PDA

View Full Version : Etapa 28: FC National - Pandurii Tg. Jiu



starsteel
15th May 2006, 08:56
Sambata, 20.05.2006, National - Pandurii, (18,00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Universal
15th May 2006, 09:04
Un 1-2 senzational, Pandurii revin in lupta

Bancaru
15th May 2006, 10:58
Eu zic 0-2. Nimic senzational. Retrogradeaza oricum. Vezi acum 2 sezoane meciul cu Bihorul. Dar daca oamenii mai au de 2 euro speranta...

Universal
15th May 2006, 10:59
Inseamna ca au o sansa. Atat timp act exista speranta, exista si salvare. LOgic

Bancaru
15th May 2006, 15:14
Pai ce naiba sa mai existe? Ei se agata de ea si noi o cheltuim. Normal. Ti-am zis sa cauti in statistici meciul de acum 2 sezoane cu Bihorul. Nu au batut pe nimeni decat pe noi. Noroc ca mai exista si FC Arges. Noi si ei... Daca Vaslui a batut in groapa nu au cum sa mai retrogradeze. Bacaul e pa, iar Jiul sa vedem, dar nu cred. Concluzia e ca "Pandurii a murit". Noi o sa le facem un bouche a bouche dar...

AUZITI? BY THE WAY: NOI DE CE NU AVEM POLL? Ha?

dede
15th May 2006, 15:21
pandurii e a doua echipa retrogradata, sanse nu prea mai au sa ramana in a

insa daca aia de la pandurii mai cred in sansele lor, atunci pot sa si castige

chinezu
15th May 2006, 17:05
Nu cred ca Nt va avea vreo problema cu Pandurii 2-0

Universal
15th May 2006, 17:06
Eu zic ca vor avea- am vazut antrenamentul lor si cred ca pot pune pericol baietii.

Platanu
15th May 2006, 18:44
Daca Nationalul nu castiga nici meciul asta,incepe sa devina penibila.

Universal
15th May 2006, 19:08
Ce sa mai spun...eu ma stept la ce e mai rau un 1-3 ,1-2 ..Pandurii au mare nevoie de puncte,..altfel chiar au imbulinat-o

Lauryca
15th May 2006, 19:26
Ce X o sa iasa la meciul asta...de toata frumusetea.. 1-1 scor final..

Universal
15th May 2006, 20:13
Un meci destulde bun, dar far castigator...

carlo
15th May 2006, 21:41
Un meci destulde bun, dar far castigator...
Universal,eu cred ca tu chiar o iei razna!
Ba ia-i vazut pa aia la antrenament (ääääähhh?),ba castiga Pandurii cu 2-1 sau 3-1,ba va fi un meci frumos dar fara castigator.Nici tu nu esti prea convins de tine,nu?:mda:

WOLF_ULTRAS
15th May 2006, 21:51
ia puncte pandurii de la progresul :D 100%

Balaci
16th May 2006, 13:32
Bat Pandurii si...speranta moare ultima!:D

starsteel
17th May 2006, 11:26
In ultimele 2 etape la pronosticuri am reusit sa prind prima pozitie dar in meciul asta chiar nu stiu ce rezultat sa pun. Astept sa vad si rezultatul din Cupa.

Cristian
17th May 2006, 12:42
Am votat pentru 2
Inca mai vreau sa se salveze Pandurii si sa pice o alta echipa, dar nu Jiul, stiti voi care.

lolo_grupa_c
17th May 2006, 13:44
....foarte multa lume pe aici!!!!noroc sa mai suntem noi astia neutri....."GRUPA C" forza OTELUL!!!!!!! x ar fi cel mai indicat

miril
18th May 2006, 13:21
Nu mai zic ce cred ci ce-mi doresc. Pronostic unu.

Cristian
18th May 2006, 13:24
Sa castige Pandurii ca eu inca mai sper sa se salveze de la retrogradare;
Pe cand Nationalul a luat vacanta deja.

lolo_grupa_c
18th May 2006, 14:29
dapz!!!!!!!!cam mare diferenta dintre cele 2 echipe!!!!!!!!pronostic 1 !!!!!!!

Bancaru
18th May 2006, 14:34
Am votat 1 dar va fi 2. Se stie deja.

lolo_grupa_c
18th May 2006, 14:45
Am votat 1 dar va fi 2. Se stie deja.
de ce???se preconizeaza vreo strategie????ar fi pacat pt. FOTBAL.....:headbang:

Balaci
18th May 2006, 15:37
Cica patronul Pandurilor,Condeescu se arata foarte convins ca Pandurii vor obtine 3 puncte cu Nationalul!Stie el ce stie!

Pepsi-Cola
18th May 2006, 15:39
Fc National ...!!!!

chinezu
18th May 2006, 19:11
Am votat pentru 2
Inca mai vreau sa se salveze Pandurii si sa pice o alta echipa, dar nu Jiul, stiti voi care.
Vai dar ce subtil esti! Oare cine o fi echipa aia care vrei tu sa pice? Speranta ta afost ingropata definitiv sambata seara pe la ora 22:25 in Sos. Stefan cel Mare.

Cristian
18th May 2006, 19:37
Vai chinezu, te rog nu ma omori ca tii cu Vasluiu, fratele meu atat timp cat mingea e rotunda tot ce se poate. Degeaba imi irosesc timpul cu tine "1 an in A"

boosaw
18th May 2006, 21:32
Sincer nu as vrea sa pice Pandurii dar mai bine ei decat Jiul....Cat despre rezultat, in mod normal Progresul ar trebui sa castige, dar la noi este posibil orice

Universal
18th May 2006, 21:38
Universal,eu cred ca tu chiar o iei razna!
Ba ia-i vazut pa aia la antrenament (ääääähhh?),ba castiga Pandurii cu 2-1 sau 3-1,ba va fi un meci frumos dar fara castigator.Nici tu nu esti prea convins de tine,nu?:mda:


calm down man...problema este ca este un meci inconstant...nu poti spune absolut nimic despre acest meci UN 1X2 cred ca se potriveste de minune,absolut toztuls este posibil.

chinezu
19th May 2006, 08:05
Cica patronul Pandurilor,Condeescu se arata foarte convins ca Pandurii vor obtine 3 puncte cu Nationalul!Stie el ce stie!
Nostradamus Condescu a mai facut o predictie cu 5 etape inainte de final.''Vom obtine 15 puncte in ultimele 5 etape''

Bancaru
19th May 2006, 11:08
Am citit ca pentru salvarea de la retrogradare fiecare pandur titular ar obtine 10 000 de euro. Mai bine fac un calcul simplu. Renunta la acesti bani, care vor ajunge in buzunarul bancarilor, iar la anul, jucand tot in A, vor reusi sa isi refaca bugetul prin participarea intr-o cupa europeana, parcurs indelungat remuneratii babane.
Vasluiul pare sa se miste bine. Au sange in ... de cand cu Dinamo. Jiul sta mai bine si decat Vasluiul in clasament. Asa ca daca Pandurii bat(e) este clar ca va fi plin de progresisti la Mall.

B_I_C
19th May 2006, 13:46
Fara discutie castiga National. 1 solist.

chinezu
19th May 2006, 14:45
Daca Vs castiga astazi cu Poli,atunci va castiga si National. Daca nu va bate Vs atunci intra in scena condescu.

Universal
19th May 2006, 15:26
Tot ce este posibil....desi cred ca Pandurii vor invinge sau fac egal....

WOLF_ULTRAS
19th May 2006, 15:52
nu se pune problema pnaduri ia puncte aici si are sanse mari sa ramana in A

Universal
19th May 2006, 19:48
daca vaslui pierde acum, da,au o sansa,daca nu,..ma indoiesc...

Cristian
19th May 2006, 20:22
Nu a pierdut a facut egal ;)

Hopshio
20th May 2006, 14:31
mah eu vreau sa castige panduri:)...am pariat pe ea...cota de 3...sper sa bata..

Hopshio
20th May 2006, 19:25
gol nationalul ....si se duce pandurii...

Hopshio
20th May 2006, 19:27
2-0:(

Paul
20th May 2006, 19:28
:cya: Pandurii :D

Hopshio
20th May 2006, 19:30
deci se stie bacau si pandurii :cya:

Hopshio
20th May 2006, 19:34
2-1 sa revina pandurii?? hai inca un gol:)

r3my
20th May 2006, 19:35
no servus si cu pandurii... :cya:
noua ne mai tre doar sa batem pe bacau /hello

r3my
20th May 2006, 19:36
oops.......... 1-2
ce 11m inventat... plm

r3my
20th May 2006, 19:38
2-2
plm........:no:

Hopshio
20th May 2006, 19:38
incredibil 2-2:)

r3my
20th May 2006, 19:54
3-2 /hello
Sapunaru e un nebun !!!!!!!!!! Cre ca nu stie ca a fost blat????? :)

remy
20th May 2006, 19:58
CE HENT CLAR A FOST IN CAREUL NATIONALULUI !
Se vede ca arbitrii, fosti prieteni ai lui Porumboiu, au matrasit echipa asta, care, totusi, nu are asa mare valoare, dar a fost lucrata exact in meciurile decisive.

ultrasblueshark
20th May 2006, 19:59
macelaru' ala stie sa dea si goluri?

AxinTe
20th May 2006, 20:01
se pare ca da! .. de mult n-a mai dat un fundas 3 goluri.

Paul
20th May 2006, 20:03
a dat Gica Popescu 4 intr-un meci cu Liechestein :D
Si Onut cand juca la Petrolu` :D

AxinTe
20th May 2006, 20:25
una peste alta se stiu retrogradatele si 2 dintre promovate :D

be@
20th May 2006, 20:31
Este !!!! Am egalat Farul la puncte !


macelaru' ala stie sa dea si goluri?

:jerk:
a dat Gica Popescu 4 intr-un meci cu Liechestein :D
Si Onut cand juca la Petrolu` :D

:yeah:


3-2 /hello
Sapunaru e un nebun !!!!!!!!!! Cre ca nu stie ca a fost blat????? :)

Poate in mintea ta cea bolnava ! Cand ne-ati batut la Petrosani a fost blat ?

r3my
20th May 2006, 21:16
[...]Poate in mintea ta cea bolnava ! Cand ne-ati batut la Petrosani a fost blat ?
Minte bolnava ai tu... si putina...
Am zis in gluma despre Sapunaru....

Ballack13
20th May 2006, 21:42
CE HENT CLAR A FOST IN CAREUL NATIONALULUI !
Se vede ca arbitrii, fosti prieteni ai lui Porumboiu, au matrasit echipa asta, care, totusi, nu are asa mare valoare, dar a fost lucrata exact in meciurile decisive.

Da ia zi ba penalty a fost acolo la Vintilescu???Eu n-am vazut meciu da intreb???Oricum daca vroia sa-i lucreze pe panduri nu le dadea penalty!Da te bagi si tu in sema ca n-ai ce face....
Si mai scuteste-ma cu arbitrii...daca nu erau ei nu bateam Dinamo!!:headbang:
Si n-ai dreptate cand zici ca nu are asa mare valoare Pandurii,corect era n-are valoare deloc!!!:no:

PS Asta e ..asta e noi in A si ei in B!!!!Nu r3my???? :yeah:

Cristian
20th May 2006, 22:20
Ce-a fost a fost se contureaza si a 2-a retrogradata. Sa vedem acum ce va mai fi ca lupta e stransa

B0gdaaaN
20th May 2006, 23:09
felicitari Fc National!!

r3my
20th May 2006, 23:35
Da ia zi ba penalty a fost acolo la Vintilescu???Eu n-am vazut meciu da intreb???Oricum daca vroia sa-i lucreze pe panduri nu le dadea penalty!Da te bagi si tu in sema ca n-ai ce face....
Si mai scuteste-ma cu arbitrii...daca nu erau ei nu bateam Dinamo!!:headbang:
Si n-ai dreptate cand zici ca nu are asa mare valoare Pandurii,corect era n-are valoare deloc!!!:no:
Nici vorba de penalty.


PS Asta e ..asta e noi in A si ei in B!!!!Nu r3my???? :yeah:
dap... noi am si scandat-o "live" pe stadionul lor.... /hello /hello

r3my
20th May 2006, 23:37
Ce-a fost a fost se contureaza si a 2-a retrogradata. Sa vedem acum ce va mai fi ca lupta e stransa
prea stransa nu mai e lupta... noi dupa ce batem maine pe Bacau, am iesit din calculele retrogradarii, iar Vaslui-ul mai au nevoie de un punct. Astea in eventualitatea ca Pandurii vor bate in cele doua meciuri ramase si ma cam indoiesc...

WOLF_ULTRAS
20th May 2006, 23:39
pacat mai bine pandurii in A decat VS

radutheodor
21st May 2006, 00:12
Se vede ca arbitrii, fosti prieteni ai lui Porumboiu, au matrasit echipa asta, care, totusi, nu are asa mare valoare, dar a fost lucrata exact in meciurile decisive.

Si astia au fost platiti tot de suporterii Stelei si de Gigi? :rosu:

Vad ca poti discuta si normal si despre fotbal. Incepi sa-mi placi :D

radutheodor
21st May 2006, 01:09
Si mai am o tema de casa pentru tine, Remy:

Sapunaru, nepotu lui Becali, a batut de unul singur pe Pandurii. In felul acesta, a netezit salvarea de la retrogradare a echipelor Jiul si Vaslui, ca acestea sa poata da punctele Stelei in ultimele doua etape. Nu e asa ca e pe bune?

Universal
21st May 2006, 06:18
Asa cum am zis inainte, Pandurii au o sansa daca Vaslui pierde..nu a fost asa cum am zis, ..am gresit.
Pandurii retrogradeaza pana la urma .Asta este viata.

tuxie
21st May 2006, 08:53
pacat mai bine pandurii in A decat VS
Aici te contrazic. Condescu il pupa de zor in c*r pe Becali, in timp ce Porumboiu face si drege de capul lui. De furat oricum fura mai toti, cand li se iveste ocazia, asa ca mai bine sa traga fiecare pentru el, cum e si normal, decat sa traga 3 pt. Steaua, 2 pt. Dinamo, si restul sa o frece ca fraierii, ca nu prea au ce face.

starsteel
21st May 2006, 11:55
Mai fratilor daca marca Pandurii si intorcea scorul la faza aia din ultimele minute ce am fi sarit cu totii: blat, blat, blat, rusine, etc. Adevarul e ca Pandurii e totusi o echipa care de-a lungul intregului campionat nu a facut nimic deosebit si merita sa cada.
Asta e, succes in continuare!


prea stransa nu mai e lupta... noi dupa ce batem maine pe Bacau, am iesit din calculele retrogradarii, iar Vaslui-ul mai au nevoie de un punct....
Ambele salvari matematice vin dupa partide contra Bacaului. Jiul datorita golaverajului. Oricum Pandurii nu cred ca vor mai obtine nici macar o victorie.

be@
21st May 2006, 13:30
Si mai am o tema de casa pentru tine, Remy:

Sapunaru, nepotu lui Becali, a batut de unul singur pe Pandurii. In felul acesta, a netezit salvarea de la retrogradare a echipelor Jiul si Vaslui, ca acestea sa poata da punctele Stelei in ultimele doua etape. Nu e asa ca e pe bune?

Nu Sapunaru e nepotul lui becali , ci Hristu Chiacu . Faza a fost in felul urmator : cica oierul din Pipera ar fi motivat Nationalul sa bata pe Pandurii si sa-i retrogradeze , astfel incat in ultima etapa Vasluiul sa fie salvata si sa stea cuminte in fata taietorilor de vene .


“Sper ca Rednic, Porumboiu, Simota şi Şunda să înţeleagă că noi încercăm să facem la Naţional o treabă curată. Eu unul m-am simţit umilit de tot ceea ce s-a întâmplat şi mă gândesc să mă retrag din fotbal. De fapt, mulţi dintre cei care conduc astăzi fotbalul, chiar şi domnul Dumitru Dragomir, ar trebui să se retragă şi să punem bazele unui fotbal curat. Reamintesc că numele meu nu este Gino Iorgulescu şi că Naţionalul nu mai face jocuri de culise. Am decis împreună cu jucătorii ca banii pe care i-am primit ca stimulent de la Simota, 30.000 de dolari şi încă atât de la Porumboiu, care ni i-a promis dacă vom câştiga, să îi donăm celor care dorm sub cerul liber. Mă bucur că băieţii au putut să înţeleagă că trebuie să se bucure numai de banii munciţi”. -Costi Iacov

cip_81
21st May 2006, 13:38
Si mai am o tema de casa pentru tine, Remy:

Sapunaru, nepotu lui Becali, a batut de unul singur pe Pandurii. In felul acesta, a netezit salvarea de la retrogradare a echipelor Jiul si Vaslui, ca acestea sa poata da punctele Stelei in ultimele doua etape. Nu e asa ca e pe bune?

Stai jos. Ai nota 2. Ne vom vedea la toamna. Pana atunci poate iti faci si temele de casa. De Hristu Chiacu ai auzit ?

Bine ca scapam de Pandurii. Incep sa pice satelitii pe capete.

krapulax
21st May 2006, 14:43
habar nu aveti. toti jucatorii de la progresul, ba chiar si suporterii suntem nepotii lui becali. pe be@ o tradeaza chiar numele- bec@li, nu asa?
ce s-a simtit intrarea lui griffiths, totusi (asta e nepot dintr-o relatie extraconjugala pricinuita de participarea unui membru al clanului becali la un congres al oierilor, in australia). mi se pare ca el a scos cornerul de la primul gol, iar penalty-ul sigur el l-a facut. uite ca nu mai stiu de ce s-a dat free kick-ul din care s-a dat golul 3.

TaciAcolo
21st May 2006, 14:57
Pacat ca a retrogadat o echipa frumoasa cu un stadion decent ,cu superteri platitori de bilet nu a fost meci sa fie mai putin de 6000 de spectatorii si cel mai ieftin bilet 100000 la peluze si exista in divizia a o echipa ca fc national :jerk::jerk::jerk: care face jocurile specatatori 0

krapulax
21st May 2006, 15:35
pacat ca a ramas nationalul in a, intr-adevar. mare pacat! o echipa cu numai 60 de ani de istorie, dintre care vreo 30 si ceva in a, care a dat atatia jucatori mari futbolului romanesc. rusine!

be@
21st May 2006, 16:01
Pacat ca a retrogadat o echipa frumoasa cu un stadion decent ,cu superteri platitori de bilet nu a fost meci sa fie mai putin de 6000 de spectatorii si cel mai ieftin bilet 100000 la peluze si exista in divizia a o echipa ca fc national :jerk::jerk::jerk: care face jocurile specatatori 0
Oftica mare , nu-i asa ? O echipa ca Pandurii n-are ce cauta in A. Asa ca ... LA REVEDERE , sunteti veriga slaba . :cya:
Oricum , nu mai plange . Lasa , ca-ti ramane cealalta echipa in A.:D

radutheodor
21st May 2006, 16:12
@cip_81
dap, nota 2 pentru mine, stau jos.

Intelegeti voi ce am vrut sa spun, scenariul a fost acelasi, Pandurii sa nu mai aiba sanse in ultimele doua etape. Mai exact, Jiul si Vasluiul sa fie deja scapate.

Bancaru
21st May 2006, 19:45
Tot soiul de intelepti pe aici. Ba ca a fost penalty la noi ;a ultima faza, ba ca Sapunaru e nepotul lui unchi-su, ba ca nu meritam. Voi nu aveti de lucru?
Remy, la faza aia la care pe tine te roade de penalty (defapt stim noi ce ai tu - meciul de peste 2 saptamani) ala a tras in Marcu de la 1,5 m catre fata lui, Marcu fiind la pamant. Era prea aproape de el ca sa se dea penalty.
Ma lasati cu Pandurii? Ai sunt jucatori? 2 sau 3 merita sa joace in A si atat. Echipa asta e o ambitie a unui cretin cum e Condescu. Si mai sunt si altele. O sa se cearna.

boosaw
21st May 2006, 20:01
Jiul A Castigat Iar Pandurii Pentru A Ramane In A Au Nevoie De 2 Victorii In Care Sa Inscrie Cu 7 Goluri Mai Mult Decat Are Jiul Acum... Pacat, As Fi Vrut Sa Ramana Si Pandurii In A

Cra10veanu
22nd May 2006, 00:22
Oftica mare , nu-i asa ? O echipa ca Pandurii n-are ce cauta in A. Asa ca ... LA REVEDERE , sunteti veriga slaba . :cya:
Oricum , nu mai plange . Lasa , ca-ti ramane cealalta echipa in A.:D
la fel o sa-ti zic si tie la anul cand pica Iasul :drak: :D
lasa pandurii mergeti, sinteti prea mici si asa, vin taticii de la craiova sa va razbune :yeah:

Universal
22nd May 2006, 03:59
Pandurii in B anul acesta sezonul viitor nu se stie...poate iasi ,poate Ceahlalul..Oradea Jiul..sa vedem

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:07
cine face mai putine blaturi ala pica :D

Universal
22nd May 2006, 04:09
nu mai trebuie sa existe asa ceva. Nu este normal.Este ca o boala.

miril
22nd May 2006, 17:03
M-a bucurat evolutia jucatorilor tineri, Sapunaru, excelent, Herea, foarte bun, Ninu, foarte tenace si prompt, Marcu exact la cei 19 ani ai lui. HAI PROGRESUL!

Universal
22nd May 2006, 17:12
Sapunaru pleaca la Dinamo sezonul urmator

be@
22nd May 2006, 18:05
Aoleu , vrajitoare-o Omida. Bine ca mi-ai zis .
Vezi ca este in ProSportul de astazi un articol cu Sapunaru , unde zice ca nu se gandeste sa plece in alta parte .

Universal
22nd May 2006, 18:19
asa zicea si Danciulescu, Mara, Codrea, asa zice si mazilu ...ori Nicuale...si nu ,nu sunt omida,poti sa jignesti pe altcineva.

be@
22nd May 2006, 18:20
Sapunaru mai are treaba pe la FC National , si daca va pleca , o va face in strainatate .

Universal
22nd May 2006, 18:22
Ma indoiesc - uiat-te carui actionar ii apartine...nu se duce in strainatate...

chinezu
22nd May 2006, 18:37
Obrigado Sapunaru!!! ESTI ADEVARAT!!!

Universal
22nd May 2006, 18:40
Multumesc :ok:

miril
23rd May 2006, 12:00
Care-i actionarul, Universal, ca sa-l stim si noi? Sau si tu faci confuzia cu nepotul...Chiacu? Dupa stiinta mea, Sapunarul este produs suta la suta progresist si nu este impresariat de apropiatii clubului Dinamo.