PDA

View Full Version : achizitii vara 2006 Steaua Bucuresti

Pages : [1] 2 3

chop chop
11th May 2006, 03:07
pe cine o sa cumpere (sau AR TREBUI sa cumpere) Steaua?

eu as zice ca Mazilu, Cocis, Neaga si doi jucatori pt. rolul fundas stanga si dreapta (ala dela Jiul pt. dreapta dupa cate am citit, pentru stanga as zice....

Rat, de ce nu, cat de scump ar putea fi, 2 Mio.?), poate inca un mijlocas tanar bun (sau Cernat, depinde daca mai plec multi mijlocasi de la Steaua)

voi ce ziceti (serios va rog) ?

BAK
11th May 2006, 05:44
Ceea Ce Remy Incerca Sa Iti Spuna In Felul Lui E Ca Threadul Trebuie Mutat La Cel Despre Steaua Bucuresti Si Nu Trebuia Pus La Intern!

Cra10veanu
11th May 2006, 07:11
adevarat, intra omu pe intern si ce i se rupe lui de steaua, mai lasa-ti-o drecu

S2K
11th May 2006, 11:19
Rat?! Ce sa faca cioara aia la Steaua?

Sunchase
11th May 2006, 11:31
Chiar asa mai ales cand il aveti pe roberto carlos marinel negricel

S2K
11th May 2006, 11:41
Ca sa fi cioara trebuie sa ai mai multe "calitati" decat sa fi brunet. Una dintre ele sa mananci lebede.

Sunchase
11th May 2006, 11:44
"fi":happy mai bine te-ai intoarce la munca de zugrav , sigur gasesti un zid ceva nezugravit prin londra ;)

Benny
11th May 2006, 11:45
Steaua nu ar trebui in primul rand sa-i vanda pe Radoi si Ghionea si dupa aceea sa se gandeasca la achizitii.

Hipgnosis
11th May 2006, 11:48
Ca sa fi cioara trebuie sa ai mai multe "calitati" decat sa fi brunet. Una dintre ele sa mananci lebede.

crude :ok:

One-Man Show
11th May 2006, 11:48
Curca, Olah, Cernat, Izvoreanu, Tibi Balan, Mazilu :D

S2K
11th May 2006, 12:38
"fi":happy mai bine te-ai intoarce la munca de zugrav , sigur gasesti un zid ceva nezugravit prin londra ;)

Esti invidios ca altii au avut puterea sa plece, ai? Spre informarea ta nu ma locuiesc in Londra si ma ocup de web development si chiar daca as fi zugrav nu mi-ar fi rusine. As munci si as castiga intr-o saptamana cat castigi tu intr-un an.

Cat despre "fi", din nou spre informarea ta, este fi si nu "fii"... se aude ca si cu doi "i" pentru ca pica accentul acolo. Intreaba orice profesor de limba romana sau oricine a invatat gramatica in afara giulestiului.

Rossi
11th May 2006, 12:38
NU MAI AVEM MODERATORI ?

ASTA E THREAD DEMN DE SUPORTER STEAUA

VA BATETI JOC SI DE INTERN ?

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Triphat
11th May 2006, 12:53
Voi sunteti batuti in cap ?! Asa cum remy deschide 4-5 threaduri despre Steaua pe intern saptamanal, asa are voie si orice stelist !

tuxie
11th May 2006, 12:55
Esti invidios ca altii au avut puterea sa plece, ai? Spre informarea ta ma ocup de web development si chiar daca as fi zugrav nu mi-ar fi rusine. As munci si as castiga intr-o saptamana cat castigi tu intr-un an.

Sa fii sanatos cu munca pe care o faci, iti spun eu ca si in Romania castiga unii poate mai bine decat castigi tu acolo.

Cat despre "fi", din nou spre informarea ta, este fi si nu "fii"... se aude ca si cu doi "i" pentru ca pica accentul acolo. Intreaba orice profesor de limba romana sau oricine a invatat gramatica in afara giulestiului.
sa fi <fost ceva> = conjunctiv perfect (parca)?
sa fii <ceva> = infinitiv

Si zici ca iti permit aia sa faci greseli de gramatica atunci cand scrii ceva pe site-urile care le faci, a? :D

uti2102
11th May 2006, 13:01
De ce sa ne agitam noi legat de achizitzii ?! E treaba lui MM, el va rezolva.

tuxie
11th May 2006, 13:03
Sa vina Giovanni! :evil:

Rossi
11th May 2006, 13:07
NU MAI AVEM MODERATORI ?

ASTA E THREAD DEMN DE SUPORTER STEAUA

VA BATETI JOC SI DE INTERN ?

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Triphat
11th May 2006, 13:19
Iar ai comis-o !
Ce naiba, eu sunt stelist sa deschid ceva ce intereseaza doar pe stelisti ?
Eu deschid threaduri care intereseaza pe toti, cum ar fi ciudatii care activeaza acolo, rasul Romaniei.
Nu deschid threaduri despre bucataria interna a lui Dinamo.
BAREMI DACA AR FI FOST TOPICUL DESPRE TRANSFERURI, CARE MAI E DESCHIS, CRED.
CE-I AICI, TREBUIE SA STIM NOI TOTUL DESPRE CINE MAI VINE PE LA STEAUA, ADICA DOAR ZVONURI ?

Toata lumea e interesata de transferurile de la Steaua... sau majoritatea. Tu remy cred ca esti interesat despre tot ce se intampla la Steaua.

Oricum, ai dreptate. Mai bine discutam noi la Suporter Steaua, acolo nu dam peste toti idiotii ca tine!

B0gdaaaN
11th May 2006, 14:11
=)))))) daca isi pune remy poza la avatar cred ca o sa fie cautat de jumatate de forum:)))

Hipgnosis
11th May 2006, 14:15
=)))))) daca isi pune remy poza la avatar cred ca o sa fie cautat de jumatate de forum:)))

Habar nu aveam ca jumatate de pe forum sunt poponari.
Oricum e penibil unu care deschide saptamanl threaduri despre Steaua pe intern sa tipe ca se deschide un thread despre transferurile Stelei.
Personal l-as dori pe Mazilu, Cernat, Thwaite si Curca. Daca vin astia patru cred ca ar putea suplini posibilele plecari ale lui Radoi si Ogararu.

armin
11th May 2006, 14:18
Oricum sunt discutii si atat. MM face ce vrea. Si ce vrea MM? Sa scape de Ogararu. Mare greseala, zic eu.
Altceva ce mai vrea MM? Sa il schimbe pe Para cu Cernat. Alta mare greseala, zic tot eu.

In rest, Mazilu, Cocis, si alte subiecte SF? Poate unul din ei, daca vinde ceva jiji pe bani multi.

Oricum, se vorbeste prea mult de ce jucatori sa cumpere, si nu se vorbeste deloc de ce ANTRENOR sa cumpere. Sevilla ne-a demonstrat aseara ce-i lipseste Stelei, daca nu stiam deja.

Paul
11th May 2006, 14:23
hmmm

pai la capitolul portar , cel mai simplu ar fi un roman , ca de maimutzoi straini , eu unul m`am cam saturat

Cine sa fie: M. Tudor , M.Popa , Stancioiu si cu voia dvs. Curca. Despre ultimii 2 am niste retineri.

Fundasi:
Daca pleaca Ogararu , Twaite ar fi o optiune excelenta mai ales ca e gratis.

Mijloc:
Unu coordonator , indiferent cine vine sa fie tehnic . Atat.

Atac: Neaga

S2K
11th May 2006, 14:27
@ tuxie:

Infinitivul este a fi! Sa fi fost este intr-adevar conjuntiv perfect, dar sa fi este conjuntiv simplu. Dar si la conjunctiv perfect este tot cu un "i".

Cat despre urari, multumesc. Nu spun ca nu sunt asemena persoane in Romania. Din partea mea sa castige toti romanii mult mai bine decat mine, iar eu sa castig exact atat cat am nevoie pentru a duce viata pe care o doresc.

Cat despre topic, eu as aduce numai straini care joaca la World Cup...

dede
11th May 2006, 14:38
remy, fa si tu un thread pe intern despre transferurile lui dinamo, ca sa nu mai ai ce comenta
de fapt am uitat, pe tine nu prea te intereseaza ce se intampla la dinamo :evil:

iar despre transferuri...sa vedem intai cine pleaca si dupa-aia sa vedem cine sa vina...oricum, ar fi bun un atacant si un portar

Cristy
11th May 2006, 14:42

daca si rat e cioara, atunci jiji nu e idolu vostru :happy

Paul
11th May 2006, 14:44
daca si rat e cioara, atunci jiji nu e idolu vostru :happy
:happy :happy :happy
pai jiji nu e idolu nostru , deci sa tragem concluzia ca rat e cioara?

S2K
11th May 2006, 15:00
Corect, Paul. :D

Paul
11th May 2006, 15:19
fi bre mai tolerant
pe Suporter Steaua nu avem nevoie de thread , fiindca avem unul vechi de 100 de ani:

Threadul asta trebe sters sau unit cu ala de la noi :d

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10748

Cristy
11th May 2006, 15:19
pai jiji nu e idolu nostru , deci sa tragem concluzia ca rat e cioara?

rat nu e cioara,deci jiji e idolu vostru.

beheheheheeheheehe

Paul
11th May 2006, 15:21
stai cam prost cu logica
ramane cum am stabilit eu initial :D

dede
11th May 2006, 15:25
remy, asa cum tu deschizi nshpe threaduri pe zi cu si despre gigi si Steaua, ce mai conta unul in plus despre transferuri...oricum threadul asta e in plus, pt ca se va discuta la momentul potrivit despre transferuri

Hipgnosis
11th May 2006, 15:39
pai jiji nu e idolu nostru

E doar idolul lui remy. cred ca cu el vorbea, nu cu stelistii. toata lumea stie ca remisor are plina casa de postere cu gigi si cu partidul lui.

Triphat
11th May 2006, 15:54
rat nu e cioara,deci jiji e idolu vostru.

beheheheheeheheehe

Cati ani ani ?

Bancaru
11th May 2006, 16:07
Eu zic ca isi reface Olita legiunea de bancari. Si cu asta am incheiat. Adevarul e ca e de mutat pe Steaua.

Paul
11th May 2006, 17:05
sunt de acord ... Popa , McKain si eventual Twainthe :D

steaua-86
11th May 2006, 18:53
@ tuxie:

Infinitivul este a fi! Sa fi fost este intr-adevar conjuntiv perfect, dar sa fi este conjuntiv simplu. Dar si la conjunctiv perfect este tot cu un "i".

Usurel cu gramatica ca asta e subiect greu... conjunctivul prezent nu se face cu infinitivul, asta numai daca pe acolo nu se zice 'tu sa merge' in loc de 'tu sa mergi'.

Gramatica e la fel si in Ghencea si in Giulesti, bat-o vina... Sa fii sanatos! :ok:

Rechinul Ucigas
11th May 2006, 19:00
asa e nu are ce cauta thread-ul aici ce ar fi sa pun si eu cu farul aici ...
dar nici remy nu e sanatos zice ce e cu thread-ul stelist aici dar el zilnic deschide cate unu e adevarat impotriva stelei dar oricum pe intern se vb numai de steaua ...deja devine plictisitor ...e adevarat asta e un site stelist cum au zis unii :)

Rossi
11th May 2006, 19:03
deja devine plictisitor ...

e adevarat asta e un site stelist cum au zis unii :)

acum ti-ai dat seama ?!

Rechinul Ucigas
11th May 2006, 19:06
nu , dar deja devine plictisitor ...mai bene se numea onlinesteaua ...

SORENSEN
11th May 2006, 23:23
...mai bene se numea onlinesteaua ...
De ce nu Campionatul National Steaua :D
Transferuri bomba in Ghencea ...aiurea anul trecut in vara a venit Iacob ..iar in iarna Cristocea si Carlos...:headbang:

Paul
12th May 2006, 13:44
3 achizitii bune as zice eu ...
pe toti 3 ne putem baza , doar ca Carlos are nevoie de dublura
atat !

SORENSEN
13th May 2006, 12:11
Bune nu bombe cum se zice pe la Steaua..dar zic eu putin..e nevoie de mai mult sange prospat...
Dar par ca nu ..Un iranian la Steaua?
Mai multe ziare de sport din Teheran susţin că golgeterul Reza Enayati e ofertat de roş-albaştri

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=107797

S2K
13th May 2006, 12:26
Si ziarele de pe Marte spun ca un martian care baga sapte goluri pe meci a primit oferta de la Steaua.

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 13:22
Hy ca iranieni sunt buni la fotbal............la ora asta peste noi clar.........

Paul
13th May 2006, 13:37
la pretul asta de 1 milion de coco , mai bine il aduce pe Neaga inapoi (atat e clauza!)

my_bogdan
13th May 2006, 14:55
Hy ca iranieni sunt buni la fotbal............la ora asta peste noi clar.........

tu ai gandit cand ai spus asta? cum poti sa spui ca sunt peste noi la fotbal??:headbang:

Paul
13th May 2006, 15:05
ei joaca la mondial , noi nu :(

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 15:15
mey bogdan.........iranu merge la mondiale .........noi nu..........iranu e pe 22 in casamentu fifa.........romania pe 25........cum p mea imi zici mie daca m-am gandit cand am zis asta?????? tu te-ai gandit cand ai zis asta??????????....mai uita-te la televizor frate.........poate tu crezi ca nu este peste noi iranu....insa parerea ta putin ne intereseaza..........

Paul
13th May 2006, 15:17
.iranu e pe 22 in casamentu fifa.........romania pe 25........c
asta chiar ca nu e relevant ... clasamentul ala e dubios rau :rosu:
Iranul un are un fotbal mai bun ca noi , dar merge la mondiale ...din pacate :(

be@
13th May 2006, 16:54
Daca pleaca Ogararu , Twaite ar fi o optiune excelenta mai ales ca e gratis.

Personal l-as dori pe Mazilu, Cernat, Thwaite si Curca. Daca vin astia patru cred ca ar putea suplini posibilele plecari ale lui Radoi si Ogararu.

Hai , besti de aici . N-aveti voi fata de Thwaite .

„Petrescu mă aşteaptă!”

Fundaşul "bancar" Michael Thwaite spune că īn iulie va pleca la noua sa echipă, Wisla Cracovia. "Am vorbit cu Dan Petrescu şi mi-a spus că mă aşteaptă la antrenamente. M-a asigurat că el nu va pleca de acolo. Chiar dacă din cauza problemelor cu Naţional am ratat Mondialul, vreau să rămīn pozitiv şi să īncep optimist o nouă etapă din viaţa mea", a mărturisit australianul. Legat de ofertele venite de la Steaua şi CFR Cluj, acesta a spus: " Eu, acolo, nici gīnd!". (c) GSP

N-aveti decat sa salivati cat vreti . :jerk:

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 20:14
pai atunci pe ce ne bazam cand zicem ca aia sunt mai tari sau nu ca altii? nu pe clasamente si pe rezultate???? pe muti chivi surzi sau munteni? pe gusturile proprii?????? daca e dupa gusturile fiecaruia atunci sunt de acord........romania e nr.1 ... peste brazilia cehia olanda....argentina....samd
bea ...sati amintesc ca saracu thwaite joaca in divizia c...sau nici macar acolo?????.......si daca tu crezi ca aia de la wisla kakakrovia e mai tare ca steaua chiar ca nu te pricepi......e ca si cum ai spune ca dinamo e peste barcelona...

SORENSEN
13th May 2006, 23:14
Thwaite--ce mare jucator...pe mine nu m-a impresionat asta si a facut 2-3 meciuri si e mare fotbalist ...ma doare direct in...ca nu vine asta la Steaua...
Prea s-a batut moneda cu baiatul asta...sa se duca la Wisla...zici ca acolo e miere ...din ce zicea Petrescu e la fel ca la noi...de nu mai rau.

uti2102
13th May 2006, 23:57
Hai , besti de aici . N-aveti voi fata de Thwaite .

Haha, eu cred k incurci borcanele. Nu jucatorii aleg daca vin sau nu la Steaua, ci Steaua alege jucatorii care sa vina ! Nu tragem pe nimeni cu fortza, daca nu vrea sa fie sanatos. Habar n-are ce pierde. Wilsa Cracovia ?! :happy P-ashtia ii bate Sportul la anu' in UEFA.

my_bogdan
14th May 2006, 00:44
mey bogdan.........iranu merge la mondiale .........noi nu..........iranu e pe 22 in casamentu fifa.........romania pe 25........cum p mea imi zici mie daca m-am gandit cand am zis asta?????? tu te-ai gandit cand ai zis asta??????????....mai uita-te la televizor frate.........poate tu crezi ca nu este peste noi iranu....insa parerea ta putin ne intereseaza..........

zimi niste jucatori Iranieni buni care joaca la o echipa cat de cat mare din Europa.

Lucky_OLD_G's
14th May 2006, 01:01
DACA tu crezi ca pe asta se masoara valoarea unui fotbal dintr-o anumita tzara inseamna ca esty dus tare.......totusi tzin sa-tzi amintesc ca numa la bayern erau 2 ....unu a plecat...hasemian..tot in bundesliga.......a ramas insa ali karimi......mai este la hamburg mahdavikia......in italia mai este un rezaei......ali daei e foarte cunoscut...........sunt sigur ca daca intrebi un iranian de un fotbalist roman mai mult de mutu sau hagi nu stie nici unu..........deja sunt 5 cunoscuti si foarte buni...da nu asta conteaza ..ca daca s-ar juca fotbalu doar dupa nume....ar trebui sa joaca brazilia1 cu brazilia2 finala la mondiale de fiecare data,....clasamentu fifa si rezultatele actuale sunt cele care reflecta valoare fotbalului dintr-o anumita tzara.....si deocamdata stam mai prosti ca iranieni indiferent daca tu zici ca noi suntem mai tari........si yo zic la fel............dar.....

my_bogdan
14th May 2006, 09:34
in fine , sper ca jucatorii(iranieni sau ne-iranieni) care vor veni din vara la Steaua sa confirme si echipa sa se califice in Grupele Ch League :D

Lucky_OLD_G's
14th May 2006, 13:30
SA DEA domnu......oricum vom intra.........cu sau fara ei:d

BrasovFans
14th May 2006, 14:26
Am auzit k Steaua vrea sa aduca ceva jucatori de la FCM Bacau? Pe cine oare sa ia de la echipa aia?

S2K
14th May 2006, 16:35
SA DEA domnu......oricum vom intra.........cu sau fara ei:d

Se pare ca superoptimismul lui fecali te-a inoculat si pe tine. Gafaim in campionat si de gandim la Liga Campionilor... E jale mare.

@Aleks FC Brasov: Nu asa de multi precum luati voi de la Forex. Asta ca sa incercati sa intrati in A la anul... si la multi ani.

uti2102
14th May 2006, 16:37
De la Bacau imi face cu ochiul Ghiorghiu.

Pepsi-Cola
14th May 2006, 18:56

asta ma intrebam si eu ce sa faca cioara aia la steaua ....poate la o echipa din divizia B

my_bogdan
15th May 2006, 08:57
Se pare ca superoptimismul lui fecali te-a inoculat si pe tine. Gafaim in campionat si de gandim la Liga Campionilor... E jale mare.

in Europa e alta treaba....jocul Stelei nu e cunoscut asa bine, are si experienta , pe cand in Romania aproape orice echipa stie cum joaca Steaua

S2K
15th May 2006, 11:53
Da, ca echipele din Liga Campionilor au antrenori de genul antrenorilor de divizia B din Romania care isi fac temele dupa ce citesc prin ziare...

Lucky_OLD_G's
15th May 2006, 16:01
s2k.........fati sepuku frate........sau harakiri........vrei sa zic ceva de genu ca la anu vom evolua in b???????....ca ne vom bate cu forexu sau cu delta tulcea?.....omu e optimist ca asa e cel mai bine..........vrei sa se planaga ceva de genu:.." doamne jucam tur preliminar ..ne bat aia mar....doamne ce ne facem.....doamne si daca intram in grupe jucam cu milan barca chelsea real....doamne ne bat aia numa de la 8-0 in sus.....hy sa nu ne mai prezentam...ce ne facem..oliiii...ajutooor".........hy pariu ca 2 betze de chibrituri ca intram in grupe....luam campionat.............gafaim????/ tzi se pate tzie............poate din uk se vede altfel la tv frate.......ai vazut meciu de aseara? ..ai vazut cand se joaca meciu pe teren.l....fara arbitrii?????/ am gafait????? yo nu am vazut asa ceva.........n-a zis nimeni ca e usor...dar am incredere in conducere ca vor sti ce jucatori trebuie si vom intra la pas in grupe....tu nu crezi...daca nu ...batem palma pe 2 bete de chibrituri...

S2K
15th May 2006, 19:49
Prefer sa raman realist. Asa s-a spus si inainte de meciul cu Rosenborg.

Paul
15th May 2006, 20:58
Am auzit k Steaua vrea sa aduca ceva jucatori de la FCM Bacau? Pe cine oare sa ia de la echipa aia?

Strict secret !
Au unu meserias rau , ca nu ii divulgam numele :ok:

my_bogdan
15th May 2006, 22:47
eu cred k ar trebui incercat Tanasa de la Fc Arges. imi place cum joaca:ok:

SORENSEN
15th May 2006, 23:12
Hmm in DIvizia A(aka Liga 1) e greu cu atacantii...poate trebuie incercata piata sud-americana,africana ....

Paul
15th May 2006, 23:19
Tanasa ar fi ok, dar nu are mecla de Sampion Lig ...
Ar fi bun , da trebe unu traznet !

georginho
16th May 2006, 15:58
ar fi bine daca ar veni la noi Alin Stoica pt ca nu avem un mijlocas de creatie de clasa, Dica a fost impins varf si Paraschiv e la distrugere, iar daca nu ne merg marginile nu prea avem cum sa batem pe nimeni

Paul
16th May 2006, 16:07
ete fix
L`au dat afara de la Poli de bun ce era ?
Lasa`ne te rog , cu toate gunoaiele ...

georginho
16th May 2006, 16:10
dupa doua meciuri nu poti spune ca e un gunoi, a luat titlu de jucatorul anului in belgia, si mie cel putin mia placut cum joaca. l'a dat afara din cauza vietii extrasportive

Paul
16th May 2006, 16:13
hmmm ... Stoica jucatorul anului in Belgia ????

Sincer nu cred !

Cat despre viata extrasportiva , ce te face sa crezi ca il cuminteste cineva la Steaua?

dede
16th May 2006, 16:15
l'a dat afara din cauza vietii extrasportive
pai si tu crezi ca de unu' de-asta e nevoie la Steaua? :mda:

georginho
16th May 2006, 16:16
nu stiu ce l'ar putea cumintii, poate dorinta de performanta, sa stii ca nu vb prostii eu sunt obsedat de mijlocasii ofensivi si cred ca el ar fii o solutie pt steaua

Paul
16th May 2006, 16:19
dorintza de performantza pe naiba

Familia Stoica are o problema cu alcoolul.

Legenda zica , ca inaintea meciurilor Steaua - Dinamo , militia il aresta pe ta-so lu Tudorel Stoica (capitanul Stelei) ca sa`l sterseze pe stelist. Deci bunicul lui Alin cam tragea la masea. Problema genetica :D

S2K
16th May 2006, 17:52
Ce, noi suntem Dinamo sa vina la noi toti refuzatii?

L.G.
16th May 2006, 18:31
Cainii cica au incercat sa-l abureasca pe Mutu sa vina la ei...Daca am incerca si noi ce-ar fi? (ar fi doua conditii care ne-ar avantaja: sa luam titlul - ceea ce inseamna CL -, Juventus sa retrogradeze)...Ceva pareri?

S2K
16th May 2006, 19:04
Nu cred ca Mutulica ar accepta sa vina la noi...

Hipgnosis
16th May 2006, 20:10

In primul rand nu cred ca ar accepta sa vina in Romania si basta. Cum draq sa lase Mutu salarii de milioane de euro, doar pt. a juca cu dinamo in "liga 1" ???
Alea sunt povesti aruncate cainilor, asa cum se arunca cate un os unui patruped flamand.

Paul
16th May 2006, 20:25
nu avem nevoie de drogati

otinho
16th May 2006, 21:29
vine neaga sigur deci e bine :D

mutulica n-are ce cauta la steaua

dede
17th May 2006, 13:40
nu vine sigur
Gigi a zis ca e posibil sa vina, sa fie discutii
nu s-ar supara nimeni daca l-ar aduce inapoi :P

cat despre Mutu, sa mearga la dinamo daca tot vrea sa vina in Ro...se potriveste mai bine cu toate "vedetele" de acolo...tipic dinamovist

Paul
17th May 2006, 14:53
unde a zis ca vine :o: ?

dede
17th May 2006, 15:05
cine? Gigi?
aseara la Om la om...l-a intrebat Calinescu de Neaga si a zis ca e posibil sa vina, mai ales ca de cand are copil s-a schimbat si cica s-a facut baiat cuminte...de-ale lu' Gigi :P

Paul
17th May 2006, 15:08
da da , s`o fi pocait si a devenit membru de partid :D

Sa vina Neaga ;)

SORENSEN
17th May 2006, 17:51
Neaga e bun dar e un al doilea Dica sau Dica e un al doilea Neaga...
Meseriasi dar lenti (poate doar Neaga cand se mai enerva mai si alerga...)
Nue rau ca va fi readus dar sa nu il privim ca un mare transfer ca noi avem nevoie in atac de unu rapid si puternic,luptator ...sarb adica unul ca Zigic (parca asa il cheama)care a fost refuzat dar acum e cel mai tare de laSteaua Rosie ...

S2K
17th May 2006, 19:52
In caz ca nu stii Arsenal a facut o oferta de 7 milioane de lire sterline pentru Zigic...

SORENSEN
17th May 2006, 21:13
Pai tocmai asta am spus ca e meserias si parca Piti la refuzat ca a zis ca nu stie cu mingea...si uite poate ajunge la Arsenal sau altundeva in vest si am vazut sensationalul meci facut contra lui As ROma 3-1 pt sarbi in grupele UEFA.
Asta ne-ar trebui...

S2K
17th May 2006, 21:37
Eu stiu ca l-a refuzat Panduru cand era antrenor la Timisoara.

SORENSEN
18th May 2006, 11:44
S-au asa ..nu conteaza asa mult conteaza ca a fost refuzat un jucator de certa valoare...

"FLORIN CERNAT, in prezent la Dinamo Kiev, a fost in tribuna si a declarat la final ca va juca in mod sigur la Steaua in urmatorii patru ani."spt.ro
Ar fi o achizitie importanta dar sa vedem daca se adevereste pt ca fitzuica de buzunar e cam neserioasa atunci ca nd da unele informatzii...

Universal
18th May 2006, 22:49
Nr.1 la achizitie-Mazilu,apoi sa urmeze restul de 3 jucatori...

Ultras
18th May 2006, 23:37
S-au asa ..nu conteaza asa mult conteaza ca a fost refuzat un jucator de certa valoare...

"FLORIN CERNAT, in prezent la Dinamo Kiev, a fost in tribuna si a declarat la final ca va juca in mod sigur la Steaua in urmatorii patru ani."spt.ro
Ar fi o achizitie importanta dar sa vedem daca se adevereste pt ca fitzuica de buzunar e cam neserioasa atunci ca nd da unele informatzii...

Baba nu aude, dar le potriveste... Cernat a declarat ca sigur nu va juca la Steaua in urmatorii patru ani (cat mai are contract la Kiev)

Tzake
19th May 2006, 13:03
Dacă va ajunge la noi, ceea ce īmi doresc, Mazilu ar face bine să nu ne-o bage duminică.
Īn ceea ce-l priveşte pe Cernat, nu ştiu ce să zic... Dinamo Bucureşti... Dinamo Kiev...

Universal
19th May 2006, 15:38
FC Bayern ar avea nevoie de un ''Spielmacher'' ..ca si Steaua..un playmaker bun..Mazilu ar fi acela

dede
19th May 2006, 15:44
mazilu nu prea are cum sa ajunga la Steaua, pt ca
1. siman cere prea mult
2. jucatorii sportului au obiceiul ca dupa ce pleaca la o alta echipa sa nu mai joace nimic

Universal
19th May 2006, 15:53
normal..insa la Steaua nu va fi lasat asa ...va fi pus sub presiune..eu sincer imi doresc sa avem un juactor care sa faca jocul.
Mazilu merita sa plece in strainatate...

SORENSEN
19th May 2006, 22:34
Baba nu aude, dar le potriveste... Cernat a declarat ca sigur nu va juca la Steaua in urmatorii patru ani (cat mai are contract la Kiev)
intre timp am vazut si eu declaratia la TV a lui Cernat ..si intr-adevar a zis ca nu vine la Steaua ..dar aia de la spt.ro a spus aiurea ...chiar ma asteptam ...dupa cum se vede si in post-ul meu...
De la Sportul eu l-as vrea pe Balan dar el e al Rapid-ului(macar 50 %) asa ca trebuie cautat prin alte zari...

STEAUA-MANIA
20th May 2006, 19:10
In cadrul Stirilor sportive de la Pro tv,ora 19:50,protevistiii,vor anunta conditiile in care se intoarce NEAGA LA STEAUA!:yeah: :D :great: /OLE/ :happy :yeah:

Paul
20th May 2006, 19:11
pfai , ce audientza o sa aiba ProTV`ul in seara asta !

dede
20th May 2006, 20:28
a zis cineva ceva de Neaga? ca eu n-am auzit :P

Paul
20th May 2006, 20:29
nici io

STEAUA-MANIA
20th May 2006, 22:10
Ce nenorociti..inainte de stirile de la 19,ziceau despre NEAGA..insa nu au vorbit deloc despre NEAGA...sper ca tvr sa cumpere drepturile tv pt CL!

Paul
21st May 2006, 01:26
e din seria "TRansfer bomba la Steaua" anuntat de GSP si apoi aflam ca e ...Maldarasanu :rosu:

SurvivorSoso
21st May 2006, 15:17
Eu cred ca ar trebui mers pe tinere talente (vezi Ochirosii).
Dar lotul chiar trebuie largit iar eu as incerca sa-i cumpar pe :

Croitoru,V.Badea (Vaslui)
Tibi Balan,Varga,Mazilu,Lazar (Sportul)
Sapunaru (National)
Prepelita (Arges)
Curca,Pascovici (Farul)
Albut,Tarnaveanu (Bistrita)

L.G.
22nd May 2006, 22:51
"Noul antrenor al echipei Ajax, Henk ten Cate, a declarat astăzi că echipa olandeză a ajuns la un acord cu stelistul George Ogăraru urmīnd ca īn zilele următoare cele două cluburi să demareze negocierile privind suma transfer. "Cu el, Ajax va fi mai puternic", a declarat tehnicianul. Patronul Stelei, Gigi Becali a declarat la emisiunea "Om la om" că transferul aproape realizat, suma ce urmează să o plătească Ajax fiind de aproximativ 3 milioane de dolari" zice gsp....iar onlinesport pluseaza..."Gigi Becali a anuntat luni seara ca George Ogararu pleaca in vara de la Steaua. Patronul Stelei a anuntat ca il va lua la final de campionat pe Daniel Niculae." Prima foarte realizabila..a doua iar vorbeste Jiji aiurea...(ca de obicei)!

Paul
23rd May 2006, 09:12
Īnlocuitor de la Sportul
Roş-albaştrii sīnt pregătiţi să acopere gaura lăsată de plecarea lui Ogăraru. După ce au urmărit mai mulţi jucători din campionatele Portugaliei şi Ucrainei, şefii Stelei s-au orientat către fundaşul dreapta Sportului Studenţesc, Stelian Stancu (24 de ani). "Īn iarnă, Sportul se īnţelesese cu Rapid, dar transferul nu s-a mai realizat. Sper ca acum să am mai mult noroc, pentru că īmi doresc să joc la Steaua", a declarat Stancu. El ar costa īn jur de 400.000 de dolari.

Neaga şi Cociş pe lista Stelei
Īn cadrul emisiunii Recursul etapei, managerul general al roş-albaştrilor, Mihai Stoica, a comentat posibilele achiziţii ale echipei īn pauza de vară. "Dintre Neaga, Dancia, Roşu şi Cociş, nume aduse īn discuţie de un telespectator, doi sīnt pe lista noastră, dar unul, Cociş, este inabordabil, avīnd un preţ foarte mare", a declarat MM. Celălalt jucător la care făcea trimitere oficialul din Ghencea este Adrian Neaga, dorit de Olăroiu, dar care se află sub contract cu gruparea coreeană Chunnam Dragons īncă un an şi jumătate.

gsp

uti2102
23rd May 2006, 10:09
Mai degraba l-ash lua pe Thwaite pentru postul de fundash dreapta.

S2K
23rd May 2006, 14:55
Ar fi bine sa vina Cocis la noi. Este un jucator destul de polivalent, dar cred ca s-ar potrivi de minune langa Paraschiv, ceea ce va implica retragarea lui Radoi langa Goian, iar asta ne va da unul dintre cele mai tari cupluri de fundasi centrali din Europa...

Cat despre inlocuitorul lui Ogararu, sper totusi sa nu fie Stancu ala de la Sportul.

dede
23rd May 2006, 15:06
cel mai mult imi doresc ca in vara sa vine Neaga :P
in locul lui Ogararu, eu as zice sa mai caute pe afara, poate se gasesc mai multe solutii

S2K
23rd May 2006, 15:29
Normal, daca vrem Liga Campionilor trebuie sa aducem un jucator cel putin la fel de bun ca si Ogararu, iar Stancu ala nu e bun decat sa ii faca ghetele lui Balan.

Paul
23rd May 2006, 17:31
Normal, daca vrem Liga Campionilor trebuie sa aducem un jucator cel putin la fel de bun ca si Ogararu, iar Stancu ala nu e bun decat sa ii faca ghetele lui Balan.
E greu sa gasesti unul "cel putin la fel de bun". Stancu ala e drept ca e panaramist , da noah ... mai important e sa luam un varf si un mijlocas central

uti2102
23rd May 2006, 20:55
Nu-l trecetzi cu vederea pe Balan ! Un jucator cu mare apetit shi disponibilitate la efort ! Are shansa, daca i se da credit, sa ne faca sa-l uitam pe Oga !

otinho
23rd May 2006, 21:59
bafta George la Ajax .. pacat ca a plecat .. pt mine era cel mai bun jucator de la steaua

One-Man Show
23rd May 2006, 22:45

:hmm:

E clar ca Balan va fi titular shi ca rezerva tb adus un romanash. Sa nu mai vad vreo panarama gen Carlos. In alta ordine de idei, Mazilu mai are doar 1 an de contract deci ar putea fi contactat din iarna.:ok: Dekat 3 mil pe Niculae mai bine 3 pe Cocis.;)

Curca, Olah, Izvoreanu + promovati din copiii aia dak nu sa-i dea pe la Jiul :D

Paul
23rd May 2006, 22:56
Dekat 3 mil pe Niculae mai bine 3 pe Cocis.;)

Decat 3 pe cosis , mai bine 1 pe Neaga!

S2K
24th May 2006, 00:45
E greu sa gasesti unul "cel putin la fel de bun".

Ei na, nu e Oga cel mai bun fundas dreapta din lume...

@alpopa: Si daca Balan se accidenteaza? Tu iti dai seama ca daca ajungem in Liga Campionilor vom juca miercuri - duminica - miercuri - duminica...

Daca se vrea Liga Campionilor cu adevarat, atunci Steaua trebuie sa aiba 22 de jucatori care sa poata juca orice meci, la orice ora.

Jerry20cm
24th May 2006, 17:20
Venirea lui Stancu pt.postul de fundas dreapta e doar un zvon aproape sigur la Steaua va ajunge Alexandru Badoiu(Jiul Petrosani).

S2K
24th May 2006, 23:04
Alta parasuta.

Jerry20cm
25th May 2006, 11:25
Se pare ca pe langa Badoiu si Stancu pe lista pt noul fundas dreapta sa adaugat si Sapunaru(FC National)...eu personal dak ar fi sa aleg l-as lua pe Sapunaru avand doar 22 de ani si mai ales pt. apetitul lui ofensiv:ok:

Paul
25th May 2006, 19:58
Ma tenteaza sa vin la Steaua !!!

Razvan Cocis , @TVR!

SORENSEN
25th May 2006, 22:04
E bun de rezerva pt Dica sau invers Dica e bun rezerva pt Cocis...:rolleyes:

bluesky
25th May 2006, 23:03
cocis la steaua ii ceva greu de realizat ele va lua cel mai probabila calea rusiei sau ucraina ,nu vine la steaua ca ii prea scump.lasati ca se gaseste altu mai bun.tibi balan.el va fi un al doilea radoi daca va veni la steaua

SORENSEN
25th May 2006, 23:15
Chestia e ca si pe el SIman cere extrm de mult...plus ca e 50 % in coproprietate la Copos.

S2K
26th May 2006, 11:11
Siman cere mult prea mult decat valoreaza individul. Cat despre Cocis, fecali a spus ca numai daca Tiraspol rateaza calificarea in Liga Campionilor se pune in discutie venirea sa.

Apropo... oare stie cineva de la Steaua ca in aceste zile are loc in Portugalia campionatul european U21? A trimis Steaua pe cineva acolo sa vada la lucru potentiali jucatori?

Jerry20cm
26th May 2006, 11:14
Cam de la ce echipa crezi ca-si permite Steaua sa cumpere un jucator sub 23 de ani???....iti dai seama cat sunt pretzurile la jucatori astia si cam cine iti vine in Romania???

Gabriel28
26th May 2006, 11:21
Tibi Balan, Varga, Lazar, Mazilu, Cocis (slabe sanse), Patrichi, practic juma de echipa de la sportu, si Cernat :)

Jerry20cm
26th May 2006, 11:25
ar trebuii in opinia mea urmatori:
Sapunaru-fundas dreapta
Cocis-mijloc centru
T.Balan-mijloc dreapta/stanga
Neaga-atac

S2K
26th May 2006, 11:38
Cam de la ce echipa crezi ca-si permite Steaua sa cumpere un jucator sub 23 de ani???....iti dai seama cat sunt pretzurile la jucatori astia si cam cine iti vine in Romania???

Se poate. Joaca acolo si Serbia si Ucraina, de exemplu. In plus, repet si acum si o voi repeta cat timp voi mai trai: FARA BANI MULTI NU SE FACE PERFORMANTA IN LIGA CAMPIONILOR.

Jerry20cm
26th May 2006, 11:46
Se poate. Joaca acolo si Serbia si Ucraina, de exemplu. In plus, repet si acum si o voi repeta cat timp voi mai trai: FARA BANI MULTI NU SE FACE PERFORMANTA IN LIGA CAMPIONILOR.

Da sunt total de acord cu tine in privintza banilor dar ai dat exemple Ucraina si Serbia...in Ucraina nu potzi sa cumperi fiindca nu ai loc Shaktar,Dinamo Kiev si Dnepr iar la Sarbi mi-a placut portarul ala de la Steaua Rosie iar restul joaca pe afara deja.

Pacat ca la noi in campionat nu sunt jucatori care sa-i vad sa intre in primul 11(cu cateva exceptii) al Stelei in acest moment si pacat ca sunt cerute niste sume fantastice pt. niste jucatori care prind 1-2 meciuri bune.

S2K
26th May 2006, 11:53
Nu joaca toti afara, intra aici http://www.uefa.com/competitions/under21/teams/index.html si vezi. In plus sunt multi care joaca la alte echipe decat Crvena Zvezda si Partizan, si am un prieten sarb care mi-a spus ca in afara de cele doua, toate echipele platesc foarte, foarte prost. In Ucraina sunt si de alte echope decat Shaktar, Dinamo Kiev si Dnepr...

Portatul sarb joaca la Nantes.

Ai dreptate in ceea ce spui despre campionatul nostru. Oricum parerea mea este ca daca inlocuitorul lui Ogararu este roman, vom slabi in acel compartiment.

Jerry20cm
26th May 2006, 11:59
Mersi mult pt site:ok:
Da stiu, ca Ogararu sigur nu vom gasi imediat nici Ogararu nu era cine stie ce cand a ajuns prima oara la Steaua da a crescut mult si a ajuns dupa parerea mea cel mai bun fundas dreapta al Romaniei insa oricum dak la caracter am multe de reprosat lui MM in privintza transferurilor e foarte priceput asa ca am incredere ca va gasi inlocuitorul potrivit.
In Romania imi place mult de T.Balan insa imi inchipui cam ce pret va cere Siman pe el.

S2K
26th May 2006, 12:16
Da, dar cand Ogararu a venit la noi nu era titlular pentru ca atunci pe acel post juca Florentin Dumitru, ori acum inlocuitorul sau va juca titular.

Cat despre "priceperea" lui mm... ma indoiesc.

be@
26th May 2006, 15:31
ar trebuii in opinia mea urmatori:
Sapunaru-fundas dreapta
Cocis-mijloc centru
T.Balan-mijloc dreapta/stanga
Neaga-atac

Voi sunteti turci , de nu pricepeti ? Cand o sa vina Ronaldinho la FC National , atunci o sa joace la voi Sapunaru , Griffiths ( pe care Nationalul cere 2 milioane de dolari :drak: ) sau Thwaite .

S2K
26th May 2006, 15:48
Ronaldinho a fost la FC National... Ca adversar, e adevarat. :)

Cat despre banii pe care ii cere Nationalul pe australianul ala, e aberatie curata. Tocmai de aceea ar trebui Steaua sa cumpere doar din afara. Pentru ca cu banii aia cumperi un jucator cu nume din afara.

STEAUA-MANIA
27th May 2006, 14:02
bea,stiu ca in moldova,pers de gen feminin trag la masea..dar,te rog frumos,cand consumi spirtoase,nu te loga pe ols,te rog.
Cocis tre luat de la Tiraspol,risca sa se plafoneze in camp de peste Prut.
Dupa parerea mea,urmat jucat ar trebui sa vina la STEAUA:NEAGA-la schimb cu cristea + ceva bani
-Ganea
-Cernat
-Cocis.

S2K
27th May 2006, 14:06
Nu sunt cam multi atacanti: Dica, Iacob, Neaga, Ganea, Oprita plus Cocis si Cernat la o adica, Litu, Simion...

STEAUA-MANIA
27th May 2006, 14:12
S2K: este clar,ne debarasam de cizma aka oprita,cristea iar restu sa lupte pt primul 11.Sunt 4 atacanti:Neaga,Ganea,Dica,Iacob..lol ce atac:)) Cernat si Cocis nu sunt atacanti:) Am avea o echipa.....:D

bluesky
27th May 2006, 19:03
cocis cica sar putea sa vina la steau daca sherif nu va intra in liga campionilor sursa jiji bekaly.vreau sa vad si eu asta
de la niculae sa isi ia gindu ca a semnat un precontract cu hamburg,asa ca sa se orienteze spre alt atacant
daca vrea un atacant de meserie in regie mazilu dar nu prea cred ca becaly o sa dea el atatia bani
un alt jucator care merita sa fie adus la steaua este tibi balan care are de aratat multe pe teren .dar vreau sa vad daca jiji o sa faca el un transfer de 5 mil ca sa aduca un atacant,vreau sa o vad si pe asta.

dede
27th May 2006, 20:17
Nu sunt cam multi atacanti: Dica, Iacob, Neaga, Ganea, Oprita plus Cocis si Cernat la o adica, Litu, Simion...
pana acum ne plangeam ca nu sunt destui jucatori, mai ales in atac...daca o sa fie atatia, iar nu-i bine, ca-s prea multi
oricum, n-o sa-i vedem pe toti la Steaua

S2K
27th May 2006, 21:12
Personal nu cred ca Ganea este o solutie, eventual pe termen foarte scurt doar. Iar Cernat... ala s-a nascut talent si a murit speranta. Neaga? Este o sabie cu doua taisuri. Poate fi jucatorul care a venit la Steaua la inceputul anilor 2000 sau jucatorul care a plecat de la Steaua in 2005. Cocis, da... merita si 5-6 milioane pentru ca e de doua ori mai bun si decat Mutu.

be@
29th May 2006, 19:25
bea,stiu ca in moldova,pers de gen feminin trag la masea..dar,te rog frumos,cand consumi spirtoase,nu te loga pe ols,te rog.

Wow ! Ti-a luat mult ca sa te gandesti la raspunsul asta penibil ?

otinho
31st May 2006, 09:56
dupa ultimele speculatii si declaratii se pare ca prioritari pt steaua sunt Cocis , Neaga si Griffiths .. eu sper ca primii 2 sa vina + 2 straini buni care sa acopere locul lasat gol de ogararu si postul de coordonator de joc (aici trebe umblat la portofel min 5 mil , daca se vrea performanta)

vytalie
31st May 2006, 10:28
Cocis e tare ma Serif a cistigat campionatul datorita lui!

SORENSEN
31st May 2006, 11:02
Da dar totusi nivelul in campionatul din Moldova nu e prea ridicat si asta nu inseamna prea mult..el e dorit pt meciurile facute la Nationala ...

S2K
31st May 2006, 11:20
Cocis e tare ma Serif a cistigat campionatul datorita lui!

De parca pe "Iancu de Moldova" il si intereseaza sa castige echipa aia campionatul...

Jerry20cm
31st May 2006, 12:12
Din cate am inteles eu MM a zis ca Ganea nu intra in discutie pt. un transfer la Steaua.
Intre timp Steaua se pare ca ar fi facut o oferta Amdorei pt. fundasul dreapta a lor un anume Tony de origine franceza mai multe detalii pe www.prosport.ro sau www.gsp.ro.

S2K
31st May 2006, 12:19
Anthony da Silva, īn vārstă de 25 de ani, este unul dintre titularii de bază ai Amadorei, evoluānd ca titular īn 32 din cele 34 de jocuri din ediţia 2005/2006 a campionatului portughez. De altfel, Tony se clasează pe locul 9 īn topul jucătorilor cu cele mai multe minute din campionatul Portugaliei, cu 2880 minute jucate.

Tony s-a născut īn localitatea franceză Le Creusot, īnsă a debutat īn Portugalia, la echipa Chaves. Fundaşul francez are 174 cm şi cāntăreşte 72 de kilograme.

Jerry20cm
31st May 2006, 12:22
Cat priveste transferul lui Cocis mie unul imi place cum joaca dar in nici un caz valoarea lui nu e de 3 mil de euro.
Nu potzi cere pe un jucator care intradevar a castigat 1-2 titluri in Moldova si a prins 2-3 meciuri bune la natioanala suma de 3 mil de euro.

S2K
31st May 2006, 12:58
Corect. Valoarea lui Cocis nu e de 3 milioane de euro, e de cel putin 6 milioane pentru ca va ajunge mai mare decat Mutu.

Jerry20cm
31st May 2006, 13:19
da eu zic 40 mil. euro + radoi,goian si dica:ok:

S2K
31st May 2006, 13:42
Nici chiar asa. Insa sunt convins ca daca Cocis vine la noi si joaca cu Steaua in Liga Campionilor va pleca pentru mai mult de 10 milioane de euro. Si ar deveni primul fotbalist care trece de acest prag.

Jerry20cm
31st May 2006, 13:48
Da dak va veni la noi da dar nu valoreaza un jucator care evolueaza in campionatul Moldovei unul din cele mai slabe ale europei(cu tot respectul pt. vecini nostri:D ...dar in afara de Sherif si Zimbru restu sunt praf...) 3 mil. de euro.
Inteleg patronul lor are visul de a ajunge in Champions League bv lui...dar Cocis nu e de 3 mil. de euro in momentuld e fatza.
Hamburg a dat 5 mil. pe VD Vaart, Real a dat 6 mil. pe Cassano...Cocis nu are cum sa valoreze in momentuld e fatza 3 mil. euro.

S2K
31st May 2006, 14:49
Comparativ cu campionatul Romaniei nici Radoi nu valoreaza atat cat cere fecali si nici macar cat i s-a oferit, 8 milioane de dolari.

Van der Vaart are picioare de sticla, Cassano ala nu e prea batran?

Jerry20cm
31st May 2006, 14:57
Totusi VD Vaart cu picioarele lui de sticla e mai bun decat Cocis.
Cassano are 23 de ani.
Iar nu tin minte sa fi venit Erickson sa-l vada pe Cocis...sau sa-l fi vazut pe Cocis intr-o semifinala europeana.
Cocis e un jucator cu un mare viitor in fatza dar inca nu a facut nimik considerabil ca sa valoreze 3 mil. de euro...in plus cred ca in Moldova cel mai skump jucator plecat de la ei nu cred ca a depasit vreo 500.000 euro(in cel mai bun caz).

S2K
31st May 2006, 15:30
Sa nu uitam ca Cocis a ajuns acolo dintr-o intamplare... pentru ca el dorea la Steaua, cand era la U, iar aia doreau sa il trimita la dinamo.

Cat despre Sven-Goran Eriksson, nu a venit el atunci sa-l vada pe Radoi ca doar nu il poate duce sa joaca lanag John Terry si Rio Ferdinand.

Multumeesc pentru informatiile despre Cassano, nu stiam. Atunci inseamna ca nici Radoi nu valoareaza asa de mult...

Jerry20cm
31st May 2006, 15:34
Sa nu uitam ca Cocis a ajuns acolo dintr-o intamplare... pentru ca el dorea la Steaua, cand era la U, iar aia doreau sa il trimita la dinamo.

Cat despre Sven-Goran Eriksson, nu a venit el atunci sa-l vada pe Radoi ca doar nu il poate duce sa joaca lanag John Terry si Rio Ferdinand.

Multumeesc pentru informatiile despre Cassano, nu stiam. Atunci inseamna ca nici Radoi nu valoareaza asa de mult...

Da om vedea ce se va intampla...sa nu intelegi ca mie nu mi-ar placea Cocis si eu mi-as dori sa-l vad in tricoul lui Steaua la anul insa suma mi se pare cam mare....dar dak vrem sa prindem grupele Champions League trebuie investit fiindca altfel nu prea se poate.

STEAUA-MANIA
31st May 2006, 15:36

Din cate stiu eu...Cocis tine/a cu Rapid.Pretul cerut de Gusan..e tupeu curat!:rosu: Cocis e bun,dar nici 3 mil euro nu merita!STEAUA cu 3 mil de $ ar aduce un vagon de brazilieni.

S2K
31st May 2006, 15:38
Revenind la Tony, se pare ca deja GSP-ul l-a facut vedeta...

Jerry20cm
31st May 2006, 15:38
Stiti care e faza: noi discutam ca ar fi cerut 3 mil. de euro dar el a refuzat 3 mil de euro:D

S2K
31st May 2006, 17:08
Pai am auzit ca s-a dat acum 3,3 milioane. Oricum Tiraspol-ul nu ajunge in Liga Campionilor cu sau fara Cocis.

Jerry20cm
31st May 2006, 17:13
Pai am auzit ca s-a dat acum 3,3 milioane. Oricum Tiraspol-ul nu ajunge in Liga Campionilor cu sau fara Cocis.

Sperantza moare ultima:D

SORENSEN
31st May 2006, 22:03
Chestia ca Gusan a lasat sa se inteleaga ca dac nu prinde CL ceea ce e probabil il va lasa pe 3 ml euro dar faza e ca ce facem un an nu va mai juca in cupele europene ...parca pt ca a jucat cu tiraspolul in prel CL...
Hmm 3 mil euro e prea mult poate 1,5-2mil euro ...
Oricat de posibil mai bun ca Mutu e desi are 23 de ani (zic astia prin ziare) e greu sa valoreze o asemenea suma...jumate de buget...cam mult

sandilau
1st June 2006, 01:44
...Multumeesc pentru informatiile despre Cassano, nu stiam. Atunci inseamna ca nici Radoi nu valoareaza asa de mult...

Cassano valora in iarna vreo 20-30 milioane. A fost transferat pe 6 mil., deoarece devenea liber de contract in vara iar el nu vroia sa prelungeasca contractul cu Roma.

Iar Radoi valoreaza 8 mil.

S2K
1st June 2006, 10:19
Idiotul ala de Siman a cerut pentru Stelian Stancu cica 1 milion de dolari... Ce idiot... pai cu banii astia Steaua poate cumpara un fundas dreapta titular cu nationala lui la campionatul mondial!

SORENSEN
1st June 2006, 11:42
PAi daca cere 3 mil euro pe MAzilu ...e normal sa ceara 1 milon ..nu?!?!?!!?:headbang:
Pai cred ca si pe o rezerva de la Sportul Siman cere cel putin 500 000 euro...dar nu-i porst cine cere ..e prost doar ala care da...:D

S2K
1st June 2006, 12:18
Bine Mazilu hai ca poate mai are viitor, joaca si la nationala, dar Stancu...

Oricum Siman face mare prostie daca cere sumele alea, gata a prins si Sportul un retur mai bun si sunt jucatori de top, pentru ca vor astepta toti sa termine contractele si apoi pleaca pe gratis si ramane Stancu cu buza umflata si in B pe deasupra.

Universal
1st June 2006, 21:34
Avem nevoie de Cocis,Thwaite se duce La Polonia Varsovia...Filipescu nu stiu...

S2K
2nd June 2006, 02:08
Cocis e subiect terminat... Nu vrea, gata...

4star
2nd June 2006, 11:30
OAre nu se gaseau ceva achizitii bune la europenele Under 21? Poate si preturile erau mai bune, luam tineri buni... Dar pentru o chestie din asta tre sa avem specialisti care sa se ocupe.

Steeltown Boy
2nd June 2006, 11:44
OAre nu se gaseau ceva achizitii bune la europenele Under 21? Poate si preturile erau mai bune, luam tineri buni... Dar pentru o chestie din asta tre sa avem specialisti care sa se ocupe.
De acord... in felul asta devine si campionatul mai echilibrat, nesubtiindu-se echipele care vor sa-si gaseasca incet-incet drumul spre performantza. Iar daca inceteaza japca organizata (nu fac referire aici numai la Steaua), vom putea vedea un fotbal de calitate la orice nivel de clasament in liga lu' Mitica.

SORENSEN
2nd June 2006, 11:50
Tu ai auzit pe sume s-au transferat unii jucatori de la U-21 ..plus ca unii sunt deja la echipe mari si e clar ca nu vor merge in ROmania....plus ca e imposibil sa chemi un tanar de perspectiva din Germania,Italia,Olanda,Franta sa vina la noi...in Ucraina majoritatea sunt de la Dinamo K Sau Sahtior...la sarbii multi joaca la marile formatii Steaua RB si PArtizan sau in afara ...Danezii habar n-am dar nu cred ca vin ei in Romania ...poate din Portugalia...dar nici de acolo nu cred....
Asa ca de la acest campionat e greu sa iei ceva si pe sub 2-3 mil euro desi mai degraba spre 4-5 mil cei cu adevarat de calitate....

S2K
2nd June 2006, 12:10
Si eu am mentionat de campionatul de tineret. Sunt curios cati dintre oficialii Stelei vor merge pe viu la Cupa Mondiala pentru a urmari jucatori...

4star
2nd June 2006, 13:59
La cupa Mondiala o sa aiba mai mult de vazut. Africa, Asia , Australia, America de Sud. Dar nu stiu daca se pot apropia ca doar pe cei buni o sa fie multe echipe cu ochii si ai nostri nu pot concura financiar. Tocmai de aceea m-am referit la Under 21, pentru ca acum toata atentia se indreapta catre WC 06, si poate ne mai lipeam si noi de vreun tanar cu perspective...din Ucraina, Serbia, Polonia, Ungaria, ..
Intr-un caz din asta ar fi avantaj de mabele parti: Fotbalistul iese in Europa cu echipa Steaua si poate fi remarcat, iar STeaua beneficiaza de serviciile lui o perioada, dupa care, daca pleaca, poate lua bani mai multi.

Jerry20cm
2nd June 2006, 14:54
La cupa Mondiala o sa aiba mai mult de vazut. Africa, Asia , Australia, America de Sud. Dar nu stiu daca se pot apropia ca doar pe cei buni o sa fie multe echipe cu ochii si ai nostri nu pot concura financiar. Tocmai de aceea m-am referit la Under 21, pentru ca acum toata atentia se indreapta catre WC 06, si poate ne mai lipeam si noi de vreun tanar cu perspective...din Ucraina, Serbia, Polonia, Ungaria, ..
Intr-un caz din asta ar fi avantaj de mabele parti: Fotbalistul iese in Europa cu echipa Steaua si poate fi remarcat, iar STeaua beneficiaza de serviciile lui o perioada, dupa care, daca pleaca, poate lua bani mai multi.

venitzi cu exemple de jucatori care v-au impresionat la acest U21.
Eu totusi nu cred ca Steaua poate cumpara un jucator de valoare de la acest U21 din 3 motive:
-nu cred ca ar veni unul din pustii aceia in Romania deoarece au alte perspective la 21/22/23 de ani.
-nu cred ca ne-am permite un jucator de valoare
-sincer sa fiu nu prea am vazut jucatori care ar putea in primul 11 al Stelei cu mici exceptii(in special de la reprezentativele puternice ale europei)
Si ca sa inchei cred ca singura tara care a participat la acest european de tineret si de unde am putea cumpara jucatori este nationala Serbiei unde nu am vazut nici un jucator care sa ma impresioneze.

S2K
2nd June 2006, 15:10

Daca se pleaca de la inceput cu ideea ca nu are rost sa mearga acolo pentru ca "sunt prea scumpi" sau "au pus deja altii ochii pe ei", atunci ar trebui sa se lase pur si simplu de fotbal si sa se apuce de altceva pentru ca nu au nimic in comun cu acest sport.

Un jucator merge si acolo unde ar fi o lampa de lansare spre un campionat puternic din Europa. Sa zicem ca un jucator din Paraguay este bun si primeste doua oferte: una de la Steaua, una de la o echipa de mana a doua din Turcia care ii da ceva mai multi bani decat Steaua, dar nu are sansa sa joace in Liga Campionilor. Ce alege?

Nu am vazut meciurile de la U21 sa ma pot pronunta, dar am citit profilurile unor jucatori sarbi si am fost impresionat. Spre exemplu de Dusan Basta care va fi si la Cupa Mondiala. Ala poate juca fundas dreapta/stanga si de asemenea mijlocas dreapta/stanga. Destul de impresionat, nu?

@ Jerry20cm: Sa nu uitam ca Steaua are nevoie de mai multi jucatori decat cei care ar intra in primul 11 pentru ca astfel riscam sa patim exact ce au patit multe alte cluburi care au ajuns in Liga Campionilor si au avut probleme in campionat.

SORENSEN
2nd June 2006, 15:55
de la sarbi de ex ...Basta ,Lomic,Jankovic ...ca de Vucinic nu ne putem
atinge....
De la ucrainieni: Fomin(Sahtior),Milevsky(Dinamo K),Mikhalik(Dinamo K) mi-au placut dar sa-mi zica cineva daca se pot lua :headbang:

Jerry20cm
2nd June 2006, 16:19
de la sarbi de ex ...Basta ,Lomic,Jankovic ...ca de Vucinic nu ne putem
atinge....
De la ucrainieni: Fomin(Sahtior),Milevsky(Dinamo K),Mikhalik(Dinamo K) mi-au placut dar sa-mi zica cineva daca se pot lua :headbang:

de la ucrainieni nu avem sanse sa luam asta e clar...si in opinia mea nici de sarbi nu ne atingem fiindca sunt foarte bine apreciatzi sarbi pe piata transferurilor si probabil sunt alte cluburi mai mari care le fac cu ochiul.

bluesky
4th June 2006, 17:44
azi auzit ca fostul portar al stelei este dorit de arsenal?la hamutovschy ma refer.vreau sa vad ce va face portughezul ala de la estrela amadora antonio da silva.eu as vrea sa il aduca la steaua pe torje de la timisoara

S2K
6th June 2006, 10:46
Spre exemplu de Dusan Basta care va fi si la Cupa Mondiala. Ala poate juca fundas dreapta/stanga si de asemenea mijlocas dreapta/stanga. Destul de impresionat, nu?

Conform Averea, Basta ar fi fost ofertat de Steaua. Acum ma mir daca nu cumva un ziarist de la Averea a auzit de Basta dupa ce am scris eu de el... :)

SORENSEN
6th June 2006, 16:55
Steaua īl vrea pe ”Nedved al Serbiei”

Steaua doreşte să-l transfere pe Dusan Basta, de la Steaua Roşie Belgrad, susţine Averea. Īn vīrstă de 21 de ani, Basta este numit ”Nedved al Serbiei” şi a cīştigat titlul şi cupa īn ţara sub comanda lui Walter Zenga.

Basta a fost unul dintre remarcaţii turneului final al Campionatului European under 21 din Portugalia, unde slecţionata Serbiei-Muntenegru a fost eliminată īn semifinale de Ucraina, după executarea loviturilor de la 11m.

Chiar ar fi extraordinar ...la CE de tineret a jucat foarte bine si chiar am spus ca ar fi un jucator de valoare si o posibila achizite de marca dar totusi nu cred ca poate fi adus in ROmania....

Paul
6th June 2006, 18:48
Nedved , Nedved da pe ce post joaca?

S2K
6th June 2006, 19:18
Din cate am inteles de la un prieten sarb poate juca atat fundas cat si mijlocas, pe ambele laturi ale terenului. I se spune Nedved doar pentru ca seamana cu cehul.

Paul
6th June 2006, 19:33
papagal , daca nu are post fix :rosu:

Prin ce zici tu , inseaman ca poate duce 4 pozitii , iar noi avem nevoie de FD ...
Raman la parerea mea , ca avem solutii interne pentru posturile de umplutura da ne trebuie 2-3 jupani ca si mijlocas central si varf

Ca mijlocas dreapta merge si Balan , sau Nesu pe stanga si P.Marin pe dreapta. Ar fi o solutie decenta. Insa ne trebuie MC si Varf.

S2K
6th June 2006, 19:37
Daca asa numesti tu un jucator polivalent, atunci e clar...

Cat despre Balan, Nesu si Marin s-a vazut ce bine au jucat in Anglia... Cu aia ajungem in Liga Campionilor Statelor Africane... daca avem noroc. Tu chiar crezi ca daca nu aducem jucatori in echipa vom reusi performante? Uita-te ca am ratat Liga Campionilor in acest sezon, care a fost obiectivul nostru numarul 1, iar in campionat gafaim si abia daca il vom castiga.

Paul
6th June 2006, 19:38
polivant polivant , inteleg sa`i zici "fundas sau mijlocas dreapta" , sau fundas dreapta sau stanga , dar in nici un caz fundas sau mijlocas , stanga sau dreapta

S2K
6th June 2006, 20:00
Inseamna ca stie sa centreze cu ambele picioare. Pune-l pe Nesu sa faca asta de pe dreapta si vezi ca ajunge mingea in capu' unuia din tribuna din dreapta.

Universal
6th June 2006, 20:24
:))))))))))) BUna gluma cu Nesu. Ar fi senzational sa vina Dusan

dragos_popa17
6th June 2006, 22:05
pai si radoi e polivalent, joaca mijlocas central, fundas central sau fundas dreapta daca e nevoie. Asta inseamna ca e papagal. Baiatu asta Dusan suna OK.

mirung
6th June 2006, 22:50
e mai mult decat ok, e foarte tehnic si foarte rapid, joaca mai ales in banda dreapta cu veniri in centru si mai ales e sarb adica "rau dar bun", ca profil e mai degraba Fl. Dumitru decat Ogararu, dar stie sa bage si "material"...din pacate cred ca e de Serie A nu de Steaua...

S2K
7th June 2006, 00:15
Oricum din pacate nu cred ca ajunge Basta, 21 de ani, la noi pentru ca el are mari sanse sa joace cateva meciuri la mondiale, chiar daca nu titular, si ajunge la o echipa din vest.

@dragos_popa17: Da, ai dreptate cu Radoi.

Jerry20cm
4th July 2006, 09:47
Sa facem o recapitulere a jucatorilor adusi in aceasta perioada de mercato:

-Bogdan Panait(FC Vaslui)-23 ani-fundas central
-Valentin Badea(FC Vaslui)-23 ani-atacant
-Adrian Drida(Jiul Petrosani)-24 ani-mijlocas-cel mai probabil v-a fi imprumutat in acest an.
-Kiemi Saban(Maccabi Haifa)-26 ani-fundas dreapta.

SORENSEN
4th July 2006, 11:23
Pe ala de la israelieni pana nu vine la Steaua in cantonament nu ar trebui sa-l luam in considerare...

pinki
4th July 2006, 21:07
eu zic ca ne trebuie atacanti seriosi, ca in rest stam destul de bine. si un portar care sa nu faca prea multe greseli.

Jerry20cm
5th July 2006, 10:34
Cica am fi interesati de Giovanny Espinoza(Ecuador) un stopper in varsta de 29 de ani

si pt Paul ...sursa: :D
http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=9943

...mie insa mie greu sa cred ca vor mai aduce inca un fundas

SORENSEN
5th July 2006, 11:30
Problema nu e daca mai aduc un fundas ....ci de ce nu aduc un ATACANT....

anti_juventus
5th July 2006, 11:33
sigur mai trebuie sa mai aduca un atacant si un mijlocas.

dede
5th July 2006, 11:39
si un portar...

Jerry20cm
5th July 2006, 11:42
obiectivul principal ar trebuii sa fie aducerea unui mijlocas ofensiv si a unui atacant in adevaratul sens al cuvantului.
Oli a declarat ieri ca transferurile la Steaua nu s-au incheiat si vor mai veni jucatori.....sa asteptam:sleep:

dede
5th July 2006, 12:13
mdea...dar sa nu mai mai plece nimeni :mda:

Paul
5th July 2006, 12:16
Problema nu e daca mai aduc un fundas ....ci de ce nu aduc un ATACANT....

cred a fundasul ala vine daca Baciu are hepatita... :(
Vine si atacantu da din pacate mai avem 17 zile pana la primul meci !

Jerry20cm
5th July 2006, 12:37
cred a fundasul ala vine daca Baciu are hepatita... :(
Vine si atacantu da din pacate mai avem 17 zile pana la primul meci !

Paule exact...la asta ma gandesc si eu....pana se integreaza astia(ma refer la Saban, la atacantul promis si poate Espinoza asta).

Jerry20cm
6th July 2006, 11:05
Saban a ajuns astazi in Romania

....mult noroc si la multe meciuri bune in tricoul Stelei:ok:

pt. Paul si sursa:D :

http://www.stelisti.ro/index/Saban_a_ajuns_in_Rom226nia.html

Jerry20cm
7th July 2006, 14:34
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=8165

cred ca nu vor fi asa de idiotzi sa refuze o opurtunitate ca asta:D
...dak e sa se realizeze ar fi perfect..Multumim Marius:ok:

dede
7th July 2006, 14:46
de ce sa-i multumim? ca ne ia jucatorii? nu are decat sa-i ia, ca nu's prea importanti jucatorii pe care-i vrea

Jerry20cm
7th July 2006, 14:50
de ce sa-i multumim? ca ne ia jucatorii? nu are decat sa-i ia, ca nu's prea importanti jucatorii pe care-i vrea

loll
pai ii ia imprumut...ii ajuta sa prinda meciuri in divizia A..pt. asta sa-i multumim:o:

dede
7th July 2006, 15:01
daca ii imprumuta...deocamdata nu a zis nimeni nimic de un imprumut...de fapt nici nu s-a vb despre vreun transfer sau un imprumut...pana acum e doar un zvon

Jerry20cm
7th July 2006, 15:03
daca ii imprumuta...deocamdata nu a zis nimeni nimic de un imprumut...de fapt nici nu s-a vb despre vreun transfer sau un imprumut...pana acum e doar un zvon

de vandut in niciun caz nu vor fi.....eu sper sa fie adevarata aceasta stire.

pinki
7th July 2006, 15:24
si atacantii aia cand vin? :o:

Jerry20cm
7th July 2006, 16:12
si atacantii aia cand vin? :o:

pai... azi la prezentarea lui Saban , MM a declarat ca poarta discutzii avansate cu catziva jucatori straini....eu tot astept calm, chiar dak nu s-a facut pana acum niciun transfer important

Paul
7th July 2006, 17:32
klemi e un transfer important
pana una alta poate e offtopic , dar am vazut si noi noul echipament
e suuuuuuuuper

Jerry20cm
7th July 2006, 21:56
klemi e un transfer important
pana una alta poate e offtopic , dar am vazut si noi noul echipament
e suuuuuuuuper

ala Barca:D

Vlad
7th July 2006, 22:05
Daca n-ar avea chestia cu Rafo pe piept, tras la indigo echipamentul Barcei. Inspirata alegere ...
Sper sa la poarte noroc si lor si sa castige tot.

pinki
7th July 2006, 22:14
ia sa vad si eu... puneti un link ceva :D am zis eu cand am vazut echipamentul barcei ca imi aduce aminte de steaua, da' se pare ca am avut si dreptate :ok:

Vlad
7th July 2006, 22:17
echipamentul si Saban
http://onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=8170

SORENSEN
8th July 2006, 01:08
Echipamentul mai mare
http://www.stelisti.ro/multimedia/foto/Echipamentul_2006.html

pinki
8th July 2006, 13:10
wow, deci chiar e 100% echipamentul barcei... poate ne poarta noroc sa ajungem ca ei :D (in vreo 20 de ani asa hehe). ce plete cretze are saban asta, seamana cu carlos :))

vinsanity
8th July 2006, 13:17
sper sa se mai faca ceva transferuri cat de cat mai importante pt ca e cam greu sa ajungi in Liga cu lotul asta, ce sa mai vorbesc sa mai faca si o figura buna...:rolleyes:

pinki
8th July 2006, 13:19
oricum mi se pare cam dezorganizata echipa acum cu transferurile care s-au facut pana acum, nu stateam noi extraordinar nici inainte, da' acum :)

SORENSEN
8th July 2006, 20:13
sper sa se mai faca ceva transferuri cat de cat mai importante pt ca e cam greu sa ajungi in Liga cu lotul asta, ce sa mai vorbesc sa mai faca si o figura buna...:rolleyes:
Olaroiu: "Nu avem posturi deficitare" :o:
Ca raspuns la ce ziceai tu :headbang:

Paul
8th July 2006, 21:04

Cu lotul atsa putem ajunge in Liga. E mai greu sa trecem !

SORENSEN
9th July 2006, 13:30
Acum cica sunt discutii cu Un fundas central israelian Avi Strul si cu mai vechiul Cadu de la Boavista...
Mda cum nici unul nu e atacant sau mijlocas ofensiv...sper sa fie doar aberatiii ale presei....
Dar avand in vedere profilul de antrenor al lui Olaroiu poate nu surprinde ...10 fundasi si 3 atacanti e ok

Paul
9th July 2006, 13:40
ete fix vine si Cadu si Strul ... ce ne facem colectie de portughezi si israelieni ...

avem deja 4 fundasi centrali TUN , Baciu e sanatos , Panait e ok , Goian si Ghionea super , mai e si Radoi , deci 4 + 1 (Radoi).

De ce sa mai vina fundasi centrali?

SORENSEN
9th July 2006, 13:52
Sa-l intreba, pe Olaroiu sau pe MM ...ca de mijlocasi sau atacanti mai greu....
mai sunt vreo 2 sapt pana la meciul din prel CL si noi inca nu am definitivat lotul...de fapt ....

Paul
9th July 2006, 14:04
probabil il aspetptam pe c. ronaldo ca e pe faras la man utd

S2K
9th July 2006, 14:45
Nu e chiar identic echipamentul Stelei cu cel al lui Barcelona, care aveau dungile mai subtiri, iar acum oricum l-au schimbat ...http://shop.fcbarcelona.com/stores/barcelona/products/kit_selector.aspx?selector=52&brf=bctlma... dar e clara sursa de inspiratie.

Personal insa preferam ca Steaua sa aiba un echipament original si nu unul copiat.

Sper sa ne poarte noroc pentru ca ultima data cand Steaua a jucat "in dungi" am luat-o in freza de la Petrolul, 5 : 0.

vinsanity
9th July 2006, 14:50
probabil il aspetptam pe c. ronaldo ca e pe faras la man utd

si pe Maniche care-si cauta echipa...:)

LUCKY_AMARU
9th July 2006, 15:36
da poate il convingem si pe zizou sau pauleta sa nu-si agatze ghetele-n cui si sa facem ca la fc national -cimitiru de elefanti............ce mai .atunci sa vezi treaba buna..........mey statzi linistitzi ca meme stie ce face......stie cine o sa explodeze cine are caracter si cine are valoare de steaua si cine are pretz bun......nu milioane pe griffiths...recunosc ca imi placea jocu cangurului...dar 2 milioane?!?!?!?!?!!??!!?..acuma cica si pe herea se cere 2 mil. euro......ohh my God........atunci pe mirel ar trebui datzi cel putin 40 mil euro......sau hai fie de la mine macar 38 :D........

Paul
9th July 2006, 15:38
tot timpul am apreciat ca jucatorii adusi de MM , cu exceptia lu Carlito care are unlele lacune , au fost superbi

ba gandesc in primul rand la Banel , desi nici cu Ghionea, Iacob sau Goian nu mi-e rusine

pinki
9th July 2006, 15:55
haha, buna aia cu cristiano ronaldo si maniche. un brazilian nu ne aduc? vai, nu l-au prins pe ronaldinho inainte sa prelungeasca contractul cu barca...

hehe, acum pe bune, ar trebui sa se miste naibii mai repede, sa aiba timp jucatorii sa se acomodeze unii cu altii si sa fie echipa legata/// si sa avem atacanti! voua va place olaroiu? mie imi placea zenga, a facut treaba buna, pacat ca s-a certat cu jiji ca era un antrenor bun. olaroiu e prea defensiv :no:

LUCKY_AMARU
9th July 2006, 16:03
pink daca il ai pe ronnie la avatar imi dau seama cat de bun esty la apreciat
antrenori sau la fotbal in principal........si cum naiba poti fi fanu realulu si barcei in acelasi timp?...

pinki
9th July 2006, 16:12
vai si daca il aveam pe cannavaro te convingeam nu? (imi place si cannavaro)
pai, am explicat in threadul cu barca. intai a fost realul si apoi l-am descoperit pe ronaldinho si am inceput sa urmaresc si barca, si apoi am inceput sa tin cu barca... uite asa bine :) sa stii ca se poate.

LUCKY_AMARU
9th July 2006, 19:14
ok.......yo-s fan george bush da-mi place al naibii si ben laden.........si totusi daca riberry se duce la valencia si valencia ia tot ..tzii cu real cu barca si cu valencia????
ce copii minune........tu esty fata??? asta ar explica....numa asta....in fine

pinki
9th July 2006, 19:20
haha, ribery nu-mi place! si da, sunt fata, asa ca nu ai cum sa intelegi cum e posibil sa tii cu 2 echipe rivale :P in lumea noastra, a fetelor, se poate :D si ronaldinho e jucatorul meu preferat, indiferent ce face, poate sa fie si varza ca tot el o sa fie preferatul meu. asa cum daca steaua pierde eu tot tin cu steaua, stii... nu tin cu cine e pe val, sau cu cine am auzit eu ca e bine sa tin, stii, chiar ma pricep destul de bine la fotbal, mai ales pt o fata ;) si putin imi pasa ce credeti voi hehe /hello

Jerry20cm
10th July 2006, 12:57
Echipa asta de care multi isi bat joc prin diferite "glumite" (chiar si pe acest forum!) este cea care a ajuns pana in semifinalele Cupei UEFA, a eliminat rapidul (nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca ne eliminau ei pe noi!), si a castigat campionatul. Iar acum luam in deradere o campanie de transferuri care nici macar nu s-a incheiat (ati auzit voi vreun oficial steist care sa spuna ca nu mai vine niciun jucator la Steaua?, ca eu una nu...), prin diferite "bancuri" sau "incercari de buna-dispozitie".

Iar faptul ca radem de nationalitatea unor jucatori nu face decat sa demonstreze ca noi nici macar nu suntem pregatiti sa primim straini in echipa! Noroc ca se ocupa altii de asta, ca, dac-ar fi asta dupa (unii dintre) noi...

Si-apoi, ne asteptam sa mai facem inca vreo 3 echipe Steaua cu transferurile. Vreti s-ajungem ca dinamo, care transfera cate 8-10 jucatori si dupa aia se plangea ca nu se inteleg pe teren? Nu zic ca nu e bine sa avem dubluri, dar nici nu ma astept sa luam vreo 7 jucatori....

Una peste alta, NICI MACAR NU SUNTEM IN STARE SA FIM ALATURI DE CEA MAI BUNA ECHIPA DIN TARA, CARE SE PREGATESTE DE CHAMPIONS LEAGUE

Priviti ce a publicat o fata in varsta de 15 ani pe forumul site-ului oficial al clubului nostru..
:ok: :ok: :ok:

dede
10th July 2006, 13:07
mdea...asa sunt unii dintre noi: niciodata nu sunt multumiti de transferurile facute si cer mai mult

SORENSEN
10th July 2006, 14:27
daca tu esti multumit de achizitii inseamna ca nu iti doresti prea multe...poate ai uitat criza de atacanti sau lipsa unei minti limpede la mijloc...din sezonul abia incheiat
mda ....

dede
10th July 2006, 14:34
nu's, dar nici nu ma pot plange...decat sa ia un atacant doar ca sa fie, mai bine fara...altfel am ajunge ca dinamovistii care intr-o vara isi cumpara o echipa intreaga si nu fac nimic cu ea

Jerry20cm
10th July 2006, 14:34
Eu unul sunt multumit pana acum dar dak vor ramane doar acestea transferurile nu voi mai fi:D
Becali a declarat aseara ca vor mai veni 2 fotbalisti buni al Steaua, cel mai probabil un mijlocas si un atacant.
Eu prefer sa nu comentez acum despre perioada de transferuri si sa o fac la sfarsitul campaniei de transferuri.

Hipgnosis
10th July 2006, 14:57
Deocamdata la transferuri stam ca pe minus.
Sa fim seriosi, dar plecarea lui Ogararu nu poate fi suplinita de Sabat, iar George era al doilea jucator ca valoare, prezenta in joc si contanta de la Steaua.
A plecat Cristea, o tanara speranta, care totusi putea confirma, si au venit alti 3 jucatori despre care chiar nu stim mai nimic in afara de faptul ca vin de la echipe care au luptat pentru evitarea retrogradarii.
Eu, unul, inca astept transferurile.
Avem nevoie de fundas stanga, mijlocas central de creatie, mnijlocas dreapta si inca un varf.
Asta inseamna 4 jucatori.
Cocis si Mazilu ar acoperi 2 din cele patru posturi, iar ceilalti doi ar tb. adusi de afara. Pana una alta vad ca nu prea se fac miscari serioase, gigi si mm isi scot singuri ochii cu jucatorii adusi. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Jerry20cm
10th July 2006, 15:00
Cocis si Mazilu nu prea cred ca vor veni.
E Saban nu Sabat:P
Cadu(cel care se vechicula ca a semnat cu Steaua dar dezmintit categoric de MM) a semnat cu CFR Cluj.
Eu zic ca nu e cazul sa mai transferam atatzia jucatori, la capitolul fundas stanga zic ca mai merg un an Nesu si P.Marin iar ca mijlocas dreapta Nicolita cu Oprita/Drida.
Ne trebuie neaparat un mijlocas la creatzie si un atacant pur sange.

dede
11th July 2006, 08:47
"Saban nu era foarte important"
Gabi Arsenie, Răzvan Rotaru (Mierlo)

Antrenorul lui Maccabi Haifa, Ronnie Levi, spune că noua achiziţie a Stelei era doar rezervă &#238;n Israel şi că transferul &#238;n Ghencea a costat numai 250.000 de euro

&#206;n acelaşi hotel cu Steaua &#238;n cantonamentul de la Mierlo stă şi fosta echipă a lui Klemi Saban, Maccabi Haifa. Antrenorul principal al grupării israeliene, Ronnie Levi, a vorbit despre fostul său elev şi a contrazis părerile conducătorilor Stelei, care au susţinut că Saban era un titular de bază la Maccabi.

Un singur meci &#238;n Cupa UEFA
"Are viteză şi determinare, dar nu era un jucător foarte important &#238;n angrenajul echipei mele. Are mari probleme la duelurile aeriene. El evolua doar atunci c&#238;nd aveam dificultăţi &#238;n banda dreaptă cu jucătorul titular. De c&#238;teva ori l-am folosit şi mijlocaş central. A jucat un singur meci &#238;n Cupa UEFA, cel cu Malmo. Acum a ajuns la o echipă mare, dar aici trebuie să demonstreze valoare", a spus tehnicianul lui Maccabi Haifa, care a adăugat că Saban a jucat numai &#238;n 12 partide de campionat &#238;n sezonul trecut.

A costat doar 250.000 de euro?
De asemenea, antrenorul echipei din Israel a dezminţit şi faptul că transferul lui Saban ar fi costat 500.000 de euro, at&#238;t c&#238;t au anunţat cei din Ghencea. "El era sub contract cu noi, &#238;nsă avea o clauză &#238;n contract care &#238;i permitea să plece oric&#238;nd şi oriunde dacă o echipă plătea 250.000 de euro", a susţinut ieri antrenorul campioanei Israelului. De altfel, Ronnie Levi s-a arătat deranjat de faptul că deşi promisese că răm&#238;ne la echipă, Saban l-a anunţat doar cu c&#238;teva zile &#238;nainte de a &#238;ncepe pregătirile că pleacă, invoc&#238;nd tocmai acea clauză financiară.

De 5 săptăm&#238;ni nu s-a antrenat deloc
Sosit la Mierlo duminică după-amiază, Klemi Saban a fost prezentat de Olăroiu coechipierilor &#238;n restaurantul hotelului, după care a fost repartizat &#238;n aceeaşi cameră cu Mihăiţă Neşu. La antrenamentul de ieri dimineaţă, acesta a fost urmărit de pe margine de secundul lui Maccabi Haifa, fostul internaţional israelian Slobodan Drapic, care a spus despre Klemi că este &#238;n urmă cu pregătirea fizică. "De cinci săptăm&#238;ni el nu a făcut nimic şi de aceea nu trebuie să forţeze din prima pentru că va fi dat peste cap", a spus Drapic. La exerciţiile comandate de Olăroiu, Saban a fost foarte activ, d&#238;nd dovadă de viteză şi de multă determinare &#238;n joc.
mda :mda:

Jerry20cm
11th July 2006, 09:52
Pana nu-l vad nu ma pronunt;)
dar curios e ca cica nu era titular la echipa de club da era titular la nationala si presa din Israel il considera un fotbalist foarte bun...asa ca nu dau 2 bani pe declaratile lu ala.

SORENSEN
11th July 2006, 11:47
Pai cu presa poti sa mai negociezi...si nu s-a zis care presa ...pot sa zic si eu ca din presa israeliana a spus ca e noul ZIdane...:D
Adevarat trebuie vazut cum joaca...dar se pare ca nu s-a antrenat de 5 sapt ...asta nu bine

Jerry20cm
11th July 2006, 12:40
Eee a fost si el ocupat cu pregatirile de nunta:D
Maine avem primul amical din turneu de la Mierlo si cred ca-l vom vedea si pe el cateva minute:ok:

BrasovFans
11th July 2006, 14:54
Se pare ca jucatorul israelian Saban adus la Steaua nu s-a mai antrenat de 5 saptamani!!!

Jerry20cm
11th July 2006, 15:07
Se pare ca jucatorul israelian Saban adus la Steaua nu s-a mai antrenat de 5 saptamani!!!

serios???...
dak citeai mai sus observai ca deja s-a dezbatut subiectul acesta;)

dede
11th July 2006, 15:10
oricum, fie ca s-a antrenat sau nu in ultimele sapt, va avea timp tot anul numai sa alerge, la cate meciuri vor fi in campionat si in Europa :evil:

SORENSEN
11th July 2006, 15:29
Corect...problema e sa-l tina ...in rest cineva spunea ca sa mai asteptam ca se mai transfera...am impresia ca trebuie trimisa lista cu jucatori pt prel LC asadar pt ce ar mai cumpara....si apoi Becali e ocupat cu partidu' cu altele ...asadar bani de transfer ioc....daca se aduce ceva pe gratis ...e primit ...evident...
Sa speram ca lotul actual e destul de bun pt grupele LC...desi ...

Paul
11th July 2006, 15:30

Mare minune. 3 saptamani a fost in vacantza , o saptamana s-a ocupat de nunta si o saptamana nunta + recupererea + venirea in Romania