PDA

View Full Version : CFR Timisoara – Minerul Lupeni



Luis Garcia10
6th August 2007, 20:06
CFR Timisoara - Minerul Lupeni. Etapa 1.
Sambata, 25.08.2007 ora 11.

Discutii inainte si dupa meci aici...

2stupiddogs
7th August 2007, 23:53
Inving "leoparzii",la Lupeni se pare ca a slabit echipa!Inca o idee,rusine frf-ului pt amanarea campionatului!!!:rosu:Echipele s-au pregatit pt mai devreme,au cheltuit bani pe cantonamente(toata lumea stie despre lipsa banilor in liga a doua,numai ei stiu cum o scot la capat cu campionatul!) iar acum se intarzie inceputul campionatului,sa nu pun la socoteala ca la toamna/iarna vor fi niste terenuri desfundate pe care trebuie sa joace!

Gontel
9th August 2007, 16:18
Chiar nu aveau motive sa amane campionatul. Afara s-a mai racorit , nu mai sunt 40 grade Celsius.

On topic; Cred ca bate Timisoara, lupenenii s-au autodepasit sezonul trecut cand au cochetat cu primele locuri si nu par sa repete acelasi lucru si anul acesta.

yo_min
9th August 2007, 18:10
Intradevar s-au schimbat oarecum lucrurile la Lupeni.In timp ce anul trecut lupta sa obtina un loc pe podium,anul acesta obiectivul echipei ramane salvarea de la retrogradare deoarece au plecat mai multi jucatori (fosti titulari) in frunte cu Dan Manaila,fostul tehnician al celor din Lupeni.
Noul antrenor al echipei Minerul Lupeni este Marin Tudorache, fostul antrenor al echipei Jiul Petrosani,care sper sa faca o treaba buna si sa claseze aceasta echipa pe un loc care sa aduca linistea in tabara lupeneana.
In ceea ce priveste partida de la Timisoara cu CFR-ul,cred ca va fi una echilibrata tinand cont ca si de la banateni a plecat Gheju fostul golgheter al seriei a II-a editia trecuta de campionat.Pronosticul meu pentru acest meci este X,desi le va fi foarte greu lupenarilor.

Aleksg
12th August 2007, 15:07
Castiga timisorenii...

Bogdann
12th August 2007, 21:30
Un echitabil egal: 1-1!

Vlad
12th August 2007, 22:32
Mai degraba 0-0

six
21st August 2007, 20:41
unu pe fata....:D

2stupiddogs
22nd August 2007, 10:22
Intradevar s-au schimbat oarecum lucrurile la Lupeni.In timp ce anul trecut lupta sa obtina un loc pe podium,anul acesta obiectivul echipei ramane salvarea de la retrogradare deoarece au plecat mai multi jucatori (fosti titulari) in frunte cu Dan Manaila,fostul tehnician al celor din Lupeni.
Noul antrenor al echipei Minerul Lupeni este Marin Tudorache, fostul antrenor al echipei Jiul Petrosani,care sper sa faca o treaba buna si sa claseze aceasta echipa pe un loc care sa aduca linistea in tabara lupeneana.
In ceea ce priveste partida de la Timisoara cu CFR-ul,cred ca va fi una echilibrata tinand cont ca si de la banateni a plecat Gheju fostul golgheter al seriei a II-a editia trecuta de campionat.Pronosticul meu pentru acest meci este X,desi le va fi foarte greu lupenarilor.
O mica rectificare,Gheju a fost golgeterul ultimelor 2 editii de campionat(liga a II-a,seria a II-a),iar in anul in care a promovat din C a fost golgeterul diviziei C,toate acestea la o echipa mica precum CFR Timisoara
Sunt curios ce face Razgandacul cu el....

yo_min
22nd August 2007, 19:25
O mica rectificare,Gheju a fost golgeterul ultimelor 2 editii de campionat(liga a II-a,seria a II-a),iar in anul in care a promovat din C a fost golgeterul diviziei C,toate acestea la o echipa mica precum CFR Timisoara
Sunt curios ce face Razgandacul cu el....

Cred ca va face treaba buna si la Brasov sub comanda lui Razvan Lucescu...:)

yo_min
25th August 2007, 13:06
CFR Timisoara-Minerul Lupeni 0-1.Rezultat surprinzator al minerilor din Lupeni la CFR Timisoara,gol marcat de Chita in minutul 79.
Nu ma asteptam la un asaemenea rezultat,speram la un x.Hai Minerul:yeah::yeah::yeah:

rhadoo
25th August 2007, 18:18
bravo lupeniul a luat o optiune buna pt locurile fruntase ale ligii II

yo_min
25th August 2007, 21:44
Sper ca si Jiul sa redevina echipa de odinioara care sa se lupte de la egal la egal cu echipele din liga I-a.