PDA

View Full Version : Speculatiile Presei privind jucatorii care "pleaca" de la Steaua



Paul
16th May 2006, 15:05
Daca ne-am uita in gura presei , am ramane fara jucatori.

După Liverpool, şi Inter îl vrea pe Rădoi!



Săptămînalul Fanatik anunţă că Inter Milano îl vrea pe Rădoi. Căpitanul Stelei se află de mai bine de un an în atenţia italienilor. La meciul cu CFR Cluj, scouterul lui Inter, Lui Suarez, a venit să-l urmărească pe mijlocaşul campioanei României. Italienii ar oferi 7 milioane de euro pentru transferul lui Rădoi pe San Siro, în schimb, Gigi Becali, ar dori cu 3 milioane mai mult.

Rădoi are o ofertă şi de la Liverpool, ”cormoranii” oferind 5 milioane de euro pentru a-l înlocui pe Gerrad cu Rădoi.

Mergem mai departe.

Ogararu : Ajax , Villareal , O.M. , Liverpool
V. Iacob : Werder Bremen
Dica: Espanol
Paraschiv : Dinamo Kiev
Nicolita: Ajax

Lista e deschisa. Comentam aici , ce mai inventeaza (sau nu) presa :)

alejandro
16th May 2006, 15:17
jiji e nebun...daca da Inter 7 mil si el vrea 10...nimeni nu-i va da 10...

Paul
16th May 2006, 15:18
daca Inter da 7 milioane , fi sigur ca Radoi era deja in avion !

1. 7 milioane e o suma mare pentru un fundas , din estul europei care nu mai are 19-20 de ani
2. Inter e Inter , nu TSKA Moscova sau o ehcipa din China!

dede
16th May 2006, 15:22
Radoi intr-o saptamana ajunge la 5 echipe...ma mir cum de a rezistat pana acum 5 ani la Steaua :D

iar ceilalti inca sunt la inceput...chiar daca sunt ca si transferati la nu stiu ce echipa

Paul
16th May 2006, 15:23
chiar 6

2000-2001
2001-2002
2002-2003
2003-2004
2004-2005
2005-2006

alejandro
16th May 2006, 15:28
si cine scoate asa aberatii in presa...uite,despre Rapid nu se aude asa des ca ala pleaca acolo ala acolo,da' la Steaua cand si aud:Real,inter,liverpool,milan etc...

dede
16th May 2006, 15:31
chiar 6

2000-2001
2001-2002
2002-2003
2003-2004
2004-2005
2005-2006
tot pe-acolo...urmeaza 7 :evil:

alejandro, ce se intampla la rapid nu-i prea intereseaza pe oameni :happy oricum, nici n-au jucatori despre care s-ar putea zice ca ajung la Inter sau Liverpool :happy

alejandro
16th May 2006, 15:41
bine mey,da la noi chiar toata echipa..ma mir cum Carlos nu este cerut de Bayern...

Paul
16th May 2006, 15:47
si cine scoate asa aberatii in presa...uite,despre Rapid nu se aude asa des ca ala pleaca acolo ala acolo,da' la Steaua cand si aud:Real,inter,liverpool,milan etc...

Si ei au oferte... Dinamo Kiev ii cumpara cu totul
Nu ai auzit ca aia dau 5M pe M. Constantin , desi gasesti in Belarus 3 fundasi peste M. Constantin , cu 1M , nu cu 5M :evil:

dede
16th May 2006, 15:48
pai ce sa faci daca avem o echipa asa buna :evil:

e drept ca se cam exagereaza, da' macar acum se vorbeste de toti jucatorii, nu doar de Radoi...deci inseamna ca nu numai Radoi are valoare de la Steaua :D (de parca nu se stia :P)

Paul
16th May 2006, 15:51
e discutabil
am vazut ca o anume echipa din Liga a doua din Spania ii vroia pe Banel , Ogararu , Goian si Dica la pachet :D

Cred ca ne si dadea vre`o 350.000 $ pe toti 4 ...asa la pachet :P

dede
16th May 2006, 15:59
sa vrea, da' mai tre' sa si poata sa-i ia
iar de luat nu pot, pt ca, dupa cum minunata presa din Romania a descoperit, ei sunt doriti si de alte echipe mult mai mari :P asta daca exista oferte :mda:

alejandro
16th May 2006, 16:03
eu am auzit ca pe un jucator de la Zimbru Chelsea ofera 9 mil,da aia nu-l vand,cer cu 3 mil mai mult...:sleep:

Paul
16th May 2006, 16:07
eu am auzit ca pe un jucator de la Zimbru Chelsea ofera 9 mil,da aia nu-l vand,cer cu 3 mil mai mult...:sleep:
Presupun ca vorbesti la misto :drak: Ca nu pot sa cred ca in Moldova exista jucator de 12 bulioane :D

dede
16th May 2006, 16:10
la mintea unora, exista Cocis :evil:

alejandro
16th May 2006, 16:24
Presupun ca vorbesti la misto :drak: Ca nu pot sa cred ca in Moldova exista jucator de 12 bulioane :D
pai jiji ce face?:D

Paul
16th May 2006, 16:30
doar exagereaza :D

alejandro
16th May 2006, 17:09
si eu ce fac?:D

S2K
16th May 2006, 19:10
Parerea mea este ca trebuie lasati sa plece trei - patru jucatori din echipa de baza, daca ar fi dupa mine i-as pune pe liber pe Carlos si Nesu si i-as vinde pe Ogararu si Dica. DAR il locul lor as aduce alti patru jucatori de valoare si mai ridicata si in plus alti doi sau trei care ar putea intra oricand un primul 11 pentru ca daca tot vrem Liga Campionilor avem nevoie de un lot complet, iar asta inseamna nu 11 jucatori ci 22. Si sa nu ma luati pe mine cu abureli de genul ca "rezervele s-au descurcat bine cand au jucat" pentru ca au jucat in Divizia A, un campionat de mana a treia din Europa, si nu in Liga Campionilor. La ora actuala chiar nu avem nici macar 11 jucatori care sa faca fata unor meciuri cu echipe de talia lui Real Madrid, Lyon sau Liverpool.

Paul
16th May 2006, 19:35
fara 3-4 jucatori de baza suntem in aer
alti jucatori de valoare ... nu exista ;)
e greu sa`i gasesti

S2K
16th May 2006, 20:32
Se pot gasi in strainatate. Sunt curios daca cineva de la Steaua va merge la acest campionat mondial sa vada potentiali jucatori...

Daca se vrea cu adevarat Liga Campionilor atunci trebuie investiti bani. Problema este ca la atitudinea lui fecali nici un sponsor adevarat nu vrea sa se lege la cap cu Steaua, conducerea actuala habar nu are ce inseamna marketing, deci banii vin cu taraita. Cu un buget de 5-6 milioane nu ajungem in Liga Campionilor, sau daca ajungem ne facem de ras si pierdem pe linie. Asa ca mai bine, cum spunea cineva aici, incercam in Cupa UEFA ce nu am reusit in acest an.

uti2102
16th May 2006, 20:47
Trebuie sa urmarim jucatori din Americi shi Africa. Aia pot fi adushi in Ghencea, restul mai putzin...

S2K
16th May 2006, 20:53
Atat timp cat Carlos a venit la Steaua de la Boavista Porto unde era titlurar, e clar ca la Steaua castiga mai mult. Deci la Steaua se plateste destul de bine, deci s-ar putea aduce jucatori si din Europa. Asta ca sa nu mai vorbim de Serbia Muntenegru, Croatia...

Paul
16th May 2006, 20:55
sa vin seriosi ... daca ne vin jucatori de factura lui Carlos ... adica neseriosi (ca asta e Carlos in primul rand : un neserios) mai bine cu romani de`ai nostrii ca avem destui

S2K
17th May 2006, 02:10
Daca s-a facut o greseala cu Carlos - care oricum a fost adus in mare graba dupa ce a plecat Hamutovski, cu care nu doar am fi ajuns in finala, dar am fi si castigat-o - fara o evaluare prelabila, nu inseamna ca toti sunt la fel.

alejandro
17th May 2006, 09:57
Daca Carlos ar fi fost atat de bun,nu-l mai lasau portughezii sa plece atat de usor si-n graba...stiau ei ceva.Ca dovada e faptul ca nici la CM n-a fost selectionat.

S2K
17th May 2006, 11:01
De acord cu tine. Dar asta tot nu inseamna ca toti jucatorii occidentali pe care i-am putea aduce sunt de speta lui Carlos.

alejandro
17th May 2006, 11:06
Da,dar aia buni nu-s atat de ieftini cum vrea jiji...

S2K
17th May 2006, 11:11
Sunt destui si din aia. Trebuie doar descoperiti. Dar atat timp cat nu avem cine sa se ocupe de treaba asta, mai bine nu mai discutam.

Oricum tocmai am citit ca se vor patru jucatori de la Sportul: Balan, Varga, Lazar si Stancioiu. Asta inseamna ca vom avea probleme pentru ca jucatorii de la Sportul au dovedit in ultimul timp ca sunt nulitati individuale, dar stiu sa faca o echipa redutabila cand joaca impreuna. Mai bine i-ar cumpara pe toti... :)

SORENSEN
17th May 2006, 11:21
Se pot gasi in strainatate. Sunt curios daca cineva de la Steaua va merge la acest campionat mondial sa vada potentiali jucatori...

Daca se vrea cu adevarat Liga Campionilor atunci trebuie investiti bani. Problema este ca la atitudinea lui fecali nici un sponsor adevarat nu vrea sa se lege la cap cu Steaua, conducerea actuala habar nu are ce inseamna marketing, deci banii vin cu taraita. Cu un buget de 5-6 milioane nu ajungem in Liga Campionilor, sau daca ajungem ne facem de ras si pierdem pe linie. Asa ca mai bine, cum spunea cineva aici, incercam in Cupa UEFA ce nu am reusit in acest an.
Artmedia de de ex a avut un buget de pana in 5 mil euro si a a venit din turul1 prel al LC si a jucat in liga a termiant pe 3 si afost eliminata in UEFA destul de repede dar au facut treaba in LC...deci banii nu sunt principalul factor poate nici valoarea jucatorilor ci altceva...va las sa va ganditi ce...
Dar un lucru sunt sigur o echipa care ar fi prins-o pe Celtic intr-o stare deplorabila nu i-ar fi dat dat 5-0 iar in retur la iuresul pe care la avut noi nu luam 4 ci 6-7 vezi declaratiile stelistilor dupa Boro(dac averu nevoie de 4 goluri ne dadeau 5 sau 6)
Ne trebuie jucatori jucatori profesionisti defapt cu o mentalitate de profesionisti si care pot face un meci la nevoie....

Gabriel28
17th May 2006, 12:23
Radoi as vrea sa ramana la Steaua sa ajute echipa la anul in UEFA, dar sa si pelce la o echipa ca Inter (ca exemplu). din punctul meu de vedere urmatorii nu sunt suficienti de buni ptr a face performanta care se cere la Steaua:

Ghionea, Bostina, Paraschiv, Nesu, Balan, Lovin. Oprita, Cristea. si evident Olaroiu, care cu tot respectul ptr ce a facut ptr National, dar nu este potrivit stilului echipei Steaua, care e o echipa de atac, si nu una care sa se apere italieneste asa cum ii place lui Oli. in primul rand ca nu are aparatorii necesari ptr asa ceva.

S2K
17th May 2006, 13:50
...

Ai tu dreptate in ce spui. Din pacate... (pentru Steaua). Dar jucatorii nu au chiar o vina asa de mare pentru ca asta e din pacate o caracteristica de baza a fotbalistilor romani pe care, dupa cum spunea cineva, ii intereseaza doar masinile si femeile. Si pe alti fotbalisti, mai ales pe cei din liga "macho", ii intereseaza la fel, poate chiar mai mult, dar macar aia joaca fotbal cand trebuie sa joace. Si uite asa ajungem la cuvintele lui Stefan Coidum, antrenor la Baia Mare in anii '90. Cand a fost instalat a intrebat imediat "unde este Frunza?". Pai unde era Frunza, cel care ar fi trebuit sa fie noul Mircea Sasu al Baii Mari? Era la Borsa, canta in carciumi. S-a dus Coidum dupa el si i-a spus: "Baiatule, eu am mai avut un fotbalist ca si tine. Il cheama Dobrin. Era un alcoolic chiar mai mare decat tine, dar cand intra pe teren juca fotbal. Asa vreau sa faci tu."

Lipsa de profesionalism ne-a facut sa pierdem a doua califacare mai departe intr-o cupa europeana dupa ce aveam 3 : 0 si tot lipsa de profesionalism ne-a facut sa ajungem sa tremuram intr-un campionat unde acum, deja, trebuia sa desfacem sampania.

dede
17th May 2006, 14:04
Ghionea, Bostina, Paraschiv, Nesu, Balan, Lovin. Oprita, Cristea.
si cine mai ramane? :P

ar trebui lasati sa plece doar daca sunt adusi altii in locul lor (cel putin la fel de buni ca ei)...da' se stie ca Gigi e cam zgarcit cand vine vorba de transferuri

One-Man Show
17th May 2006, 14:09
Daca Carlos ar fi fost atat de bun,nu-l mai lasau portughezii sa plece atat de usor si-n graba...stiau ei ceva.Ca dovada e faptul ca nici la CM n-a fost selectionat.

Pai toata lumea ii facea reclama ca ar fi fost portaru' titular de la Boavista (Olitza), da' de fapt era al 3-lea papagal (adus in conditiile in care 2 portari erau deja accidentati).

Paul
17th May 2006, 14:52
One Man Show , e cu cantec treaba. Si Hamutovsky a venit de prin Liga a II-a , si a fost mai mult decat decent ...

Exista o problema cu portarii, si solutie e sa aducem inca unu, sa aiba si clownul un concurent :D

my_bogdan
17th May 2006, 15:04
sau poate ar trebui schimbat antrenorul cu portarii

One-Man Show
17th May 2006, 16:47
One Man Show , e cu cantec treaba. Si Hamutovsky a venit de prin Liga a II-a , si a fost mai mult decat decent ...

Exista o problema cu portarii, si solutie e sa aducem inca unu, sa aiba si clownul un concurent :D

Yo stiam alta istorie cu bielorusu'...:rolleyes: Curca de la Faru' :ok:

Paul
17th May 2006, 17:03
Yo stiam alta istorie cu bielorusu'...:rolleyes: Curca de la Faru' :ok:

A venit de la o echipa Metalist Harachov sau ceva de genul asta , mult mai anonima publicului roman , decat Boavista !

Paul
23rd May 2006, 20:19
noah , o adevarata lovitura a dat Jiji

Acu 6 luni , Ogararu umbla in buzunar cu o hartie , cum ca cine plateste 1.500.000 E , devenea proprietarul lui. Acum l-a dat cu 3.300.000 $.

Deci ca o concluzie : traseul european al Stelei , a dublat pretul fiecarui jucator!

SORENSEN
24th May 2006, 19:55
Era aproape clar ca Ogararu va pleca in vara ...suma e o mare surpriza(foarte placuta)...se tot vorbea de Om dar pana la urma a fost AJAX.
Ogararu este un fotbalist bun si un stelist adevarat deci va fi o pierdere importanta ...sper ca va fi gasit un inlocuitor

S2K
24th May 2006, 23:02
Cica Ogararu l-ar duce si pe Nesu la Steaua... ce bine ar fi!

SORENSEN
25th May 2006, 15:41
Vrei sa spui la Ajax...dar a a fost intrebat ce jucator ar vrea sa ia cu el ...nu ca ar putea ci probabil ca sunt prieteni a zis asta

Paul
25th May 2006, 15:47
Becali: "Chelsea s-a interesat de Nicolita"




Aseara, la B1TV, finantatorul Stelei a declarat:
"A venit cineva de la Chelsea si a vrut sa stie daca nu-i dau drumul lui Nicolita. I-am raspuns ca nu-i dau drumul. I-am zis ca îi costă 20 de milioane de euro."

S2K
25th May 2006, 18:51
Care Chelsea? Bucuresti sau Londra? Acum lasand gluma la o parte, nu cred bazaconia aia.

bluesky
25th May 2006, 23:06
becali fabuleaza la faza asta nu prea cred ca chelsea sa aplece urechea la banel ei apeleaza la alti jucatori.lasati ca banel face treaba buna la steau a

dede
26th May 2006, 15:42
prin faza cu chelsea Gigi ne demonstreaza ce mare stelist e el :happy ma intreb cine de la Chelsea s-ar uita la Nicolita...sau mai bine zis la un jucator roman, de cand s-a intamplat ce s-a intamplat cu Mutu

S2K
26th May 2006, 15:49
Stai tu linistit ca aia de la Chelsea stiu ca nu toti romanii sunt "Mutu".

whisper
27th May 2006, 18:30
mi as dori sa nu mai plece nimeni.sau cel putin sa fie adusi uni mai/la fel de buni ca cei ce pleaca. daca pleaca radoi sa plece la o echipa mare/LIV/ ,dar cel mai bine ar fi k cei ce pleaca sa joace ,nu sa stea pe banca.

bluesky
27th May 2006, 18:53
multe speculatii se aud dar putine se adeveresc.de abia aplecat ogararu dar unde la ajax nu la vilareal sau betis ori olympyque m

biku4steaua
28th May 2006, 08:22
oricum e bine si la ajax.

whisper
28th May 2006, 13:55
e foarte bine la ajax,chiar mai bine decat la villareal.si daca va juca bine poate va ajunge si in spania,care dupa mine e cel mai tare campionat.:ok:

Vlad
28th May 2006, 14:06
da pleaca... pleaca... toti pleaca d la steaua numa' pe niste sume uriase
nu se lasa nea GiGi

dede
30th May 2006, 14:40
cica Radoi ar vrea sa plece din cauza ca e injurat...din pacate pt el (sau nu) nu-l lasa nimeni sa plece pt atat :P

S2K
30th May 2006, 18:46
Radoi are si nu are drepate. Are pentru ca la un moment dat e clar ca ti se umple paharul, dar nu are pentru ca in orice campionat din lume, cel mai bun jucator, si nu doar el, este injurat de adversari si chiar de neutri.

Vlad
30th May 2006, 18:53
Radoi are si nu are drepate. Are pentru ca la un moment dat e clar ca ti se umple paharul

S-a vazut cum i s-a umplut paharul la Bistrita.... si dupa aia i s-a spart in mana

Paul
5th June 2006, 15:40
Carlos este dorit de Betis Sevilla

Preşedintele clubului Betis Sevilla, Manuel Ruiz de Lopera, doreşte să-l achiziţioneze pe portarul echipei Steaua Bucureşti, Carlos Fernandes.

"În urmă cu zece zile, Manuel Ruiz de Lopera l-a contactat din proprie iniţiativă pe impresarul lui Carlos Fernandes, portarul portughez al Stelei, care i-a lăsat o impresie bună în meciurile dintre cele două echipe, din optimile Cupei UEFA", scrie cotidianul spaniol Marca.

Carlos Fernandes a fost transferat la Steaua în luna ianuarie, de la Boavista Porto, el semnând un contract pentru trei sezoane şi jumătate

(c) prosport

Io sunt de acord sa plece mai ales pe cateva milioane de dolari :D

SORENSEN
5th June 2006, 22:56
Pe 1 milon euro...cred ca e suficient...

S2K
6th June 2006, 00:03
Carlos e detinut in coproprietate cu Boavista, deci acolo e altfel situatia.

dede
6th June 2006, 08:02
sa plece...1 milion poate e prea mult pt cate a facut

dar dupa aia iar ramanem fara portari si cine stie ce alt mare portar de pe afara mai aduce Meme :mda:

pinki
4th July 2006, 21:15
carlos totusi a fost bunicel...

Jerry20cm
11th July 2006, 16:14
Andrei Cristea nu va evolua la Sochaux. Motivul il reprezinta faptul ca gruparea franceza s-a reorientat spre un jucator sloven, Cristea nemaintrand in planurile echipei din Hexagon. Totusi, saptamana aceasta, Cristea asteapta un raspuns de la alta echipa din prima divizie franceza cu care se poarta tratative.

Impresarul lui Cristea, Aurel Damian, a declarat: "Astazi dimineata am fost informat ca Sochaux a renuntat la Cristea, dar nu e o problema, pentru ca Andrei va juca sigur in strainatate."

bluesky
17th July 2006, 21:57
de la steaua nu va mai pleca nici un jucator si asa ca lotul nu ii asa de mare,o problema care a aparut este ca rezervele care sunt nu prea cred sa fie egali ca valoare cu titulari

Jerry20cm
24th July 2006, 11:45
Litu si Drida imprumutatzi pt. un an la Jiul Petrosani !!!
Tudose si Simion imprumutatzi pt. un an la UT Arad !!!

...e bine ca am reusit sa-i imprumutam la niste echipe la care pot juca si prinde experientza.

siiir louie
25th July 2006, 22:29
Daca l-a dat pe Litu inseamna ca Oli mai vrea un virf de careu.Era bun si ala de Gorica care a fsot transferat ieri de AIK Solna pt 600 mii. Daduse "doar "24 de goluri sezonu trecut.

SORENSEN
4th August 2006, 17:48
Se vorbeste de o posibila plecare a lui Dica si iacob cel mi probabil la iarna..sumle sunt spectaculaose...4 mil euro Dica si cam 3 mil euro Iacob...
Iacob poate fi inlocuit ...Dica mai greu...poate asa il va lua pe Cocis pe o parte din banii de pe Dica si pe Mazilu cu o parte din banii de pe Iacob

pinki
5th August 2006, 12:41
victoras, de ce sa plece victoras???? nu vreau sa plece vitoras :D mazilu in schimb e binevenit, ne-ar prinde bine. da' sa nu plece victoras. sa plece oprita. :drak:

SORENSEN
22nd August 2006, 12:06
Invazie de impresari în tribune

INTERES La partida retur cu Standard vor asista si un numar mare de impresari. “Deja mai multi oficiali ai unor cluburi din Anglia si Franta mi-au cerut CD-uri cu meciul din etapa trecuta, cu FC Vaslui”, ne-a spus impresarul Dumitru Tudor (foto). “Sunt multi care îl urmaresc în special pe Dica. Vor veni si mâine, si asta nu pentru ca se îndoiesc de valoarea lui. Vin pur si simplu sa vada si alti fotbalisti”, a încheiat agentul de jucatori, care a subliniat ca nu a fost nici o oferta pentru Dica: “S-a vorbit de 3,5 milioane de euro, însa nu este adevarat. El face cu mult mai mult”. prosport.ro

bluesky
22nd August 2006, 19:57
pina la iarna nu va pleca nici un jucator importanta de la steaua din cauza dorintei lu becali de a intra in grupele chl,insa daca intra in grupe si se va tine de cuvint si le va dubla salariile nu prea cred ca jucatorii vor mai vrea sa plece de la steaua.

starsteel
6th September 2006, 11:40
Iata ca pleaca Balan imprumutat pt. un an la Omonia Nicosia pt. 100.000 euro. Probabil e ultimul jucator care pleaca in anul asta.

klemi
6th September 2006, 12:11
Bine ca pleaca si va avea jocuri in picioare, am inteles ca Andone are probleme pe banda dreapta.

myke
7th September 2006, 00:52
la uefa steaua trebuia sa trimita o lista de doar 25 de jucatori. cu balan ar fi fost 26. acum sunt fix 25. marimea lotului perfect.

SORENSEN
7th September 2006, 11:36
Ochirosii puteau fi pus pe o lista cu juniori ce puteau fi folositi in liga pe langa cei 25 ....25 plus am impresia inca 3 tineri fotbalisti parca asa era ...

Jerry20cm
7th September 2006, 11:37
da
Ochirosii si Toma au intrat pe acea lista.

myke
7th September 2006, 13:16
asta inseamna ca steaua are 2 locuri libere plus unu pt un jucator tanar? nu are cineva n link catre lista trimisa de steaua la uefa?

Jerry20cm
7th September 2006, 13:26
PORTARI: Carlos,Cernea,Toma.
FUNDASI: Saban,Stancu,Ghionea,Baciu,Panait,Goian,Nesu,Marin .
MIJLOCASI: Nicolita,Oprita,Petre,Lovin,Radoi,paraschiv,Cristo cea,Coman,Bostina,Ochirosii.
ATACANTI: Dica,Thereau,Badea,Iacob.

total: 25 jucatori , din care Toma si Ochirosii pot fi trecuti pe lista B.

myke
7th September 2006, 15:57
am verificat. pe uefa.com toma si atentie, Litu sunt trecuti pe lista B. Ochirosii e pe A.