PDA

View Full Version : SE INCEARCA INDEPARTAREA LUI DORINEL SI GANEA?



Blue
19th November 2003, 05:32
? :naughty: :naughty: :naughty:

nr.zece
19th November 2003, 10:53
vrajeala, Munteanu numai este la prima tinerete, dar este util prin experienta.
Ganea la atitudinea lui se elimina singur.

Pacala
19th November 2003, 10:56
putin adevar e, Iordanescu e ramolit, Dorinel cam batran, Ganea la fel.

nr.zece
19th November 2003, 11:01
eu unul as incerca instalarea lui balint la nationala.
Antrenor tanar, care se impune.
As renunta la munteanu, ganea. In campionat sunt variante pentru cei doi, si inca foarte bune. Bundea, marica..............

Ravelly
19th November 2003, 14:36
Eu unul sunt de parere ca Munteanu inca mai este util mai ales prin experienta si sper sa mai ajute echipa cat poate.
Ganea vede ca a inceput sa piarda teren si ptr a nu fi dat afara pe usa din dos de la nationala, a inceput cu replicile care il caracterizeaza. Nu cred ca te poate da afara cineva daca ai marca la echipa de club suficient, nu asa cum o face el.

MATRIX98
19th November 2003, 16:25
Ravelly s-o crezi tu ca mai poate ajuta munteanu nationala. Degeaba are experienta, deja a expirat. Cât despre ganea, cred ca ar face bine sa taca din gura, sa nu mai exagereze... Mi se pare tare ciudat ca acum il critica pe Iordanescu . Nu era el ala care ii lua apararea cand il acuza Chivu ca are metode invechite de a antrena??Aaaaa, stai ca am prinsai , vroia banderola de capitan . Ce idiot !!

Blue
19th November 2003, 18:47
Cred ca Dorinel ar putea sa mai joace 5 meciuri cat sa-l depaseasca pe Hagi si ar fi extraordinar pentru el.Hagi are destule recorduri.
Ganea poate juca si peste 2 ani dar si ei trebuiesa fie diplomati. Dorinel era suparat ca Iordanescu l-a certat iar Ganea a spus vorbe grele

Gerson
22nd November 2003, 20:29
da. dorinel si Ganea pot sa mai joace in nationala.Inca e nevoie de ei

DRAGOS
4th December 2003, 22:39
Se poate sa se incerce inlaturarea lor pt. ca acum avem atacanti tineri (Oprita, Raducanu, Bratu, MUTU) si nu prea mai are loc Ganea iar Dorinel e rezerva si la echipa de club dar cred ca de el mai este nevoie.

riva
5th December 2003, 03:44
ganea poate sa joace pentru ka virsta ii permite si are clasa, si mai ales ka lui mutu ii place cel mai mult sa joace alaturi de ionel! cit despre munteanu vremea lui a apus, si nu mai da satisfactie, la fel cum s-a intimplat cu lupescu la sfirsitul carierei, ilie sau filipescu si exemplele pot continua

BIANCO_NERO
5th December 2003, 22:47
eu unul as incerca instalarea lui balint la nationala.
Antrenor tanar, care se impune.
As renunta la munteanu, ganea. In campionat sunt variante pentru cei doi, si inca foarte bune. Bundea, marica..............

Corect sunt deacord cu tine.... Balint ar fi mers mult mai bine ca antrenor la nationala, dar din pacate nu este dupa noi suporterii este dupa altii. Eu, daca as fi putut decide as fi mers pe un cuplu de antrenori tineri. Ceva de genul Balint (care are experienta si ca secund la nationala si ca secundul lui Lucescu la Galatasaray si principal la mai multe cluburi) si secund un Dan Petrescu sau Marius Lacatus si de ce nu Hagi cred ca ar fi mai bun ca secund decat ca principal.

BIANCO_NERO
5th December 2003, 22:51
ganea poate sa joace pentru ka virsta ii permite si are clasa, si mai ales ka lui mutu ii place cel mai mult sa joace alaturi de ionel! cit despre munteanu vremea lui a apus, si nu mai da satisfactie, la fel cum s-a intimplat cu lupescu la sfirsitul carierei, ilie sau filipescu si exemplele pot continua

Corect Ganea poate sa joace. Despre Munteanu chiar daca a ajuns la varsta care o are inca mai scoate meciuri bune, dar din pacate nu se mai poate miza pe el tocmai din acesta cauza ca ori joca bine, ori prost.

N0_NaM3
4th January 2004, 01:04
MIe ganea nu`mi place deloc...a dat el cateva goluri de exceptie da` nu`mi place...cat despre Dorinel Munteanu este in continuare un jucator de baza ..cum a fost shi in generatia de aur...

Mariusmadmax
6th January 2004, 22:48
Ok ,
sa plece .
Dar daca Ganea are inlocuitori , Munteanu NU ARE .
Ziceti , pe cine ?
Omul acesta are o experienta a jocului fantastica . Credeti ca daca toti sunt tineri si valorosi , pot face o echipa ?
Munteanu este necesar in mijlocul Nationalei .

ricky
20th January 2004, 22:41
DORINEL e ca si vindut la COTTBUS !

ENERGIE, care lupta pentru promovarea in 1. BUNDESLIGA, a gasit un SPONSOR care sa preia ceva din salariul lui DORINEL !
Astfel, se da ca (aproape!) sigura plecarea de la WOLFSBURG si "inrolarea" in rindul echipei in care mai joaca REGHECAMPF si IORDACHE !

In sfirsit !

ricky
26th January 2004, 21:14
Pina la urma...n-a fost sa fie cu COTTBUS !

DORINEL n-a fost multumit de salariul pe care ar fi urmat sa-l ia.
Pina acum, la WOLFSBURG, ar fi incasat cca. 500.000 €.
Cica la COTTBUS ar fi trebuit sa se multumesca si cu...pitutze !
Azi, VIDEO TEXTUL ARD : DORINEL a fost trecut pe liber si se pare ca va ajunge la STEAUA !

ady_azzuro
27th January 2004, 20:47
Am votat prima varianta, mafia fecali in Romania este prea mare :jerk:

vasile314tzurka
29th January 2004, 10:19
http://www.prosport.ro/eKontentFiles/home/nationala/nationala/Stelea-a-facut-un-act-de-dreptate-1601.html

Utilizator
29th January 2004, 11:24
Eu cred ca modul de a pune problema e gresit. Selectia la Nationala ar trebui facuta pe criteriul celor mai in forma jucatori, nu pe “marea familie a echipei nationale”, generatii de aur sau de arama etc. Daca cei doi sunt in forma la echipele de club trebuie sa joace, daca nu sa nu fie convocati. Este stupida selectia pe motiv ca au fost buni candva sau ca sunt “ultimii mohicani”. Astea sunt explicatii pe care le vezi la muzee nu intr-un domeniu ce se vrea concurential. Invers, e valabil si pentru cei ce trebuie adusi in “marea familie…” pentru ca sunt sperante. Unii merita, dar nu otova, exista loturi de tineret care ar trebui sa fie tratate mai cu atentie decat acum.

vasile314tzurka
29th January 2004, 11:46
e si... nu e. exista posibilitatea ca un mare jucator sa se comporte altfel la un meci al nationalei, decit la club. pe de alta parte o anumita structura trebuie sa existe. unii jucatori fac parte dintr-un soi de fundament care daca este scos da probleme psihologice.

Utilizator
29th January 2004, 12:22
Fundamentul Nationalei Romaniei va fi (daca nu este deja) subred daca folosesti un singur jucator cu obstinatie si nu ai dubluri pe posturi la valoare sensibil egala. Iar ceva potential exista. E absurd sa joci cu Ganea in fata pentru ca e de baza, cand ai destui atacanti care sunt in forma. La fel si cu ceilalti. Suntem printre putinele Nationale cu pretentii din lume care a cultivat acest model “familial”. Plus ca Nea Puiu vede unii jucatori doar dupa ce o anumita firma de management si impresariat ii vinde pe afara. Sau daca un jucator impresariat de aceeasi firma e in cadere de cota. Sunt gramezi de exemple in acest sens, dupa cum sunt destui jucatori pe care Gheneralu’ nu-i selecteaza pentru ca ar fi batrani (asta la 27-29 de ani) si nu sunt de perspectiva pentru nationala. La noi echipa Nationala se construieste pentru viitorime, prezentul nu conteaza, iar trecutul glorios da statut de senator pe viata. Intrebarea din titlul topicului nu prea are sens in alte tari si deriva exact din ceea ce spuneam mai sus. Nu exista “indepartare din lot” la o Nationala decat pe criterii disciplinare, altfel exista doar SELECTIA celor mai in forma jucatori. Problemele “psiholgice” apar tocmai datorita acestei gandiri paguboase zic eu. Daca jucatorii ar sti ca vin pentru ca sunt in forma in acel moment n-ar mai fi aceste false probleme.

Cipangoo
29th January 2004, 12:49
Daca tot se vrea experienta se poate aduce din nou Moldovan. A dat o carca de goluri de cand s-a intors la Nantes. Numai ca el nu mai pupa nationala cat timp mai e nea puiu antrenor.
Pe de alta parte aducerea lui balint ar fi o alternativa interesanta.
Cat despre zilele lui Dorinel la nationala ele s-au cam dus.

ricky
30th January 2004, 19:29
CIPANGOO, si eu sint de parere (am mai spus-o) ca DORINEL ar face mai bine sa se retraga din NATIONALA !
Mai bine sa se spuna despre el "IMI PARE RAU CA S-A RETRAS !" decit "Mai du-te ma pensionarule! " asa cum s-a procedat de catre o parte a suporterilor echipei NATIONALE in atitea alte cazuri !
E clar ! DORINEL vrea sa ajute ! Poate inca mai...poate !
Dupa ultimele sale evolutii, dupa parerea mea...n-a facut nimic rau dar...prea putin bine !
DORINEL este un jucator de la care se asteapta 100 % randament !
Virsta, putinele prezente la echipa de club (a jucat in 4 meciuri- mai mereu citeva minute), si-au spus cuvintul !

Mi-ar parea foarte rau sa ajunga in echipa celor...hulitzi !
Daca unul nu merita acest lucru apoi acela e...DORINEL !

Totti
9th February 2004, 18:03
Referitor la intrebarea din topic... nu stiu daca se incearca indepartarea celor doi ... dar ce este cert e ca Ganea numai este de nationala... numai alearga asa mult...si are executii destul de proaste... pe cand Dorinel Munteanu alearga ca acum 5 ani... chiar mai mult si inca mai poate face multe pentru nationala ! ;)

nr.zece
10th February 2004, 14:42
Referitor la intrebarea din topic... nu stiu daca se incearca indepartarea celor doi ... dar ce este cert e ca Ganea numai este de nationala... numai alearga asa mult...si are executii destul de proaste... pe cand Dorinel Munteanu alearga ca acum 5 ani... chiar mai mult si inca mai poate face multe pentru nationala ! ;)

sa nu ma intelegeti gresit, dar daca se incearca protejarea recordul lui lui hagi de selectii, este o tampenie si trebuie sustinut dorinel

daca nu este real acest zvon, insa ar cam trebuii sa nu se mai cramponeze de nationala si sa lase locul tinerilor
nu cred ca ar mai putea face fata viitoarei campanii care va dura totusi 2 ani
postul sau este prea important intr-o echipa pentru a mai incerca la jumatatea campaniei variante ajutatoare

vasile314tzurka
11th February 2004, 09:30
ma indoiesc de faptul ca exista cineva care s-a gindit la asta. oricum posibilitatea ca in viitor chivu sau mutu sa-l depaseasca este aproape normala.

acum dorinel ii cere lui iordanescu sa nu-l cheme asa de des la nationala (respectiv in cipru) ca steaua pentru el e o echipa noua si mai sta pina o-nvata. pe cine sa crezi?

nr.zece
11th February 2004, 12:17
pai daca el nu vrea sa vina la fiecare convocare (nu conteaza motivul) de ce mai tine de nationala?
oare dorinel nu cumva isi doreste doar acel record, fiind constient ca nu poate duce la final campania 2006?
cum isi inchipuie el ca echipa isi poate forma un stil de joc fara coordonator?

ricky
11th February 2004, 21:49
Domnilor, nu va suparati ! Pe voi va intereseaza valoarea unui jucator sau...numarul de prezente in echipa ?
V-am mai dat exemplul cu MATTHÄUS care a fost tinut pe banca desi ar fi avut sansa sa ajunga NR.1 MONDIAL !

Cred ca si noi ar trebui sa ne gindim ca in NATIONALA sa joace cei mai buni !
Normal ca DORINEL inca AR mai putea dar, din ce a aratat in ultimul timp, pe mine cel putin, nu m-a convins !

Chestie de...pareri... :p