PDA

View Full Version : Ne batem cu dINAMO pentru Intertoto?



ady51a
16th May 2006, 16:03
:D

Intră şi Dinamo în luptă?

Dinamo este singura care le-ar mai putea produce griji constănţenilor în campania de Intertoto. Având în vedere că este pe cale să rateze şi campionatul, şi Cupa UEFA, „câinii roşii“ s-ar putea orienta, în disperare de cauză, spre Cupa UEFA-Intertoto (variantă deloc de neglijat, deşi se aud şi voci care nu cred în ea). Calculele arată că, pentru a trece de Dinamo, care are 49 de puncte în momentul de faţă, Farul trebuie să câştige ambele meciuri (totalizând astfel 51 de puncte), iar „câinii roşii“ să nu scoată decât cel mult egaluri în partidele cu FC Argeş (d) şi FC Naţional (a). La 51-51 puncte, nu ar mai conta rezultatele directe (ambele echipe au bătut cu 1-0 în deplasare), ci criteriul numărului mai mare de victorii înregistrate în campionat, caz în care „rechinii“ ar fi avantajaţi (16 - 15).
Cuget Liber?

dorryn
16th May 2006, 18:55
o sa ratam si anul asta intertoto...iar ne scoate dinamo ..sigur se vor inscrie ingamfatii aia si nu mai avem sanse.. ar trebui sa scoatem 6 puncte din 6 si ei sa nu castige 2 etape la rand..imposibil...ca de obicei ratam la milimetru ..

b3bito
16th May 2006, 19:32
cam nasol,oricum la arges dinamo va bate sigur....
dar pt un club care se pregateste de liga campionilor nu ar fii un lucru jenant,k din prima liga europeana,sa ajunga tocamai in a3a...sunt curios sa-l aud pe borcik...Lasatin-ne sa ne pregatim pt intertoto!!!:happy :happy :happy

Kooler
18th May 2006, 23:54
Daca se inscrie Dinamo, ratam Intertoto. Totusi nu ii intreaba nimeni daca au de gand sa se inscrie? Sa stim daca visam mai departe la Cupa UEFA sau ne trezim. :) Farul e acum o echipa mare care se bate la locurile 1-5 nu mai e echipa care se bate la retrogradare (daca s-ar bate mai mult ar fii mai sus) lucru care nu face decat sa ma bucure.

delaparis
19th May 2006, 00:02
Aici corect ady...

Eu cred ca Farul tre' sa joace sansa pina la capat .
Cred ca Dinamo nu se va inscrie daca vor fi asa jos (pentru ei) in final.
Oricum e penibil pentru un club ca Dinamo sa vrea CL si apoi sa se filfie cu TOTO la sfirsit.

Cred ca sanse pentru cluburi ca Farul care sunt in afara de jocurile murdare din divizia A trebuie jucate la maxim.

ady51a
19th May 2006, 00:05
Farul oricum joaca sansa pana la capat. Dar in acest moment nu cred ca mai depinde numai de Farul.

b3bito
19th May 2006, 10:28
dap,din cate am inteles eu s-a inscris si clujul..
oricum avem sanse,dar sa nu mai pierdem ultimiile 2 partide...

Dunker_Farul
20th May 2006, 23:27
am pierdut una din ele :(

Ultras_gnr
28th May 2006, 07:37
Meciul cu otelu este decisiv!!!! Ultima etapa nu se pune,iar dak farul bate suntem in intertoto!!!!!!! Dinamo o sa dea la lopata anul asta;) shi o sa manance pedigre!!

am3ricanu
28th May 2006, 13:31
dInamo cica nu vrea sa joace in intertoto ca nu au cu cine juca acolo ei vroiau cupa campionilor , uefa da alea sunt vise pt ei :)) in intertoto nu joaca ca nu stiu fotbal si deaia mai ales sa joace ei toata vara ? in loc sa stea sa se relaxeze sa fim realisti :)) sper sa jucam in intertoto ;):D FoRzA FaRuL!!!

tchibos
28th May 2006, 23:17
oricum sunt in greva dinamovistii...