PDA

View Full Version : Finala CL



tchibos
14th May 2006, 02:56
la o cota de 1.90 pentru Barcelona eu as paria tot ce am pe meciul asta. Castigul e mare, sansele la fel, mai ales dupa ce am vazut in meciul de sambata dintre Sevilla si Barca (echipa a 2 a). E adevarat ca Sevilla era obosita dar si asa ar fi trebuit sa bata lejer mai ales ca Barca nu avea obiectiv. In Liga Campionilor vom avea o finala unde favorita e certa, si cupa se va duce cu siguranta in Spania. Pentru siguranta v-as sugera sa puneti 1X sau ca Barca ia cupa dar eu voi merge pe 1 solist fara nici o frica. Vom vedea un meci la o singura poarta. Arsenal nu are nici cea mai mica sansa asa ca ar fi pacat sa ratati ocazia asta


ar mai merge incercat aici un pariu pe cartonas rosu sau lovitura de la 11 m (eu cred ca vom avea parte de asa ceva in finala asta) ... asta la casele de pariuri unde se poate paria asa ceva

Actoru
14th May 2006, 03:27
bate barca! hai barca!

iuli
14th May 2006, 10:51
chiar nu inteleg dc sunteti asa siguri pe victoria barcei...arsenal joaca foarte bine si mai zic ceva....

ronaldinho nu o sa faca nimic dak sta in partea stanga, pt ca Eboue e prea bun...

Lauryca
14th May 2006, 19:22
Eboue si Toure joace prea bine in aparare. Si n-ai invatat ca nimic nu e sigur la pariuri? Si daca era asa sigura victoria Barcei mai dadeau bookmakerii cote de 1.90? Eu cred ca o sa merg pe Arsenal..

il cappo
14th May 2006, 23:12
Sa nu uitam ca Arsenal s-a chinuit tare cu Villarreal (care a ratat si un penalty) ... iar Barca nu e Villarreal...Deci, dupa parerea mea, Barca va castiga CL...ca va fi in 90 min. sau mai mult, nu conteaza...

philips
14th May 2006, 23:21
prea victima sigura o vedeti voi pe arsenal.........insa io zic ca o sa fie un meci echilibrat in care se intalnesc cel mai bun mijlocas din lume(Ronaldinho) si cel mai bun atacant(Henry). Io zic ca bate arsenal, poate chiar de aia ca nu a reusit acum doi trei ani, cand chiar merita si matura pe jos prin premiership cu celelalte echipe

ady51a
14th May 2006, 23:33
Si e posibil sa fie un pic mai mare cota in ziua meciului. Ma gandesc la un 100%Book

Moshu
15th May 2006, 02:02
cu siguranta o sa joc pe un bilet " Scor corect 2:1 pentru Barcelona " nu stiu de ce..dar am asa un sentiment ca asta va fi scorul...in orice caz cote de peste 2,00 pt Barca sunt o adevarata valoare...

in orice caz meciul va fi extrem de disputat, cu siguranta va fi un meci frumos, deschis si cu destule ocazii la ambele porti. Arsenal este cunoscuta ca avand o aparare redutabila, insa Barcelona a reusit sa strapunga aparari mai puternice si sunt sigur ca o sa gaseasca calea spre gol si in meciul asta. Cu siguranta va fi un duel interesant intre 2 dintre cei mai buni jucatori ai lumii(dak nu cei mai buni jucatori ai lumi) insa cred ca Henry va avea viata grea printre apararea solida a Barcelonei, un alt duel foarte interesant va fi cel dintre Messi( pe care eu il consider revelatia ultimului an in europa, cu siguranta rookie of the year,exceleaza din toate punctele de vedere....Messi momentan este usor accidentat, insa pana la ora meciului sunt sanse mari sa isi revina) si Cesc(un jucator tanar, lipsit de experienta insa foarte puternic) eu unul cred ca acest duel va decide in mare parte soarta meciului si sunt convins ca Messi se va impune in fata tunarului...un alt aspect interesant al meciului este si faptul ca finala se disputa pe Stade de France, iar astfel datorita legiunii franceze de jucatori de la Arsenal, tunarii pot fi considerati echipa gazda

un alt pariu ce merita jucat ar fi : Freddie Ljungberg marcheaza...

tchibos
17th May 2006, 23:51
v-am spus si unii nu au crezut... eu am pariat salariul pe o luna si daca boul ala de arbitru nu ar fi acordat cartonasul ala rosu as fi fost mult mai fericit la un singur meci.. si ce meci.. ce emotii.. pana la ultima scimbare cand l-a scos pe ratatul ala pe care l-am injurat 70 minute si l-a bagat pe BELLETTI. Sper ca ati ascultat sfatul si ati castigat si voi ceva. Oricum Barca e cea mai mare echipa de departe. Fotbal de calitate nu gluma !!! FELICITARI !!!

stefy_deva
17th May 2006, 23:55
cu siguranta o sa joc pe un bilet " Scor corect 2:1 pentru Barcelona " nu stiu de ce..dar am asa un sentiment ca asta va fi scorul...in orice caz cote de peste 2,00 pt Barca sunt o adevarata valoare...



ai castigat ceva bani cu pariul asta!!!:)


BARCA a meritat sa castige!!

White Shadow
17th May 2006, 23:59
Felicitari omu pt biletul castigator.

Barcelona a fost penibila , yo unu am vrut sa castige Arsenal cupa , dar asa e in fotbal..........altii rateaza , altii inscriu , Henry e cu o clasa peste Ronaldinho , din pacate astazi a ratat foarte mult.

Penibila echipa.........Barcelona.

Bravo Arsenal.

simgramancri
18th May 2006, 00:13
Superba echipa Arsenal! desi a pierdut m-a incantat. pacat ca nu a mai rezistat si ca nu a mai fost Lehman in poarta.

eddy
18th May 2006, 00:14
barcelona a jucat prost(penibil) desi a avut superioritate.numerica ...."noroc" ca Arsenal a avut un portar -Almunia (ceva gen Carlos de la steaua)

ashky3
18th May 2006, 00:17
ce a facut danemarcaU21 cu spaniaU21???
jtie cineva

Moshu
18th May 2006, 00:38
ai castigat ceva bani cu pariul asta!!!:)


BARCA a meritat sa castige!!

mersi mult, si nu prea cred ca Barca a meritat poate dupa tot ce a facut anul asta, dar in meciul asta cel putin pana in ultimul sfert al meciului mi s-a parut ca Arsenal a fost mai buna, cine stie ce ar fi fost daca juca Lehman...

se pare ca am avut ceva inspiratie :ok:

neo11e
18th May 2006, 08:20
eu am pariat pe Arsenal , pt ca am castigat bine cu ei anul asta , cred ca daca se juca 11 la 11 si cu Lehman in poarta barca era batuta bine , de la barca ieri doar Etoo a aratat fotbal , Arsenal a primit goluri parabile , parerea mea :P

Celso
18th May 2006, 08:41
mare meci ce a facut si Barcelona...daca nu ii tremura picoru' lui Henry si facea 2-0 ala era meciu....insa asa e in fotbal....3 il tin pa Ronaldinho...si Eto'o da gol:D ..sa vazut ca si extrateresti sunt oameni(vb lu comentatoru ala)credeau ca daca au un om in plus Finala e ca si castigata...Orikum felicitari castigatoarei:ok:

Vraciul
18th May 2006, 09:02
per ansamblu, dupa meciurile de pana acum, barca merita vitoria, dar nu prea a aratat acest lucru aseara, chinuindu-se serios cu arsenal. desi lotul englezilor este unul omogen si puternic, cred ca le mai trebuie inca un jucator de valoarea si sclipirile lui Henry.

razwan_vs
18th May 2006, 14:26
diferenta a facut-o ...larson 2 pase de gol :(...

Celso
18th May 2006, 17:38
primu dat din offside:evil:

Black sea shark
18th May 2006, 19:48
la cartonasul rosu, arbitru putea sa lase avantaj si era 1-0 ptr Barcelona, si alta era soarta meciului. Arbitru a fost varza. Vremea a fost englezeasca dar a fost timpul Barcelonei