PDA

View Full Version : Un nou "look" al echipamentului Farului ?



Quartz@nu
10th May 2006, 22:58
...daca tot avem pretentii europene de la echipa noastra cred ca se impune si schimbarea echipamentului !
Propunerea mea este urmatoarea:
- echipamentul principal : tricou ALBASTRU - ALB in dungi verticale ,iar shortul ALBASTRU ;
- echipament secundar : ALB complet sau GALBEN VERZUI complet (gen borusia dortmund).
Astept si alte pareri !!!

b3bito
10th May 2006, 23:27
mah eu cred k...
noi nu jucam nik` si tu..knd om juca in uefa atunci mai vb :P

Rechinul Ucigas
11th May 2006, 10:28
mie imi placea unu veki dar nu mai gasesc nici o poza era cu alb albastru dar nu dungi ci in diagonala sus albastru (dreapta0 alb (stanga ) jos dreapta alb stanga albastru asa era tricoul super imi placea cel mai mult :)

FatFrumos
11th May 2006, 22:56
dejeaba vorbim daca si nu vedem cum arata.....

Quartz@nu
29th May 2006, 22:52
mie imi placea unu veki dar nu mai gasesc nici o poza era cu alb albastru dar nu dungi ci in diagonala sus albastru (dreapta0 alb (stanga ) jos dreapta alb stanga albastru asa era tricoul super imi placea cel mai mult :)
da , ai dreptate a fost cel mai fain echipament al farului in ultimul timp

Rechinul Ucigas
30th May 2006, 02:00
asta e tricoul despre care vorbeam ..nu se vede bine este singura poza pe care o am..:P

kerosene
10th June 2007, 10:34
Farul a renuntat la echipamentul Lotto si a ales Umbro


''Am cheltuit destui bani pe Lotto timp de 2 ani, iar calitatea a lăsat de dorit'', a motivat decizia patronul Gheorghe Bosanceanu, pentru Replica de Constanta.

Seria schimbarilor de la FC Farul a ajuns si la echipament, Farul renuntand la echipamentul Lotto pe care-l folosea de ani buni si orientandu-se catre cel Umbro.

''Echipamentul avea etichetă Lotto, dar nu știai cu exactitate unde e făcut, astfel că nu eram deloc mulțumiți. Am ales Umbro, am primit deja mostre pe care le-am și verificat, ne place. Ne-au și sosit primele livrări și pot spune că este un echipament mult mai bun, iar prețul este aproximativ la fel cu ce plăteam pentru Lotto. Am achiziționat set complet, de prezentare, de antrenament, pentru deplasări, de iarnă, de vară etc. Într-un cuvânt, absolut tot ce ne trebuie'', a mai adaugat Bosanceanu.


Dintre echipele nationale care poatra acest echipament se numara Anglia si Suedia.

Constructorul de echipament Umbro a luat fiinta in 1934, cand a inceput sa fabrice echipament pentru echipa Manchester City. In timp, firma britanica a obtinut contracte cu formatii de top, precum Manchester United, Chelsea, Liverpool sau Ajax. Epoca de aur a fost atinsă în 1966, când toate echipele participante la mondialul din Albion au purtat tricouri marca Umbro.

bahaus_84
12th June 2007, 21:27
hmm sper sa putem gasi tricouri originale...nu k pana acum.

tchibos
12th June 2007, 23:17
unde sa gasim?..

kerosene
12th June 2007, 23:21
tricouri umbro...doar prin Anglia. :ok:

Seahawk
14th June 2007, 03:28
Ma rog, poate asta era motivul pentru care jucatorii nu erau in stare sa marcheze: Echipamentul!!! :lol:

bahaus_84
14th June 2007, 19:45
unde sa gasim?..
pai ma gandesc ca la dorally :happy

ultrasblueshark
21st June 2007, 20:35
pai ma gandesc ca la dorally :happy

Aaaaaaaaa.... gata, STIU !!! E magazinu' ala de la etaj unde nu vezi decat rosu-albastru???

bahaus_84
7th July 2007, 23:07
da...si unde am fost in speranta ca o sa gasesc noile tricouri..si am gasit niste carpe cu semnul de la umbro.si atat.ah..carpele erau alb albastre,am uitat sa precizez.

kerosene
20th July 2007, 20:32
Noul echipamanet al Farului prezentat ieri in cadrul unei sedinte foto

Pozele apartin siteului sport 365

kerosene
20th July 2007, 20:35
alte 3 poze

pff
22nd July 2007, 16:48
nu ma asteptam .. dar arata chiar bine nou echipament ... sper si rezultatele sa fie mai bune :)

bahaus_84
23rd July 2007, 10:21
asa cum ziceam,nu il gasesti nicaieri...