PDA

View Full Version : Doriti sa ramana Momcilo Vukotic la Farul in campionatul viitor?



ady51a
14th May 2006, 22:11
Sondaj exclusiv pentru suporterii Farul:
Doriti sa ramana Vukotic antrenor si in campionatul 2006-2007?
Venit la Farul prin filiera Mario Levkaridis care l-a propus patronului Gheorghe Bosanceanu, Momcilo Vukotic a venit la Farul la inceputuil acestui retur de campionat.
A fost privit la inceput cam asa de catre noi cei de aici si nu numai de aici:

"Dupa cartea de vizita e meserias, dar nu am auzit de el" (Paul)

"Mare Antrenor Sarbul Asta,ce Sa Zic...apropo,o Sa Vorbeasca Tot In Greaca Veche K Protasov?sai Ii Pune Bosanceanu Pe Rechini Sa Parleasca O Sarba,ceva...sa Nu Batem Sarba Pe Loc,macar...eu Sunt Sceptic,o Sa Plece Cum A Venit,pe Sest..." (Cantona)
'' intr-adevar se pare ca are o carte de vizita foarte buna! eu zic ca are in cap un fotbal ofensiv asa cum ii place FARULUI, jucand varf! cu inca 2-3 intariti Farul va lua cupa si locul 4!"" (Cosmin_farul)

""„Sunt convins că Momcilo Vukotic va face treabă bună“ (Chiforeanu)

""Mey, mie nu-mi prea place de asta, nu-i prevad un viitor stralucit in cele 6 luni pentru care s-a inteles cu Farul. Mi se pare un ... ingramadit.... No offence, e doar parerea mea. Nu mi se pare o "mana de fier", ma intreb cum se va impune in fata echipei.... Ca sa nu mai comentam declaratia citata chiar in mesajul de mai sus.... Macar antrenorul lui Dinamo cica se pusese la curent cu informatiile despre echipa pe care urma sa o preia, vazuse meciuri bla bla. Asta al vostru e deocamdata in pom Sa vedem ce va fi.... Poate e bun pe partea de recuperare... si se adapteaza repede"" (Desdemona)

""sa vadem pana la urma ce o sa faca > Eu am incredere in primul rand in echipa."" (Ady51a)

Dupa replica ca nu arata prea bine fizic: :
""omul nu vine in calitate de model, ci sa antreneze ... sa ii dam putin credit ca vom defila cu el o perioada, in plus sunt altii care arata si mai rau"" (Tchibos)

Am reluat aici o parte din impresiile noastre la sosirea sarbului la Farul

CV - Momcilo Vukotic
Vîrsta: 55 ani
- a jucat mijlocaş ofensiv la Partizan Belgrad şi Bordeaux
- are 752 de meciuri la Partizan (record pentru acest club) şi a înscris 309 goluri
- 14 selecţii în naţionala Iugoslaviei, pentru care a înscris 4 goluri
A antrenat pe: Partizan, Panionios (Grecia), Apollon Limassol, Nea Salamina, Ethnikos (Cipru), secund la "naţionala" Serbiei, principal la "naţionala" Ciprului si din 10 Ianuarie 2006 antreneaza FC Farul Constanta

Iata mai jos rezultatele Farului cu Momcilo Vukotic la timona:

Etapa 16 Farul - Pandurii 1-0 gol Liviu Mihai
Etapa 17 Sportul - Farul 3-1 gol Moldovan
Cupa Romaniei - Farul - National 1-0 gol Liviu Mihai
Etapa 18 Farul - dINAMO 0-1
Etapa 19 Jiul - Farul 3-1 gol Gurita
Etapa 20 Farul - Poli Iasi 1-0 gol Todoran
Etapa 21 FC Vaslui - Farul 0-2 goluri Voiculet si Gurita
Etapa 22 Farul - Fc Bacau 2-0 goluri Apostu
Etapa 23 FC Arges - Farul 1-2 goluri Moldovan si Voiculet
Etapa 24 Steaua - Farul 3-0
Cupa Romaniei FC National - Farul 4-1 gol Pascovici
Etapa 25 Farul - FC National 4-0 goluri Moldovan, Todoran, Senin, Apostu
Etapa 26 Rapid - Farul 0-0
Etapa 27 Farul - Poli Timisoara 4-2 goluri Moldovan, Voiculet, Gurita, Senin
Pana acum la Farul Momcilo Vukotic a antrenat in 14 partide oficiale si are urmatorul palmares:

14 meciuri 8 Castigate 1 Egal 5 Pierdute golaveraj 20 - 17
Momcilo Vukotic a fost poreclit in cele 5 luni de cand este la Farul "Lupul", "Colombo", "Clocotici".
Discutiile despre Momcilo Vukotic si eventuala ramanere a sa la Farul mai jos


Dotiti ca Momcilo Vukotic sa antreneze Farul si in sezonul viitor?


Eu personal doresc sa ramana, nu cred ca se impune in aceasta vara o schimare de antrenor, cu toate ca obiectivul (cupa UEFA) aproape s-a ratat. Mai exista varinta Intertoto si o clasare cat mai buna in clasament, (poate peste dINAMO).
Eu votez pentru continuitate, in speranta ca si-a dat seama ca nu avem fundas dreapta si ca am mai avea nevoie de un mijlocas, poate un adevarat numar 10.

b3bito
14th May 2006, 22:37
si eu am votat k doresc sa ramana...decat sa vina altul care`i vai de mama lui...
as dori ca el sa ramana ca a inceput ca farul sa joace,frumo scor,etc...dak ar continua asa ca pe propriu stadion sa dam cate 4-3 goluri per meci acasa...ar incepe lumea sa vina la meciuri

ady51a
14th May 2006, 22:42
Bine problema cu lumea la meciuri este groasa la Farul. Am mai discutat-o aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8416 si nu are rost sa o reluam, eventual o continuam acolo. Rog a se vorbi aici despe Momcilo si cum vedeti viitorul apropiat la Farul, cu sau fara Momcilo Vukotic?

b3bito
14th May 2006, 23:30
wu am zis k datorita lui ar mai veni lumea la stadion...deci ar trb sa ramana antrenor la farul,dar sa ii se ofere si un buget consistent pt trasnferuri...

Rechinul Ucigas
15th May 2006, 02:25
eu as vrea sa vina Grigoras !
sarbul nu ma intereseaza a avut acum cateva rezultate bune ...dar am ratat obiectivul ...

FatFrumos
15th May 2006, 03:28
pai si cu grigoras nu ratam?......sa ramina inca un sezon si sa vedem cum se misca echipa parca vad ca in iarna vine iar Grigoras inapoi.

pff
15th May 2006, 03:29
ma io nu va inteleg ... de hagi toti se iau ca e stelist si nush ce ... da` de grigoras de ce nu se ia nimeni ? ca si ala e stelist ..
on topic .. vreau sa ramana sarbu` .. zic ca a facut destul de multe lucruri bune cu echipa intr`un retur ...

Rechinul Ucigas
15th May 2006, 04:39
aiurea ce a facut ?? nu a putut sa bata un meci ca sa trecem in finala ...
si sa nu uitam umilintele cu sportul , jiul , steaua si semifinala :( cu dinamo nu zic pt ca a fost furt pe fata nu este el de vina :)

Klingon
15th May 2006, 11:18
Si eu am o mica nostalgie Grigoras. Poate pentru ca a plecat inainte de a ne arata daca si-a atins sau nu limita de sus a performantei cu Farul. A ramas o necunoscuta, o curiozitate: oare putea mai mult? Insa el nu cred ca mai poate lucra cu acei jucatori ai Farului care l-au porcait in presa. Dar unii din ei s-ar putea sa plece. Cristocea a plecat deja.

In lipsa lui Grigoras il avem pe Momcilo, alta curiozitate. Daca pleaca acum, ramanem cu aceeasi intrebare: oare putea mai mult? Lasati-ne si pe noi sa ne lamurim odata cat poate echipa asta. Vreau un campionat cu un singur antrenor, cu salariile platite la timp si fara meciuri in care jucatorii au alte planuri. Niste dorinte simple. Dar exista ceva simplu la Farul?

ciorbicafaristu
15th May 2006, 11:36
sa nu uitam ca rezultatele din ultimii 2 ani au fost obtinute datorita omogenitatii lotului acumulata in anii precedenti...de aceea eu merg pe continuitate...sa ramana

Kroenan
15th May 2006, 11:53
Autorul acestui topic amintea de o porecla a lui Vukotici, si anume `Clocotici`... Daca facea referire la regretatul profesor universitar cu acelasi nume, atunci tot respectul pentru voi.

Pe langa `unele caractere` Farul are din ce in ce mai multi suporteri cu studii superioare... Eu ma mandresc cu acest aspect :D

On-topic... Eu am votat DA. Cu totii l-am criticat la inceput dar omul a dovedit ca are ceva stofa...
Daca e lasat sa-si faca treaba si la anul poate lucrurile vor sta si mai bine. Bineinteles daca si patronul va dori sa nu mai `mimeze` performanta.
Intr-adevar, dupa cum amintea cineva, continuitatea e cheia succesului
Totusi, din cate am inteles, sarbul e cam scump... Iar acest cuvant ii da frisoane lui alde `Cufureanu` & co.

P.S Bosanceanu trebuie sa inteleaga ca nu poti schimba antrenorul la fiecare asa-numita `cadere` a echipei.

ady51a
15th May 2006, 15:15
Poate cei care au votat cu nu ne spun aici si care sunt motivele? De ce vreti sa plece Vukotic?

dorryn
15th May 2006, 17:13
eu nu vad argumente pentru "nu".toti vor zice ca era mai bun grigoras dar nu inteleg ce ar vrea sa faca...omul si-a dat demisia asta e.il vom respecta mereu dar acum avem alt antrenor..si de bine de rau castigam plus ca toata lumea stie ca nu antrenorul a fost cauza rezultatelor slabe atat in tur si retul dar si anul trecut.

b3bito
15th May 2006, 18:20
adz vezi k ai gresit la raspuns pt intrebare...in loc de nu ai pus na,dupa ce citesti msj te rog sa-l

tchibos
15th May 2006, 19:57
mi-e indiferent, cu el sau fara el tot in "duzina" ramanem

ULTRAS-CT
15th May 2006, 21:27
la inceput nu mi`a placut deloc de el .. prea defensiv .. vad ca si-a mai revenit acum :D .. dak ar fi sa aleg intre el si Grigoras l-as alege pe Grig , dak ar fi sa aleg intre el si alt antrenor as vrea ca tot el sa continue :)

Seahawk
19th May 2006, 11:38
Lasati comparatiile... nu-si au rostul. Vukotic trebuie sa ramana la echipa si sper sa ajungem in Intertoto.
Iar la anul o sa vedem cu adevarat daca Bosinceanu are de gand sa investeasca bine de tot ca lumea in Farul sau doar vrea o mica masinarie cu care sa isi construiasca publicitate.
Nu antrenorii sunt vina la Farul, nici jucatorii (sau nu majoritatea jucatorilor) ci conducerea. Bosinceanu e de vina...pentru ca nu ne spune clar: avem bugetul cutare (comparabil cu primele 5 din Romania) si am facut transferurile cutare...(transferuri de marca ma refer) si anul acesta avem obiectiv Cupa Uefa. (Nu cupa romaniei, nici locurile 1-5, ci Cupa uefa...scurt si la obiect).
In fine asta e alta mancare de pesti... sa raman strict ontopic pe cat se poate, Vukotic si-a demonstrat clasa ca antrenor...in scurtul timp pe care l-a avut la dispozitie.
Abia la anul echipa o sa joace dupa cum canta sarbul oricum.. Asa ca trebuie sa asteptam...si daca vrem performanta sa platim antrenorul, jucatorii si sa investim ca lumea.
Si sa-l indepartam pe Chiforeanu :drak:

Klingon
20th May 2006, 00:42
Participarea Farului in Intertoto, si probabil ramanerea lui Vukotic, au ajuns sa depinda de meciul cu Otelul, echipa lui Grigoras. :drak: Unii ar zice ca soarta a vrut sa-i dea lui Grigoras ultimul cuvant privind ramanearea succesorului sau.

Unii jucatori vor fi, fara indoiala, marcati de un conflict interior. Isi doresc Intertoto cu Vukotic, sau vacanta de vara cu altcineva, poate chiar Grigoras? :P

Atitudinea galeriei Farului este si ea de urmarit: pentru care antrenor va scanda? Daca il aleg pe Grigoras, inseamna sa doreasca infrangerea Farului, pentru ca altfel nu pleaca Vukotic... :evil:

Meciul are o incarcatura deosebita. Culmea ar fi ca Farul sa piarda cu Otelul dar sa mearga totusi in Intertoto, ceea ce se poate intampla. :evil:

am3ricanu
28th May 2006, 13:52
mai toata lumea vrea sa revina Grig la Farul :) dar si Vukotic nu e chiar de demis decat sa ajungem ca dInamo sa schimbam antrenorii ca pe sosete ... :) FoRzA FaRuL!!!

Elphax
28th May 2006, 20:42
Pai daca nu il mai vreti pe sarb, Hagi e disponibil...
:D

ULTRAS-CT
28th May 2006, 22:05
elphax , ce s-a intamplat ? iti pare bine ca ati scapat de el ? :)
hagi pentru unii dintre noi numai exista

Elphax
28th May 2006, 23:21
mi-am spus de multe ori parerea despre Hagi, cauta si tu prin forum...

ady51a
3rd June 2006, 09:35
Vukotic a împlinit 56 de ani

Momcilo Vukotic a împlinit, vineri, 56 de ani, prilej pentru a primi, la conferinţa de presă săptămânală a clubului, un tort cu mesajul în limba sârbă „Srecan roden dan, Momciloe!“ (La Mulţi Ani, Momcilo!) şi cu cifra 56. „Mă bucur foarte mult pentru această aniversare aici, la Constanţa, unde mă simt ca acasă“, a spus Vukotic, care a dus tortul la masa de prânz a fotbaliştilor şi a glumit când l-a primit: „Uitasem că astăzi e ziua mea“.

Sârbul, observator la „Mondiale“

Momcilo Vukotic a dezvăluit că, urmare a unei cereri a Federaţiei Iugoslave de Fotbal, va superviza cele trei meciuri din grupă ale Serbiei la Campionatul Mondial (şi, dacă este cazul, şi partidele din fazele următoare), astfel că nu va putea sta pe banca tehnică a Farului la începutul campaniei de Intertoto. Dacă pentru tehnicianul plav participarea în Cupa UEFA - Intertoto este o premieră, ca antrenor, evoluţiile din Cupa UEFA, cu echipele sale, nu sunt o noutate. Sârbul şi-a mai condus în această întrecere două dintre formaţiile la care a oficiat, Partizan Belgrad şi Apollon Limassol. „Lupul“ a explicat şi de ce a fost ales oraşul grecesc Veria ca loc de cantonament înaintea primului meci din Intertoto, din Macedonia, cu Pobeda Prilep: „Veria e aproape de Prilep, iar condiţiile oferite şi clima favorabilă din nordul Greciei ne convin“.

Satisfăcut de colaborarea cu Farul

Întrebat dacă intenţionează să rămână la Constanţa şi în sezonul viitor, Momcilo Vukotic a răspuns: „Nu vreau să vorbesc despre aceasta înainte de meciul cu Oţelul. Încă nu am discutat concret cu conducerea clubului, ci doar chestiuni generale. După ce vom vorbi concret, va fi altceva. Pot să spun, însă, că sunt satisfăcut de modul în care cooperez cu oamenii din club şi cu echipa. Cred că conlucrarea dintre noi a fost bună“.
Cuget Liber!

b3bito
3rd June 2006, 10:33
la multi ani ! Momciloe

tchibos
3rd June 2006, 19:44
si la mai multe victorii... cu Farul

ady51a
6th June 2006, 10:41
Din cate se pare s-a semnat cu nou contract cu sarbul si va continua la Constanta indiferent de rezultatele din Intertoto.

b3bito
6th June 2006, 11:19
eu zic k`i bine asa....
dar sa transfere si ceva jucatorii ...ca sa poata sa faca treaba....

ULTRAS_TAVY
11th June 2006, 10:53
:yeah: Eu zic sa ramana vukotic deoarece grigoras nu o sa se intoarca la FARUL deoarece mai are 2 ani de contrct cu sidexplozia(oTELU) asa ca decat altu eu zic sa continuam cu vukotic!!!!!:yeah:

ULTRAS-CT
11th June 2006, 12:05
deoarece , deoarece , deoarece :))

ULTRAS_TAVY
11th June 2006, 20:16
Ultras ct te crezi spiritual!!! Zi parerea ta nu o comenta p a mea:rosu: