PDA

View Full Version : achizitii vara 2006 Steaua Bucuresti



Pages : 1 2 [3]

Jerry20cm
31st August 2006, 11:34
pai Radoi peste 1 luna jumate asa, din cate am citit ar fi apt pt. meciul din etapa a-4a Champions League contra celor de la Real Madrid in deplasare.

dede
31st August 2006, 11:42
mdea...mult, da' asta e :mda:...pana atunci Paraschiv si Lovin sa-si faca treaba si sa nu se mai accidenteze...

Jerry20cm
31st August 2006, 11:45
l-ai uitat pe Ov.Petre:P
da, din pacate se pare ca Paraschiv s-a accidentat la unul din antrenamentele nationalei:mda: , sa speram ca nu va avea nevoie de prea multa odihna :)

dede
31st August 2006, 11:55
nu l-am uitat, doar ca nu am vrut sa zic nimic de el pt ca inca nu se stie daca vine sau nu...

cat despre accidentarile la nationala, Paraschiv nu e singurul stelist care s-a accidentat la nationala cand antrenor era (si este) piturca :mda: anul trecut a fost Oprita, care in acea perioada era in mare forma, Radoi tot de acolo a plecat accidentat... :mda:

Jerry20cm
31st August 2006, 11:57
pai barbugiu era in stare sa-l cheme si pe Goian la nationala chiar dak era accidentat:mda: , oricum sa speram ca accidentarea nu e asa de serioasa si ca va fi apt de joc la meciul cu Dinamo Kiew.

PS: din cate am citit prin presa(nu stiu cat de adevarata e informatia) ar avea nevoie de un repaus de vreo 10 zile.

Jerry20cm
31st August 2006, 12:02
scuze de dublu post .

Cyril Thereau a efectuat astăzi controlul medical la Institutul Naţional de Medicină Sportivă. Īnsoţit de Marius Ianuli, proaspăta achiziţie a Stelei a ajuns la INMS īn jurul orei 8,45, unde era aşteptat de medicul lui Steaua, Radu Paligora. Obosit şi puţin surprins de prezenţa presei, Cyril Thereau a acceptat să pozeze cu fularul Stelei, după care s-a īndreptat spre pimul cabinet medical.
Īntre două cabinete, francezul s-a uitat prin Gazeta Sporturilor şi şi-a admirat fotografia de la sosirea pe aeroportul Otopeni. Ianuli i-a tradus cīteva fraze din ziar şi a exclamat admirativ citind titlul materialului («Noul Iacob») īn care era prezentat: ”Aaa, Lacov!”. Şi pentru că o analiză a sīngelui presupune să nu mănīnci dimineaţa, Thereau a cerut o sticlă cu apă pentru că i se făcuse sete. A acordat un autograf pentru suporterii Stelei, după care şi-a reluat vizitele prin cabinetele INMS.
Vizita medicală s-a īncheiat īn jurul ore 11,00. Urmează prezentarea jucătorului, īntr-o conferinţă de presă la stadionul Ghencea, la ora 14,00. După care, Thereau se va alătura noilor colegi pentru a se pregăti de meciurile din campionatul Romāniei şi Liga Campionilor.

dede
31st August 2006, 12:11
PS: din cate am citit prin presa(nu stiu cat de adevarata e informatia) ar avea nevoie de un repaus de vreo 10 zile.
ar fi bine daca e doar de 10 zile (:mda:) acum e pauza vreo 2 sapt si are timp sa-si revina...

deci faza cu francezul e adevarata...nu mai exista indoieli :D

Jerry20cm
31st August 2006, 12:13
dap, cu francezul e sigura, au anuntat si pe site-ul oficial al belgienilor:ok:
acum sa-l vedem la lucru:D

pinki
31st August 2006, 12:18
da, sa vedem ce poate! radoi, v-am zis, in noiembrie revine! uitasem, da' urat e cyril asta :D

dede
31st August 2006, 12:22
"Becali a anunţat că Steaua nu a încheiat campania de achiziţii. "Vom mai aduce cîţiva jucători pînă la sfîrşitul perioadei", a spus boss-ul Stelei. Perioada de transferuri în Liga Campionilor se încheie astazi."stelisti.ro
as vrea sa o vad si pe asta :D

Jerry20cm
31st August 2006, 12:23
ee na
mie nu mi se pare asa urat :D , era si el de dimineatza, n-a apucat sa se macheze etc. :D

pai da, ar mai fi Ov. Petre si Stancu din cate am inteles.

dede
31st August 2006, 12:28
macar sa-i aduca...e loc si pt ei :P

"Patronul lui Poli, Marian Iancu, a declarat aseară că a primit o ofertă de la Steaua pentru mijlocaş şi că astăzi va decide soarta lui

Pînă diseară, la miezul nopţii, Steaua mai poate adăuga, pe lista de la UEFA, jucători care să aibă drept de joc în grupele Ligii Campionilor. Cum azi e ultima zi de transferuri pentru campioana României, roş-albaştrii au insistat aseară tîrziu şi pentru a obţine semnătura lui Ovidiu Petre (24 de ani, foto). "Sper ca joi să se realizeze tranzacţia", a spus Gigi Becali.

Patronul lui Poli, Marian Iancu, a recunoscut şi el că Petre e cu un pas în Ghencea. "Da, am primit o ofertă de la Steaua, printr-un intermediar, şi joi vom lua o decizie finală. Vom fi pragmatici şi practici în acest caz", a declarat Iancu, care a lăsat să se înţeleagă că nu-l va împiedica pe Petre să ajungă din nou sub comanda lui Olăroiu.

Iancu a anunţat săptămîna trecută că preţul fotbalistului este de 1,5 milioane de euro, însă tranzacţia ar urma să se facă pentru maximum un milion. Accidentat în urmă cu două luni, Ovidiu Petre va fi apt sută la sută în trei săptămîni."gsp.ro

Jerry20cm
31st August 2006, 12:39
Ovidiu Petre este aproape jucătorul Stelei. Campioana Romāniei şi Poli Timişoara s-au īnţeles īn privinīa transferului mijlocaşului bănăţean, īn orele următoare urmīnd a fi stabilite ultimile detalii. Petre va semna contractul cu Steaua īn cursul zilei după care el va fi īnregistrat la Liga Profesionistă de Fotbal, jucătorulurmīnd a fi trecut pe lista pe care campioana o va trimite la UEFA.

:D :D :D

dede
31st August 2006, 12:44
ma bucur ca toata vara nu au avut timp sa cumpere jucatori...iau acum in ultima zi :D

Jerry20cm
31st August 2006, 12:48
Nume: Ovidiu PETRE
Data nasterii: 22.03.1982
Locul nasterii: Bucureşti
Inaltime: 188 cm
Greutate: 74 kg
Nationalitate: Romanian
Pozitia: mijlocas central defensiv

CARIERA
sezon.........echipa....................jocuri..go luri marcate
1999-2000 FC Naţional Bucureşti..... . 3 0
2000-2001 FC Naţional Bucureşti...... 7 0
2001-2002 FC Naţional Bucureşti..... 20 0
2002-2003 FC Naţional Bucureşti ..... 23 2
2003-2004 FC Naţional Bucureşti ....... 4 0
2003-2004 Galatasaray SK Istanbul .. 22 1
2004-2005 Galatasaray SK Istanbul ... 5 0
2004-2005 FCU Poli Timişoara ..........?????
2005-2006 FCU Poli Timisoara...........?????

Meciuri in echipa nationala : 13
Goluri in echipa nationala: 1

dede
31st August 2006, 12:59
pretul pt el cica ar fi 1 mil euro

my_bogdan
31st August 2006, 13:04
S. Stancu nu cred k ar avea loc la Steaua. Din cate stiu eu el joaca fundas dreapta si acolo il avem pe Petre , Saban si D. Balan. Mai bine s-ar orienta catre un mijlocas dreapta ca in caz de se accidenteaza sau este suspendat Nicolita ramane doar Oprita , dar el nu face prea bine faza defensiva.

Jerry20cm
31st August 2006, 13:08
gata, ce sa se mai orienteze, mai sunt cateva ore pana la incheierea perioadei de transferuri:)
..e excelent ca am reusit sa transferam 2 jucatori exact pe posturile unde aveam nevoie.:ok:

Bun venit Ov.Petre si Thereau !!!:ok:

starsteel
31st August 2006, 13:51
Ov. Petre vine acum? Stire in premiera pt. mine, vesti bune de la o zi la alta.

Jerry20cm
31st August 2006, 13:52
"Incepand de astazi Ovidiu Petre este jucatorul Stelei. Suma de transfer este peste un milion de dolari. Nu a contat in aceasta tranzactie disputa verbala pe care am avut-o cu Gigi Becali", Marian Iancu, patron Poli Timisoara


a declarat adineaori Marian Iancu.

da , azi va semna cu Steaua si in 3 saptamani va fi apt de joc:ok:

Sa'i uram bun venit lu' Ovidiu si la cat mai multe meciuri reusite in tricoul Stelei:ok:

dede
31st August 2006, 13:53
asa se pare...ne trebuia o calificare in grupe ca sa mai vina jucatori :D la cat mai multe calificari :P

starsteel
31st August 2006, 13:58
Logic ca aceasta calificare aducea jucatori de asta nu se desparte Becali de Stoica, investeste bani cu masura si totusi face echipa.

Jerry20cm
31st August 2006, 13:59
Logic ca aceasta calificare aducea jucatori de asta nu se desparte Becali de Stoica, investeste bani cu masura si totusi face echipa.

exact, eu tot timpul l-am sustinut pe MM si o sa-l sustin indiferent de ce spun alti, MM e pe departe cel mai bun manager din tara:ok:
Bv MM !!!:ok:

dede
31st August 2006, 14:03
bv lui ca are ochi...de ex altii dau 3 mil pe Mazilu, care poate sa nu mai joace nimic dupa ce ajunge la alta echipa, exact cum au facut si ceilalti de la sportu', iar altii iau jucatori tineri, straini, nu f scumpi si care au viitor

starsteel
31st August 2006, 14:03
Eu in cazul lui sunt pe buna dreptate acuzat de subiectivism insa adevarul ca nu exista manager mai bun ca el in tara. Mie mi-a placut declaratia lui Sumudica care spunea ca are si Rapidul nevoie de un conducator precum Meme. A facut si greseli insa garantez ca nu exista persoana la Steaua care sa iubeasca mai mult aceasta echipa. Valoare si pasiune, ce ne-am putea dori mai mult.

Jerry20cm
31st August 2006, 14:07
corect.
exemplu e cazul lu' Vali Badea , luat pt. vreo 500.000 euro , pai numai alea 2 goluri care ne'au dus in grupe valoreaza vreo 7 mil. euro :D , poate sa nu ami faca nimik de acum in colo ca tot e o investitie buna.:D

dede
31st August 2006, 14:16
pe Badea l-au luat la pachet cu Panait, pe 1 mil si ceva, sau cel putin asa s-a zis, da nu mai conteaza...

cica Ov.Petre e in Bucuresti si se va prezenta la antrenamentul Stelei :D sau ma rog, va fi pe acolo...

cam atat cu transferurile vara asta...mai vedem la iarna :P

myke
31st August 2006, 14:21
poate si stelian stancu....

Jerry20cm
31st August 2006, 14:23
intradevar se mai zvonea si ceva legat de Stelian Stancu...mai e timp :evil:

dede
31st August 2006, 14:24
nup, nu prea cred...Oli a zis ca nu mai vine nimeni...si oricum, nu mai este timp

"Steaua şi Poli Timişoara au ajuns la un acord privind transferul lui Ovidiu Petre. ”Ne-am înţeles cu Steaua pentru transferul jucătorului”, a spus Marian Iancu. Suma de transfer este de un milion de euro.
Ovidiu Petre se află în Bucureşti, după ce a fost la Bologna, unde a suferit o operaţie la genunchi."stelisti.ro

Jerry20cm
31st August 2006, 14:27
da, acum am vazut ca au modificat:P , o sa modific si eu post-ul meu:P
cand a zis Oli ca nu mai vine nimeni?

dede
31st August 2006, 14:30
am citit pe tvsport (la tv)
cat e de adevarat, nu stiu...zicea ca are un lot valoros si e de ajuns, sau ceva de genu'

Jerry20cm
31st August 2006, 14:35
tvsport e o sursa sigura ;)
Directorul lor de programe(sper sa nu'i fi gresit pozitia ocupata:D ) a fost la Steaua inainte sa ajunga acolo, tot la ei a aparut prima data stirea despre transferul lui Coman la Steaua.

myke
31st August 2006, 14:40
e si pe onlinesport. insa a declarat faza cu lot devinitivat inainte sa apara stirea cu ov petre. eu cred ca si stelian stancu e la steaua, sau alt jucator, astfel aceste 3 achizitii sunt deajuns pentru a putea face fata. postul de fundas dreapta e vulnerabil, deoarece in cazul unei accidentari a lui klemi, intra daniel balan care zic eu ca e compromis dupa accidentarea ghinionista...

dede
31st August 2006, 14:42
tvsport e o sursa sigura
Directorul lor de programe(sper sa nu'i fi gresit pozitia ocupata ) a fost la Steaua inainte sa ajunga acolo, tot la ei a aparut prima data stirea despre transferul lui Coman la Steaua
bv lor
mai ziceau ei ceva de Denis Serban la dinamo, despre care pe gsp de ex n-am vazut nimic...

ca fundas dreapta deocamdata mai joaca si P.Marin...mai rau stam cu mijlocasii dreapta

Jerry20cm
31st August 2006, 14:46
Lotul Stelei la ora 14.45 :D !!!

portari: Carlos,Cernea,Toma

fd:Saban,Balan
fs:Nesu,Marin
fc:Goian,Ghionea,Baciu,Panait

md:Oprita,Nicolita
ms:Bostina,Cristocea,Ochirosii
mc:Lovin,Ov.Petre,Paraschiv,Radoi,Coman

at:Thereau,Dica,Badea,Iacob.

..in momentul de fatza avem un lot alcatuit din 25 de jucatori:)


Da, Denis Serban a semnat azi un contract pe 2 sezoane cu Dinamo.

dede
31st August 2006, 14:49
un portar mai era bun, da' nu e mare pierdere

unic_jul
31st August 2006, 14:51
pai numai alea 2 goluri care ne'au dus in grupe valoreaza vreo 7 mil. euro :D , poate sa nu ami faca nimik de acum in colo ca tot e o investitie buna

zici ca poate sa nu mai faca nimicca tot e investitie buna????inseamna ca te pricepi rau la capitolul asta.pai degeaba valoreaza acum golurile lui 7 mil daca peste cateva luni timp in care nu va mai face nimic nu mai valoreaza nici 500 cu cat a fost luat.
jucatori buni nu dau gol odata la nu stiu cate luni,numai la noi ii facem vedete dupa 1 sau 2 goluri marcate,vezi cazul lui cristea(paraca asa ii zicea si apio s a stins),apoi nicolita care nu mai este acelasi jucator determinat (a avut grija presa sa l faca vedeta mai ales cu povestea lui lacrimogena) si acum incepeti si voi cu badea.
NUUUU.jucator valoros e acela care da gol decate ori joaca mai ales ca este varf.badea sa mai dea goluri cu real si lyon si alte achipe si pe urma vb ca are valoare de steaua.Nu va mai incantati asa usor de un jucator.trebuie mai mult de la ei ca sa zici ca re valoare de steaua.

SORENSEN
31st August 2006, 14:54
Logic ca aceasta calificare aducea jucatori de asta nu se desparte Becali de Stoica, investeste bani cu masura si totusi face echipa.


Asta probabil e ultimul transfer al Stelei pana in iarna...
Pana la urma a fost o campanie buna de achizitii si cred ca e fara precedent la Steaua...

Badea si Panait--- cca 1 mil euro (FC VASLUI)
Saban ---250 000 euro(Maccabi T A parca)
Coman ---200 000 euro (+ Cristea) (POLI T)
Thereau ---cca 600 000 euro (Charleroi)
Ov Petre---cca 1 000 000 euro (POLI T)
S-au cheltuit circa 3 mil euro plus un jucator la schimb (A Cristea)

dede
31st August 2006, 14:56
''Sunt super fericit! Mi s-a îndeplinit un vis, acela de a juca la Steaua”, a declarat, pentru Realitatea, Ovidiu Petre. ”De astăzi o să am cîteva antrenamente în fiecare zi pentru a putea reveni la capacitate maximă şi sper să fac treabă bună, mai ales că voi lucra din nou cu Oli. Sper să cîştig campionatul cu Steaua şi să facem o treabă cît mai bună în Liga Campionilor”.
Steaua încearcă să rezolve şi transferul lui stelian Stancu, de la Sportul Studenţesc, spune Realitatea. Gigi Becali şi Vasile Şiman nu au ajuns la un acord, dar jucătorul va fi trecut pe lista pe care Steaua o va trimite la UEFA."stelisti.ro

:D

Jerry20cm
31st August 2006, 14:57
@unic_jiu: cred ca nu ai inteles ironia post-ului meu si ce vroiam sa insinuez cu acel post.
eu nu ma pricep al sportul asta? :happy :happy :happy

@D3d3: cum sta treaba cu Stancu ?:P

starsteel
31st August 2006, 15:05
Pt. astazi am pus sticky threadul asta e subiectul zilei indiscutabil.

Jerry20cm
31st August 2006, 15:06
CLAR !!!

sa vina realulllll acum :drak: :D

dede
31st August 2006, 15:10
@D3d3: cum sta treaba cu Stancu ?:P
:D

numai sa-l vad odata :P

Jerry20cm
31st August 2006, 15:14
eu unul nu'l cunosc pe Stancu asa de bine , dar din cate am inteles e un jucator tehnic si rapid plus ca avem ceva probleme pe partea aia dreapta.
..sa vedem :D

SORENSEN
31st August 2006, 15:19
''Sunt super fericit! Mi s-a īndeplinit un vis, acela de a juca la Steaua”, a declarat, pentru Realitatea, Ovidiu Petre. ”De astăzi o să am cīteva antrenamente īn fiecare zi pentru a putea reveni la capacitate maximă şi sper să fac treabă bună, mai ales că voi lucra din nou cu Oli. Sper să cīştig campionatul cu Steaua şi să facem o treabă cīt mai bună īn Liga Campionilor”.
Steaua īncearcă să rezolve şi transferul lui stelian Stancu, de la Sportul Studenţesc, spune Realitatea. Gigi Becali şi Vasile Şiman nu au ajuns la un acord, dar jucătorul va fi trecut pe lista pe care Steaua o va trimite la UEFA."stelisti.ro

:D

Ehee eu zic ca a venit mai mult ca tacsu e la noi plus ca mai joaca in UCl...

Eu cred ca Stancu poate juca si ca mijlocas dreapta nu numai f dreapta ...macar de ar veni...

Pai am aduce la Steaua un numar fara precendet la noi de jucatori...dar f importanti nu sunt neaparat de prima echipa ci jucatori de persepctiva pt Steaua undeva 23-24 de ani...

Jerry20cm
31st August 2006, 15:29
pai avem 6 jucatori pana acum transferati in sezonul asta , cu Stancu ar fi 7 , e bine, mai ales cum spuneai si tu ca sunt adusi tineri de perpectiva :ok:

dede
31st August 2006, 15:34
Pana la urma a fost o campanie buna de achizitii si cred ca e fara precedent la Steaua...

Badea si Panait--- cca 1 mil euro (FC VASLUI)
Saban ---250 000 euro(Maccabi T A parca)
Coman ---200 000 euro (+ Cristea) (POLI T)
Thereau ---cca 600 000 euro (Charleroi)
Ov Petre---cca 1 000 000 euro (POLI T)
S-au cheltuit circa 3 mil euro plus un jucator la schimb (A Cristea)
avand in vedere ca pe Ogararu s-au primit 3 mil, nu e mare pierdere cat s-a cheltuit vara asta

SORENSEN
31st August 2006, 15:53
Unde mai pui incasarile dupa sezonul excelnt din UEFA....ca banii din UCL a zis M Sandu ca cel maid evreme vin prin MArtie ...
am transferat pna la urma un numar de jcuatoric are sunt decenti si care cu timplul se vor integra perfect la noi.

Jerry20cm
31st August 2006, 17:09
Stelian Stancu "Îmi doresc să joc la Steaua! Am refuzat să mă transfer la Rapid deoarece vreau să joc cu roş-albaştrii în Liga Campionilor. Sper din tot sufletul ca domnii Gigi Becali şi Vasile Şiman să se înţeleagă cît mai repede"

Cosmin Olăroiu: "Sper ca până la finalul zileis ă putem să îl transferam si pe Stelian Stancu. Acest jucător s-ar putea să fie ultimul pe care noi o să îl transferăm"

:) :ok: :D


Ovidiu Petre va purta tricoul cu numărul 8, în timp ce Cyril Thereau va avea numărul 21

otinho
31st August 2006, 17:25
bravo Oli MM Gigi .. 3 jucatori (il includ si pe stancu care foarte probabil va veni) care imbunataesc cu siguranta lotul .. personal am mare incredere ca acest Thereau va ajunge un super atacant . Decat sa dai 2 milioane pe Mazilu care e accidentat si nu se stie in ce forma este in acest sezon .. MULT mai bine 600 de mii pe un jucator care e in forma si nu are aere de vedeta

myke
31st August 2006, 22:44
inca o ora si zece minute pana ce se mai poate trimite lista la uefa... Ziarele numai zic nimic de Stancu. sper inca sa ajunga si acesta la noi. a da si cineva a zis ca ochirosii ar fi mijlocas stanga. e defapt mijlocas dreapta. nu stiu daca ati observat dar el il schimba doar pe banel.

bender
31st August 2006, 23:34
mai e un pic... vreau sa stiu... domnu` Gigi zicea ca o sa faca un transfer de la Shaktior ! ce s-a mai intamplat?
care e lista finala a transferurilor?

SORENSEN
31st August 2006, 23:41
Eu am auzit pe undeva ca Steaua il va pune oricum pe lista pe Stancu si asa se vor intelege mai uosr cu Siman la bani..ca doar asta e problema...
E doar un zvon dar care e posibil.

SORENSEN
31st August 2006, 23:44
Le sta bine la baieti...

myke
31st August 2006, 23:55
pro tv tocmai a anuntat ca steaua mai poate trece jucatori si maine pe lista uefa. nu inteleg. cu shaktior era vorba de portarul pletikosa dar acesta a refuzat pan la urma.

Jerry20cm
1st September 2006, 09:56
inca o ora si zece minute pana ce se mai poate trimite lista la uefa... Ziarele numai zic nimic de Stancu. sper inca sa ajunga si acesta la noi. a da si cineva a zis ca ochirosii ar fi mijlocas stanga. e defapt mijlocas dreapta. nu stiu daca ati observat dar el il schimba doar pe banel.

e mijlocas stanga ;) , iti spun eu sigur , uita-te si pe site-ul gsp(fac ei o analiza a lotului Stelei) sa vezi ca e trecut ca mij.stanga.
...l-a inlocuit doar pe Banel cand Oprita juca pe dreapta si Banel pe stanga, in cazul ala l-a inlocuit ep Banel.

dede
1st September 2006, 10:55
pro tv tocmai a anuntat ca steaua mai poate trece jucatori si maine pe lista uefa. nu inteleg. cu shaktior era vorba de portarul pletikosa dar acesta a refuzat pan la urma.
ucraineanul s-a transferat la alta echipa, acuma nu-mi vine in minte unde...
si oricum, il aveam pe Carlos :evil:

Jerry20cm
1st September 2006, 10:59
e croat d3d3 :P
si din cate stiu eu s-a transferat la prieteni nostri de la Standard :D

dede
1st September 2006, 11:02
scuzati :D era ucrainean ca a jucat la o echipa din ucraina :P

Jerry20cm
1st September 2006, 11:03
sa nu se mai intample :D

Jerry20cm
1st September 2006, 11:06
mai e un pic... vreau sa stiu... domnu` Gigi zicea ca o sa faca un transfer de la Shaktior ! ce s-a mai intamplat?
care e lista finala a transferurilor?

bender :happy , cat de tari sunt desenele alea , Futurama:happy :D
pai zicea ceva de Shaktior, se pare ca jucatorul ala era Marica, dar cum Marica a inceput sezonul asta foarte bine, ucrainieni s-au decis sa'l mai pastreze si astfel transferul a picat.

Jerry20cm
1st September 2006, 11:22
scuze de triplu post:D:
starsteel te ocupi tu de ele ;)

In ultima zi a perioadei de transferari FC Steaua a ajuns la un acord cu Sportul Studentesc in privinta transferului lui Stelian Stancu in Ghencea. Fundasul dreapta v-a semna un contract pe 5 ani si va purta tricoul cu numarul 27.


:yeah: :ok: :cool:

Sa'i uram bun venit si lui Stelian Stancu in randul nostru :ok:

dede
1st September 2006, 11:28
unde ai vazut? :D

Jerry20cm
1st September 2006, 11:37
pe site-ul nostru oficial d3d3, ce naibi, mint eu?:D
si apropo, tre' sa dai o bere ca ieri te contraziceai cu mine ca nu mai vine nimeni :D :P

SORENSEN
1st September 2006, 11:41
Aici probabil a vazut ...http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=noutati&id=3923 :ok:

dede
1st September 2006, 11:44
Jerry :bere:

acum am vazut si eu :D in mod normal, trebuia sa scrii de unde ai luat art:P

Jerry20cm
1st September 2006, 11:50
pai, parca simteam eu ca o sa vina MnM si o sa scrie el :D , ce faceam ii luam post-ul lui???:P :D
De acum incolo o sa-ti pun si link-ul , ca sa fii multumit :P

deci:
Lotu' pt. sezounul 2006/2007

Portari: Carlos, Cernea, Toma

fd: Stancu, Saban, Balan
fs: Marin, Nesu.
fc: Goian, Ghionea, Baciu, Panait

md: Nicolita, Oprita
ms: Cristocea, Bostina, Ochirosii, Coman
mc: Radoi, Ov.Petre, Paraschiv, Lovin

at: Dica, Iacob, Thereau, Badea.

moooaaama ce lot ne'am tras :D

dede
1st September 2006, 11:55
deci acum gata cu transferurile vara asta :P (sper sa ma insel iar :D)

Jerry20cm
1st September 2006, 11:59
gata, ca o luam pe urma lu' Dinamo dupa aia si nu e bine:D
ajung 7 transferuri, sincer sa fiu nici in ruptul capului nu-mi imaginam ca o sa transfere Steaua 7 jucatori intr-o singura vara:o:

dede
1st September 2006, 12:03
pai da, da' noi luam cu cap, pe cand altii iau doar ca sa fie luati :D

oricum, mai vedem la iarna ce si cum :P

Jerry20cm
1st September 2006, 12:27
Nume: Stelian STANCU
Data nasterii: 22.09.1981
Locul nasterii: Tecuci (Galaţi)
Inaltime: 179 cm
Greutate: 64 kg
Nationalitate: Romanian
Pozitia in teren: fundas/mijlocas dreapta

Cariera :

sezon..........club..........meciuri jucate...goluri marcate

2000-2001 SC Astra Ploieşti........ 1....... 0
2000-2001 Metalul Plopeni...........1....... 0
2000-2001 SC Astra Ploieşti.........4....... 1
2001-2002 Metalul Plopeni........... 2...... 0
2001-2002 SC Astra Ploieşti.........3 .......0
2001-2002 Sportul Studenţesc......9...... 1
2002-2003 Sportul Studenţesc......17..... 1
2003-2004 Sportul Studenţesc......18..... 0
2004-2005 Sportul Studenţesc.... .30..... 0
2005-2006 Sportul Studenţesc......29...... 1
2006-2007 Steaua Bucuresti ....................

Zax
1st September 2006, 12:32
11-le din meciul cu Dinamo Kiev


---------------------Carlos-----------------------

Stancu--------Goian--------Ghionea----------Nesu


--------------Para---------Ov.Petre-------------

Nicolita---------------------------------Cristocea

------------Dica--------------------------------

-------------------------Thereau---------------



ce bine suna !/hello /hello

Jerry20cm
1st September 2006, 12:33
Ov. petre nu va fi complet refacut pana la meciul ala :( , si nu cred ca va fi titularizat.

Zax
1st September 2006, 12:34
Oli a zis ca e deja refacut....doar ca nu e pus la punct cu pregatirea fizica, in 2 sapt are timp sa rezolve si problema asta.

Jerry20cm
1st September 2006, 12:37
e bine,stiu am auzit si eu declaratzia, insa cred totusi ca va incepe cu Lovin.

Zax
1st September 2006, 12:39
oricum problema nu era la mijloc, ci in atac si in aparare pe dreapta pt ca marin e suspendat, iar saban nu e capabil sa joace intr-un meci cu asemnea miza..a gafat el cu gorica si farul..

Jerry20cm
1st September 2006, 12:41
dap, e bine ca acum ne-am dublat(chiar triplat:D) toate posturile ;)

Zax
1st September 2006, 12:45
acum putem sa dormim mai linistiti :)

Jerry20cm
1st September 2006, 12:46
dap :D
Sa vina realuuuuuuuuuuuuu' acum !!!!:evil: :evil: :evil: :D

SORENSEN
1st September 2006, 12:46
Mi-ar fi placut un mijlocas dreapta 100% ..e bun oprita dar unul care joace pe acest post mereu era mai bine...
Dar cred ca sunteti de acord ca am facut o campanie de transferuri fara precedent pt noi...

Zax
1st September 2006, 12:48
stancu poate sa joace si mijlocas dreapta si fundas dreapta..da o buna campanie de achizitii, pana ieri ma uitam in fiecare zi pe net cu speranta ca va mai veni cineva si de fiecare data eram dezamagit...:(

Jerry20cm
1st September 2006, 12:50
asta e clar, am mai zis, nici nu visam ca o sa aducem noi 7 jucatori.
in iarna probabil o sa se mai retuseze un pic lotul, probabil,zic eu, o sa plece Bostina si Balan, astefel incat sa ramana cate 2 pe fiecare post.

Iceblu, lasa ca te-ai bucurat intr-o zi pt. toate :D

dede
1st September 2006, 12:50
Mi-ar fi placut un mijlocas dreapta 100% ..e bun oprita dar unul care joace pe acest post mereu era mai bine...
Dar cred ca sunteti de acord ca am facut o campanie de transferuri fara precedent pt noi...
nu in fiecare zi te califici in gr ucl :D

de-acum incolo nu se va mai plange Becali de bani :P vin euroii...:cool:

Zax
1st September 2006, 12:55
asta e clar, am mai zis, nici nu visam ca o sa aducem noi 7 jucatori.
in iarna probabil o sa se mai retuseze un pic lotul, probabil,zic eu, o sa plece Bostina si Balan, astefel incat sa ramana cate 2 pe fiecare post.

Iceblu, lasa ca te-ai bucurat intr-o zi pt. toate :D

:yeah: :yeah: :D

Gontel
1st September 2006, 13:16
Acesti doi jucatori sunt castiguri certe pt. Steaua. Va dati seama ce concurenta va fi la mijloc? Radoi, Paraschiv, Lovin (a crescut foarte mult in ultimul timp in joc), Ov. Petre. Este necesar sa avem o concurenta de asemenea calibru pe posturi, deoarece lotul trebuie sa faca fata si pe plan intern, si pe plan international.

Pana la urma, vad ca s-a rezolvat si transferul lui Stancu. Concurenta puternica si acolo, pe dreapta: Stancu, Balan, Saban + Marin. Insa pe stanga raman doar Marin si Nesu.

dede
1st September 2006, 13:19
f bine...vor juca cu schimbul :D pana isi revine Radoi, era necesar inca un mijlocas

RedStar
1st September 2006, 13:23
Avem in lot jucatori unul si unul, cred ca e tot ce isi poate dori un antrenor. Fiecare jucator are plusuri si minusuri, dar se pot suplini prin aranjarea pe teren.
Oli are acum atatea optiuni sa faca un lot, cred ca ii este mai greu decat cand erau doar 17 jucatori disponibili.

sun
1st September 2006, 13:29
E foarte bine , daca Unul din fundasii centrali e indisponibil , vine Radoi in aparare si e cine sa il inlocuiasca la mijloc ( sunt inca 2 mc buni ( Para si Ov Petre + Lovin ) .. In aparare pe flancuri suntem "scosi" avem cate 2 jucatori buni pe fiecare post ...

Singurele probleme AR PUTEA aparea in urma unor accidentari/suspendari ale lui CARLOS sau NICOLITA

myke
1st September 2006, 13:33
lotul asta este exceptional. ganditi-va. pana revin iacob si radoi, avem o echipa pentru liga, si o echipa pentru campionat si cupa. pt liga:
Carlos - P Marin , Goian , Ghionea , Stancu - Cristocea , OV Petre , Para , Banel - Dica , Thereau.
pt campionat:
Cernea - Nesu , Baciu , Panait(sau goian si ghionea) , Saban - Bostina , Lovin , Cristocea(Para sau OV Petre) , Oprita - Dica , Badea.

Din pacate nu avem inca un jucator care sa poata sa ii ia locul lui Dica. in cazul in care acesta se accidenteaza, trebuie schimbata tactica pentru ca in rest, lucru neintalnit inainte de venirea lui Iacob, avem numai jucatori de gura portii!

Jerry20cm
1st September 2006, 14:16
da, ca sa nu spun ca l-ai uitat pe Coman :D

am avea asa :

pt. liga:
Carlos-Saban,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Paraschiv,Petre,Cristocea-Dica,Thereau.

pt. campionat:
Cernea-Stancu,Panait,Baciu,Nesu-Oprita,Lovin,Coman,Bostina-Dica,Badea

si ar mai ramane: Toma si Ochirosii

*asta bineinteles fara accidentatii Radoi si Iacob.

SAMM
1st September 2006, 14:17
da, ca sa nu spun ca l-ai uitat pe Coman :D

am avea asa :

pt. liga:
Carlos-Saban,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Paraschiv,Petre,Cristocea-Dica,Thereau.

pt. campionat:
Cernea-Stancu,Panait,Baciu,Nesu-Oprita,Lovin,Coman,Bostina-Dica,Badea
.

pai si Dica joaca non-stop ???

Jerry20cm
1st September 2006, 14:19
dap :mda: , cam asta ar fi problema, in momentul de fatza nu vad in lotul nostru un inlocuitor pt. Dica(poate doar Cristocea sa mai suplineasca locul lui).

bender
1st September 2006, 15:25
magarilor :)), dar cu radoi cum ramane?

Jerry20cm
1st September 2006, 15:27
da, ca sa nu spun ca l-ai uitat pe Coman :D

am avea asa :

pt. liga:
Carlos-Saban,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Paraschiv,Petre,Cristocea-Dica,Thereau.

pt. campionat:
Cernea-Stancu,Panait,Baciu,Nesu-Oprita,Lovin,Coman,Bostina-Dica,Badea

si ar mai ramane: Toma si Ochirosii

*asta bineinteles fara accidentatii Radoi si Iacob.


dak ai fi fost mai atent ai fi vazut ca am specificat.

dede
1st September 2006, 15:29
magarilor
ar trebui sa o luam ca o jignire? :mda:

Radoi si Iacob fac cat o echipa :D alta echipa...:rolleyes:

bender
1st September 2006, 15:31
nu e jignire:)

cel mai bine ar fi:

Carlos - Marin, Goian, Ghionea, Stancu - Nicolita, Radoi, Paraschiv, Bostina - Dica, Thereau

desi nu e bine :no:

dede
1st September 2006, 15:54
dap :mda: , cam asta ar fi problema, in momentul de fatza nu vad in lotul nostru un inlocuitor pt. Dica(poate doar Cristocea sa mai suplineasca locul lui).
apropo de Dica, cica "la antrenamentul de aseara a resimtit din nou dureri la gamba stanga"...asta ar mai lipsi, sa se accidenteze si Dica...si tot de la nationala sa plece accidentat :mda:

guevarax
1st September 2006, 15:55
apropo de Dica, cica "la antrenamentul de aseara a resimtit din nou dureri la gamba stanga"...asta ar mai lipsi, sa se accidenteze si Dica...si tot de la nationala sa plece accidentat :mda:

cred ca piti se chinuie sa ii accidenteze, nu m-as mira acum sa il suspende pe paraschiv pe motiv ca ar fi plecat fara acordul lui

dede
1st September 2006, 15:58
mdea...deja prea multi stelisti vin accidentati de la nationala...si ce e ciudat e ca doar stelistii sunt in situatia asta

Jerry20cm
1st September 2006, 15:59
sa speram ca nu e nimik grav , si oricum din cate am inteles va fi titular maine seara.

dede
1st September 2006, 16:06
nu-i nimic grav, numai ca ieri s-a antrenat separat...
oricum, cu bulgarii joaca
sper ca pe cand ajunge inapoi la Steaua sa fie intr-o stare cat mai buna :mda:

pinki
1st September 2006, 16:16
super tare campanie de achizitii am avut, ma declar si eu multumita, l-am auzit eu ieri pe oli ca zicea ca daca nu ne calificam in grupe nu mai aduceau pe nimeni pt ca "ne descurcam cu lotul actual in campionatul intern" si avea dreptate, da' acu' ca am ajuns sus, alta e treaba :D sa vina realul hehehe! :great: cat despre accidentari, o fi razbunarea ascunsa a lu piti :drak: cand il vedem pe cyril in actiune?

dede
1st September 2006, 16:18
maine, la 11:30 cu buzau'

Jerry20cm
1st September 2006, 16:18
eee uite-o si pe pinky may :D , incepusem sa-mi fac griji,ca nu te-am vazut azi pe aici:D
maine dimineatza la ora 11.30 pe tv sport , il potzi vedea pe thereau in amicalul contra celor de la Gloria Buzau.

pinki
1st September 2006, 16:21
pai am avut treaba, dar am urmarit toata campania la tv si am si prins conferinta tot in direct si l-am vazut si pe cyril mai de=aproape decat in poze :D

Jerry20cm
1st September 2006, 16:22
ee si ti se pare mai frumos acum???:D

pinki
1st September 2006, 16:30
putin, hehehe. e foarte inalt :D acu' sa-l vedem cum joaca. maine la 11.30 pe tv sport cu marea echipa gloria buzau? hehehe.

Jerry20cm
1st September 2006, 16:33
hehehehe , pai noi ne ducem la Buzau fiindca avem o promisiune fatza de fanii de acolo :ok: , nu pt. echipa respectiva:)

klemi
1st September 2006, 23:52
spre ghinionul nostru astazi s-a accidentat Badea la meciul in echipa Ligii :( sper ca e doar ceva usor...

Pepsi-Cola
2nd September 2006, 00:53
SI eu sper ca accidentarea lui Badea sa nu fie grava ...avem nevoie de el !!!

pinki
2nd September 2006, 13:45
haha, am vazut azi cele mai comice 30 min dintr-un meci, ala cu buzaul, ca uitasem de el si oricum am dormit, vai ce-am mai ras, mai ales de ratarea lu' nesu. in rest, cyril mi-a facut o prima impresie buna, mai ales ca se gasea cu ai nostri baieti destul de bine, fata de petre sau stancu. eu ii dau votul meu pt steaua, sa-l vedem si mai departe :ok:

Zax
2nd September 2006, 14:07
oricarui jucator ii trebuie o perioada de acomodare, nu poti sa te astepti la prea multe din primu meci !

pinki
2nd September 2006, 14:45
de-aia am si zis ca e vorba de "prima impresie" :D

klemi
2nd September 2006, 16:09
stiti cine era pustiul care a jucat cu nr.24 ? avea un fizic f.bun si era s-o bage si in ate !

pinki
2nd September 2006, 16:11
nu stiu, am vazut ca nici comentatorii nu stiau, si avea si ceva pus peste nume... eu parca auzisem ca stancu ia nr.24... nu stiu... sa vad pe site daca zice ceva... pe site e ghionea la nr. 24, cred ca de-aia avea ceva pe tricou. cred ca acum s-au incurcat cu numerele, de la transferuri :D

whisper
2nd September 2006, 16:23
Stancu are nr 27.

Jerry20cm
2nd September 2006, 16:26
stiti cine era pustiul care a jucat cu nr.24 ? avea un fizic f.bun si era s-o bage si in ate !

La roş-albaştri a jucat jucat şi golgheter-ul Macedoniei, Vasiliev Ristici, aflat īn probe la Steaua.
cred ca el e , fiidca mie nu-mi parea deloc a pusti, la ce fizic avea:)

klemi
2nd September 2006, 16:31
ma gandeam ca e cineva de la tineret, ca asa zicea comentatorul : "unul din juniorii Stelei".
am vazut si eu acum stirea cu Ristici; daca tot e pe transferuri, sa-l ia si pe asta !

whisper
2nd September 2006, 16:35
La roş-albaştri a jucat jucat şi golgheter-ul Macedoniei, Vasiliev Ristici, aflat în probe la Steaua.
cred ca el e , fiidca mie nu-mi parea deloc a pusti, la ce fizic avea:)

Sper sa ii fi placut lui Oli(daca e golgeter chiar si intr-un campionat ca cel macedonean ,poate sa bage cateva goluri si pt noi) si sa il opreasca in lot.Bine daca Oli considera ca face de STEAUA .

P.S.:Apropo care a fost scorul,daca au fost goluri cine le a marcat.

pinki
2nd September 2006, 16:38
asta de unde vine? da, nu prea imi parea a junior :D e bun? si chiar asa, cat s-a terminat? era 1-0 cand au bagat baschetu'

Jerry20cm
2nd September 2006, 16:41
1-0 s-a terminat.
..mie mi-a placut cum a evoluat macedoneanul, e bine facut si bataios, insa stie Oli dak e sa aiba sau nu nevoie de el.

klemi
2nd September 2006, 16:49
1-0 scor final, gol cristocea din pasa lui Cyril Thereau :ok: Ristic cred ca ar avea loc la Steaua, un fel de Oprita 2

whisper
2nd September 2006, 16:52
putin, hehehe. e foarte inalt :D acu' sa-l vedem cum joaca. maine la 11.30 pe tv sport cu marea echipa gloria buzau? hehehe.
:evil:

Dar sa stii ca in Buzau (din ce am auzit si eu ) sunt foarte multi suporteri stelisti .
P.S.: multumesc pt. raspuns,dar cine a bagat golul se stie.
Doar 1-0 cu marea echipa a Buzaului ,ce s-o fi intamplat.Singura explicatie(cred ca si cea reala ) au jucat rezervele.
Nu-i nimic pana la meciul cu Kiev-ul ne revenim noi :ok:

P.S.2: E din ce in ce mai bun Cristocea,pacat de ratarile din meciul cu Standard.

klemi
2nd September 2006, 16:54
asta a fost meci de prezentare in fata publicului buzoian, care e stelist peste 90%, n-ati vazut ca Bostina vroia sa faca spectacol?
plus ca a fost o ocazie pt Oli sa-i bage un pic in actiune pe noii veniti.

whisper
2nd September 2006, 16:58
<Stelist peste 90% > Stiam asta ,ca doar nu e Gloria o echipa <mare> ,dar pentru suporteri a jucat STEAUA la Buzau.

pinki
2nd September 2006, 16:59
da, a si aratat a meci de prezentare. si cu toate astea, desi m-am distrat, tot mi-a placut cum au jucat baietii. m-am distrat ca toti vroiau sa se dea in spectacol, inclusiv nesu. a mai vazut cineva super ratarea lui?

whisper
2nd September 2006, 17:01
Sorry ,nu.Poate deseara la stiri :D

Off topic: Cum poti sa impaci si Barca si Realul.

klemi
2nd September 2006, 17:28
m-am distrat ca toti vroiau sa se dea in spectacol, inclusiv nesu. a mai vazut cineva super ratarea lui?
incredibila ratare !!!

dar ce ziceti de Coman fundas stanga? cred ca ar trebui reprofilat, a facut niste deposedari f.bune, dar a driblat un pic cam mult.

pinki
2nd September 2006, 17:30
mie nu-mi place coman, mi se pare cam repezit asa, nu stiu... nu-mi place.

klemi
2nd September 2006, 17:32
intra un pic mai energic la minge, dar cred ca e o alternativa.

bender
2nd September 2006, 20:18
neehh! coman joaca la steaua ca nu are incotro, adik e bun, destul de bun, dar parerea mea este ca nu joaca cu o foarte mare placere :|... poate ma insel, si sper!

klemi
2nd September 2006, 20:50
dar la cine ar juca de placere ?

dragos_popa17
3rd September 2006, 11:25
Ristic asta cica e golgheterul primei ligi din Macedonia de anul trecut cu 27 de goluri. Cea mai tare faza e ca intr-un meci castigat de echipa lui cu 8-0 a dat 5 goluri :D
http://www.rsssf.com/tablesf/fyromtops.html
http://www.rsssf.com/tablesf/fyrom05.html

bender
3rd September 2006, 11:46
da` ristic asta, acuma mai poate fi adus la steaua?:o:

klemi: pai poate e rapidist infocat :rosu: (sper sa nu)

Liviu
3rd September 2006, 14:56
Din cate stiu , orice jucator din strainatate poate veni la o echipa romaneasca in orice moment. Sfarsitul perioadei de transferuri se refera doar la jucatorii din campionatul intern. Daca insa Ristic vine nu mai poate fi trecut pe lista Uefa.

mie nu-mi place coman, mi se pare cam repezit asa, nu stiu... nu-mi place.
Coman suteaza cand nu trebuie , cand trebuie calca pe minge , e bun la lovituri libere dar hiba principala la el e ca face ingozitor de multe faulturi , are un comportament destul de nesportiv.
Probabil cu noua venire al lui Stancu i se va face vant lui Balan. Ii avem pe dreapta pe Saban , Balan , Stancu + P.Marin fundas de ambele benzi.

pinki
3rd September 2006, 15:20
adica ristic daca vine nu poate sa joace in CL?

Liviu
3rd September 2006, 15:26
Daca vine Ristic , poate juca in CL sau Uefa de abia in primavara cand se permit noi modificari in liste.

dede
3rd September 2006, 15:30
daca vine ... inca e in probe
oricum, ar fi o solutie in atac pt campionat

starsteel
3rd September 2006, 15:55
Orice jucator e binevenit oricand pt. campionat care ramane principala competitie chiar nu conteaza daca are drept de joc sau nu in UCL obiectivul european anul asta oricum e atins de acum incolo asteptam suplimente.:great:

pinki
3rd September 2006, 16:13
ma informam si eu :D oricum, e clar ca si anul asta tot al nostru e campionatul /hello

dede
3rd September 2006, 16:19
orice jucator e binevenit, dar sa fie bun :D

whisper
3rd September 2006, 16:31
Daca joaca bine si inca mai poate fi transferat de ce nu ? De trecut pe lista UEFA e clar ca nu se mai poate ,dar ar fi bine sa avem rezerve pentru campionatul intern.
Cat despre ideea de al trece in lista UEFA la primavara poate fi destul de reala ,bine cred ca e reala dar in cupa UEFA.

SORENSEN
4th September 2006, 14:45
Steaua dublata
Dupa mai multe luni in care s-a plins ca nu exista concurenta pe posturi, Cosmin Olaroiu se vede in sfirsit la cirma unui lot de 24 de jucatori. Astfel, campioana Romaniei va porni in Liga Campionilor cu sapte jucatori veniti in aceasta vara, ultimii trei fiind adusi pe ultima suta de metri. Cosmin Olaroiu nu va mai fi nevoit sa improvizeze de fiecare data cind apare o indisponibilitate.
Cu toate ca multa vreme achizitiile ros-albastrilor din aceasta vara au fost criticate de suporteri datorita subtirimii sumelor alocate, Gigi Becali a spalat rusinea si a scos bani seriosi pentru transferuri in ultimele zile. Venirile lui Stelian Stancu, Ovidiu Petre si Cyril Thereau au adus un plus de consistenta in cele trei compartimente ale Stelei. In aceste conditii, tehnicianul Cosmin Olaroiu are in fata o paleta mult mai larga din care poate alege.
http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=11833

klemi
4th September 2006, 15:55
Din cate stiu , orice jucator din strainatate poate veni la o echipa romaneasca in orice moment.
Doar daca e declarat jucator liber de contract (si e valabil si pt. jucatori romani).

Daca a dat Ristici 27 de goluri campionatul trecut, poate o fi ceva totusi de capul lui, mai ales ca la Buzau s-a miscat bine.

starsteel
4th September 2006, 16:19
Sa vina si Ristici ca facem jucator mare din el.

Jerry20cm
4th September 2006, 16:24
doar e sarb, astia's buni:D
din cate am inteles ne'ar costa in jurul a 200-300 mii transferul lui.

pinki
4th September 2006, 18:57
ce faza! astia ai nostri din romania costa cu milioanele si pe-aia din afara ii aducem cu sutele de mii... hmmm...

starsteel
4th September 2006, 20:40
Daniel Balan va pleca imprumutat pt. un an la Omonia Nicosia suma pe care o va primi Steaua, 100.000 euro.

klemi
4th September 2006, 21:08
e foarte bine ca va juca, probabil, mai mult decat la Steaua; cand se va intoarce sper sa confirme ca Ogararu dupa episodul Galati.

Jerry20cm
4th September 2006, 21:44
Dupa venirea lu' Stelian Stancu era foarte putin proabil ca Daniel va mai prinde prim-ul 11 al Stelei, asa ca e foarte bine ca a fost imprumutat undeva unde poate juca:ok:

SAMM
4th September 2006, 21:51
Daniel Balan va pleca imprumutat pt. un an la Omonia Nicosia suma pe care o va primi Steaua, 100.000 euro.

ma intreb ciobanoidul de ce n-a procedat asa si cu Cristea si l-a vandut pe un sac de cartofi, probabil obtinea 300,000 doar dak il imprumuta, asa l-a vandut cu 500,000, jucator de 22 ani titular in nationala de tineret

ce idioti

pinki
4th September 2006, 22:58
tu plangi cumva dupa cristea? :o:

klemi
4th September 2006, 23:47
ma intreb ciobanoidul de ce n-a procedat asa si cu Cristea si l-a vandut pe un sac de cartofi, probabil obtinea 300,000 doar dak il imprumuta, asa l-a vandut cu 500,000, jucator de 22 ani titular in nationala de tineret

Asta a fost intr-adevar o greseala, dar se stie ca un jucator intrat in dizgratia lui Gigi nu mai are nici o sansa de a ramane la Steaua (vezi Aliuta, Neaga, Hamutovski).

pinki
5th September 2006, 00:14
sau antrenori, vezi zenga, piti, parca si protasov...

klemi
5th September 2006, 00:25
Protasov n-a plecat din cauza lui Gigi, ci pt ca a vrut sa antreneze in Ucraina, iar salariul era mult peste ce-i putea oferi Steaua. Din cate stiu eu, Gigi a incercat sa-l faca sa se razgandeasca, dar nu a vrut Oleg.

Bumbescu
6th September 2006, 09:53
Orice om de civilizat si de bun simt se simte ingrozitor in preajma animalului de jiji

pinki
6th September 2006, 11:39
hai ca in ultima vreme s-a mai civilizat putin.

starsteel
6th September 2006, 11:42
Civilizat sau necivilizat e excelent pt. Steaua. Civilizatul ala de Paunescu a fost o belea dar nu la atacat nimeni era bun in viziunea dusmanilor.

klemi
6th September 2006, 12:07
Paunescu a bagat mana pina la umar in casieria Stelei, plecau jucatorii pe banda rulanta si Steaua tot nu avea bani. Cum facea unul 22-23 de ani si misca putin in cupele europene, cum il vindeau :no:

SORENSEN
6th September 2006, 13:48
Care 22-23 ani...C Munteanu cred ca aplecat la 19 ani si ce meserias era atunci...acum e doar o palida imagine

Jerry20cm
6th September 2006, 14:42
Catalin MUnteanu a plecat la 18 ani si ceva:mda: , dupa ce a reusit 18 goluri intr-un sezon, tin sa subliniez 18 ani, ca mijlocas 18 goluri intr-un sezon:o:
...avea sanse sa ajunga un nou Hagi, dar din cauza foamei de bani a unora :mda:

klemi
6th September 2006, 15:05
am zis asa 22-23 de ani, dar ma gandeam cum au plecat pe nimic Rosu, C.Munteanu, D.Serban :headbang: jucatori care puteau ajunge sus de tot daca mai ramaneau la Steaua.

Bumbescu
6th September 2006, 17:39
Fiecare epoca cu problemele ei:pe vremea chelnerului(paunescu) ne plecau jucatorii din cauza cardasiei cu sinistrul personaj giovani, acum tr sa-i suportam pe jiji si pe meme.
Din pacate astea sunt personajele din fotbalul romanesc, intreaga jungla are reprezentanti.

Jerry20cm
7th September 2006, 10:04
Sārbul Stevica Ristic, fotbalist care a dat probe de joc saptamāna trecuta la clubul din Ghencea, a parasit ieri Romānia, Cosmin Olaroiu renuntānd sa-l mai achizitioneze. Fotbalistul apartine clubului macedonean Sileks si īn sezonul trecut fusese golgheterul Macedoniei, cu 27 de reusite. Ristic a fost recomandat de Walter Zenga care a dorit sa-l achizitioneze cānd era antrenor la Steaua Rosie Belgrad. Atacantul a fost folosit de Oli īn amicalul de sāmbata trecuta de la Buzau, cānd l-a introdus 30 de minute īn locul lui Daniel Oprita.

..eu cred ca Oli a facut o greseala nepastrandu'l.

RedStar
7th September 2006, 10:12
L-ai avut si tu in probe si ti-a facut o impresie buna ?

Jerry20cm
7th September 2006, 10:15
eu unul nu l-am avut in probe
mi-am dat cu parerea, in urma amicalului in care a evoluat si in care s-a descurcat bine.
In plus omul are un cv destul de impresionat.

RedStar
7th September 2006, 10:17
CV impresionant e sa joci in Turcia, Belgia sau Portugalia (am ales niste campionate din esalonul secund) si sa dai 27 de goluri, nu in cel macedonean.
Oli l-a vazut la antrenamnte timp de o saptamana si stie ce poate, 30 de min intr-un meci inseamna o mica parte dintr-un fotbalist.

Jerry20cm
7th September 2006, 10:20
eu unul nu cred ca sunt multi atacanti in campionatul romanesc care sa poata inscrie 27 de goluri intr-un sezon in campionatul macedonean, in plus suma lui de transfer era de 200 mii euro, are 24 de ani, eu unul raman la parerea mea ca trebuia incercat acest fotbalist.

myke
7th September 2006, 10:21
probabil ca nu a facut fata la antrenamente. si asta este un lucru important. eh oli stie fotbal mai bine ca noi asa ca nu cred ca isi are rost sa ne facem griji ca am ratat un atacant. cand o sa revina si iacob o sa fie concurenta mare, pentru ca nu il vad pe nici unul(thereau iacob badea) sa joace in locul lui dica. decat daca se accidenteaza. asa ca deja avem 3 atacanti pe acelasi post(varf impins) un al patrulea ar fi dus la situatia de la dinamo. :D

SAMM
7th September 2006, 10:31
il putea lua sa il imprumute un sezon si pe urma poate avea loc la echipa, 200,000 e aproape gratis, sa nu uitam ca si Zigic a fost refuzat de aek (oare tot oli era antrenor atunci)

myke
7th September 2006, 10:37
il putea lua sa il imprumute un sezon si pe urma poate avea loc la echipa, 200,000 e aproape gratis, sa nu uitam ca si Zigic a fost refuzat de aek (oare tot oli era antrenor atunci)

nu nu era oli. panduru sau multescu parca. zigic avea 18 ani cand a venit la aek. si obi mikel a fost la rapid dar l-au refuzat. avea parca 17 ani. asa deja are 24. daca nu isi gaseste o echipa buna in 2 ani deja e compromis. pe cand zigic si cu obi erau pusti cand au venit in romania. ce era greu sa il ia si sa il tina ca pe ochirosii? cat a jucat ochirosii sezonu trecut? dar e diferenta de 6 ani intre cei doi.

Jerry20cm
7th September 2006, 11:01
obi a fost refuzat acum 1 an jumate de Rapid:happy , a fost cumparat de Lyn in iarna aia si vandut lu manchester pt. 4 mil. de euro, care l-a randul lor l-au vandut lu chelsea pt. 21 mil. euro fara sa fi jucat vreun meci la manchester:D , cred ca e una din cele mai bune afaceri facute vreodata in fotbal.