PDA

View Full Version : Fazele cu Alexa si Andone- DIVERSIUNI?



Aurel.D
15th May 2006, 13:32
Conform site-ului www.dinamomania.ro, faptul ca s-a spus ca Alexa ar fi injurat suporterii imediat dupa inscrierea golului cu F.C. Vaslui, ca sefii galeriei ar fi fost sunati imediat si anuntati de acest lucru (de cine, nu se stie), telefoanele de amenintare primite de acesta, precum si episodul Turcu-Andone, nu ar fi decat niste diversiuni de a destabiliza si mai tare clubul si conducerea propriu zisa.
Primii banuiti a sta in spatele acestor actiuni ar fi Ioan Becali si oamenii lui din club (Turcu, Ratiu, poate chiar Borcea si Netoiu).
Nimeni nu mai stie ce se intampla la Dinamo!!

Ce parere aveti despre toate acestea?

mblue
15th May 2006, 14:04
la dinamo e haos general, orice e posibil , alexa are motive sa injure pe oricine. la finalul campionatului poate se vor limpezi apele si se va putea face o reconstructie adevarata.

george-dinamo
15th May 2006, 14:07
pai e clar ca sunt mari interese pt a se prelua pachetul majoritar de actiuni. se pare ca badea are avantajul dar nu e sigur inca de victorie. de partea cealalta borcea si netoiu si-au dat seama ca ar putea pierde toate evantajele pe care le au si probabil au hotarat sa se faca frate cu dracu pana trec puntea. eu am stat sambata in peluza cam in dreptul celor de la supras. si la nici 2 minute de la golul lui alexa au inceput injuraturile. sincer nu cred in faza cu injuraturile lui alexa adresate galeriei. si chiar si asa...la cat au fost injurati si ei ar trebui ei numai sa taca din gura? adica peluza poate sa injure cat vrea si jucatorii nu? oricum doar cei care fac parte din brigazi au strigat contra lui alexa. si inca ceva. despre "independenta" brigazilor...de ce s-a scandat doar contra lui turcu. toti din conducere merita exact acelasi tratament pt ca s-a ajuns la situatia asta.

Ayrton
15th May 2006, 14:17
100% se intampla mult mai multe in "subterane" decat stim noi. multa lume are interse sa fie scandal la si in jurul echipei:
- Badea ca sa puna mana pe restul actiunilor si sa nu le mai dea banii celorlalti "actionari", ce are o atitudine de reptila cu sange rece
- Giovani care vrea sa se razbune pe cel pe care l-a tras de nas si care ulterior l-a gonit
- Turcu care nu stie nici el daca e prost sau doar se preface
- Netoiu&Borcea (pana la proba contrarie eu cred ca stia doi sunt mana-n mana la toate magariile si se hotarasc impreuna de ce parte sa fie)
- niste asa-zisi suporteri care isi iau salariul de la unul sau altul din personajele de mai sus, suporteri ce actioneaza la comanda si influenteaza prin actiunile lor si pe adevaratii suporteri (nimeni nu o sa ma convinga niciodata ca faza cu vopseaua pe masini nu a fost comandata de unul din cei de mai sus... intr-o parcare pazita nu se intra decat cu complicitatea paznicilor... care probabil au primit ordin sa inchida ochii...)
- Andone (care e probabil influentatd e Badea) care ar vrea sa revina dar numai in anumite conditii (cu comision la vanzari si salariu marit,fara niste actionari, etc)
- mass-media antidinamovista care asta isi doreste: scandal si distrugere...

Una peste alta, daca scapam de Turcu, Borcea si Netoiu (chiar cu pretul injumatatirii lotului), eu zic ca a meritat... Scapam de petele astea negre, ramanand ca Badea sa conduca clubul (la cat de zgarcit este nu va reusi singur) si poate cu alte persoane alaturi (Tiriac)... Dar despre asta e prea devreme sa vorbim...

remy
17th May 2006, 03:09
Eu zic ca e timpul sa se scape de toti astia, si singurul care ar putea, ar fi Blaga, care sa-i sperie cu vreun dosar, ceva, cum a facut cu Giovanni.
Cred ca e timpul sa vina un singur mare investitor, care a castigat bani adevarati, nu cioflingari stil Turcu sau Giovanni.
Si ala poate fi Tiriac sau Mircea Lucescu.
Eu cred ca i se pregatea terenul lui Mircica, dar numai daca pierdea campionatul, am spus-o acum peste o saptamana.
Dar daca a luat titlul in Ucraina, nu cred ca il mai lasa Ahmetov.

Universal
18th May 2006, 22:42
Cata incultura::.Alecxa este un jucaztor foarte puternic pentru Dinamo,iar vinai le apartine in mare masura suporterilor fiindca nu au tacut din gura si nu si-au vazut de treaba lor , nu este treaba lor sa ameninte...au macar acest drept? UNde am ajuns? Ce inseamna aceadsta atitudine? ASa ceva nu ai sa vezi in veci la mine acasa.

remy
29th May 2006, 16:12
Eu zic ca se va ajunge la un compromis (daca nu vor sa scape total de Netoiu si Turcu, pt. ca aduc bani), ca sa vina Rednic, dar sa nu dea afara din lot pe jucatorii care i-au mai ramas lui Netoiu.
Cu toate ca n-as vrea sa mai ramana cei carora le pasa doar de banutii lor.
Cel putin Turcu e si prost, si urat cu draci. In plus e si pervers si mincinos (vezi episodul cu presupusa amenintare cu moartea a lui Andone).
La Dinamo n-au fost niciodata "cocote" de-astea, care se dau lovite cand nu le convine ceva.