PDA

View Full Version : Dunărea Giurgiu - FC Progresul Bucuresti



Mishumacher
6th August 2007, 19:32
Dunarea Giurgiu - Progresul Bucuresti. Etapa 1.
Sambata, 25.08.2007 ora 11.

Discutii inainte si dupa meci aici...

miril
6th August 2007, 19:43
Pentru bleu-albastrii nu exista decat o alternativa acceptabila, victoria. HAI PROGRESUL!

NORGEMAN
6th August 2007, 19:47
faceti egal, asa presimt :)

Platanu
7th August 2007, 13:55
Bate Progresul!

Herc_Reloaded
7th August 2007, 14:33
Numai victoria este o optiune pentru Progresul!

Bancaru
7th August 2007, 14:36
Giurgiu poat epune probleme si lui real Madrid, sau invers, numai ca ei au pus probleme echipelor cu pretentii in B dupa ce a venit Ciobotariu la ei.

tchibos
7th August 2007, 14:58
meci de X, desi la prima vedere Progresul are prima sansa nu le va fi usor

Bancaru
8th August 2007, 12:29
Si cu asta s-a spus cam tot. Se poate inchide topicul?

miril
8th August 2007, 13:16
Cum procedam?

Bancaru
8th August 2007, 13:39
Pai ... eu zic sa mai asteptam. Doar suntem romani.

miril
8th August 2007, 13:41
Bine ai zis-o cumane, draga!

Bancaru
8th August 2007, 15:19
Dar daca mai asteptam se poate schimba ceva semnificativ? Batem? Eu sper sa batem. Orice alt rezultat e dezastru. Iti dai seama ca la egal avem 0 (zero) iar la infrangere... nici nu vreau sa ma gandesc.

miril
8th August 2007, 16:59
Gandeste, totusi, hai ca poti! -1 punct.

Bancaru
8th August 2007, 19:57
Nici macar nimic. Mai putin decat nimic. Cacu-m-as...

miril
8th August 2007, 20:01
...minus hartia. Sper sa ne faca Iacov bude, dupa cerinte UE, la stadion. Sa ajungem la...plus. HAI PROGRESUL!

georgemp
11th August 2007, 11:35
Nici nu concep să nu batem în meciul ăsta.
Meci de 2 categoric!

Aleksg
12th August 2007, 02:11
Dunarea Giurgiu pierd foarte greu puncte acasa, asa ca merg pe un 1x.

Ray1
12th August 2007, 19:42
castiga dunarea

miril
13th August 2007, 09:37
Sper ca victoriile din amicale cu echipe puternice din liga 2 sa se repete si in meciurile oficiale, primul fiind cel de la Giurgiu. HAI PROGRESUL!

07Ex
19th August 2007, 08:18
Giurgiu sunt o nuca tare in liga a II-a dar cred ca Progresul va beneficia de un plus de experienta si cred ca va castiga.

six
21st August 2007, 20:51
Forza giurgiu,PRIETENII STIU DE CE......:hall::dance::no1

NORGEMAN
21st August 2007, 23:59
nu ma zapaci.. sunteti infratiti cu cei de la giurgiu?:)

2stupiddogs
22nd August 2007, 10:13
Cel mai usor pronostic,Dunarea-progresul 1,solist!

2stupiddogs
22nd August 2007, 14:23
Cel mai usor pronostic,Dunarea-progresul 1,solist!
Iarasi "prietenul" meu,suporterul!:no: Echidistanta este caracteristica lui de baza!

six
22nd August 2007, 18:51
nu ma zapaci.. sunteti infratiti cu cei de la giurgiu?:)Cred ca cei cativa de la progresu pot sa-ti raspunda la aceasta intrebare......:happy:happy:happy

NORGEMAN
23rd August 2007, 00:15
no ziceti nu ma tineti in suspans atata... care-i povestea?

alamar
23rd August 2007, 02:13
Bate Progresul! Brasovenilor, poate pentru voi Dunarea sa fie un adversar dificil, pentru noi nu. Oricum, Vama a cumparat deja 20 de meciuri, deci sunteti promovati.

NORGEMAN
23rd August 2007, 11:35
si tu suferi de fobia asta cu vama? :) si campionatul trecut tot asa s-a zis, ca noi facem si dregem pe la arbitri si promovam... si am terminat pe locul pe care am terminat :( cea mai slaba clasare din istoria Steagului Rosu!

Bancaru
24th August 2007, 11:15
Campionatul trecum nu mancam din aceeasi strachina.

carlo
25th August 2007, 22:25
nu ma zapaci.. sunteti infratiti cu cei de la giurgiu?:)
Nu,ei sunt infratiti cu aia de la Urziceni!:happy
De rasul gainilor...auzi la ei,pretentii la Champions League si a ras Urziceniul si cu :jerk:de ei!

2stupiddogs
25th August 2007, 23:53
GIUGIULE,GIUGIULE/RUPE-LE PICIOARELE!!!Invingatoarea se cunoaste(Giurgiu....ce nu va este CLAR???) singura problema este scorul cu care castiga!PS. Ar trebui sa-mi multumiti,v-am adus la pagina 3.....dar nu ma astept de la voi sa aveti atata bun simt!

tchibos
26th August 2007, 00:42
multumim .. ne-ai salvat...:rolleyes:

NORGEMAN
26th August 2007, 13:49
perfect a inceput si Progesul :D

carlo
26th August 2007, 15:21
GIUGIULE,GIUGIULE/RUPE-LE PICIOARELE!!!Invingatoarea se cunoaste(Giurgiu....ce nu va este CLAR???) singura problema este scorul cu care castiga!PS. Ar trebui sa-mi multumiti,v-am adus la pagina 3.....dar nu ma astept de la voi sa aveti atata bun simt!
In schimb poate ai tu bun simt si ne scutesti de comentariile astea bolnave!Vezi-ti de pacalicii aia ai tai,Urziceniul nu a fost decat inceputul...

Bancaru
26th August 2007, 19:45
Lasati omul sa aiba si el o bucurie. Cat despre noi... un dezastru. Un ***** de echipa cu un ***** de antrenor si cu un ***** de conducere. In total trei (3) *****i. Ar putea sa deschida un local omonim.
Imi pare rau ca trebuie sa spun, dar ca sa vad ceva fotbal o sa ma duc putin pe Giulesti, mai ales ca este acolo Bergodi, care mie imi place ca antrenor. Sau de ce nu in Regie. Aia macar vor ceva bun.

krapulax
26th August 2007, 22:29
Ar trebui sa-mi multumiti,v-am adus la pagina 3.....
multumesc, banatene. multumesc

NORGEMAN
27th August 2007, 00:23
Lasati omul sa aiba si el o bucurie. Cat despre noi... un dezastru. Un ***** de echipa cu un ***** de antrenor si cu un ***** de conducere. In total trei (3) *****i. Ar putea sa deschida un local omonim.

Tin sa te anunt ca numele asta de local e luat:happy exista unde prin zona stadionului Electro din Sacele

miril
27th August 2007, 11:15
Eu l-as reboteza "La pleznitura lui Ganea". Am putea si noi sa ne agresam jucatorii cu o...omonima. Echipa este o adunatura de abulici, care ar merita, cu mici exceptii, Oprsal, Negura, Lirca, suspendarea pe viata, cum o merita si...omonimul, pentru permis ilegal de jucator de fotbal.

Bancaru
27th August 2007, 11:52
Norgeman, banuiesc ca este un nume dat la misto, un soi de "s-a transformat porecla in renume". NU pot sa cred ca scrie la trei *****i deasupra usii...
Pai cica si Somcherechi a fost la locul lui, zic eu care nu am vazut meciul.

miril
27th August 2007, 12:13
Da, il uitasem, si putin si Andronic si...STOP! Deja am mers prea mult cu clementa. O fi vreun norr...man!

NORGEMAN
27th August 2007, 12:46
Norgeman, banuiesc ca este un nume dat la misto, un soi de "s-a transformat porecla in renume". NU pot sa cred ca scrie la trei *****i deasupra usii...
Pai cica si Somcherechi a fost la locul lui, zic eu care nu am vazut meciul.

nu stiu exact daca scrie deasupra usii dar in acte asa e trecuta bodega/barul (ceo fi el:D)

Bancaru
27th August 2007, 15:41
Ai voie sa iti faci societati comerciale cu astfel de nume?
Meci de toata jena.

Vorpal
27th August 2007, 17:50
Meciul a fost destul de echilibrat, iar spectatorii au fost cam putini; mi-a placut ca adversarii nostrii au cantat tot timpul desi erau clar in inferioritate (dar cand nu au fost oare?!)... Il tot aplaudau pe Babicu' care... nu stiu... probabil i s-a dus vremea; foarte nervos, a gresit la faza primului gol, s-a luat de copiii de mingi...
Mi-a placut de la bancari Negura asta poate si pentru ca la noi a jucat fenomenal sezonul trecut.
Cat despre Dunarea... au plecat o gramada de jucatori, nu prea au venit in schimb... sunt multi tineri de 18-20 ani... mijlocasii si atacantii nu au deloc talie, dar... sper sa ne descurcam anul asta caci va fi infernal
Omul meciului a fost indiscutabil Vasile Gheorghe, numarul 20 care a pasat excelent, a driblat, a scos penalty-ul etc...
Sper intro victorie la Sacele desi adversarul de etapa viitoare a scos un egal la Brasov cu Forex...

miril
27th August 2007, 20:43
Babicu nu a fost aplaudat de nimeni, nu pricep cum ai perceput tu asta. In schimb, Oprsal da. Gestul lui Babicu nu este scuzabil dar a fost generat de copiii de mingi, indolenti in a-si face meseria. Pacat ca sunt invatati de mici cu trisatul. Negura a venit de unde...a plecat, iar cand noi eram cu zecile de mii... Da, sa revenim la realitate, care este cruda pentru noi, n-avem echipa, n-avem antrenori, nu avem conducere care sa iubesca cu adevarat...Progresul si nu mai exista nici simpatiile bancare de pe vremuri. Dupa Soare s-a lasat o umbra vecina cu intunericul in Dr. Lister. Pacat, suntem o echipa cu traditie care am facut mai mult bine in fotbalul romanesc decat ne-a facut...el noua. Sa nu uit, acum vreo zece ani echipa de la Giurgiu ne era satelit, ieri ne-a fost superioara, mai ales la capitolul dorinta, motivatie. Pana se va stinge lumina, insa, HAI PROGRESUL!

BacauHooligan
27th August 2007, 20:49
Hmm x

Bancaru
28th August 2007, 10:55
X ?! Adica cum? Meciul asta a trecut...
Stiati ca Dunarea Giurgiu a fost intr-o vreme satelitul nostru? Unde am ajuns... Abia astept sa promoveze Clinceni sa vezi omor ce ne dau si aia.

Vorpal
28th August 2007, 18:54
Intr-adevar a fost satelitul celor de la Fc National pentru un sezon, echipa numindu-se "FC National Inter Dunarea Giurgiu" :)) Dar... probabil nu stiti de ce a fost satelitul Dunarii... va spun eu: presedintele de atunci al clubului vostru, si probabil cel mai de succes presedinte de club din Romania (prin prisma combinatiei: buget - rezultate) Gino Iorgulescu este giurgiuvean get-beget, nascut in acest oras si activand in anii 70 la echipa Dunarea (pe atunci tot in Liga secunda)!
Babicu a fost aplaudat Miril... am fost la meci, aplaudat de cei 25 de suporteri "progresisti" desi nu merita sa fie aplaudat... Cat despre tragerile de timp ale copiilor de mingi... faza aceea s-a intamplat dupa ce Dunarea a inscris golul de 2-0... copilul ala nu facuse absolut nimic, dar nevermind, il inteleg pentru ca echipa bancara suferea... cat despre Oprsal ... bunicel, dar cu toate astea merita cel putin un cartonas galben avand in prima repriza 3 faulturi in cateva minute!
Cat despre "(...)abia astept sa promoveze Clinceni sa vezi omor ce ne dau si aia"... totusi... Giurgiu nu este Clinceni... cam "sugubata" remarca ta.

miril
29th August 2007, 09:53
Eram printre ei, de aceea ti-am spus. Iorgulescu a debutat la 19 ani in divizia A la Progresul, giurgiuvean fiind. Stim si noi. Pacat ca este un mafiot care ne-a vandut doua titluri de campioni si doua cupe ale Romaniei. Dastept dar dambovitean, din nou din...pacate!

Bancaru
29th August 2007, 17:32
Pai tocmai asta am vrut sa scot in evidenta. Ca cei de la Clinceni sunt mai slabi, ca sa nu zic prosti, decat cei de la Giurgiu. Si sa stii ca stiam de ce a fost Dunarea satelitul nostru. Si mai stim un giurgiuvean get beget care ne enerveaza rau de tot - Ovidiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Ioanitoaiaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Vorpal
29th August 2007, 20:24
...si totusi Miril... Babicu' a fost aplaudat! oricum... nevermind. Cat despre Gino Iorgulescu sunt sigur ca nu a dorit, cum spuneti si voi, mai mult. Adevarul este ca se putea. Uite... desi sunt convins ca stiti, ca reamintesc un alt "giurviuvean" bancar: Marian Savu fost golgheter al Romaniei

miril
29th August 2007, 21:31
Oprsal a fost aplaudat, restul...nevermind.

Bancaru
30th August 2007, 12:24
De Marian Savu nu stiam, dar cand a fost la noi in forma mi-a placut tare mult de el. A plecat la Donetk si a jucat in echipa cu celebrul Vorobei. A dat chiar o tripla intr-un meci. Apoi s-a stins. Cand s-a intors... nu a mai facut nimic. Cred ca a dat un gol din Penalty intr-un meci cu Poli AEK, am pierdut cu 2-1 la ei acasa.

Vorpal
30th August 2007, 16:03
Da, era rezerva in anul acela si a dat doar 2 goluri dupa care a plecat la Petrolul parca... oricum nu se mai stie nimic de el. Oricum, sper ca Progresul sa se trezeasca cat mai repede si sa nu ai ba soarta Sportului sau a Bacaului pentru ca ar fi pacat. Aveti baza frumoasa, stadion, bani (cel putin pe hartie) este nevoie doar de seriozitate.