PDA

View Full Version : Caut Air Alert DVD



Vali17_unik
14th May 2006, 10:47
Caut Air Alert DVD.
Cine are asa ceva? Ofer $$$$.

Raptor
14th May 2006, 15:34
E praf. Dar il gasesti pe bb4ll.net la public tracker.

Vali17_unik
14th May 2006, 21:31
Eu am facut Air Alert III si m-a ajutat foarte mult am castigat 30 cm.
Multumesc fff mult pentru informatie.Daca poate cineva sa-l downloadeze de acolo si sa mi-l trimita ar fi super ok.

Vali17_unik
14th May 2006, 21:40
Nu gasesc nici o pagina bb4all.net.......

Raptor
14th May 2006, 22:53
Corect. Nici nu exista. Exista in schimb www.bb4ll.net

Vali17_unik
19th May 2006, 00:20
Va rog sa ma ajutati si pe mine sa downloadez Air Alert DVD...am dial-up.

Vali17_unik
19th May 2006, 22:24
Help Me!

Black Mamba
19th May 2006, 22:31
Mai bine cumperi DVD-ul de undeva daca ai dial-up.

Nu ma intreba de unde ca nu stiu.

Vali17_unik
19th May 2006, 23:22
Am incercat sa iau originalu dar e mareee problema la vama.
Raptor a zis ca este de downloadat free la bb4ll.net la public tracker.
Va rog sa ma ajutati si pe mine, eu sunty din provincie si am dial-up ofer $$$.

MadSkillz
20th May 2006, 15:48
intra ma pe ym si ti-l dau eu

SilverZeus
8th June 2006, 21:57
...FELICITARI ASESOFT !!! ...victorie fara dubii, demult asteptata....


Vizavi de Bubu, care e un sportiv exceptional, nu pot sa spun decit ca declaratia lui e o greseala, pe care si-a asumat-o, dar e asa cum am reprodus-o eu. Dovada ca si Federatia l-a amendat.

...ok, mai documenteaza-te...nu e nici o rusine daca iti mai recunosti din cand in cand lipsa de informare(....Bubu nu a spus : "...natie de kkt sau de tigani" !!!!!....poti verifica in arhivele tvr :ok:....pe cand tu ai spus: ...
Am vazut caseta si am mai cules informatii. Scandalul a plecat de la eliminarea lui Mijuskovic. Sirbul l-a injurat urit pe Jojic("s-a luat de mine ca sunt bosniac, asta a fost singurul motiv" a spus Jojic), asta a explodat si a fost calmat cu greu de Burlacu. Dupa meci, i-auzi declaratie la Bubu: "Nu stiu de ce se cearta ei ca tiganii, natie de *****"! Sa vezi artificii de miine incolo! ...respectiv:
Reactia lui Jojici a fost determinata de o declaratie belicoasa a lui Bubu Ceva de genul "sirbii astia sunt niste tigani". )

MT
8th June 2006, 22:01
@spiritt23 Acuma...scuze...da' depinde si ce discuti cu omu'-sportivu' ca sa-i determini highQ-ul ;) corect... un dialog de genul " -Hă, hă, bravo bă, i-aţi rupt!" la care intervievatul da din cap repetitiv in plan vertical arata doar ca acesta intelege frazele care contin less-or-equal un predicat. Daca replică in schimb cu o trimitere spre metafizica ontologica a lui Bertrand Russel cu usoare alunecari epistemologice spre Lewis atunci jos palaria, omu' are un H5Q1 intr-adevar respectabil. ;)

LE: am uitat (sa nu fiu offtopic) "- Bravo bă, ne-aţi rupt!" ;)

Black Mamba
8th June 2006, 22:39
Felicitari si lui Bogdan Pasare, probabil var cu comentatorii de la Cluj... :D

Asesoft a meritat overall victoria.

spiritt23
8th June 2006, 23:19
@silver Declaratia lui Bubu am avut-o pe caseta si eu am facut subiectul pentru jurnal. Este exact asa cum am reprodus-o dar, din respect pentru deontologie, am sters finalul cu natie de k...Believe me!

BAK
9th June 2006, 02:32
felicitari asesoft.... noi ne-am facut treaba si am jucat finala...am luat un meci ploiestiului...am jucat finala cupei...... pacat ca niciodata nu se va premia locul 2...
de la anul se vor anunta cateva schimbari interesante, si la ploiesti dar mai ales si la noi....sa revina marcel tenter si cu sigurantza vom putea sa il oprim pe ocokolici........silva nu va pleca la asesoft....problema e sa il tinem pe zoran.....

ibm_ioman
9th June 2006, 09:30
Fratilor, eu va inteleg frustrarea si supararea, insa nu inteleg ce vreti de la Burlacu si altii ca el .... e cumva la vreun concurs de dictie si politete si nu stiu eu? Oamenilor, participa la un concurs de bachet si el trebuie sa joace baschet, nu sa vorbeasca frumos. Ca asta e o datorie morala, da, corect, sunt de acord cu voi, insa ea nu face parte din regulament. Si sunt sigur ca nici ceilalti jucatori de la orice alta echipa nu sunt straini de astfel de limbaj. Pun pariu ca la orice contact mai dur, mai corect sau mai putin corect, orice jucator care are impresia ca este defavorizat nu ii spune cu siguranta celuilalt "du-te naiba" sau mai stiu eu ce apelativ de genul "nesimtitule". Si ei injura in astfel de momente la fel ca si Burlacu sau altii ca el.
Asa ca intelegeti ca ei sunt pusi acolo sa joace baschet, si sa recunoastem, la asta se pricep foarte bine. Ma refer la Burlacu si altii ca el.
Oricum, felicitari Clujul, felicitari Sibiul, si asteptam si pe cei din Arad sa ne arate ca nu au fost campioni degeaba acum cativa ani.
Deocamdata, insa, BRAVO Asesoft. Esti o campioana adevarata si iti multumim.

alexknicks
9th June 2006, 11:41
OCOKOLJIC ... FABULOS!!! Daruire in teren, interceptii, chiar si capace si recuparari din mijlocul unor jucatori de peste 2m, viziune excelenta a jocului, calmeaza jocul cand trebuie si apasa pedala de acceleratie la nevoie, patrunderi halucinante, viteza excelenta de reactie, precizie in aruncari ... si lista nu se incheie aici. Este antrenorul Asesoftului din teren, adevaratul lider al echipei. Si peste toate astea ... constanta, constanta, constanta. Este cu cel putin o clasa peste tot ceea ce exista in campionat la ora asta. Sasa pare desprins din alt film. Anul trecut m-a impresionat Kuzmanovic ale carui meciuri din Euroliga si-au spus cuvantul: jucator experimentat, cerebral, decisiv in momentele cheie. Dar jocul lui Sasa este ca un drog pentru orice iubitor de baschet din Romania. Te unge pe suflet!!! Vorba lui Stephen King: "The most important things are the hardest to say, because words diminish them." ... asa ca vocabularul meu este prea mic pentru jocul lui Sasa. La sfarsitul meciului de aseara era foarte fericit ... mult mai fericit decat alti jucatori ai Ploiestului care au alte titluri la activ. Se bucura ca un copil pentru trofeu. L-a meritat din plin. Fara el nu stiu daca Asesoftul castiga campionatul.

Black Mamba
9th June 2006, 11:46
pacat ca niciodata nu se va premia locul 2...Huh? :hmm: :D

vasi
9th June 2006, 13:39
Dar jocul lui Sasa este ca un drog pentru orice iubitor de baschet din Romania. Te unge pe suflet!!!

Sunt perfect de acord cu tine ca e ca un drog... dar eu nu vreau sa ma droghez
Te unge pe suflet??? Sa fim seriosi... cu ce? cu faptul ca la fiecare faza sare din adversar de parca l-ar fi muscat, cand de fapt adversarul e la juma de metru de el???? Sa fim seriosi...
E un jucator bun, dar din pacate, la fel ca Burlacu, un bufon!
Felicitari pentru momentele in care joaca baschet! In rest, am o lista cu adresele unor teatre... sa i le trimit?

centauru'
9th June 2006, 13:55
in Bucuresti cand se organizeaza?

MT
9th June 2006, 13:58
Cred ca s-ar putea sa aiba alte adrese in agenda...si nu numai el.

Sa citim in Ziarul de Prahova de azi :) (iubesc deja cotidianul asta) , declaratiile la cald ale campionilor:


...
Sasa Ocokolic: ... Despre viitor - vom vedea. Mai sunt doua luni de vacanta. Avem timp sa discutam, sa ne gandim..."
...
Ivan Krasic: "Este minunat sa joci la Ploiesti, in fata acestor oameni. Nu stiu daca voi mai evolua inca un sezon aici. Haideti sa ne bucuram acum..."
...
Catalin Burlacu: "Este ultimul meu meci la Ploiesti. Insa viata merge inainte..."

BAK
9th June 2006, 17:12
Huh? :hmm: :D

what?

SilverZeus
10th June 2006, 02:43
Sunt perfect de acord cu tine ca e ca un drog... dar eu nu vreau sa ma droghez
Te unge pe suflet??? Sa fim seriosi... cu ce? cu faptul ca la fiecare faza sare din adversar de parca l-ar fi muscat, cand de fapt adversarul e la juma de metru de el???? Sa fim seriosi...
E un jucator bun, dar din pacate, la fel ca Burlacu, un bufon!
Felicitari pentru momentele in care joaca baschet! In rest, am o lista cu adresele unor teatre... sa i le trimit?


....exact cum il vad si eu: un jucator foarte bun, care din pacate se pierde de multe ori in bufonarii

bogart
11th June 2006, 09:11
S-a nascut pe 3 decembrie 1978, avand tata congolez si mama romanca.
A avut multi prieteni, poate chiar prea multi.
Intr-o zi torida a anului 1994, in Voinicelu a dat un slam dunk si m-a intrebat imediat: "Tu poti sa faci asa ceva? Ia incearca"
5 ani mai incolo, pe Studentesc, am scapat pe contraatac, si cand l-am vazut venind hotarat din spate tot ce am facut a fost sa scot un fault.Total nespectaculos.Atunci mi-a zis: "De ce nu te duci pe dunk? Eu cu Uche asa facem.Mereu pe dunk si mereu la capac."
Asa e Malonga, intotdeauna pe dunk.Intotdeauna direct, la obiect, si in viata de zi cu zi.Asa ERA de fapt, pentru ca s-a stins sambata trecuta, pe 7 ianuarie.
Odihneasca-se in pace.

Mulţumesc că ai scris despre Dragoş, şi mie îmi lipseşte. Odihnească-se-n pace.

ps. Deşi a încercat din răsputeri să mă convingă că ar trebui să-mi placă baschetul, Dragoş nu prea m-a convins :rolleyes: so, ce-i aia slam dunk?

alexknicks
15th June 2006, 08:20
Se pare ca "bufonul" :D Ocokoljic are sanse sa ajunga la Cluj. Poate atunci veti reusi sa descoperiti jucatorul exceptional care, in unele momente, s-a jucat aproape de unul singur cu apararea Clujului. Sper sa nu aveti aceasta ocazie si sa ramana la Asesoft. :ok:

vasi
15th June 2006, 19:37
eh, poate ca da... si chiar imi doresc sa descoperim ce mare jucator e... iar daca la cluj se va tine de bufonerii, va fi huiduit de public, unul care chiar cunoaste baschet, fata de altele din tara.... nu dam nume

alexalex
16th June 2006, 10:52
lasa ca il aveti pe Tenter si nu mai aveti nevoie de Ocokoljic. eventual il reactivati pe Cristescu si faceti o super echipa de octogenari. cred ca toate meciurile Clujului o sa se joace numai in viteza. deja vad viitoare campioana. (la campionatul de baschet al pensionarilor)

MT
16th June 2006, 20:38
Inca unul pe care-l f...ramanta grija de ce fac altii.

Da mah, o sa joace Clujul cu echipa de oldboys. Ai ceva impotriva? Sau acum ca stii ca se evapora vedetele voastre odata ce s-a inchis robinetul ai un usor morcov ca ati putea-o lua sus pana si de la niste "pensionari" ?

BAK
16th June 2006, 22:54
ce pensionari mah....in afara de tenter si bubu nu avem nici un jucator de peste 30 de ani.....plus ca avem o gramada de jucatori tineri....jucatori care sunt din cluj si care si-au facut junioratul la cluj....voi cati aveti din propria pepiniera in echipa....?

alexknicks
19th June 2006, 14:36
voi cati aveti din propria pepiniera in echipa....?

Hartman, Dodoc si Dogaru ... + patronu', presedintele, antrenorul secund etc. :D Observ ca sunt destul de colerci fanii Clujeni de pe forum. Credeam ca ardelenii sunt mai calmi ... :D

hot sauce jr.
2nd January 2007, 13:44
super tare suntem shi noi in semifinale pe tara:) luati programu acela de cangur de la Raptor te ajuta shi la detenta shi la viteza shi la tot super tare peste 20 de cm am luat la detenta de pe un picior da de pe 2 mort decat 50-55 da mai fac

just_me
3rd January 2007, 13:53
tie ti-a crescut detenta din cauza ca te-ai dezv..nici io nu puteam da de sus in a 10a si intr-a 11a am avut ceva surprize placute..daca prog lu raptor ar fi dat roade ai fi sarit bine si de pe 2

Raptor
3rd January 2007, 18:04
Eu nu pot sa dau nici acuma :happy

Just_Me, de unde stii tu asa bine ca nu e de la ceea ce a facut? :D De unde stii ce deficienta in saritura are el. Poate nu e reactiv de pe 2 picioare si d-aia nu sare bine de pe 2. Sau poate ca ceea ce a facut l-a ajutat in lantul posterior iar cvadricepsii au ramas pe loc => saritura mai mare de pe 1, la fel de pe 2. Eu de ex nu pot sa fac sa-mi creasca cvadricepsii decat foarte foarte greu. Si aici e vorba de genetica nitzel asa (in sensul ca unii oameni au lantul posterior, genetic vorbind, foarte dezvoltat si care raspunde foarte bine la antrenament, iar altii au cvadricepsii foarte dezvoltati si lantul posterior slab).

Iar de pe 2 e si vorba de tehnica, de momentul de relaxare, de faza de amortizare, de foarte multe lucruri. Intreaba-l pe Brent Barry (zicea el in 1996 cand a castigat concursu de slam ca "I just can't jump off two legs..." si dadea din umeri, la interviu).

I mean, give me some credit will ya? :D