PDA

View Full Version : in Romania nu se plateste publicitatea pe internet



altf4
13th May 2006, 07:52
am "imprumutat" si eu ideea cu pixeli pentru publicitatea lansand site-ul : http://www.1miliondelei.ro , desi ideea este beton prin faptul ca ofera publicului cel mai ieftin mod de publicitate online, romani nu se inghesuie sa plateasca asa ceva.
pagina este tot mai vizitata, dar nu am mii de vizitatori unici pe zi , stie careva secretul de a aduce atatia vizitatori unui site ?
guri rele si injurii la adresa mea am auzit destule, dar nici un sfat bun de la nimeni, asa ca poate ma ajuta careva..
merci anticipat

GoPens
15th May 2006, 12:45
nu-i nici un secret. campanii de imagine, in toate mediile (print, radio, TV) care costa un sac de bani. apoi banner exchange cu site-uri pe care chiar merge cineva etc.

fara bani, mai greu, dupa cum vezi...

tuxie
21st May 2006, 12:52
Mai multe sanse ai daca oferi ad publishing services (singurii de pe la noi cred ca sunt neogen si softure) si in conditii mai avantajoase din punct de vedere financiar. Oricum, vei avea nevoie de o investitie destul de serioasa si de oameni care chiar stiu ce fac acolo - sectorul de piata acoperit ar fi mult mai mare, insa si aici va dura putin pana iti faci promovarea.

Datenshi
3rd June 2006, 07:50
am "imprumutat" si eu ideea cu pixeli pentru publicitatea lansand site-ul : http://www.1miliondelei.ro , desi ideea este beton prin faptul ca ofera publicului cel mai ieftin mod de publicitate online, romani nu se inghesuie sa plateasca asa ceva.
pagina este tot mai vizitata, dar nu am mii de vizitatori unici pe zi , stie careva secretul de a aduce atatia vizitatori unui site ?
guri rele si injurii la adresa mea am auzit destule, dar nici un sfat bun de la nimeni, asa ca poate ma ajuta careva..
merci anticipat

Este tipul de pagina pe care nu prea ai cum sa o promovezi, pur si simplu stai si astepti. La tipul din Anglia a mers mai repede pt. ca ideea era la prima mana. Nu cred ca iti va cumpara nicio agentie, gen Arbomedia, spatiu acolo (indiferent cati vizitatori ai avea) pt. ca ei aleg dupa alte criterii. Ai rabdare si clientii o sa vina probabil, ideea e sa o promovezi constant.