PDA

View Full Version : FC Targoviste – Jiul Petrosani



Luis Garcia10
6th August 2007, 20:04
FC Targoviste - Jiul Petrosani. Etapa 1.
Sambata, 25.08.2007 ora 11.

Discutii inainte si dupa meci aici...

filipo
6th August 2007, 20:05
ii batem sigur....

NORGEMAN
6th August 2007, 20:16
nu prea aveti echipa pt a promova... sambata cu F.C. Brasov nu prea ati miscat

Luis Garcia10
6th August 2007, 23:21
Chiar asa rau a fost? :rolleyes:

Leviss
6th August 2007, 23:23
Luis Garcia10 , cu toate ca imi doresc sa ne intoarcem cat mai repede in prima liga eu zic ,ca nu suntem candidati la promovare ,cred ca lotul pe care il avem e de locurile 3-6 in liga a doua. Referitor la meciul de la Targoviste eu sper sa castigam dar sun putin ca pesimist .

NORGEMAN
7th August 2007, 00:12
Chiar asa rau a fost?

Echipa voastra stie mai mult sa rupa jucatorii adversi:( era sa ne distruga viitoarea vedeta, Roman:angry: atunci a fost punctul culminant al meciului:D erau sa se bata intre ei jucatorii, iar cativa stegari de-ai mei erau si eu gata sa intre pe teren sa-i altoieze cu batu' de la steag pe 'rambo' ai vostri:drak:
Aveti un portar, de rezerva foarte de treaba, inainte de meci l-am intrebat cate le dam si a zis cate vrem:happy +ziceam eu ca sunt inalt, dar asta e urias pe langa mine:yes: sa vezi cum se foloseste de inaltimea lui sa sara garduri si sa adune mingi:D
Am mai remarcat printre rezervele care se incalzeau in prima repriza in fata mea si un negru:D da culoare echipei:) le are cu fotbalul cam cum le are cu limba franceza, de romana nici nu mai zic ca se sperie:happy
Ca o incheiere, va zic sincer, va trebuie in antrenor sa promovati, nici jucatorii nu prea sunt multumiti de el.

Luis Garcia10
7th August 2007, 13:58
Mda...Las` ca pun bata pe ei cand o incepe campionatu` :rolleyes: Sa vedem...nu se stie :rolleyes:

BBB
7th August 2007, 22:26
Alb Negrii bat evident! 0-3

Luis Garcia10
7th August 2007, 22:32
Alb Negrii bat evident! 0-3

Hai mai las-o... :happy :happy `om trai si om vedea! Eu va zic ca noi nu pierdem ;)

NORGEMAN
7th August 2007, 22:32
n-a fi asa sigur:)

2stupiddogs
7th August 2007, 23:57
n-a fi asa sigur:)
Brasovene,as vrea sa stiu daca Gheju a jucat pt voi si cum a miscat(in cazul ca a jucat!).MS anticipat.

rhadoo
8th August 2007, 00:42
bate JIUL fara probleme o echipa care nu poate fi comentata
HAI JIUL PETROSANI!

NORGEMAN
8th August 2007, 00:54
Brasovene,as vrea sa stiu daca Gheju a jucat pt voi si cum a miscat(in cazul ca a jucat!).MS anticipat.

Stiu ca in primul meci amical din vara asta cand am castigat cu 2-0 cu Gaz Metan a dat unul din goluri. Prin cantonamentul din Elvetia nu stiu ce a facut, iar la meciul de sambata a intrat in repriza a doua si nu prea am vazut ce misca pt ca juca la poarta din opusa celei la care stateam eu:D Nu stiu insa daca o sa fie titular in campionat.. depinde ce tactica adopta.

Luis Garcia10
8th August 2007, 12:13
Rhadoo veti avea meci greu la Targoviste ;) In sezonul trecut noi am pierdut doar 2 meciuri pe teren propriu ;) Asa ca..poti sa-ti faci probleme :rolleyes:

yo_min
9th August 2007, 18:18
Jiul ramane Jiul iar in liga a II-a chiar daca va ceda...........va ceda foarte greu.Bate Jiul!!!!!!!!!!:yes::yes::yes:

rhadoo
9th August 2007, 23:26
Rhadoo veti avea meci greu la Targoviste ;) In sezonul trecut noi am pierdut doar 2 meciuri pe teren propriu ;) Asa ca..poti sa-ti faci probleme :rolleyes:

e si anu asta va fi unul din cele 2 pierdute de voi:happy
nu aveti pedigree in fotbal,dar aveti timp sa va faceti:headbang:
HAI JIUL PETROSANI!

mihai280370
12th August 2007, 14:44
bate FCM Targoviste.

Aleksg
12th August 2007, 15:05
In mod normal Jiul ar trebui sa castige... dar nu este exclus ca meciu' sa se termine la egalitate.

soreen
20th August 2007, 13:32
Bate Fcm pe teren...si bate simota vreo doi petroseneni la vestiare....

six
21st August 2007, 20:35
as vrea 2 :yeah:

Leviss
25th August 2007, 13:24
Din pacate am reusit doar un egal si am ratat si un penalty.Oricum consider ca rezultatul este bun pentru acest inceput de campionat avand in vedere faptul ca ne-au plecat foarte multi jucatori in locul lor fiind adusi niste copii.Cred ca viitorul suna bine (vorba reclamei) la Jiul.

Luis Garcia10
25th August 2007, 13:46
Un meci slab ...sunt foarte dezamagit de evolutia echipei targovistene! Dar...e un 0-0 probabil echitabil! Cat despre arbitraj...E X E C R A B I L! O lovitura libera mutata in careu de catre aceasta rusine de arbitru! :rosu: Noroc ca s-a ratat! S-a tras in stanga, portarul a respins in fata si din 5 metri decarul petrosanean a tras in Lunescu! ( portarul lui FCM ). In rest nu au mai fost greseli majore...dar au fost frangmentari inutile! Mingi date aiurea cand unei echipe cand alteia ...cornere acordate aiurea! Si un asistent, cel dinspre tribuna 1 care a stat doar cu steagu` sus si in prima, dar si in a doua repriza!
Jiul a ratat cele mai mari ocazii...noi am avut si ceva sansa..dar oricare echipa ar fi putut castiga pana la urma!

Leviss
25th August 2007, 13:50
Merci Luis Garcia10 pentru comentariu , daca e asa cum spui atunci e mai bine ca s-a terminat 0-0 , eu prefer sa fie asa decat sa fim aratati cu degetul ca am castigat datorita unei greseli de arbitraj.

Luis Garcia10
25th August 2007, 13:53
Bafta in continuare :ok:

Leviss
25th August 2007, 13:55
Bafta in continuare :ok:
Bafta si voua!:ok:

Luis Garcia10
25th August 2007, 13:56
Multumim...cred ca o sa avem nevoie!

PS: A fost o caldura infernala! Nu stiu cum se permite sa se joace fotbal pe vremea asta! :o: :o:

Leviss
25th August 2007, 14:00
Apropos de meci , poate iti cer prea mult dar sti cumva echipa de start a Jiului?

Luis Garcia10
25th August 2007, 14:03
Nu...sincer sa fiu nu o stiu! Dar pot sa iti spun ca numarul 10 a fost cel mai slab de pe teren! :D

Leviss
25th August 2007, 14:04
Cel care a ratat penaltyuul? Daca despre el este vorba e Apetri .

Luis Garcia10
25th August 2007, 14:06
Da...La el se terminau toate actiunile voastre ofensive! A gresit cat pentru 5-6 meciuri!

Leviss
25th August 2007, 14:08
Merci inca odata pentru informatii , numai bine.:ok:

rhadoo
25th August 2007, 18:14
in sfarsit a inceput si liga II.din pacate doar cu un egal pt noi ceea ce inseamna ca suntem tot pe ultimul loc cu -4
sa speram ca e de bun augur si egalul asta,mare pacat pt ratarea penaltyului
HAI JIUL PETROSANI!

yo_min
25th August 2007, 22:00
Sper ca ambele echipe din Vale sa se claseze la sfarsit de campionat cat mai sus.
Chiar daca a Jiul este penalizata cu 5 puncte, imi doresc ca la sfarsit de campionat sa reuseasca promovarea in liga I-a.Mi-as fi dorit ca si Lupeniul sa fi reusit sa promoveze anul trecut fiind-ca sanse ar fi avut daca se vroia cu adevarat.Si daca ar fi avut sansa sa promoveze ar fi fost stopati de federali(vezi cazul lui Delta Tulcea).