PDA

View Full Version : Tennis - Hamburg Masters Series 2006



Expertul
15th May 2006, 10:12
Maine debuteaza un nou turneu de Masters, care dupa a a mea parere va fi putin mai special. Iata de ce :


Dupa efortul depus ( 5 ore si 7 min.) eu cred ca favoritii nr. 1 si 2 ai acestui turneu se vor retrage. Federer va dori probabil sa-si linga ranile si sa se pregateasca de Rolland Garros in timp ce Nadal nu va dori sa-si strice recordul pe zgura ... 53 de meciuri castigatoare consecutive pe zgura ... la egalitate cu Villas ... inca o victorie si va intra in istorie ... dar ... in primul tur il poate astepta un meci extrem de greu cu Haas, care este foarte inconstant si periculos ... eu sincer nu cred ca Nadal isi va risca intrarea in istorie, cand poate sa joace la Rolland Garros in primul tur cu Marach sau alt venit de prin calificari ...

Asa ca eu v-as sfatui sa pariati pe castigatorul turneului, toti ceilalti concurenti avand cote de peste 7; de ex. Gaudio are cota 8.5 in timp ce Safin are 34 la GB.

De asemenea, v-as sfatui sa-i luati pe castigatori dintre urmatorii : Gasquet (16), Gonzalez (7.50), Davydenko (21), Nieminen (26), Safin (34) si Gaudio (8.5). Restul la inspiratia personala ...

In cazul in care Federer si Nadal se vor retrage, aceste cote vor scadea drastic cel tarziu in cursul zilei de maine. Asa ca cei pe care am reusit sa va conving, ati face bine sa va grabiti ... O investitie plasata inspirat si cu putin curaj, cat mai curand posibil, va poate aduce bani seriosi ...

Desigur, cele de mai sus sunt doar speculatiile mele personale ... ele se pot adeveri sau nu ... daca cei 2 finalisti de ieri vor participa la turneu, ele vor cadea aproape sigur, dar daca se vor retrage, eu unul, cel putin, voi fi un om putin mai fericit. Va doresc multa bafta si inspiratie !

alwex
15th May 2006, 16:27
am sh yo o intrebare expertule.... dak se retrage federer, castiga schuettler???? :o:
are cota 11 :o:
pls zi`mi sh mie... k la bet365 nici nu apare meciu... pls answer

relansat
15th May 2006, 16:39
Se da cota 1.00 - gamebookers

Sunt unele case de pariuri care dupe un set (exemplu: betfair) valideaza biletu` ca fiind castigator !

Nush daca la bet365 se procedeaza la fel ... citeste si tu p`acolo

Expertul
15th May 2006, 16:58
Alwex, asa cum a spus si Relansat, casele normale de pariuri il declara void si-i dau cota 1, la unele case cota 11 fiind validata doar daca se retrage dupa primul set, ceea ce n-o sa se intample ... din punctul asta de vedere Federer e fair play, tine la palmaresul sau, daca va incepe turneul atunci va juca meciul cap-coada si bietul Scuettler nu va avea prea multe sanse ...

Expertul
16th May 2006, 08:54
VICTORIE BAIETI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cei doi favoriti s-au retras !!!!!!!
Ramane doar de vazut daca am jucat inspirat sau nu ...

Nu am dispus de sume enorme ca sa-mi pot permite sa arunc cu banii doar pe speculatiile mele ca cei doi se vor retrage, dar am mizat totusi niste sume care m-ar pricopsi cu niste castiguri nete de :

1533 - daca va castiga Gaudio
627 - Davydenko
437 - Gonzalez

Safin a iesit astazi din concurs ... as fi avut 1700 daca ar fi castigat ... dar la ora la care a pierdut el nu se stia inca de neparticiparea lui Federer si Nadal ... daca ar fi stiut ar fi tras cu dintii ... dar oricum orice insucces al lui pana la Rolland Garros ma bucura (prietenii stiu de ce) ... asta il va introduce in arena frustrat la maxim, el fiind si asa foarte greu de invins la 3 din 5 seturi..

Expertul
18th May 2006, 19:11
In asteptarea rezultatului final al turneului, am sa postez niste castiguri de ieri, castiguri pe ponturi sugerate pe threadul Expertul - Pariuri f. profitabile. Erau prea multe meciuri clare ca sa nu joc si un combi ...

Expertul
19th May 2006, 08:55
Pt. astazi, desi probabil nu am sa-l joc (pt. ca deja l-am jucat in castigatorul turneului), se distinge un meci care mie imi pare destul de clar :

Davydenko - Ancic ......1............1.33

Cred ca de data asta i se termina si lui Ancic ......IERI A SCAPAT IARASI CA PRIN URECHILE ACULUI ... din mainile lui Blake ... acesta din urma a servit de 2 ori pt. meci, la 5-4 si la 6-5, Ancic facand doua breakuri asa cum deja ne-a obisnuit si castigand tiebreak-ul ... Dar Blake nu prea stie pe zgura, ceea ce nu se poate spune si despre Davydenko (in mare forma saptamana aceasta), care are in repertoriu si passing shot-uri de mare clasa ... exact arma de care ai nevoie pt. a invinge un jucator de tipul lui Ancic.
Scorul la general este inca 3-2 pt. Ancic, care a si castigat o data anul acesta pe hard, insa am convingerea ca avantajul lui va tine doar pina la meciul de azi ... pronostic 1.

Expertul
21st May 2006, 09:36
Desi ideea initiala a acestui thread a fost, zic eu, excelenta, lucrurile derulandu-se exact asa cum am anticipat ... castigul datorat exclusiv ei a lipsit ... Nu cred ca cineva a jucat un castigator al turneului dintre cei 2 finalisti.

Referindu-ma la finala de maine :

Cred ca prin acelasi stil prin care l-a invins pe Ancic, ar putea sa-l invinga si pe Stepanek ... cei doi fiind amandoi jucatori de serviciu - vole ... In conferinta de presa de dupa meci, Ancic nu-si reprosa nimic in privinta jocului ... a remarcat doar faptul ca Robredo a reusit niste passing - shot - uri extraordinare. Cu speranta ca nu-l vor apuca emotiile, maine avand sansa de a castiga primul turneu de Masters din cariera,merg pe :

Robredo - Stepanek ... 1 ... 1.44

obama
30th April 2009, 12:29
SPAIN'S Rafael Nadal struck a telling psychological blow a week before the French Open by beating world number one Roger Federer in the final of the Hamburg Masters today.

The Spaniard claimed the only Masters Series event on clay to have eluded him by ousting the Swiss top seed 7-5 6-7 6-3 to give him the perfect preparation for the defence of his Roland Garros crown in Paris.

However, the win may have come at a cost.

Nadal needed on-court treatment for a hamstring injury in the first set and took a pain-killer.

"I felt something in my hamstring,'' Nadal said.

"I had a test on it in the medical room after the match and there is something there, but it is small. I will have it investigated further.

"But I'm optimistic of playing at the French Open (on Sunday).''

Federer, the defending champion who ended Nadal's 81-match unbeaten run on clay in last year's Hamburg final, began the match strongly, opening up a 5-1 lead and twice serving for the set.
________________________
online business degree (http://www.online-college-education.com/category/business-degree)
retirement homes (http://comfortlife.ca)

Celso
30th April 2009, 12:39
am crezut ca a revenit Experetul:D