PDA

View Full Version : Etapa 28: Sportul - Steaua



Pages : 1 2 [3]

starsteel
22nd May 2006, 12:00
Buna gluma cu adversari pe care Steaua "doar ii viseaza"?! Mai trebuia sa adaugi ramanem pe locul 2 am avut un an bun, la nivel european chiar cel mai bun.
Totusi in urma campioanei absolute a fotbalului romanesc STEAUA BUCURESTI atat in campionat cat si in UEFA Cup.

SAMM
22nd May 2006, 12:02
Vor ramane adversarii de nume pe care i-a eliminat Rapid si la care steaua doar viseaza.
Ramane Cupa Romaniei unde magariile din campionat mai greu pot ajunge avand in vedere ca sunt meciuri eliminatorii.
Ramane parcursul senzational din retur unde am reusit sa castigam cu toate echipele din Bucuresti.

Multumim Rapid !


totusi cel mai greu nume STEAUA, v-a eliminat

acum gata orice castigati voi nu sunt magarii, voi sunteti cei mai corecti,

asta sa nu imi aduc aminte de ce s-a intamplat la donetk, unde nea mircea, inventatorul cooperativei a dat a mana de ajutor fiului cercelat

cu hamburg ati strans din f.... pana la fluierul de final, dak am fi avut si noi la boro norocul vostru de la hamburg, am fi ajuns in finala.

starsteel
22nd May 2006, 12:05
A fost o onoare pt. ei sa intalneasca o castigatoare a Cupei Campionilor Europeni asta a fost o adevarata rasplata pt. cea mai buna evolutie europeana.

Ioca10
22nd May 2006, 12:05
Pentru mine meciurile directe sunt mai importante.V-am dat clasa ! :D


Vb de meciurile directe chiar vrei sa imi aduc aminte:D

armin
22nd May 2006, 12:13
@Sunchase, cine v-a scos din uefa? A fost cumva meciuri directe tur-retur?

Parerea mea:
1. Daca Steaua avea un portar bun anul asta, defila peste tot...
2. Daca nu era Moldovan la Rapid... erati la fel ca in tur.... adica locul 6. Dar, pentru asta nu merita subestimata echipa, eu ii felicit pentru acest retur. Dar fara moldo... erati undeva la mijloc.

be@
22nd May 2006, 12:25
GAŞCA BUNĂ

"Finala" campionatului, cum a fost numită partida din Regie, a ţinut cīteva minute. Cīt īndrăzneala Sportului. Apoi "albaştrii" lui Rădoi parcă erau mai mulţi, īn special la mijloc.

[...]Dincolo, nimic din spiritul găştii nebune. A fost doar o gaşcă narcotizată.[...]
Īn minutul 48 a venit inevitabilul: defensiva din Regie, adormită, a visat zborul de 0-1 al lui Nicoliţă. Tibi Bălan a mai īncercat să mişte ceva. A egalat cu ajutorul lui Ogăraru şi a lipsei de reacţie a lui Carlos. Īnsă golul a aprins doar imaginaţia naivilor care mai credeau īn minuni. Portarul Sportului a ales soluţia cea mai proastă la Nicoliţă (78). L-a luat cu totul.[....] Tocmai la meciul vieţii lor, studenţii n-au mai avut suflu şi suflet. Sau interes.



Si comentariul din poza : " Chiar si suporterii din tribuna au inteles ce se intampla in Regie"


GSP

Ciocu' mic , blatistilor !

be@
22nd May 2006, 12:29
Iar pe prima pagina a ziarului Sport Total de astazi scrie mare : TRUCAJE !

SAMM
22nd May 2006, 12:31
GAŞCA BUNĂ

"Finala" campionatului, cum a fost numită partida din Regie, a ţinut cīteva minute. Cīt īndrăzneala Sportului. Apoi "albaştrii" lui Rădoi parcă erau mai mulţi, īn special la mijloc.

[...]Dincolo, nimic din spiritul găştii nebune. A fost doar o gaşcă narcotizată.[...]
Īn minutul 48 a venit inevitabilul: defensiva din Regie, adormită, a visat zborul de 0-1 al lui Nicoliţă. Tibi Bălan a mai īncercat să mişte ceva. A egalat cu ajutorul lui Ogăraru şi a lipsei de reacţie a lui Carlos. Īnsă golul a aprins doar imaginaţia naivilor care mai credeau īn minuni. Portarul Sportului a ales soluţia cea mai proastă la Nicoliţă (78). L-a luat cu totul.[....] Tocmai la meciul vieţii lor, studenţii n-au mai avut suflu şi suflet. Sau interes.



Si comentariul din poza : " Chiar si suporterii din tribuna au inteles ce se intampla in Regie"


GSP

Ciocu' mic , blatistilor !



sa stii ca in fata Stelei toate echipele din Romania au aceasta stare, e normal doar joaca cu CEA MAI GALONATA ECHIPA DIN ESTUL EUROPEI (conform UEFA)

doar nesansa sau forma slaba de moment a Stelei duc la o alt deznodamant in afara victoriei campionilor

cei mai multi suporteri din Romania are Steaua.
Stiu echipe din divizia C care au mai multi spectatori la meciuri decat fc national asa ca ciocu mic, frustrare mare

LazioRoma
22nd May 2006, 12:31
Iar pe prima pagina a ziarului Sport Total de astazi scrie mare : TRUCAJE !
Ti-as truca odaa gura aia mare care o ai be@

alsign
22nd May 2006, 12:35
De ce au fost alaturi suporterii rapidisti de echipa engleza M' boro?

Dintr-o greseala de traducere :evil: :evil: :evil: , au reactionat la comanda colectiva "zboru'" :happy :happy :happy :happy :evil: :evil: :evil:

uti2102
22nd May 2006, 12:37
Be@ striga la noi blatishtii :happy Draga Be@, cand a dat Steaua ultimul meci ?! Pe bani vreau sa zic :evil:

be@
22nd May 2006, 12:39
Numai cine a fost orb (s-au n-a vrut sa vada) , n-a observat ieri cate iesiri "neinspirate" a avut Stancioiu (noroc ca a ratat Dica) , sau jucatorii nemarcati ai oaspetilor .

alsign
22nd May 2006, 12:41
http://www.steauafc.ro/nou/images/xf9.JPG
http://www.steauafc.ro/nou/images/wa2.JPG

starsteel
22nd May 2006, 12:43
Capitanul Stelei, Mirel Radoi, a cistigat 80 de milioane pariind 2 la meciul CFR Cluj - Rapid, pe 20 de bilete. "Ştiam care va fi rezultatul şi de aceea am pariat pe o victorie a Rapidului. Şi nu īntīmplător am cīştigat pe toate biletele. Am cīştigat 80 de milioane de lei vechi pentru că am pus pronostic 2 pe meciul acesta"

SAMM
22nd May 2006, 12:44
Numai cine a fost orb (s-au n-a vrut sa vada) , n-a observat ieri cate iesiri "neinspirate" a avut Stancioiu (noroc ca a ratat Dica) , sau jucatorii nemarcati ai oaspetilor .

mai ales la sutul lui ogararu, tare neinspirat a fost stancioiu asta, chiar a respins, si la cornere iesirile alea f bune, tare neinspirat

n-ai nici o treaba cu fotbalul, pacat, se vede ca n-ai jucat niciodata la un nivel cat de cat mai inalt,

alsign
22nd May 2006, 12:46
http://www.steauafc.ro/nou/images/w18.JPG
http://www.steauafc.ro/nou/images/lay_index_stecqh.jpg

be@
22nd May 2006, 12:49
alsign , esti jalnic ! Ce vrei sa demonstrezi? Poate ne pui si poze cu scorul de la meciurile cu Boro si Rosenborg , unde v-ati aratat adevarata valoare . :evil:

starsteel
22nd May 2006, 12:54
Poze de la semifinala UEFA Cup cu Boro? Evident ca vrem. Asteptam si de la celelalte echipe romanesti poze dintr-o semifinala de cupa europeana. Avem sanse in urmatorii 50 ani? Nu cred, iar dupa aia pt. noi oricum nu mai conteaza.

SAMM
22nd May 2006, 12:57
alsign , esti jalnic ! Ce vrei sa demonstrezi? Poate ne pui si poze cu scorul de la meciurile cu Boro si Rosenborg , unde v-ati aratat adevarata valoare . :evil:


adevarata valoara s-a vazut cu valencia, lens, betis, rapid

nu stiu cum poti comenta despre o echipa ca Steaua, vorbind la modul cel mai josnic, cand tu sustii 2 echipa anonime.

Sunchase
22nd May 2006, 13:04
Capitanul Stelei, Mirel Radoi, a cistigat 80 de milioane pariind 2 la meciul CFR Cluj - Rapid, pe 20 de bilete. "Ştiam care va fi rezultatul şi de aceea am pariat pe o victorie a Rapidului. Şi nu īntīmplător am cīştigat pe toate biletele. Am cīştigat 80 de milioane de lei vechi pentru că am pus pronostic 2 pe meciul acesta"

Sa arate biletele ! Si oricum banuiesc ca Rapid avea o cota extrem de mica nu ? :D Cum sa batem noi la Cfr care cu o etapa mai inainte facuse circ pe Lia Manoliu !

alsign
22nd May 2006, 13:05
alsign ...

http://www.steauafc.ro/nou/images/xl97.JPG

din grota ta nu ai cum sa vezi realitatea ... :o: :no:

Sincer m-am saturat de non-valoare . National ... echipa de 2 lei - echipa inventata din refuzatii altor echipe , de ce trebuie sa existe ???? , Rapid cu blaturi si cu frisca , Dinamo ajutata de arbitri sa castige la Pitesti si nu numai . Doi inculti in fruntea fotbalului romanesc Nasu si Mitica . Si mai avem si pretentii de turnee finale si de cupe .


nimeni nu spune nimic de excelenta conditie fizica a Rapidului dupa 120 de minute de Cupa Romaniei :jerk: ( Cupa Ana Electronic - Samsung ) , alt meci cu semnul intrebarii .


CAMPIONI SUNTEM !!! CAMPIONI VOM FI !!!!! ......

be@
22nd May 2006, 13:15
http://www.steauafc.ro/nou/images/xl97.JPG

National ... echipa de 2 lei - echipa inventata din refuzatii altor echipe , de ce trebuie sa existe ???? , Rapid cu blaturi si cu frisca , Dinamo ajutata de arbitri sa castige la Pitesti si nu numai . Doi inculti in fruntea fotbalului romanesc Nasu si Mitica . Si mai avem si pretentii de turnee finale si de cupe .




Aoleu , v-ati gasit voi , cinstitilor , sa-i judecati pe altii . Voi , care umblati prin oras cu geanta de bani dupa autocarele altor echipe . Ceva mai penibil de atat nu mi-a fost dat niciodata sa vad .Oare nu va e scarba ?
Despre National...Unde scrie ca e interzis sa imprumuti jucatori din alta parte , care ne-au dus in FINALA CUPEI ? Esti penibil ! De altceva n-ai gasit sa te legi ?


P.S. Ha ha ! Ce smecher esti tu ! Vreau sa vad poza cu scorul din deplasarea cu Boro !

be@
22nd May 2006, 13:27
OOPPS ! Ce ziceam eu ? :D


Dinamo acuză rivalii de blaturi! Unul dintre acţionarii formaţiei din Ştefan cel Mare, Vladimir Cohn, a declarat aseară, după ce a vizionat meciurile CFR Cluj - Rapid (1-3) şi Sportul - Steaua (1-2): "Partida din Ardeal a fost, fără doar şi poate, delicată! Delicată rău! CFR a jucat cu foarte multă atenţie. Referitor la meciul din Regie - cum sună Regie īn acest context? -, mi s-au părut suspecte ieşirile portarului Sportului, Stăncioiu, la Dică şi la faza penaltyului. Dacă Olăroiu a spus īnainte de partidă că Sportul nu trage la titlu, eu zic că asta spune totul. Eh, īn fine, ambele meciuri vor fi validate, aşa că degeaba vorbim".

GSP

starsteel
22nd May 2006, 13:35
CAMPIONII, CAMPIONII, CAMPIONII, SUNTEM NOI !!!
STEAUA BUCURESTI No.1 in Romania

Sunchase
22nd May 2006, 13:46
O rusine de campioni. O rusine de echipa.

S2K
22nd May 2006, 13:48
Daca tot faci astfel de afirmatii, de ce nu le si argumentezi? E usor sa spui, mai greu sa argumentezi.

Ultras
22nd May 2006, 13:59
Eu nu cred ca Gigi Multescu e chiar prost sau neinspirat, nu putea sa se arunce, daca-i dai spatii Steaua te taxeaza imediat, vezi Hereenven, vezi Betis, a incercat sa faca joc de posesie dar nu s-a putut pentru ca halfia Stelei a fost net superioara, apoi eu cred ca Oli a gandit magistral deplasarile lui Dica spre laturi cu aparitia jucatorilor de banda in centru la finalizare...asa au iesit golurile si inca 5 mari ocazii...
locurile goale.....organizare de kk, din partea unui club obisnuit sa joace cu tribunele goale...au ramas mii de oameni pe afara....
comportament....dau un singur nume Ilie Malureanu....

La 1-0 s-a putut... Au fost cateva minute bune in care Steaua nu a contat. Din pacate, la 1-1 iar ne-am retras.

Organizarea a fost excelenta. Pe afara nu a ramas nici un om, doar cateva mii de aurolaci care au sperat pana in ultimul moment ca vor intra pe blat. JJ Becali le-a dat "prin gura" si i-a trimis sa isi cumpere bilete, inca de sambata.

dede
22nd May 2006, 14:20
Steaua merita sa castige...s-a vazut diferenta dintre o echipa ce se bate in fiecare an sa castige campionatul si una care a ajuns o data pe primul loc si se si vedea campioana :P

scorul putea fi mai mare, dar ajunge si 2-1 pt Steaua :evil:

One-Man Show
22nd May 2006, 14:20
OOPPS ! Ce ziceam eu ? :D


Dinamo acuză rivalii de blaturi! Unul dintre acţionarii formaţiei din Ştefan cel Mare, Vladimir Cohn, a declarat aseară, după ce a vizionat meciurile CFR Cluj - Rapid (1-3) şi Sportul - Steaua (1-2): "Partida din Ardeal a fost, fără doar şi poate, delicată! Delicată rău! CFR a jucat cu foarte multă atenţie. Referitor la meciul din Regie - cum sună Regie īn acest context? -, mi s-au părut suspecte ieşirile portarului Sportului, Stăncioiu, la Dică şi la faza penaltyului. Dacă Olăroiu a spus īnainte de partidă că Sportul nu trage la titlu, eu zic că asta spune totul. Eh, īn fine, ambele meciuri vor fi validate, aşa că degeaba vorbim".

GSP

Cohn se uita la fotbal ca prostu' in Soare. :ok: Nu-s pervers da' zi ce ai pe tine ! :drak: Sigur ai un tricou ros-albastru sau o sepcutza "marca" Zenga.:rolleyes:


O rusine de campioni. O rusine de echipa.

N-ai tu treaba mah ! Inca 2 blaturi ca cel din Regie shi ne vezi pe Pro Tv martea sau miercurea la 21:45. :cya:

be@
22nd May 2006, 14:23
Asta doar daca n-o sa va mai faceti inca o data de rahat , cum s-a intamplat cu Rosenborg si Boro .

Universal
22nd May 2006, 14:31
Penibil raspuns dai bea.Si sti bine ca este penibil.Steau a ajuns in semifinalele Cupei Uefa si tu spui ca au juca prost,ca este o echipa slaba? Acest raspuns nu este obiectiv,ci pur de rea-credinta,din pura invidie,fiindca echipele tale nu au reusit ceea ce areusit aceasta echipa.Eu cel putin nu am vazut pe Poli Iasi luptandu-se cu Valencia si eliminand-o,
ori luptandu-se tot acmpionatul pt locul 1,nu cum face Rapid...in ultimele 4 etape.

Acest lucru il denumesc raspuns , dovada si buna-credinta.
Fair-play si respect.

starsteel
22nd May 2006, 14:34
Am vrea noi sa repetam isprava cu Boro anul viitor tot asa in semifinalele unei cupe europene. Cu ocazia asta am da satisfactie pe de o parte stelistilor iar pe de alta tuturor frustratilor din aceasta tara.

One-Man Show
22nd May 2006, 14:36
Asta doar daca n-o sa va mai faceti inca o data de rahat , cum s-a intamplat cu Rosenborg si Boro .

Ai curaj sa facem un pariu ? Dak intra Steaua in grupe te filmezi in echipamentul Stelei, cu fular, esarfa, palarie, vopsita pe fatza shi strigand din toti rarunchii "Steaua, multumesc ca existi !" ? :drak: Shi punem filmu' pe site. ;)

starsteel
22nd May 2006, 14:38
Nu are curaj stie ca pierde.

One-Man Show
22nd May 2006, 14:41
Nu are curaj stie ca pierde.

Dak pierd yo atunci merg shi-mi fac abonament la Rapid shi promit sa merg la 3 meciuri. ;)

Diodude
22nd May 2006, 14:47
MM Stoica:cel care striga in gura mare de blatul Rapidului la Cluj.De fapt stie toata lumea cine striga cel mai tare hotii.Cine???E o vorba veche din popor,si vorbele astea din popor au toate un sambure de adevar in ele ,mai mare sau mai mic.Adica "Hotii striga hotii"!!!Daca se vrea un om corect de nu demasca MM Stoica majoritatea meciurilor dintre echipa sa si FCM Bacau in ultimile campionate???Ce a uitat cum a batut Croitoru lovitura aia de la 11 metri in Ghencea anul trecut???De fapt pasa aia la Hamutovski.Aia e de antologie!!!Sau de ce nu vorbeste MM de meciul Stelei cu Timisoara din ultima etapa a campionatului trecut cand Balace facea incursiunile alea de vis pe drepata si apoi centrarea decisiva o dadea prin plopi prin spatele portii.Sau ce a jucat Farul acum cateva etape.Aceasta jigodie de om ,care vad ca se pune contra mai cu toata lumea,a ajuns un limbist neconditionat a lui Gigi Becali.Oare ce o sa faca MM Stoica cand ciobanul ii va da un sut in cur,pentru ca asta se va intampla cu siguranta.Cine il va mai primii din fotbalul romanesc???Sau poate el isi cladeste o cariera internationala,si vizeaza un post afara!!!

Universal
22nd May 2006, 14:48
Corect raspuns

starsteel
22nd May 2006, 14:52
Dak pierd yo atunci merg shi-mi fac abonament la Rapid shi promit sa merg la 3 meciuri. ;)
Cu Steaua unul dar care sunt celelalte doua?

One-Man Show
22nd May 2006, 14:54
Cu Steaua unul dar care sunt celelalte doua?

Toate 3 sa le aleaga fata noastra din Moldova.;) Da' vad ca s-a dat la fund (nu va ganditi la prostii) shi nu raspunde...:rolleyes:

raja_bell
22nd May 2006, 15:35
cip:

am spus ca Dinamo nu merita sa joace in Europa.
si ce, daca nu merita, inseamna ca nici nu iti doresti sa prinda europa? :cool:
hihi! "ai luat plasa", cum spunea un mare contemporan de-al meu! :D :D

paradoxal mie imi place dinamo! tot mai mult! au jucatori cu un caracter aproape ireprosabil. au dat dovada de fair play, atat pe teren, cat si in declaratii! sunt convins ca se vrea ruperea de trecutul mincinos! de aceea am inceput sa respect clubul dinamo, un rival adevarat!

Ioca10
22nd May 2006, 15:50
La la lalalalalalalalalalalalal lalalalalalalalala lalalalalalalala ......
liga campionilor
oooo ooooo

Forzza Steaua !!!
Cata frustrare cata frustrare:evil:

luctoronto
22nd May 2006, 15:58
Fratilor ,ati inebunit ,ori?? Suporteri dinamovisti tin cu rapid si viceversa,suporteri ai sportului striga pt rapid,galeria fanfara a nationalului canta pt rapid.Asta da coalitie impotriva Stelei,si-au dat seama ca atunci cand singur nu ai nici-o sansa singur,se strang in haita sau in stol ,poate poate...
Mai mult mai sunt si suporteri ai lui Boro:o: .Asta doar in Romania se putea intampla.Nu intamplator nu am auzit sau vazut suporteri ai lui Real sau Milan incurajand pe Arsenal!!

PS:referitor la echipele pe care Rapid le-a eliminat ,de valoare superioara echipelor eliminate de Steaua,ati uitat de unul....sahtar -rapid 0-1 , primul blat din istoria cupei uefa.:no: plus teatrul de inainte si dupa cand tata si fiu nu-si vorbeau....mi se face scarba.

Diodude
22nd May 2006, 16:28
Mai mult mai sunt si suporteri ai lui Boro:o: .Asta doar in Romania se putea intampla.Nu intamplator nu am auzit sau vazut suporteri ai lui Real sau Milan incurajand pe Arsenal!!
PS:referitor la echipele pe care Rapid le-a eliminat ,de valoare superioara echipelor eliminate de Steaua,ati uitat de unul....sahtar -rapid 0-1 , primul blat din istoria cupei uefa.:no: plus teatrul de inainte si dupa cand tata si fiu nu-si vorbeau....mi se face scarba.
N-ai vazut tu asta.Uite iti zic eu ca tot orasul Madrid a suferit la victoria Barcelonei din finala Champions League.Iar daca Barcelona ar fi pierdut,fi convins ca ieseau pe strada in Madrid.Nu ar fi fost prima oara cand s-ar fi intamplat asta.
In ceea ce priveste blaturile din fotbal,cei ce sustin ca echipa lor joaca corect sant niste cretini .Blaturi se fac in toate campionatele si la orice nivel.Asta nu se intampla numai in Romania.Sa fie clar odata pentru totdeauna.Ca e Steaua,Dinamo,Rapid,Farul,Bistrita....TOTI FAC BLATURI LA UN ANUMIT MOMENT!!!Bagati asta bine in capatani!!!Numai sustineti ca echipa voastra joaca pe teren de cand s-au infiintat!!!

Universal
22nd May 2006, 16:33
Supoerterii rapidisti ar trebui sa tina cu Rapidul,stelisti cu Steau s.a.m.d.
Dar maisunt unii(asa ca mine) care le plac 2-3 echipe,asta fiind o exceptie de la regula

luctoronto
22nd May 2006, 17:45
N-ai vazut tu asta.Uite iti zic eu ca tot orasul Madrid a suferit la victoria Barcelonei din finala Champions League.Iar daca Barcelona ar fi pierdut,fi convins ca ieseau pe strada in Madrid.Nu ar fi fost prima oara cand s-ar fi intamplat asta.
In ceea ce priveste blaturile din fotbal,cei ce sustin ca echipa lor joaca corect sant niste cretini .Blaturi se fac in toate campionatele si la orice nivel.Asta nu se intampla numai in Romania.Sa fie clar odata pentru totdeauna.Ca e Steaua,Dinamo,Rapid,Farul,Bistrita....TOTI FAC BLATURI LA UN ANUMIT MOMENT!!!Bagati asta bine in capatani!!!Numai sustineti ca echipa voastra joaca pe teren de cand s-au infiintat!!!

Nu a sustinut nimeni ca nu sunt jocuri strategice,problema e ca voi vedeti numai paiul din ochiul altora si nu parul din ochiul vostru.In rest salutari la Montreal din Toronto,poate bem o bere dupa formula 1.Later.

Universal
22nd May 2006, 17:47
este normal....in societatea de astazi

chinezu
22nd May 2006, 18:54
Pupa-ti-l pe frunte pe stancioiu!(sau mai jos)

Datenshi
22nd May 2006, 19:36
Stancioiu a gafat si in tur decisiv, mie mi-e clar. Ma voi aseza in spatele lui intr-unul din urmatoarele doua meciuri, sunt curios ce zice. Dar ieri au fost si altii dubiosi. NICIODATA Sportul nu a avut un meci fara nici macar un sut periculos, indiferent de adversar. Nici macar in anul cand au retrogradat.
Anul asta am sustinut echipele romanesti in cupele europene, dar sper ca Steaua sa o ia la scor in preliminariile CL, sa-i aud pe Jiji si pe MM ce mai comenteaza.

starsteel
22nd May 2006, 19:45
Rapidistilor prin venele voastre curge sange dinamovist de mai mult timp asa ca nu mai sunteti curati cum erati inainte de '89. Vorbesc de moralitate ca inainte aveati alte probleme de curatenie.
Steaua a castigat pe bune meciul su Sportul altfel nu se executau 4 lovituri libere in preajma careului stelist in ultimele minute. Daca era blat mai dadea Steaua un gol prin min. 88 ca sa fie liniste in final. Asa ca la Dej.

Paul
22nd May 2006, 19:46
Daca era blat mai dadea Steaua un gol prin min. 88 ca sa fie liniste in final. Asa ca la Dej.
Daca era blat , batea Steaua cu un 2-0 , si nu dadea gol in min 78...:drak:

Datenshi
22nd May 2006, 20:01
Rapidistilor prin venele voastre curge sange dinamovist de mai mult timp asa ca nu mai sunteti curati cum erati inainte de '89. Vorbesc de moralitate ca inainte aveati alte probleme de curatenie.
Steaua a castigat pe bune meciul su Sportul altfel nu se executau 4 lovituri libere in preajma careului stelist in ultimele minute. Daca era blat mai dadea Steaua un gol prin min. 88 ca sa fie liniste in final. Asa ca la Dej.

Pacat ca pana la 38 de ani n-ai fost in stare nici sa inveti sa citesti. N-am zis ca a fost blat, am zis ca unii jucatori nu si-au aparat corect sansele. Repet, ca am vazut ca tu esti mai incet, UNII JUCATORI. Cu Paul nu mai vorbesc ca e copil, e normal pentru el.

starsteel
22nd May 2006, 20:09
Copos a spus exact asa, "Stancioiu nu a mers cu manile ci cu picioarele..."

be@
22nd May 2006, 21:17
Cohn se uita la fotbal ca prostu' in Soare. :ok:

Sigur . Si el , si Copos , si noi , cei de pe forum. Mama , ce prosti suntem toti ! :D

One-Man Show
22nd May 2006, 21:19
Sigur . Si el , si Copos , si noi , cei de pe forum. Mama , ce prosti suntem toti ! :DEste o posibilitate ! Lasa vrajeala shi zi cu pariu' ! Accepti sau nu ? :drak:

tataleone
23rd May 2006, 00:09
tat(.) ... :evil: :evil: :evil: Ferrari nu este acelasi lucru cu Ferentari :D :D :D :D :D

A- B(lat) - B(lat) - A

Serios? Nu stiam! Cand o sa vin prin Ferentari pe la tine, o sa te iau ca ghid

raja_bell
23rd May 2006, 00:14
ferrari astia in ce divizie joaca?

tataleone
23rd May 2006, 00:18
Pacat ca pana la 38 de ani n-ai fost in stare nici sa inveti sa citesti. N-am zis ca a fost blat, am zis ca unii jucatori nu si-au aparat corect sansele. Repet, ca am vazut ca tu esti mai incet, UNII JUCATORI. Cu Paul nu mai vorbesc ca e copil, e normal pentru el.

Cred ca ar trebui definita exact notiunea de blat. Dupa parerea mea daca UNII JUCATORI nu-si apara corect sansele, ESTE blat!



Anul asta am sustinut echipele romanesti in cupele europene, dar sper ca Steaua sa o ia la scor in preliminariile CL, sa-i aud pe Jiji si pe MM ce mai comenteaza.

Stai linistit ca oricum o s-o ia, nu stiu daca la scor dar n-o sa ajunga in grupele CL (asta daca iau campionatul :evil: )

Impresia creata in ultima vreme ca Steaua ar avea mare echipa este gresita. In campionat sunt pe primul loc cu N blaturi, iar in Cupa UEFA au avut vreo 2-3 meciuri bunicele, in rest echipe gen Halmstad sau Valerenga sau meciuri penibile ca cele cu Boro, Heerenven-acasa sau Betis-tot acasa.

Ultras
23rd May 2006, 00:58
be@ Am rugamintea sa termini cu comentariile legate de Sportul...

be@
23rd May 2006, 21:56
De ce Ultras ? Stiu ca doare adevarul , dar trebuie spus . Ai citit ce-a declarat Tomescu astazi in Gazeta?
Sau asta ?
http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=8825

red dog forever
23rd May 2006, 22:20
o sa vedeti un semn mare diseara la romania-uruguay din partea mea ptr nea jiji
sper sa se vada si pe camere....

Universal
23rd May 2006, 22:26
Bate Romani fara probleme cu 2-0 , in rest hai Steaua , e tare echipa :)

Ultras
23rd May 2006, 22:27
Adevarul nu m-a deranjat niciodata. Dar cand toti handicapatii isi dau cu parerea da. Traian Tomescu nici nu mai vede terenul, dar isi formeaza parerile despre meciuri din ce ii striga in ureche Ilie Galerie.
Cei care isi scuipa plamanii pe aici de oftica ar fi dorit un egal, eu imi doaream victoria. Dar asta a fost conjunctura, asta a fost tactica. Daca Multescu poate fi suspectat ca a "lucrat" pentru Steaua...
Eu din minutul 10 stiam ca nu putem sa castigam acest meci, asa ca m-am linistit. Citeste ce am scris. Nu puteam invinge Steaua decat daca atacam 90 de minute. Dar cu cine? Mazilu a intrat cu intindere si a fost cat pe ce sa se aleaga cu o ruptura (care ar fi insemnat final de sezon) si Curelea gripat cu temperatura. Nae are 2 saptamani dupa ruptura. Inca 3 jucatori erau accidentati, au fost recuperati, dar nu in totalitate. Chiar ar fi fost o mare performanta ca Sportul sa invinga Steaua intr-un picior.

PS. Nu am spus nimic de meciul Stelei cu Poli Iasi... Si a fost mult mai suspect.

Universal
23rd May 2006, 22:31
si nici nu a plecat in SUA, dar oricum ...vor iesi invingatori... in orice caz, era frumos un egal..ar fi pus pe jar absolut tot..dar n-a fost sa fie

himi
24th May 2006, 00:50
ast edited by Paul : Today at 20:51. Reason: daca mai faci aluzii la "oi" te taxez. Acu ti`am editat ... prima greseala e din partea casei ... urmatoarele costa



Eu era sa fiu "banat§ desi is ardelean. Doar ca am scris undeva cuvintul "oi"

Se pare ca e interzis pe forum da' la mare cautare pe site-ul onlinesport:

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=10900

be@
24th May 2006, 16:03
PS. Nu am spus nimic de meciul Stelei cu Poli Iasi... Si a fost mult mai suspect.

La care meci te referi ? Ce din tur , sau retur ?

1. Legat de hentz-ul lui Balba din meciul tur : vreau sa va spun ca el e un caz mai special . Atacantul nostru , Ionut Balba , are 12 cartonase galbene , si doua rosii . Cred ca e caz unicat . Norocul lui insa ca pe langa cartonasele luate prosteste , mai da si goluri . :D
2. In meciul retur , ce ti s-a parut suspect ? Faultul lui Toma la Oprita ? Sa fii tu sanatos cate faze din asta am vazut pana acuma . Iar pana la acel penalty ne aparasem foarte bine .
3. Politehnica nu e sclava echipei lui Becali . Noi nu avem jucatori dati sau imprumutati de la echipa lor, presedintele nostru nu are nici o relatie de prietenie cu cei de acolo , si n-a mers niciodata in deplasarile din Cupa UEFA , cum au facut alti presedinti de club . Ma refer aici la Simota si Condescu .
4. Am demonstra ca jucam corect cu Otelul , Dinamo , Pandurii , Jiul si Vaslui .

Universal
24th May 2006, 18:51
Si de aceea nu vor juca in Cupa Uefa..se fac niste jocuri de culise in Rom..te doare capul

Hipgnosis
25th May 2006, 11:56
Politehnica nu e sclava echipei lui Becali . Noi nu avem jucatori dati sau imprumutati de la echipa lor

Nu sunteti scalvii lui dinamo :rosu: , ca de acolo aveti jucatori imprumutati la greu, si tot acolo v-ati vandut "vedeta" - Cristea.

Pepsi-Cola
25th May 2006, 14:41
Steaua a meritat sa castige .

Universal
26th May 2006, 11:23
Aici nu se vorbeste de poli Iasi sau Fc Natioanl..ci nuami Ontopic de acest meci

Gigel Sportul
28th May 2006, 00:49
Daca era blat , batea Steaua cu un 2-0 , si nu dadea gol in min 78...:drak:
In sfarsit, o analiza corecta a acestui meci. M-am acrit de acuzele aduse lui Mazilu, de parca nu ar avea dreptul sa se si accidenteze (din cate am inteles, intinderea musculara s-a agravat si are trei fisuri in muschi, s-ar putea sa rateze ultimele doua etape din acest motiv) si Stancioiu, care a mai intrat de cateva ori cu aceeasi determinare la atacantii adversi in acest sezon, pe Griffith l-a bagat chiar si in spital. Dar este mai usor sa arunci cu noroi decat sa gandesti inainte de a arunca o vorba. Si, mai ales, sa accepti faptul ca o echipa poate inregistra un egal si doua infrangeri in 13 partide. Si jucatorii Sportului sunt oameni, au dreptul sa se accidenteze sau sa se imbolnaveasca, pot sa prinda si o zi mai proasta, au experienta competitionala suficient de slaba incat sa se crispeze inaintea unui meci cu un adversar net superior la acest capitol. Sper ca dupa toata aceasta mizerie, proferata atat de o presa mizerabila, cat si de niste suporteri frustrati pentru ca nu le-au iesit pasientele, nici un jucator de la Sportul sa nu se mai rateze cu succes la vreo echipa din Romania; baietii astia merita mai mult decat balcansimele voatre si jocurile de interese ale unor patroni bolnavi de marire.

Universal
28th May 2006, 03:21
Normal,sunt oameni, au jucat insa slab, exact ce-i trebuia Stelei, o victorie cu Jiul si gaTa...

chinezu
29th May 2006, 19:59
blat.

Universal
30th May 2006, 21:09
ce blat? in visurile tale. Numai blaturi visati din cauza mentalitatii

Rossi
31st May 2006, 07:48
comentariile sunt de prisos

a fost BLAT

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

SI CA SA FIE TREABA TREABA , SPORTUL O SA STEA CAPRA SI CONTRA RAPIDULUI

Hipgnosis
31st May 2006, 16:48
comentariile sunt de prisos
a fost BLAT :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
SI CA SA FIE TREABA TREABA , SPORTUL O SA STEA CAPRA SI CONTRA RAPIDULUI

esti dus omule. sau obsedat, cum ar fi mai bine sa zis ca sa nu ma editeze Paul :(

chinezu
31st May 2006, 17:12
ce blat? in visurile tale. Numai blaturi visati din cauza mentalitatii
Eu sincer nu stiu de ce te mai complici cu astia de pe forumul asta care au mentalitate balcanica(romaneasca...) Du-te domnule in occident unde mentalitatea este alta(Italia-supermentalitate,Germania-unde rezultatele ultimilor 3 etape le stie dinainte orice fraier) Apropo.. Juventus ce fel de mentalitate au?

Universal
31st May 2006, 23:06
Latina.Dar eu vreeau sa discut omeneste, nu sa vad din 2 in 2 cuvinte blta..numai prostii,pai, ce inseamna acest lucru,nu tiganie=? Ar treebui sa se gandeasca mai mult, mai profund, sa iaba mai mult profesioanblism, sa nu mai fie copii...