PDA

View Full Version : Paul, moderator obiectiv, ce gluma



Cristy
16th May 2006, 20:30
daca Vadim a zis ca am voie sa-mi las avatarul ala daca schimb culoarea, tu de ce mi-l stergi ?

ai devenit moderator cu ajutorul lui Del piero ca il cunosti si acum faci ce vrei pe forum ?
pai ma tarane Vadim, a zis CLAR ca am voie sa-mi las avataru daca schimb culoarea, ceea ce am facut-o, tu taran prost de ce mi l-ai sters?
apropo de avertisment, cand stelistii posteaza numai mesaje legate de gripa aviara de ce nu le dai avertisment ?
sau cand stergi mesaje off topic ale lor de ce nu le stergi?

Paul
16th May 2006, 20:52
oaie proasta
Incantat de cunostinta , ma intitulez Paul


daca Vadim a zis ca am voie sa-mi las avatarul ala daca schimb culoarea, tu de ce mi-l stergi nesimtitule ?
Sa ti`l puna Vadim la loc.


ai devenit moderator cu ajutorul lui Del piero ca il cunosti si acum faci ce vrei pe forum ?
m`ai prins


pai ma tarane Vadim, a zis CLAR ca am voie sa-mi las avataru daca schimb culoarea, ceea ce am facut-o, tu taran prost de ce mi l-ai sters?
in regulament scrie CLAR ca fara OI si CIORI !


apropo de avertisment, cand stelistii posteaza numai mesaje legate de gripa aviara de ce nu le dai avertisment ?
Dupa logica ta , ar trebui sa zic.

Domne ` gripa aviara e un fenomen la moda , care afecteaza Romania grav in aceste zile. Care e problema.
Ca fapt divers S2K a luat avertisment, iar tu nu ai dat nici un report , la mesajele lor.
Pentru mesajul tau am primit 3(trei) reporturi !


sau cand stergi mesaje off topic ale lor de ce nu le stergi ?

crezi ca ma uit cui sterg si cu cine tine? Cand sterg , sterg si gata :D


esti un taran, intre 2 3 mesaje sterse dai cu sapa in gradina :rosu: :ciocan:
Am plecat la sapa. Ceau.

Cristy
16th May 2006, 20:58
lasa-ma ca ai primit 3 reporturi pentru mesaje.
daca stau acum si adun mesajele tuturor oilor de pe intern, adorm la pc, insa tu cum esti obiectiv lor nu le faci nimic.
du-te acum pe fcm bacau cu shtoia sa vezi ce face nexus acolo.
am zis du-te sa vezi ca de facut nu faci nimic, poate ii stergi si lui in mesaj.

cum adica sa-l puna vadim la loc ?
daca el a zis ca am voie, tu prostule de ce mi l-ai sters ?

daca nu il cunosteai pe del piero, nu ajungeai moderator, mai ales la ce mesaje postezi.

Cristy
17th May 2006, 14:47
vai ce penibil esti ba :D
de ce nu i-ai dat si explicatii la avataru lui daniel andrei ?
ca nu ai nici o treaba cu moderarea nesimtitule :rosu: :rosu:
imi dai avertisment pentru un beheheehe ? si alsign vorbeste numai de aviara si Rapid si nu primeste nimic ?
esti un taran :rosu:

Vadim
17th May 2006, 14:53
Am stabilit cu avatarele, care sint distince de posturi. Se poate pune un avatar atata timp cat nu leaga imaginea sa de vreo echipa, prin culori sau eigle etc.

Alsign trebuie sa primeasca si el avertisment.

oricum, Cry, oricat nu te inghiti cu Paul si invers, te sfatuiesc sa iti stapanesti limbajul, altfel nu ai sanse sa ramai aici.

Cristy
17th May 2006, 14:59
mda, stiu ca exagerez si eu cu injuriile insa unii stelistii intrec masura, acum ca e si paul moderator (care ma vaneaza clar) ceilalati scapa usor (stelisti).
acum nu mai raspunzi aici nu ? de ce?
pentru ca e adevarat ce spun .....

normal ca nu am, el e moderator eu sunt un simplu user, care e deja saturat de injuriile si rasistii aia de pe intern.
cat despre intrat, poate nu mai intru eu de acum.
iar 7 zile si ultimu avertisemnt luat aiurea.


ps: paul nu mai raspunde, ti-a reusit ;)
asta ai vrut sa faci, sa scoti avatarul (desi nu ai voie) si sa-mi dai ban.
acum urmeaza sunchase si cu grande.
baieti aveti grija, stelistii iar si iar o sa injure, insa cei avertizati si banati o sa fi-ti voi clar.
pe emilio nu are cum, ca el se abtine, insa nu stiu cum reuseste, oricum felicitari :).

Paul
17th May 2006, 15:01
oricum, Cry, oricat nu te inghiti cu Paul si invers, te sfatuiesc sa iti stapanesti limbajul, altfel nu ai sanse sa ramai aici.
Nu are nici o legatura.
Ca sa fie liniste pe Intern , trebuie executati cativa. Daca ai senzatia ca am ceva cu rapidistii sau dinamovistii , te anuntz oficial ca , printre altii aflati in vizor , in capul listei sunt Nexus , Menance si alte stelisti turbulentzi!

Pt. Cristy

te rog sa folosesti report bad posts , sau sa`mi dai link , si rezolv si problema cu alsign !

Vadim
17th May 2006, 15:05
mda, stiu ca exagerez si eu cu injuriile insa unii stelistii intrec masura, acum ca e si paul moderator (care ma vaneaza clar) ceilalati scapa usor (stelisti).
acum nu mai raspunzi aici nu ? de ce?
pentru ca e adevarat ce spun .....

normal ca nu am, el e moderator eu sunt un simplu user, care e deja saturat de injuriile si rasistii aia de pe intern.
cat despre intrat, poate nu mai intru eu de acum.
iar 7 zile si ultimu avertisemnt luat aiurea.
Nu intrece nimeni masura, toti cei care jignesc sint averitizati. Cand vezi mesaje cu jigniri apasa report post in loc sa ii raspunzi la fel si o sa vezi cum cad capetele, iar tu nu ai nici o treaba... Crede-ma ca report post ajunge imadiat si actinile se iau mult mai rapid, daca eceva grav.

Pe forum nu e vorba de moderatori si de simpli useri. Toti ne bucuram de sport si atat, iar de aia unii trebuie sa mai curete... Iar altii sa se mai curete...

Nu trebuie sa fii invidios pe Paul. Si tu poti ajunge moderator, ai calitati, daca te mai temperezi. Am observat ca userii "rai" sunt unii dintre cei mai fideli forumului si chiar le pasa mai mult decat altora... Asa ca daca o iei pe o directie buna... cine stie...

Cristy
17th May 2006, 15:09
am dat de multe ori pe timpul cand am fost banat (tot 7 zile) ma uitam dupa o vreme, aceleasi injurii .....
asta e, insa nu te poti abtine cand vezi asemenea mizerii aduse clubului pe care il sustin de mic.

Paul
17th May 2006, 15:10
de cand sunt eu mod , nu am primit nici un report de la tine :D

In schimb pentru un mesaj de`al tau cu "behehehehe" am primit 2 reporturi !
Pentru threadul FCM Bacau vs Steaua , am primit 11 reporturi ,dar nici unu de la tine !


am dat de multe ori pe timpul cand am fost banat (tot 7 zile) ma uitam dupa o vreme, aceleasi injurii .....
asta e, insa nu te poti abtine cand vezi asemenea mizerii aduse clubului pe care il sustin de mic.
trebuie sa intelegi ca nu totul e jignire

Mai exista si misto si caterinca cum e din punctul vostru de vedere "oaia" si "behehehe". Insa atat timp cat sunt interzise de regulament , ele devin jigniri.

In plus urmarim si frecventza. Cineva care zice de Dinamo "maidanezi" intr-un mesaj e lasat in pace. Cine zice in fiecare mesaj maidanezi , e avertizat.
Nu ar fi o problema daca zici o data sau de 5 ori "oi" , "oaie" etc , dar la tine era o permanentza.

DIn punctul meu de vedere cazul e inchis. Te astept cu reporturile (dar nu voi penaliza decat mesajele scrise dupa 16 Mai ...cand am devenit mod).
Mai ai 6 zile de ban , te invit sa citesti regulamentul , iar cand ai chef de jignit incearca forzarapid.ro , sau rapidisti.ro , ca acolo e voie ;)

Cristy
17th May 2006, 15:15
iti mai repet, am dat de 15 mii de ori report (nu erai atunci moderator) si nu am vazut mesaje modificate, sau sterse, poate ma insel.
acum nu am mai dat ca am vazut ca nu rezolv nimic .

Cristy
17th May 2006, 15:19
pe forzarapid.ro nu am de ce sa jignesc ;) pe rapidisti.ro nu intru e o porcarie de site.

nu o sa dau report, m-am lamurit ca nu se rezolva.

cand vad pe aia cum zic de ciori, aviara, si alte mizerii normal ca le raspund.
am zis beheheh de cateva ori, dar alsign pe topicu cu cfr a postat numai de gripa aviara , facand referire clara la Rapid.


inchideti-l,oricum am deschis topicul mai mult pentru avatar, pentru ca stiam ca am dreptate.

Paul
17th May 2006, 15:22
tine minte , ca prin faptul ca ii raspunzi cuiva , nu ai un argument pentru jignirile tale;

hai ca am plecat sa vad unde si ce a jignit alsign , sa vad daca ai sau nu dreptate :D

Edit: Omul are 4 mesaje pe thread , in unul singur zice ceva de gripa aviara , nu zice nimic de Rapid (desi tu zici:
"dar alsign pe topicu cu cfr a postat numai de gripa aviara") , dar in cazul asta scapa. Nu eram mod in momentul in care a scris aia , deci daca vrea alt mod sa ii dea avert. sa o faca.

Eu nu iau masuri pentru mesajele din urma ;)

Cristy
17th May 2006, 15:39
oricum nu-mi mai pasa, faza cu voi stelistii o sa continue, nu mai zic de don jj sau steaua mania ......

hai ca v-am deranjat prea mult, o zi buna.

Cristy
20th May 2006, 01:43
Ca sa iti arat cat de ibecil esti, tigan spurcat...

sa vad desdemona ce faci......

Paul
20th May 2006, 09:15
Bai Cristy , ti-am mai zis ca timpul nostru e limitat.
Apasa report bad posts , sau da`ne un link cu mesajul , nu ne da un citat , ca in cazul asta trebuie sa ne apucam sa cautam mesajul :rosu:
In cel mai raz caz spune-ne threadul.

Inainte de a lua masuri , trebuie sa stergem mesajul !

Cristy
20th May 2006, 13:20
mi l-a trimis pe privat mie, eu cand i-am trimis lu steaua mania pe privat am luat avertisment direct :rosu:

sa stii ca am trimis vreo 5 6 reporturi de la topicul cu lucescu ..... oricum nu conteaza, vroiam sa vad daca ia si ala avertisment ca m-a injurat pe pm.

Paul
20th May 2006, 13:25
daca ti-a trimis pe privat , fa o copie ataseaza`l aici si iau masuri;
si daca te`a injurat nu ia avertisment ca ia ban!


pt. topciul cu lucescu , nu am primit nici un report !

Cristy
20th May 2006, 14:52
v-am zis ca nu se rezolva nimic, am trimis de 5 ori, oricum n-are rost .........
eh lasa cred ca am fost primu si ultimu care a luat avertisment pentru un pm jignitor:o:

Paul
20th May 2006, 14:56
Pacala a luat ban pentru injuraturi pe PM.
Ti-am mai zis si iti zic ultima data ! Daca te-a jignit arata`ne mesajucu atasament (nu cu text) si are ban (daca merita!)

desdemona
20th May 2006, 15:58
Au mai luat si altii ban direct pentru jigniri pe PM!
De exemplu Paul, TV Sport, dan-dan etc. :)

Am discutat cu S2K, a spus ca si Cristy a vorbit la fel. I-am spus sa nu mai jigneasca pe viitor nici pe PM si a fost de acord.

Cristy
20th May 2006, 16:13
pai eu astept linistit sa treaca "pauza" asta si el imi trimite pe pm nu stiu ce site si imi spune mori nu stiu cum, ca am sters.
ii trimit si eu pm si ii spun la fel dupa care ma trezesc cu pm asta ca vi l-am pus, probabil asa il alinta parintii ....

MariusTR
23rd May 2006, 08:37
Si pe mine Paul m-a facut cretin :(
Asa ceva...

Eu nu-s cretin si nici nu am de gand sa devin unul. Dar sa pastram limitele decentei, putem asta domnilor?
Pai zic sa ne comportam civilizat, ca sa se bucure ceilalti cand ne urmaresc discutiile

Angelina Jolie
23rd May 2006, 09:11
Pe tine nu are cum sa te faca nimeni cretin. It's too late for that.:D

Rossi
31st May 2006, 19:35
Si pe mine Paul m-a facut cretin :(
Asa ceva...

pai tu chiar esti .... vad ca nu ai demnitate deloc

vad ca mai nou dai limbi in urechi lui Paul si il lauzi ca e mare moderator

Big Sexy
14th September 2006, 19:12
Am plecat la sapa. Ceau.

OWNED :P