PDA

View Full Version : Bate Borisov - STEAUA & STEAUA - Bate Borisov



Dani3l
9th August 2007, 16:50
Ultimul pas catre grupele Champions League.:ok:
Comentarii,reclamatii, inainte si dupa acest meci.

Gontel
9th August 2007, 17:12
Trebuie tratata cu maxima seriozitate aceasta echipa. O expresie de lemn spune ca cea mai buna aparare este atacul, asa ca Hagi nu are voie sa croiasca o echipa pur defensiva pt ambele manse. Avem nevoie de goluri pt a ne califica si acestea trebuie sa vina si ca urmare a unui joc colectiv si a unei constructii bine puse la punct, nu numai din faze fixe.
Sa speram ca nu se mai accidenteaza nimeni si mai revin si dintre cei "bolnavi".

fiscu
10th August 2007, 12:11
cred ca o sa fie mai greu cu bate decat cu zaglebie

YoYoyOi
10th August 2007, 12:20
o sa fie mai greu din punct de vedere psihic... presiunea o sa fie prea mare pt unii jucatori. Deoarece cei obisnuiti cu atmisfera de CL sunt accidentati, iar cei disponibili n-au mai trait asa ceva....

dan
10th August 2007, 12:22
eu zic ca o sa castigam ambele meciuri...poate un 5-0 sau 6-0 la general:D

YoYoyOi
10th August 2007, 12:58
la stilul lenes in care am marcat in ultima vreme, mai mult de 3 goluri nu le dam...

Gontel
10th August 2007, 14:11
Putem sa ne calificam si cu 1-1 la ei si 0-0 acasa (ne bagam cu fundul in poarta).:D Glumesc, jucatorii trebuie sa dea tot ce au mai bun pt a ne asigura calificarea inca de la mansa tur iar acasa sa nu mai avem nicio emotie.

Luis Garcia10
10th August 2007, 14:12
Ti-ai amintit de Neman Grodno ? :( :D :|

Vand vise
10th August 2007, 14:14
castigam ambele meciuri

dede
10th August 2007, 14:30
inca 2 victorii la un gol diferenta pt Hagi... :D

1-2 acolo, 1-0 aici :D

Incubus
10th August 2007, 15:34
Ne calificam la penalty-uri:lol:

YoYoyOi
10th August 2007, 15:35
taci ma :happy ca fac infarct cu inima :happy

Ulysses
10th August 2007, 22:58
daca nici cu astia nu defilam , atunci cu cine?:headbang:

Nico21
10th August 2007, 23:02
Neinteresant...2 meciuri intre doua echipe rusesti...

Snake_21
10th August 2007, 23:24
Batem in ambele meciuri :D

myke
13th August 2007, 15:25
in ultima etapa(nu stiu a cata e) au batut cu 4-1. au luat gol din penalty si primele doua goluri le-a marcat Rodionov care am inteles ca e cel mai periculos jucator al lor, si cam singurul. ultimul gol l-au dat in minutu 90.eu merg pe doua victorii la un gol diferenta acolo si in ghencea sper la un masacru, 3-0, 4-0... sper.

Dani3l
14th August 2007, 18:43
Munca de "jos",tot pentru astia mici e rezervata...:D
http://img65.imageshack.us/img65/9405/5385756523no3z9673fz8.jpg

Vladek
14th August 2007, 18:49
Bravo, bravo, asa ne tratam noi colegii de echipa si "marea speranta" ? Sper sa fie doar o intamplare ... ce dracu, pentru carat bagaje aveam omul ideal in Gigelinho Coman.:angry:

Universal
14th August 2007, 20:44
Munca de "jos",tot pentru astia mici e rezervata...:D
http://img65.imageshack.us/img65/9405/5385756523no3z9673fz8.jpg

ASa se incepe, ce, vreti sa-l vedeti deja superstar :D ?

YoYoyOi
14th August 2007, 21:30
nu-i de condamnat. Inseamna ca stie ce inseamna greul si se supune "experimentatilor" fara sa comenteze. Asa se caleste omul ;)

myke
15th August 2007, 11:30
vad ca sunt asa multe de spus despre meciu asta:)) decat doua pagini. ah am inteles ca e suspendat rodiniov sau cum l-o chema atacantu lor cel mai bun.
cine se baga la pronosticuri? eu zic un 2-0. astept sa vad si formula de joc sa vorbesc de marcatori.

Snake_21
15th August 2007, 12:20
2-0 sau 3-0 zic si eu :D pt Steaua :D

YoYoyOi
15th August 2007, 12:28
pai ce sa vorbim mai mult myke?

jucam prost dar castigam cu greu si ne intoarcem acasa... cam atat e de spus inainte de meci.
Ca apoi, dupa meci, sa spunem mai multe despre cat de "mirific" am jucat...

dan
15th August 2007, 12:42
hehe...cate bagaje au carat banel sau ochirosii:D

despre meci, daca nu marcam repede sau ne dau aia gol o sa batem la un gol diferenta...daca dam gol repede le dam cel putin 3-0:evil:
asta-i tactica:cool:

Snake_21
15th August 2007, 12:53
@Banatean: am editat ca sa intelegi ce am vrut sa spun :P

2stupiddogs
15th August 2007, 13:11
@Banatean: am editat ca sa intelegi ce am vrut sa spun :P
EI,ei,mai sarpe_20,acu' nu-s de acord cu tine ;) .....

Snake_21
15th August 2007, 13:20
Asta e acuma :P eu sunt de acord cu mine :P :lol: :P

dede
15th August 2007, 14:19
ah am inteles ca e suspendat rodiniov sau cum l-o chema atacantu lor cel mai bun.
cica nu va juca nici azi, nici peste 2 sapt...

Eliminat în returul cu Hafnarfjordur (1-1), golgeterul gazdelor, Vitali Rodionov, va fi suspendat două etape de către UEFA, astfel că el nu va avea drept de joc nici astă-seară, nici în returul de peste două săptămîni. Decizia forului european n-a fost încă făcută publică, însă surse autorizate afirmă că atacantul bielorus nu putea scăpa doar cu o etapă de suspendare după "roșul" încasat. "Rodionov este unul dintre jucătorii lor de bază, însă cred că au alternative să-l înlocuiască, au alți fotbaliști valoroși în lot. I-am văzut, poate nu sînt experimentați, au mulți tineri, dar au entuziasm", a declarat Hagi.
gsp

Bumbescu
15th August 2007, 14:21
Le dam 3 sau 4 la zero diseara, la meciul asta chiar n-am emotii.

YoYoyOi
15th August 2007, 15:12
mai greu :happy

dede
15th August 2007, 15:18
echipa probabila:
Zapata- Golanski, Goian, Rada, P. Marin- Rădoi, Pleșan- Nicoliță, Dică, Croitoru- Neaga

YoYoyOi
15th August 2007, 15:39
ioi Neaga :scared:

Vladek
15th August 2007, 15:46
Iar cu Rica ? Iar nu avem varf "de careu" ? Bine, Hagi raspunde. Sa vedem ce-o sa iasa diseara.

dan
15th August 2007, 15:51
da` cine? zaharia?

0nu
15th August 2007, 15:59
Neaga nu se regaseste :( Sper ca in urmatoarele meciuri sa reuseasca sa inscrie si "sa isi dea drumu" :D !

Dani3l
15th August 2007, 21:54
V-ati lamurit de "valoarea" lui banel,nu?Croitoru e vesnic in contra-timp....
BICFALVI IN!!!SPER ca nu-l baga pe lovin...:happy

whisper
15th August 2007, 22:15
Gol Goian!!!!!!!! 1-1 :cheer:
A intrat Lovin :)

L.G.
15th August 2007, 22:29
Cum naiba fac astia de la Onlinesport trasmisia live...cica...citez: 66' "Nicolita loveste din cadere, are poarta goala in fata, dar suteaza pe langa!"...eu am vazut bara...dar se pare ca am probleme mari cu vederea :d

whisper
15th August 2007, 22:41
GOL DICAAAAAAAAAA! :no1
A reusit dupa multe incercari :cheer:

georg40
15th August 2007, 22:42
Ce spuneam, Steaua are jocul in repriza a doua la discretie, totul a fost ca ea sa joace ofensiv, iar golul lui Dica nu este altceva decat confirmarea acestui adevar. Steaua este ca si calificata.
Lupta Steaua !!

mariomax
15th August 2007, 22:48
suntem in grupe.
greu, dar in grupe.

mariomax
15th August 2007, 22:51
:)))
cata gafa la loviturile astea...
2-1, 2-2, cam tot aia. ;p

whisper
15th August 2007, 23:03
:headbang: Ce meci..ce gol...ne-am inecat la mal :mda:
Am zis eu ca jocul la 1 gol mai mult ca adversarul nu e bun..uite ca asa a fost .

Dani3l
15th August 2007, 23:27
Zapata - 6 parca la cele 2 goluri trebuia,putea sa faca mai mult...
Petre Marin - 6 un meci normal pt petre,nici f rau ,nici f bine..
Rada - 6 a jucat bine,n-a gresit ,nu s-a complicat inutil
Goian - 6,5 bun pe parcursul meciul + gol,pacat ca a facut un fault inutil..din care a iesit golul 2
Golanski - 6,5/7 daca in prima repriza a fost mai sters , in a 2 a repriza a jucat bine.
Nicolita - 6 acelasi joc dezlanat ,alearga haotic...a dat-o si in bara...
Radoi - 6,5 saracul radoi ,nici el nu mai stie unde joaca..la mijloc sau in aparare...
Plesan -6 in prima repriza a gresit mai multe mingi,in a 2 a repriza,pe fondul caderii fizice a adv,a jucat mai bine
Croitoru - 5,5 n-a jucat nimic , era vesnic in urma fazei...
Neaga - 6/6,5 a inceput bine,a avut acel sut din primele 10 minute,dupa care,pana spre sfr meciul s-a "evaporat"...inca astept un gol de la el.
Dica - 7 gol si pasa de gol..un meci a la dica ,dispare din joc,si,subit apare si o baga in atze.
Lovin - 6 joc modest..n-a iesit in evidenta cu nimic
Bicfalvi - 6.5 a jucat cu tupeu,curajos baiat la 18 ani.
Zaharia = a scos lov din care a marcat Dica,in rest s-a zbatut ca peste pe uscat...
Lupta Steaua!

dan
15th August 2007, 23:28
pacat ca au egalat, a fost o serie lunga de meciuri oficiale castigate
sper ca seria de victorii sa continue in campionat

georg40
15th August 2007, 23:28
Da e suparator sa primesti asa gol , la spartul targului,dar se intampla.
Steaua are totusi toate optiunile, si nu cred sa se mai poticneasca.
Material perspectivele nu sunt rele.
Priviti aici:
Pentru calificarea in grupele CL echipele vor primi cate 2 milioane euro.
Pentru fiecare joc in grupa se platesc 400 mii euro.
Pentru o victorie in grupa se platesc 600 mii euro.
Un rezultat egal in grupa se onoreaza cu 300 mii euro.
Calificarea in faza "KO" aduce 2,2 milioane euro.

Nico21
15th August 2007, 23:29
Zapata - 6 parca la cele 2 goluri trebuia,putea sa faca mai mult...
Petre Marin - 6 un meci normal pt petre,nici f rau ,nici f bine..
Rada - 6 a jucat bine,n-a gresit ,nu s-a complicat inutil
Goian - 6,5 bun pe parcursul meciul + gol,pacat ca a facut un fault inutil..din care a iesit golul 2
Golanski - 6,5/7 daca in prima repriza a fost mai sters , in a 2 a repriza a jucat bine.
Nicolita - 6 acelasi joc dezlanat ,alearga haotic...a dat-o si in bara...
Radoi - 6,5 saracul radoi ,nici el nu mai stie unde joaca..la mijloc sau in aparare...
Plesan -6 in prima repriza a gresit mai multe mingi,in a 2 a repriza,pe fondul caderii fizice a adv,a jucat mai bine
Croitoru - 5,5 n-a jucat nimic , era vesnic in urma fazei...
Neaga - 6/6,5 a inceput bine,a avut acel sut din primele 10 minute,dupa care,pana spre sfr meciul s-a "evaporat"...inca astept un gol de la el.
Dica - 7 gol si pasa de gol..un meci a la dica ,dispare din jos,si,subit apare si o baga in atze.
Lovin - 6 joc modest..n-a iesit in evidenta cu nimic
Bicfalvi - 6.5 a jucat cu tupeu,curajos baiat la 18 ani.
Zaharia = a scos lov din care a marcat Dica,in rest s-a zbatut ca peste pe uscat...
Lupta Steaua!

Incredibil...dintr-o clasa de repetenti,ai reusit performanta sa ii treci pe toti...chiar niciunul ramas in toamna ?:happy:happy:happy

ionut_cluj
15th August 2007, 23:31
pana la urma a iesit ok. nu bine, dar ok.

Leo
15th August 2007, 23:38
slabut

Vladek
16th August 2007, 11:01
Deci ... daca dupa bataia de joc de aseara nu urmeaza niste amenzi zdravene (adica de la 10.000 de $$ in sus) inseamna ca razboinicul GG e de fapt o pisicuta fricoasa ce nu vrea sa supere vedetele noastre dragi. De fapt la amenzi trebuia sa se recurga dupa meciul cu Farul, dar deh, am castigat si toata lumea s-a culcat pe-o ureche. Auzi la ei, 150.000 de dolari prima pentru calificare in grupe. Pai pentru ce s-a jucat in returul cu polonezii si in turul asta cu Bate nu prima, ci amenda va trebuie, vedetele lu' peste prajit.

Am pus mana pe creion si am socotit - peste 6 milioane de euro s-au cheltuit pentru transferuri vara asta. Cred e mai mult ca in ultimele 2 sezoane la un loc. Pai la sumele astea enorme (pentru Romania) nu trebuia sa stam la discutii cu alde Bate Borisov. Daca am fi adus jucatori profesionisti, ceea ce aseara nu prea a fost cazul. Doar Dica, Golanski si Goian au semanat oarecum cu jucatorii profesionisti pe care-i vezi la echipele serioase. Si nici ei tot meciul, doar ici-colo.

Aseara Steaua a jucat fotbal aproximativ 20 de minute. Si rezultatul e pe masura. Ce dracu a fost gluma aia proasta din repriza intai ? Croitoru numai pe jos, Nicolita - ca de obicei, nu mai repet ca am obosit, Neaga, absent. Restul echipei, visatoare, cu aere de CL si mari vedete in cap. Am primit un gol de tot rasul, mingea aia nu trebuia sa ajunga in careu nici daca avea Borisov 3 oameni in plus pe teren. Golul 2, idem, 90% vina finului, care a fost anticipat de un jucator care nu stiu daca ia pe an cat ia finul intr-o luna. De-abia intre minutele 60-80 am jucat si noi ceva fotbal, adica perioada in care am crezut ca ne-au salvat eroii obisnuiti : Dica si Goian. Dar s-a trecut repejor apoi la programul de somn in bocanci si am fost egalati la ultima faza.

Daca echipa are cat de cat orgoliu, la Bucuresti ar trebui sa-i inghesuim pe bielorusii astia de sa nu stie ce-i cu ei, macar in prima repriza.

YoYoyOi
16th August 2007, 11:06
Doamne ce praf suntem :headbang: mi-e jena, jena, jena :ciocan:

Dani3l
16th August 2007, 12:15
Ce suporter e ala caruia ii este jena de propria echipa?Yoyo,fa-ti o favoare, schimba echipa...."transfera-te" la cfr,ca e la moda sa fii fan cfr cluj:happy cand STEAUA o sa joace pe "gustul" tau,vino inapoi :ok:

YoYoyOi
16th August 2007, 12:20
nu vad ce e rau in asta.... daca asa simt, ce sa fac?

tu esti mandru de ce a realizat Steaua aseara?

Dani3l
16th August 2007, 12:22
Sunt multumit de rezultat, si de jocul din a 2 a repriza....insa,de la a fi nemultumit pana a-ti fi jena...e cale luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunga!
ps daca nu se lua gol la ultima faza ,nu era atata tam-tam...in sfarsit...din cate vad ,se pare ca tu faci parte din categoria celor care asteptau primul insucces al lui HAGI...

Kainsashiki
16th August 2007, 13:12
E meci de calificareeee si cine merge mai departe conteaza, restul sunt povesti.

Steaua a devenit o echipa MARE si asa cum ne priveau pe noi acum cativa ani Valencia, Lens, Besiktas, Betis, sau alte echipe de sus, asa am inceput sa-i privim si noi pe altii, tocmai de aceea jocul slab din prima repriza.

Hagi mai trebuie sa lucreze cu ei la finalizare, pentru ca ai au avut doua ocazii si au dat doua goluri, noi vreo 7 si am dat tot doua.

4star
16th August 2007, 13:41
E meci de calificareeee si cine merge mai departe conteaza, restul sunt povesti.
..............
Hagi mai trebuie sa lucreze cu ei la finalizare, pentru ca ai au avut doua ocazii si au dat doua goluri, noi vreo 7 si am dat tot doua.

Asa este .. calificarea conteaza in cele din urma, dar o echipa mare trebuie sa se pregateasca pentru viitor, ori dupa cum joaca Steaua da senzatia unui obosit la care te uiti cum abia isi taraie picioarele si faci pariu cu prietenii cati pasi mai rezista .. 2, sau 3 sau poate maxim 5. (Sau poate chiar urmatorul cu CFR?)

Acum trecem de bate, dar ce facem mai departe ? In campionat ce facem? care sunt perspectivele? Deja Hagi da vina , obsesiv de des, ca sunt multe meciuri in interval scurt. Pai la ce se astepta? La dispensa din partea federatiilor (FRF, UEFA) sa joace meciurile din doi in doi?

Nu sunt impotriva lui Hagi, dar vreau ca echipa sa joace fotbal la nivelul blazonului, altfel ... hai sa zicem in cor ca fotbalul e greu si nu are rost sa mai speram sau sa avem pretentii la perforrmanta. Ce rost are sa ne dorim campionat sau Liga Campionilor?

Chiar .. in 6 meciuri cate goluri au fost inscrise din actiune? Nu se pune ala al lui Bicfalvi, pentru ca a fost un gol personal al lui si nu al echipei.

dede
16th August 2007, 13:42
:headbang: nu pot sa cred cum am "reusit" sa facem cu astia egal :ciocan: nu mai inteleg nimic... :mda:
poate era mai bine daca am fi jucat cu o echipa mai tare si nu cu amaratii astia, poate nu s'ar fi crezut baietii castigatori inainte de meci :mda:

asta e... sper ca in retur sa nu mai fie probleme :mda:

YoYoyOi
16th August 2007, 14:06
Sunt multumit de rezultat, si de jocul din a 2 a repriza....insa,de la a fi nemultumit pana a-ti fi jena...e cale luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunga!
ps daca nu se lua gol la ultima faza ,nu era atata tam-tam...in sfarsit...din cate vad ,se pare ca tu faci parte din categoria celor care asteptau primul insucces al lui HAGI...

nu doresc insuccesul lui Hagi, ca asta ar insemna sa doresc rau Stelei...
dar de cand a venit regele la noi tot stau si ma gandesc cu ce e mai bun decat Oli. Toti il huleau pe Oli, il faceau in toate felurile. S-a dorit schimbare, si eu am doprit-o ca nu mai suportam scandalul respectiv. Dar spuneti si voi: asa-i ca era linsat Oli daca era aseara pe banca Stelei? asa-i ca era gonit cu pietre dupa toate meciurile in care numai fotbal nu s-a jucat?
In schimb Hagi vine cu replici, meciuri dese, oboseala, echipa neinchegata, accidentati, bla bla bla, tra la la... :sleep:
pai astea de 2 ani le aud. Pe Oli il condamnam cand baga scuze din astea. Pe Hagi il intelegem... Pai el care a jucat la Galata si la Barca vine cu scuze ca joaca din 3 in 3 zile???????

dede
16th August 2007, 14:14
pai Hagi nu are numai vreo 5-6 meciuri, Oli are zeci de meciuri in care ne'a stresat :mda: mai lasati'l in pace pe Hagi... nici nu a inceput bine si deja unii vor ca acesta sa plece :sleep:

Ess
16th August 2007, 14:28
meci super-slab facut de Steaua.:((
daca merge tot asa, nu prea stiu ce faceti in grupe. ca de trecut de astia, ma gandesc ca treceti.

Gontel
16th August 2007, 14:44
In afara de cateva actiuni din repriza a doua, aseara am jucat NIMIC. Nu stiu de ce nu am apasat mai mult pe acceleratie spre finalul meciului cand bielorusii erau cazuti fizic si psihic. Ne multumim cu putin.
Nu vreau sa il mai vad pe Neaga jucand pe postul de atacant. Locul lui nu este acolo, ma intreb cand vor reveni Badea si Iacob. Gurita trebuia pastrat, a fost o mare greseala imprumutul lui la Buzau. Croitoru - nu cred ca este momentul ca acum el sa joace titular.
Plesan pare o achizitie buna, la fel si Bickfalvi. Mi s-a parut insa inutil faultul lui Rada din care a iesit primul gol.
Meciul se putea incheia cu un dezastru daca nu am fi fost salvati inca o data (oare a cata oara????) de Goian si Dica. Presimt inca un retur chinuitor in care vom juca la 0-0.
Chiar si cu Hagi antrenor de o luna si jumatate si cu multi accidentati si jucatori noi in echipa, nu aveam ce sa discutam cu BATE Borisov, o echipa clar sub Zaglebie. Mi-am adus aminte inca o data de dubla cu Neman Grodno.

Zabriskie
16th August 2007, 18:03
Marfa jucam, dam goluri din faze fixe, luam goluri din faze fixe :D si cica asta e punctul forte :)

Cluj4Poli
16th August 2007, 20:28
Doamne ce praf suntem :headbang: mi-e jena, jena, jena :ciocan:

eu iti dau dreptate, macar tu esti sincer! daca nu privim realitatea in fata, puteam inchide ochii si ne putem imagina orice: Steaua, castigatoare a ligii campionilor trei ani la rand...Eu imi doresc f mult sa se califice in grupe, vorba aia, dupa 2,5 pct + 1 pct dupa returul cu BATE ( nu imi inchipui altfel), se mai adauga pt Steaua si Romania inclusiv, inca 3 pct pt calificarea in grupe. Si cand te gandesti ca astea se adauga la cele 49,5 pe care le-a facut Steaua in ultimii 5 ani, cum sa nu iti doresti sa mearga mai departe (cum am vazut multi ignoranti pe site)... A-propos Rapid a facut 33 pct, Dinamo 29 si Otelul 2,5!!! Numai bine!

Bumbescu
16th August 2007, 20:34
Oricum, bine ca ne-am revenit in repriza a doua ca altfel....deja la pauza faceam tot felul de scenarii negre

whisper
16th August 2007, 21:32
Zici ca a fost meciul nationalei cu Danemarca..si acolo am luat gol la sfarsit :headbang:
Cu jocul asta greu sa avem sanse in grupe..dar sper ca echipa se va trezii ..sper asta chiar din meciul retur cu Borisov :)

Universal
17th August 2007, 01:37
Stati ma linistiti, este chiar bine ca s-a terminat egal, daca ar fi invins cu 2-1 paote o lasau mai moale.dar asa cred ca vor fi mult mai atenti si vedem un scurt 2-0 si gata , am incheiat povestea.

myke
17th August 2007, 09:57
si uite cum acum avem ce discuta. nu ma indoiesc de calificare, dar e jenant sa o facem asa. ce dracu intram in grupe ca sa ne-o luam iar pe ghencea cu 4-1 si 3-0 :(. nu merge, eu vreau, vorba lui jiji, o stea care sa straluceasca.

Snake_21
17th August 2007, 12:51
Mda iar ne a salvat Dica banuiesc ca unii si acuma il injura pe Dica , nu mi vine sa cred ce citeam pe site ul Stelei :headbang: dupa meciul cu Poli Iasi cati il injurau pe Dica , revenind la jocul echipei nu am stralucit miercuri seara dar cred ca duminica o sa fie altfel :) cel putin asa sper ;)

Universal
17th August 2007, 17:14
Ei..dupa meciul cu CFR sa vezi euforie tata..o sa ii batem, is afectati ardelenii :D

Gica Chioru
17th August 2007, 17:27
Mai baieti, si eu sunt nemultumit de jocul nostru dar ce conteaza? Importanta este numai calificarea, facem un 0-0 acasa si e perfect, care-i problema?
Si in discutiile astea permanente despre punctajul UEFA... ce ne intereseaza pe noi de punctajul pe tara? Noua ne trebuie punctaj pentru noi, sa putem intalni echipe cat mai slabe in preliminarii, restul sa munceasca.

In fotbal nu conteaza decat rezultatul, performanta. Poate nici eu nu sunt asa multumit de Hagi dar atat timp cat lucrurile merg bine in campionat si ne calificam in Liga trebuie sa facem ciocu mic si sa sustinem clubul.

muvilici
17th August 2007, 17:33
Steaua a jucat prost.Dar la bucuresti va bate cu 2-0!!

Geografu
17th August 2007, 21:24
Am fost foarte suparat dupa meciul asta.Steaua trebuia sa mature pe jos cu acesti desculti sovietici dar iata ca am primit 2 goluri ca niste copii sugaci mai ales ultimul in minutul 94 si avem emotii pentru calificare chiar daca returul e la Bucuresti.Sper sa nu mai repetam greselile de acolo si sa dam gol in primele 15 minute aici pentru a-i linisti ! :angry:

eventHorizon
17th August 2007, 23:36
Presimt ca vom juca iar incantator ( pt dinamovisti), bielorusii vor marca dupa pauza iar noi vom egala abia pe sfaristul meciului si toata lumeaaa va fi fericita , mai putin cei care stau prost cu inima si cativa samantari de la tribuna I care se vor ineca de atatea injuraturi dupa golul lui BATE :drak: Si Hagi dupa meci : Am fost pozitivi si ne-am calificat!:headbang: Aveti curaj sa pariati? :D Eu nu :D

Snake_21
18th August 2007, 00:33
Eu sper sa nu fie asa :P ar fi tampenie sa facem iar egal o sa jucam pe Ghencea totusi :P

YoYoyOi
18th August 2007, 01:19
eu una nu mai sper in victorii clare si golaveraj :(

Snake_21
18th August 2007, 13:13
Poate o sa fii surprinsa Yoyo :D sa speram ca asa o sa fie :D

dede
18th August 2007, 15:18
calificarea conteaza :D

Snake_21
19th August 2007, 20:50
Exact :D

muvilici
20th August 2007, 21:48
Cat credeti ca va fi scorul?Eu zic ca vom castiga cu 3-1
Goluri:Dica,Goian,Golanski.

Dani3l
20th August 2007, 22:27
A fost stabilit pretul biletelor pentru partida retur din Turul III preliminar al Ligii Campionilor, disputat in compania echipei bieloruse BATE Borisov, care va avea loc pe data de 29 august, pe stadionul „Steaua” din Blvd. Ghencea:
FOTOLII - 100 lei
TRIBUNA 0 - 40 lei
TRIBUNA I - 20 lei
TRIBUNA II - 10 lei
PELUZE - 5 lei
Biletele se vor pune in vanzare incepand cu data de 20 august dupa cum urmeaza:
- in perioada 20.08-22.08.2007 NUMAI abonatii FC Steaua vor putea achizitiona bilete de la casele de bilete ale Stadionului „Steaua” dupa urmatorul program:
Luni 20.08.2007 – intre orele 12:00-20:00
Marti 21.08.2007 – intre orele 12:00-20:00
Miercuri 22.08.2007 - intre orele 12:00-20:00
Fiecare abonat are dreptul sa isi cumpere un bilet pe baza abonamentului, in acelasi sector de tribuna, de la casele de bilete special amenajate. Abonatii mai pot achizitiona inca 3 bilete in oricare zona a stadionului, in limita stocului disponibil. Abonatii vor putea achizitiona biletele numai pe baza abonamentului.
http://steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4483
Cineva,o sa-mi ia maine bilet pt meciul cu Bate!:yeah:
Neamule,ia bileeeetu'!:yeah: Sa facem atmosfera "incendiara" pe stad. STEAUA!:yeah:

Universal
20th August 2007, 23:53
Nu sunt scumpe :) Pacat ca nu sunt in Romania :(

Snake_21
21st August 2007, 13:40
Batem ne calificam si sa speram ca vine si linistea in Ghencea :D

Universal
21st August 2007, 18:44
Pai daca se califica,Hagi le da in nas la toti :ok:

Snake_21
22nd August 2007, 10:36
Parerea mea ca nu trebuia sa dea peste nas nimanui :( dar inca nu mi vine sa cred ce reactie de Spitalu 9 a avut Jiji era el :groggy: dar totusi niciodata nu a facut in halul asta :(

AlexStefan
22nd August 2007, 11:21
batem si ne calificam :yeah: Forzzaaaa Steaua!!! :yeah:

myke
22nd August 2007, 17:57
cred ca o sa fie cel mai tare meci de pana acum al stelei. jocul de la cluj mi-a placut si promite mult pt asta cu Bate. merg pe o victorie gen 4-1 5-0 :D. e prima data cand zic ca o sa castigam la mai mult de un gol. pana acum eram sigur la toate meciurile ca scoru va fi 1-0 sau 2-1 :D

Snake_21
22nd August 2007, 21:10
Sa speram ca asa va fi myke :D

Dani3l
26th August 2007, 01:18
FC Steaua Bucuresti anunta faptul ca, pana sambata, 25 august, s-au vandut 18.164 de bilete pentru partida din turul III preliminar al Ligii Campionilor, care se va disputa miercuri, 29 august (20:30), impotriva bielorusilor de la BATE Borisov.
FC Steaua Bucuresti le atrage atentia suporterilor care vor sa participe la partida Steaua - BATE Borisov sa achizitioneze bilete doar de la casele de bilete ale clubului. Conducerea clubului nu poate garanta validarea biletelor achizitionate de la alte surse decat cele mentionate mai sus.

In continuare, programul caselor de bilete este urmatorul:

Sambata – 10-22
Duminica - 12-16
Luni - 10-22
Marti - 10-22
Miercuri - 10-18

Incepand cu 25.08.2007, rezervarea abonatilor inceteaza si vor fi scoase la vanzare bilete si pentru persoanele care nu detin abonament, maximum 4 bilete/persoana, in limita stocului disponibil. Biletele vor putea fi achizitionate pe baza unui act de identitate: certificat de nastere, buletin de identitate, carte de identitate, pasaport. Biletele vor putea fi achizitionate in perioada 25.08.2007-29.08.2007.
Preturi bilete
FOTOLII - 100 lei
TRIBUNA 0 - 40 lei
TRIBUNA I - 20 lei
TRIBUNA II - 10 lei
PELUZE - 5 lei
FOARTE IMPORTANT!!! IN ATENTIA SUPORTERILOR
1) accesul suporterilor se face doar prin portile indicate pe bilet
2) suporterii sunt obligati sa-si ocupe locul de pe randul si din sectorul indicat pe bilet
3) suporterii sunt rugati sa vina la stadion incepand cu ora deschiderii portilor, pentru evitarea aglomeratiei
4) suporterii sunt rugati sa-si procure biletele incepand cu prima zi in care acestea sunt puse in vanzare. Programul caselor de bilete este afisat permanent pe site-ul oficial si la casele de bilete
Pe stadionul „Steaua”, suporterilor le este INTERZIS sa intre cu urmatoarele obiecte si in urmatoarele situatii:
a) cu materiale pirotehnice de orice natura (artificii, torte, fumigene, etc)
b) cu bauturi alcoolice
c) sub influenta alcoolului
d) cu recipienti cu apa sau bauturi racoritoare de orice fel (sticle, PET, cutii din carton)
e) cu arme albe (cutite, surubelnite, metale ascutite, lacate, etc)
f) cu monezi, brichete, umbrele, manunchiuri de chei, mai multe brelocuri, etc
g) cu steaguri cu bete din plastic cu diametru mai mare de 16 mm
h) cu materiale de propaganda care incita la: denigrarea tarii, xenofobie, ura nationala, rasiala, de clasa ori religioasa, la discriminari de orice fel si la violenta publica
Copiii cu varsta de pana la 8 ani au accesul gratuit pe stadion, cu conditia ca acestia sa fie insotiti de parinti, care au intreaga responsabilitate pentru comportamentul acestora in interiorul stadionului.
Daca vor exista spectatori care, din necunoastere a regulilor stabilite, vor veni la stadion cu obiecte interzise, acestea vor fi depuse intr-un spatiu special amenajat si recuperate la sfarsitul partidei, pe baza unor bonuri eliberate de club.
http://steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4504
18.000 bilete vandute,multe:D pana miercuri se mai pot vinde macar 5000.:yeah:

milanezu
26th August 2007, 05:10
Pai daca se califica,Hagi le da in nas la toti :ok:

da mare performanta sa scoti o echipa din belarus.
si in grupe o luam iara original.

Ulysses
26th August 2007, 16:04
care sunteti in tribuna miercuri , poate bem un suc sa serbam calificarea:ok:

Dani3l
26th August 2007, 21:18
Steaua asteapa miercuri o victorie de zile mari, care o va duce in grupele Champions League. Aproape toate biletele de la meciul cu BATE au fost vandute, cu trei zile inainte de startul partidei.

"Au mai ramas aproximativ 1.500 de bilete pentru meciul cu BATE Borisov. Dintre acestea, cele mai multe sunt la peluza a doua, doar cateva fiind la tribuna a doua", a spus Argaseala pentru Mediafax.
sport.ro
Frumos,frumos:D

Liviu
27th August 2007, 02:25
Probabil un 3-0, un gol Radoi dupa care isi va ridica tricoul si va lasa sa se vada mesajul Pentru Gica, la sfarsitul meciului Becali va spune ca e mare psiholog si ca prin declaratiile sale l-a facut pe Hagi mare antrenor, Mitica iese la rampa si spune ca Hagi califica Steaua in primavara CL... cam asta ne asteapta, sa vedem cate se vor adeveri, macar scorul. :)

YoYoyOi
27th August 2007, 02:30
corect ar fi ca macar victoria sa se adevereasca :happy

de restul chiar nu e nevoie :D

Snake_21
27th August 2007, 13:44
Da de acord cu tine Liviu :P macar scorul sa se adevereasca si sa fie 3-0 pt Steaua :D

Luis Garcia10
27th August 2007, 13:47
Eu zic 2-1 :rolleyes:

dede
27th August 2007, 14:14
Dorin Goian este incert pentru returul cu BATE Borisov. Fundașul Stelei s-a accidentat la antrenamentul de sîmbătă. La un exercițiu cu mingea, după o alunecare mai tare a unui coechipier, Goian a căzut, lovit la gleznă, și a părăsit antrenamentul.
stelisti.ro

:mda:

Snake_21
27th August 2007, 14:20
Vazui si eu sper sa se refaca pana atunci ;)

Dani3l
27th August 2007, 14:24
FC Steaua Bucuresti anunta faptul ca, astazi, 27 august, au fost vandute toate bilete puse in vanzare la tribune pentru partida din turul III preliminar al Ligii Campionilor, care se va disputa miercuri, 29 august (20:30), impotriva bielorusilor de la BATE Borisov. Singurele bilete ramase disponibile sunt la fotolii.
In eventualitatea in care, in urma discutiilor cu reprezentantii BATE Borisov, se va ajunge la un acord privind suporterii bielorusi, FC Steaua va suplimenta numarul de bilete la peluza a II-a, in zona rezervata oaspetilor.

FC Steaua Bucuresti le atrage atentia suporterilor care vor sa participe la partida Steaua - BATE Borisov sa achizitioneze bilete doar de la casele de bilete ale clubului. Conducerea clubului nu poate garanta validarea biletelor achizitionate de la alte surse decat cele mentionate mai sus.
http://steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=4504
Mda...iar se joaca cu "casa inchisa" :yeah: nici nu vreau sa-mi imaginez ce nebunie o sa fie pt bilete in CL...Ar trebui sa se mareasca capacitatea stadionului la cel putin 50.000.

Universal
27th August 2007, 17:14
Perfect.Sa vina Bate.

YoYoyOi
27th August 2007, 17:24
bine ca s-a accidentat Goina :headbang: de aia n-am jucat noi cu Pandurii :ciocan:

Dani3l
27th August 2007, 23:38
Acu,pe europa fm,adi ilie la emis lui ioanitoaia,a declarat ca s-ar putea ca Radoi sa se fi accidentat la antrenament:( Ascultati-l pe Adi Ilie!:D

Jerry20cm
28th August 2007, 00:02
Vreau si eu doua bilete la meciul de miercuri ... acum am aflat ca nu trebuie sa-l fac si vreau sa ma duc.

care are, un pm, vreau la peluza sau tribuna 2.:ok:

YoYoyOi
28th August 2007, 00:12
ca nu trebuie sa faci ce? :o:

Jerry20cm
28th August 2007, 00:14
sa comentez meciul

Dani3l
28th August 2007, 00:15
Las ca ramai sa comentezi pe forum..va fi frumos, o sa te contrezi cu rapidisti,dinamovisti si altii:D

Jerry20cm
28th August 2007, 00:16
da, nu mai intru pe intern, ca-mi iau ban.
sper sa ajung pe teren, ca anul trecut am vazut cea mai frumoasa atmosfera din viata mea :)

Dani3l
28th August 2007, 00:21
Atmosfera de la ce meci...eu sunt indecis intre meciul cu rapid in cupa uefa si meciul cu standard.:D
Imi vin fiorii cand imi aduc aminte de reactia stelistilor,cand Nesu a scos in min 89,sutul unui rapidist...:D NESU PRESEDINTE!:yeah:

Jerry20cm
28th August 2007, 00:25
am fost la ambele.
la ala cu Rapid au fost prea mari emotiile, nu ca la ala cu Standard n-ar fi fost.
Insa atmosfera de la finalul meciului cu Standard a fost fantastica, tot stadionul cu hartii aprinse, incredibil cum se vedea. :rolleyes:

la faza cu nesu, m-am pus pe scaun si-am inchis ochii :D

Dani3l
28th August 2007, 00:30
Oare miercuri se va face coregrafie?:D
Bine ca la mec cu standard,n-am dat foc la stadion national..la naiba,unde mai juca dinamo cu lazio?!:happy La meciul cu standard,cand am vazut scrie pe ban-urile publicitare "STEAUA DUPA 10 IN GRUPELE CHAMPIONS LEAGUE" am plans....:cool: bine,nu eram singurul...prietenii mei plangeau,ne-am imbratisat,alea alea..dupa care am mers la o terasa din regie..,la pub18, langa maxx:happy

Liviu
28th August 2007, 02:39
Mda, Radoi aproape sigur nu o sa joace, motivul invocat fiind o accidentare, urmand ca in centrul apararii sa apara tot cuplul de fundasi Goian - Rada, cu Ov.Petre in locului primului daca Goian nu va putea fi recuperat.

YoYoyOi
28th August 2007, 08:26
si Goian si Radoi :headbang:

Incubus
28th August 2007, 11:23
ce penibil e acum ciobanul; a facut atat scandal cu Radoi la marcaj si ala sta mai mult accidentat :ras-plans::ras-plans:
Sa mai ia o pauza Radoi ca e bine-venita

Jerry20cm
28th August 2007, 15:09
gata, mi-am luat biletele:D
Forza Steaua :ok:

Universal
28th August 2007, 15:57
cat ai dat pe ele?

Jerry20cm
28th August 2007, 16:01
80 ron pe doua la Tribuna 2.

Luis Garcia10
28th August 2007, 16:22
Eu am dat 80 RON pe doua bilete la tribuna 0! hi hi :D

Jerry20cm
28th August 2007, 16:23
nu-i nimic, ale mele sunt la jumatea tribunei, deci tot 0 e:D:D

Luis Garcia10
28th August 2007, 16:30
Corect :D :ok: Forzza STEAUA!

Ioca10
28th August 2007, 16:41
Dar era 10 lei biletul?

Luis Garcia10
28th August 2007, 16:45
A dat de 4 ori mai mult pe 1 bilet! :rolleyes: :D

Jerry20cm
28th August 2007, 16:47
da, am zis sa ajut si bisnitarii:D
ieri am aflat ca nu trebuie sa fac meciul si am decis sa ma duc la meci:)
asa ca n-am avut de ales

YoYoyOi
28th August 2007, 16:52
eh... ce nu face omul pt Steaua? :rolleyes:

Jerry20cm
28th August 2007, 16:53
exact ;)

Ulysses
28th August 2007, 21:29
Eu am dat 80 RON pe doua bilete la tribuna 0! hi hi :D

eu nu am mai apucat decat la fotolii-200 pe 2 bilete... dar nevestei i-am zis ca au fost 100:ok:

YoYoyOi
28th August 2007, 22:09
bravo Uly :happy

nu tre sa stie ea atatea :happy

Ulysses
28th August 2007, 22:29
absolut ! :ok: fiu-meu care a trecut a 10-a e mai stelist ca mine ... ;) si fiind el premiant in prima clasa din liceul cel mai tare din oras mai merita cate un bonus ...asa ma scot si eu :D

SexyBoy
28th August 2007, 22:31
Este bine ca nu joaca acel fotbalist care are nota 0 de la mine , numit Radoi.Tam Tam-ul se duce si va fi o concentrare mare asupra meciului.As vrea sa il vad titular pe Zaharia , deoarece vad in el un viitor Badea.Ca veni vorba de Badea cand revine :thinkso: ?

Snake_21
28th August 2007, 22:37
Pai trebuia sa inceapa antrenamentele :D

Dani3l
28th August 2007, 22:37
Este bine ca nu joaca acel fotbalist care are nota 0 de la mine , numit Radoi.Tam Tam-ul se duce si va fi o concentrare mare asupra meciului.As vrea sa il vad titular pe Zaharia , deoarece vad in el un viitor Badea.Ca veni vorba de Badea cand revine :thinkso: ?
Oh,da...las ca joaca Lovin...:happy daca zaharia e un viitor badea..atunci...:happy

SexyBoy
28th August 2007, 22:39
Macar Lovin decat karatistul asta.Hm , sper ca badea sa revina cat mai repede si sa inceapa bombardamentul :D

Geografu
28th August 2007, 22:40
De astazi a reinceput antrenamentele daca ati fi urmarit sport.ro l-ati fi vazut ! ;)

Snake_21
28th August 2007, 22:41
Eu sper daca isi revin sa si revina la forma de dinainte macar sau de ce nu sa o depaseasca :D ca e tanar :D
@Geografule: Am fost plecat :P am scuza :D

Liviu
29th August 2007, 02:46
Becali : Azi e Taierea Capului Sf. Prooroc Ioan Botezatorul, nu ne bate nimeni in zi sfanta.

Are dreptate :rolleyes:
;)

un gol Radoi dupa care isi va ridica tricoul si va lasa sa se vada mesajul Pentru Gica
Daca nu joaca Radoi, atunci da gol Dica si isi va ridica el tricoul. :)

Geografu
29th August 2007, 12:30
Asa a zis si in tur si era Sfanta Maria.Hai lasati-o balta cu prostiile astea...:sleep: Jucatorii trebuie sa se concentreze si atunci vom merge in CL ! :yes:

Dani3l
29th August 2007, 12:58
Cred că stadionul va fi plin, ceea ce înseamnă că BATE va trebui să suporte și presiunea a 30.000 de suporteri steliști. În România lumea merge la meci cu întreaga familie. Cântă tot meciul, dansează, fac spectacol și transmit prin bannere cele mai frumoase mesaje, așa ceva nu pot să uit.
Hamutovski!:yeah:
http://prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=56141

Universal
29th August 2007, 16:24
Astazi este ziua D.Ziua Decisiva.Totul sau nimic.Nu ne multumim cu putin.Vrem in pot-ul cel mare. La masa celor mai bune cluburi de fotbal din Europa

Hai Steaua!

eventHorizon
29th August 2007, 18:56
Sa dea draq de n-am emotii pentru meciul de diseara:mda:... mai ales ca se anunta tandemul "magic" Lovin - Ov.Petre la mijloc :headbang: :sad:

Gontel
29th August 2007, 19:28
Trebuie sa dam un gol repede sa ii linistim pe bielorusi ca sa rezolvam calificarea.

Snake_21
29th August 2007, 19:29
Dap asa e :D

SORENSEN
29th August 2007, 19:34
sper sa avem un meci frumos dar si o victorie confotabila

Incubus
29th August 2007, 20:09
Pana incepe meciul ne delectam cu umilinta lui Il Muce, in direct pe prima tv:lol:

YoYoyOi
29th August 2007, 20:53
Sa dea draq de n-am emotii pentru meciul de diseara:mda:... mai ales ca se anunta tandemul "magic" Lovin - Ov.Petre la mijloc :headbang: :sad:

la mine si-au dat drumul furnicutele de pe la 3, acum deja ma ia cu friguri :scared:

dan
29th August 2007, 20:54
ovidiu petre si lovin la mijloc bagami-as :headbang::headbang::headbang:
oricum ii batem da` mai bine era cu bicfalvi

YoYoyOi
29th August 2007, 21:08
offffffffffffffffffffffffff Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagggggggggiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii :angry:

dede
29th August 2007, 23:26
prima victorie la mai mult de un gol diferenta :shocked:
gol Neaga :shocked:

dupa cum era de asteptat, ne'am calificat din nou in gr ucl :cheer: :D

Snake_21
29th August 2007, 23:33
Dica a fost genial :D daca il da ciobanu pe 4 milioane la cfr e cel mai mare BOU si alte apelative care mai vreti voi :P

gabisentimente
29th August 2007, 23:38
European Cups - Champions League (qual.)
21:38 August 29
FT Dynamo Kyiv 3 - 0 FK Sarajevo
FT Shakhtar Donetsk 3 - 1 SV Salzburg
FT Besiktas 2 - 0 Zurich
FT Steaua Bucuresti 2 - 0 BATE Borisov
50' Anderlecht 0 - 1 Fenerbahce
50' Dinamo Zagreb 2 - 2 Werder Bremen
50' Slavia Prague 1 - 1 Ajax Amsterdam
HT Celtic 1 - 1 Spartak Moscow
HT Elfsborg 1 - 1 Valencia
HT FC Copenhagen 0 - 1 Benfica
33' Arsenal 1 - 0 Sparta Prague
8' Rosenborg 0 - 0 Tampere United

gabisentimente
29th August 2007, 23:39
dinamo ...unde e dinamo?

dede
29th August 2007, 23:41
Dica a fost genial :D daca il da ciobanu pe 4 milioane la cfr e cel mai mare BOU si alte apelative care mai vreti voi :P
nu'l da, stai linistit ;)

anul asta iar face show in grupe :D

Dani3l
29th August 2007, 23:45
O sa ne obisnuim cu grupe CL!:D

grande
29th August 2007, 23:49
Calificare meritata si bafta-n grupe !

YoYoyOi
29th August 2007, 23:52
multumim grande, mai rar oameni ca tine :floricica:

dede
29th August 2007, 23:57
Calificare meritata si bafta-n grupe !
;)

acum serios, cu toate frustrarile altora, Steaua merita sa se califice :D chiar daca jocul nu a prea stralucit (:mda:), Steaua trebuia sa fie echipa calificata :D

San Cristobal
29th August 2007, 23:58
...gasca slavo-bielorusa se scalda in amarul lacrimilor noastre ros-albastre...o seara feerica pentru fotbalul nostru cel de toate zilele ...Steaua a izbandit in fata unui adversar muncitor , artogos dar lipsit de noroc ...Zapata Cheghevara a trudit din greu in cei 7 metri care-i are in fisa postului ...a fost jucatorul nr.1 al Stelei ...in sfarsit , o investitie rentabila...

YoYoyOi
29th August 2007, 23:59
jucatorul meciului: aaaahhh nu pot sa ma decid intre Zapata si Nesu :groggy:

grande
30th August 2007, 00:02
;)

acum serios, cu toate frustrarile altora, Steaua merita sa se califice :D chiar daca jocul nu a prea stralucit (:mda:), Steaua trebuia sa fie echipa calificata :D

Sa sti ca vorbesc f serios ,fara caterinca ;)....atzi meritat pe deplin acesta calificare si pana la urma calitatea jocului nu prea conteaza si cu riscul ca ma repet ....bafta in continuare !:ok:

Snake_21
30th August 2007, 00:03
Ai uitat de Dica ?:P
@grande: Multumim grande sincer nu sunt multi suporteri ca tine ;) bafta si voua in Cupa Uefa

grande
30th August 2007, 00:04
jucatorul meciului: aaaahhh nu pot sa ma decid intre Zapata si Nesu :groggy:

cred ca glumesti cand vorbesti de Nesu ?:shocked:


Dica:no1

Dani3l
30th August 2007, 00:07
”Hagi și-a dat testul în această seară! Este norocos!”, a declarat Gigi Becali după meci. ”Voi face o strategie la Steaua. Vreau să avem o echipă de viteziști. Îi dau drumul lui Dică pentru a le face loc lui Neaga și Badea. Vreau să speculez materia primă din țară. Avem jucători foarte buni”
GSP.RO
asta e nebunake...:happy

YoYoyOi
30th August 2007, 00:09
nu glumesc deloc. Nesu a scos 2 goluri aproape sigure... l-a salvat si pe Zapata o data...

Are el momentele lui se "inexistenta" dar azi a fost super bun.

Dica? Cine-i ala? Dica ar merita batut cu nuiaua pt meciul de azi... iar Badoi ar trebui trimis in suturi inapoi la Rapid sau la Buzau :D

ahhh si cea mai cretina faza a fost introducerea lui in teren... Sa-l scoti pe Zaharia si sa-l bagi pe Badoi e tampenie curata...

dede
30th August 2007, 00:13
Sa sti ca vorbesc f serios ,fara caterinca ;)....atzi meritat pe deplin acesta calificare si pana la urma calitatea jocului nu prea conteaza si cu riscul ca ma repet ....bafta in continuare !:ok:
pai si eu vb serios :D nu m'am referit la tine :D oricum, apreciem sinceritatea :ok:

grande
30th August 2007, 00:14
Dica? Cine-i ala? ...

pasa decisiva lui Nicolita la golul doi

Geografu
30th August 2007, 00:17
BRAVO STEAUA ! Va iubim copii nostrii au jucat excelent tot meciul cu inima cu sufletul si cu toata sudoarea lor.Zaharia si Neaga binenteles eroii meciului dar tot la categoria i-as include si pe Dica & Zapata.De fapt toata echipa a fost de nota 100.Asteptam maine tragerea la sorti unde speram o grupa cu macar 5 grame mai usoara decat cea de anul trecut.
Ceea ce conteaza e ca Steaua s-a calificat pentru a 5-a oara in istorie si a 2-a oara consecutiv !!!! :yes:

Vladek
30th August 2007, 00:17
Calificare meritata si bafta-n grupe !

Multumim, deci se poate si asa. Bravo ! Bafta si Rapidului :ok:!

Snake_21
30th August 2007, 00:29
@Yoyo: Cred ca ai vazut alt meci mai :lol: :P la cate pase a dat Dica :o:

Adi Da Samraj
30th August 2007, 00:36
Felicitări băieților suntem în grupe
Forza Steaua !

YoYoyOi
30th August 2007, 00:37
Dica pt mine a fost pasta azi, nu mi-a placut deloc... la fel si Badoi. ala numa impuscat e bun, dar deja e a treia oara cand zic asta :mda:

Snake_21
30th August 2007, 00:39
Ma rog mai Yoyo :P se pare ca esti singura cu parerea asta pana acuma :P but it is your opinion :P :)

Liviu
30th August 2007, 00:40
Dica imperial, singurul jucator care stie sa dea o pasa domnule ! :ok:

O echipa mare castiga si cand joaca prost, atat mai am de spus.

Geografu
30th August 2007, 00:42
Dica a fost de nota 100 nu 10 sau alte note pe care le zic ALTII ! :mda:.Cu Badoi sunt de acord nu a fost ziua lui.Insa decarul nostru a fost de domeniul SF cu acele pase decisive ! :yes:

Adi Da Samraj
30th August 2007, 00:43
Dica pt mine a fost pasta azi, nu mi-a placut deloc...

Dica a fost cel mai bun de pe teren :ok:

Ray1
30th August 2007, 00:44
in o zi de tot .... pt mine, steaua mi-a adus unica bucurie.forza steaua si sa speram sa avem bafta la tragerea de maine.

dede
30th August 2007, 00:44
Dica pt mine a fost pasta azi, nu mi-a placut deloc... la fel si Badoi. ala numa impuscat e bun, dar deja e a treia oara cand zic asta :mda:
nu'l compara pe Badoi cu Dica :groggy: Dica a fost printre cei mai buni jucatori de pe teren, pe cand Badoi... :ciocan:

mie mi'a placut Neaga :yeah: in sfarsit a venit golul :cheer:

Ray, esti stelist? :D

eventHorizon
30th August 2007, 00:46
A iesit bine pana la urma... au trecut emotiile :evil: Acum is curios doar cum va arata Steaua cu Badea , Dica si Surdu :D

Snake_21
30th August 2007, 00:51
Sa speram ca foarte bine :P

Vladek
30th August 2007, 01:14
Dica imperial, singurul jucator care stie sa dea o pasa domnule ! :ok:



Pacat ca multe din ele sunt scapate in aut de marele Baneeel Nicoliitaaa !! Am irosit vreo 3 sanse bune pe mana lui azi. Doamne, visez cu ochii deschisi la ziua cand nu-l voi mai vedea titular.

YoYoyOi
30th August 2007, 01:19
:happy Vladek ma omori cu obsesia asta cu Nicolita :D

Gica Chioru
30th August 2007, 01:35
Felicitari, STEAUA, felicitari, stelistilor!

Iata, am ajuns iarasi in Liga Campionilor. Am ajuns pentru ca acolo ne este locul, pentru ca de ani si ani de zile tinem stindardul sus, pentru ca suntem STEAUA si atunci cand trebuie sa invingem o facem.

Nu a fost usor, nu a fost usor deloc. Am avut parte de campioana Poloniei si de campioana Belarusului, aceasta din urma o echipa foarte buna, echipa care a eliminat in primul tur al preliminariilor campioana Ciprului, Cipru ca si-a trimis a treia clasata la Cluj unde a invins pe CFR cu 3-1. Toate vomele detractorilor nu trebuie sa impieteze asupra acestui rezultat, Steaua a fost cap de serie pentru ca Steaua a jucat an dupa an, meciuri dupa meciuri, in Cupele europene, a invins echipe mari, foarte mari, a adunat punct dupa punct, a si pierdut, a suferit si s-a bucurat. Totul vine din munca noastra, din performantele noastre, nimeni nu ne-a dat ceva gratis!

Meciul din seara asta nu a fost unul foarte placut dar echipa a facut exact ceea ce trebuia sa faca, a jucat numai la rezultat. Am fost la meci cu pustiul meu de 7 ani si jumatate, ne-am bucurat impreuna de atmosfera din stadion, ne-am bucurat pentru rezultat, e drept ca mai mult eu...:)) ne-am aplaudat favoritii.

STEAUA este STEAUA, suntem si vom fi invingatori, nu este patetism in aceste cuvinte, este o realitate, cine vrea sa ne invinga trebuie sa sufere. BATE Borisov a incercat sa o faca, au avut sansa lor. Probabil ca daca ar fi reusit sa inscrie echipa noastra s-ar fi descatusat si si-ar fi aratat adevarata valoare, probabil ca ne-am fi urcat pe ei si am fi castigat la scor, probabil... Dar, poate ca a fost mai bine asa.

Felicitari, STEAUA!

Ray1
30th August 2007, 01:48
nu'l compara pe Badoi cu Dica :groggy: Dica a fost printre cei mai buni jucatori de pe teren, pe cand Badoi... :ciocan:

mie mi'a placut Neaga :yeah: in sfarsit a venit golul :cheer:

Ray, esti stelist? :D

din romania eu tin numai cu bacaul dar cand joaca steaua si face rezultate ma bucur pentru ca e unica echipa din romania care face performanta

Jerry20cm
30th August 2007, 10:41
bah da' slab mai jucam:D
bine ca ne-am calificat, acum sa vedem ce dreq om face pe acolo.

Dani3l
30th August 2007, 11:38
Mai,eu am deschis topicul cu zaglebie si bate...asa,ca,vorba lui Goian,bagati lovelele la baiatu!:yeah: :happy
Mai putin conteaza cum s-a jucat..imp e rezultatul:D

Gontel
30th August 2007, 13:35
Dica poate fi socotit omul meciului. Au mai jucat bine: Zapata, Goian, Rada si Neaga (ma bucur pt revenirea sa, asta a fost cel mai bun meci facut de el de la intoarcere).

Felicitarilor jucatorilor si staff-ului tehnic pt calificare!

Kainsashiki
30th August 2007, 13:39
Dica pt mine a fost pasta azi, nu mi-a placut deloc... la fel si Badoi. ala numa impuscat e bun, dar deja e a treia oara cand zic asta :mda:


:o::o::o::o::o::o::o::o::o:

ce ar trebui sa faca dica sa te multumeasca? n-ai vazut ce pase le-a dat??? golul 1 + golul 2 au fost fazele lui + alte cateva pase GENIALE.

DICA = CEL MAI BUN JUCATOR DIN EUROPA IN ACEST MOMENT!

Jerry20cm
30th August 2007, 14:04
bah, ti-am zis dreq sa nu mai bei:D

YoYoyOi
30th August 2007, 15:07
nu asculta mai Jerry :happy e neascultator dracusorul asta....

ia nu mai sariti toti in capul meu... voi n-ati vazut,g de seama, momentele cand nu alerga dupa minge si se uita ca boul cum trece mingea cu adversarul de el.... Dica e omul potrivit la locul potrivit... nimereste mingea la el, face minuni, dar daca trece mingea la juma de metru de el... da-o dracului de minge, ca vine alta :sleep:
Dica trebuie sa alerge de sa rupa pamantul si apoi mai povestim de cel mai cel jucator de pe mapamondul lumii :mda:

Geografu
30th August 2007, 15:29
Daca il faci bou pe Dica Yo atunci nu mai zic absolut nimic decat ca sunt foarte dezamagit...:(:mda::no:

YoYoyOi
30th August 2007, 15:31
am zis "ca boul"... fa diferenta ;)

4star
30th August 2007, 15:34
ma bucura calificarea, insa jocul echipei nu este multumitor.
cel mai bun de pe teren .... ZAPATA.
in grupe nu vom mai da peste echipe gen Bate care sa rateze atatea ocazii. vor fi fotbalisti adevarati ...

YoYoyOi
30th August 2007, 15:36
fotbalisti adevarati care si aia pot rata atatea ocazii.... ca doar n-a inventat Bate ratarile in fotbal :rolleyes:

4star
30th August 2007, 16:14
poate .. intr-o zi nefasta sa aiba asa ineficienta ocazii/goluri marcate.

Universal
30th August 2007, 19:26
Voglia Di Dance All Night :yeah:

Steaua in Liga Campionilor /hello