PDA

View Full Version : Etapa 28: FC Arges - Dinamo



starsteel
15th May 2006, 08:53
Sambata, 20.05.2006, Arges - Dinamo, (18,00, National)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Universal
15th May 2006, 08:56
Inca o surpriza 1-1 si Dinamo nu ii mai ramane decat sa se inscrie in INtertoto.Altfel este chiar de rau,financiar vor sta f slab.

mblue
15th May 2006, 10:48
meci ciudat,aproape fara nici o miza, dovada ca f putini posteaza . x

Universal
15th May 2006, 10:54
NU stiu, eu zic ca este un meci destul de important, Dinamo are sanse teoretice sa se aprope dee locul 3...dar intr-adevar ..ce miza sa mai aiba...

UrsMeier
15th May 2006, 10:55
pt noi doar meciul asta mai conteaza..........asa cum a zis si noul patron.
Trebuie sa ne mobilizam si sa-i batem pe caini

Universal
15th May 2006, 10:56
Daca mai aveti pt ce lupta...practic numai prestigiul conteaza in acest meci.

UrsMeier
15th May 2006, 11:04
penescu i-a dat afara pe toti din club care au legatura cu netoiu.....si acum vrea sa il si bata.
Sa vedem daca are cu cine.
Oricum in momentul de fata nici una din echipe nu prea joaca nimic.

Hipgnosis
15th May 2006, 12:31
Doar un meci al orgoliilor. Argesul si dinamo sunt 2 echipe fara orizont, asta e clar. Noii actionari spuneau va vor sa bata pe dinamo, si sunt multumiti. Sa speram ca vor fi:ok:
ps: Prevad un arbitraj indecent, totusi dianmo mai are sanse teoretice sa ia locul 2 care asigura cupa UEFA.

esku
15th May 2006, 12:38
baietii trebuie sa se mobilizeze si sa confirme rezultatul din tur...
in momentul de fata avem un joc foarte dezordonat, sper sa se puna putin lucrurile la punct.... iar prima cu care ii va stimula penescu spar sa ii motiveze si mai mult si sa-si dea viata pe teren..... orgoliul este important in acest meci...... de altfel si traditia intalnirilot directe..... FORZA VIOLA!

george-dinamo
15th May 2006, 13:16
un meci intre doua echipe care nu joaca nimic. probabil va fi un meci urat care nu va multumi pe nimeni din tribune sau de la tv, cu un rezultat care de asemenea nu mai conteaza aproape la nimic. sincer la perspectivele actuale DINAMO nu are de ce sa prinda cupele europene. mai bine stam un sezon acasa si vorba lui borcica : ne pregatim pt champions league!!!! :D

dede
15th May 2006, 15:04
norocul dinamovistilor e ca argesul nu mai joaca nimic de cateva etape...poate asa vor mai castiga si ei
1-1

Aurel.D
15th May 2006, 15:25
Cred ca va fi totusi un meci incins, veti vedea!
Dinamo a jucat mai bine in deplasare campionatul asta si va vrea oricum sa mai spele din rusinea ultimelor rezultate.
Argesul a jucat mereu tare impotriva lui Dinamo, asa ca trebuie sa ne asteptam la un meci al orgoliilor, cel putin!

mblue
15th May 2006, 16:48
mda, al orgolilor ranite. oricum nu sti de unde sare iepurele si va fi un meci f frumos.

Universal
15th May 2006, 17:28
da...sa asteptam un 4-3...

Hipgnosis
15th May 2006, 17:45
da...sa asteptam un 4-3...

Parca un 5-4 ar fi totusi mai frumos :ok:

Universal
15th May 2006, 17:47
ce 5-4 ..mie imi place 6-1 sau 6-2 si mai bine ..ori 7-1 , sa vada cum este sa fi prajit pe ambele parti,.... :) parlitu' de mine :)

moxxx
15th May 2006, 20:27
m-ar mira sa nu bata argesul:D

B_I_C
15th May 2006, 20:32
Din cate vad eu, meciul asta are mai mare importanta pentru argeseni decat pt dinamovisti .. Dinamo e resemnata cu pierderea campionatului, joaca prost si nu au rezultate. Pe de alta parte, Argesul joaca foarte prost, dar are in spate publicul + prime speciale + dorinta de a impresiona noii patroni. Cred ca un X ar fi echitabil pentru toata lumea .

WOLF_ULTRAS
15th May 2006, 21:55
se mai scoate dinamo din rusine cu victorie la milogeni.totusi eu vreau sa bata argesul sa se duca de rapa dinamo meci de 1x

Cristian
16th May 2006, 00:33
Am optat ptr x si eu, de la o vreme urmaresc meciurile echipei Dinamo sa vad de pe la cine au mai luat bataie :D

Cra10veanu
16th May 2006, 04:29
Am optat ptr x si eu, de la o vreme urmaresc meciurile echipei Dinamo sa vad de pe la cine au mai luat bataie :D
vezi ca asa incepi sa tii cu ei :D
pronostic x, y , z

Jar-Gon
16th May 2006, 12:07
bai craiovene voi aveti prin oras cumva vreun magazin All Eyez on You
bine ati revenit in liga 1cum ii se spune mai nou

Hipgnosis
16th May 2006, 15:51
Am optat ptr x si eu, de la o vreme urmaresc meciurile echipei Dinamo sa vad de pe la cine au mai luat bataie :D

Si eu ma uit. Doar ca eu vreau sa vad pe cine mai bat si ei :evil: :evil: :evil:

Universal
16th May 2006, 15:55
Acum am vazut...toti se asteapta ca Dinamo sa clacheze....dar vad parca un 0-1 ..daca nu 1-1 sa fie!

Hipgnosis
16th May 2006, 17:28
Acum am vazut...toti se asteapta ca Dinamo sa clacheze....dar vad parca un 0-1 ..daca nu 1-1 sa fie!

ei mai au doar 1% sanse sa prinda Europa, asa ca se poate spune ca per total, in acest sezon...au clacat bine :ciocan: , ca sa parafrazam pe cineva cunoscut care tocmai s-a operat de sale la viena.

red dog forever
16th May 2006, 17:32
victorie arges si pleaca actionarii

sa dea Domnul!!!

Punkeru
16th May 2006, 19:09
io zic ca asta e de 1 solist.....si parca vad.......ca o sa castigam la vreo 2 goluri in fatza....sper numa` sa am dreptate...anyway.,...daca ma insel cu golurile astea 2 in fatza.....e bun si un gol.....sau lasa...e bun si un egal chiar..numa` asa ....sa moara cainii din Stefan cel Mare.....si sa moara actionarii de acolo de ciuda!!!!

Hipgnosis
16th May 2006, 20:01
victorie arges si pleaca actionarii

sa dea Domnul!!!
pai si ce se intampla dupa asta? crediteaza suporterii clubul ?

chinezu
16th May 2006, 20:11
ei mai au doar 1% sanse sa prinda Europa, asa ca se poate spune ca per total, in acest sezon...au clacat bine :ciocan: , ca sa parafrazam pe cineva cunoscut care tocmai s-a operat de sale la viena.
Vezi ca mai aveti si voi sanse sa nu prindeti Europa la anul.Astia care fac misto de alte echipe s-ar putea sa aiba surprize la final.

cap
16th May 2006, 20:26
un meci de x :D

Dennis
16th May 2006, 21:42
Eu cred ca va fii x. Cat despre actionari....nu vor pleca, shi daca pleace, cine va mai plateste jucatorii?

codrind
16th May 2006, 22:49
Meci īntre 2 echipe fără griji şi fără obiective!!

Deci X-ul e cel mai plauzibil!!

Pepsi-Cola
17th May 2006, 07:25
va fi EGAL X

DanJuve
17th May 2006, 10:20
arges bate cu 2-0,si ii lasa pe caini sa schiaune la cer.chiau ,chiau,chiau:D:yeah:

lolo_grupa_c
17th May 2006, 14:05
....la un simplu calcul matematic(de altfel irelevant in istoria meciului)vedem ca dinamo a incasat_o de la otelul cu 3-0!!iar argesul cu 5-0!!!!!!!rezulta un sec 2-0 pt. dinamo!!!!!!cu toate ca nu simpatizez nici una dintre echipe...

dede
17th May 2006, 14:38
la criza ce e la dinamo, arges e favorita
va fi o surpriza daca va castiga dinamo :evil:

Hipgnosis
17th May 2006, 16:28
joaca 2 echipe total iesite din forma, chiar varza, as putea spune.
orice rezultat e valabil, dar cred ca jucatorii de la ambele echipe vor avea motivatii suplimentare (nu doar financiare, dar cred ca o victorie ar insemna ceva la moral si pt. unii si pt. altii).

Vi3rme_X
17th May 2006, 16:44
Publicul va pune o presiune fantastica pe jucatori si cred ca asta e atuul nostru! Victorie FC Arges !FORZA VIOLA

chinezu
17th May 2006, 20:23
Publicul va pune o presiune fantastica pe jucatori si cred ca asta e atuul nostru! Victorie FC Arges !FORZA VIOLA
Li se rupe la jucatori de presiunea de la mioveni.Inchipuie-ti ce presiune pune publicul de la Mioveni pe Zicu Niculescu Prepelita etc

LazioRoma
17th May 2006, 20:41
meci neinteresantr .. dinamo vrea sa prinda locu 6 si argesu a scapat de retrogradare!

DanJuve
18th May 2006, 01:46
de fapt argesul nu a fost in nici un mom amenintata de rotrogradare .cat despre presiunea de la mioveni,aia care sunt bashtinashi si care strigau pe la alte meciuri "steaua,steaua" nu stiu ce presiune ar putea sa puna pe jucatorii nostri ,cred ca una negativa,si asa se vede ca la asa stadion asa si public;de divizia b:no: sa speram ca vom reusi sa-i acoperim pe milogeneni in caz ca vor avea ideea nefericita sa inceapa sa incurajeze pe dinamo:jerk:
HAI PITESTIU,HAI BAIETII CA DIN TOAMNA NE INTOARCEM ACASA SI SCAPAM DE VAGAUNA AIA DIN MILOGENI:yeah: 1 SAU 2-0 PT AI NOSTRI:)
FORZZA VIOLA!!!!!!!!/hello

whitewildstuff
18th May 2006, 02:19
Aceiasi baieti stelisti+bastinasii din Arges.Pronosticuri,calamitati!!!Stati linistiti ca ce vreti voi nu o sa se intample.Chiar daca suntem in degringolada,cum nu am fost niciodata,tot avem valoarea sa batem o echipa de 2 lei cum este cea a Argesului!!!Si ,apropo,ce se baga baietii astia din Galati in seama!?asa e cand ii imprumuti,le dai jucatori sa scape din "furcile caudine" si ei iti doresc raul!!Alta data te inveti minte si ii lasi sa moara pe mana lor,nu ii resuscitezi dandu-le oxigen ca dupa sa te injure pe unde te prind pe taste!!:rosu:

UrsMeier
18th May 2006, 11:49
Aceiasi baieti stelisti+bastinasii din Arges.Pronosticuri,calamitati!!!Stati linistiti ca ce vreti voi nu o sa se intample.Chiar daca suntem in degringolada,cum nu am fost niciodata,tot avem valoarea sa batem o echipa de 2 lei cum este cea a Argesului!!!Si ,apropo,ce se baga baietii astia din Galati in seama!?asa e cand ii imprumuti,le dai jucatori sa scape din "furcile caudine" si ei iti doresc raul!!Alta data te inveti minte si ii lasi sa moara pe mana lor,nu ii resuscitezi dandu-le oxigen ca dupa sa te injure pe unde te prind pe taste!!:rosu:
mai baiatule......esti chiar penibil.Pai daca echipa asta a argesului de 2 lei v-a batut in tur atunci dinamo nu e de nici 1 leu.la ce transferuri a facut dinamo acum trebuia sa fie detasata pe primul loc.........dar au ramas de ei doar numele,valoare aproape deloc.
Dar vorba cuiva......cu jucatori refuzati de europa nu ai cum sa ajungi in europa.A zis chiar bine aici.
Vezi ca dinbamo o sa joace fara 5 titulari si acum chiar ca avem sanse mari sa castigam........iar voi normal ca o sa pierdeti si europa.
Dar mai bine pt romania ca nu o prindeti ca ne faceti iar de ras (a n.. oara)

:no: IN ROMANIA FACETI BLAT, IN EUROPA DE KKT:no:

cip_81
18th May 2006, 12:22
Dar mai bine pt romania ca nu o prindeti ca ne faceti iar de ras (a n.. oara)

:no: IN ROMANIA FACETI BLAT, IN EUROPA DE KKT :no:

Sssst, ciocu' mic. Ultima voastra reprezentatie in Europa a insemnat o umilinta suprema...0-7 la Vigo. sau a fost 1-7? Parca Ilie Dobre a dat si el un gol... daca tuicarii n-au fost in stare.

Vi3rme_X
18th May 2006, 12:25
Am spus k va pune o presiune fantastica asupra jucatorilor pentru k tribuna e foarte aprope de gazon si oricum Dinamo nu e o echipa prea simpatizata in Pitesti.Punem pariu k tot stadionul va striga Dinamo m**e Dinamo?

PS: Sper sa nu vina taranii aia din Mioveni sa strige "Steaua"

UrsMeier
18th May 2006, 12:28
mai bine taceai......la ora aceea celta vigo era in primele 3-4 echipe din europa
Pe vremea aceea Argesul era mult mai buna decat dinamo al tau....si daca juca dinamo cu celta lua cel putin 10
Asa ca ciocul mic......ca dupa ce ca nu aveti echipa o sa va mai plece si o gramada de jucatori.
De fapt suporterii au stricat in mare masura echipa asta.

Vi3rme_X
18th May 2006, 12:29
Sssst, ciocu' mic. Ultima voastra reprezentatie in Europa a insemnat o umilinta suprema...0-7 la Vigo. sau a fost 1-7? Parca Ilie Dobre a dat si el un gol... daca tuicarii n-au fost in stare.

Decat sa vorbesti aiurea mai bine te-ai interesa u ce echipa si ce rezultate aveau cei de la Celta Vigo in acel an.Crezi k voi va descurcati mai bine?

UrsMeier
18th May 2006, 12:30
se descurcau pe naiba........nu il baga in seama ca nu stie ce vorbeste.
Vorbeste si el sa nu adoarma

cip_81
18th May 2006, 12:44
Cand iei 7 goluri taci dracului din gura. Te duci acasa, stingi lumina, te bagi in pat si te ia somnul...nu vii peste ani sa debitezi tampenii cum ca te-ai facut de ras in fata unei echipe de "galactici". Auzi la "helvetian"...se afla in primele 3, 4 echipe din Europa. "Helvetiene", cred ca de la "prune" ti se trage.

UrsMeier
18th May 2006, 13:11
mai intereseaza-te si tu cine erau cele mai bune echipe atunci si apoi poti sa te contrazici cu mine......pana atunci ciocul mic si botul pe labe.

Cristian
18th May 2006, 13:16
Un X zic eu ca e mai echitabil avand in vedere ca nici-una din echipe nu mai joaca nimic, FC Arges e cu moralul la pamant, pe cand Dinamo trece printr-o situatie mai grea "Borcea si ceilalti actionari stiu de ce" :)

UrsMeier
18th May 2006, 13:20
trece arges printr-o situatie destul de grea dar ambitia e mare

Cristian
18th May 2006, 13:49
Asa e, dar asta e, poate reusiti un rezultat bun

lolo_grupa_c
18th May 2006, 14:08
...fc arges.....ati avut un antrenor de milioane,pacat ca nu la_ti tinut mai mult timp,facea treaba buna cartu!!!!!!!!poate le mai taiati din lungul nasului celor de la dinamo!!!!1 solist

DanJuve
18th May 2006, 14:41
@cip 81. daca ai fi un pic suporter cu adevarat si ai stii un pic de fotbal ,nu ai mai arata cu degetul spre noi ca am luat-o cu 7-0 de la celta,ca la cateva saptamani dupa ce ne-au dat noua 7-0,i-au batut pe real madrid chiar pe bernabeu cu 5-1.ca sa nu mai pomenesc de anul urmator in care celta a batut pe benfica tot in cupa uefa cu un identic 7-0.asa ca nu mai vorbi daca nu cunosti.pun pariu ca pe vremea aia nu stiai nici macar ce e ala offside,dar sa mai stii rezultatele din europa

lolo_grupa_c
18th May 2006, 15:14
......oricum nici pitestiu pe ayunci nu juca cine stie......FORZA OTELUL!!! GRUPA "C"...si nimic in rest...

DanJuve
18th May 2006, 15:19
nu juca in momentul in care a infruntat pe celta,dar a fost pe locul 3 in campionatul ce tocmai se incheiase,si am fi iesit campioni daca barbu nu pleca in coreea de sud,pentru 10,15 etape.si asa i am rupt cam pe toti in sezonul ala.
Forzza Viola ,Pentru Arges traim ,pentru Arges murim!
Astept momentul in care revenim acasa,in Trivale:)

B_I_C
18th May 2006, 17:48
Daca era Cartu, sigur batea argesu si de data asta. Asa ... nu se stie

chinezu
18th May 2006, 19:45
mai intereseaza-te si tu cine erau cele mai bune echipe atunci si apoi poti sa te contrazici cu mine......pana atunci ciocul mic si botul pe labe.
Un 7-0 ramane un 7-0! Asa ca n-o mai da la-ntors.

republican
18th May 2006, 21:52
ce dracului tot amintitzi mah Celta Vigo asta e am luato p coaja rau dar in acelasi an pe dNAMO cine a scoso ? :) o echipa de amatori pescari parca tin minte cand ati venit la Pitesti si strigatzi totzii " Celta Vigo " iar noi va strigam " Pescarii din primul tur.... V-au dat cu sutul in cur " ;) si atunci v-am batut cu 2-1 la Pitesti ca sa nu uitatzi scorul ;)

Universal
18th May 2006, 21:58
THe way you do ,the things you do, proverb suedez - Arges scoate un egal dezamagitor pt Dinamo sau pierde cu 1-0 ,mai linge ranile acestui sezon

red dog forever
18th May 2006, 22:17
meci efectiv neinteresant...dinamo se pare ca a renuntat la obiective...iar argesul...e puscarie

Universal
18th May 2006, 22:20
fara antrenor este ca si cvum ai fi singur..si jucand confuz..2 echipe confuze ..deci un x

UrsMeier
18th May 2006, 22:23
meci efectiv neinteresant...dinamo se pare ca a renuntat la obiective...iar argesul...e puscarie
pai daca argesul e puscarie care avea ca obiectiv evitarea retrogradarii.......atunci dinamo ce mai e care are campionatul ca obiectiv si se pare ca pierde si locul de uefa.
Zi-mi tu mie care e mai puscarie:headbang:

Universal
18th May 2006, 22:30
las'fc arges nu e puscarie..a vrut doar sa te supere..fc arges este club de fotbal cu traditie

B0gdaaaN
18th May 2006, 23:14
Fc Arges - Dinamo 2 0-2

red dog forever
19th May 2006, 07:08
pai daca argesul e puscarie care avea ca obiectiv evitarea retrogradarii.......atunci dinamo ce mai e care are campionatul ca obiectiv si se pare ca pierde si locul de uefa.
Zi-mi tu mie care e mai puscarie:headbang:

pai daca golul era evitarea retrogradarii, cum imi zici mie ca nu e puscarie??
toate echipele spera primele 5, primele 10....dar cand incepi sezonul cu speranta ca sa nu cazi in B....no comment

B_I_C
19th May 2006, 13:04
pai daca golul era evitarea retrogradarii, cum imi zici mie ca nu e puscarie??
toate echipele spera primele 5, primele 10....dar cand incepi sezonul cu speranta ca sa nu cazi in B....no comment
Pai da, dar faza e ca Arges si-a atins obiectivul inca de la sfarsitul turului, in timp ce Dinamo care venea cu "cel mai mare buget din divizia A" dupa cum se laudau conducatorii de acolo s-ar putea sa rateze si cupa UEFA ...

Aurel.D
19th May 2006, 13:57
Cred ca s-a referit la faptul ca de cand nu mai este Cartu, Argesul merge foarte prost!
Apropo, de ce l-ori fi dat afara pe Cartu in plin campionat, este de neinteles.
Cred ca cei de acolo au baut din aceeasi cana cu Netoiu.
Sau o fi ultima strigatura in materie de management sportiv in Romania?

chinezu
19th May 2006, 14:35
Cred ca s-a referit la faptul ca de cand nu mai este Cartu, Argesul merge foarte prost!
Apropo, de ce l-ori fi dat afara pe Cartu in plin campionat, este de neinteles.
Cred ca cei de acolo au baut din aceeasi cana cu Netoiu.
Sau o fi ultima strigatura in materie de management sportiv in Romania?
Sau ofi ultima strigare in materie de prostie in Romania? De unde a mai rasarit si Penescu asta?

Vi3rme_X
19th May 2006, 14:58
Penescu asta e un fan FC Arges 100% care vrea cu orice pret sa invinga echipele din Bucuresti.Multumit de raspuns? :D

chinezu
19th May 2006, 15:16
Penescu asta e un fan FC Arges 100% care vrea cu orice pret sa invinga echipele din Bucuresti.Multumit de raspuns? :D
da

Universal
19th May 2006, 15:18
Va fi un 2x destul de confuz,in rest numai bine.

WOLF_ULTRAS
19th May 2006, 15:57
vreau sa bata argesul sa se faca de kk de tot dinamo :D

Cristian
19th May 2006, 16:50
Lasa ca de la anu si dinamo o sa aibe obiectiv salvarea de la retrogradare :D
Asa ca nu mai compatimiti echipele voi astia cu aere ca domne daca au ca obiectiv salvarea de la retrogradare...no comment
Vedeti-va lungul nasului ca tare imi e ca dinamo o sa apuce un loc 5-6

red dog forever
19th May 2006, 18:45
Lasa ca de la anu si dinamo o sa aibe obiectiv salvarea de la retrogradare :D
Asa ca nu mai compatimiti echipele voi astia cu aere ca domne daca au ca obiectiv salvarea de la retrogradare...no comment
Vedeti-va lungul nasului ca tare imi e ca dinamo o sa apuce un loc 5-6
da mai cristiane asa e...ptr noi locul 4 este un esec urias, ne-am obisnuit ori cu cupa ori cu campionatul...sau cu amandoua
deci de ce sa ne aburim si sa zic ca sunt multumit pe ce loc e dinamo acum? ptr ca nu sunt...daca tu esti multumit unde e otelul (sa zic adevarul nici nu am idee ptr ca nu va urmaresc)...daca argesenii sunt satisfacuti cu locul lor in clasament, care e problema??

Universal
19th May 2006, 18:46
anul viitor se va reface..

Cristian
19th May 2006, 20:42
red dog forever, nu te deziluziona, aveti timp sa va pregatiti in Divizia B de la anu ptr stiti voi ce.
Nici eu nu va urmaresc, am urmarit doar Dinamo - Otelul, in rest nu m-a interesat echipa asta, nici steaua nici rapidu, sa nu crezi ca-s stelist sau rapidist. Dar acum am sa incep sa urmaresc si steaua cu sportul duminica.
Si sunteti asa de multumiti de nu mai puteti, colorati masinile jucatorilor, scrieti amenintari pe strada, jucatorii ce sa mai creada ma din urma acestor gesturi infantile ?

red dog forever
19th May 2006, 21:16
2 idioti nu reprezinta galeria
atat am de spus
nu o sa vezi fani dinamovisti ca sa condone aceste gesturi

si in B stai cuminte nu ajungem noi niciodata... Voi sunteti MULT mai aproape de B decat noi...

DanJuve
19th May 2006, 22:15
si tot de la anul argesul nu ca va avea obiectiv primele locuri dar chiar se va bate pentru aceste prime locuri;):ok:

WOLF_ULTRAS
19th May 2006, 22:31
2 idioti nu reprezinta galeria
atat am de spus
nu o sa vezi fani dinamovisti ca sa condone aceste gesturi

si in B stai cuminte nu ajungem noi niciodata... Voi sunteti MULT mai aproape de B decat noi...
dute si te culca noi aproape de B ma faci sa rad :jerk: in returul asta am fost peste voi uitate la clasamentul returului noi suntem pe 3:happy
vam dat si maxim la voi acasa ce trebuie mai mult sa spus val in returul asta asa ca nu mai zi nimic ca te faci de ras........shhhhttt:cya: :pace:

Cristian
19th May 2006, 23:01
red dog forever lasa ca vedem noi de la anu care retrogradeaza, deci vrei sa zici ca retrogradeaza Otelul ?
Nu mai tin minte cat a fost scoru dinamo - Otelul in returul campionatului asta ???
Dupa partida cu Argesu iar o sa va ascundeti ca toti dinamovistii pe care ii cunosc eu, dupa niste rezultate negative (infrangeri) se ascund, de parca ar intra in pamant.

red dog forever
19th May 2006, 23:02
mama mama cit tupeu aveti dupa un meci..
ati batut si voi 1 data (deci la momentul de fatza dinamo e terminata, nu au conducere, nu au antrenor, jucatorii se cearta, suporterii se cearta)...iar voi va cam luati lumea in cap se pare
pai cu 1 sapt inaintea meciului cu voi, era vigo antrenor, a plecat giovani, a plecat vigo...7 jucatori noi...hai fiti seriosi

pai la anul de nu va luati un 3-0, 3-0 sec....nu va mai auzim inca 75 de ani
voi din 75 in 75 de ani mai deschideti gurita

Cristian
19th May 2006, 23:02
si tot de la anul argesul nu ca va avea obiectiv primele locuri dar chiar se va bate pentru aceste prime locuri;):ok:

Fiti modesti fratilor, incetu cu incetu, nu tot deodata:cool:

Cristian
19th May 2006, 23:06
mama mama cit tupeu aveti ba baiatule...
ati batut si voi 1 data (deci la momentul de fatza dinamo e terminata, nu au conducere, nu au antrenor, jucatorii se cearta, suporterii se cearta)...iar voi va cam luati lumea in cap?
pai cu 1 sapt inaintea meciului cu voi, era vigo antrenor, a plecat giovani, a plecat vigo...7 jucatori noi...hai fiti seriosi

pai la anul de nu va luati un 3-0, 3-0 sec....nu va mai auzim inca 75 de ani
voi din 75 in 75 de ani mai deschideti gurita


Nu stiu daca ma intereseaza aspectul asta, si ce ? la noi abia se stransesera 18 jucatori, abia semnasera Grig ca antrenor.
<mama mama cit tupeu aveti ba baiatule...> ce vrei sa spui ? ca nu inteleg.
AA si inca ceva, numai odata v-am batut ? Ati uitat ca de 8 ani la GL ve-o luati ? un singur 0-0 in rest numai victorii galatene. Se stie Argesu va bate. Hai Argesu ;)

WOLF_ULTRAS
19th May 2006, 23:09
mama mama cit tupeu aveti dupa un meci..
ati batut si voi 1 data (deci la momentul de fatza dinamo e terminata, nu au conducere, nu au antrenor, jucatorii se cearta, suporterii se cearta)...iar voi va cam luati lumea in cap se pare
pai cu 1 sapt inaintea meciului cu voi, era vigo antrenor, a plecat giovani, a plecat vigo...7 jucatori noi...hai fiti seriosi

pai la anul de nu va luati un 3-0, 3-0 sec....nu va mai auzim inca 75 de ani
voi din 75 in 75 de ani mai deschideti gurita
bai tu ai baut ceva ?? sau esti turbat ?? bai baiatule uitate la istorie in spate ca noi va rupeam aproape in fiecare an la voi acasa il mai tineti minte pe mozacu care va spart de 2 ori poarta ,dar pe guritza mai continui ??.........scuze penibile ai gasit.........dute si urineaza la un copac ca nu sti despre ce se vb..........
si vb lui cristi noi aveam o echipa intreaga noua 18 jucatori care nu se cunosteaua plus antrenor nou plus conducere noua asa ca scuzele tale sunt penibile

Cristian
19th May 2006, 23:13
Lasa-i ma WOLF_ULTRAS ca astia numai atat stiu
Gata a ajuns offtopicu, aici se discuta despre meciul de maine sau cand or mai juca, nu aveti de ce sa ne stergeti mesajele ca sunt adresate lu Dinamo una din combatante.

DanJuve
19th May 2006, 23:19
Fiti modesti fratilor, incetu cu incetu, nu tot deodata:cool:
suntem modesti.nici nu am zis ca nu vom incepe sa ne revenim altfel decat:incetinel ,incetinel;)dar important e ca ne vom reveni:)

red dog forever
20th May 2006, 00:12
hai ca sunteti penibili...daca ati ajuns sa spuneti cu tupeu ca o sa rupeti pe dinamo la anul, clar sunteti drogati

multumiti-va daca o luati cu mai putin de 3 boabe..vedem la anul
vorba multa saracia omului, iar la capitolul VORBA nu va intrece nici dracu

WOLF_ULTRAS
20th May 2006, 00:15
hai ca sunteti penibili...daca ati ajuns sa spuneti cu tupeu ca o sa rupeti pe dinamo la anul, clar sunteti drogati

multumiti-va daca o luati cu mai putin de 3 boabe..vedem la anul
vorba multa saracia omului, iar la capitolul VORBA nu va intrece nici dracu
dinamo mare echipa vai purici vostri.........lasa ca vedem noi la anu si la voi in stefan cel puricos si la noi acasa care mai buna pana atuncea fati vaccin antirabic

Cristian
20th May 2006, 00:17
Voi vorbiti ma de vorba multa ?
Cate nu s-a zis ca se face la Dinamo si nik
Drogat esti tu ca si toti fanii cainilor.
Va bate Argesu de va zapaceste

red dog forever
20th May 2006, 00:26
dinamo mare echipa vai purici vostri.........lasa ca vedem noi la anu si la voi in stefan cel puricos si la noi acasa care mai buna pana atuncea fati vaccin antirabic
da mai stim..faceti dregeti..eu zic macar sa bagati seminte sa va creasca si voua iarba pe stadion...zici ca e meci de divizia a II-a din pakistan...

DanJuve
20th May 2006, 01:40
FC Arges, singura echipa cu banii achitati īn avans
Daca īn urma cu un an se punea problema īnchiderii clubului FC Arges datorita lipsei banilor, acum situatia este schimbata radical. La ora actuala, jucatorii clubului FC Arges sunt singurii din Divizia A care au ratele din contract platite īn avans, nu numai la zi! „Rata de pe luna iunie le-am dat-o īnca de pe acum, pentru a le demonstra fotbalistilor ca suntem foarte seriosi. Nimeni din Divizia A nu are banii luati īn avans, nici macar Steaua sau Dinamo. Acum vor juca pe 3.000 de dolari, prima dubla decāt de obicei, asa ca nu au niciun motiv sa nu dea totul īn meciul cu Dinamo”, a mai spus proprietarul clubului, Cornel Penescu.(Adi Preda-Top)

Denis
20th May 2006, 09:02
2-0 shi asha se duce shi dinamo :evil:

Hopshio
20th May 2006, 09:16
oare se merita sa pariez pe arges la o cota de 6:o

dasal
20th May 2006, 10:18
Victorie FC Arges,si dinamo se inscrie in INTERTOTO ?Ce vis frumos !:evil:

WOLF_ULTRAS
20th May 2006, 13:49
da mai stim..faceti dregeti..eu zic macar sa bagati seminte sa va creasca si voua iarba pe stadion...zici ca e meci de divizia a II-a din pakistan...
ba tu chiar esti turbat ma dute si fati mai repede vaccin antirabic:rosu:
daca nu stiai gazonul nostru este in primele 3 din tara numai prostii ai scos pana acuma din gura esti paralel cu fotbalul apucate de comentat handbal auzi la el divizia a II-a te astept la anu la GL sal vezi de aproape intrebare este daca vi ?? cat de suporter esti ??

DanJuve
20th May 2006, 14:50
probabil ca dinamovistul s-a referit la gazonul stadionului dunarea pe care voi ati jucat ceva timp.Victorie Arges!!!:yeah:

WOLF_ULTRAS
20th May 2006, 14:59
probabil ca dinamovistul s-a referit la gazonul stadionului dunarea pe care voi ati jucat ceva timp.Victorie Arges!!!:yeah:
tot paralel cu fotbalul ramane ca a spus numai tampenii

SteauaToronto
20th May 2006, 18:54
Victorie Otelul felicitari baieti...

In legatura cu Arges un x = inseamna sfarsitul luptei pentru Europa a cateilor...

apparte
20th May 2006, 19:23
Gest jenant al galeriei cainilor...sa vedem daca federatia si liga vor lua masuri!

Paul
20th May 2006, 19:39
victorie previzibila a lui Dinamo ... obtinuta foarte greu :D
ei ramam in lupta pt. titlu :D

Hopshio
20th May 2006, 19:41
:))...da..da...:)..si marmota invelea ciocolata-n staniol:P

Paul
20th May 2006, 19:43
Eu zic ca Dinamo termina pe 2 dupa Steaua ;)

BTW. A fost penalty la prepelita !

apparte
20th May 2006, 19:45
N-a fost daca nu l-a dat balaj:drak: !

Paul
20th May 2006, 19:46
ii drept si asta ;)
sa`i auzim acum pe prietenii lu AUgustus , pe Netoiu si pe Restu` :D

dede
20th May 2006, 20:10
hopa...penalty pt arges neacordat...unde sunt dinamovistii, sa ne explice cum de si la dinamo se intampla?
la unii se poate, da' la altii nu :mda:

AxinTe
20th May 2006, 20:24
ah .. ce dor mi-era de voi :D

e drept a fost penalty.. dar se vede pe reluare ca balaj era mascat si a vazut doar mainile ridicate a lui ropotan..

B_I_C
20th May 2006, 20:34
Victoria a fost nemeritata, mai echitabil era un egal

AxinTe
20th May 2006, 20:36
cum ma nemeritata? Dinamo a avut vreo 10 ocazii si argesul a avut decat faza de dupa gol + patrunderile lui Tanasa.

Ursu carpatin
20th May 2006, 21:03
No, Dinamo s-o revanşat! Amu-i echilibru perfect īntre echipe... AxinTe, ratările nu se pun, numai golurile...

esku
20th May 2006, 21:06
dInamo vrea in cupe europene si trage de timp in ultimele minute... ba barcauan se tavalea pe jos... ba nush mai care pe la mijloc.... sunteti de kkt

sa ii sugeti **** lu balaj si lu tusieru ala nesimtit de pe atacul nostru in repe a doua .... k v-au facut tot meciu.....
apropo ...dak balaj n`a vz k era mascat.... pi*da aia de tusier la ce plm se uita? k vedea perfect.... NU A VRUT SA DEA PENALTY.... "n" off-sideuri inventate de el.... iar ati inceput cu arbitrii ....

apropo.... la protv au zis k golul a fost din offside.... BUCURATI-VA DE O VICTORIE NEMERITATA!

Ursu carpatin
20th May 2006, 21:08
esku-le, şi mie aşa mi s-a părut, c-o fost offside, dar no, nu puteam face nimic!

esku
20th May 2006, 21:12
orikum ... trebuie felicitati tinerii care au jucat la noi Ionescu, Neagoe, Stancu ... au dat randament si ei sunt viitorul .... bv lor.... nu te poti pune cu o echipa care au de partea lor o brigada de arbitrii.... asta este....

Ursu carpatin
20th May 2006, 21:15
esku-le, eu nu pot fi prea radical pe aici, că n-am văzut tot meciul, numai cu 2 min īnainte de gol...

AxinTe
20th May 2006, 21:58
esku, daca la golul lui Dinamo a fost off-side e clar ca esti frustrat rau.. ziceti mersi ca ati scapat doar cu un gol ca astia au ratat cat in 3 meciuri si fara zicu :D

gicu
20th May 2006, 22:22
meci slab dupa parerea mea...Dinamo castiga meritat dupa o partida in care Argesul s-a trezit in ultimele 10-15 min. Ceva confuzii la acel atac al lui Ropotan la Prepelita. Se putea acorda penalty, zic eu...dar faultul n-a fost atat de evident asa ca-i greu de zis. Cat despre Prepelita, ca se tot vorbea ca vine la noi...m-as fi asteptat mai mult de la el.

Altfel, am doua motive sa raman dezamagit dupa meci:
- la primele imagini televizate de la Mioveni, tribunele scandau "**** Steaua" si au prins astia un prim-plan cu o tanara domnisoara care ura acelasi lucru
- nu l-am (re)vazut pe Costescu

ps. eskule, te iei dupa ce zice unu'-altu'? Asteapta sa vezi tu faza si apoi da-ti cu parerea...offside au ba

Cristian
20th May 2006, 22:32
Gata dinamovistii incep sa iasa la interval ca au batut, daca era sa fi pierdut nu ati fi invadat site-ul cu atatea postari

STEAUA-MANIA
20th May 2006, 22:32
Balaj un adevarat dinamovist..nu a dat 11m pt faultul asupra lui Prepelita...dinamovistul la nevoie se cunoaste.

gicu
20th May 2006, 23:05
cristianGL, ce-ar fi sa-ti vezi tu de-ale tale...si lasa-ne pe noi sa scriem cand vrem si cum vrem. Concluziile tale sunt gresite...si sunt trase dupa 2 luni pe ols :mda:

WOLF_ULTRAS
20th May 2006, 23:43
cristianGL, ce-ar fi sa-ti vezi tu de-ale tale...si lasa-ne pe noi sa scriem cand vrem si cum vrem. Concluziile tale sunt gresite...si sunt trase dupa 2 luni pe ols :mda:
mai taci ma

gicu
20th May 2006, 23:49
a, sunteti doi?:jerk:

WOLF_ULTRAS
20th May 2006, 23:56
a, sunteti doi?:jerk:
:happy si...........???? suntem chiar mai multi:evil:

Nexus
21st May 2006, 00:22
unde sunteti mascaricilor ? sau tot pe threadul Stelei va duceti cre(S)tina viata ?

DanJuve
21st May 2006, 02:33
dinamo a cam avut 13 jucatori in meciul asta:evil: .ma bucur ca echipa a jucat totusi si nu a mai aratat indiferenta de acum cateva etape:)si asta e un semn bun.de la anul eu sper ca echipa va incepe usor usor sa intre in lumea buna a fotbalului autohton,si ca va incepe sa aiba alte obiective mult mai curajoase,si mai indraznete.Ramane de vazut ce va fi,si sper ca usor usor Argesul va redeveni spaima oricui:ok:

Universal
21st May 2006, 06:14
13? mai pune unul...in orice caz,un egal trebuia acolo, nu afost victorie corecta, dar ma rog,se joaca pe goluri si nu pe ocazi.Deci Dinamo a castigat si gata.

alex36
21st May 2006, 09:37
Balaj un adevarat dinamovist..nu a dat 11m pt faultul asupra lui Prepelita...dinamovistul la nevoie se cunoaste.

stai usor,nu te ambala!....sa-l vedem si pe salomir :ok:

pinky
21st May 2006, 10:58
I-auzi, s-au trezit pitestenii ca un egal ar fi fost mai echitabil! Oameni buni, voi v-ati uitat la meci? Si daca da, cealalta intrebare e, la care meci?
Cum puteti pretinde ca noi n-am meritat sa castigam cand voi v-ati apropiat prima oara de poarta noastra in minutul 40!?!?!
Si daca (ma obligati sa-l folosesc pe "daca" :mda:) fructificau Niculescu si cu Bratu macar jumate din ocaziile avute, acuma va intrebati dac-o fost meci de handbal ala, sau de fotbal.

Off-side la gol? :o: Am trait s-o aud si pe asta... se poate sa fie off-side si cand mingea e deviata de adversar, pai asta schimba destul de multe in lumea fotbalului. Vedeti ce faceti daca vorbiti din vise... s-a vazut clar ca inainte sa suteze Vlad Munteanu, Danciulescu era intre fundasii argeseni, deci NU a fost nicicum off-side! Voi vorbiti de arbitraj cand, la un moment dat jucatorii lui Arges jucau handbal pe teren si Balaj "nu sesiza", ca sa-l citez pe unul din comentatori.

Iar doar faptul ca asistentii fluiera o gramada de off-side-uri, nu inseamna ca ei tin cu o echipa sau cu alta... iar nu v-ati uitat ca sa vedeti ca toate off-side-urile semnalizate au existat. Dar e mai frumos sa se puna presiune pe arbitri, chiar si dupa un meci ok facut, la mania persecutiei care exista printre suporterii romani, e clar ca toti invinsii sunt furati!
Si asa se ajunge la situatii ca cea declansata de steaua, cand dupa prestatii asemanatoare, un arbitru, cu care steaua a pierdut, este retrogradat si mazilit, iar cel cu care a castigat turma Domnului, ia nota peste 7!
Dupa aia ne plangem si cerem arbitri straini si vin aia si ne strica meciurile la fel de fain cum ar face-o si un arbitru roman (a se vedea meciul Dinamo-steaua). :rosu:

Eu inteleg ca sunteti subiectivi si, intr-adevar a parut penalty la faza aia, dar totusi sa nu uitam ca vorbim despre echipele de fotbal Dinamo si Arges, nu cele de popice, iar la fotbal ieri v-am fost clar superiori (oricum am fi jucat, voi ati jucat mult sub noi)!

Si inca ceva, Prepelita 2 mil si ceva? Ce-o fi facut si ala sa merite atat, o calificat nationala la mondiale, ca altfel, daca ne luam dupa jocul de ieri, e si el pe la 500 de mii, maxim! Fraier sa fie cineva sa dea sacul de bani pe el.

Rossi
21st May 2006, 11:23
vai vai , ce tipa stelistii :happy :happy

dar oare au uitat asa repede cum i-au batut pe clujeni ?

dupa cate ne aducem aminte , clujenii au avut un penalty clar pe care nu l-au primit

tot asa a luat foc OLS si la meciul Steaua-CfrCluj cand clujenii au fost privati de cel putin un punct ?
la 1-1 jocul lua o alta turnura ...

SI DUPA ATATEA BLATURI FACUTE DE STEAUA SI DUPA ATATEA MECIURI CASTIGATE DE STEAUA CU AJUTORUL ARBITRILOR ,
CHIAR NE E INDIFERENT CUM CASTIGA DINAMO

pitestenii se simt nedreptatiti ? ... daca era dupa numarul de ocazii Dinamo castiga cu 10-2

Paul
21st May 2006, 11:27
CHIAR NE E INDIFERENT CUM CASTIGA DINAMO
v-a fost indiferent tot timpul si de felul cum castigati , si mai ales cum reprezentati Romania in Europa.

cip_81
21st May 2006, 11:35
13? mai pune unul...in orice caz,un egal trebuia acolo, nu afost victorie corecta, dar ma rog,se joaca pe goluri si nu pe ocazi.Deci Dinamo a castigat si gata.

Cum adica n-a fost o victorie corecta? Fii mai explicit...ne-ai bagat in ceata.
Ca nu le-a dat pitestenilor un penalty (corect, avem puterea sa recunoastem...nu o luam pe urmele turmei din Ghencea)? Sau ca golul a fost marcat dintr-un "off-side cat toate zilele" (dupa cum spunea o fufa la TV...chiar nu pot intelege cum se gasesc unii sa aiba dubii vizavi de o fata atat de simpla) ?

Te astept cu lamuriri suplimentare...poate ne spui si cum a fost meciul in ansamblu.

starsteel
21st May 2006, 11:43
Dinamo ati ajuns rau. O victorie a Stelei astazi v-ar netezi drumul spre UEFA Cup. Daca ajungeti in semifinalele UEFA CUP puteti sa trimiteti o scrisoare de multumire in Ghencea. Asta inainte de semifinala ca dupa o sa fiti porniti impotriva noastra o sa acuzati ca am fost favorizati, ca am avut noroc, jiji, mm, ceausescu, s.a.m.d.

Paul
21st May 2006, 11:43
Cum adica n-a fost o victorie corecta? Fii mai explicit...ne-ai bagat in ceata.
Ca nu le-a dat pitestenilor un penalty (corect, avem puterea sa recunoastem...nu o luam pe urmele turmei din Ghencea)? Sau ca golul a fost marcat dintr-un "off-side cat toate zilele" (dupa cum spunea o fufa la TV...chiar nu pot intelege cum se gasesc unii sa aiba dubii vizavi de o fata atat de simpla) ?

Te astept cu lamuriri suplimentare...poate ne spui si cum a fost meciul in ansamblu.

Lasa`ne bre cu meciu` in ansamble.
La fel si la Steaua - CFR , puteam veni sa zicem ... "domne a fost penalty la aia , da pe ansamblu am fost mai buni ca ei!" SI am batut cu 2-0 nu cu 1-0 , si penaltyul a fost in min 60 , nu 80 si ceva ...

Deci teoretic noi puteam reveni .. da voi :mda:

Diferentza dintre Augustus si Balaj e alta. Augustus nici nu se vedea in faza de la Steaua - CFR (deci prost plasat) pe cand Balaj a facut ca si Serea (Faza petrecuta sub nasu lui). Nu o mai dati in sughi bughi.
Filosofia voastra e simpla:
Sportul - Steaua 2
CFR - Rapid 1x
--
Rapid - Sportul 1x
Dinamo - National 1
--
Poli - Dinamo 2
==> Dinamo in Europa :D

uti2102
21st May 2006, 11:46
Paulica, daca e cum zici tu inseamna ca deja a inceput sa puta la Nyon...
Haioshi catzeii, cica ei recunosc ca a fost penalty, da' "n-a influentzat jocu" :happy Deshi eu unul n-am vazut sa le refuze shi catzeilor vreun penalty... Tipic borcist.

cip_81
21st May 2006, 12:40
Lasa`ne bre cu meciu` in ansamble.
La fel si la Steaua - CFR , puteam veni sa zicem ... "domne a fost penalty la aia , da pe ansamblu am fost mai buni ca ei!" SI am batut cu 2-0 nu cu 1-0 , si penaltyul a fost in min 60 , nu 80 si ceva ...

Buuun, iar dezinformezi (mai bine spus, iar minti...minciuna fiinda una din caracteristicile tale). ia sa vedem un citat din ziare: "Intrare foarte dură a lui Paraschiv asupra lui Mijin. Augustus nu dictează nici măcar fault. Goian are o comportare nesportivă după ce a marcat golul de 1-0, dar arbitrul nu-i acordă al doilea cartonaş galben. Penalty clar pentru CFR īn minutul 77, la scorul de 1-0 pentru Steaua. Augustus nu dictează nici de această dată nimic."

Ma rog, are mai putina importanta minutul, problema e ca lui Augustus i se imputa un cumul de greseli (nu una singura ca lui Balaj), ceea ce e grav (ca n-a mai dat penalty pentru steaua...nici nu mai conta, ii facuse praf pe clujeni).


Deci teoretic noi puteam reveni .. da voi :mda:

Hai sa facem un exercitiu de memorie. iti mai aduci aminte, dupa meciul Dinamo-CFR 5-0, ce scandal faceati ca nu a fost acordat un penalty clujenilor, faza petrecuta in minutul 15 ? Atunci de ce nu ati pus placa asta ?Sau in cazul de fata nu se mai punea problema revenirii ?


Diferentza dintre Augustus si Balaj e alta. Augustus nici nu se vedea in faza de la Steaua - CFR (deci prost plasat) pe cand Balaj a facut ca si Serea (Faza petrecuta sub nasu lui). Nu o mai dati in sughi bughi.

Fals. In cazul de fata, totul s-a petrecut in cateva fractiuni, iar decizia trebuia sa fie pe masura...prompta (timpii de gandire trebuiau eliminati...bine, asta nu-l absolva de vina pe Blaj)..in cazul lui Augustus, totul a tinut cel putin 2-3 secunde (a tras, a tinut, a pus piedica) si, mai mult de atat, nu exista niciun element care sa-i obtureze vederea asistentului. Deci, in cazul lui Augustus, a mai intervenit un parametru...avea ajutorul asistentului. Asa ca, nu mai face stanga-dreapta ca risti sa cazi in groapa cu...si sa te afunzi pana la gat.

Hipgnosis
21st May 2006, 13:13
Filosofia voastra e simpla:
Sportul - Steaua 2
CFR - Rapid 1x
--
Rapid - Sportul 1x
Dinamo - National 1
--
Poli - Dinamo 2
==> Dinamo in Europa :D


Angroul Europa? Ca alta Europa pt. catei anul asta nu se prea intrevede. Sau poate te gandeai la hotelul lui Copos de la Eforie? :mda:

DanJuve
21st May 2006, 14:08
vad ca dinamovistii o ard aiurea ,si spun ca dupa numarul de ocazii ar fi trebuit sa castige la scor.dar nu e vorba de cate ocazii au avut,ci de faptul ca daca arbitrul nu era bulangiu,dadea penaltyul ala,si atunci,la 1-1,era alta treaba.Iar ofssideuri au fost cel putin doua,eu am fost la meci si eram f aproape de bulangiul ala de tusier,care a semnalizat pozitii de offside inexistente.asta e ,hoti precum helesteanu,salomir,balaj sau serea,in arbitraj nu mai sunt.bine ca ei sunt sclavii celor din conducerea arbitrajului.asta e ,mafia e mafie n-ai cum sa te pui cu cei care te fura pe fatza,si nu patesc nimic.
Ieri la mioveni,am vazut filmul Caracatita cu corraddo catani(balaj)in actiune.

be@
21st May 2006, 14:42
Unde au vazut sclavii aia de la ProTV care il pupa intre buci in fiecare seara pe oierul din Pipera off-side la golul lui Dinamo , nu stiu . :o:

Cat despre penalty-ul Argesenilor : <<Gazdele de ieri au solicitat acordarea unei lovituri de pedeapsă după un duel Ropotan-Prepeliţă, petrecut īn minutul 86, īn careul dinamoviştilor. Reluările TV nu sīnt foarte edificatoare, dar impresia este că arbitrul Balaj a procedat corect lăsīnd jocul să continue. "A fost contact, dar Ropotan a atins mingea şi a deviat-o spre tuşă", a explicat "centralul". >> GSP


Behaiti in continuare . :evil:

Hipgnosis
21st May 2006, 15:02
Be@, esti o catea, acum e clar 100%.
Intr-un post in care nu este vorba de Steaua, tu ce faci ??? Ataci Steaua, normal, ca orice frustrat de pe forum, gen remisor.
Argesenii tipa ca a fost penalty, majoritatea suporterilor dinamovisti recunosc, dar aduc in discutie si ocaziile avute... insa tu zici ca nu a fost penalty. :rosu:
Pune acolo langa boro si catea frustrata ca ar merge de minune. :ok:

be@
21st May 2006, 15:56
Be@, esti o catea, acum e clar 100%.


:happy :happy
Da, si imi doresc enorm ca Rapid sa castige campionatul . Cool , nu?


Intr-un post in care nu este vorba de Steaua, tu ce faci ??? Ataci Steaua, normal, ca orice frustrat de pe forum, gen remisor.

Ba era vorba de voi care va atacati ca a castigat Dinamo si de penibilii aia de la ProTV care au vazut off-side cat casa , si care va pupa in fund in fiecare zi . Spune-mi ca nu-i asa .
Da cateva pagini in urma, si citeste singur cum va ofticati , ca n-am timp acuma sa caut .




Argesenii tipa ca a fost penalty, majoritatea suporterilor dinamovisti recunosc, dar aduc in discutie si ocaziile avute... insa tu zici ca nu a fost penalty. :rosu:


Argesenii tipa ca a fost penalty , normal , fiindca sunt subiectivi . Insa repet ce a scris Gazeta Sporturilor : "Reluarile par sa dea dreptate arbitrului" .
Daca eu am raspuns printr-un mesaj frustrarilor voastre , nu inseamna ca tin cu Dinamo . La fel procedam si daca in locul cainilor era Rapid , CFR CJ sau Gloria Bistrita . Vai ce-mi place cand va vad cum va ofticati ... Nici n-ai idee .

esku
21st May 2006, 17:17
:jerk:
Unde au vazut sclavii aia de la ProTV care il pupa intre buci in fiecare seara pe oierul din Pipera off-side la golul lui Dinamo , nu stiu . :o:

Cat despre penalty-ul Argesenilor : <<Gazdele de ieri au solicitat acordarea unei lovituri de pedeapsă după un duel Ropotan-Prepeliţă, petrecut īn minutul 86, īn careul dinamoviştilor. Reluările TV nu sīnt foarte edificatoare, dar impresia este că arbitrul Balaj a procedat corect lăsīnd jocul să continue. "A fost contact, dar Ropotan a atins mingea şi a deviat-o spre tuşă", a explicat "centralul". >> GSP


Behaiti in continuare . :evil:

degeaba ai fetitzo 6.500 si ceva de posturi k mai mult de jumatate sunt copy - paste-uri....

sa nu mai vorbim ca sustii niste aberatii....

1. eu unu nu am spus k a fost offside golul dinamov., dar am spus ce au zis aia de la protv...sincer, EU NU CONSIDER K A FOST OFFSIDE ..... DECI GOL VALABIL.....

2. nu neg victoria dinamovistilor, dar puteam avea FFFFFFFFFFF CLAR un penalty in min 84... pana si dinamovistii au recunoscut k a fost penalty .... si chiar a fost.... am vz o reluare pe tvr PERFECTA dintr-un unghi din care se vede f clar ca ropotan il loveste clar in glezna pe prepe ... deci a fost un PENALTY FFFF CLAR.... iar daca voi sustineti k balaj nu a vazut (ERONAT .. pt k nu era mascat de nimeni) atunci tusieru ala la ce dreaq se uita...:sleep:


asa k nu te mai baga tu in seama k strampii in c-r ... sterge-te de muci la nas si dupaia mai vorbim .... asa e... in goana dupa posturi mai spui si prostii mai fetitzo.... te credeam mai cu capul pe umeri .... da` m-am inselat :mda:

boosaw
21st May 2006, 18:52
Viciere de rezultat.,, Gol inscris dintr-un offside clar.

cip_81
21st May 2006, 18:56
Viciere de rezultat.,, Gol inscris dintr-un offside clar.

Daca n-a fost off-side, te duci de maine sa lucrezi in mina?

be@
21st May 2006, 19:13
:jerk:

degeaba ai fetitzo 6.500 si ceva de posturi k mai mult de jumatate sunt copy - paste-uri....

sa nu mai vorbim ca sustii niste aberatii....

1. eu unu nu am spus k a fost offside golul dinamov., dar am spus ce au zis aia de la protv...sincer, EU NU CONSIDER K A FOST OFFSIDE ..... DECI GOL VALABIL.....

2. nu neg victoria dinamovistilor, dar puteam avea FFFFFFFFFFF CLAR un penalty in min 84... pana si dinamovistii au recunoscut k a fost penalty .... si chiar a fost.... am vz o reluare pe tvr PERFECTA dintr-un unghi din care se vede f clar ca ropotan il loveste clar in glezna pe prepe ... deci a fost un PENALTY FFFF CLAR.... iar daca voi sustineti k balaj nu a vazut (ERONAT .. pt k nu era mascat de nimeni) atunci tusieru ala la ce dreaq se uita...:sleep:


asa k nu te mai baga tu in seama k strampii in c-r ... sterge-te de muci la nas si dupaia mai vorbim .... asa e... in goana dupa posturi mai spui si prostii mai fetitzo.... te credeam mai cu capul pe umeri .... da` m-am inselat :mda:

1. In primul rand , ai grija cum vorbesti . Ca eu nu te-am jignit pe tine , mai nesimtitule !
2. Bun , deci recunosti ca n-a fost off-side . Asta e bine .
3. Repet ce spune GSP : din reluari , se pare ca arbitrul are dreptare . Dintre un fan a lui FC Arges si Gsp , eu le dau dreptate ziaristilor . Asa ca MUCLES !

genovese
21st May 2006, 19:15
arbitraj infect,argesul o echipa rupta in doua, jumate pe blat,dinamo nu reuseste chiar niciodata sa castige decat prin blat sau cu arbitraje infecte....dinamo :rosu: :no:

cip_81
21st May 2006, 19:25
Boosaw, nu-ti mai dau nicio replica. astept doar sa-ti primesti bine-meritata pauza.

esku
21st May 2006, 19:27
1. In primul rand , ai grija cum vorbesti . Ca eu nu te-am jignit pe tine , mai nesimtitule !
2. Bun , deci recunosti ca n-a fost off-side . Asta e bine .
3. Repet ce spune GSP : din reluari , se pare ca arbitrul are dreptare . Dintre un fan a lui FC Arges si Gsp , eu le dau dreptate ziaristilor . Asa ca MUCLES !

TU SI GSP-UL ALA INFECT DATI DREPTATE ARBITRILOR... ATAT .... dak ai ajuns sa ai incredere in CEL MAI PENIBIL, MURDAR SI CORUPT ZIAR DE SPORT din tara ai ajuns rau de tot bay fetitzo....sau catea mai nou...
ceva mai clar k penaltyul respectiv nu cre k exista.... ar trebui sa iti pui niste dioptrii mai mari ... k nu prea dicleshti....

eu zik k pe langa national si iasi.... mai adauga si dinamo.....k vad k ai suflet mare... :mda:

be@
21st May 2006, 19:27
Pentru esku: http://www.gsp.ro/index.php?a=44235&shift=1

pinky
21st May 2006, 19:39
In afara de Fl Petre toti sunt varza, castigati pe "merit" toate meciuurile.....Iar suporterii ce sa mai zic....de multa civilizatie dati dovada peste tot unde mergeti.... Nu mai am de zis decat un cuvant drag voua.... Marsh....

Nah, ca ti-ai dat in petec! Mai usor cu limbajul de Jilava :no:
Ca si stii tu ca Florentin Petre e cel mai bun om din echipa, ai si vazut tu multe meciuri de-ale lui Dinamo si acuma, domnul expert, iti dai verdictul... da' asa-i de fain sa vorbesti ca sa te afli in treaba! Poate ar trebui sa-ti vezi tu de echipa ta si sa nu-ti mai dai cu parerea despre jucatorii "care nu sunt varza" de la Dinamo, ca te faci de rasu' lumii prin cat de multe stii.

Iar despre suporterii lui Dinamo, atata iti spun, cat sa intelegi si tu... nu ei sunt cei care canta imnul shtoiei la meciurile cu rivalele oilor! :rosu:

Noroc cu arbitrajul asta infect, ca altfel chiar mi-e greu sa-mi imaginez cu ce v-ati mai putea lua de Dinamo. Serios, atata frustrare...

boosaw
21st May 2006, 19:44
Nah, ca ti-ai dat in petec! Mai usor cu limbajul de Jilava :no:
Ca si stii tu ca Florentin Petre e cel mai bun om din echipa, ai si vazut tu multe meciuri de-ale lui Dinamo si acuma, domnul expert, iti dai verdictul... da' asa-i de fain sa vorbesti ca sa te afli in treaba! Poate ar trebui sa-ti vezi tu de echipa ta si sa nu-ti mai dai cu parerea despre jucatorii "care nu sunt varza" de la Dinamo, ca te faci de rasu' lumii prin cat de multe stii.

Iar despre suporterii lui Dinamo, atata iti spun, cat sa intelegi si tu... nu ei sunt cei care canta imnul shtoiei la meciurile cu rivalele oilor! :rosu:

Noroc cu arbitrajul asta infect, ca altfel chiar mi-e greu sa-mi imaginez cu ce v-ati mai putea lua de Dinamo. Serios, atata frustrare...

SI EU CE AM ZIS BAIETE? CA IN AFARA DE FL PETRE TOTI SUNT VARZA.... FL PETRE ESTE SINGURUL CARE PUNE SUFLET LA DINAMO... IN REST....

SI LEGAT DE ALBITRAJ AR TREBUI MACAR VOI SA NU LE COMENTATI, PENTRU CA O TARA INTREAGA STIE CE ALBITRAJE ARE DINAMO

esku
21st May 2006, 19:45
ce vrei mai clar de atat mai fata? :o:

deci uita-te si tu .... prepe ii ia prim-planul lui ropotan.... acesta il loveste peste glezna piciorului stang ...

inca ceva... cum iti explici tu ca prepelitia a iesit imediat dupa teren avand ditamai glezna... era ajutat sa mearga... pt k nu putea pasi pe piciorul stang....

dar nush ce ma contrazic eu cu tine.... cand in afara de penibilii astia de la gsp ... toti au spus penalty clar..... pana si dinamovistii au recunoscut... orikum rezultatul ramane... nu se schimba... dar balaj si intreaga sa brigada merita o suspendare.... :mda:

Rossi
21st May 2006, 19:45
Haioshi catzeii, cica ei recunosc ca a fost penalty, da' "n-a influentzat jocu" :happy

Deshi eu unul n-am vazut sa le refuze shi catzeilor vreun penalty... Tipic borcist.

haiosi sunt spurcatii , tot ei se vaita de arbitraje , ei care sunt ajutati in 9 din 10 partide :rosu: ... tipic ceausist

aurolacii ar trebui sa se uite in curtea lor mai intai :rosu:

ceauseii au mai castigat un campionat cu ajutorul blaturilor si cu ajutorul arbitrilor

8 blaturi + 15 meciuri cu arbitraj pro-steaua = 23

philips
21st May 2006, 20:12
haiosi sunt spurcatii , tot ei se vaita de arbitraje , ei care sunt ajutati in 9 din 10 partide :rosu: ... tipic ceausist

aurolacii ar trebui sa se uite in curtea lor mai intai :rosu:

ceauseii au mai castigat un campionat cu ajutorul blaturilor si cu ajutorul arbitrilor

8 blaturi + 15 meciuri cu arbitraj pro-steaua = 23

esti tare frate....bucura-te ca nu ati picat in B cu bugetul vostru de 10 milioane..........anu asta chiar ati meritat campionatu numa ca s-au bagat arbitrii si i l-au dat stelei

esti patetic:ciocan:

pinky
21st May 2006, 20:15
IN AFARA DE FL PETRE TOTI SUNT VARZA....
Repet, vorbesti ca sa te afli-n treaba! Ma gandesc ca poate poti mai mult de atat. :rolleyes:

boosaw
21st May 2006, 20:39
Repet, vorbesti ca sa te afli-n treaba! Ma gandesc ca poate poti mai mult de atat. :rolleyes:
BINE MA, GATA, AVETI ECHIPA DE CL NUMAI CA NU V-AU AJUTAT DESTUL ALBITRII ANUL ASTA SA AJUNGETI ACOLO...
REFERITOR LA FL PETRE, INTRADEVAR ESTE SINGURUL DINAMOVIST ADEVARAT PE CARE IL MAI AVEATI... TOTI SUPORTERII INDIFERENT DE ECHIPA CU CARE TIN SI-AR DORII SA VADA UN JUCATOR SUFERIND ATAT DUPA UN MECI CUM A SUFERIT FL PETRE DUPA DINAMO-VASLUI

pinky
21st May 2006, 21:21
BINE MA, GATA, AVETI ECHIPA DE CL NUMAI CA NU V-AU AJUTAT DESTUL ALBITRII ANUL ASTA SA AJUNGETI ACOLO...

Asta e, daca nu ne-au ajutat arbitrii, mai asteptam, poate la anul isi revin. De fapt, noi nici nu tinem cu Dinamo, doar ne plac arbitrii care gresesc in avantajul uneia din echipe, fluierasii sunt centrul existentei noastre :rolleyes:
Din nou, n-ai nici o treaba! :rosu:

esku
22nd May 2006, 01:09
ion marin a spus k se putea acorda penalty pt FC Arges la faza din minutul 84.... declaratia a fost facuta la Recursul Etapei....

be@: ACUM AI VZ RELUAREA...??? Sa nu`mi spui k nu e unghiul bun :happy .... e limpede k lumina zilei k i-a luat piciorul stang lui prepe.... si s-a vazut clar k ropotan nu a atins mingea ..... BALAJ UN CIANE ORDINAR IMPREUNA CU INTREAGA SA BRIGADA! :rosu:

Universal
22nd May 2006, 02:43
Felicitari Dinamo Bucuresti, speram ca sezonul viitor sa fiti competitivi si sa intrati in lupta cu Rapid si Steaua pt titlu.
Este important sa fii fair-play :)