sa stea drepti in fata lor, mai putin noi suporterii care reactionam, dar degeaba
ps:nr zece ai incurcat personajele simota nu siman, corecteaza ca o sa iti sara lumea in cap:)

boni2204
10th August 2007, 16:09
Vrajeli de presa ieftine! Defapt o tentativa de presa, unii ziaristi uita ca trebuie sa faca presa sportiva si fac mai mult presa de scandal.

Managerul general al clubului Jiul Ioan Sdrobiș spune că a rămas șocat când jucătorul i-a apărut în față și l-a văzut bătut.

"Nu știu ce s-a întâmplat că nu am fost acolo să văd, dar vă spun am 62 de ani și am rămas șocat. Am văzut jucătorul bătut. Mi-a ieșit în față și era desfigurat. Am rămas tâmpit. Sunt șocat și nu pot să-mi revin. Era bătut iar eu nu pot accepta așa ceva la clubul la care eu lucrez. Cum apar eu în fața jucătorilor în vestiar? Ce le pot spune eu acum? Si eu am urecheat jucători, i-am mai dat un șut în fund lui Chivu, dar așa ceva niciodată nu am făcut. A fost o lovitură în suflet când l-am văzut pe jucător. Acum mă gândesc serios să plec de la acest club pentru că eu nu pot accepta așa ceva. Nu știu cine l-a bătut, dar eu nu pot minți că nu l-am văzut pe jucător bătut", a spus Sdrobiș.

Oficialii Poliției din Petroșani au declarat că jucătorul a depus o plângere pentru că a fost bătut. "Cererea lui au fost înregistrată penal și se vor demara cercetările în acest caz", au spus polițiștii petroșeneni.
cred ca te inseli de aceasta data, e ceva real acolo, nu cred ca e o inventie din pacate:mda:

Bancaru
10th August 2007, 16:30
Nu ca am ceva impotriva, dar cred ca si Dumitru Tudor este homosexual. Iar daca Simota e homosexual nu este o scuza sau o dovada in plus ca e cretin. Si Marcel Popescu, alt impresar, are o sexualitate incerta. Dar il judecam pentru cat e de bou.
Cine stie la ce cap se referea ala ca il rupe si mai ales cum si unde. MS DOS.

Bancaru
10th August 2007, 16:35
Managerul general al clubului Jiul Ioan Sdrobiș spune că a rămas șocat când jucătorul i-a apărut în față și l-a văzut bătut.

"Nu știu ce s-a întâmplat că nu am fost acolo să văd, dar vă spun am 62 de ani și am rămas șocat. Am văzut jucătorul bătut. Mi-a ieșit în față și era desfigurat. Am rămas tâmpit. Sunt șocat și nu pot să-mi revin. Era bătut iar eu nu pot accepta așa ceva la clubul la care eu lucrez. Cum apar eu în fața jucătorilor în vestiar? Ce le pot spune eu acum? Si eu am urecheat jucători, i-am mai dat un șut în fund lui Chivu, dar așa ceva niciodată nu am făcut. A fost o lovitură în suflet când l-am văzut pe jucător. Acum mă gândesc serios să plec de la acest club pentru că eu nu pot accepta așa ceva. Nu știu cine l-a bătut, dar eu nu pot minți că nu l-am văzut pe jucător bătut", a spus Sdrobiș.

Oficialii Poliției din Petroșani au declarat că jucătorul a depus o plângere pentru că a fost bătut. "Cererea lui au fost înregistrată penal și se vor demara cercetările în acest caz", au spus polițiștii petroșeneni.
cred ca te inseli de aceasta data, e ceva real acolo, nu cred ca e o inventie din pacate:mda:

Va dati seama, alibiul e gata facut. Vor scoate vinovati niste neica nimeni, pen'ca Simota era in strainatate. Si o sa pledeze astfel: da' ce, nene, aveam eu bani sa bag la telefonul public sa dau bip din Belarus ca sa iau o interurbana cu taxa inversa Minsk-Petrosani sa ii zic lu' Ninel sa nu ii dea la mecla ca ramane urme?". Adica daca el era in strainatate ne-am lamurit. Nu are cum sa dea un ordin. Saracul om. Si saracii aia care vor cadea de cacauo, ferice de familiile lor analfabete, care vor primi o compensatie de la boier. Sar'na, nea Simota!

Luis Garcia10
10th August 2007, 16:35
Tot liber e Simota? :o: :o: :mda:

Bancaru
10th August 2007, 16:36
La Targoviste nu a ajuns stirea?!! DA!

Luis Garcia10
10th August 2007, 16:39
Pai nu m-am mai informat...dar am vazut discutii aprinse pe aici si m-am gandit ca poate-poate... :rolleyes: Dar trebuia sa imi dau seama ca suntem in Romania :o: :rolleyes: :|

Bancaru
10th August 2007, 16:43
Exact. Noi suntem in Romania. El e afara. Va avea sustinere din partea petrosanenilor. Asa cum s-a intamplat si cu Iancu. S-au gasit destui care sa ii scuze gestul cu scuipatul sau cel cu du-te-n p*** mea, doar pentru ca le implineste visul de a o vedea pe Stiinta Poli in A. In definitiv omul era agasat de ziarist pentru ca il filma cand iesea de la DNA. Nu mai poate omul sa iasa cu familia la promenada si in vizite, fie si la DNA, ca se si gaseste un cretin care sa il traga pe pelicula. In mod normal pe Simota nu il poate judeca decat Dumnezeu, repet. Altcineva nu vad cum ar avea curajul. Cu atat mai mult cu cat zic oamenii astia ca e homo. Cica discriminare sexuala.

Luis Garcia10
10th August 2007, 16:50
Bineinteles! Nu va pati nimic "domnul" Simota! Se va intelege si cu jucatorul pana la urma, nea` Sdrobis va "trece" peste socul avut si uite asa se cimenteaza totul! (pana la urmatoarea isprava!).

Bancaru
10th August 2007, 16:53
Cam cinice "bulele" in Pro Sport. Daca faceti legatura intre vestiar, batausi, fata tumefiata a jucatorului si schimbarile fizionomice produse vedeti daca mai par interesante replicile pe care i le-au pus astia. Deci s-au antrenat aia pe el iar schimbarile arata super. Super nasol, probabil.

Bancaru
10th August 2007, 17:01
Cătușe și bătăi la Petroșani! Un jucător a fost dus cu cătușe la mîini în Valea Jiului, iar un altul a fost bătut
de Cătălin Barzaghideanu

Scenariu din filme de gangsteri la Petroșani. Jucătorul Jiului Petroșani, Mihai Lungan, a fost bătut de bodyguarzii patronul Alin Simota pentru că nu a vrut să semneze actele ce i-au fost puse în față de cei de la Jiul.
"Cînd să plec din vestiar am fost oprit de doi oameni. M-au luat la bătaie. M-au lovit din toate părțile în tot corpul. Mi-au spart dinții și mi-au rupt cîteva coaste", a declarat Lungan.

Un alt juc&#227;tor, Ovidiu Istinie, a scăpat de bătaia bodyguarzilor lui Alin Șimota pentru că a semnat hîrtiile puse în faț&#227; de cei de la Jiul.
"Istinie a plecat de la antrenamentul lui Intergaz, cu o mașină în care se aflau trei jucători și delegatul Petre Ucidău (http://z.about.com/d/crime/1/0/h/D/manson1a.jpg). Mașina lor a fost urmărită de un Ford, cu numărul B-62YMJ. la un moment, au fost blocați și 3 bodyguarzi au coborît din mașină și l-au luat la Petroșani. De frică să nu fie bătut, Istinie a semnat toate hîrtiile care i-au fost prezentate. Istinie mi-a povestit că Lungan nu a vrut să semneze și a fost bătut măr", a declarat, pentru www.gsp.ro, impresarul Dumitru Tudor.
"Simota mi-a trimis un mesaj în care mă amenință că îmi rupe capul", a încheiat Tudor.
IPJ Hunedoara: "Un fotbalist de la Jiul a depus plângere"
"Un fotbalist de la Jiul Petroșani a depus plângere pentru lovire și alte violențe împotriva a doi bodyguarzi de la club. Se fac cercetări în acest caz. Dosarul a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Petroșani care are competență în acest caz", a declarat pentru Gazeta Sporturilor adjunctul șefului Inspectoratului de Poliție al Județului Hunedoara, comisarul Remus Sabău.


El susține că în plângerea depusă la Poliție, fotbalistul a reclamat că în timpul antrenamentului de joi a fost agresat de doi bodyguarzi chiar în incinta clubului. "În plângere nu se reclamă faptul că ar fi fost sechestrat", a mai spus adjunctul șefului IPJ Hunedoara Potrivit anchetatorilor, fotbalistul a fost sfătuit să meargă la medicul legist în vederea obținerii unui certificat-medico-legal, iar în funcție de numărul de zile de îngrijiri medicale se va face încadrarea juridică a faptei.


Simota nu răspunde la telefon
Patronul Jiului a fost contactat telefonic de reporterii Gazetei, dar le-a respins acestora apelul. De asemenea, Simota a fost informat de motivul contactării prin intermediul unui SMS.


Bodyguarzii lui Simota sînt "recidiviști"
Oamenii pe care patronul Jiului îi ține în preajma sa pentru protecție par a avea în fișa postului sarcini mult mai ofensive. Doi dintre aceștia au fost implicați în urmă cu doi ani într-un alt incident violent. La finalul unui meci disputat la Ineu, un spectator a fost bătut de gărzile de corp ale lui Simota pentru că a reclamat în gura mare lipsa de corectitudine a partidei.


Lupescu: "Un caz incredibil"
"Dacă lucrurile declarate de jucător sînt adevărate pot spune că e o situație extraordinară. Suntem în anul 2007 , într-o țară civilizată ! E foarte important ca jucătorul sa aducă dovezi în sprijinul declarației sale pentru a se putea lua măsuri împotriva vinovaților", a spus Ionuț Lupescu


Sdrobiș: "Sînt bulversat, mintea refuză să creadă așa ceva"
"Jucătorul a venit azi la mine și l-am văzu t că e bătut, cu capul rupt. Mă gîndesc ce e în sufletul acestui băiat. Nu știu ce a fost acolo, dar i-am spus să se ducă la medic și să rezolve treburile cum trebuie. Nu e posibil să ne întoarcem în Evul Mediu. Sînt întors pe dos și mă gîndesc să plec de la Jiul. Am investit aici și muncă și suflet. Mintea mea refuză să creadă că se întîmplă lucruri ca astea în anul 2007. Un asemenea caz se putea rezolva altfel, nu așa", a declarat Ioan Sdrobiș, director tehnic la Jiul

www.gsp.ro

KillinG FieldS
10th August 2007, 18:33
Jenant... de aia vrem sa plecam toti din tara asta... De oamnei ca astia.... ca e plina tara de nescolitzi de astia cu bani si nimeni nu le face nimic. Incultura e la putere. Mi greata de romanii astia Manelisti... PRAF VIS

danpuric78
10th August 2007, 18:55
Jenant... de aia vrem sa plecam toti din tara asta... De oamnei ca astia.... ca e plina tara de nescolitzi de astia cu bani si nimeni nu le face nimic. Incultura e la putere. Mi greata de romanii astia Manelisti... PRAF VIS

Multora le e greu sa inteleaga de ce pleaca romanii din tara aia.
Insa astfel de cazuri sunt mult mai mult elocvente.
Intr-o tara civilizata, pana la frf si procuratura ar fi reactionat, colegii de club, sindicatul fotbalistilor, alti angajati ai clubului etc.
Probabil ca la ora actuala Simota n-ar mai avea nici secretara sa trimita faxuri, nici fotbalisti, nici antrenori. poate doar gorilele.
Insa la noi, nu numai ca nu prea indrazneste nimeni sa zica nimic, dar mai mult ca sigur sunt multi care aproba astfel de manifestari.
si asa, fotbalisti sau muncitori simpli, suntem condamnati sa ramanem la mila patronilor de sclavi gen simota.

Bumbescu
10th August 2007, 19:04
Super...trebuia sa se ajunga si aici....probabil ca simota nu va pati nimic....traim intr-o tara de kkt in care un bou sinistru precum becali (il dau de exemplu pt ca e mai cunoscut decat simota) apare la televizor si ameninta oameni cu bataia si nimeni nu se sesizeaza.
Faza asta cu gorilele"oamenilor de afaceri" e incredibila...toti idiotii astia(becali, simota, turcu) nu sunt parlamentari, ministri sau mai stiu eu ce oameni de stat....cred ca din punct de vedere legal gorilele lor au f putine drepturi, in nici un caz nu pot fi folosite pt intimidare...

danpuric78
10th August 2007, 19:38
Super...trebuia sa se ajunga si aici....probabil ca simota nu va pati nimic....traim intr-o tara de kkt in care un bou sinistru precum becali (il dau de exemplu pt ca e mai cunoscut decat simota) apare la televizor si ameninta oameni cu bataia si nimeni nu se sesizeaza.
Faza asta cu gorilele"oamenilor de afaceri" e incredibila...toti idiotii astia(becali, simota, turcu) nu sunt parlamentari, ministri sau mai stiu eu ce oameni de stat....cred ca din punct de vedere legal gorilele lor au f putine drepturi, in nici un caz nu pot fi folosite pt intimidare...

Din pacate nu multi inteleg ca a fi bodyguard e o meserie, care, ca oricare alta presupune o pregatire, o deontologie, etc.
In lumea civilizata nu poti sa lucrezi in domeniul securitatii fara sa termini un curs de calificare, incare inveti in principal cum trebuie sa te comporti in diverse situatii sau ma rog, daca cineva te angajeaza pe prorpia raspundere.
La noi in schimb, toti golanii si batausii au ajuns bodyguarzii oamenilor de afaceri. Asa au toata acoperiarea si motivatia de a capaci pe cine vor, fara sa se sinchiseasca de lege.

YoNuTzz
10th August 2007, 19:48
din pacate, in acest caz, mafia va castiga din nou...
se va dovedi k simota si bodyguarzii acestuia nu au avut nici un fel de implicare...

resita
10th August 2007, 19:57
din cate se pare simota este plecat de cateva zile din tara :thinkso::thinkso::thinkso::thinkso::thinkso: deci cum dracu au stau de vorba, prin telefon :D

YoYoyOi
10th August 2007, 21:04
bine ma, stati linistiti ca nu se va lua nici o masura ;)

O CFR-ista
11th August 2007, 10:56
pe mine m-a deranjat ff tare cazul acesta...cum adica isi permite simota sa ameninte familia jucatorului????am inteles ca baietelul jucatorului are 1 luna si jumatate....chiar nu-i este rusine sa faca asemenea amenintari??? un mare kkt si simota asta...

georgemp
11th August 2007, 11:38
Eu pentru chestia asta l-aș aresta pe Simota.Asta dacă-i adevărat...mă rog, oricum gest animalic.

KillinG FieldS
11th August 2007, 11:47
cine sa aresteze..... ca suntem un neam de plecaciosi de cap...plecam capu la fiecare care ne da 2 galbeni.... cacaciosi...nici o demnitate si mandrie nu avem...pai daca ar fi uniti toti oamenii de acolo din petrosani cu politie cu tot...ce dracu sa mai faca Simota ala... aa era sa uit... tre si un sprijin de la buc... adica unda verde mai bine zis...si se rezolva foarte simplu cazu simota... sau cazul tuturor nescolitilor milionari din tara.... sau ... hai mai bine sa plecam dracu de aici...ca ne luptam cu morile de vant JENANT Simota

soreen
11th August 2007, 13:19
petrosani....tg jiu...motru....triunghiul bermudelor din fotbalul romanesc....de fapt triunghiul violentelor si al prostiei...Valea Jiului e o enclava in Romania....

TaciAcolo
11th August 2007, 13:42
du`te ma si impusca`te ...ce violentze au fost la tg-jiu?:cry:

Romeo
11th August 2007, 13:45
cazul de la Petrosani este doar un caz particular al economiei romanesti si trebuie tratat in general. Angajatul, daca este la "alb", poate avea de asemeni probleme cu salariul, ca il primeste cand are patronul bani. In fotbal sunt bani mai multi si cred ca in acest caz implica neadmiterea Jiului in divizia B, cam aceeasi chestie aplicata Sportului anul trecut. Dar ceea ce s-a intamplat jucatorului este de competenta organelor de ancheta si avem nevoie de o politie peste nivelul judetului, adica sa vina politisti sa ancheteze din capitala sau alt judet, ca cei locali inchid usor ochii la astfel de magarii.

Este foarte greu sa probezi ca batausul a fost pus de Simota, una e sa banuiesti, alta e sa probezi. Ati vazut ce a zis mafiotul: eu nu am fost in tara, nu am bodyguarzi. Aici a gresit jucatorul: trebuia sa zica: aveti sa-mi dati 1000 euro, nu-mi dati, fac cerere de jucator liber si v-am salutat. Tot auzim de firme si salarii neplatite de luni de zile. Cine va scoate acesti bani ? Singura solutie: nu-mi dati banii, am plecat, in Spania, Italia, etc.

GruppoApparte
11th August 2007, 14:34
Simota: "Este un gest regretabil, pentru că nu trăim în junglă"

Patronul Jiului Petroșani, Alin Simota, susține că nu a avut nici o legătură cu agresarea lui Mihai Lungan, arătîndu-se chiar deranjat de faptul că fotbalistul l-a implicat în acest incident. "Eu am fost plecat, dar am auzit și eu de acest incident. Voi dispune o anchetă în cadrul clubului pentru a afla ce s-a întîmplat. Este un gest regretabil, pentru că nu trăim în junglă. Nu mi-a plăcut nici atitudinea jucătorului care a pronunțat numele meu și m-a implicat în acest scandal. Cu siguranță voi lua măsuri împotriva celor vinovați", susține Șimota. Fotbalistul Jiului, Mihai Lungan, a fost bătut crunt în vestiarul echipei, joi, de către două persoane. Se crede că acești doi indivizi ar fi bodyguarzii patronului Alin Simota.
GSP

cum era de asteptat PORCU draqului :) .. deja e si prea mult pt el stadiul de porc

Leviss
12th August 2007, 10:48
petrosani....tg jiu...motru....triunghiul bermudelor din fotbalul romanesc....de fapt triunghiul violentelor si al prostiei...Valea Jiului e o enclava in Romania....

Nene ai fost matale vreodata in valea jiului sau in gorj ca sa iti dai cu parerea? Nici eu nu sunt de acord cu ceea ce s-a intamplat ,vinovatii trebuie pedepsiti drastic dar de la asta si pana la a condamna toata valea jiului si sa mai amesteci si gorjul care nu are nici o legatura cu incidentul este cale lunga. Daca tot vorbim de violenta si prostie arunca mataluta o privire in randul "suporterilor" lui dinamo si vei vedea toate astea la superlativ. :rosu:

Sergio_D
12th August 2007, 12:59
soreen, inainte sa afirmi ceva, asigura-te ca ceea ce spui este adevarat :)

in plus, incidentul asta este unul izolat, nu am mai auzit de astfel de fapte prin zona...
Simota... daca el a facut asta, merita ceva puscarie :D

Truica Madalin
19th August 2007, 17:45
rusine ce se intampla acolo

Mario Di Lazi
19th August 2007, 18:53
Lungan s-a transferat la CSM Rm. Vâlcea ...
a scăpat de bătaie :D

soreen
20th August 2007, 13:01
Precizez....in anul in care a intrat jiul in a...acum 3 ani (parca), un spectator a fost batut de doi bodyguarzi ai lui simota la un maci de la campia turzii parca....la cateva meciuri ale minerului motru...mai multe echipe s-au plans de3 jocul extrem de dur al gazdelor....plus de presiuni la vestiare
am inclus si targul jiu....nu pentru violente...ci pentru modul in care au fost ajutati sa revina in a multumita faptului ca m.condescu l-a ajutat pe mircea sandu sa castige alegerile frf....