PDA

View Full Version : Calciomercato !!!



Pages : [1] 2 3

Jerry20cm
12th May 2006, 16:04
Am cam uitat de subiectul asta asa ca avand in vedere ca va incepe cat de curand m-am gandit sa fac un thread(stiu ca exista deja in caz ca deranjeaza pe careva stergetzi-l) :D

Incep eu cu un zvon:
Shevchenko conform declaratie lui Berlusconi ar parasii Milan in vara,cea mai probabila destinatie fiind Anglia mai exact Chelsea.

Zebrone
12th May 2006, 16:43
eu zic sa mai asteptam cu calcio mercato. nu de alta, dar sa putea ca unii dintre noi sa lupte pe alte fronturi cu alti jucatori :(

Sergio
12th May 2006, 17:58
hai mah fiti optimisti. Nu-i :drak: chiar asa ros-negru.

BoboCosta
12th May 2006, 21:49
E prea devreme pt asa ceva.Abia dupa Cupa mondiala va incepe nebunia...pana atunci!!!

diablo20
13th May 2006, 10:39
inter ofera pe fundasul lui deportivo andrade, care este accidentat de prin martie, suma de 12 mil de euro:
http://notizie.sport.virgilio.it/notizie/search/index.html?filter=foglia&nsid=11921943&mod=foglia_vsport

Mario Di Lazi
14th May 2006, 19:15
Acum ne gandim la CM, dar imediat dupa o sa umplem si acest therd calciomercato.

Al Dracu
15th May 2006, 15:03
Ballack a semnat pina la urma un contract pe 3 ani cu Chelsea!

Ayrton
15th May 2006, 16:27
AC Milan: 3 'giganti' per il dopo Sheva
MILANO - Con la scontata partenza di Shevchenko a fine anno (destinazione Chelsea), il Milan si sta prodigando nella ricerca di un centravanti degno dell'ucraino. Sono 3 i nomi che si fanno con più frequenza nell'ambiente rossonero: Thierry Henry, che a fine anno dovrebbe lasciare l'Arsenal, dovrebbe costare circa 10 milioni di euro. Altro nome è quello di Samuel Eto'o, capocannoniere della liga spagnola con 25 reti, per il Barcellona è incedibile a meno di una clamorosa offerta. Infine, Ruud Van Nistelrooy il più papabile tra i 3 con un cartellino abbastanza abbordabile.

Mario Di Lazi
16th May 2006, 12:06
Ballack a semnat pina la urma un contract pe 3 ani cu Chelsea!
Cred ca ar trebui sa ne intereseze decat transferurile ce au legatura cu Italia.
:ok:

Ayrton
16th May 2006, 13:50
AS Roma: Max Tonetto e Marco Cassetti i primi acquisti della Roma per la stagione 2007.

Al Dracu
16th May 2006, 14:42
Cred ca ar trebui sa ne intereseze decat transferurile ce au legatura cu Italia.
:ok:
Tocmai! Ballack era dat in ultima vreme prin Italia.

Jerry20cm
16th May 2006, 15:51
http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200620/cmc_96059.html

Si se pare ca Dacourt e primul jucator achizitionat de Inter(asta dak nu ii luam in calcul pe Maxwell si Maicon care inca nu au fost anuntzati) :)

Ayrton
16th May 2006, 16:26
ha-ha-ha... Pai asta e rezerva acum, la Roma... cum dracului de s-a gandit Moratti la el??? :o:
In fine... ce-si face omul cu mana lui se cheama... ...:D

Jerry20cm
16th May 2006, 16:40
eu m-am obisnuit deja cu jucatori luatzi gratis care nu sunt in stare de nimik ei probabil isi vor da seama peste vreo 3-4 sezoane
Intre timp se pare ca tot Mancini va fi antrenorul lu' Inter in sezonul viitor.........insa mai e timp pana la inceputul campionatului:D :D :D

Ayrton
16th May 2006, 18:24
Alte zvonuri despre AC Milan:

Milan: Crespo verso il ritorno in rossonero
Indipendentemente dalla partenza o dalla permanenza di Andriy Shevchenko, Carlo Ancelotti si appresta a riabbracciare uno dei suoi pupilli. In Inghilterra infatti, danno quasi per scontato il ritorno di Hernan Crespo al Milan. L'argentino, giudicato non indispensabile dal coach del Chelsea Mourinho, tornerà a Milano per riprendersi il ruolo di quarta punta che aveva lasciato a Vieri la scorsa estate.
Pare infatti che Marcio Amoroso, dopo sei mesi, una manciata di presenze e un solo gol, sia destinato a lasciare i rossoneri per ritornare nell'Udinese, squadra che l'ha lanciato nel calcio che conta.
Qualora effettivamente Shevchenko finisse al Chelsea, Crespo arriverebbe al Milan come contropartita tecnica .

Si moltiplicano le voci che vogliono Manuel Rui Costa verso il Benfica. E, nonostante le smentite di rito, il Milan si sta muovendo alla ricerca del sostituto, che possa ricoprire degnamente il ruolo di vice-Kakà.
Il nome emerso nelle ultime ore è quello di Yoann Gourcuff, 20enne stella del Rennes. Il talento francese, che Oltralpe hanno già elevato a erede designato di Zidane, ha incantato gli osservatori rossoneri, pronti a portarlo a Milano già dalla prossima estate. Il Rennes, che ha fallito la qualificazione alle coppe europee, chiede 7 milioni di euro per lasciare partire il più luminoso dei suoi gioielli; il Milan, dal canto suo, sembra disposto ad andare incontro ai dirigenti francesi, offrendo circa 6 milioni di euro.

Ayrton
16th May 2006, 18:28
Iar Inter vrea sa-l agate pe Luca Toni cu 4.5 mil euro salariu anual:


16/5/2006 - 14:50
Inter: Toni a tutti i costi
Gli uomini di Moratti si sono infatti mossi direttamente con l'agente del giocatore offrendogli un contratto da favola: 4,5 milioni di euro per i prossimi tre anni. Una proposta che mette in crisi la Fiorentina: il club toscano ha una rigida politica degli ingaggi e l'offerta di Della Valle non può andare oltre i due milioni di euro a stagione.

inter
16th May 2006, 18:31
:D:D vazusi repede :P

asa promise Moratti de ziua lui ca-l aduce !

Leo_
16th May 2006, 19:01
Cam multe zvonuri si prea putine transferuri deja "facute":
Maxwell (de la Empoli la Inter), Marchionni (Parma-Juventus), Favalli (Inter-Milan), Liverani (lazio-Fiorentina), Quadri (Inter-Lazio), Stam (Milan-Ajax), Tonetto (Samp-Roma), C. Zanetti (Inter-Juventus).

Al Dracu
16th May 2006, 23:26
Anuntul transferului lui Henry e chestiune de citeva ore (sursa care doreste sa ramina anonima :D)

P.S. Complimente francezului. Nu credeam ca iubeste atit de tare Italia incit sa accepte sa joace in serie B! :D

P.S.2: Milan a oficializat transferul francezului Gourcuff (noul Zidane) :o: :D (sa fim seriosi noul Zidane)

Jerry20cm
17th May 2006, 13:44
FREE TRANSFER: Dacourt la Inter pt.2 ani cu o optiune pt al 3-lea.
FREE TRANSFER: Favalli la Milan pt 2 sezoane.
FREE TRANSFER: Toneto la Roma pt. 2 sezoane cu un salariu anual de 750 mii euro.

Jerry20cm
19th May 2006, 16:36
Inter ar fi interesata de achizitionarea lui Ruud van Nistelrooy pt. care ar fi dispusa sa cheltuie 15 milioane de euro.
Dabo a parasit pe Lazio pentru Manchester City.
Henry a declarat ca va semna un nou contract cu Arsenal in cateva zile.
Drogba ar fi declarat ca vrea sa joace in Serie A.
Ze Roberto nu-si mai prelungeste contractul cu Bayern care expira la 30 Iunie 2006.

inter
19th May 2006, 22:25
Anuntul transferului lui Henry e chestiune de citeva ore (sursa care doreste sa ramina anonima :D)


o bagasi :drak:

Sergiu
19th May 2006, 22:27
S-a rezolvat dupa o zi nu e mare greseala.

Al Dracu
19th May 2006, 22:32
o bagasi :drak:
Era pe bune, se astepta terminarea finalei! Dupa aia nu mai stiu nimic, nu m-am mai interesat de subiect! :ok:

inter
19th May 2006, 22:35
S-a rezolvat dupa o zi nu e mare greseala.


a retrogradat Arsenal si noi nu stiam? :drak:

Al Dracu
19th May 2006, 22:45
Cred ca a aflat Henry ca primele 6 echipe din Italia vor fi retrogradate si s-a gindit ca la prima forta din campionatul viitor (Chievo) nu ii place! :D

tafu
19th May 2006, 22:51
al dracu , ce tot o tii ca primele 6 echpe vor fi retrogradate ; esti pe principiul daca noi suntem corupti si voi sunteti sau pe sa moara capra vecinului?

Al Dracu
19th May 2006, 22:57
Eu sint pe principiul "Cine greseste, plateste", nu bag capul in nisip ca strutul milanist! :ok:
Revenind on-topic uite aici stire de mercato:
SHEVCENKO A SEMNAT PENTRU INTER (http://www.btkwebsite.com/bravo.swf) (e si declaratie audio asa ca da drumul la boxe!)

inter
19th May 2006, 23:00
ma vaaaaa... esti mancat ... mi-o furai:D

inter
22nd May 2006, 00:19
Ibra la Barca? zvonuri? :P

ia zii drace ? :D

inter
22nd May 2006, 00:34
Recoba .. e disputat de Lazio si Sampdoria ...

Al Dracu
22nd May 2006, 01:21
Daca tii sa fii bine informat te sfatuiesc sa nu asculti balariile astea. Lasa mercato pentru dupa mondiale.

P.S. Asta cu Ibra am vazut-o aruncata in direct la TeleLombardia. Dar glumim? :D

Mario Di Lazi
22nd May 2006, 11:39
Conform gazzetta.it, obiectivele lui Lazio sunt :
Ledesma (c, Lecce), Bonetto (d, Ascoli), Vucinic (a, Lecce)
Recoba la Lazio ? Daca vine pe gratis ... iar de salariu mare ... ?

Jerry20cm
22nd May 2006, 11:53
hmmm may baietzi ce cautatzi voi la Vucinic...sunt altzi mai mari pe Vucinic:D

Jerry20cm
22nd May 2006, 14:24
Campbell la Fenerbache pt. 12 milioane euro.
Diarra la Man. Utd. pt. 30 milioane euro....Lyon deja ia gasit inlocuitorul el fiind tanarul Toulalan(Nantes) pt. care ar fi platit 7 milioane de euro.
Si tot Lyon cica ar fi facut o oferta irezistibila pt. Pauleta(PSG)
Tevez&Mascherano inclusi in transferul lui Shevchenko la Chelsea plus o suma de bani.
Liverpool a facut o oferta de 10.3 mil.euro pt Daniel Alves(Sevilla).

Mario Di Lazi
22nd May 2006, 18:45
hmmm may baietzi ce cautatzi voi la Vucinic...sunt altzi mai mari pe Vucinic:D
Pai sa transferam si NOI de la Lecce, de la Treviso. De unde vrei sa transferam ? De la Milan, Juve, etc. ?
:headbang:

4za_Lazio
22nd May 2006, 18:51
Massimo Mutarelli (ex Palermo) liber de contract din vara va semna cu Lazio...

Mario Di Lazi
22nd May 2006, 19:01
Este mijlocas si e nascut in 1978. A mai jucat la Atalanta si Genoa.

Jerry20cm
23rd May 2006, 12:34
Oricum in caz ca-l transferatzi pe Vucinic reusiti un transfer de zile mari da nu stiu de unde avetzi voi vreo 8-10 milioane cat cere Lecce pe el.
Si Mutarelli un foarte bun mijlocas mai ales ca l-ati luat gratis.

Jerry20cm
23rd May 2006, 15:16
Rosicky a semnat pt. Arsenal...tunari platind pt el o suma in jurul a 10 mil. de euro.
Ibrahimovic pare a fi foarte aproape de un transfer la Real Madrid.

Ayrton
23rd May 2006, 16:59
Incercati sa va rezumati la transferuri din si spre echiplele italiene, ca suntem pe subforum "Italia"... si din cate stiu eu, Fenerbahce sau Arsenal joaca prin alte campionate, nu prin cel italian...

Jerry20cm
23rd May 2006, 17:02
Da, dar jucatori respectivi sunt urmaritzi si de niste formatzi italiene si cred ca isi au locul.
Si in orice caz nu cred ca am editat vreun post in care sa nu am vreo stire legata de echipele italienesti pe langa care am adaugat si alte stiri din mercato.

Jerry20cm
24th May 2006, 12:20
Liverani a semnat cu Fiorentina un contract pe 2 ani !!!

Zebrone
24th May 2006, 13:05
vai oare cum l-a ratat moratti?

Jerry20cm
24th May 2006, 13:07
sa stii ca si eu ma mir:D ..din cate am inteles obiectivul pt. perioada asta de mercato e: transferam tot ce prindem:D

Jerry20cm
24th May 2006, 16:49
Dupa Murarelli se pare ca si varful Atalantei Lazzari va ajunge la Lazio.
Berlusconi declara ca Shevchenko e cel care doreste sa plece si nu clubul incearca sa-l vanda.
Se pare ca de Kuyt e interesata Liverpool.
Ancelotti si-l doreste pe Emerson.
Canavaro declara ca va ramane la Juventus indiferent in ce divizie va juca la anul.
Iar Branca declara ca Inter e foarte aproape de achizitionarea lui Grosso.

Jerry20cm
25th May 2006, 12:41
Recoba se pare ca va semna prelungirea contractului cu Inter.
Cassetti e din ce in ce mai aproape de un transfer la Roma.
Chelsea ar fi oferit pe Shevcenko 20 mil. euro +Gallas si Drogba.
Inter vrea sa transfere un atacant principali favoritzi fiind Luca Toni sau Ruud vNistelrooy.

BoboCosta
25th May 2006, 23:25
Cristiano frate nu mai citesc siteurile incepand de acum.....tot ce trebuie sa stiu aflu de la tine ;)

Ayrton
26th May 2006, 09:57
Fiorentina e foarte aproape de finalizarea transferurilor: Mario Alberto Santana de la Palermo si Aimo Diana de la Sampdoria.

Jerry20cm
26th May 2006, 10:19
Cristiano frate nu mai citesc siteurile incepand de acum.....tot ce trebuie sa stiu aflu de la tine ;)

Bobo orice pt. tine:D

Alte stiri:
Morientes a semnat pt. Valencia.
C.Zanetti a trecut vizita medicala cu brio si din sezonul viitor va juca la Juventus.
Rui Costa va juca la Benfica in sezonul viitor.
Roma se pare ca la inceputul saptamanii viitoare il va anunta oficial pe Cassetti.
si cam atat....:D
PS: Am citit aseara pe teletex la RAI UNO ca Inter s-ar fi inteles cu Fiorentina pt. transferul lui Toni..acum nu stiu cat de adevarata e informatia dar avand in vedere ca anul trecut tot pe TXT Rai UNo am citit cu o luna inainte de venirea lui Solari si a lui Samuel ma face sa cred.

Sergiu
26th May 2006, 20:10
Se pare ca Shevchenko va pleca din motive familiale cica. Deja au inceput negocierile cu Chelsea.

BoboCosta
26th May 2006, 20:55
Pai si pe siteul lui a aparut asta.Si el zice k plecarea lui de la milano e din cauza lui,dar nu specifica de ce :D

Al Dracu
26th May 2006, 21:59
€ foarte€ clar, nu tr€bui€ sa sp€cific€ d€ c€! :D

Sergiu
26th May 2006, 22:48
A nu cred ca banii erau de vina. Nu e Shevchenko tipu caruia sa-i pese asa mult se bani. Da cred ca sotia sau prietena ce are s-a cam saturat de Milano, e mai fain la Londra.

diablo20
26th May 2006, 22:50
ar tre' sa-l intrebe pe mutu, ca sa-i recomande anumite "chestii" :D

Al Dracu
26th May 2006, 23:07
Da, probabil nu banii! Poate ca nu i-ar fi placut cu Milanul in B la anul! :D

maldini
26th May 2006, 23:24
asa e dracule nasol cu Milanul in B de la anul si Juve in C1...plus 2 scudete dungate pierdute :drak: on topic Sheva pleaca nu ptr banii mafiotului jidano-rusnak al lui chelski ci ptr ca nevasta lui doreste sa traiasca la Londra iar el Sheva sa invete limba engleza :mda: Pacat ca la Sheva in familie hotaraste nevasta...Insa ce a cucerit in 7 ani de MILAN nu va reusi intr-o viata cu chelski...1 Champions League 1 Supercupa Europeana 1 scudeto 1 Cupa Italiei si Balonul de Aur ...Grazie Sheva /hello /hello

Al Dracu
26th May 2006, 23:34
iar el Sheva sa invete limba engleza

:happy Iesea mai ieftin daca isi lua un curs pe dvd-uri! :D Dar voi chiar mai puneti botul la vrajeala cu nevasta-sa? :drak: De-aia vad ca visati C1 pentru altii cind va paste exterminarea! :ok:

inter
26th May 2006, 23:35
http://www.datasport.it/foto/7462951_3609136_60.jpg

o amintire pt. verishori :drak:

Al Dracu
26th May 2006, 23:53
Numarul de pe spate ce e? Noul salariu de la Chelsea? :D

inter
26th May 2006, 23:55
:ok: doar stii ca viata la Londra e mai scumpa ....:rolleyes:

Zebrone
27th May 2006, 13:25
si mai prafoasa ca sa zic asa :D

Leo_
27th May 2006, 13:32
La Londra am auzit ca e vreme ploioasa...ploua mai ales cu bani, in zona Stamford Bridge...sau cel putin, asa am inteles de la meteo :D:D

Zebrone
27th May 2006, 13:34
am auzit ca e revarsare de ruble pe acolo :D

Leo_
27th May 2006, 13:37
si de bancnote unsuroase impregnate cu petrol si iz de afaceri in stil "rusesc" :D:D

Zebrone
27th May 2006, 13:40
cinstea si onestitatea guverneaza fotbalul de la infiintare pana in prezent :D

Leo_
27th May 2006, 13:42
Clar si concis, Zebrone...brava!! :D

Zebrone
27th May 2006, 13:43
multumesc, prima data cand m-am gandit la asta a fost anul trecut dupa roma-lazio. adica imediat ce m-am trezit din somnul in care ma aruncase meciul ala :D

Mario Di Lazi
27th May 2006, 17:32
multumesc, prima data cand m-am gandit la asta a fost anul trecut dupa roma-lazio. adica imediat ce m-am trezit din somnul in care ma aruncase meciul ala :D
Rau esti ba frate. Te uiti in gradina altora care au facut UN amarat de 0-0 pentru salvarea de la retrogradare a echipei AS Roma, in loc sa te uiti in gradina lu Juve care a facut blaturi pentru IL SCUDETO.
:rosu:

Sergiu
27th May 2006, 17:49
Rau esti ba frate. Te uiti in gradina altora care au facut UN amarat de 0-0 pentru salvarea de la retrogradare a echipei AS Roma, in loc sa te uiti in gradina lu Juve care a facut blaturi pentru IL SCUDETO.
:rosu:
Daca tot accentuezi scrie corect "Lo Scudetto".

Leo_
27th May 2006, 17:52
MLDS, ma jur ca pentru IL SCUDETO nu ne-am batut niciodata...i-am lasat pe altii :D:D
Intr-adevar, Zebrone a fost foarte rautacios, mai ales ca meciul decare pomenea el s-a "jucat" pentru salvarea de la retrogradare a lui lazio :D:D

Mario Di Lazi
27th May 2006, 18:01
MLDS, ma jur ca pentru IL SCUDETO nu ne-am batut niciodata...i-am lasat pe altii :D:D
Intr-adevar, Zebrone a fost foarte rautacios, mai ales ca meciul decare pomenea el s-a "jucat" pentru salvarea de la retrogradare a lui lazio :D:D
Ma indoiesc ca TU ai dreptate. Mai priveste pe clasamentul din acel sezon.
Cat despre greseala mea : Am vrut sa zic IL CALCIO LO SCUDETO.
Ca ma corectezi tu, merci, dar lu ala din fata ta , "suchera mio catzo".

Sergiu
27th May 2006, 18:09
Ma indoiesc ca TU ai dreptate. Mai priveste pe clasamentul din acel sezon.
Cat despre greseala mea : Am vrut sa zic IL CALCIO LO SCUDETO.
Ca ma corectezi tu, merci, dar lu ala din fata ta , "suchera mio catzo".

"suchera mio catzo"? :o: Daca vroiai sa-mi areti ca stii italiana puteai sa o zici macar corect.

Da hai sa terminam discutia ca n-are legatura cu transferurile.

Mario Di Lazi
27th May 2006, 18:14
"suchera mio catzo"? :o: Daca vroiai sa-mi areti ca stii italiana puteai sa o zici macar corect.
Da hai sa terminam discutia ca n-are legatura cu transferurile.
Eu am zis ce sa-mi faci nu sa-mi scri corect ...
:kiss:
Vad ca tu nu sti sa scri in limba romana, eu macar nu stiu limba italiana.

Sergiu
27th May 2006, 18:17
Eu am zis ce sa-mi faci nu sa-mi scri corect ...
:kiss:
Vad ca tu nu sti sa scri in limba romana, eu macar nu stiu limba italiana.

"sa scri" ce sa zic.

Mario Di Lazi
27th May 2006, 18:24
Ce sa-mi zici ? Daca ti-a placut.
__________________________
Patronul echipei Treviso a declarat ca nici un jucator nu este de vanzare.
Daca tot este in prim plan echipa din Torino sa vedem ce vrea de la acest CALCIO MERCATO :
ACQUISTI : Marchionni (c, Parma), C. Zanetti (c, Inter), Miccoli (fine prestito, a, Benfica), Iuliano (fine prestito, d, Maiorca), Tudor (fine prestito, d, Siena), Legrottaglie (fine prestito, d, Siena), Volpato (fine prestito, a, Siena), Palladino (fine prestito, a, Livorno), Kapo (fine prestito, c, Monaco), Piccolo (fine prestito, d, Lazio), Aronica (fine prestito, d, Messina), Guzman (fine prestito, a, Siena), Mirante (fine prestito, p, Siena), Zanchi (fine prestito, d, Messina),
CESSIONI : Pessotto (scadenza di contratto), Abbiati (p., fine prestito, Milan)
OBIETTIVI -

diablo20
27th May 2006, 19:06
MLDS, noi chiar dc am juca numai cu astia enumerati de tine si tot v-am bate :D:D

Mario Di Lazi
27th May 2006, 19:21
MLDS, noi chiar dc am juca numai cu astia enumerati de tine si tot v-am bate :D:D
Bai ariciule, NU UITA ca viata este ca o roata. Acum esti sus, maine in Serie B. Nu te mai umfla in pene atat.
:no:

diablo20
27th May 2006, 19:59
diferenta dintre noi si voi este aceea ca dc mergem in B, noi vom promova pe cand voi acolo ramaneti, asta dc nu umblati cu smecherii ca pana amu' :D:D

Zebrone
29th May 2006, 09:30
ma copii nu va mai certati. in 3 saptamani o sa stim cine pica, daca pica si de ce si fiecare o sa poata plange pe limba lui atunci.

Jerry20cm
29th May 2006, 11:58
Inter a oferit 15 mil. euro pe Toni.
Palermo l-ar fi achizitionat pe Simplicio pt. 5 mil. euro.
Milan e interesat de vNistelrooy.

Mario Di Lazi
29th May 2006, 12:40
Posibile transferuri :
Vincenzo Iaquinta de la Udinese la Roma
Erjon Bogdani de la Siena la Udinese
Simone Pepe de la Palermo la Siena
Jeda de la Crotone la Messina
Patrick Vieira de la Juventus in Anglia (nu spune la ce echipa, in caz de retrogradare pt Juve)
Mateja Kezman de la Atl. Madrid la Fiorentina (daca pleaca Toni de la Fiorentina)
Cristiano Lucarelli de la Livorno la Benfica Lisabona
Sammarco (Palermo) la schimb cu Cesar Prates (Livorno)
Stephen Makinwa de la Palermo la Lazio
Franco Semioli de la Chievo la Roma

Mario Di Lazi
29th May 2006, 13:43
Mourad Meghni (fostul jucator de la Bologna) de la Sochaux la Hannover (dar nu exclude posibilitatea de a se intoarce in Italia)
Mirko Vucinic de la Lecce la Roma
Mario Alberto Santana de la Palermo la Fiorentina
Denis Godeas de la Palermo la Chievo
Marius Stankevicius de la Brescia la Napoli
Fabio Simplicio de la Parma la Palermo
Pisano de la Sampdoria la Palermo
Canini de la Cagliari la Palermo
Andrea Parola de la Ascoli la Sampdoria

Zebrone
29th May 2006, 15:06
zanetti de la inter la juve si marchionni de la parma a juve. zanetti a si sustinut vizita medicala, iar marchionni este asteptat si el la torino.

Jerry20cm
29th May 2006, 15:09
da si maxwell(ajax),maicon(monaco) si dacourt(roma) la Inter :P

Zebrone
29th May 2006, 16:54
bine, nu e ca si cum nu ma asteptam ca inter sa transfere o echipa intreaga in intersezon :P

Jerry20cm
29th May 2006, 17:10
stai ca e doar inceputul :D :D :D

Aaa si bineinteles cum Ze Roberto a ramas liber de contract Inter e interesata de el...

Mario Di Lazi
29th May 2006, 20:03
Sol Campbell de la Arsenal Londra la Milan, Inter, Fulham, Newcastle sau Fenerbahce
Marco Materazzi (Inter) sau Matteo Ferrari (Everton) sunt doriti la Valencia de Carboni
Ernesto Javier Chevanton de la Monaco la Palermo
Maurizio Domizzi de la ? la Napoli

bunoaka
29th May 2006, 21:51
ce fac macaronarii astia, cand dracu anunta daca batrana doamna isi ia locul unde merita, adica in serie b. in cazul asta o sa avem o inflatie de fotbalisti , chiar ma gandesc daca pica si milan, lazio si fiorentina unde vor merge jucatorii cei mai valorosi.

Mario Di Lazi
29th May 2006, 22:09
O sa mearga la munca (la sapa) cu tot cu tine. Ce zici te bagi la un rand pana sub nucul ala ?

Mario Di Lazi
30th May 2006, 12:19
Vincenzo Montella de la Roma la Empoli
Kakà de la Milan la Real Madrid

Jerry20cm
30th May 2006, 12:27
Aia cu Kaka e aberanta rau....bineinteles apropiindu-se cat mai mult de data alegerilor fiecare candidat la fuctia de presedinte a lui Real se lauda ca va aduce: cine stie ce jucator,cien stie ce antrenor etc.
In al doilea rand Milan probabil il va da pe Shevchenko si nu cred ca va mai renunta la inca un jucator exponential...doar in cazul in care nu-i vedem prin B la anul atunci totul luand o alta intorsatura:D

Mario Di Lazi
30th May 2006, 16:48
Aia cu Kaka e aberanta rau....
Eu sper ca te referi la informatie. Este preluata de pe calciomercato.it
Alt posibil transfer :
Zacardo si Barzagli de la Palermo la Fiorentina

Jerry20cm
30th May 2006, 16:52
MLDS....Nu stiu e vreo deosebire? :happy :happy :happy


Palermo se pare ca-si vor vinde toata echipa in vara asta....s-o fi intalnit Zamparini cu Moratti si o fi luat cateva sfaturi despre cum se procedeaza in perioada de mercato:D :D :D

Se pare ca odata cu Simplicio l-ar fi luat si pe Bresciano...Zamparini declarand ca amandoi sunt 100% jucatori lui Palermo din sezonul viitor.

Mario Di Lazi
30th May 2006, 20:56
Nicklas Bendtner de la Arsenal Londra la Livorno
Nicola Amoruso de la ? la Reggina

Al Dracu
30th May 2006, 21:53
Nicola Amoruso de la ? la Reggina
Nicola Amoruso de la Procuratura din Napoli inapoi la Reggina! :D

Mario Di Lazi
31st May 2006, 12:30
Parma: Couto fino al 2007
PARMA - Il Parma ha reso noto di aver prolungato il contratto con il difensore 37enne, Fernando Couto, fino al 2007. Ex Barcellona e Lazio, Couto è tornato al Parma all'inizio della scorsa stagione.

Eu refuz sa mai postez posibilele transferuri de pe calciomercato.ro pentru ca s-au prostit rau de tot. Auzi una tare :
Raul G. de la Real Madrid la Roma.

Jerry20cm
1st June 2006, 14:08
Barcelona e interesata de Crespo.
Inter e foarte aproape de transferul lui Bonera.
Vucinic e pe lista lui Roma de transferuri.
Dupa Shevchenko,Kalou si Ballack se pare ca urmatorul pa lista lui Chelsea e R.Carlos.

Si eu refuz sa mai postez de pe calciomercato.ro deoarece nu am mai gasit site-ul acesta:D :D :D

Leo_
2nd June 2006, 14:26
S-a desfiintat calciomercato.com? mare pierdere...noi nu mai radem? :D:D

Jerry20cm
2nd June 2006, 14:39
S-a desfiintat calciomercato.com? mare pierdere...noi nu mai radem? :D:D

calciomercato.com nu....da calciomercato.ro da:D ...se pare ca l-au enervat pe MLDS:D.
Alte zvonuri::D
Inter e interesata de Moretti(Valencia).
Se prefigureaza un schimb Mancini(Roma)-Pizarro(Inter).
Gourcuff(Rennes) e f.aproape de un transfer la Milan.

Zebrone
2nd June 2006, 14:56
si trenul e foarte aproape de a intra in gara strehaia :D :D

Mario Di Lazi
5th June 2006, 16:54
Chivu: "Voglio la Roma"
ROMA - Cristian Chivu rassicura i tifosi della Roma sul mercato: `Io non vedo l`ora di tornare all`Olimpico in giallorosso`. Il difensore rumeno, al momento in ritiro in Patria per un`attivita` benefica, respinge le voci di mercato: `Non leggo i giornali da mesi e non bisognerebbe farlo - ha dichiarato a Radio Centro Suono Sport - Stiamo parlando di un rinnovo del contratto e io sono fiducioso: ho proposte solo dalla Roma.

Jerry20cm
8th June 2006, 12:17
Dida nu-si va renova contractul cu Milan...posibile destinatii Villareal sau Deportivo.
Roma foarte aproape de a-l achizitiona pe Vucinic.
Inter la cerut pe Riquelme in schimbul lui Materazzi(bineinteles plus o suma de bani din partea Interului).
Lazzio in continuare ,,dupa'' Makinwa si Terlizzi.

Ayrton
8th June 2006, 15:24
inca un argentinian la Inter??? :o: ... parca mai e unul la Iasi, Gavatorta... nu-l anunta nimeni pe Moratti? :D

Jerry20cm
8th June 2006, 15:55
mai conteaza, sa fie acolo macar la mercato sa fim campioni dak in alta parte nu:D

maldini
9th June 2006, 00:44
De Kaka am auzit si eu ca ar ajunge la Barca, la schimb cu Ronaldinho :drak:


corect...pana atunci insa vine Adriano de la verisori la noi pe un sac cu vreo 30 de lamai :drak:

BoboCosta
9th June 2006, 01:19
Recoba To Juve?

The Uruguay forward might be a target for the Bianconeri in case of Serie B.

Ads by Google

Jesus and the World Cup
Find lasting peace in Jesus
No matter who wins the World Cup
www.JesusAndTheWorldCup.com

USA World Cup Gifts
Wear Your Pride. Get Your Team
Gear Here. T-Shirts, Hats & More!
www.CafePress.com

Free Online RPG
Fight monsters with magic or might.
100?s of weapons, armors, and pets.
www.BattleOn.com
Up till a few months back, the rumour of Alvaro Recoba to Juventus would have been dismissed straight away, but now that Walter Novellino, a big fan of 'El Chino', could end up replacing Fabio Capello at the helm of the Bianconeri, the possibility of this transfer occurring is quite high.

Juventus are trying to re-build the team ahead of next season which with all probability will be in Serie B, and Recoba might be the perfect name to re-launch the squad with.

In the meantime, Inter are trying to beat Real Madrid's challenge for Emerson and the Nerazzurri are expected to accelerate the negotiations in order to sign up the Brazilian as soon as possible.

Zebrone
9th June 2006, 09:24
Juve Primavera a castigat campionatul invingand fiorentina in finala cu 2-0. Dupa 12 ani, din noi campioni! Brava ragazzi :D

Leo_
9th June 2006, 10:01
In privinta Milanului, lucrurile s-au lamurit! Sunt curati!
Se pare ca galliani i-a strans pe jucatori ca closca pe pui in jurul ei si le-a jurat cu mana pe rolex, pardon, pe biblie, ca Milanul e curata si neimplicata in scandal. Jucatorii au rasuflat usurati, la fel si Ancelotu care se temea de trecutul sau juventin :D:D

BoboCosta
9th June 2006, 10:01
Si primu vostru titlu corect :evil:

Leo_
9th June 2006, 10:04
Si primu vostru titlu...
...dupa 50 de ani de suferinta" am sa va zic eu prin 2039, la batranete :drak:

NORGEMAN
9th June 2006, 11:38
Pana la urma mai retrogradeaza Juventus in Serie C:D???

inter
9th June 2006, 12:05
van der meyde spune ca accepta provocarea de a juca la voi daca ajungeti in B ... e ca si transferat ... adevaratele caractere asa se vad :P

Leo_
9th June 2006, 12:10
Pana la urma mai retrogradeaza Juventus in Serie C:D???
imediat ce Milanul se va desfiinta si Interul va castiga scudetto :drak:

Zebrone
10th June 2006, 11:28
de bre intere, de la voii unii vor sa fuga, la noi altii vor sa vina. chestie de organizare :D

Al Dracu
10th June 2006, 14:28
van der meyde spune ca accepta provocarea de a juca la voi daca ajungeti in B ... e ca si transferat ... adevaratele caractere asa se vad :P
Daca ar juca precum Cannavaro i-as transfera pe toti interistii doritori! :D

Mario Di Lazi
11th June 2006, 09:54
In Finala Barajului de promovare (meciul tur) Mantova - Torino 4-2

inter
11th June 2006, 22:34
Vieri la Samp .... :P

Jerry20cm
12th June 2006, 10:29
http://www.calciomercato.com/index.php?c=23&a=6744

Si se pare ca incredibilul nu e asa incredibil :D
Oricum dak suma de transfer se ridica la mai mult de 20 mil. euro iar ne-am luat tzeapa:mda:

Jerry20cm
12th June 2006, 10:32
Pe 15 iunie se va da verdictul ??? :D

Zebrone
12th June 2006, 10:53
pe 26 eventual

Jerry20cm
12th June 2006, 11:13
Si cam ce se mai aude?

Ayrton
12th June 2006, 17:41
TORINO - i primi rinforzi,spunta Adailton
Molto più di un'idea quella che porta il brasiliano Adailton vicino alla maglia granata. Mudingayi, De Ascentis e forse Codrea dovrebbero essere insieme all'attaccante del Verona primi acquisti del Toro. I primi tre ritornerebbero all'ombra della Mole dopo diversi prestiti non "riusciti", mentre Adailton sarebbe il partner ideale per il bomber Abbruscato.

Mario Di Lazi
12th June 2006, 18:52
Torino in Serie A ; 3-1 cu Mantova. Golul al 2 lea a fost marcat de ex-lazialul Muzzi.

Zebrone
12th June 2006, 21:01
Palermo l-a transferat pe Simplicio de la Parma.

diablo20
12th June 2006, 21:04
de la ora 22.00 ro debuteaza italia la CM
echipa probabila: Buffon; Zaccardo, Nesta, Cannavaro, Grosso; Perrotta, Pirlo, De Rossi; Totti; Toni, Gilardino

P.S. FORZA azzuri :ok: /OLE/

diablo20
12th June 2006, 21:06
numai de bine pt noi :drak:, in rest......:D:D

Al Dracu
12th June 2006, 21:18
Totti? :happy Pronostic Italia-Ghana 1-2!

BoboCosta
13th June 2006, 00:20
Italia-Ghana 2-0 (Pirlo si Iaquinta)....debut bun al squadrei!!!

Leo_
13th June 2006, 00:22
Totti? :happy Pronostic Italia-Ghana 1-2!
pesimistule!! :yeah: 2-0

newyorker31
13th June 2006, 00:23
Italia joaca la titlu.
Australia? Cineva? Poate Australia ar fi surpriza Mondialului!!!!
Ar fi sfarsitul lumii!!!!

Ayrton
13th June 2006, 11:01
Milan: si avvicina l'acquisto di Suazo
Si avvicina l'acquisto di David Suazo: entro mercoledì, infatti, è previsto l'appuntamento che può essere decisivo. Il direttore generale del Milan Ariedo Braida si troverà con i dirigenti sardi per proseguire e portare a termine la trattativa per l'arrivo dell'honduregno.

Ayrton
13th June 2006, 11:05
hai sa nu divagam... AlDracu, sterge si tu cele 4 posturi de mai sus te rog.

Mie mi-au placut milanezii mei Nesta si Pirlo! :D In schimb Gilardino cam depasit de joc... zici ca se credea in Liga Campionilor si fugea de minge... mai bine sa joace vulpoiul Inzaghi! :ok:

Zebrone
13th June 2006, 11:12
baieti dati o mana de ajutor unei initiative laudabile, strangerea de semnaturi pentru o scrisoare deschisa adresata lui borelli. nu se cere in ea decat justitie egala pentru toti. bagati mare, e simplu de semnat nu va ia mai mult de 1 minut.

http://www.calciopoli.tk/

BoboCosta
13th June 2006, 12:17
Borelli fiind....

Zebrone
13th June 2006, 13:49
vrei sa sustii cauza noastra? daca intrebi din alte motive deschide si tu un ziar :)

Leo_
13th June 2006, 13:55
Bobocosta, voteaza si iti spun si cine e Borelli :D
Votasi? ok...Borelli este (sau se crede) noul Corrado Cattani al Italiei...si va sfarsi in consecinta...:D:D

Al Dracu
13th June 2006, 14:26
pesimistule!! :yeah: 2-0
Nu atit pesimist cit superstitios! :drak: Mi-am atins globurile de 10 ori dupa ce am postat! :D
Adevarul e ca Italia nu prea m-a convins. Daca ghanezii aveau mai mult tupeu puteau sa le strice seara. Din pacate se pare ca Er Lama va juca in continuare chiar daca ar fi mai util pe banca de rezerve!

Al Dracu
13th June 2006, 14:30
Pentru modernizarea stadionului, Juventus se afla in tratative si cu Siemens. Dupa tot scandalul cu telefoanele numele de Siemens Arena ar fi cit se poate de potrivit! :D

P.S. Zeman ar putea pleca in Franta la Marseille! O veste trista! Ce viata ar mai fi in fotbalul italian fara succesele lui? :D Pacat si pentru Marseille, nu merita sa joace in B din 2007!

inter
13th June 2006, 15:48
alea cu Inter? :D:D

Elphax
13th June 2006, 15:54
Pana la urma se pare ca Totti este ok, nu?

Zebrone
13th June 2006, 16:07
vere fii mai explicit, ca lumea nu pricepe: Siemens Arena ar putea fi numele pentru jocurile de Champions League. in rest, se va numi Juventus Arena (che bello! :D ). si atata timp cat nu se cheama Siemens Mobile Arena sau Nokia Connecting People Arena nu e asa de rau :D :D

cat despre zeman, numai de bine sa auzim din franta :D:D oricum visul meu cel mare, zeman antrenor la meravigliosi, inperd sau toro pare ca nu se va realiza :D

Al Dracu
13th June 2006, 16:09
@Inter: nu alea ca aduc ghinion! :D

@elphax: din pacate da!

miril
13th June 2006, 16:35
Lasa ca nici Del Piro nu pare in forma. Daca Gilardino dadea gol la pasa lui Totti...vorbeam acum de altceva. Prima repriza a fost excelent jucata de azzuri, a doua am jucat...italieneste. Daca evitam Brzilia in optimi putem merge departe de tot(ti), adica sa disputam finala si s-o..., de ce nu, castigam.

inter
13th June 2006, 17:17
Serie B arena..... asta e ce-a mai adevarata:D:D
pfoai .. ce nume de cod pe acia, nici in "codul lui davinci" nu vezi asa ceva... sau acu lucrezi la urmare: "codul lui zebrone" ? :D:D


ps. ce baiat de caracter e Meani ala ..... asta si-a dat si sufletul pt. verishori , mai rar asa conducatori...:P

Zebrone
13th June 2006, 17:59
intere, mistourile tale ma lasa rece, tinand cont de sursa lor. serie B? posibil. asta insa nu va face campioni, ci ramaneti aceeasi plangareti cu la fel de multa coloana vertebrala ca un melc. :ok:
cat despre meani, fester, bastardo si restul gastii nebune de imaculati doar un cuvant: vaff...! :D

Al Dracu
13th June 2006, 21:34
Intr-adevar, Del Piero ar fi trebuit sa arate toata clasa de care e in stare intrind in minutul 85. Bine ca nu l-a bagat in prelungiri!

diablo20
13th June 2006, 21:47
miril, stai sa vezi tu ce-i sparge del piero pe americani :D:D

Mario Di Lazi
13th June 2006, 21:48
Lippi asta il baga pe Totti care a stat cateva luni bune. Totti a impresionat (in afara de tunsoarea de vara prezentata la acest CM) , repet Totti a impresionat cu .......................
NIMIC

diablo20
13th June 2006, 22:28
Adevarul e ca Italia nu prea m-a convins. Daca ghanezii aveau mai mult tupeu puteau sa le strice seara. Din pacate se pare ca Er Lama va juca in continuare chiar daca ar fi mai util pe banca de rezerve!

pe mine m-a impresionat pirlo, perotta , si chiar totti, care a jucat destul de bine.in schimb de rossi a jucat slab de tot. eu raman la parearea ca, lippi a riscat mult in repriza secunda cand l-abagat pe iaquinta in locul lui gilardino. cred ca atunci tre sa-l bage pe del piero deoarece erau gauri mari in apararea ganeza si putea profita fie prin pase, fie prin patrunderi.spun asa deoarece dc arbitru dadea un penalty la una din cele 2 faze era fff greu pt italieni samai castige, dar de data asta i-a iesit lui lippi, insa vom vedea de cate ori merge ulciorul la apa :D:D

P.S. drace, e adevarat ce se spune ca del piero ar fi avut un schimb de vorbe mai aprins cu lippi?

Zebrone
14th June 2006, 11:46
:ok:

http://today.reuters.it/news/newsArticle.aspx?type=businessNews&storyID=2006-06-14T074558Z_01_POL427783_RTRIDST_0_OITBS-SP-JUVENTUS-SPONSOR.XML

inter
14th June 2006, 13:38
buna chestia... eu iti zic nu-ti face iluzii ... deja s-a hotarat ... fiti fericiti ca nu e Serie C :drak:

bah da rau ajunsasi .... chiar ma distra sutejum ala aseara :D:D

Zebrone
14th June 2006, 14:13
nu imi fac iluzii, dar nici nu am de gand sa disper daca nu e cazul. deocamdata sunt doar povesti si ipoteze ziaristice.
suge ala? mai prost decat permite legea :D si daca tu zici ca am ajuns rau ca nu las toti incuiatii sa imi injure echipa, i can live with that :ok:

Al Dracu
14th June 2006, 14:23
La antrenamentul de ieri Del Piero s-a enervat pentru ca i se reprosau greselile facute. In timp ce pentru aceleasi greseli altul era trecut cu vederea! :ok:

inter
14th June 2006, 14:31
oooooooo mare boier revenisi?

cand o punem .. ca am la cuburi de n-ai aer :D:D tu vii cu whiskyul :D si cu globuletele :P

Zebrone
14th June 2006, 16:09
iata noul Consiliu de Administratie al lui Juve:

Giovanni Cobolli Gigli- presedinte
Jean Claude Blanc- administrator delegat
Marco Tardelli, Camillo Venesio, Stefano Bertola, Gian Paolo Montali, Luigi Chiappero,Riccardo Montanaro, Marzio Saa', Carlo Sant' Albano- membrii
Franzo Granzo Steven, Giampiero Boniperti- presedinti de onoare

Sa fie intr-un ceas bun!

inter
14th June 2006, 16:38
si pt. Zebrone si leo .. 2 adevarati fani le fac o surpriza .... un mic cadou pt. viitorul sezon ... il merita cu desavarsire :drak:

http://www.corriere.it/gallery/Sport/2006/05_Maggio/moggi/13/18.jpg

/hello /hello

Zebrone
14th June 2006, 18:50
mersi mult, ca de obicei te doare de noi. apreciem gestul, e in ton cu altruismul de care si echipa ta de suflet a dat dovada in ultimii 20 de ani necastigand nimic. la mai mare :yeah: si o amintire de dragul vremurilor pe care unii naivi le cred apuse :drak:

http://img147.imageshack.us/img147/219/20050520041413282wm9io.jpg

Al Dracu
15th June 2006, 15:13
Ce generos esti boiere! :D Unde mai gasesc eu pe cineva sa puna cuburile? :drak: Forza ai nostri! Calare pe americani, pe mama lor! :yeah:

inter
15th June 2006, 16:14
Grazie all'attento lavoro di Leonardo, uomo del Milan inviato nel ritiro del Brasile, la società rossonera ha avuto conferma che il Real Madrid, attraverso Predrag Mijatovic, emissario del possibile futuro presidente del Real, Calderon, ha preso contatti con Kakà che il candidato alla presidenza vuole portare a Madrid insieme a Fabio Capello.

Per questo motivo nei prossimi giorni partirà da parte del Milan una denuncia alla Fifa per il comportamento scorretto del club spagnolo.

Nei piani madridisti, Kakà dovrebbe essere il nuovo Zidane ed è probabile che l'offerta sia non lontanissima a quella fatta ai tempi per l'allora bianconero, con il Real pronto a sborsare una cifra intorno ai 60 milioni di euro.

Ayrtoane ... miroase a praf de pusca :D

Jerry20cm
15th June 2006, 16:23
Blasi la Fiorentina pt. 4.5 mil. euro !!!
Vieri a semnat pt. Sampdoria un contract pe 1 sezon si va castiga 850 mii euro !!!

Mario Di Lazi
15th June 2006, 19:26
Tutti in ritiro in Austria...
(mercoledì 14 giugno 2006 17.52)
La Lazio ha scelto come sede del prossimo ritiro estivo la località di Bad Taztmannsdorf in Austria. Bad Taztmannsdorf è situata nel cuore della Stiria e del suo Burgerland. Un incantevole angolo d'Austria che si proietta come un cuneo verdissimo fra le vicine Ungheria, Slovenia e Croazia. Il Burgerland è convenientemente collocato fra Graz (80 km), e Vienna (120) entrambe collegate da autostrade. Questa a parte dell'Austria è nota per le sue acque termali, il verde attrezzato,gli innumerevoli impianti sportivi, i mille percorsi attrezzati fra i boschi, i campi da golf e da ultimo, non certo per importanza, per l'assoluta assenza di qualsiasi tipo d'inquinamento magnificata da distese immense di parchi e boschi incontaminati. E' anche per questo che la Stiria è così popolare fra le squadre di calcio professionistiche. Ai visitatori si offrono molte attrattive turistiche e possibilità di escursioni. L'area è dotata di una ricettività di oltre 2.500 posti letto. Ultima curiosità: il Burgerland è la patria delle mongolfiere.

Mario Di Lazi
15th June 2006, 19:27
Real Madrid, primi contatti con Kakà
MADRID (Spagna) – Il Real Madrid tenta il grande colpo, strappando il fantasista brasiliano Kakà al Milan. Grazie all'attento lavoro dell’ex rossonero Leonardo, uomo del Milan inviato nel ritiro del Brasile, la società di Berlusconi ha avuto la notizia che il Real attraverso Predrag Mijatovic, emissario del possibile futuro presidente Calderon, ha preso contatti con Kakà. Per questo motivo il Milan nei prossimi giorni farà partire una denuncia alla Fifa per il comportamento scorretto del club spagnolo. Nello scacchiere del Real Madrid, Kakà dovrebbe essere il nuovo regista al posto del francese Zidane.

inter
15th June 2006, 22:46
MLDS ia " 2 poze " :D ,s-ar putea sa le stii ..

http://img117.imageshack.us/img117/7580/94vd1ke.jpg

http://www.laziochatters.it/derby3.jpg

/hello

diablo20
15th June 2006, 22:55
Vieri a semnat pt. Sampdoria un contract pe 1 sezon si va castiga 850 mii euro !!!
doar 850 ???:o: :o: nu-mi vine sa cred...o fi patit bobo ceva :D :D

Zebrone
16th June 2006, 09:38
850 da doria, restul pana la 7 milioane ii ia de la moratti :D

Ayrton
16th June 2006, 09:52
"Pusti, pistoale, pumnale si chiar si tunuri: la lupta vitejii mei!!!" :D
zise Berlusconi catre Galliani si Leonardo!

Ayrton
16th June 2006, 09:57
e chiar nesimtit Boloni! Cum de nu l-a pastrat pe Vieri??? Nu stie ca e un fel de mascota si un castigator de trofee pe banda rulanta??? :D

inter
16th June 2006, 12:19
20 de milioane + Potenza = Luca Toni ... facu treaba Moratti :D

inter
16th June 2006, 13:05
"Fiducia alla nuova Juve; Boom in borsa, Sky conferma il contratto, Platini approva le scelte e consiglia Deschamps"

:o: ce stire ...:drak: -ule vreau si eu niste actiuni , sa-l detronez pe Gates :happy :happy

ps. pt. neavizati ... stirea de mai sus este pusa in cel mai "competent" ziar de sport din Italia .. pe numele sau TuttoJuve :ok:

inter
16th June 2006, 13:11
850 da doria, restul pana la 7 milioane ii ia de la moratti :D

s-a inchis cu Bobo .... au cazut la pace de 1 an ... te credeam mai informat :D:D

Ayrton
16th June 2006, 13:29
Ze Roberto (liber de contract, ex-Bayern) aproape de a semna cu AC Milan.
Tomaso Rochi pleaca de la Lazio la Palermo, la laziali urmand sa fie inlocuit de un alt italian care a jucat pana acum la Monaco: Marco Di Vaio.

Jerry20cm
16th June 2006, 14:49
[QUOTE=Ayrton;687027]Ze Roberto (liber de contract, ex-Bayern) aproape de a semna cu AC Milan.QUOTE]


Observ ca iar intinereste Milan echipa:drak:

Zebrone
16th June 2006, 15:08
pentru cei care vorbesc ca sa se auda stirea asta e peste tot. plimba ursul ambrozie :D ca ai niste trofee de pierdut anul asta :D

Mario Di Lazi
16th June 2006, 22:46
Lazio: via Rocchi, torna Di Vaio ?
ROMA - In attesa di conoscere il proprio futuro la Lazio si muove sul mercato: la formazione biancoceleste è infatti fortemente interessata a Marco Di Vaio, 30 anni, romano e lanciato proprio dalla Lazio nel 1994-95. L'attaccante, che negli ultimi 6 mesi ha giocato nel Monaco, è di proprietà del Valencia che lo ha messo in vendita per 3 milioni di euro. La società spagnola è peraltro pronta ad agevolare la trattativa.
Con Di Vaio in arrivo sempre possibile la partenza di Tommaso Rocchi dalla Lazio. L'ex attaccante dell'Empoli è corteggiato dal Palermo con il presidente siciliano Zamparini che ha messo sul piatto della bilancia Terlizzi e Makinwa.

Lazio: sfumano gli obiettivi. Dubbio Di Canio
ROMA - Il tecnico laziale Delio Rossi inizia preoccuparsi: sfumato Castellini, resta incerto il futuro di Pandev e Di Canio. Castellini ha firmato con il Bologna, e anche altri due giocatori fondamentali per la difesa della Lazio del futuro, potrebbero non arrivare nella Capitale: si tratta di Cribari e Terlizzi. Per il primo la Lazio deve evitare di andare alle buste con l'Udinese, e guardarsi dalle offerte del Napoli direttamente al giocatore.
Per quanto riguarda Pandev, giocatore che Delio Rossi non vuole assolutamente perdere, ancora una volta la scadenza si avvicina: il 20 giugno non ci sarà più tempo per definire le comproprietà. Ultimo problema sul piatto, almeno a livello tattico e di formazione è quello della bandiera della squadra: Di Canio. Quale sarà il suo futuro è ancora incerto, e allenatore e giocatore vogliono rassicurazioni.
______________________
Inter ... merci pt poze.

Mario Di Lazi
16th June 2006, 22:50
Ze Roberto o sa-l inlocuiasca probabil pe Serginho. Adica rezerva pe postul de mijlocas stanga. Serginho mai joaca si fundas stanga, iar Ze Roberto mai joaca si mijlocas dreapta.

Al Dracu
16th June 2006, 23:01
Nu vad care e marea smecherie cu bursa. Era foarte normal sa creasca (cu 18% printre altele). De la inceputul scandalului actiunile Juve au crescut de la 0,97 la 1,37.

Iar Tuttosport este ziar in majoritate torinist dar ca sa aiba cititori zice si de Juve! :D De fapt e deajuns sa privesti culoarea siglei si te prinzi! :ok:

inter
16th June 2006, 23:05
30 de mil. dau verishorii pt. Torres ... , suma care poate fi crescuta usor...

Mario Di Lazi
16th June 2006, 23:21
Intere ... scump domne scump. 10 EURO ?

Leo_
16th June 2006, 23:32
Iar Tuttosport este ziar in majoritate torinist dar ca sa aiba cititori zice si de Juve! :D De fapt e deajuns sa privesti culoarea siglei si te prinzi! :ok:
Adevarule e ca scriu aia niste articole despre toro de zici ca le ridica statuie din confetti :D ziar de casa juventin domne, ce mai...

inter
16th June 2006, 23:37
Intere ... scump domne scump. 10 EURO ?

centi:drak:

Mario Di Lazi
16th June 2006, 23:49
De Kaka am auzit si eu ca ar ajunge la Barca, la schimb cu Ronaldinho :drak:
Pai daca pleaca Ronaldinho de la Barcelona, cei 100.000 si ceva de spectatori o sa-l manace pe presedinte cu fulgi cu tot.
:D

HIV
17th June 2006, 19:01
2-0 la Monza...se pare ca Genoa va juca in B :D

inter
17th June 2006, 21:42
de cand astepta Apparte confruntarea cu dungatii :D:D

Al Dracu
17th June 2006, 22:45
De Rossi rosu si afara, Totti afara! Acum pot sa incep sa tin intr-adevar cu Italia! :D

Ce ti-e cu ziaristii astia de doi lei vechi! Pentru o ratare la europenele din 2000 l-au mincat de viu pe Del Piero ani de zile! Totti rosu in 2002, imitatia lamei si 3 meciuri suspendare in 2004, De Rossi rosu azi! Nu o sa vedeti pe nimeni criticindu-i! :mda:

inter
17th June 2006, 22:51
pe mine mah ....:ok: un distrus rossi ala ... totti inexistent , zaccardo si zambrotta pe rol de manechine ... lippi asta a inebunit!

Al Dracu
17th June 2006, 22:57
Pai daca echipa o face Guido Rossi! Si mai vorbeau de Moggi! :D

Intr-un meci unde Camoranesi i-ar fi invirtit pe americani si pe stinga si pe dreapta trebuie sa se gaseasca loc pentru Perotta si De Rossi, doi invizibili. Intr-un meci in care a fost iar clar ca Totti e total pe alaturi cu fenomenul cred ca e nevoie de Del Piero. Daca intra pasarica le inteapa una! :ok:

Spuneau bine americanii ca o sa fie razboi! :D Trei rosii pina acum!

Min. 54 intra pasaricaaaaaaaaaa! Pe ei pe mama lor! :drak:

inter
17th June 2006, 23:13
Rossi ai? da arbitrul cine-l delega? :P

asta cand face schimbarile ? in min.90?

Al Dracu
17th June 2006, 23:20
La meciul asta cred ca arbitrul l-a delegat Bin Laden! Va semnala sfirsitul prin trei detonari! :D

Al Dracu
17th June 2006, 23:54
Si uite asa Lippi face schimbare post pe post (Iaquinta-Toni) in loc sa joace cu Camoranesi. Treburi de oameni nebuni! Grupa Italiei cea mai echilibrata din turneu.
De Rossi titular pe viata! :D

barcafan
17th June 2006, 23:58
1-1,un scor bun pentru italieni

inter
18th June 2006, 00:01
de cand erau mici copii visau sa smulga un egal americii .... vai de mama lor!

diablo20
18th June 2006, 00:06
e depasit tare lippi asta. deamu' dc iaquinta a bagat un gol il baga pe viata. era clar ca trebuia bagat camo!!!

P.S. n-am sa inteleg nicidata pe antrenori si pe jucatori care dc au un om in plus incarca mereu cu patrunderi siviteza, cand mult mult mai usor ar fi cu un joc de pase din prima, dar asta e parca vad ca iar marg acasa italienii :D

inter
18th June 2006, 00:06
:drak: -ule cand ai dreptate ai ... era sa cad de pe scaun cand citii un titlu :jerk:

Gruppo E: Italia-Stati Uniti, pareggio emozionante :headbang: :headbang:

nu se poateeeeeeeeeeeeeeeeeeee!:mda:

Al Dracu
18th June 2006, 00:14
Ma rog sa nu fi vazut meciul pe Rai cu comentariul de rigoare. Suteaza Totti in balarii: "Daaaa, foarte bine, trebuie sa incerce, nu e la capacitate maxima dar intentia e de laudat!" Suteaza Del Piero si portarul alora abia scoate: "Aaaa, nu, trebuia sa o preia pe firul de par numarul 1435 de la piciorul sting, sa se apropie la 1 metru de poarta driblind 25 de jucatori si sa traga mai cu efect de la stinga la dreapta perpendicular pe cateta ipotenuzei!" Ma vaffanculo!

Azi la Ballarò pe RaiTre handicapatul ala de Floris a facut apologia Romei ridicindu-i in slavi pe Perotta, De Rossi si Totti! Vaffanculo si tu Floris cu ziaristii tai de doua eugenii!

diablo20
18th June 2006, 00:18
vere, poate la tine acolo rai-ul este bruiat si de aceea comentariul este si el afectat :drak:

P.S. sa fi auzit ce comentariu brici au facut astia de pe tvr :D:D

Al Dracu
18th June 2006, 00:33
Acum, pe RaiUno la Notti Mondiali ii gasesc scuze lui De Rossi. Ca e baiat cu caracter bun, intelegator, sufletist, s-a lasat doar luat de val... Ziaristi de rahat cu Rioma voastra pe care o aparati an de an si de fiecare data va trezesc Totti si ai lui la realitate dar voi nu si nu!

diablo20
18th June 2006, 00:37
ma da ce cot un ochi i-a tras americanului, o fi luat lectii de la maestrul totti :D:D

P.S. mie mi s-au parut corecte cele 2 cartonase rosii, directe, al 3 care de pat a fost un al 2 galben mi s-a parut putin exagerat, in rest destul de bun arbitrajul :D

Al Dracu
18th June 2006, 00:39
Nuuuuu! Dupa ce a vazut cum a facut Lama rost de un galben s-a dus la el si i-a spus:"Ba Totti, ba tzarane, asa se da baaaaaa, de rosu direct!" :D

miril
18th June 2006, 00:45
Al Dracu, am inteles! Tu tii cu Moggi, nu cu Juve si nicdecum cu Italia. Zambrotta este depasit, Grosso trebuia sa joace, Camoranessi nu a rupt gura targului in meciul cu Ghana unde Perotta a jucat foarte bine. Del Piero este...batran, deja. Se vede cu ochiul liber, dar aici ai dreptate, se insista pe un Totti care nu este refacut. Noroc cu Pirlo, singurul care a jucat bine in ambele meciuri. Un juventist care trebuia bagat, in repriza a doua, este Inzaghi. In rest, Italia a dezamagit astazi, iar despre Zaccardo nu mai spun.

P.S. Iaquinta a intrat mizandu-se ca americanii vor juca avansat si vor fi prinsi pe contre. Cine sa-si inchipuie ca dupa ultima schimbare sa se accidenteze Perotta.

diablo20
18th June 2006, 00:46
mie mi-a placut cum se uita de rossi si la arbitru si la american de parca nu el l-ar fi lovit cu cotul ci mana Domnului, tare pustiul si tre sa recunosc ca, invata repede de la "maestri" :D:D

drace, apropo de maestri, tu stii de la cine ar mai avea de invatat de rossi in afara lui totti :drak:

P.S. mirile dc vii cu analiza din astea mai bine ne lasi, din pacate nu putem vedea ce analize ai face dc ar juca interisti pt ca nu sunt!!

miril
18th June 2006, 00:58
Baiete, comentez ce cred si ce vreau. In schimb tu ai putea tu sa lasi...sfaturile obraznice la o parte sau te crezi pertinent? Eu tin aici cu Italia si nu cu vreo echipa italiana, istetule! Adu argunmente daca ai, altfel ignora-ma daca nu esti in stare de dialog. M-am prins vrei sa-i intrii in piele lu...Nichpercea. Italia a jucat foarte slab astazi, americanii surprinzand prin pressingul continuu, lucru pe care Lippi nu a stiut sa-l contracareze.

diablo20
18th June 2006, 01:05
pai dc comentezi comenteaza pe meci nupe jucatorii care sunt de la juve!!!

P.S. la meciul cu gahna lippi a facut a 3 schimbare prin min 80, in schimb amu a facut prin 60. era ceva logic ca ar fi trebuit sa mai astepte, mai ales ca americanii jucau in minus, dar se pare ca nu pt toti mai putin lippi si tu!!!

Al Dracu
18th June 2006, 01:06
Miril, eu nu tin cu Moggi ci cu jocul asta care se cheama fotbal. Si care, pentru a iesi frumos, are nevoie de ceea ce se cheama tactica.
Totti a jucat 35 de minute, Del piero 35. Totti s-a remarcat printr-o intrare de galben, citeva lansari in balarii si o duzina de mingi pierdute. Ca sa nu mai spun ca a fost absent total la mijlocul terenului unde americanii au facut meciul in prima jumatate de ora.
Del Piero a luat jocul in mina, a creat ocazii si s-a pus in slujba echipei, n-a facut pe vedeta.
In momentul in care s-a jucat 10 la 9 (de fapt 9 la 9 ca Perotta era lovit) era clar ca americanii nu mai joaca avansati ci se vor aglomera pe mijloc. Iar daca trebuie sa depasesti o aparare aglomerata ce te invata la cursul de prim ajutor in antrenorat? Binenteles ca sa deschizi jocul pe externi. Joci cu 4 mijlocasi si 2 atacanti care incruciseaza pozitiile la centrarile care ar trebui sa fie cit mai multe. De-aia trebuia introdus Camoranesi.
Cu Inzaghi ce sa faci? Sa aglomerezi si mai mult mijlocul atacului?
La aluzia cu Grosso nu ma obosesc sa-ti raspund.

Diablo, daca mai ia citeva lectii si de la Zlatan sa vezi ce luptator devine De Rossi! :drak: Nu ii mai bate nimeni pe italieni la Mondiale. Ca ii bate De Rossi pe toti! :D

inter
18th June 2006, 01:06
P.S. mirile dc vii cu analiza din astea mai bine ne lasi, din pacate nu putem vedea ce analize ai face dc ar juca interisti pt ca nu sunt!!

bag seama ca te cam plictisesti ... sa vezi de la toamna ce plictis ...:drak:

unde ai vazut tu ca m-am referit ca aia joaca slab ca sunt de la voi? si daca retin eu bine ,,, Grosso care deja e al nostru :P a jucat super in primul meci fata de marea stea cazatoare zambrotta!

da thredul asta nu e facut sa aruncam cu noroi unii in altii ... parerea mea!

miril
18th June 2006, 01:09
Aici ai dreptate, a riscat facand schimbarile prea devreme, dovada fiind Perotta. I-am raspuns altcuiva, de aceea am dat putin in...juventisti, altfel la asemenea campionate nu ma intereseaza apartenenta fotbalistului. Imi pare rau dar aici ar trebui sa vorbim de Italia nu de unii si altii de la o echipa sau alta. Asa cum se desfasura meciul, min 60, americanii fiind fortati sa riste, daca nu doreau sa fie eliminati, inlocuirea unui atacant cu altul a fost justificata, lucru care a mers cu Ghana dar nu si cu USA.

Al Dracu pai de ce nu discuti asa Domnule? Asa se poate purta un dialog. Del Piero tine cel mult o repriza. A fost util si mi s-a parut buna schimbare, in contextul jocului, dar nu altfel. Totti era s-o faca de...Rossi si ar trebui sa tina de banca vreo etapa, daca nu... Deocamdata milanistii par cei mai in forma, asta ca tot vorbim in...culori. Si totusi sa nu uitam esentialul, Forza Italia!

Leo_
18th June 2006, 01:10
Dezamagire mare...atat pot sa zic. O Italia incapabila sa profite de un avantaj numeric mai mult sau mai putin meritat. Americani care au zburdat oe teren in timp ce azzurii se gandeau cum sa-i surprinda cu tactici care mai decare mai sofisticate in loc sa se napusteasca pe ei...
Am vazut un Toni buimacit, un Pirlo clarvazator desi ma asteptam la mai multe de la el, un Del Piero care mai are inca de tras pentru a reveni la forma buna pe care o astept, un De Rossi idiot (m-a enervat cumplit, imi venea sa-i sparg capul, se mai si mira ca boul ca a luat rosu), un Zaccardo depasit de evenimente care a uitat si cel mai elementar lucru pentru un fundas (sa degajezi cat mai departe cu mingea, cu conditia sa o si nimeresti), un Totti inexistent si un antrenor incapabil sa reactioneze la desfasurarea meciului...mare pacat...dupa un meci bun cu Ghana, a trebuit sa suport evolutia slaba de asta-seara...din fericire, calificarea in optimi e inca viabila, dupa ce cehii s-au facut si ei de ras in fata unor ghanezi entuziasti...

P.S. nu va mai certati, ca nu are rost...eu cand joaca Italia nu mai vad jucatori la Milan, Juve, Inter sau Roma ci o echipa...

Al Dracu
18th June 2006, 01:11
Inter, Diablo spunea de Miril care se luase de tata! :D

Intr-adevar,surprinzator pressingul americanilor! :happy Cum de nu s-a gindit Lippi la asa ceva din partea unei echipe inferioare tehnico-tactic? Care era normal sa puna accentul pe aspectul fizic al problemei!

P.S. Culmea tupeului nesimtit: cica jucatorii au acuzat oboseala de dupa meciul cu Ghana! Ha! Daca la al doilea meci spui ca ai probleme de pregatire e grav!

diablo20
18th June 2006, 01:11
intere, pai cum sa nu fie asa cand sunt unii care ii injura numai pe cei de la juve?? dc vor sa faca asta sa se duca pe juventus nu aici!!!

P.S. pe tine parca te cheama inter nu miril din cate vad eu :D


inlocuirea unui atacant cu altul a fost justificata, lucru care a mers cu Ghana dar nu si cu USA.
eu si in meciul ala am fost de parere ca, lippi a gresit cu iaquinta (cu toate ca a dat gol) si asta din cauza ca in locu lui trebuia bagat un jucator capabil sa speculeze gaurile din defensiva africanilor careerau mari din cauza, ca riscau mult pe atac si dc ar fi primit un penalty at nu ar maifi castigat. de aceea credca trebuia bagat del piero, si nu tin mortis ca el trebuia bagat dar sincer altul nu prea mai era cu un asemenea profil :D

inter
18th June 2006, 01:16
bah parca eu stiu la ce dau quote ... sarirati amandoi in sus va faceti ca nu pricepeti? ai?

pe mine personal ceea ce ma intriga e faptul ca intrara foarte nervosi pe teren .... de parca incepea meciul de la 0-3 ... sau... alte cauze ... interne!

Leo_
18th June 2006, 01:17
Hmm, nu stiam ca Genoa a promovat in serie A :D

inter
18th June 2006, 01:20
Leo n-ai cu cine sa te certi?

vrei sa fac si acia un thread ca ala "defunctu"?

las ca o sa "plateasca" unu cu varf si indesat!

asa ca arata putin respect viitorilor vostri adversari :D

diablo20
18th June 2006, 01:23
am uitat sa mai precizez ca, toni mi se pare total pe langa, lucru evidentiat si de o buna ocazie la carea sutat de parga a dat cu bata nu cu piciorul. sunt curios ce echipa va baga pe teren lippi cu cehia. eu zic ca in acest meci a gresit cu perrota si zaccardo, totti si chiar cu zambrotta :D

Al Dracu
18th June 2006, 01:23
Inter, iti zic eu ca li se urcase la cap rezultatul de la Ghana-Cehia.:ok:

Diablo, in ceea ce il priveste pe Toni te contrazic. Cit timp a jucat a fost singurul care a tinut mingea si a reusit sa aduca iesirea echipei din propria jumatate cind americanii erau calare pe italieni.

Leo_
18th June 2006, 01:23
mah tu chiar nu mai ai simtul umorului? vrei sa ma enervezi neaparat si asta-seara? :D
deschide cate threaduri vrei...doar stii ce am de zis :P

diablo20
18th June 2006, 01:26
e o grupa tare, in care orice echipa se poate califica!!
combinatii de echipe care pot merge mai departe:
cehia-italia
cehia-ghana
cehia-america
italia-gana
italia-america
doar combinatia ghana-america nu e posibila :D

drace, pai aia e trebuiau mijlocasii sa faca, dar italia inca de la inceput a jucat cu un om in minus, pt ca perotta s-a vazut ca e obosit (si din aceasta acuza a trebuit sa coboare asa mult varfurile) lucru care a obosit toata echipa!!!

inter
18th June 2006, 01:28
drace .. vezi "Il Mattino" de azi ... e un articol "fierbinte" :D

Leo_
18th June 2006, 01:29
Toni e de preferat in locul lui Iaquinta, asta e clar. M-a dezamagit si Gilardino care in a doua repriza nu s-a vazut deloc, de parca avea in spate 3 fundasi...

miril
18th June 2006, 01:35
Toni a jucat excelent cu Ghana, iar Gilardino a fost mai bun astazi. In mod normal cei doi nu sunt intru totul...compatibili, ca sa ma exprim...discret. Iaquinta este bun sa alerge...pe tarla dupa balon. Vine balonul, bine, nu vine, nu...vine, dar vine...offside-ul. Inzaghi trebuie incercat, daca nu de la inceput, macar in finalele mai...fierbinti, unde vulpoiul isi poate arata simtul portii.

diablo20
18th June 2006, 01:35
intradevar e de preferat, dar probleme e ca de ce nu mai da gol!! adik cu niste jucatori de la fiorentina, care cu tot respectu' sunt mult sub nivelul celor de la nationala italiei, putea sa dea multe goluri iar acuma nici unul in 2 meciuri!!!! si chestia mai dureroasa e ca nu a fost cu adversari tari :D

P.S. interesant este locul in care a fost folosit iaquinta, si anume cel de aripa dreapta, in locul lui camoranesi. s-a vazut de pe luna ca nu se simte bine deloc pe acel post, cand trebuia sa centreze sau sa dribleze se punea cu fundu' in minge si o proteja de adversar, de parca astepta ceva de la acesta....:drak:

Leo_
18th June 2006, 01:37
Mda, imi vine greu sa recunosc, dar poate Inzaghi ar fi o solutie pentru finalurile de meci...

Al Dracu
18th June 2006, 01:40
drace .. vezi "Il Mattino" de azi ... e un articol "fierbinte" :D
Iar scriu aia de taticu'? :D Aia se omoara pe capete pe la periferie, productie medie de 5-6 morti pe zi sa-si imparta teritoriul si ei scriu de mafiotul Moggi? In curind Moggi va fi anchetat pentru atacurile de la 11 septembrie! :D

Revenind la subiect: Lippi a primit azi un semnal clar ca in meciul cu Cehia va trebui sa inceapa cu Del Piero-Inzaghi in atac. Si sa joace 4-4-2. Dar daca il mai viziteaza Guido Rossi inainte de meci e capabil sa-l bage si pe De Rossi! :D

inter
18th June 2006, 01:44
mey . odata iti spun sa cauti ceva interesant ... in care nu sunteti facuti cu ou si otet si .... :D:D

parca vad ca va incepe cu Camoranesi si-i va lasa pe amanfoi pe banca

Mario Di Lazi
18th June 2006, 08:58
Pe De Rossi il inteleg ca a dat cu pumnul , pentru ca asa l-a invatat mentorul Totti.
Totti care la acest CM este asa de linistit : Nu mai scuipa, nu mai da cu cotu, nu mai injura arbitrul. Chiar zimbeste cand arbitrul ala prost de aseara i-a dat "galben" pe degeaba.

Mario Di Lazi
18th June 2006, 09:01
Puteti sa va "certati" pe orice therd de pe OLS, in afara de therdul "AS ROMA" . Nu de alta dar "zicea lumea ca are Roma admiratori pe OLS".

diablo20
18th June 2006, 10:28
ce parere aveti de golul lui gatusso, saracu da si el un super-gol si atunci il anuleaza?? mie mi s-a parut ca toni nu era in offside atunci cand i-a fost trimisa pasa de pirlo :D:D

Zebrone
18th June 2006, 10:57
http://www.tuttomercatoweb.com/index.php?action=read&id=30781

miril
18th June 2006, 11:00
Italia nu trebuie sa merga la ciupeala cu Cehia, un comportament deja...traditional. Cehii au gauri mari in aparare, accentuate de eliminarea lui Uifalussy, iar atacul dupa accidentarea lui Koller este fara busola. O formula de start care sa temporizeze meciul ar fi nu neaparat fatala, dar ar accentua perceptia ca Italia nu stie sa joace altceva, lucru contrazis de prima repriza cu Ghana. Paranteza, Ghana este cea mai buna echipa africana a momentului. Eu cred ca intrarea lui Camoranessi este pe deplin justificata in echipa de start, in schimb nu-l vad pe Del Piero in primul 11, justificarea fiind cea de mai sus. Inzaghi poate intra in echipa de start dar cred ca Lippi va miza in continuare pe Toni si Gilardino, lucru de inteles. Mai cred ca Gatusso se va alatura lui Pirlo in 11-le de start. Si...cam atat.

diablo20
18th June 2006, 11:26
eu asi merge fie pe un 4-4-2 cu grosso-zambrotta pe stanga si oddo-camoranesi pe dreapta, fie un 4-3-3 exact ca in meciurile cu olanda si germania. marea prblema e in atac acolo unde e greu dc vor fi folositi tot gila si toni, mai ales ca ar fi al 3 meci in 10 zile. parca totusi cu cehii asi merge pe mana lui pipo cu del piero :D:D

P.S. inca un lucru interesant, care nu-mi venea sa cred, este faptul ca at cand aveau un corner de batut erau dor 3-4 italieni in careul advers. au fost 2 cornere de pe stanga, batute de del piero, si 2 de pe dreapta, batute de pirlo, la care nu avea cui sa-i centreze :D

Al Dracu
18th June 2006, 14:07
Din ciclul "Sa ridem cu Franceschino!" :D


MA CHI CAXXO E' FRANCESCHINO? (http://video.google.com/videoplay?docid=-6231462295607898487&q=juventus)

Al Dracu
18th June 2006, 14:12
Nefiind in mijloc Juventus, aceste nereguli vor fi uitate! :ok:

Al Dracu
18th June 2006, 14:26
Inter, am citit vere! Dar stii bine ca o sa se ingroape totul nefiind vorba de Juve! :ok:

L-am sunat pe Lippi si i-am dat echipa de start pentru meciul cu Cehia (4-3-1-2):
Buffon - Zambrotta, Cannavaro, Nesta, Oddo - Gattuso, Pirlo, Camoranesi - Del Piero - Toni, Inzaghi

Zebrone
18th June 2006, 14:42
desigur, de aceea am postat doar linkul pentru a nu face valuri inutil :ok:

miril
18th June 2006, 15:17
S-ar putea ca asta sa fie 11-le. Pare echilibrat, dar cred ca Del Piero si Inzaghi nu vor fi in echipa de start.

Mario Di Lazi
18th June 2006, 18:36
Dalla Spagna insistono: Cassano al Milan
MADRID (Spagna) - I quotidiani sportivi spagnoli spingono sempre di più Antonio Cassano verso il Milan. Il talento barese, acquistato a gennaio dalla Roma per 5 milioni di euro, non è mai entrato nelle grazie dei tifosi 'Merengues' per la sua indolenza e ora si aspetta l'annuncio della nuova presidenza madridista per conoscere il destino di Cassano, pressato dal Milan alla ricerca di un erede di Shevchenko.

inter
18th June 2006, 18:58
"La vicinanza- dice Spalletti- tra la voglia, la grinta e la determinazione che Daniele mette in campo fa si' che l'episodio trascenda in un fallo che molti evidenziano come volontario. Mentre lui cerca solo di farsi piu' spazio nel contrasto e non trovando l'appoggio nell'altro, diventa un fallo pesante e va a finire come tutti sappiamo. Ma per me Daniele resta un grandissimo uomo e un grandissimo calciatore".


da, da, da ..:jerk:

Al Dracu
18th June 2006, 19:58
Ce-ti spuneam? Daca facea acelasi gest un juventin era halit pe viata! :mda:
Nimeni nu spune nimic de faptul ca in 2000, 2002, 2004, 2006 au fost riomanistii protagonistii negativi ai Italiei. Dar a fi din Roma inseamna a avea multe avantaje!

Mah, dar daca noi ne plingem de Italia altii ce or spune de Brazilia? :D Ce jena de echipa! N-au jucat nimic cu Croatia iar cu Australia si-au aratat toate limitele. Gol cu Ronaldo in offside si un Ronaldinho de tot risul! Si cu Australia care joaca mai bine decit campionii mondiali! Hehehe!

diablo20
18th June 2006, 20:29
de rossi ar putea fi suspendat pt 6 etape. lippi are mari probleme cu lipsa lui si accidentarea lui perotta, care cred ca nu va putea juca cu cehii, si am mai citit ca si gila e usor accidentat, deci in aceste conditti se prefigureaza un trio ofensiv format din del piero-toni-inzaghi, dar vom vedea la ce invovatii paguboase il va mai duce capu' pe lippi :D

Leo_
18th June 2006, 21:49
dragut :) imi dau seama ce meci bun am facut pe Olimpico...unul din cele mai bune in acest sezon...
Cine stie cum il cheama pe comentatorul de la Italia 1? ca il stiu dupa voce si dupa cum il striga pe Treze la goluri :D Daviid Tre-ze-guet!!! :yeah:

Leo_
18th June 2006, 21:52
ma indoiesc ca ziarele vor urla si il vor "crucifica" pe de rossi la fel cum au facut cu totti acum 2 ani cand l-a luat la tinta cu flegma pe danezul ala...:mda:

Al Dracu
19th June 2006, 00:05
E Fabio Caressa. Comenteaza pentru Sky.

milanezu
19th June 2006, 01:28
se pare ca juventus va scapa numai cu 15 puncte penalizare.

Al Dracu
19th June 2006, 02:20
Ai inteles gresit! Nu sint de penalizare! Sint +15 in campionatul viitor drept daune materiale si morale!

HIV
19th June 2006, 12:47
Genoa
/OLE/

Ayrton
19th June 2006, 15:47
Obiectivele Interului sunt: Barzagli, Emerson, Mascherano si Luca Toni.


MILANO - L'Inter continua il suo mercato in vista della prossima stagione per puntare all'ennesimo assalto a quello scudetto che manca dal 1989. L'obiettivo della società di via Durini è un rinforzo per reparto, in modo da fornire a Roberto Mancini una squadra completa per competere ai massimi livelli. Per la difesa si pensa a Barzagli, a centrocampo gli obiettivi sono Emerson e Mascherano e per l'attacco sempre sulle piste di Luca Toni.

PS: trebuia sa fie si un argentinian, nu? :D

maldini
19th June 2006, 21:44
"Pusti, pistoale, pumnale si chiar si tunuri: la lupta vitejii mei!!!" :D
zise Berlusconi catre Galliani si Leonardo!


Razboinicilor nu mai faceti valuri ca Berlusconi se lupta cu ei :evil: ...in cateva zile o sa vedem cu litere mari in gazzetta dello sport un titlu asteptat de Italia de vreo 100 de ani : JUVE IN B :drak:
In alta ordine de idei ca sa nu fiu off-topic precum dungatii de mai sus KAKA nu va pleca nicaieri ca nevasta lui este brazilianca si nu are nevoie sa ia lectii de engleza ,ca sa se inteleaga cu ea , de la mafiotul jidano-sovietic de la chelski si nici de spaniola de la hahalactici...:drak: Si cateva vesti bune : "Il Milan ha in mano Fernando Torres
La notizia arriva dal Mondiale di Germania.
I rossoneri non confermano ancora, ma sembra battuta la concorrenza del Manchester United.
Con El Nino potrebbe anche arrivare Cassano.
Berlusconi vuole sempre Crespo. Dida verso l'addio, il suo posto sarà preso da Buffon." Sper sa nu vina Buffon :no:

Al Dracu
19th June 2006, 23:10
Juventus a cistigat si Campionatul National Allievi Nazionali invingind in finala Fiorentina (4-3 dupa executarea loviturilor de la 11 metri, dupa 90 de minute si prelungiri scorul fusese 1-1). Primavera cistigase campionatul acum citeva zile tot in dauna Fiorentinei.
Al dreacu Moggi asta n-are astimpar! :D

The G.O.A.T.
20th June 2006, 00:25
In alta ordine de idei ca sa nu fiu off-topic precum dungatii de mai sus KAKA nu va pleca nicaieri ca nevasta lui este brazilianca si nu are nevoie sa ia lectii de engleza ,ca sa se inteleaga cu ea , de la mafiotul jidano-sovietic de la chelski si nici de spaniola de la hahalactici.

Da, pai nu postai tot tu ca nici Shevchenko nu o sa plece, ba pe motiv ca berlusca i-a botezat copilul, ba ca l-a ajutat cu o operatie si alte vrajeluri din astea! Cand o sa inceapa rusu sa arunce cu bani, atunci sa-l vezi pe kaka si a lui nevasta cum invata si rusa, nu numai engleza!!!:D

Ayrton
20th June 2006, 10:16
Hai, ia lasati-l voi pe Kaka' in pace, si aveti grija sa nu vrea sa invete Emerson o limba straina! :D ... limba interista! :D

Zebrone
20th June 2006, 10:51
campioni pe toate planurile! :D :D