PDA

View Full Version : Mihaita Plesan la Steaua



Universal
6th August 2007, 15:48
A semnat Mihaita Plesan cu Steaua


Ce parere aveti de transfer/jucator?

Gontel
6th August 2007, 19:35
E obsesia lui Hagi asa cum era Soava pt Iordanescu.
A jucat bine aseara, dar nu stiu daca va fi un jucator util pt Steaua. Meciurile si evolutiile lui vor decide asta.
Mai bine ca l-am luat pe Plesan, decat sa il luam pe Herea, care era umflat cu pompa de Iacov. Bine ca s-a renuntat si la Camus, cat era sa stam sa ne rugam de asta?

myke
6th August 2007, 19:42
plesan este precum pasarea phoenix. moare si renaste de n ori. a fost pe rand, oltean pana la moarte, caine pana la moarte, banatean pana la moarte si acum e stelist pana la moarte. sau e ca pisica o avea noua vieti. doua etape jucate bine, dar campioantu e lung si plesan e... plesan. sa vedem, ce o fi, insa sunt sceptic.

Geografu
6th August 2007, 19:46
Eu sper sa fie bun m-a impresionat mai ales ieri la Cluj.Stiu ca munceste ca hagi l-a dorit cu ardoare si sper ca va face treaba buna la noi si ca va fi mijlocasul de care aveam nevoie....:rolleyes::yeah:

whisper
6th August 2007, 20:04
A venit, asta e..uneori joaca bine, alteori e varza si nici macar de Brussell:P
Sper ca la Steaua sa joace doar ff bine:ok:

SORENSEN
6th August 2007, 20:46
Eu zic ca e o achizitie mai buna ca Herea...si e si mai ieftin

otinho
6th August 2007, 21:05
e zic ca am facut un super transfer , am un feeling :D .. oricum e mai bun ca lovinho/herea si nici nu costa foarte mult

Fefeleaga
7th August 2007, 17:48
Peste banii astia mai punea Jiji ceva si lua un jucator adevarat, nu panarama asta care s-a comportat ca o curva ieftina pana acum. :angry:
Caracterul unui om se vede in ultima instanta in teren printre coechipieri.
Nu stiu la ce va asteptati de la asta... :(

Universal
7th August 2007, 19:21
uneori nu caracterul conteaza ci cum joci :( asta e... nu stiu ce sa zic despre el...eu zic ca este bine ca l-au adus...

GruppoApparte
7th August 2007, 19:29
jucator de nimik ... nu va face mare branza la steaua .. la rapid cu el
pt bani se pare ca ar face orice asa ca nu stiu daca avem noi nevoie de mercenari asa cum sustinea si YoYo

Universal
7th August 2007, 19:31
un argument ca nu va face nimic la Steaua :rolleyes:

YodaRo
7th August 2007, 19:35
De unde stiti voi ca nu va face nimic? Merita o sansa...oricum decat sa aduca vreun necunoscut de prin America de Sud mai bine un roman. macar se pot intelege intre ei.
Cand o sa isi revina si Iacob+Badea+Cristocea+Ghionea trecem de grupa in Liga Campionilor. Ne trebuie cat mai multe jocuri in picioare ca sa se sudeze jocul. Oricum jj merita laudat pentru faptul ca a stiut sa adune jucatori de valoare...chiar daca a mai dat si rateuri...

GruppoApparte
7th August 2007, 19:36
la dinamo nu a facut .. la poli tot accidentat a fost si nu a facut nimik .. aa ca a inscris 2 goluri in ultima partida sa fim seriosi ca cazuri destea au fost cu miile si apoi nu am mai auzit nimik de acei jucatori ..
la craiova a facut ceva ????? eu nu cred ...
amicalu cu germania atunci a dat si el un gol .. in rest abia a atins mingea si atunci ...

intradevar asta e un transfer de "5 stele" ...

elton era peste el .. tu nu crezi la fel man_us ?

YodaRo
7th August 2007, 19:40
eu nu zic ca e un jucator de 5 stele. E acolo o piesa in angrenaj care poate sa dea randament. Ne trebuie om de constructie la mijloc si Plesan poate face asta. Daca atacanti si fundasi avem o gramada si se pot dubla suntem descoperiti la mijloc. Nu avem aici jucatori de valoare sa se dubleze pe posturi. Hagi ca fost mijlocas stie cel mai bine ce ii trebuie.
Daca era Hagi cu vreo 10 ani mai tanar si putea juca luam UCL cu echipa asta.
Eu cred ca Elton a avut probleme de adaptare. Chiar daca individual ca tehnica era peste Plesan, nu se intelegeau cu el coechipierii. Plesan e mai mare, mai robust si ne trebuie un servant pentru Dica, Rica, Iacob, Badea, Banel. Ne trebuie un cap limpede.

Universal
7th August 2007, 19:45
asta nu e argument grupppo.

iata contrargumentul meu:


2000-2001 Universitatea Craiova 8A 1 0
2002-2003 Universitatea Craiova 7A 19 1
2003-2004 Universitatea Craiova 4A 24 4
2004-2005 Universitatea Craiova 16A 23 8
2005-2006 Dinamo Bucurešti 3A 12 2
2005-2006 FCU Poli Timišoara 8A 7 0
2006-2007 FCU Poli Timišoara 7A 21 3
2007-2008 FCU Poli Timišoara A 2 3
2007-2008 Steaua Bucurešti A

cifrele reprezinta clasamentul, nr meciurilor si golurile.
faptul ca dat deja 3 goluri este un lucru f bun..

GruppoApparte
7th August 2007, 19:47
hai mai man_us tu cred ca nu ai vazut un jucator de 5 stele daca asta e jucator de 5 stele inseamna ca de exemplu gerard sau beckam ce sunt ?? .. nu confunda mercenarii cu juc de 5 stele te rog frumos ...
uni pai numai la craiova ce a jucat mai bine ca in rest a fost cam pe langa ...ce imi arati u acolo nu imi arata nimik absolut nimik ... putine jucoru putine goluri .. putine realizari
adumi u argument ca e jucator bun
asta nu e argument

Universal
7th August 2007, 20:01
argument ca e jucator bun:

risipa imensa de enerrgie, alearga mult, este un fel de Maradonna al saracilor

YodaRo
7th August 2007, 20:48
eu nu spun ca e superstar, ca e jucator de 5 stele. Noi avem nevoie de un om de constructie la mijloc, o rotita in angrenajul stelei care sa serveasca jucatorii de atac, Dica, Badea, Rica, Iacob. Plesan se vrea sa fie un cap limpede la mijloc capabil sa faca ambele faze. E puternic, poate veni si la finalizare e genul de mijlocas de care evam nevoie la linia de mijloc cam firava. Si mai trebuie un om sa il degreveze pe Dica de constructie. Dicanu loveste cand nu te astepti.
Stie hagi ce poate Plesan si de ce l-a luat. Hagi dupa ce a pus la punct apararea se ocupa de mijloc si atac. Tot ce avem nevoie e sa nu fie multi accidentati si cat mai mute jocuri sa se creeze relatiile de joc.

EPROCENT
8th August 2007, 00:13
De Acord Despre Plesan ! El Poate Fi O Solutie ; Scuze Ca Intervin .

effect
8th August 2007, 00:37
Am pierdut un stelist adevarat <Para> si am dat peste un mercenar :mda:
Totusi , ii urez mult-succes si sper ca prin tehnica pe care o poseda sa ne ajute cu niste pase decisive pentru baietii din atacul nostru :D

4star
8th August 2007, 10:35
eu nu zic ca e un jucator de 5 stele. E acolo o piesa in angrenaj care poate sa dea randament. Ne trebuie om de constructie la mijloc si Plesan poate face asta. Daca atacanti si fundasi avem o gramada si se pot dubla suntem descoperiti la mijloc. Nu avem aici jucatori de valoare sa se dubleze pe posturi. Hagi ca fost mijlocas stie cel mai bine ce ii trebuie.
Daca era Hagi cu vreo 10 ani mai tanar si putea juca luam UCL cu echipa asta.
Eu cred ca Elton a avut probleme de adaptare. Chiar daca individual ca tehnica era peste Plesan, nu se intelegeau cu el coechipierii. Plesan e mai mare, mai robust si ne trebuie un servant pentru Dica, Rica, Iacob, Badea, Banel. Ne trebuie un cap limpede.

Pai nu prea se legau pasele lui Elton pentru ca era rapid si ff tehnic, iar ceilalti nici nu visau unde trebuie sa se intalneasca cu mingea, si nici nu aveau viteza necesara. Pana sa inteleaga ce s-a intamplat trecea mingea de ei. As fi vrut sa vad mai multe meciuri cu Elton si Dica in teren. Cred ca era un spectacol ...
Plesan .. nu m-a impresionat si nu ma gandeam sa ajunga la Steaua, dar daca tot a fost adus .. macar (sper) sa faca treaba buna aici.

AlexStefan
8th August 2007, 10:44
bun transfer...Felicitari Stelei :)

Darius_Mihai
8th August 2007, 11:23
o parere buna :)

walt.mann
8th August 2007, 12:06
Eu zic ca va fi un castig pentru echipa. La Timisoara nu a avut evolutii foarte bune pentru ca nu avea cu cine sa joace; aici, o sa vedeti, o sa fie omul cu pasa decisiva: Dica o sa coboare spre mijloc cu om in spate, creeaza culoarul, si Plesan paseaza pe varf! Simplu, nu :) ?

Universal
8th August 2007, 15:01
foarte simplu :ok: Plesan a ajuns in maini bune

grande
8th August 2007, 15:04
asa sa fie ,dar acum trebuie sa demontreze cata valoare are !

Universal
8th August 2007, 15:06
are..numai sa nu o mai dea in gol...