PDA

View Full Version : Filipescu A Castigat Titlul In Elvetia!



Sorin Blaj
14th May 2006, 01:48
Filipescu a marcat in minutul 90 golul care a adus titlul lui FC Zurich, in campionatul Elvetiei, chiar pe terenul lui FC Basel, campioana en titre si favorita la titlu.
Onlinesport. Ce faceti? Dormiti. Ar fi indicat sa scrieti macar un articol legat de acest subiect. Nu se intampla in fiecare zi ca un roman sa aduca titlul unei echipe din Europa in ultimul minut al campionatului, fie el si din Elvetia.
Eu consider ca ar fi o stire de prima pagina.
Va aduceti aminte de titlul luat in ultimul minut (chiar ultima secunda) de Bayern prin golul marcat de Patrik Andersson?
Adevarul este ca l-am cam uitat pe Felipe.
Rezultatul final l-ati dat chiar voi la International: Meciuri non-stop.

Sorin Blaj
14th May 2006, 23:02
Onlinesport!

Inca nu ati aflat ca Filipescu a castigat titlul in Elvetia, cu FC Zurich. Este mai interesant titlul lui Mutu in Italia, cu Juventus? Poate ramane fara el, de fapt fara ele. Atunci probabil ca veti pune titlurile pe prima pagina.

Nu pot sa spun decat atat: lipsa de profesionalism din partea voastra.

Sorin Blaj
15th May 2006, 00:09
Apropo. In opinia Onlinesport STIRI STRANIERI inseamna de fapt stiri din Italia si Ucraina? Elvetia este cumva un judet din Romania?

Pentru voi mai importante sunt stirile de genul:

Chivu nu joaca duminica
Chivu continua pauza
Adrian Mutu si Cardinal Motors au semnat un parteneriat de imagine

Chivu si Mutu sunt niste jucatori terminati care daca nu sunt accidentati (Chivu), nu joaca nimic (Mutu). Noroc ca ii mai cheama la Nationala, unde sunt vedete, ca altfel ar fi niste anonimi.

Se tot vorbeste de transferurile in care sunt implicati si care ii vizeaza.

Chivu este transferat de Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Milan si am dat doar "cateva" exemple, in fiecare luna, si de fapt sunt doar vorbe. Cine credeti voi ca are nevoie de un jucator care este accidentat minim jumatate de sezon, an de an. Mourinho cumva? Cred ca glumiti.
Sau Mutu, care la doua luni ba este imprumutat, ba transferat ca moneda de schimb?

Mario Di Lazi
15th May 2006, 14:41
Esti rautacios. Dar asta probabil te invata M. Schumacher.
Filipescu a castigat titlul in ultimul minut dupa care a aratat ca stie niste figuri "a la Zmarandescu".

Sorin Blaj
15th May 2006, 19:49
Esti rautacios. Dar asta probabil te invata M. Schumacher.
Filipescu a castigat titlul in ultimul minut dupa care a aratat ca stie niste figuri "a la Zmarandescu".

Poate nu ai observat, dar sunt printre putinii forumisti care au remarcat performanta realizata de Filipescu si FC Zurich in Elvetia. Onlinesport s-a hotarat sa scrie despre stire dupa mai bine de 24 de ore. C-am tarziu.

Daca nu ai informatii despre acest lucru, citeste si articolul din gsp:

Filipescu: "M-au lovit"
Decebal Rădulescu

După ce a marcat golul cīştigării campionatului pentru Zurich, Filipescu a fost bruscat de fanii lui Basel

Iulian Filipescu a devenit sīmbătă campionul Elveţiei cu FC Zurich. Felipe e cu atīt mai bucuros cu cīt golul care a adus titlul după 25 de ani a fost marcat chiar de el, īn ultima secundă a jocului de la Basel (2-1).


"A fost un final de meci dramatic. Sīnt bucuros!", i-a povestit Felipe prietenului său Oache Piscanu, fost angajat al FRF. "M-a sunat din autocar", a explicat Piscanu. "Era ora 10 seara, cu toate că meciul se terminase de aproape două ore. Mi-a spus: «Ne-a fost puţin teamă. Suporterii au năvălit pe stadion. Apoi ne-am blocat īn vestiar cīteva zeci de minute. M-au lovit, dar nu numai pe mine. Am fost lovit şi de o petardă. De teamă, la un moment dat am reacţionat şi eu. Īn asemenea momente nu ai de ales. Ce era să fac? Ne-am bucurat de succes acasă, la Zurich, cu suporterii noştri», mi-a povestit Iulian". Patronul lui FC Zurich, Sven Hotz, nu ştia că romānul a īnscris golul care l-a făcut campion. "Da, el a marcat? Dacă n-are pretenţii exagerate īi voi prelungi contractul care expiră anul acesta", a spus Hotz.

In ceea ce priveste rautatile, tu ai scris mai multe in doar doua randuri. Le-ai invatat probabil de la Di Canio. Documenteaza-te inainte de a face afirmatii gratuite.

tu26dor
19th May 2006, 22:59
am auzit si eu... pacat ca a fost atat de putin mediatizat acest lucru
... bravo filipescu...
culmea culmilor ar fi ca in turul 3 preliminar din lc sa jucam chiar cu fc zurich. sunt sanse mari nu?