PDA

View Full Version : Mihai "MM" Stoica



Pages : [1] 2 3

Profetu
15th July 2004, 16:09
Cati dintre voi apreciaza ca potrivite atitudinea, imaginea si aportul asa-numitului "MM" Stoica la dezvoltarea clubului FC Steaua Bucuresti din pozitia de Director Executiv?

Intrebarea este: Din ratiunile de mai sus, va place "MM" Stoica ?

Mariusmadmax
15th July 2004, 22:27
Nu va pleca !
La poll am gresit , eu am zis ca e inger ... :D , iar tu intrebai daca pleaca :D

Profetu
16th July 2004, 09:32
Nu va pleca !
La poll am gresit , eu am zis ca e inger ... :D , iar tu intrebai daca pleaca :D

Nici eu nu cred ca pleaca, intrebarea e daca va place ?

O confuzie nevinovata.

Mie nu-mi place atitudinea de atot-stiutor pe care o afiseaza MM de fiecare data cand e intervievat.

fia
16th July 2004, 10:04
MM imi era cel mai simpatic atunci cand era la Galati... Acum e una din cele mai antipatice persoane din fotbalul romanesc(din punctul meu de vedere)... Mie mi se pare ca nu are verticalitate...

cioAbA
16th July 2004, 10:17
Stoica e dupa cum bate vantu. Daca Becali , desi nu vad asta in urmatorul secol , dar daca Becali ar pleca , crezi ca Stoica ar mai ramane? Money , Money , Money. ;)

fia
16th July 2004, 10:20
As avea eu un termen pt MM: pupincurist!

cioAbA
16th July 2004, 10:35
pupincurist!

That's the word. :ok:

Mariusmadmax
16th July 2004, 22:33
Facem un pariu ?
Stoica va fi presedintele anului ?

Eu am lucrat la patron , eram ceva in genul pozitiei lui Stoica ...
Trebuie sa va spun ca sunt f incomod , dar de foarte multe ori am "jucat dupa cum a cintat struna" celui care dadea BANU' ...
:(

uti2102
16th July 2004, 23:44
MM era simpatic pe vremea cand era la Galatzi prin faptul ca "se certa" cu totzi cooperatishti shi ieshea mai de fiecare data neshifonat. Era mult mai calm shi avea o atitudine mai apropiata de cea a unui gentleman. De cand a venit la Steaua s-a schimbat, in sensul ca se aprinde mult mai repede shi nu-shi mai pastreaza cumpatul.
Acum vreo 2 saptamani a aparut un articol+interviu despre el intr-unul din ziarele de sport. El a recunoscut ca s-a schimbat in rau, spunand ca "presiunea shi rautatea din Bucureshti shi-au pus amprenta". Eu cred k e conshtient de imaginea cam proasta pe care shi-a creat-o shi ashtept sa vad cum o sa shi-o indrepte.
Despre "pupincurism" n-ash fi asha de ferm. Nici nu l-a aprobat pe Gigi atunci cand nu era nevoie dar, ce-i drept, nici nu l-a taxat in situatziile in care se impunea acest lucru (dar spunetzi voi, cine draq are tupeu acum sa-i zica lu' Gigi ceva de rau?! :p dintre cei subordonatzi ma refer)

Saber Rider
17th July 2004, 02:22
Mie mi se pare ca nu are verticalitate...

Stoica e dupa cum bate vantu
Pe ce va bazati aceste afirmatii ?!? Dovezi fratilor, dovezi. Ca asa e usor sa spui despre cineva ceva, fara argumente. Chiar sunt si eu curios, cand a intors-o MM ca la Ploiesti ?!? (adica nu ar avea verticalitate sau ca e dupa cum bate vantul)

Florentin
17th July 2004, 03:09
Mie personal imi place MM.
Si eu sunt curios ce inseamna ca nu are verticalitate, ca e dupa cum bate vintul si mai ales ca este pupi... Su cred ca ar trebuiu sa judecam putin inante de a face niste aprecieri hazardate. Ca suporterii altor formatii se pot exprima cum vor este normal, sunt in afara problemei si bineinteles ca ce este alb pentru noi este cel putin gri pentru ei.
Deci inapoi la problema. Dupa cite stiu eu MM este presedinte executiv la Steaua, daca nu cumva intre timp a devenit patron, functie retribuita si platita tot de catre patron. Deci ca si jucatorii si tot ce misca in clubul Steaua si MM face politica patronului. Una dintre atributiile sale, intre altele, este sa apare renumele si blazonul Stelei indiferent cine ataca. Si daca butelia Borcea si spoitura intelectuala Dinu si-au permis sa faca aprecieri negative au primit ceea ce asteptau.
Este dupa cum bate vintul - pai la Steaua vintul bate numai dinspre patron, deci daca patronul sufla la stinga te inclini spre stinga, daca patronul sufla la dreapta, te inclini la dreapta. Cine a lucrat vreodata pentru un patron, si nu ma refer la tigrii de carton din Romania, stie ce inseamna sa fii flexibil in relatia cu patronul.
Nu are verticalitate - aici asa cum spunea si Moromete, as intreba si eu "Pe ce te bazezi?"
Cit despre pupi... este asa o afirmatie lipsita de continut incit nici nu merita sa ma opresc asupra ei.
Din nefericire foarte multe persoane sunt deranjate de faptul ca MM si gindeste, iar ceea ce era normal si chiar de apreciat pe vremea cind era presedinte la Otelul a devenit dintr-o data de blamat de cind s-a mutat la Steaua. Ca se aprinde prea usor, pai reprezinta Steaua, care pina una alta, vor sau nu, recunosc sau nu ceilalti este clubul NUMARUL 1 al fotbalului romanesc.
Sincer, ma mihneste ca suporteri stelisti aduc in discutie atitudinea lui MM. Pe mine personal ma incinta ca le da urgent peste bot tuturor celor care jignesc jucatorii stelisti, performantele Stelei sau orice altceva legat de culorile ros-albastre.

Saber Rider
17th July 2004, 03:15
Mie personal imi place MM
Pai d-aia am cerut si eu dovezi, pentru ca si mie, personal, mi se pare foarte devotat Stelei, si in nici un caz lipsit de "verticalitate" sau ceva de genu'. Si foarte adevarat, MM doar a raspuns diferitelor acuzatii, nu a inceput el nici o polemica (cu Iordanescu, cu dinamovistii sau cu altcineva).

Mariusmadmax
17th July 2004, 03:22
Mie personal imi place MM.
Si eu sunt curios ce inseamna ca nu are verticalitate, ca e dupa cum bate vintul si mai ales ca este pupi... Su cred ca ar trebuiu sa judecam putin inante de a face niste aprecieri hazardate. Ca suporterii altor formatii se pot exprima cum vor este normal, sunt in afara problemei si bineinteles ca ce este alb pentru noi este cel putin gri pentru ei.
Deci inapoi la problema. Dupa cite stiu eu MM este presedinte executiv la Steaua, daca nu cumva intre timp a devenit patron, functie retribuita si platita tot de catre patron. Deci ca si jucatorii si tot ce misca in clubul Steaua si MM face politica patronului. Una dintre atributiile sale, intre altele, este sa apare renumele si blazonul Stelei indiferent cine ataca. Si daca butelia Borcea si spoitura intelectuala Dinu si-au permis sa faca aprecieri negative au primit ceea ce asteptau.
Este dupa cum bate vintul - pai la Steaua vintul bate numai dinspre patron, deci daca patronul sufla la stinga te inclini spre stinga, daca patronul sufla la dreapta, te inclini la dreapta. Cine a lucrat vreodata pentru un patron, si nu ma refer la tigrii de carton din Romania, stie ce inseamna sa fii flexibil in relatia cu patronul.
Nu are verticalitate - aici asa cum spunea si Moromete, as intreba si eu "Pe ce te bazezi?"
Cit despre pupi... este asa o afirmatie lipsita de continut incit nici nu merita sa ma opresc asupra ei.
Din nefericire foarte multe persoane sunt deranjate de faptul ca MM si gindeste, iar ceea ce era normal si chiar de apreciat pe vremea cind era presedinte la Otelul a devenit dintr-o data de blamat de cind s-a mutat la Steaua. Ca se aprinde prea usor, pai reprezinta Steaua, care pina una alta, vor sau nu, recunosc sau nu ceilalti este clubul NUMARUL 1 al fotbalului romanesc.
Sincer, ma mihneste ca suporteri stelisti aduc in discutie atitudinea lui MM. Pe mine personal ma incinta ca le da urgent peste bot tuturor celor care jignesc jucatorii stelisti, performantele Stelei sau orice altceva legat de culorile ros-albastre.
:ok:
asa este !

Florentin
17th July 2004, 03:23
Daca imi aduc bine aminte, nici nu era presedinte la Steaua de mai bine de o luna, cind la un proces al etapei a dat de otreapa de Jiovani, care l-a luat in balon si cum nu era sigur ce trebuia sa faca l-a lasat. La ceva timp dupa acest incident a recunoscut ca a facut o greseala cind a facut pasul inapoi. Si tocmai pentru ca este vertical si om dintr-o bucata nu mai permite nimanui sa-l atace. Si foarte bine face.

Mariusmadmax
17th July 2004, 03:29
Daca imi aduc bine aminte, nici nu era presedinte la Steaua de mai bine de o luna, cind la un proces al etapei a dat de otreapa de Jiovani, care l-a luat in balon si cum nu era sigur ce trebuia sa faca l-a lasat. La ceva timp dupa acest incident a recunoscut ca a facut o greseala cind a facut pasul inapoi. Si tocmai pentru ca este vertical si om dintr-o bucata nu mai permite nimanui sa-l atace. Si foarte bine face.
Mi-aduc aminte , dar era deja Director Executiv , numai ca mai era si Paunescu - Presedinte .
jovani l-a facut "lingau"
MM s-a ferit sa comenteze ...

In acelasi Proces al Etapei , l-a jignit si pe Olaroiu , care era Antrenor principal ... "oferindu-i aceleasi daruri" ...
...acelasi raspuns !

alex36
17th July 2004, 08:50
steau nu mai are demult un presedinte capabil,asa cum era ION ALEXANDRESCU.Iubit de voi,si respectat de rivali
-Pe mine personal ,ma distreaza f.mult aceasta caricatura.
HAI DINAMO!!!

Mariusmadmax
17th July 2004, 18:00
Alpopa ,
scoate individul asta de aici ...

Florentin
17th July 2004, 23:53
Asa cum am spus mai sus, nu doi bani, un cent sau o ceapa degerata pe parerile dinamovistilor in aceasta chestiune, si in general in orice privinta. Un lucru insa, daca te referi la caricatura nu cauta prea departe ca aveti o sumedenie la voi in ograda incepind cu capul de butelie si terminind cu putul gindirii.

Florentin
17th July 2004, 23:57
Si ca sa vezi ca nu ai dreptate de la un cap la altul : HAI STEAUA singura si adevarata campionata a ROMANIEI.

Profetu
19th July 2004, 14:31
Sa ramanem, va rog, la subiect.

DUpa parerea mea, un director executiv la un club prestigios de fotbal trebuie sa aiba o atitudine diplomatica, rezervata, intelegatoare. Nu trebuie sa se aprinda la tot felul de "nimicuri" si mai ales, nu trebuie sa conteste arbitrajele. Lucrul asta ma supara cel mai tare, mereu se plage de arbitraje si pozeaza in victima.

Faptul ca la Galati era impaciuitor si rezervat si la Steaua a devenit dintr-o data un "zmeu" este cea mai mare dovada, pentru cei care au nevoie de dovezi, ca "MM este "dupa cum bate vantul", ca sa citez.

Cand o sa se inscrie in PNG, o sa va convingeti ca e p..inc...st ?

Mariusmadmax
19th July 2004, 21:55
Cand o sa se inscrie in PNG, o sa va convingeti ca e p..inc...st ?
NU ESTE !
Cred ca n-ai lucrat la patron !?!

Mariusmadmax
19th July 2004, 22:36
Mihai Stoica spune că "ar fi bine pentru Steaua ca lupta pentru primul loc să fie o afacere īn patru". "Calificarea īn grupele UEFA este extrem de impor-tantă, dar pentru mine prioritatea este cīştigarea campionatului", spune preşedintele executiv al Stelei, care promite să nu mai facă parte dintre combatanţii războiului declaraţiilor...
Eeeee ?
/hello

Mariusmadmax
20th July 2004, 05:00
- După ce l-a luat şi pe Cristea, de ce ar mai avea nevoie Steaua ca să recucerească supremaţia internă?
- Trebuie să fim feriţi de accidentări şi să avem arbitraje corecte. Atīt noi, cīt şi contracandidatele.

- Consideraţi că īn lupta pentru titlu va intra sezonul viitor şi Universitatea Craiova?
- Orice e posibil. Pentru Steaua ar fi excelent ca disputa pentru titlul să fie o afacere īn patru īn campionatul următor. Cel mai solid argument al oltenilor este publicul.

- Ce ar fi mai important, calificarea īn grupele UEFA sau cīştigarea campionatului?
- Pentru Steaua, o calificare īn grupele UEFA este extrem de importantă. Contează enorm ce ne vor rezerva sorţii. Eu īnsă nu mă gīndesc decīt la cel de-al 22-lea titlu.

- Vă veţi mai război īn declaraţii?
- Īn ceea ce mă priveşte, nu voi mai intra īn polemici. Īmi voi exprima opiniile ignorīndu-i pe cei care caută scandal cu orice preţ.

- Jucătorii cu contracte semnate după 1 septembrie 2001 şi cărora li se īncheie aceste angajamente se vor putea transfera gratis inclusiv īn ţară. Ce efect va avea aceasta lege asupra fotbalului romānesc?
- Variaţia va fi generată de condiţiile economice, nu de aplicarea vechii Legi Bosman. Practic, această lege, care a lăsat impresia unei mari victorii a jucătorilor, loveşte īn interesele lor. Duce la o inflaţie de jucători liberi pe piaţă. Excepţie fac doar supervalorile, singurele care au de cīştigat.

- Cum comentezi revenirea lui Neaga la echipă?
- Poate fi importantă īn condiţiile īn care Neaga va avea aceeaşi atitudine ca īn returul campionatului trecut.

- Cum ai rezolva dilema Neaga sau Cristea?
- Dacă aş fi antrenor, aş răspunde. Dar nu sīnt. Oricum, nu-l scoateţi din calcule pe Opriţa.

- Ce ţi-ai fi dorit să realizezi ca preşedinte la Steaua şi nu ai reuşit īncă?
- Nu aveţi spaţiu suficient să scrieţi despre toate. Sīnt īnsă convins că voi reuşi tot ce mi-am propus. Timp ar fi, n-am nici 40 de ani.

- Ce īşi reproşează pīnă acum Mihai Stoica?
- Că s-a compromis oarecum, polemizīnd la un nivel mult mai scăzut decīt īi impunea educaţia.

Florentin
20th July 2004, 06:34
Marius, excelenta idee cu includerea articolului. Totusi un lucru nu-mi este clar: de ce este ... ma rog cum a spus Profetu. Inteleg ca cind (involuntar) se va inscrie PNG ne vom convinge. De ce atunci si nu acum?
Cit despre diplomatie mai treaca mearga, daca ai de-a face cu domni, dar intelegere si rezervare fata de ce, sau de cine? Pai cind cap de butelie numeste jucatorii Stelei "gloabe", presedintele executiv al Stelei ce trebuia sa faca, sa-l felicite, sa-i multumeasca?
Iar cind, fapt demonstrat clar, Steaua este arbitrata dupa alt regulament, trebuia sa fie diplomat si sa-i spuna lui Craciunescu: Bine dar campionatul viitor o sa fie acelasi regulament pentru toata lumea si poate mai scoti din arnbitrii care trag pentru Dinamo, etc.
Cind era la Otelul nu era deloc rezervat, doar ca era tratat ca un tip exotic, care fiind la o echipa mica isi permitea sa spuna lucrurilor pe nume. Acum ca este la Steaua, a inceput sa deranjeze. Asa cum a spus si in interviu poate nu trebuia sa se coboare la nivelul lui Borcea, dar daca nimeni nu ii arata nivelul asta poate chiar crede ca este normal.

oncioiu
20th July 2004, 10:53
Cati dintre voi apreciaza ca potrivite atitudinea, imaginea si aportul asa-numitului "MM" Stoica la dezvoltarea clubului FC Steaua Bucuresti din pozitia de Director Executiv?

Intrebarea este: Din ratiunile de mai sus, va place "MM" Stoica ?
mie nu :rosu: :rosu:

Saber Rider
20th July 2004, 11:32
mie nu

Ma rog, fiecare cu parerile lui, normal. Dar nu ar strica si niste argumente sau niste explicatii minime pentru fiecare dintre pareri. Cu Da si Nu s-a raspuns la Poll, daca tot postezi un raspuns, barem si explica-te. Si eventual citeste si ce au zis altii mai devreme pe acest thread, ca sa nu te repeti aiurea.

vasile314tzurka
20th July 2004, 11:35
nu cred ca meme poate fi asociat cu vreo categorie din poll. dupa parerea mea e un imitator lipsit de ingenuitate al lui jiji si un individ duplicitar. cineva care declara ca uraste bucurestenii acum sa se dea numai cu ei e cam mult dupa gustul meu.

uti2102
20th July 2004, 14:09
Ce īşi reproşează pīnă acum Mihai Stoica?
- Că s-a compromis oarecum, polemizīnd la un nivel mult mai scăzut decīt īi impunea educaţia.

Primul pas e sa recunoshti. El a facut-o! Ashteptam shi pashii urmatorii MM.

alex36
21st July 2004, 18:48
Pentru stelisti.In adancu sufletu-lui MM este un Dinamovist inrait.Aceasta declaratie de iubire am auzit-o acum cat`va timp dupa un meci Dinamo-otelul.De`ci pierduse(3-2)el era f.degajat.Era brat la brat cu Cornel Dinu(in spatele tribunei 2),cand unu dintre prieteni la intrebat de ce nu-i suparat de rezultat! iar el a raspuns ca-i pare bine, ca Dinamo este echipa lu`i de suflet ,a doua dupa otelul.Martor la aceasta discutie a fost ION Viorel(si el un Dinamovist,cu toate ca a jucat la Steaua) si ca prefera sa piarda meciul ,numai sa nu i-a Rapid s-au Steaua campionatul.Puteti crede da s-au nu,dar asta-i adevarul

Mariusmadmax
22nd July 2004, 03:25
Pentru stelisti.In adancu sufletu-lui MM este un Dinamovist inrait.Aceasta declaratie de iubire am auzit-o acum cat`va timp dupa un meci Dinamo-otelul.De`ci pierduse(3-2)el era f.degajat.Era brat la brat cu Cornel Dinu(in spatele tribunei 2),cand unu dintre prieteni la intrebat de ce nu-i suparat de rezultat! iar el a raspuns ca-i pare bine, ca Dinamo este echipa lu`i de suflet ,a doua dupa otelul.Martor la aceasta discutie a fost ION Viorel(si el un Dinamovist,cu toate ca a jucat la Steaua) si ca prefera sa piarda meciul ,numai sa nu i-a Rapid s-au Steaua campionatul.Puteti crede da s-au nu,dar asta-i adevarul
bei ce tare esti !
eu zic sa te duci sa te conservi in formol , ca si in secolele urmatoare o sa mai fie nevoie d'astia ca tine :D
Eu zic sa mergi de azi , ca ne "comunici" d-le niste "chestii" de care nimeni n-are nevoie ... cel putin pe acest Thread !

Mariusmadmax
22nd July 2004, 03:29
Florentine ,
si eu cred aceleasi lucruri ...
Stoica mi se pare OK !

Florentin
22nd July 2004, 03:38
Povesti nemuritoare cu MM in post de dinamovist. In fapt cred ca este dinamovist cam in aceiasi masura in care cap de butelie este stelist.

suporterita
22nd July 2004, 10:51
MM-UL ESTE UN LINGAU SI UN PARVENIT NU AVEA CE CAUTA LA STEAUA.ne-a facut de ris clubul, un astfel de om nu ar fii trebuit sa ne reprezinte.oamenii Stelei da-ti deoparte si avem destui care sunt reprezentativi si nu sint acolo.

Mariusmadmax
22nd July 2004, 16:26
MM-UL ESTE UN LINGAU SI UN PARVENIT NU AVEA CE CAUTA LA STEAUA.ne-a facut de ris clubul, un astfel de om nu ar fii trebuit sa ne reprezinte.oamenii Stelei da-ti deoparte si avem destui care sunt reprezentativi si nu sint acolo.
:(
parerea ta ...
arata-mi mie un director care sa fie asa cum iti doresti tu ( ca inca nu inteleg unde bati cu "lingaul" ) , si nu numai la Steaua , ci si la Rapid - unde Zotta , Chihaia si , mai nou , Dinu Gh .( joaca dupa cum cinta Copos ) , la Craiova - unde Badea ( idem ) , la Ceahlaul cred ca nici nu stii cine este Director ...
Cam asa este cu Patronii , ei dau banu , ei comanda !

Spune-mi ( da-mi exemple ) unde ti s-ar fi parut ca este "Lingau" - apelativ cu care l-a "gratulat" prima oara jovani ?

Ce a facut , mie personal mi s-a parut firesc - a avut o opinie personala , si a reactionat bine din pozitia de Director Executiv !

Florentin
23rd July 2004, 07:04
Vad ca nu prea se aduc argumente cind se fac aceste caracterizari (contondente) ale lui MM Stoica. Deci am sa pun o intrebare: care dintre ceilalti 15 presedinti (executivi sau nu) credeti ca face o treaba mai buna decit MM? Si bineinteles de ce? Adresez aceasta intrebare in mod special suporterilor stelisti.

suporterita
23rd July 2004, 08:36
ce activitate are MM la Steaua ?intreb si eu caci nu l-am auzit discutind efectiv despre ceva realizari decit sa dialogheze cu Borcea neprincipial, sa-i raspunda la atacuri.l-am facut lingau pentru ca este catelul lui Jiji, nu i-a el nici o decizie,nu negociaza transferuri,nu are nimic in comun cu acest club.n-are prestanta e un papagal.

Mariusmadmax
23rd July 2004, 20:04
Bostina este jucatorul lui !
Participa activ la transferul fiecarui jucator , ca doar nu vin in armata , sau merge Piturca sa negocieze cu ei !
Se ocupa de imaginea Clubului care a fost mult imbunatatita fata de scum doi ani !
Se ocupa de organizarea intregii activitati la Club - doar n-o sa ne spui ca o face Gigi !
Mie personal mi se pare OK .

sames44jc
6th August 2004, 01:16
nu o sa plece
si treaba buna face cat de cat
dar nu o sa plece

Mariusmadmax
6th August 2004, 06:17
am citit un interviu al lui MM , si acesta spunea ca actualizarea site-ului oficial al Clubului NU I SE PARE UN LUCRU IMPORTANT ...
Ba ce prostie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MIMI ai iesit de la inima mea !

uti2102
25th October 2004, 14:59
"Se caută penibilităţi, nu te-ai prins de şmecherie"

Victoria īmpotriva feroviarilor clujeni l-a făcut pe preşedintele Stelei, Mihai Stoica, să exulte la finele partidei. "După victoria istorică cu Standard am reuşit să cīştigăm 3 puncte foarte importante. Dacă īn Ghencea, cu belgienii, am vrut să mă arunc pe geam, acum aş fi īncercat acelaşi lucru dar n-am avut unde", a spus Stoica, īnţepat de un suporter clujean. "Stoica, nu mai da interviuri că eşti penibil". "Se caută penibilităţi, nu te-ai prins de şmecherie", a ripostat oficialul (GSp)

Candidat inca o data la trofeul Gaga ! :D

vasile314tzurka
25th October 2004, 15:04
gaga cu motz as putea spune:(

Mariusmadmax
25th October 2004, 23:19
hai mai baieti sa nu mai fim chiar asa de rai :D
Stoica a vrut sa fie spiritual ... dupa reactia voastra , ce sa mai zic chiar daca nu zice nimic ... tot candidat la Gaga este !
:headbang:

Saber Rider
27th October 2004, 10:18
" Preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, a fost invitat luni seară la emisiunea "Se īntīmplă īn Romānia", difuzată pe Antena 1. Tema a fost "VIP-uri pentru preşedinte", MM susţinīndu-l pe Gigi Becali, īn timp ce Mihaela Rădulescu a pledat pentru Adrian Năstase, Dumitru Dragomir pentru CV Tudor, iar Mircea Dumitrescu pentru Petre Roman.

Stoica a confirmat că s-a īnscris īn PNG, iar cīnd a fost īntrebat dacă va candida la Parlament, a răspuns: "E foarte posibil". MM a mai adăugat că "Năstase ar fi cel mai reprezentativ preşedinte pentru Romānia īn caz că n-ar cīştiga Gigi Becali".


Cătălin Ţepelin, Gazeta Sporturilor 27.oct.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=26551)

Mariusmadmax
27th October 2004, 15:02
chiar daca nu este ceea ce ne-am dori , prestatia lui este mult mai decenta si mai conforma cu functia pe care o detine decat ceea ce face Borcea , care pare a fi un suporter anonim din haita din tribuna ...

uti2102
27th October 2004, 20:07
MM shi-a invatzat bine lectzia de la mai marii PNG-ishti ! Pe zi ce trece devine tot mai clar ca PNG e doar un obstacol pus de PSD opozitziei, sa mai culeaga din voturile "nedecishilor" care ar vota cu aliantza. :mda:

Mariusmadmax
30th October 2004, 02:04
ma intorc in tara de alegeri , sper sa nu castige PSD-ul ...

Saber Rider
30th October 2004, 02:09
“Este un abuz facut de presedintele Doru Viorel Ursu. Il rog pe domnul Ursu sa se recuze atunci cind Steaua va fi judecata pentru ca nu este prima data cind votul dinsului influenteaza o decizie in defavoarea noastra”, a declarat Meme, extrem de nervos, considerind ca aceia care au judecat cazul au facut o discriminare: “Nu este normal ca Augustin Calin, care loveste un jucator fara minge sa fie suspendat o etapa, iar Sorin Paraschiv, care are doar intentia de a face acelasi lucru sa primeasca doua. Daca domnul Ursu antipatizeaza Steaua e problema dumnealui, dar nu e normal sa se razbune pe echipa”. Mihai Stoica s-a aratat deranjat si de faptul ca presedintele comisiei n-a admis si proba video la judecarea cazului si este hotarit sa faca recurs la Comisia de Apel: ”Sper ca la aceasta noua judecata sa nu fie prezidata de un alt urs”.


ProSport (http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=38823)

Mariusmadmax
30th October 2004, 02:16
Ursu asta orbit de ura a facut o gafa de neam prost !

giovanni BV
30th October 2004, 09:53
MM trebuie sa stea la Steaua , pentru ca are singe de stelist !!! Echipa trece printr-o perioada buna , si avem 2 meciuri mari acum , nu trebuie dereglata atentia jucatorilor !!! Pina acum mergem bine , si vine meciul de la Parma unde trebuie sa fim cu capul sus si sa aducem puncte de acolo !!! Hai Steaua !!!

Mariusmadmax
30th October 2004, 15:33
va sta !

Saber Rider
2nd November 2004, 13:47
"O evoluţie entuziasmantă! Băieţii au jucat exact aşa cum merită publicul nostru. Din păcate, trebuie să uite repede victoria asta, īi aşteaptă un meci foarte greu la Parma"

Mihai Stoica

Mariusmadmax
3rd November 2004, 15:51
Duminica seara la "Recursul etapei" a avut o interventie telefonica in care a vrut sa spuna ceva despre meciul Stelei , dupa ce mai toti invitatii insistau pe probleme de arbitraj ...
Stoica a spus ca daca se insista prea mult pe prestatia lui Tudor , cine n-a vazut meciul poate sa creda ca meciul l-a castigat Tudor pentru Steaua ... Si nu jucatorii care n-au lasat nici o speranta pentru National ...
Ioanitoaia s-a iritat si a inceput sa zbiere , luandu-l cu "tu" , ca alta data va face declaratiile numai pe care le vrea Stoica , si daca vor fi faze litigioase va cere permisiunea Directorului Stelei sa le prezinte ...
Dupa ce i-a raspuns pentru modul de adresare (Dvs ) ...Convorbirea telefonica s-a incheiat cu amenintarea lui Stoica ca poate nu va mai onora aceasta emisiune niciodata ...
ioanitoaia : Asa sa faci !

Pentru noi Stoica trebuie sa vina la Tv , pentru ca noi asteptam stiri si evenimente legate de echipa ...

Saber Rider
10th November 2004, 04:06
"M-am īnscris īn PNG şi e foarte posibil să candidez la alegeri", a spus Mihai Stoica acum două săptămīni, īntr-o emisiune difuzată de Antena 1. O zi mai tīrziu, īn urma unei discuţii cu Gigi Becali, preşedintele executiv al Stelei a decis să nu se implice īn politică. Luni seară, la "Fanatik", MM a precizat: "Nu sīnt membru īn nici un partid şi nici nu voi fi pe liste la alegerile de la finalul lunii". El poate apărea īn orice emisiune TV pe perioada campaniei electorale, īn timp ce Gigi Becali şi Dorinel Munteanu vor fi difuzaţi doar la ştirile politice.


Gazeta Sporturilor, Cătălin Ţepelin (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=27851)

Mariusmadmax
10th November 2004, 04:51
pai daca si MM Stoica ar fi fost interzis la Tv , atunci chiar ca pot sta in "silenzio stampa" cu totii ...

Mariusmadmax
10th November 2004, 16:43
Mihai Stoica a declarat pe forumul oficial al Stelei ca la partida dintre Steaua si Besiktas fondul sonor va fi unul deosebit. "SONORIZAREA DE LA MECIUL STEAUA-BESIKTAS VA FI CEA MAI NAPRAZNICA DIN ISTORIA STELEI!!!", sunt cuvintele exacte ale lui MM. Referitor la incasarile Stelei, Stoica a spus ca "Publicitatea in Cupa UEFA editia 2004-05, am incasat: 15.000 USD cu Zeleznik, 17.000 EURO cu TSKA. Se pare ca cei care au platit sumele astea au cam luat plasa din moment ce la jocul cu Standard n-a oferit nimeni mai mult de 5.000 USD. Ca am ratat 50.000 EURO au fost simple speculatii emanate de niste imbecili."

Saber Rider
10th November 2004, 17:01
Depinde ce-o-ntelege el prin "napraznica" !!!

Mariusmadmax
10th November 2004, 18:39
cred ca vor ajuta galeria sa faca coregrafii si zgomot , apoi poate ca vor amplifica incurajarile cu ceva "scule" ...

gigi10
10th November 2004, 19:27
Bai baiatuleStoica asta e un taran increzut si strica imaginea stelei(si asa e stricata de analfabetul becali!!)care nu face altceva decat sa scoata din gura numai prostii,mai ceva cum a facut-o la Galati!!Dati-l afara de la steaua-si din Bucuresti!!Este un prost care vorbeste numai prostii!!

OwenSkeet
10th November 2004, 19:30
:D..gigi10 si cine sa vina???

Saber Rider
11th November 2004, 17:19
- Domnule Stoica, au trecut 3 luni şi jumătate de la venirea lui Walter Zenga pe banca Stelei. Sīnteţi mulţumit de ce a realizat?
- Mai mult decīt mulţumit. Eram convins că este un antrenor foarte bun, dar nu mă gīndeam că poate să gestioneze o echipă cu atītea probleme, deşi a preluat-o de puţin timp. A avut un ghinion turbat, cei mai buni jucători s-au accidentat īnaintea unor meciuri importante şi cu toate astea a avut rezultate.

- Ce s-a schimbat la Steaua o dată cu plecarea lui Victor Piţurcă?
- De la ieşirea pe care a avut-o la adresa mea nu vreau să mai fac nici o referire la fostul antrenor, pentru că atunci a spus o minciună, cum că la Steaua se ascultă telefoanele jucătorilor.

- Dar veţi mai accepta să lucraţi cu el īn viitor dacă se va mai ivi ocazia?
- Niciodată.

- Cristi Borcea a anunţat că Dinamo renunţă la titlu. Īl credeţi?
- Nu mă interesează opiniile lui Borcea.

- Nici nu vă e teamă că īl va lua pe Mutu?
- Mi-e teamă că unii prin comportamentul lor īmping fotbalul romānesc īn ridicol. Sīnt şi eu īn acest fenomen şi am spus de atītea ori că dacă sīntem serioşi, nu putem declara că Mutu va juca din nou īn Romānia. El cīştiga īntr-o săptămīnă īn Anglia cīt ia un jucător bun aici īntr-un an. Dacă n-avem simţul realităţii riscăm să o luăm razna şi, sincer, eu simt că nu risc să cad īn capcana asta.

- Tot mai credeţi că Dinamo e principalul adversar al Stelei īn lupta pentru titlul?
- Mă tem īn continuare de Dinamo īnsă, īn urma ultimelor rezultate, Rapid a devenit principalul adversar al nostru la cīştigarea campionatului.

- V-a deranjat ironia lui Dinu Gheorghe, care a declarat īnaintea meciului FCM Bacău - Steaua că aşteaptă un meci pe viaţă şi pe moarte?
- Probabil că a fost o ironie, dar, pe līngă punctul pe care l-am obţinut īn minutul 94, marele cīştig al partidei de la Bacău este credibilitatea patronului Gigi Becali. Dacă mai erau unii care se īndoiau de acest lucru, acum chiar nu mai au nici un motiv să pună semne de īntrebare atunci cīnd joacă Steaua.



"Cu Beşiktaş avem un mare handicap"

Partida cu Beşiktaş, de pe 25 noiembrie, din etapa a 3-a a grupei Cupei UEFA, e considerată de MM ca fiind hotărītoare pentru calificarea īn primăvara europeană: "E un meci decisiv şi pentru fotbalul romānesc, la ce penurie de rezultate există pe plan extern. Din păcate, vom pleca avīnd un mare handicap. Florentin Dumitru, un jucător extrem de important pentru noi, nu va evolua din cauza accidentării, iar Dică va fi suspendat. Īnsă īn Ghencea au pierdut şi pot să piardă nume mai grele decīt Beşiktaş, aşa că avem speranţe că vom īnvinge".


Ce crede că a schimbat Crăciunescu īn arbitraj

"Īn campionatul trecut, nu l-am contestat atīt pe Crăciunescu, cīt pe Corpodean. Cīnd am văzut ce decizie a luat cu Corpodean, atunci nu m-am mai luat nici de Crăciunescu. Mi-am cerut scuze şi am anunţat că nu mai fac declaraţii despre arbitri. M-am ţinut de cuvīnt, nu ca alţii", a explicat Mihai Stoica relaţia actuală cu Ion Crăciunescu. "Eu mă duc şi pe la meciurile de Divizia C şi vă spun că acum e un arbitraj corect, pīnă la venirea lui Crăciunescu nu se putea juca fotbal acolo din cauza arbitrilor. Apoi, vă dau un exemplu referitor la ce a schimbat Crăciunescu īn arbitraj. Faza de la Gloria - Farul, din ultima etapă, cīnd oaspeţii au bătut repede o lovitură liberă şi au marcat. Acum cīţiva ani, s-ar fi repetat sută la sută lovitura, asta dacă se dădea fault īmpotriva Gloriei la Bistriţa. Vedeţi, asta a realizat Crăciunescu", a īncheiat MM.


Surprizele lui MM

Preşedintele executiv al roş-albaştrilor a nominalizat jucătorii din lotul Stelei care l-au surprins plăcut īn acest sezon. "De la venirea lui Walter īn Ghencea, nu pot să nu remarc două surprize, Ogăraru şi Opriţa, al căror randament a crescut extraordinar de mult", a declarat Stoica.


Gazeta Sporturilor, 11.noi.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=27945)

Mariusmadmax
12th November 2004, 16:36
Bai baiatuleStoica asta e un taran increzut si strica imaginea stelei(si asa e stricata de analfabetul becali!!)care nu face altceva decat sa scoata din gura numai prostii,mai ceva cum a facut-o la Galati!!Dati-l afara de la steaua-si din Bucuresti!!Este un prost care vorbeste numai prostii!!
prietene , este parerea ta ...
a mea este ca Stoica este mult peste un Dinu Vama sau un Borcea ...

Saber Rider
13th November 2004, 15:38
Hmm ... unde-or fi "numai prostiile" alea ... nu stiu !

Mariusmadmax
14th November 2004, 20:36
Hmm ... unde-or fi "numai prostiile" alea ... nu stiu !
nu te supara ... sunt oameni care vad si ceea ce nu se vede !

Saber Rider
20th November 2004, 02:31
"Nu ştiu dacă Mircea Sandu se va gīndi la Zenga, ştiu īnsă că noi nu vrem să ne despărţim de Walter. Nu-l lăsăm la echipa naţională", a răspuns ieri preşedintele grupării din Ghencea, Mihai Stoica, la īntrebarea dacă Zenga ar avea acceptul Stelei să-l īnlocuiască pe Iordănescu. "Zenga şi Pedrazzini sīnt doi antrenori de la care avem ce lecţii de profesionalism să luăm. Dacă pe līngă antrenorii romāni din generaţia tīnără, Olăroiu, Dan Petrescu, Panduru, şi cei mai vechi ar īnţelege că nu ajunge să fi antrenor talentat ci trebuie să afli tot ce e nou şi să ştii ce mănīncă la prīnz Mourinho, atunci n-am mai bate pasul pe loc".

Mihai Stoica a făcut apoi referire şi la jocul din Armenia. "La Erevan strategia a fost complet greşită. Am īnregistrat un eşec lamentabil. Dacă vom continua la fel nu avem nici o şansă să fim la Mondiale. După egalul de la Copenhaga s-a zis că am pierdut calificarea īn ultima secundă. Nu, am ratat locul doi, care ducea la baraj, nu calificarea, şi la baraj Norvegia a jucat cu Spania şi ştiţi ce a păţit. Atunci n-am avut curaj să discutăm la obiect şi am strigat că arbitrul ne-a īmpiedicat să facem performanţă. Eu am fost dat īn judecată pentru că am īndrăznit să spun lucrurilor pe nume. Acum, după război, e uşor de zis ceva."


Mihai Stoica despre Steaua - FC Braşov
"Steaua - FC Braşov e meci de 1 solist. Nu ni se poate īntīmpla să pierdem a doua oară acasă īn tur"

Mihai Stoica despre Steaua - Beşiktaş
"Beşiktaş a ieşit din pasa neagră, īnsă sper că nu definitiv şi joi, īn Ghencea, să se afle īntr-o pasă cel puţin gri"


Gazeta Sporturilor, 20.11.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=28751)

Mariusmadmax
20th November 2004, 18:08
dupa "sagetile" catre groparul Nationalei mi-a devenit mai simpatic ...
Andone si Copilu lu Luce l-au lins in dos cu mare sarg pe cashcheta ...

Saber Rider
26th November 2004, 02:59
Īnaintea loviturii libere a turcilor, din care s-a marcat pentru 2-1, Baciu era căzut la pămīnt. Deşi steliştii au solicitat acordarea de īngrijiri medicale, arbitrul n-a oprit jocul şi i-a făcut semn lui Baciu să se ridice. "E inadmisibil! Turcii au dat gol cīnd un jucător de-al nostru era la pamīnt. Nu pot să spun tot ce simt pentru că aş declanşa un conflict diplomatic", a declarat Mihai Stoica. Imediat după gol, Baciu, care a suferit o contractură şi nu va juca la Timişoara, a fost īnlocuit cu Lovin. Ulterior, īn timp ce Daniel Pancu dădea declaraţii presei, conducătorul roş-albaştrilor, aflat la numai trei metri, a continuat cu voce tare, special să-l audă jucătorul lui Beşiktaş. "Ce echipă au avut ăştia! Trebuia să dea mingea afară, cīnd Baciu era accidentat, şi au dat-o īn poartă. Jalnic! Jalnic! Jalnic! Cu trei de J, de la BJK (Beşiktaş JimnastiK Kulubu).


Mihai Stoica :

"Să īnveţe pe litere. Echipa care i-a bătut se numeşte S-T-E-A-U-A, ca să ştie şi Del Bosque"

"Aştept să văd cui dedică Pancu golul şi sīnt curios pe care īl dedică, pe al lui Neaga sau pe al lui Ciocoiu"



Marius Mărgărit, Gazeta Sporturilor, 26.11.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29296)

dragos_popa17
26th November 2004, 13:07
Cat a asteptat MM sa se descarce. Multa lume a criticat Steaua si a vorbit-o de rau si aseara si-a savurat din plin razbunarea. Multi vorbesc, putini fac. Cam asta a fost mesajul sau. Mi-a placut faza cu Del Bosque. Intentionat a incurcat spaniolul pe Steaua cu la conferinta de presa si acum i-a platit-o MM. Parerea mea e ca a spus cam ce-ar fi spus orice alt stelist. Bravo MM.

gianni
26th November 2004, 19:45
Lasati-l sa isi faca treaba ! Este de departe cel mai inteligent dintre cei implicati in fotbalul romanesc ! Pacat ca nu are si o autoritate mai puternica !

Saber Rider
28th November 2004, 00:11
[16:32:56] <@MihaiStoica> Buna ziua, astept intrebarile voastre


[16:33:00] <uvi> suntem deja calificati???
[16:33:21] <@MihaiStoica> uvi / nu sintem calificati dar avem sanse mari


[16:33:34] <catalin020> d-l stoica cum va explicati pretul biletelor asa de piperate pt meciul deaseara ....pretul unui bilet la acest meci a fost echivalent cu pretul unui abonament valabil la toate meciurile din campionat inclusiv si la meciurile din cupele uefa?
[16:34:21] <@MihaiStoica> catalin020 / intentionat am marit pretul bletelor, pentru ca suporterii sa realizeze ca trebuie sa achizioneze abonamente, vreau sa avem 15.000 de abonati


[16:34:25] <bobut> v-a fost frica la 2-1 ca ar putea egala turcii?
[16:34:46] <@MihaiStoica> bobut / mi-a fost firca la 2-1 ca putem fi egalati
[16:35:08] <@MihaiStoica> bobut / din cauza arbitrajului mi-a fost frica pe final


[16:35:40] <Miculski> MM, felicitari pentru rezultate! De imaginea echipei (magazin, site) se va ocupa cineva vreodata??
[16:35:56] <@MihaiStoica> pentru probleme administative accesati forumul site-ului nostru


[16:35:48] <[radoi]> PLEACA RADOI IN IARNA?????
[16:36:10] <@MihaiStoica> radoi / sanse mici ca radoi sa plece in iarna, nu vrea el


[16:36:24] <g_funk28> CE PARERE AVETI DL.STOICA D COMPORTAMENTUL JANDARMILOR LA MECIU' D ASEARA
[16:36:37] <@MihaiStoica> g_funk / comportamnetukl jandarmilor este inacceptabil



[16:36:31] <puiutstelist> VA MA CUMPARA STEAUA JUCATORI IARNA ASTA
[16:37:17] <@MihaiStoica> puiustelist / am intocmit o lista de jucatori pe care o vom prezenta patronului, in mare am discutat si cu Gigi Becali despre ea


[16:37:18] <Minu> Domnule Stoica ce perere aveti de faza de la golul lui Besiktas - lipsa de fair-play din partea arbitrului si a jucatorilor lui Besiktas la accidentarea lui Baciu + Baciu fiind accidentat l-a scos din ofsaid pe jucatorul care a marcat golul + fault clar la Radoi
[16:38:05] <@MihaiStoica> minu / golul turcilor a fost marcat in urma unei greseli flagrante a arbitrului si a unei lipse totale de fair-play din partea turcilor


[16:38:03] <UltrasVs> MM CE IA SA-I TRAMSMITI LU BORCEA?
[16:38:29] <@MihaiStoica> UltrasVS / nu ma intereseaza Borcea sau alti autointitulati anti-stelisti


[16:38:47] <Avatar> Dle Stoica>>> Marian Aliutza a declarat aici pe chat ca l-ati dat afara si ca i-ati spus cand a plecat ca se pregatejte Neaga sa-si faca bagajele. Este adevarat ce a afirmat????????????????????????????????????
[16:39:13] <@MihaiStoica> Avatar / Neaga este unul dintre jucatorii mei preferati,m Aliuta a mintit incercind sa ne deterioreze relatiile


[16:39:23] <mihai08> CUM V-ATI INTELES CU PITURCA?
[16:39:56] <@MihaiStoica> mihai08 / am crezut ca ne intelegeam bine, eu cu piturca, dar m-am inselat, nu m-a respectat deloc


[16:40:51] <Swamp> Domnule Stoica Atzi reushit sa impacatzi galeria cu dica ???
[16:40:57] <@MihaiStoica> Swamp / Dica s-a impacat cu galeria, o singura problema mai este cu factiunea Vacarm, dar sint convins ca se va rezolva


[16:40:51] <imnikey> Domnule Stoica Steaua o sa joace cu rezervele la Timisoara pentru a ii odihni pentru meciul de la Bilbao????????????
[16:41:27] <@MihaiStoica> im nike / nu vom juca cu rezervele la Timisoara, dar avem foarte multi indisponibili


[16:41:21] <neagarm> VINE CARAMARIN IN IARNA?
[16:42:01] <@MihaiStoica> neagarm / Caramarin nu este pe lista de achizitii a Stelei


[16:42:06] <LooPoo> D-le STOICA, cand revine PARASCHIV???????????????????
[16:42:17] <@MihaiStoica> Loopo / Paraschiv din pacate va reveni doar in retur


[16:42:45] <mihai08> DACA STEAUA PIERDE LA BILBAO SE VA MAI CALIFICA?
[16:42:50] <@MihaiStoica> mihai 08 / Daca pierdem la Bilbao ar fi bine sa pierdem la un singur gol si sa inscriem astfel vom avea sanse mari de calificare


[16:42:45] <g_funk28> MUSTATA ZICEA CA O SA AVEM O COREGRAFIE DE 2000 DE EURO
[16:42:58] <g_funk28> UNDE AU INTRAT BANII ASTIA
[16:43:10] <g_funk28> IN BUZUNARUL LUI?
[16:43:30] <@MihaiStoica> g_funk28 / n-am imbratisat ideea coregrafiei din superstitie, de cite ori te pregatesti suplimentar se intimpla sa nu cistigi


[16:43:14] <florin> safta e penibil de fiecare data
[16:43:49] <@MihaiStoica> florin / Gabi Safta a exagerat dar fara el nu putem


[16:43:51] <Iordoc3> VA VOPSTI ROSU-ALBASTRU IN CAP DACA O SA CASTIGAM UEFA?
[16:44:37] <@MihaiStoica> Iordoc / am 40 de ani si nu cred ca ma voi vopsi vreodata, putem sa cistigam si Champions League


[16:44:38] <yoz> MM CU CINE VOTEZI DUMINICA, FII SINCER
[16:44:58] <@MihaiStoica> yoz / Duminica voi vota cu PNG, bineinteles


[16:44:55] <vali_roma> Domnule STOICA DE CE SUNTETI PERVERS?
[16:45:15] <@MihaiStoica> vali_roma / la ce te referi?


[16:45:35] <sami> CE PARERE AVETY DE ARBITRAJU DE ASEARA ???
[16:45:56] <@MihaiStoica> sami / arbitrajul de aseara a fost incalificabil


[16:46:05] <ArgasealaJr> DOMNULE STOICA DE CE SUNTETI ASA DE ANTIPATIC ??????
[16:46:12] <@MihaiStoica> ArgasealaJr / pentru ca nu sint simpatic


[16:46:21] <Flames> domnule stoica ce jucator dmiratzi cel mai mult din lume ?
[16:46:29] <@MihaiStoica> Flames / Imi place Adriano foarte mult


[16:47:02] <Tschammy> MihaiStoica, s-a spus ca Besiktas a jucat prost. I-am inchis noi atat de bine s-au am fi avut probeme mari daca Besiktas ar fi jucat la adevarata lor valoare?
[16:47:18] <@MihaiStoica> Tschami / Besiktas n-a putut sa joace pentru ca pe teren a fost o singura echipa


[16:47:11] <Stefan> Domnule Stoica cum comentati ca in nici o emisiune (nici de duminica nici de luni ) nu s-a amintit de meciul Stelei de ieri ?????!
[16:47:36] <@MihaiStoica> Stefan / Invidia e atit de mare incit deseori depaseste ratiunea


[16:47:35] <LACATUS> CE VOR FACE JUCATORII DACA INTRA SHI GALERIA IN SILENZIO STAMPA?
[16:48:01] <@MihaiStoica> Lacatus / silenzio stamopa se va termina la sfirsitul turului dar doar jucatorii n-au vorbit


[16:48:20] <adriancristeaiasi> DOMNULE STOICA CE JUCATORI VOR PLECA DIN IARNA?
[16:48:28] <@MihaiStoica> adrian crsitea / nu va pleca nici un jucator uimportant, doar daca vor exista oferte care nu se pot refuza


[16:48:44] <topcip> de DANIEL BALAN ce se mai aude?
[16:48:54] <@MihaiStoica> topcip / Daniel Balan va fi in primii 18 la Timisoara


[16:49:14] <sheva_bog> vine tibi balan la steaua?
[16:49:35] <@MihaiStoica> sheva / Nici Tibi balan nu e pe lista noastra


[16:49:34] <berila> duckadam mai e in conducere la STEAUA?
[16:50:05] <@MihaiStoica> berila / Duckadam este reprezentantul Stelei in Ardeal, se ocupa de descoperirea tinerelor talente


[16:50:01] <bobut> Ghionea s-a drogat, sau a fost altceva si s-a inteles cu totul altceva?
[16:50:42] <@MihaiStoica> bobut / Ghionea a fost jucatorul ales pt testul antidopind la jocul cu Besiktas asa ca vom afla raspunsul in curind


[16:51:41] <vladxxx> VETI LUA MASURI IMPOTRIVA LUI OPRITA PENTRU GESTUL DE ASEARA ?
[16:51:44] <@MihaiStoica> vladxxx / Nu vom lua masuri impotriva luin Oprita, pt ca gestul lui a fost comis intr-un moment in care, nu glumesc, din cauza efortului creierul nu i s-a mai oxigenat. Oprita si Bostina au alergat decit Ilie Floroiu pe vremuri


[16:51:55] <neagarm> VINE PORTARUL DE LA CHIEVO?
[16:52:11] <@MihaiStoica> neagarm / E posibil sa vina un portar care a aparat in Italia si are 22 de ani


[16:52:13] <Flames> domnule stoica .. ne avantajeaza rezultatul dinte standard si parma ?
[16:52:40] <@MihaiStoica> Flames / rezultatul dintre Standard [i Parma 2-1 e bun


[16:52:36] <Flames> acel portar in ce liga apara ?????????
[16:53:00] <@MihaiStoica> flames / nu dau detalii, o sa aflati dupa ce-l vom legitima


[16:53:06] <stelistu2005> mm cum pot lua legatura cu tine
[16:53:38] <@MihaiStoica> stelistul2005 / adresa mea de mail: mstoica@steauafc.com


[16:53:36] <clau-gol> Care este jucatorul dumneavoastra preferat?
[16:54:12] <@MihaiStoica> clau-gol / acum, jucatorul meu preferat e Oprita


[16:54:33] <vladxxx> cARE ESTE CEL MAI PUTERNIC ADVERSAR AL STELEI DIN CAMPIONAT?
[16:55:07] <@MihaiStoica> vladxxx / dinamo e cel mai puternic adversr din camp. intern


[16:55:13] <clau-gol> Este mai bun Radoi decat Chivu?
[16:55:43] <@MihaiStoica> clau-gol / In opinia mea, Radoi este cel mai valoroso jucator roman la ora actuala


[16:55:51] <mihai_trandafir> domnule stoica in ce relatzii sunteti cu MARIUS LACATUS
[16:56:28] <@MihaiStoica> mihai_trandafir / cu Lacatus am colaborat exceptional la Galati dar in ultima vreme nu prea am mai vb cu el


[16:56:36] <mihai08> CINE CREDETI CA VA FI SELECTIONER???
[16:56:51] <@MihaiStoica> mihai08 / Piturca va fi selectioner


[16:57:57] <Hagi> domnule Stoica este la ora actuala Walter Zenga cel mai bun antrenor din tara?
[16:58:24] <@MihaiStoica> hagi / n-am lucrat cu ceilalti antrenori ca sa emit judecati de genul acesta, dar zenga este cel mai bun antrenor cu care eu am lucrat


[16:58:42] <stelistu2005> DL STOICA MAI IL ADUCETI PE PLESAN?
[16:58:58] <@MihaiStoica> stelitul2005 / Plesan este un jucator interesant pt Steaua dar se pare ca nu este de vinzare


[16:58:52] <RADOI> CINE IL VA INLOCUI PE PETRE MARIN LA BILBAO????????????????
[16:59:39] <@MihaiStoica> radoi / probabil ca nesu il va inlocui pe Petre Marin la Bilbao, asa ca atentie Exceberia


[16:59:31] <imnikey> DOMUNULE STOICA SUNTETI PROST?
[16:59:52] <@MihaiStoica> imnikey / e foarte posibil


[17:00:28] <viperul> Domnule Stoica, de ce credeti ca Steaua a jucat mult mai bine fara Dumitru, Dica si Paraschiv? Aseara media taliei jucatorilor a fost destul de ridicata... oare acesta sa fie motivul?
[17:00:30] <@MihaiStoica> viperul / Steaua a jucat bine fara cei trei mari absenti pt ca a avut o determinare incredibila


[17:00:19] <Stefan> DACA PLEACA ZENGA DE LA STEAUA ( PENTRU UN CLUB MAI MARE ) PE CINE ATI VEDEA IN LOCUL LUI ?????
[17:00:45] <@MihaiStoica> Stefan / Pe Masimmo Pedrazzini


[17:00:53] <TEOHARIECOCACOSMA> ESTE ADEVARAT CA V-I SE SPUNE COCOSILA?
[17:01:10] <@MihaiStoica> Theoharie coca-cosma / Cocosila e porecla lui Stoichita


[17:01:27] <ROTTEN> PE CARE JUCATOR DE LA DINAMO L-ATI VREA IN LOTUL STELEI?:):)
[17:01:40] <@MihaiStoica> Rotten / Nu cred ca vreun jucator de la Dinamo ar putea juca la Steaua


[17:01:37] <adii> NU CREDETI CA TREBUIE FACUT CEVA CU CONDITIA FIZICA LA UNII DINTRE JUCATORI..????
[17:01:55] <@MihaiStoica> adii / ai vazut meciul aseara?


[17:01:56] <dj_sakin> CAT DE DEPARTE VA AJUNGE STEAUA IN CUPA U.E.F.A DOMNULE STOICA?
[17:02:17] <@MihaiStoica> dj_sakin / vorbim dupa bilbao


[17:02:14] <stelistu2005> MAI SE PUN IN VANZARE ABONAMENTE?
[17:02:29] <@MihaiStoica> stelistul2005 / daca ne calificam vom emite abonamente


[17:02:29] <Chiken023> DE GAZON NIMIC !!!
[17:02:44] <@MihaiStoica> De gazon am discutat pe forum


[17:02:39] <Stefan> SONORIZAREA VA FI PERMANENT ASTA IN GHENCEA ?????????????
[17:02:58] <@MihaiStoica> Stefan / Sonorizarea va fi la meciurile importante


[17:02:38] <Iordoc3> CE PARERE AVETI DE SUSPENDAREA LUI MIHALCEA????
[17:03:11] <@MihaiStoica> Iordoc3 / Eu nu l-as fi suspendat pe Mihalcea


[17:03:38] <BEATNUTT> NU VETI FACE UN MEMORIU IMPOTRIVA JANDARMERIEI
[17:03:49] <BEATNUTT> SUNT NISTE CIOBANI INCULTI
[17:04:08] <BEATNUTT> NU SE MAI POATE ASA
[17:04:12] <@MihaiStoica> BEATNUT / vom face memoriu impotriva jandarmilor, care au maltratat un suporter fara motiv


[17:04:12] <Minu> Domnule Stoica crezi ca DINAMO mai face BLATURI (ati vazut cum scapa Niculescu si Danciulescu singuri cu portaru advers (de fapt majoritarea golurilor l-au dat singri cu portaru)????) credeti ca se umbla la FUNDASI ???????????
[17:04:35] <@MihaiStoica> Minu / nu vorbesc de contracandidatele noastre


[17:04:30] <Flames> ce parere avetzi de galeria stelei ???????????
[17:04:48] <@MihaiStoica> Flames / Galeria Stelei e incredibila


[17:04:47] <TaTaEeE> D-le Stoica DC NU A JUCAT DICA IERI...? DIN CAUZA CONFLICTULUI CARE LA AVUT CU SUPORTERII...?
[17:05:01] <@MihaiStoica> Tatae / Dica a fost suspendat aseara


[17:04:54] <ZAZA> Ryan Giggs spunea "Jucatorii spun mereu de sacrificiile pe care le fac, dar e o minciuna, suporterii sunt cei care se sacrifica, noi suntem bine platiti". Oare nu meritam si noi respect din partea jucatorilor macar niste declaratii eu nu l-am mai auzit pe Florentin Dumitru vorbind de cativa ani?
[17:05:26] <@MihaiStoica> ZAZA / sint de acord cu tine si am sa intervin pt a rexzolva aceasta problema


[17:05:16] <imnikey> CU CE NICKNAME INTRATI PE CHAT SAU FORUM LA STEAUAFC?>?????????????
[17:05:40] <@MihaiStoica> imnikey / cu numele meu intru pe forum


[17:05:52] <topcip> ce sanse are Farul in lupta pt titlu cu Steaua ?
[17:06:33] <@MihaiStoica> topcip / Farul este cea mai buna echipa din provincie dar nu cred ca are sanse la titlu


[17:06:42] <craci877> care vi se pare cel mai bun atacant din istoria stelei?
[17:07:06] <@MihaiStoica> craci877 / Lacatus este cel mai mare jucator din istoria Stelei


[17:07:29] <Stefan> PANA CAND ARE ZENGA CONTRACT ???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!
[17:08:01] <@MihaiStoica> Stefan / Zenga are contract pina in vara


[17:08:00] <gabi> castiga titlu steaua anul acesta ?
[17:08:29] <@MihaiStoica> gabi / Sper ca Steaua va lua titlul anul acesta altfel trebuie sa ne schimbam meseriile


[17:08:29] <TaTaEeE> DOMNULE STOICA FLORENTIN DUMITRU CAND REVINE PE GAZON.....?
[17:08:58] <@MihaiStoica> tatae / Florentin Dumitru va reveni in retur, azi am vb cu el si se simte foarte bine


[17:09:06] <Stefan> NU VRETI SA-L PUNETI SA SEMNEZE DE PE ACUM ALT CONTRACT ??????????????????????!!!
[17:09:19] <@MihaiStoica> Stefan / As vrea ca Zenga sa-si prelungeasca contractul


[17:09:28] <puiutstelist> DOMNULE STOICA VETI FACE VREO PLANGERE LA UEFA REFERITOARE LA PRESTATIA ARBITRULUI DE ASEARA?
[17:09:45] <@MihaiStoica> puiustelist / nu vom face plingere la uefa in privinta arbitrajului pt ca oricum n-ar fi luata in seama


[17:09:40] <Costica> D-le STOICA CE ATI SIMTIT CAND NEAGA A DAT PRIMUL GOL ??????
[17:10:07] <@MihaiStoica> Costica / cind neaga a dat gol, m-am speriat, am crezut ca e prea devreme


[17:10:20] <Hogea> rezista Radoi si la Bilbao???...fara operatie...
[17:10:24] <@MihaiStoica> hogea / povestea cu operatia lui mirel Radoi este o inventie a presei


[17:10:38] <stelistu2005> MM ANUL TRECUT MI SA LUAT ABONAMENTUL LA MECIUL CU LIVERPOOL PTR CA A ZIS CA E FALS SI IL LUASEM DE LA STADION STITI CATI SUPORTERI AU RAMAS ATUNCI FARA ABONAMENTE?
[17:10:51] <@MihaiStoica> stelistul2005 / trimite-mi mail si o sa analizam


[17:10:56] <RADOI> MM,DACA VA FI GASIT CEVA SUSPECT LA TESTU ANIDOPING A LUI GHINEA,CE CONSECINTE AR AVEA?????????????????????????????
[17:11:20] <@MihaiStoica> radoi / daca Ghionea va fi gasit pozitiv va fi suspendat, dar miercuri el a facut un test anti-doping si a iesit negativ


[17:11:40] <Steluta> D-le Stoica,la ce adresa de mail va putem contacta?
[17:11:46] <@MihaiStoica> adresa mea de mail: mstoica@steauafc.com


[17:11:45] <alexovy> Domnule Stoica...ce a spus Oprita dupa ce a fost eliminat?
[17:12:11] <@MihaiStoica> alexovy / Oprita s-a inchis in vesiar dupa ce a fost eliminat


[17:12:06] <georgestelistu> MM RASPUNDE DE CENU SUNTEM LASATI SA FACEM O ATMOSFERA NEBUNA IN GHENCEA ?
[17:12:28] <@MihaiStoica> georgestelistul / mai nebuna decit atit ce ar insemna?


[17:12:35] <topcip> De unde a invatat Steaua sa se apere asa de bine .?
[17:12:52] <@MihaiStoica> topcip / Steaua a invatat sa se apere atit de bine de la Zenga


[17:12:17] <georgestelistu> SA PUTEM BAGA TORTZE
[17:13:26] <@MihaiStoica> georgestelistul / Nu ne permite legea sa lasam suporterii cu torte


[17:13:33] <red_blue> DLE STOICA VA PLACE CRISTOCEA DE LA FARUL????? RASPUNDETZI VA ROG??????????????????????????????????????????????? ????????? vvv
[17:13:53] <@MihaiStoica> redblues / imi placew cristocea dar nu e nici el pe lista


[17:14:00] <paco> PREFERATI STILUL ASTA DEFENSIV SAU CEL DINAINTEA LUI ZENGA, OFENSIV?
[17:14:10] <@MihaiStoica> paco / nu mi se pare ca jucam defensiv


[17:13:41] <imnikey> Cand vine Steaua mobilul la Timisoara si unde o sa stea????????????????????????????????????????
[17:14:43] <@MihaiStoica> la Timisoara plecam miine la 17:30 din Bucuresti cu avionul


[17:14:10] <Iordoc3> MAI AU LOC LA STEAUA FOTBALISTI DI CAMPIONATUL INTERN?????
[17:15:16] <@MihaiStoica> Irdoc / Majoritatea jucatorilor pe care vrem sa-i luam provin din campionatul intern


[17:15:57] <stelistu2005> CE M-AI SIMNTITI PTR OTELU?
[17:16:00] <@MihaiStoica> in tara tin cu Otelul si cu FC Sibiu


[17:16:01] <cezar1983> DOMNULE STOICA DE CE NU DORITI SA II ADUCETI PE SLAVISA MITROVICI FL MOLDOVAN SI CARAMARIN DE LA FC NATIONAL? SAU CE JUCATOR ATI DORI F TARE IN GHENCEA UN NUME VA ROG
[17:16:26] <@MihaiStoica> Cezar / Nu pot da nume de jucatori, trebuie sa ma intelegeti


[17:16:29] <viperul> V-a dat Zenga o lista cu jucatorii doriti de el in iarna?
[17:16:58] <@MihaiStoica> viperul / da, zenga mi-a dat o lista cu jucatorii pe care ii vrea


[17:17:11] <Miculski> MM, ce-i trebuie Stelei sa-l ia pe Cernat????
[17:17:55] <@MihaiStoica> Miculski / Daca Cernat va avea probleme la Kiev este foarte posibil sa accepte o oferta din partea noastra


[17:18:25] <Steluta> Cum se simte, Tudor?
[17:18:44] <@MihaiStoica> Steluta / Martin Tudor e mai bine


[17:18:54] <dragos> domnule mm stoica care e cel mai mare vis ce doriti sa vi se implineasca in legatura cu fotbalul?
[17:19:27] <@MihaiStoica> dragos / cel mai mare vis al meu este calificarea in grupele Champions League


[17:19:28] <Stefan> VA JUCA BACIU LA TIMISOARA??????????????????//!!!!
[17:19:43] <@MihaiStoica> Stefan / Sansele ca Baciu sa joace la Timisoara sint foarte mici


[17:19:36] <Hogea> SUNT MANDRU CA SUNT STELIST. DUMNEAVOASTRA?
[17:20:01] <@MihaiStoica> Hogea / Bineinteles


[17:20:42] <bobut> Daca Steaua ar castiga un trofeu european ce nebunie ati face de bucurie?
[17:21:03] <@MihaiStoica> bobut / vom vedea atunci


[17:21:05] <Pablo> NEAGA se teansfera la iarna?
[17:21:35] <@MihaiStoica> Pablo / Neaga va pleca doar daca vor fi oferte care nu se pot refuza. El nu tine neaparat sa plece


[17:21:31] <alexovy> Domnule Stoica, ce parere aveti despre articolele aparute in presa turca...cum ca Steaua este o echipa din a 3-a grupa valorica si ca cel putin 5 echipe din Turcia ar bate-o la orice ora...si ca a avut noroc aseara?
[17:21:57] <@MihaiStoica> alexovy / povestea cu vulpea si cu strugurii


[17:21:42] <stelista> DE CE NU TIPARITI M-AI MULTE REVISTE IERI DIMINEATA LA ORA 7 :30 CAND AM MERS LA SCOALA NU AM M-AI GASIT MI-A SPUS CA S-AU TERMINAT
[17:22:27] <@MihaiStoica> stelista / o sa-ti trimit eu revista, contacteaza-ma pe mail


[17:22:17] <Anthony> vb aia esti un memel nasoL
[17:22:45] <@MihaiStoica> Anthony / stiu ca sint nasol, dar asta e situatia\


[17:22:20] <imnikey> O SA MAI FIE STAGIUL MONTAN???????????????????????????????????????????? ???//
[17:23:10] <@MihaiStoica> imnikey / nu o sa mai fie stagiul montan, pregatirea echipei va fi in Cipru si in Italia


[17:23:01] <berila> CE AMINTIRI CU UTA AVEATI?
[17:23:32] <@MihaiStoica> berila / am pierdut si cu Steaua si cu Otelul la Arad, deci n-am amintiri prea frumoase


[17:23:22] <FRITZ_7_UTD> CAND VA MAI FI INTRAREA LIBERA LA STADION?
[17:24:02] <@MihaiStoica> fritz / cit timp voi avea putere de decizie, intrarea nu va mai fi libera


[17:24:06] <stelistu2005> CE MAI SIMNTITI PTR OTELU?
[17:24:22] <@MihaiStoica> stelistul 2005 / atit timp cit voi mai avea prieteni la Galati, voi avea emotii pt Otelul


[17:24:41] <stelistu2005> MM NU CREZI CA ASEARA A FOST PREA SCUMB UN BILET LA PELUZA?
[17:24:50] <@MihaiStoica> stelistul 2005 / au fost scumpe biletele aseara dar au fost ieftine abonamentele


[17:24:35] <just_m> ai curaj sa participi cu Smarandescu la Stele Verzi????
[17:25:03] <@MihaiStoica> just_m / in echipa cu el sau impotriva lui?


[17:25:02] <ANADA> D-LE STOICA , CAND V-ATI NASCUT?
[17:25:17] <@MihaiStoica> anada / m-am nascut pe 12 aprilie 1965


[17:25:17] <achile> HAIDETI BA SA VOTAM TOTI CA VREM JUC STRAINI
[17:25:51] <@MihaiStoica> achile / sint doi jucatori straini care se afla pe lista noastra si cel mai scund are 1,89


[17:27:15] <becks> Domnu MIhai Stoica felicitari ptr victorie dar, nu credeti ca aceasta euforie de moment se va reflecta in urmatorul joc din campionat ????adica cum ati facut in meciu cu iasi?!?!?!?!
[17:27:17] <@MihaiStoica> becks / sper sa nu fim prea euforici asa cum n-am fost nici la Cluj, cu CFR


[17:27:35] <stelistu2005> MM DE CE NU II LASI IMPACE PE CEI DE LA RAPID SI DINAMO SA NU LE MAI DAI REPLICI
[17:27:37] <@MihaiStoica> stelistul2005 / n-am mai dat o replica lui dinamo si rapid de luni de zile


[17:27:44] <Hogea> STEAUA ar trebui sa fie un brand valoros, insa imaginea Stelei sufera in continuare.Sunteti convins ca aveti oameni de PR si marketing competenti?
[17:28:17] <@MihaiStoica> hogea / perfect de acord, dar de la nici macar un breloc in 2002 la materialele de acum s-a facut un pas


[17:28:16] <Tyna> DACA PANCU AR VREA SA VINA LA STEAUA, I-ATI OFERI UN CONTRACT?
[17:28:39] <@MihaiStoica> Tyna / Nu cred ca ar fi o idee buna ca Pancu sa vina la steaua


[17:28:40] <Stefan> CHIAR A DAT STEAUA IN JUDECATA LIGA PENTRU DREPTURILE DE TELEVIZARE ?????????
[17:28:57] <@MihaiStoica> Stefan / Steaua, Dinamo si Rapid au dat liga in judecata


[17:28:54] <stelista> VA ROG SA TRIMITE-TI MATERIALE PROMOTIONA-LE SI IN ALBA IULIA SUNT MULTI STELISTI AICI!!!!
[17:29:35] <@MihaiStoica> stelista / am semnat un contract cu unul dintre cei mai mari producatori de materiale promotionale din Europa


[17:29:50] <Flames> dlmnule stoica ce buget are steaUA ?????q
[17:30:04] <@MihaiStoica> Flames / Bugetul Stelei depinde de achizitii, dar e de departe cel mai mare din tara


[17:30:20] <Adrianno> ce ati simtit cand o parte a galeriei au scandat impotriva lui Dica ????? Mai ales dupa ce a marcat un gol ??????????????
[17:30:47] <@MihaiStoica> Adriano / Scandarile impotriva lui Dica au fost manifestari pe care nu le-am inteles


[17:31:29] <Andreeyu> DOMNU STOICA CE PARERE AVETI DE CRAINICU(GABI SAFTA) NOSTRU CA TOATA LUMEA IL CRITICA PRIN PRESA DA EU CRED CA ESTE CEL MAI TARE DIN ROM SI STIE SA FACA CU ADEVARAT ATMOSFERA DE MARE ECHIPA
[17:32:10] <@MihaiStoica> andreeyu / Gabi Safta exagereaza de multe ori, am luat si masuri impotriva lui, dar nu se va misca de la statia de amplificare cit voi fi eu la steaua


[17:32:05] <imnikey> BECALI VINE IN TIMISOARA????????????????????????
[17:32:27] <@MihaiStoica> imnikey / Gigi Becali nu merge la Timisoara\


[17:32:48] <just_m> CE PARERE AVETI DESPRE AVRAM RAZVAN???
[17:33:09] <@MihaiStoica> just_m / razvan avram este un jucator de perspectiva, dar accidentarea l-a dat putin inapoi


[17:33:18] <becks> Domnu Mihai Stoica il considerati pe Ghionea unul dintre cei mai buni fundasi din tara la ora actuala ??????
[17:33:51] <@MihaiStoica> becks / Acum 4 ani, am pronosticat ca Ghionea va juca in echipa nationala. E un jucator deosebit


[17:34:37] <Shtrumfulica> ?????buna seara, o sa mergeti duminica la vot alaturi de domnul Becali????
[17:34:41] <@MihaiStoica> strumfulica / la vot vom merge cu totii la Timisoara


[17:35:00] <Miculski> Domnule Stoica, imi spuneti, va rog, titlu cartii dumneavoastra preferate??
[17:35:27] <@MihaiStoica> Miculski / Super Steaua, scrisa de Andrei Vochin


[17:35:36] <Pandelu> Mihai Stoica mai ai Passatu' ala???
[17:35:50] <@MihaiStoica> Pandelu / Da, il am, si il mai tin


[17:36:18] <Hogea> Steaua este in Europa. Nu se impunde un comportament european si din partea conducatorilor??(vizavi de controverse interne, replici, polemici, etc)
[17:36:24] <@MihaiStoica> Hogea / Daca ai ceva saimi reprosezi, trimite-mi un mail


[17:37:55] <Iordoc3> CAND ERATI LA OTELU SUFEREATI CAND LUA BATAE STEAU DE LA OTELU?????
[17:38:17] <@MihaiStoica> Iordoc / Cind eram la Otelul, ma bucuram cind invingeam Steaua, dar se intimpla cam rar



[17:38:31] <@MihaiStoica> va multumuesc pentru participare si va doresc numai bine
[17:38:40] <@MihaiStoica> la revedere




Gazeta Sporturilor (http://www.gsp.ro/files/public/chat/logmmstoica26112004.txt)

Saber Rider
28th November 2004, 00:19
http://www.prosport.ro/images/content/articles/2004/11/26/cupa-uefa/996478276d9f4dd1498c_200_200_.jpg

Preşedintele executiv Mihai Stoica susţine că victoria din meciul cu Beşiktaş īi aparţine antrenorului Walter Zenga. “E de un calm desăvīrşit īnaintea partidelor importante. Trebuie să nu uităm faptul că n-a dispus de trei piese grele. Mi-a zis că dacă «găsesc soluţia să-i blochez pe benzi, cīştig meciul ăsta». Iată că a reuşit”, spune Meme, după care fazele sfīrşitului de partidă īi fug instantaneu la arbitrul sīrb. “Incalificabil”, a fost singurul cuvīnt rostit de acesta. “N-are rost să mai discutăm acum de arbitraj după această victorie istorică”, a continuat diplomatic oficialul din Ghencea. “N-am văzut un fotbalist care să alerge mai mult decīt Boştină joi seară. Gīndul īmi zboară la meciul de la Bilbao. Īncă nu sīntem calificaţi. Important este să marcăm īn deplasare, e unul dintre criteriile la care am putea ajunge īn caz de egalitate de puncte”, a īncheiat Meme. Roş-albaştrii nu vor conta la Bilbao pe patru dintre jucătorii de bază ai echipei: Paraschiv şi Dumitru (accidentaţi), Petre Marin şi Daniel Opriţa (suspendaţi).


ProSport (http://www.prosport.ro/index.php?c=33&a=41929)

Saber Rider
1st December 2004, 11:38
Cīnd constaţi că o nulitate emană aberaţii, nici nu te mai miri. Dreptul inalienabil al bătuţilor īn cap e acela de a scoate pe gură enormităţi, iar a-i priva de această voluptate a prostiei e nedrept. Meme Stoica nu e nulitate, ci aparţine unei categorii mai dureroase. Cea a băieţilor deştepţi, cultivaţi, liberi la un moment dat, care-şi astupă cu de la sine voie orificiile de respiraţie intelectuală, īndesīndu-le cu cīlţii parvenitismului, a unui ciocoism de Dinu Păturică translatat din paginile romanului īn zilele noastre.

Din fostul băiat spiritual alături de care conversaţia pe orice temă era o plăcere n-a mai rămas nimic. Poate doar un umor forţat, scrīşnit, răutăcios, prăvălit peste geamlīcul lojei din care e gata oricīnd să facă salturi mai ample ca ale lui Sotomayor, spre a-i dovedi şefului său suprem că atunci cīnd e vorba de cauză nu există nici o genune, nici un abis.

Lepădat de aerul provincial al Galaţiului şi de sudoarea sectoarelor calde, omul a dobīndit o logică şi aşteptată carură de vip bucureştean. Mirosuri fine, veşminte de firmă, dar să ne amintm că acum mai bine de un veac şi jumătate Dinu Păturică era descris drept purtīnd "pantaloni de postavă văcsiţi cafeniu", ceea ce poate fi mai mult decīt echivalentul Armani toamnă-iarnă 2004. Dacă se rezuma la īnciocoirea de Capitală, era de īnţeles. Cīnd eşti ditamai preşedintele la Steaua nu te mai poţi comporta ca un june de la o echipă provincială furată de arbitri şi ţinută īn viaţă de poantele vicepreşedintelui desemnat mai īntīi de zeii devalizării furnalelor şi apoi de brahmanii laminatelor. Ţi se acceptă să fii uşor arogant, şi nici nu poţi fi altfel cītă vreme īţi bei cafeaua la Marriott, privind pe geam cum prostimea aleargă prin prăvălii după parizer ieftin şi se zgīieşte tīmpă la vitrinele negre de la Sexy Club.
Dar condiţia de lider, de campion de toamnă, de cvasicalificat īn primăvara europeană, de De-a Dreapta Stătător al lui Gigi după mazilirea lui Piţurcă nu-i dă dreptul să jignească. Asta a făcut pe aeroportul din Timişoara cu reporterii Gazetei, īnainte de a īncredinţa văzduhului speranţele roş-albastre pentru Bilbao. "Hai, băi băiatule, că nu eşti tu de nivelul meu să purtăm un dialog!".

Cine e de nivelul lui? Īn curīnd, Pleşu şi Patapievici vor face anticameră să intre pentru a adulmeca un strop din profunzimea Marelui Gīnditor roş-albastru. Platon se va scula din morţi şi va rescrie Dialogurile, incluzīndu-l pe Ilustru printre sursele sale de īnţelepciune. Apele vor sta, soarele se va ridica pe cer şi va zīmbi văzīnd aşa charismă, polii se vor inversa, Pămīntul va īnceta să se īnvīrtă. Mirel Rădoi va putea să tragă vīnturi mirosind a odicolon nestingherit de presă, graţie eforturilor Marelui Strateg care ştie să azvīrle atunci cīnd trebuie o jignire demobilizatoare unor ziarişti comuni, cu pulover pe gīt şi cu bocanci de armată. După care Titanul polemicii şi al spiritului va intra īn silenzio stampa, găsindu-i pe muritori nevrednici de preţioasele sale vorbe, izvorīte din fīntīna cu fontă topită a īnţelepciunii.

P. S. Nimeni nu vrea ca Steaua să nu se califice īn primăvară. Poate că acest succes pe care-l aşteptăm cu toţii va avea efectul unui şoc şi astfel īn loc de acest Platon roş-albastru enervant va reapărea acel Meme cu care īn urmă cu cīţiva ani se putea sta de vorbă ore īntregi pe orice temă.



Alin Buzărin, Gazeta Sporturilor, 01.12.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29735)

Saber Rider
3rd December 2004, 10:46
- Ce īnseamnă calificarea aceasta pentru Steaua?
- Reīntoarcerea Stelei īn Europa, īn elita fotbalului continental, īntr-un moment īn care nimeni nu se aştepta să o facem.

- Imediat după meci spuneaţi că acum trebuie să fiţi extrem de atenţi īn campionat, pentru că o echipă va īncerca să obţină toate punctele īn retur. Că este un club extrem de periculos ...
- Aşa am spus? Īnseamnă că eram euforic. Prea euforic. Īmi retrag cuvintele şi redevin ipocrit, aşa cum trebuie să fie un conducător adevărat de club.

- Tot atunci afirmaţi că această calificare reprezintă o palmă morală dată multora.
- Cred că mă refeream la aceia care nu au avut īncredere īn noi. Īnsă eu nu am nimic cu cei care dau declaraţii corecte. E timpul să fim mai sinceri. Oricum, mi-e suficient să ştiu că majoritatea romānilor s-au bucurat.

- Au fost spaniolii cei mai tari adversari din grupă?
- Am mai spus, cu Standard ne-a fost cel mai greu.

- Dacă ar fi să caracterizaţi meciul de pe "San Mames" īn trei cuvinte, care ar fi acelea?
- Speranţă - primul sfert de oră, suferinţă - următoarele 45 de minute, valoare - ultimele 30 de minute.

- Se va īntări Steaua īn iarnă?
- Lucrez de mai mult timp cu Walter la un proiect care urmăreşte aducerea a patru jucători importanţi. Urmează să obţinem şi aprobarea concretă a patronului. Sīnt fotbalişti din ţară şi din străinătate.




"Nu puteţi realiza ce e īn sufletul meu. Dintr-un ilustru necunoscut la Galaţi am ajuns alături de aceşti fotbalişti minunaţi"

"Scriem o pagină frumoasă īn fotbalul romānesc. Şi īn capul fiecărei pagini trebuie să scrie S, de la Steaua. Abia apoi D, R ..."

"Sper să terminăm grupa pe locul doi şi să jucăm cu Celtic Glasgow. Putem face faţă oricui"

"Spre finalul meciului de la Bilbao, spaniolii trăgeau de timp. Şi pe stadionul ăla au jucat toate echipele mari: Real Madrid, Barcelona, Steaua ..."



http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/12/02/home/1001599894f73bf436d37_154_133_.jpg



Au aflat īn vestiar

La finalul partidei, deşi au auzit că Beşiktaş şi Standard făcuseră egal, jucătorii nu ştiau că sīnt calificaţi

Steliştii s-au īndreptat către cabine īnvinşi, dar aplaudaţi de cei aproximativ 35.000 de spectatori. Extenuaţi de efort, păreau īmpovăraţi de faptul că nu au reuşit să egaleze. Se vedea de la o poştă că nu ştiau că obiectivul fusese īndeplinit, chiar şi īn condiţiile acestui 0-1. Ajuns la cabine, MM Stoica a rămas şi el mirat de atmosfera din vestiar.
"A luat un pix şi a īnceput să scrie pe colile folosite de Zenga pentru indicaţii: Parma - Beşiktaş, variante favorabile Stelei 1 X 2. Standard - Athletic, bun pentru Steaua 1 X 2. Deci?. Abia atunci ne-am dat seama că mergem mai departe şi am īnceput să ne īmbrăţişăm. MM a ajuns sub duş cu costumul lui ăla de firmă cu tot", a povestit unul dintre stelişti. Nici īn autocarul care i-a dus spre hotel, bucureştenii nu au fost exuberanţi. Cineva a īncercat să dea tonul scandării "Europa - Steaua / Romānia - Steaua", īnsă glasurile lor s-au stins repede.
La hotel, atmosfera din cadrul lotului stelist a fost la fel de sobră. Mulţi dintre jucători au rămas īn camere, doar cīţiva au coborīt īn holul hotelului, la o bere. "Īn repriza secundă am fost mai buni decīt ei", a putut fi auzit Neşu. "Cīnd am īnceput să-i luăm la pase s-au şi speriat de noi", a replicat, răguşit, Martin Tudor. "Ce bine proteja Urzaiz mingea, aţi văzut? Bun-bun, ce să mai!", s-a auzit şi Boştină. După ce au mīncat cu restul staff-ului, Zenga şi Pedrazzini au ieşit din hotel şi au stat de vorbă cam jumătate de oră. Afară, noaptea era revărsată peste Bilbao, dar pentru fotbalul romānesc ieşise soarele.



"După ce a trecut pe līngă 2-0, portarul Hamutovski fiind excepţional, Athletic s-a mulţumit cu avantajul minim şi a slăbit ritmul, eroare ce putea să o coste"
"As", cotidian madrilen

"Zenga a promis că Steaua va ataca şi s-a ţinut de cuvīnt. Romānii au creat adesea pericol, dar īn majoritatea cazurilor au fost naivi"
"Marca", ziar madrilen

"Steaua s-a prezentat neaşteptat de bine. Īn nici un moment nu s-a pierdut cu firea"
"El Mundo Deportivo", jurnal barcelonez

"Hamutovski a avut cīteva intervenţii providenţiale cu care s-ar mīndri chiar şi Zenga"
site-ul oficial al UEFA



Cristian Zagaradniuc, Cristi Preda (Bilbao), Gazeta Sporturilor, 03.12.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29895)

malone_23
16th December 2004, 15:17
Cand Meme apela la ironia lui ieftina sa faca misto' de alte echipe nu avea nevoie de sprijin de la ultrasi.Acum cand ii arde buzunarul ca da si el 10 milioane din spaga pe care o ia de la Becali vrea sa fie ajutat de Rapid, Dinamo sau alte echipe?
:degete: MEME LASA-NE! :degete:


/hello /hello HAI DINAMO! /hello /hello

:evil: CAINE PANA LA MOARTE !!! :evil:

uti2102
16th December 2004, 20:02
Catzel, atat timp cat cei din galeria lui Dinamo au nesimtzirea sa spuna ca nu au avut niciodata probleme cu jandarmii, da-mi voie sa-tzi spun ca ma lasa rece refuzul lor de a participa la protest. Sunt nishte nimicuri.

OwenSkeet
16th December 2004, 21:59
Dar nu a zis nici un ultras de la dinamo ca nu participa...a zis borcea care nu jtie nimik pt ca el e ocupa cu actiunile..

uti2102
16th December 2004, 22:27
Am vazut aseara la shtiri o declaratzie a lui Elias.

Mariusmadmax
18th December 2004, 17:37
Este totusi imaginea clubului ... ca si presedinte !
Dupa Gigi , acum si MM o ia razna ...
:o:

CosminS
20th December 2004, 20:28
Asta cu inger sau demon e aberatie ce ati bai???
E om cu calitatile si defectele lui.

Lary
29th December 2004, 15:11
parca mai multe defecte , cum ar fi si cel cu galeria - o prostie !

Mariusmadmax
31st December 2004, 22:47
Mai nou numai el mai apare pe la Tv ... a , mai este si stirea cu amenda pentru Neaga ... hm ...

Saber Rider
22nd January 2005, 12:32
Dacă se află pe margine la antrenamentul echipei vorbeşte despre fotbal: "Uitaţi-vă la Boştină ce calităţi are, aduce cu Giggs! Cred că Ciocoiu va fi una dintre surprizele plăcute īn retur. Eu īl văd pe Ghionea titular la meciul cu Olanda, dar n-avem atacanţi de mare valoare la echipa naţională. Ne va fi greu. Cīt de mult a crescut īn joc, īn ultima vreme, Eugen Baciu".

Şi cīnd e la plajă aşezat pe şezlong īn faţa hotelului Palm Beach din Larnaca, avīnd bolul cu fructe alături, tot despre fotbal discută: "Ştiţi care e ordinea antrenorilor īn Divizia A īn acest moment? Unu, Zenga, doi Pedrazzini, īmi place de Massimo de nu mai pot".


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2005/01/21/home/10449903139e7060ecc05_131_154_.jpg

Tot fotbal aduce īn discuţie şi la ora 1:00 noaptea, cīnd stă pe canapeaua din holul hotelului, īmbrăcat lejer īn blugi şi īntr-un tricou tineresc: "Acum să-l vedem pe Olăroiu ce face, că la Timişoara va juca sub presiune, nu va mai fi ca īn Cotroceni".
Ieri, a acceptat un dialog imediat ce s-a īntors la hotel de la Ambasadă, unde fusese cu cei doi senegalezi pentru a le obţine viza. Īmbrăcat la costum negru şi pantofi maro, cu ceas Bvlgari la mīnă, MM a atras atenţia persoanelor din hotel. "Cine este?", a īntrebat o brunetă care servea o cafea la bar şi a făcut ochii mari cīnd a auzit că īl are īn faţă pe preşedintele Stelei.



- Domnule Stoica, rămīn sau nu senegalezii la Steaua?
- Deocamdată am alergat să le iau viza şi datorită amabilităţii celor de la Ambasadă romānă din Cipru, care au rezolvat totul īntr-un timp record, ei sīnt acum īn regulă. Vor pleca de aici pe 24 ianuarie, după meciul cu Levski, atunci cīnd ne vom face o părere despre ei. Sīnt jucători interesanţi şi ar putea ajunge la Steaua după o perioadă de rodaj īn Divizia A.

- O să faceţi o colaborare cu echipa de unde provin cei doi?
- Da, aşa ne gīndim, pentru că preţurile jucătorilor īn Romānia sīnt prohibitive. Dacă la raliuri e axa Paris - Dakar, la fotbal să facem una Bucureşti - Dakar şi astfel să tragem un semnal de alarmă cu sumele care se cer pe jucătorii romāni.

- Ce are īn plus Zenga faţă de ceilalţi antrenori cu care aţi lucrat?
- E comunitar, ceilalţi de dinaintea lui cu care am colaborat erau toţi extra-comunitari. Şi mai e ceva, atīt Walter cīt şi Pedrazzini nu pierd prea mult din timpul lor liber. Pe līngă antrenament, minge şi jaloane, īn recuzita lor mai intră şi laptop-urile.

- Se va implica George Copos īn lupta pentru titlu?
- Această bătălie pentru campionat poate fi influenţată prin implicarea unor echipe īn jocuri strategice sau prin intermediul arbitrilor. Nu ştiu īnsă cum ar putea face aşa ceva un politician, indiferent de cīt de mare īi este funcţia.

- Comitetul Executiv a īnaintat propunerea ca din sezonul 2006-2007 să se revină la 18 echipe īn Divizia A. Sīnteţi de acord?
- Poate s-a considerat că unele echipe n-au jucat suficiente meciuri īn ultimul an. Noi am avut 15 īn campionat şi īncă 8 īn Cupa UEFA, spre deosebire de alţii care probabil s-ar fi aşteptat să joace mai mult şi n-au reuşit. Nu pot să salut cu voioşie această iniţiativă.

- De ce?
- Acest conclav, nu neapărat Comitetul Executiv, ci Adunarea Generală, a ales 16 echipe acum cīţiva ani. Revenim iar la 18? Haideţi să īncetăm cu aceste schimbări şi să ne decidem o dată, iar dacă vrem să fim consecvenţi trebuie să rămīnem cum e īn acest moment. Īnsă, ştiţi că numai un singur animal e consecvent īn tot ce face. Noi nu facem parte din acel regn animal.

- 18 echipe īn Divizia A e un cadru propice jocurilor strategice?
- Nu ştiu dacă e rost sau nu de blaturi īn această modificare īnsă s-a justificat că o echipă va juca mai multe meciuri. Că o formaţie va avea 4 meciuri īn plus sau īn minus e o problemă? Haideţi să fim serioşi, e o falsă problemă dacă aşa motivăm trecerea la 18 echipe.

- Mircea Sandu a achiziţionat caietul de sarcini pentru CE 2002.
- Nu mi se pare acest lucru un act de vitejie. Nu cred că se va putea realiza o asemenea competiţie la noi īn ţară. Nu numai că nu avem 4-5 stadioane, dar nu dispunem nici de capacitate hotelieră şi infrastructură. Mi s-a părut chiar ireverenţios modul īn care Mircea Sandu s-a adresat politicienilor. Ar cam trebui să ne canalizăm energiile pentru a participa şi altfel la un turneu final decīt ca ţară organizatoare.



"Prefer să ne batem pentru titlu cu Dinamo, Rapid, Oţelul şi Poli Timişoara, decīt numai cu Dinamo. Aşa simt eu că e mai bine pentru Steaua, dar nu mă īntrebaţi de ce"

"Văd că ăştia de la Valencia cad ca spicele. Vicente şi Curro Torres s-au accidentat iar Corradi am īnţeles că va pleca, īn schimb, s-a refăcut Ayala, poate cel mai bun fundaş din lume"

"O echipă din Est va cīştiga din nou o cupă europeană atunci cīnd Estul se va contopi cu Vestul. Diferenţa acum o fac bugetele, īnsă noi am eliminat pe Southampton, care avea de 20 de ori mai mulţi bani ca noi, iar Beşiktaş a plecat cu bărbia tremurīndă din Ghencea"

Mihai Stoica


Dan Udrea, Gazeta Sporturilor, 22.01.2005 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=34104)

Mariusmadmax
22nd January 2005, 16:35
18 echipe = mai multe blaturi !!!

Saber Rider
22nd January 2005, 21:20
Pai da, doar d-aia s-a si trecut la sistemul cu 16 echipe. Dar se pare ca pana la urma blatistii vin tare din urma. Sa speram ca restul vor tine piept cu brio.

Mariusmadmax
22nd January 2005, 22:23
vin ... mai bine n-ar veni !!!
ufffff ... de asta n-are ursu' coada , si campionatul nostru valoare !

Am@DEUS
18th February 2005, 12:12
Saracu MEME...cand era la Galati chiar imi placea de el, se deosebea de ceilalti conductori din provincie printr-o oarecare istetime si spirit.
Din momentul cand a ajuns la Steaua parca s-a tampit de tot (sau asa o fi fost si inainte si nu mi-am dat seama).
Vorbeste total aiurea, se comporta ca un copil prost crescut si isi da aere de conductor.
El nu are nici o legatura cu Steaua , nu inseamna nimic pentru acest club si ar trebui sa plece cat mai curand.
El va ramane un simplu baiat de provincie care nu are ce cauta la un club cum este Steaua!

uti2102
18th February 2005, 12:25
Shi-a luat-o in cap. Am mai spus-o, uneori am incercat sa-l intzeleg, am votat chiar "nu shtiu" la acest poll...dar deja nu se mai poate. A intrecut orice masura.
Arogantza lui irita, iar actziunile lui "pentru Steaua" nu sunt altceva decat o gluma proasta. MM ! Nu te mai avem la inima !!! :jerk:

Corrado*
19th February 2005, 02:05
Meme e clar, a innebunit!

Mariusmadmax
20th February 2005, 17:50
inger sau demon parca nici nu mai conteaza ... numai 22 conteaza ... si acolo suntem favoriti certi !

uti2102
26th February 2005, 15:58
"In cadrul emisiunii TV Special, preşedintele executiv al echipei de fotbal Steaua Bucureşti, Mihai Stoica, a anunţat că gruparea din Ghencea va organiza un meci pe 7 mai 2006, cu dublu scop: marcarea a 20 de ani de la obţinerea celui mai mare succes de club al fotbalului romānesc, cucerirea de către Steaua a Cupei Campionilor Europeni (2-0 cu CF Barcelona, la Sevilla, după executarea loviturilor de departajare), precum şi retragerea oficială a simbolului formaţiei militare, Marius Lăcătuş. Cu acelaşi prilej, conform unui obicei ce s-a institituit īn ultima vreme, va fi retras tricoul cu numărul 7, purtat de Marius Lăcătuş"

O idee nobila. Niciodata nu e prea tarziu pentru asha ceva. Mai este mai mult de un an, probabil se incearca tzinerea "in priza" a lui Lacatush. Nu care cumva sa puna ceva kilograme in plus :D

Saber Rider
1st March 2005, 04:20
O idee foarte buna, desi venita cam tarziu. Mai putin partea cu retragerea tricoului cu numarul 7. Cred ca responsabilizarea suplimentara pe care o confera purtatorului acestui tricou este mai importanta decat retragerea lui.

Mariusmadmax
6th March 2005, 08:20
Am multe nemultumiri in privinta lui MM ... insa trebuie sa recunoastem ca sunt si lucruri minunate care se intampla in jurul acestui fenomen ( Steaua ) care i se datoreaza !
Ideea lansata deja cu retragerea lui Laca ... este briliant !

uti2102
8th March 2005, 10:42
"Un zīmbet din trecut

Duminică seara, MM Stoica īn studioul TV Sport. Uneori simpatic, deseori trufaş, cunoaşteţi genul, "mă cobor să vorbesc...", a şi spus-o īntr-un fel.

Moderatorul Mihai Mironică, jurnalist care deţine şi el o replică otrăvită, s-a abţinut. Īn lipsa ripostei, MM a supralicitat. Era ceva din Gigi Becali īn gesturi, ceva din Teia Sponte, mai puţin din Cătălin Zmărăndescu, un bodyguard cu mai multă măsură decīt media lojei pe care o păzeşte.

MM e ca puştiul care loveşte de frică. Şi-a construit o conjuraţie care ar viza Steaua sau pe el şi de aceea atacă preventiv. Un om inteligent, prost anturat şi care se īnchipuie paznicul unei cauze eroice şi inexistente. Să apere Steaua. Să protejeze clubul de duşmani. Să moară de oftică ceilalţi.
Acestea nu sīnt mize īn fotbalul modern. Să te califici īn "optimile" Cupei UEFA, da! Dar să depunctezi īntrebările jurnaliştilor, care nu s-ar ridica niciodată la nivelul tău, şi să vorbeşti ca şi cum ai face o favoare celor din jur, afonilor nestelişti sau pur şi simplu complotiştilor, acestea sīnt motive de zīmbet pentru tīnărul preşedinte gălăţean din albumul foto al bucureşteanului MM Stoica. "
(Catalin Tolontan, GSp)

Mariusmadmax
13th March 2005, 08:15
Trebuie sa recunoastem ca din punct de vedere organizatoric Steaua are alta fata , chiar si acest Argaseala are o "mina" de om serios care stie ce face .
Despre Stoica , am mai zis si cu alte ocazii :"Cred ca ii este foarte greu sa - si mentina un anume standard impus de functia pe care o are . Dar si asa are la domeniul + rubrica mai bogata "!

piranha
18th March 2005, 13:42
Ca stelist infocat din tata in fiu, de data asta sunt de acord cu Ando de la Dinamo care a zis "Dar cine este Meme Stoica? El nu e om de fotbal si nu ma intereseaza ce spune el".

Mie mi se pare ca Meme este un papagal care se gudura pe langa Becali si se bucura cu el cand castiga Steaua, primul lucru pe care il face e sa se uite la Becali si sa-l imbratiseze. Uitati-va la stirile Pro TV. Stie cineva cum a venit Meme in fotbal si de unde a aparut el ?

uti2102
18th March 2005, 13:45
Ando le-a tras-o bine de tot :D Ar trebui ca shi cei care fac emisiuni sportive sa adopte aceeashi atitudine. Chiar asha, ce tre' sa-l vad toata ziua pe Jijel la TV cand singurul in stare sa spuna lucruri cu adevarat interesante e Zenga, Pedrazzini sau unul din jucatori ?!

Mariusmadmax
26th March 2005, 14:25
Ca stelist infocat din tata in fiu, de data asta sunt de acord cu Ando de la Dinamo care a zis "Dar cine este Meme Stoica? El nu e om de fotbal si nu ma intereseaza ce spune el".

Mie mi se pare ca Meme este un papagal care se gudura pe langa Becali si se bucura cu el cand castiga Steaua, primul lucru pe care il face e sa se uite la Becali si sa-l imbratiseze. Uitati-va la stirile Pro TV. Stie cineva cum a venit Meme in fotbal si de unde a aparut el ?
11 ani presedinte la Galati !

Profetu
26th April 2005, 16:42
11 ani presedinte la Galati !

Vorbesti de parca galatiul este o jumatate de arsenal iar meme a castigat cu ei cel putin de 5 ori campionatul.

Dupa parerea mea, MM ar trebui sa fie mai modest, sa respecte toate cluburile si sa-si vada de organizarea meciurilor Stelei. Se pare ca pentru el mai important este sa ii faca imagine pozitiva patronului.

M-as fi bucurat daca ar fi fost lasat sa plece dupa esecul cu Villareal.
Ce inseamna asta ? Isi da demisia, Becali nu o accepta ... asta e o relatie normala intre presedinte si director executiv intr-un club care vrea sa faca performanta in Europa ? Eu cred ca nu. Prietenia si cumetria n-au ce cauta intr-un club de asemenea anvergura.

Astept cu nerabdare ziua in care MM isi va pune "ghetele" in cui ...

uti2102
26th April 2005, 20:52
Sa-shi puna ghetele in cui ?! MM trebuie sa ramana la Steaua pentru simplul fapt ca e devotat cauzei shi are experientza necesara. De fapt, atunci cand lucrurile merg bine schimbarile nu se impun. Sper sa ramana aceeashi formula shi la anul, pornind de la nivelul gazonului shi pana sus, la loja.

Mariusmadmax
10th May 2005, 17:55
Vorbesti de parca galatiul este o jumatate de arsenal iar meme a castigat cu ei cel putin de 5 ori campionatul.

Dupa parerea mea, MM ar trebui sa fie mai modest, sa respecte toate cluburile si sa-si vada de organizarea meciurilor Stelei. Se pare ca pentru el mai important este sa ii faca imagine pozitiva patronului.

M-as fi bucurat daca ar fi fost lasat sa plece dupa esecul cu Villareal.
Ce inseamna asta ? Isi da demisia, Becali nu o accepta ... asta e o relatie normala intre presedinte si director executiv intr-un club care vrea sa faca performanta in Europa ? Eu cred ca nu. Prietenia si cumetria n-au ce cauta intr-un club de asemenea anvergura.

Astept cu nerabdare ziua in care MM isi va pune "ghetele" in cui ...
Relatiile Patron -Director Executiv necesita si ceva sentimente ... si ceva incredere, lucru pe care nu-l castigi cat ai pocni din degete ... si chiar in oricine ... MM este devotat Stelei !

Profetu
10th May 2005, 18:08
Dupa parerea mea, palaria numita "Steaua" e prea mare pentru capul minuscul al presedintelui MM si, de aceea, astept cu nerabdare ziua cand aceasta functie va fi ocupata de un "capos" ...
Ce parere aveti de atitudinea cu care MM apare in transmisiunile televizate?
Ce spuneti de limbajul pe care MM il foloseste ori de cate ori ii este solicitat un interviu ?
Se poate compara MM cu vreun presedinte de club din Champions League ?

SORENSEN
10th May 2005, 23:34
M.M. doar o mica problema , la clu problemele sunt mai mari cat un urs

uti2102
14th May 2005, 23:55
DEMON NENOROCIT! Pentru ce a facut azi nu are nici o scuza! Poate sa-l aduca shi pe Ronaldinho la Steaua, este un nimic! MM - ce-ai facut tu azi nu e demn decat de o scursura a societatzii! Pleaca in Valea Jiului :degete:

Dubiile pe care le-am avut dupa episodul Neaga au cam disparut in ultima vreme, insa prestatzia de azi a galatzeanului pune capac. Nu-mi mai pot schimba parerea despre el. CUM POTZI SA FACI ASHA CEVA ?! :o:

GoPens
14th May 2005, 23:59
tragedia pentru steaua e ca au un cioban la propriu si unul la figurat in echipa. si uite asa-ti patezi ce ai.

andrei_cj
15th May 2005, 00:32
Jenant incident petrecut astazi la meci dar si mai jenant este felul in care joaca o echipa care vrea campionatu' (cred ca stiti prea bine la ce ma refer) Umblati pe la arbitrii si faceti ce vreti oricum toata lumea stie adevarul! NU A FOST PENALTY LA MECIUL CU CFR! SA VA FIE RUSINE!

uti2102
15th May 2005, 00:55
Mai Andrei, io zic ca rushinea cea mare la voi in curte e, ca n-atzi jucat nimic. Shi atzi mai shi menajat catziva titulari! :o: Halal!
Sunt curios dak il suspenda Craciunescu pe chiorul ala. :mda:

andrei_cj
15th May 2005, 01:24
"facăse Voia Ta Doamne"
Decebal Rădulescu


Emisiune ameţitoare miercuri seara la OTV. Dan Diaconescu l-a avut invitat, ca de obicei, pe patronul Stelei, Gigi Becali. S-a discutat ţintit: despre orele de cultură generală ale multimiliardarului din Pipera. "Citesc Războinicul luminii pentru că mă regăsesc īn paginile acestei cărţi", a comentat Becali. Apoi l-a pus pe Diaconescu să spicuiască din carte. Observīnd porţiuni haşurate cu o carioca verde, realizatorul l-a īntrebat: "Aici de ce aţi tăiat?". "Nu mi-au plăcut părţile alea. Nu mi-au plăcut, deci am trecut peste ele!". Halucinanta dizertaţie a şefului Stelei a continuat: "Eu am fost trimis de Dumnezeu pe pămīnt cu o misiune: ca să salvez Romānia. Mi-a spus mie cineva, un istoric, că toţi oamenii care şi-au iubit ţara au murit tăindu-li-se capul. M-a īntrebat dacă mie nu mi-e frică. I-am spus că nu, pentru că eu voi spune adevărul īntotdeauna, cu orice risc".

Becali a explicat apoi de ce s-a apucat de această culturalizare tīrzie: "O să citesc şi Alchimistul pentru că un lider politic trebuie să aibă cultură". Fără să-şi dea seama, cīteva minute mai tīrziu, postul OTV a dat un şut imaginii de om cult pe care Becali a īncercat să şi-o creeze īn ultima perioadă. La finalul cărţii, impresionat de cele cīteva rīnduri pe care le-a citit, Becali a scris cu mīna lui o frază. Citiţi-o redată fidel, după cunoştinţele gramaticale ale lui Becali: "facăse Voia Ta Doamne". Corect era aşa: "Facă-se voia Ta, Doamne!".

OPINIILE GAZETEI
Īn ajutorul lui Becali
Decebal Rădulescu

Dacă tot face paradă cu credinţa lui, īnainte de a răsfoi "Războinicul luminii" sau "Alchimistul", Gigi Becali ar trebui să citească Biblia. Cartea de căpătīi a omenirii. Creştinii nu fac paradă cu credinţa lor şi nu dau bani la biserici sau preoţilor īn faţa zecilor de camere de televiziune. Īn Evanghelia după Matei, la capitolul 18, versetul 4, se pot citi următoarele cuvinte rostite de Iisus: "Cine se va smeri pe sine ca pruncul acesta, acela este mai mare īn Īmpărăţia Cerurilor". Īn Dicţionarul Explicativ al Limbii Romāne (DEX), "a fi smerit" īnseamnă a avea o atitudine umilă, modestă, supusă, plină de respect. Tot īn emisiunea de la OTV s-a mai lămurit un lucru. Tabloul īn care Becali apare īmpreună cu jucătorii la o masă există şi vrea să imite "Cina Cea de Taină", unde Iisus e alături de Apostoli. E deja prea mult. Adică spitalele de psihiatrie īşi aşteaptă pacienţii pentru a trata aberaţii de primăvară.


P.S. Acest articol este preluat de pe www.gsp.ro si vine inca odata sa sublinieze (daca mai era cazul) ce fel de oameni conduc Clubul FC Steaua! RUSINICA JENANT!

SORENSEN
15th May 2005, 12:23
M STOICA sa plece din GHENCEA .
De aseara el numai exista si nu mai reprezinta STEAUA.

Mariusmadmax
15th May 2005, 12:45
Din postura de Presedinte al stelei : NU
Ca om il inteleg ... l-au lasat nervii !

Au fost 10-15 spectatori la tribuna 1 care au injurat tot meciul conducerea Stelei , l-a injurat si pe Stoica si pe Becali , si i-au injurat -in special- pe Dica si Cristea ...
Cred ca sunt spectatori "aranjati" ...
La fel au fost si la tribuna a-II-a si la peluza de sub tabela ...
Grupuri de 10-15 suporteri care au incitat in permanenta !
Un stelist adevarat incurajeaza echipa mai ales ca suntem pe primul loc la 5 si respectiv 6 puncte distanta , cand mai sunt 4 etape , de amaratii de rivali !!!
In Europa am facut ISTORIE !
Rusine gsp si prosport - loviti in Steaua , pentru ca aveti interese :
1 Nu vreti sa fie omorat campionatul si ziarele voastre sa nu le mai cumpere nimeni ...
2 Aveti anumite interese , cum sunt si stirile despre Plesan la Dinamo desi Dinel se jura ca nu-l da !!!
3 gsp-ul ofera nici mai mult nici mai putin decat RECOMPENSA pentru imagini cu Stoica in actiunea - nesabuita de altfel - in care a lovit un spectator ! Oare de ce ?
4 Toata presa urla ca Nicolita n-a fost faultat ... numai un neavizat nu vede cum i se ia piciorul de sprijin cu genunchiul ... ca din acel impuls sa alunece !
5 Steaua a jucat destul de bine . A avut doua bari prin Dica si Radoi . Au rata cel putin 5 ocazii uriase in care Stef ( CFR Cluj-Napoca) a avut un plasament excelent . N-am avut emotii nici macar o secunda !
...
Voi ne credeti prosti ?
Ei uite ca nu suntem !
Forza Steaua ! Campionii suntem noi !!!

uti2102
15th May 2005, 13:00
Madmax, ce a facut MM n-are nici o legatura cu ce a aparut in ProSport sau GSP. Astea sunt numai scuze nefondate.
Normal ca MM a fost sub tensiune, normal ca s-a simtzit atacat de ce a aparut in presa in ultima vreme. Normal ca s-a enervat peste masura vazand atacurile din toate directzile, jocul slab al echipei shi apostrofarile publicului. E de intzeles, oricarui dintre noi probabil ca i-ar fi trecut prin minte sa faca ce a facut MM. Insa probabil ca 99,99% s-ar fi abtzinut : asta e diferentza intre a avea un instinct criminal shi de a-l pune in aplicare. Pentru ce a facut aseara mister Stoica nu are nici o scuza. NICI UNA! Absolut nimic nu-l poate disculpa.
Ce e grav e ca, in totzi aceshti ani, MM a fost educat de Gigi, shi nu invers, cum probabil ar fi trebuit sa se intample... :mda:

Mariusmadmax
15th May 2005, 13:06
Madmax, ce a facut MM n-are nici o legatura cu ce a aparut in ProSport sau GSP. Astea sunt numai scuze nefondate.
Normal ca MM a fost sub tensiune, normal ca s-a simtzit atacat de ce a aparut in presa in ultima vreme. Normal ca s-a enervat peste masura vazand atacurile din toate directzile, jocul slab al echipei shi apostrofarile publicului. E de intzeles, oricarui dintre noi probabil ca i-ar fi trecut prin minte sa faca ce a facut MM. Insa probabil ca 99,99% s-ar fi abtzinut : asta e diferentza intre a avea un instinct criminal shi de a-l pune in aplicare. Pentru ce a facut aseara mister Stoica nu are nici o scuza. NICI UNA! Absolut nimic nu-l poate disculpa.
Ce e grav e ca, in totzi aceshti ani, MM a fost educat de Gigi, shi nu invers, cum probabil ar fi trebuit sa se intample... :mda:
Iti dau dreptate ! Insa ceea ce cer eu este sa-i lasam in pace -Pe toti - iar dupa terminarea campionatului sa tragem linie si sa ne intalnim la dialog !
In Europa - eu zic ca am fost super - chiar fara Neaga !
In campionat avem 90 % sanse sa-l cucerim !
Putina rabdare !
Poti povesti cu fanii ?

andrei_cj
15th May 2005, 17:04
Nici Vorba De Penalty Mai Uite-te Odata La Faza Ca Acum E Pe Net Si O Poti Lua Ca Sa O Vezi Si Daca Tot Aceeasi Parere Ai Inseamna Ca Habar Nu Ai Despre Fotbal Si Cu Ce Se Mananca!

vlad1607
15th May 2005, 17:08
penalty din partzi ! mm stoica este o scursura !

uti2102
15th May 2005, 17:39
Ce e cert e ca Banel Nicolitza a alunecat. Ca impulsul fundashului clujean a fost suficient de puternic ca sa-i determine alunecarea e de discutat. Parerea mea e ca arbitrul a acordat prea ushor lovitura de pedeapsa.

vlad1607
15th May 2005, 18:06
mult prea usor.suficient din parti.doar nu a fost impuls electric :P

Mariusmadmax
15th May 2005, 19:04
Ce e cert e ca Banel Nicolitza a alunecat. Ca impulsul fundashului clujean a fost suficient de puternic ca sa-i determine alunecarea e de discutat. Parerea mea e ca arbitrul a acordat prea ushor lovitura de pedeapsa.
Iti respect parerea !
Insa Nicolita n-a alunecat de prost , atat de bine n-avea cum sa simuleze ...

miril
15th May 2005, 21:04
MMM, am vazut faza. N-a fost nimic. Am vazut si genuchiul, dar nu asta l-a facut pe Banel sa cada. A fost o combinatie de...Newton si Freud.

SORENSEN
15th May 2005, 22:44
Nici Vorba De Penalty Mai Uite-te Odata La Faza Ca Acum E Pe Net Si O Poti Lua Ca Sa O Vezi Si Daca Tot Aceeasi Parere Ai Inseamna Ca Habar Nu Ai Despre Fotbal Si Cu Ce Se Mananca!
Vad ca n-ai ce face , dute frate pe intern si lasa-ne cu problemele noastre.
Poti sa postezi la Rapid ca sunteti frati din floare ....

Kan
16th May 2005, 00:24
ce a facut MM nu are scuza
Dar nici ce au facut suporterii nu are. Cum poti frate sa te numesti suporter si sa injuri echipa? Mai ales cand esti si pe primul loc cu MARI sanse de a lua campionatul???..Deci chestia aia care o zicea ala k el e suporter de o viatza si MM e de 6 luni stelist e o prostie ce fel de suporter e ala care injura echipa??? io nu pot intelege chestia asta..frate esti suporter fii alaturi de echipa si la bine si la greu (si dupa parerea mea acu e o perioada de bine la steaua).Parerea mea e ca MM e mai stelist decat o mare parte din aia care au gura mare.

andrei_cj
16th May 2005, 11:51
Imi cer scuze catalinalexe ca mi-am permis sa-mi exprim opinia dar oricum se vede clar ca Banel Nicolita din acea pozitie fie ca era impiedecat fie ca nu nu prea avea ce sa faca sant tare curios daca se intampla aceeasi faza la poarta voastra era penalty si asta trebuie sa va dea de ganditi....nu te poti bucura cand castigi un titlu pe pilelel si banii lu nea Gigi deci acestea zind fise m-am retras de aici mentionand inca odata ca imi cer scuze celor pe care i-am deranjat cu prezenta mea pe aici!

uti2102
16th May 2005, 13:25
Stai nu pleca !!! Mai spune-ne cum e cu "pilele" lui Gigi Becali !!! Alea multe, de vine toata crema fotbalului romanesc in Ghencea shi nu ni se suspenda terenul :mda:

Profetu
16th May 2005, 14:58
De cand am deschis threadu-ul asta l-am "injurat" pe MM ...
Acum va las pe voi s-o faceti. Poate in sfarsit v-ati convins de caracterul omului si de rostul sederii sale in Ghencea.
As fi vrut sa nu se ajunga aici ... cred ca gruparea asta are foarte mult de pierdut de pe urma acestui "retardat". Ce era Steaua pe vremea lui Ienei, ce imagine avea acest club in acei ani, si unde a ajuns acum !!!!
Imi vine sa plang si sa-mi dau pumni in cap ... singur .. noroc ca e MM prin preajma si e disponibil sa ma ajute !!!
Fratilor, asa nu se mai poate !!!
Pana cand acest huligan nu pleaca din Ghencea eu nu mai vreau sa stiu de fotbalul romanesc.
S-auzim numai de bine!

andrei_cj
16th May 2005, 21:53
Stai nu pleca !!! Mai spune-ne cum e cu "pilele" lui Gigi Becali !!! Alea multe, de vine toata crema fotbalului romanesc in Ghencea shi nu ni se suspenda terenul :mda:


Nu inteleg vb serios sau faci misto?

andrei_cj
16th May 2005, 21:56
EXCLUSIV GSP.RO / STEAUA / 17:45
MM Stoica a fost suspendat!
Argăseală este noul preşedinte!
Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a decis astăzi să-l suspende pe Mihai Stoica din funcţia de preşedinte al Stelei, numindu-l pe Valeriu Argăseală, directorul executiv al clubului, īn postul de preşedinte. Se pare că Meme va lua locul lui Argăseală, devenind noul director executiv al FC Steaua.

uti2102
16th May 2005, 23:31
Nu, eu chiar vorbesc serios. Vreau sa shtiu cine-s pilele alea multe ale lui Becali, de vin totzi Pleshenii in Ghencea, de cashtigam "oricum" meciurile din cupa shi mai facem shi scor in campionat.

andrei_cj
18th May 2005, 12:18
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2607

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2585

uti2102
18th May 2005, 13:15
Nimic de pile...

andrei_cj
18th May 2005, 14:53
Nu dar ceea ce se intampla este ilegal.....in cazul in care va dati seama....omul ala ca sa nu-l de in judecata pe MM Stoica primeste bani deci ...... e clar! SI NIMENI NU ZICE NIMIK!

SORENSEN
18th May 2005, 17:37
Nu dar ceea ce se intampla este ilegal.....in cazul in care va dati seama....omul ala ca sa nu-l de in judecata pe MM Stoica primeste bani deci ...... e clar! SI NIMENI NU ZICE NIMIK!
In lumea asta ai voie sa te intelegi inainte de proces .NIMIC ILEGAL.
CRETIN SI IRESPONSABIL E GESTUL DE A DA CU PUMNUL in situatia respectiva.

andrei_cj
18th May 2005, 18:18
Adika vrei sa spui ca omul vrea sa te dea in judecata.....si este convins sa faca asta si tu ii spui in direct la televizor : Citat Gigi Becali din emisiunea Nasu de pe B1Tv de Luni Seara : " Mai Radule hai tu maine la mine la birou vorbim ne intelegem iti dau si ceva bani si lasa tu procesele si alea" :-) So please don't be stupid!

P.S. Si asta ca sa vedeti inca odata ce conducere jenanta aveti:
http://www.gsp.ro/index.php?a=14902&shift=1

Profetu
19th May 2005, 09:02
P.S. Si asta ca sa vedeti inca odata ce conducere jenanta aveti:

Tu crezi ca suporterilor stelisti ii admira pe conducatori ?
Vorbesti de parca noi i-am fi ales pe astia in mod democratic si acum suntem demni de mila pentru alegerea pe care am facut-o.
Normal, ca tie ti-e usor sa vorbesti de la coada clasamentului, cu o echipa careia nici macar nu stii numele titularilor, care n-a vazut in viata ei, si personal, nici nu cred ca o sa vada vreodata, vreun tur, macar preliminar, dintr-o competitie europeana.
Asa ca, lasa-ne cu aprecieri din astea pentru ca momentul nu e favorabil pentru noi, si , macar din fair-play, asteapta sa treaca furtuna ... :rosu:

axterix
19th May 2005, 09:28
daca te referi la furtuna din ghencea eu zic ca dupa prestatia de ieri acum e chiar in toi

Mariusmadmax
19th May 2005, 15:19
O mare parte din vina in rezultatul din Cotroceni le apartine trio-ului Becali-Stoica-Zenga !!!
Astia asa se poarta - unul cu ceilalti si vice-versa - de parca nu s-ar cunoste !!!

In acest moment se impune schimbarea atitudinii celor trei !!!
Daca nu ... macar Zenga !
Echipa este blocata psihic !

SORENSEN
19th May 2005, 23:04
Becali. "El este sacrificat acum pentru ca Steaua sa aiba un viitor mai bun.", adica ZENGA
As fi preferat sa se sacrifice el ..... :sneaky:

andrei_cj
22nd May 2005, 09:47
S-a mīnjit şi Steaua. Urmează iar Dinamo!

Fanii din Ghencea au taxat blatul plecīnd din tribune. Gigi Becali a demonstrat că a īnvăţat ceva de la Borcea.

P.S. http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=61995

uti2102
22nd May 2005, 12:14
E un pic denaturat adevarul shi nu sunt descrise lucrurile exact cum s-au intamplat. Ce sa faci, ziarishti romani.......In loc sa-mi arate balivernele lui Gigi mai bine ar face un reportaj ca lumea despre ce a fost aseara in Ghencea : cu gorilele ursului shi suporterii care n-au mai rezistat shi au contestat oierul, iepurashul shi non-fotbalul.

SORENSEN
22nd May 2005, 13:04
Ceva mai obiectiv a fost prezentat in GSP.
Blatul nu-i o solutie .Rusine blatistilor.

andrei_cj
23rd May 2005, 00:50
Eu in locul vostru nu m-asi putea bucura de un titlu "fictiv" obtinut prin PILELE (pe care le-am demonstrat mai sus" a lui cutare sau cutare.....so....asta este fiecare cat poate!

uti2102
23rd May 2005, 01:07
Andrei, de bucurat cred k ne vom bucura mai putzin decat la oricare alt titlu. Insa sa-tzi spun o chestie : dak Dinamo, dupa ce a rupt tot in acest sezon :evil: , ar fi luat campionatul, suporterii lor s-ar fi bucurat fara nici cea mai mica jena, exact cum s-au bucurat de cupa furata in acest an. Asta ca sa nu ma intorc mai mult in timp.
Asha ca, pentru astea 3 blaturi (sa vedem dak se "pileshte" Brashovul shi Timishoara :P ), singura bucurie e ca ii voi vedea pe dinamovishti bagandu-shi unghia in gat. Numai asha, sa vada shi ei cum e sa pierzi titlul pe nishte furaciuni. Shi vorba aia, dak nu erau anumite "spectacole", Dinamo cu sigurantza se gasea mai jos...

Mariusmadmax
24th June 2005, 18:02
MM- lasa-ne :D
MM trebuie sa dea cateva lovituri de transferuri ca sa il iertam ( cat de cat ) dar de uitat cred ca nu vom putea ...

DaRk_Star
24th June 2005, 20:01
meme a alergat dupa protasov prin atena....vom vedea pe la sfarsitul lui august daca a avut inspiratie sau a facut doar jogging...

SORENSEN
25th June 2005, 00:07
Omul a adus fotbalisti de valoare la Steaua , un antrenor f bun desi lumea luase FOC ( cred ca a fost bulan pt el ca dc nu iesea bine il jupuia oierul)
Ce a facut el l-a discreditat definitiv d p meu d v , dar dc tot nu va pleca macar sa-si faca treaba si sa intareasca Steaua.

dragos_popa17
25th June 2005, 08:25
Personal cred ca MM e un mare castig pentru Steaua. A facut ce-a facut dar si-a primit pedeapsa. Daca n-ar fi fost el Gigi ar fi distrus echipa.

Mariusmadmax
3rd July 2005, 16:20
DE la MM asteptam inca niste jucatori ...

Paul
3rd July 2005, 17:01
finul lui Florin Cernat , si ii iertam 15 % din pacate ...

SORENSEN
3rd July 2005, 19:17
Pai cu ce sa mai aduca jucatori ca becali vad ca nu mai da bani .

DaRk_Star
3rd July 2005, 23:02
DE la MM asteptam inca niste jucatori ...

pai nu astepta de la el...ce sa faca meme saracu'...?

poate are lista deja facuta,poate chiar a vorbit cu cativa fotbalisti,dar pe ce sa-i ia daca gigi nu mai are bani...? pe banii lui? :ciocan:

Mariusmadmax
16th December 2005, 18:51
inger/demon/demisionar/violent ?
nu stiu !

vasile314tzurka
16th December 2005, 18:53
e doar un *******. a spune ca e mai bine sa nu termini pe primul loc e masura imbecilitatii si lasitatii sale.

Mariusmadmax
16th December 2005, 18:56
:)

e doar un *******. a spune ca e mai bine sa nu termini pe primul loc e masura imbecilitatii si lasitatii sale.
se poate spune si asa , insa conteaza enorm si adversarii care-ti ies in cale ...

vasile314tzurka
16th December 2005, 18:59
asta era indiferent. sa presupui dinainte ca iei bataie, sa gindesti ca esti mort sau sa te dai intelept cind esti doar un golanas cu parale sunt semne de impostura vehementa. nenorocirea e ca pleaca protasov si vine un alt loser, oli.

Mariusmadmax
16th December 2005, 19:03
esti un rau ... rau ... rau de tot Piti !
nu stiu cati il apreciau pe Protasov cand a venit ! Eu unu recunosc ca nu !
Uite c-avem dupa cine plange !

vasile314tzurka
16th December 2005, 19:12
nu sunt rau de loc, sunt numai realist. din pacate oli(tza) si-a dat doctoratul oa data la steaua si apoi la poli. e doar decorativ. si oricum nu apreciez dinatnte decit daca stiu. pe protasov nu-l cunosteam, acum da. nu spun ca e un mare antrenor dar cu el jiji nu a mai avut neobrazarea de la zenga.

Mariusmadmax
17th December 2005, 10:08
si eu am aceeasi senzatie , insa il creditez pana la proba contrarie

starsteel
17th February 2006, 12:31
Ar trebui sa realizati ca Meme este stelist 100% trup si suflet, langa si pt. echipa; pe el nu banii l-au adus la Steaua fiti convinsi ca ar lucra si gratis. Gigi mai are si alte interese pe langa dragostea pt. Steaua dar este un patron iscusit care stie sa-si aleaga angajatii, dovada cea mai buna este Meme, un manager care cu banii pusi la dispozitie, nu foarte multi, realizeaza patch-uri esentiale in angrenajul echipei; despre antrenori ce sa mai spunem, are clasa, atat la Galati cat si la Steaua a ales numai variante castigatoare. Asa ca nu il mai contestati ca nu faceti altceva decat jocurile murdare ale celor care nu suporta succesele Stelei.

SORENSEN
17th February 2006, 12:38
uneori e inger dar destul este si demon

Paul
17th February 2006, 16:11
Ar trebui sa realizati ca Meme este stelist 100% trup si suflet, langa si pt. echipa; pe el nu banii l-au adus la Steaua fiti convinsi ca ar lucra si gratis. Gigi mai are si alte interese pe langa dragostea pt. Steaua dar este un patron iscusit care stie sa-si aleaga angajatii, dovada cea mai buna este Meme, un manager care cu banii pusi la dispozitie, nu foarte multi, realizeaza patch-uri esentiale in angrenajul echipei; despre antrenori ce sa mai spunem, are clasa, atat la Galati cat si la Steaua a ales numai variante castigatoare. Asa ca nu il mai contestati ca nu faceti altceva decat jocurile murdare ale celor care nu suporta succesele Stelei.

Nu as garanta ca ar lucra gratis ,insa ca manager a luat decizii excelente ... aducerea trupei de la Galatzi pe bani putini (Ogararu , Ghionea , Bostina , Iacob + gradinitza cu Tudose si Ochirosii)

Apoi Banel e descoperirea lui , la fel si Carlos as spune .
Sa nu uitam ca e fan Paraschiv :ok:

Insa gestul acele , nu ii va fi iertat nici daca luam cupa uefa , cu un hattrick Bostina ... :rolleyes:

relansat
17th February 2006, 16:13
Mie`mi place de MM chiar daca a facut ... in fine , omu` are fler !

dede
17th February 2006, 16:23
pt Ro sa zicem ca e bun...daca nu era asa bataus, era si mai bun...

Paul
17th February 2006, 17:34
orica tanar are dreptul la a II-a sansa ... :D

THE HUN
17th February 2006, 17:39
Apoi Banel e descoperirea lui

De ce este descoperirea lui,a venit la Steaua din div.D sau din postura de titular in div.A.P.S.Modul cum a fost transferat Nicolita la Steaua este meritul lui dar descoperirea lui Banel nu este in nici un caz al lui MM Stoica.

Paul
17th February 2006, 17:41
ma rog , de la un fotbalist oarecare de la Poli , echipa de pe locul 14 , a ajuns titular la Steaua ...

THE HUN
17th February 2006, 17:51
ma rog , de la un fotbalist oarecare de la Poli , echipa de pe locul 14 , a ajuns titular la Steaua ...
Pai daca era un oarecare de ce a fost transferat la o echipa care este potrivit suporterilor ei "the best" din Romania.Mai gandeste putin inainte de a scrie sau poate Steaua nu putea sa se inscrie pt. retur in div.A daca nu avea un anumit nr. de jucatori si la luat sa fie la numar.

Paul
17th February 2006, 17:56
mei , cand l`au adus pe Banel , nici nu ne puneam problema sa joace in locul lui DUmitru

Ne gandeam ca e fundas stanga si va juca in locul lui Petre Marin ...

THE HUN
17th February 2006, 18:08
mei , cand l`au adus pe Banel , nici nu ne puneam problema sa joace in locul lui DUmitru

Ne gandeam ca e fundas stanga si va juca in locul lui Petre Marin ...
Hai ca ai umplut-o de sange,il iei pe unul adus ca fundas stanga si-l pui mijlocas dreapta.Mai cauta,daca nu gasesti poate-l intrebi pe MM Stoica care au fost motivele achizitionarii lui Banel.

Paul
17th February 2006, 18:11
acu doamne iarta-ma vrei sa zici ca acu un an , Banel era Ronaldinho de la TM , era vedeta echipei , era titular la Nationala si era pe lista de achizitii a lui Real Madrid???

Era un jucator bun ,de la echipa de pe locul 14 , si avea 15 jocuri in Divizia A

dragos_popa17
17th February 2006, 18:17
Eu personal sunt fan MM Stoica. Stie sa-si faca meseria, a demonstrat-o din plin.
Cat despre pumnul respectiv, prea a fost judecat. Si eu il loveam pe ala daca ma injura. Ba mai si puneam bodyguarzii sa-l astepte la iesirea din stadion, sa-i traga o bataie sanatoasa, sa se-nvetze sa vorbeasca frumos daca nu l-o invatzat maica-sa acasa :D

THE HUN
17th February 2006, 18:21
acu doamne iarta-ma vrei sa zici ca acu un an , Banel era Ronaldinho de la TM , era vedeta echipei , era titular la Nationala si era pe lista de achizitii a lui Real Madrid???

Era un jucator bun ,de la echipa de pe locul 14 , si avea 15 jocuri in Divizia A
N-am zis ca era Ronaldinho dar era un jucator de perspectiva,nu un oarecare cum l-ai catalogat,si tot asa a ramas.Acuma este"up to you" cum il vei numi in continuare "oarecare"sau"perspectiva".

Paul
17th February 2006, 18:22
momentan e ceva de genul "avem nevoie de o alternativa la Banel ... "
Tiganu e tot tigan : cand are saracii in carutza , nu mai baga asa mare viteza...

apropo : Am platit pe el vre`o 300.000 de E , deci e clar ca avut ochi Memelu , ca doar nu arunca cu banii in stanga si in dreapta :D

THE HUN
17th February 2006, 18:31
momentan e ceva de genul "avem nevoie de o alternativa la Banel ... "
Tiganu e tot tigan : cand are saracii in carutza , nu mai baga asa mare viteza...

apropo : Am platit pe el vre`o 300.000 de E , deci e clar ca avut ochi Memelu , ca doar nu arunca cu banii in stanga si in dreapta :D
Poate-l reactivati pe Dumitru ca si asa a fost refuzat la "export" si-i dati de gandit lui Banel plus ca mai puteti folosi si varianta Oprita.

Paul
17th February 2006, 18:32
Dumitru e accidentat din nou ... Oprita ar merge ...

Ar semana cu Bostina , adica foooarte tehnic si bun pasator :D

Vadim
17th February 2006, 19:20
Eu personal sunt fan MM Stoica. Stie sa-si faca meseria, a demonstrat-o din plin.
Cat despre pumnul respectiv, prea a fost judecat. Si eu il loveam pe ala daca ma injura. Ba mai si puneam bodyguarzii sa-l astepte la iesirea din stadion, sa-i traga o bataie sanatoasa, sa se-nvetze sa vorbeasca frumos daca nu l-o invatzat maica-sa acasa :D
Bine, MM, multumim. :D

Paul
17th February 2006, 19:38
of of mai Vadime, tot frustrat mai e ProSportul (al carui salariat esti ) pe MM`elu?

Ia zii de cand va baga Jiji in seama , sunteti fani Jiji ?

One-Man Show
17th February 2006, 19:45
:cool: Nu conteaza dak ne place sau nu...Nu conteaza dak l-a batut pe unul dintre noi,nuconteaza iesirile sale deplasate la adresa adversarilor,nu conteaza ca e un temperament dificil...Chiar nu conteaza ? NU !!! Nu la stadiul la care este Steaua akum.Ar conta la un club mare,cu prestigiu shi prestanta.Ne intereseaza sa-si faca treaba...adik sa mai aduk un Banel in Ghencea.Asta e MM ...dak ne place sau nu...e al nostru shi pana aku' s-a miscat bine.:ok:

philos
19th February 2006, 02:39
mi-e indiferent MM...Steaua nu se va identifica niciodata cu el, indiferent ca-i rau sau bun....


@ remy
Creier are toata lumea...deci implicit si tu si eu si toti cei care scriu aici...dar cu bunul simt cum stai?

walt.mann
19th February 2006, 10:00
@remy te rog sa revii in prezent! Unde suntem noi si unde sunteti voi? La voi e nea giovanni, stapanu l tau, care e mai mare mafiot decat jiji, care amentinta oamenii, ii bate etc! Ti-am mai spus, Borcea a dat cu subsemantu' pe la DNA referitor la niste pamant in COnstanta, iar Turcu castiga licitatii aranajate la MI! Las-te, ca voi aveti 3/4 din mafiotii Romaiei, in structura clubului! In plus, un criminal a jucat la voi (Iordache), ca si niste soferi betivi, cu accidente cu victime pe constiinta! Daca nu aveati mafioti instructuri, spune-mi cum au scapat de raspunderea penala? L-au angajat pe avocatul puscasului marin care l-a ucis pe Teo Peter?

Paul
19th February 2006, 11:33
@walt.mann, criminalul nr. 1 de la Dinamo e Giovanni Becali , care imediat dupa `89 si-a omorat principalul colaborator : Dan Alban , ca sa preia el intreaga afacere din Italia...

Cornel Dinu - care era sa moara si el , dar a scapat cu cateva "julituri pe fata" , asa i se explica petele de pe fatza , stie cum sta treaba , si din cauza asta nu a fost zburat din club ...

interfan
19th February 2006, 13:19
Lasati-i in pace sa isi vada de treburile lor ca n-are rost sa-i judecam noi acum! Oricum la dinamo cata vreme vor fi 10.000 de sefi nu le va merge bine!

SORENSEN
19th February 2006, 13:25
Ingerul/demonul cica pregateste inca un jucator sau doi pana incepe returul ...oare ?!?!!?

Paul
19th February 2006, 13:27
ceva portughezi sau canguri ...
sa vedem insa daca nu cumva sunt stiri fabricate de carpeta ... :(

ar fi bine sa mai aduca ceva mijlocasi centrali sau pate chiar un varf , mai primeste MMelu o bilutza alba ...

La 100 bile albe , ii iertam cate un pacat :D

dede
19th February 2006, 13:31
pana acuma cate bile albe are?

Paul
19th February 2006, 13:31
conteaza...
maxim 10 :D

dragosh_vl
19th February 2006, 20:48
E si inger si Demon :)))

Rossi
21st February 2006, 18:44
MM & Jiji Becali

Grosalaniile lui Gigi Becali continua si inainte de partida Steaua-Heerenveen,
care se anunta un spectacol al fotbalului si al sportului romanesc.
Becali a gasit un moment propice sa mai iasa in fata si sa se scuze pentru
starea jalnica a stadionului Steaua, dand vina pe altii.



Pentru a repara stadionul Steaua, Becali a afirmat ca "lui Tăriceanu īi fac kartodrom,
ca să-mi dea aprobare, să se plimbe el cu fiu-său pe aici prin Ghencea. Trebuie să-i
dau o şpagă, că altfel nu-mi dă aprobare. Īi zic: «Īţi fac kartodrom, să te plimbi cu fiu-tău».
Īi dau şi o maşinuţă de lemn, să stea īn ea, că de lemn e el. Să se plimbe cu fiu-său cu maşinuţa".

====================================

Mihai Stoica a mai scos o privighetoare din gura. A afirmat zilele trecute in cadrul unei emisiuni
televizate ca accederea Craiovei in semifinalele Cupei UEFA a fost o "intamplare".
Un lucru care denota (pentru a mia oara) ca MM nu are nici o treaba cu fotbalul si nici
cu sportul in general. Haideti sa vedem cateva "intamplari" din sportul romanesc si nu numai.

Finala Liga Campionilor. Bayern - Manchester United 1-0. Ultimele minute,
Bayern trimite mingea in bara in minutele de final si rateaza de desprinderea la 2-0.
Manchester marcheaza apoi doua goluri rapide din corner si castiga finala.

Intamplare?

Iar Liga Campionilor, sezonul trecut. AC Milan conduce cu 3-0 in finala contra lui Liverpool,
scor cu care se incheie prima repriza. Cormoranii revin in partea secunda, egaleaza si castiga
la loviturile de departajare.

Intamplare?

Sezonul 1985/1986 al Cupei Campionilor Europeni. Portarul Helmut Dukhadam intra in
istorie dupa ce apara patru lovituri de departajare si aduce trofeul cel mai ravnit al cluburilor in Romania.

Intamplare?

Sezonul 1982/1983 al Cupei UEFA. Universitatea Craiova elimina Fiorentina, Bordeaux şi Kaiserslautern
si este prima echipa romaneasca ajunsa in semifinalele Cupei UEFA.

Intamplare? Asa spune Mihai Stoica, aflat temporar in birourile Stelei, maine poate la Dinamo
sau la cine da mai mult...

Ce e intamplare si ce nu e intamplare in sport? Oare nu aceste "intamplari" fac fotbalul frumos?
Nu aceste "intamplri" fac diferenta in sport si scriu momente unice de istorie? Cu siguranta ca da,
insa la noi in Romania exista persoane care vor sa fure pana si intamplarile...

Iar intrebarea de final: este Mihai Stoica o intamplare?

Haideti sa nu ne terfelim valorile asa cum se terfelec zilnic non-valorile cu maneci albe din fotbalul nostru...
Sportul si sportivii trebuie sa ramana in rama, atunci cand chiar fac ceva.

"Intamplarea" va face ca peste 15 ani nimeni sa nu mai stie de Mihai Stoica si altii aflati acum
la conducerea fotbalului romanesc, in timp ce performatele, inclusiv cea a Craiovei, vor ramane la fel de stralucitoare.

ps: nici nu ma astept la altceva ... decat sa va sustineti conducatorul suprem in declaratiile pe care le face ... ^^

krapulax
21st February 2006, 19:03
greu de inteles inconstienta ziaristilor care ne intoxica in ultimul hal cu 'ce a mai zis gheorghe becali' (sau dumitru dragomir, sau ion becali). daca o sa ajungem sa traim intr-o tara condusa de unul din astia, stim cui sa multumim. ia uite cum arata acum cateva ore un binecunoscut sait de sport (thanks bancaru)

Paul
21st February 2006, 19:08
Intamplare? Asa spune Mihai Stoica, aflat temporar in birourile Stelei, maine poate la Dinamo
sau la cine da mai mult...

Hehe , ce bine visati voi ... MM director executiv la dinamo :P

Rossi
23rd February 2006, 03:34
MM & Jiji Becali

Grosalaniile lui Gigi Becali continua si inainte de partida Steaua-Heerenveen,
care se anunta un spectacol al fotbalului si al sportului romanesc.
Becali a gasit un moment propice sa mai iasa in fata si sa se scuze pentru
starea jalnica a stadionului Steaua, dand vina pe altii.



Pentru a repara stadionul Steaua, Becali a afirmat ca "lui Tăriceanu īi fac kartodrom,
ca să-mi dea aprobare, să se plimbe el cu fiu-său pe aici prin Ghencea. Trebuie să-i
dau o şpagă, că altfel nu-mi dă aprobare. Īi zic: «Īţi fac kartodrom, să te plimbi cu fiu-tău».
Īi dau şi o maşinuţă de lemn, să stea īn ea, că de lemn e el. Să se plimbe cu fiu-său cu maşinuţa".

====================================

Mihai Stoica a mai scos o privighetoare din gura. A afirmat zilele trecute in cadrul unei emisiuni
televizate ca accederea Craiovei in semifinalele Cupei UEFA a fost o "intamplare".
Un lucru care denota (pentru a mia oara) ca MM nu are nici o treaba cu fotbalul si nici
cu sportul in general. Haideti sa vedem cateva "intamplari" din sportul romanesc si nu numai.

Finala Liga Campionilor. Bayern - Manchester United 1-0. Ultimele minute,
Bayern trimite mingea in bara in minutele de final si rateaza de desprinderea la 2-0.
Manchester marcheaza apoi doua goluri rapide din corner si castiga finala.

Intamplare?

Iar Liga Campionilor, sezonul trecut. AC Milan conduce cu 3-0 in finala contra lui Liverpool,
scor cu care se incheie prima repriza. Cormoranii revin in partea secunda, egaleaza si castiga
la loviturile de departajare.

Intamplare?

Sezonul 1985/1986 al Cupei Campionilor Europeni. Portarul Helmut Dukhadam intra in
istorie dupa ce apara patru lovituri de departajare si aduce trofeul cel mai ravnit al cluburilor in Romania.

Intamplare?

Sezonul 1982/1983 al Cupei UEFA. Universitatea Craiova elimina Fiorentina, Bordeaux şi Kaiserslautern
si este prima echipa romaneasca ajunsa in semifinalele Cupei UEFA.

Intamplare? Asa spune Mihai Stoica, aflat temporar in birourile Stelei, maine poate la Dinamo
sau la cine da mai mult...

Ce e intamplare si ce nu e intamplare in sport? Oare nu aceste "intamplari" fac fotbalul frumos?
Nu aceste "intamplri" fac diferenta in sport si scriu momente unice de istorie? Cu siguranta ca da,
insa la noi in Romania exista persoane care vor sa fure pana si intamplarile...

Iar intrebarea de final: este Mihai Stoica o intamplare?

Haideti sa nu ne terfelim valorile asa cum se terfelec zilnic non-valorile cu maneci albe din fotbalul nostru...
Sportul si sportivii trebuie sa ramana in rama, atunci cand chiar fac ceva.

"Intamplarea" va face ca peste 15 ani nimeni sa nu mai stie de Mihai Stoica si altii aflati acum
la conducerea fotbalului romanesc, in timp ce performatele, inclusiv cea a Craiovei, vor ramane la fel de stralucitoare.

ps: nici nu ma astept la altceva ... decat sa va sustineti conducatorul suprem in declaratiile pe care le face ... ^^

POT SA STIU SI EU DE CE MI-A FOST STERS TOPICUL ???????

otinho
23rd February 2006, 11:02
OFFTOPIC pt Achiles : poate pt ca esti caine si nu ai ce cauta pe sub-forumul nostru ? .. esti cumva suporter steaua de tot postezi aici ? chiar crezi ca ne intereseaza ce postezi tu ?

ONTOPIC : meme a facut multe lucruri bune la steaua de cand a venit .. si pana la urma asta conteaza cel mai mult :)

walt.mann
23rd February 2006, 11:24
Daca punem in balanta, are rele, dar si bune! In clipa de fata, balanta se inclina spre talerul cu bune, dar pentru viitor, nu se stie niciodata...

uti2102
23rd February 2006, 13:14
POT SA STIU SI EU DE CE MI-A FOST STERS TOPICUL ???????

Topicul n-a fost shters, a fost mutat aici, pentru ca e vorba de acelashi subiect. Nu facem 100 de threaduri cu acelashi subiect. Facem unul singur, e mai ushor de citit.

nr.zece
6th March 2006, 16:21
foarte inteligent chestionarul
daca raspund nu ce inseamna? ca nu inger sa ca nu e demon?
dar daca raspund da?
un lucru este clar: mm sau nn este un zero

Paul
6th March 2006, 22:49
tocmai azi , cand nea Iancu de la TM o face de oae , MM`elu este declarat un 0 :D

SORENSEN
7th March 2006, 09:43
pai MM e un 1 ..zero e prea drastic dar Iancu e -1 cel utin pt ca dupa ce a delapidat zeci de milioane de $ mai si scuipa lumea (ziarist de fapt) ....

relansat
7th March 2006, 12:00
Ii dau si eu o nota lu` Meme, un 5 tras de par ... desi trebea exmatriculat dupe faza pe care a facut`o ... da` a avut un comeback frumos :)

OVIDIU 62
29th March 2006, 14:23
Copil fiind paduri cutreieram,joi tin cu el dar duminica sunt impotriva lui.

Universal
30th March 2006, 18:42
Ce pot sa spun, este un inger cu demonii lui,ca toti oamenii de pe glob,si el face greseli.

Un inger demonizat,dar un manager destul de iscusit,din punctul meu de vedere.

Paul
10th May 2006, 19:35
Deschid un thread , unde sa fie discutata activitatea lui MM Stoica in cadrul clubului Steaua , din urmatoarele motive:
- si ceilalti 2 conducatori au cate un thread:
Gigi Becali : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6472
Cosmin Olaroiu : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12150

In aceste zile , MM e personajul principal al Diviziei A.
Pentru inceput propun o radiografie a activitati lui MM , facuta de unu` care stie fotbal. Lectura placuta.

Jos huliganul!
Andrei Vochin



Huliganul la Galaţi
Prima etapă a campionatului 1999-2000. Echipa huliganului MM Stoica, Oţelul Galaţi, juca la Bistriţa. Īnainte de joc, nesimţitul s-a īntīlnit cu Jean Pădureanu. Părinteşte, cu căldura pe care numai un tată o poate emana, Lordul i-a făcut o propunere hitleristului.

Prost-crescutul n-a vrut să asculte sfatul celui mai mare promotor al Diazepamului īn Divizia A. A īnceput meciul, cu Vădana la centru şi subsemnatul la cronică, şi Galaţiul a făcut ordine pe teren. Echipa manageriată de bestie domina trupa domnului Pădureanu. A luat şi conducerea pe tabelă, moment din care arbitrul a īnceput recitalul. Īn ciuda vīntului din pupa fluieraşului, Gloria n-a putut ţine pasul cu Oţelul, care a cīştigat cu 3-2. Īn aceeaşi zi, pe Giuleşti, murea un fotbalist, Vrăbioru.

La sfīrşitul acelui sezon foarte relaxat de prietenii domnului Pădureanu, echipele noastre din cupele europene au avut următorul parcurs: Dinamo şi Craiova, eliminate de Polonia Varşovia, respectiv Pobeda Prilep, īn turul preliminar, Rapid, eliminată de Liverpool īn turul 1. Din luna septembrie ne-am īntors la un campionat īn care domnul Pădureanu n-a avut nici o emoţie cu Gloria.


"Mihai, hai să ne īnţelegem ca oamenii de fotbal şi să īncepem liniştiţi sezonul. Eu acum, tu īn retur”
JEAN PĂDUREANU, august 1999


Huliganul la Steaua
Cu cīteva zile īnainte de startul sezonului 2004-2005, ajuns cameleonic pe scaunul lui Ion Alecsandrescu, epigonul Sfinxului a făcut ce-a făcut şi l-a īndepărtat pe Victor Piţurcă de pe banca Stelei. Imediat, antiromānul l-a convins pe Gigi Becali să-l numească pe Zenga. Apoi, trezindu-se singur īn club, a īnceput să umble şi la politica de transferuri. Īntr-un an a eliminat din lotul Stelei fotbaliştii care se īmbrăcau de la copii şi a adus bărbaţi de la 1,80 īn sus. Apoi, s-a apucat şi de vestiare, dar nu de zugrăvit, cum īl sfătuiseră unii mai vechi prin Ghencea, ci de atmosferă. A extirpat īn scurt timp aerele de vedetă şi le-a īnlocuit cu răsuflări de luptători. Mai mult, a luat la pumni un suporter, care venea īn Ghencea īncă de cīnd el nici nu ştia unde e Gara de Nord. Doar pentru că-l īnjura din toţi rărunchii, dar cu dragoste, pe Dică şi pentru că i-a trecut familia printr-un tratat de sexologie.

La capătul acelui sezon, Steaua a cīştigat titlul după o pauză de 4 ani, graţie unui gol decisiv marcat de Dică, şi a ajuns pentru prima dată după 12 ani īn primăvara europeană, acolo unde a mai făcut un pas īn plus, eliminīnd Valencia. La jumătatea lui martie, ne-am reīntors la campionat. Am găsit Lordul şi Gloria la mijlocul ierarhiei.


Huliganul īn Europa
Sezonul 2005-2006. Trei echipe romāneşti se califică īn faza grupelor şi de un lucru sīntem siguri.
Nu ne vom īntoarce la campionat pīnă īn decembrie. Deşi nesimţitul de Stoica l-a atacat dur pe Răzvan Lucescu, legīndu-se de cercelul din ureche şi de nodul de la cravată, antrenorul din Giuleşti īi oferă o lecţie de sportivitate.

"Mărturisesc că ne-a ambiţionat parcursul european al Stelei de anul trecut, am văzut că se poate şi am reuşit şi noi să ajungem īn primăvara europeană”
RĂZVAN LUCESCU, decembrie 2005

Răzvan nu s-a oprit aici. A eliminat Hertha, apoi Hamburgul şi am ajuns, noi, gazetarii, şi ei, suporterii, să avem un sfert de finală romānesc īn Cupa UEFA. Rapidul lui Răzvan contra Stelei lui Protasov şi a lui Olăroiu. Da, da, a lor, nu a nesimţitului care, după ce l-a uşchit pe Zenga şi i-a făcut vīnt şi lui Ţiţi Dumitriu, n-a pus la echipă un fost jucător al Stelei. Deşi, la Galaţi s-a folosit şi de Ţiţi, l-a debutat şi pe Ilie Dumitrescu, l-a reintegrat īn lumea antrenorilor Diviziei A şi pe Lăcătuş. Ce jigodie! Dar, mă rog, revenind...

La finele acestui sezon, Steaua manageriată de acest huligan e prima echipă romānească calificată īn semifinalele unei cupe europene după 16 ani. La īnceputul lui mai ne-am īntors la campionat. Gloria lui Jean Pădureanu este la jumătatea clasamentului. Liniştită. Pentru că n-a mai găsit oameni de onoare cu care să se joace de-a Divizia A, Lordul şi-a pus īn sfīrşit un antrenor: Neluţu Sabău. Turbată ca şi bruta care o manageriază, Steaua a devenit o adunătură de nevrotici, de paranoici care au ajuns să se automutileze. Normal, cine se aseamănă se adună. Cică echipei i s-a tras de la faptul că a fost la cīteva minute de finala Cupei UEFA şi că Serea, urmaşul lui Vădana de acum 7 ani, i-ar fi refuzat nişte penaltyuri şi o fază iminentă de gol. Aiurea, nenorocitul ăla de Stoica a distrus-o!

Dacă nu credeţi, accesaţi baza de date a Jandarmeriei. Acolo, pe lista neagră a huliganilor, e locul brutei. Nu īn fotbalul romānesc, al cărui patriarh, Jean Pădureanu, a fost decorat de FRF, īn decembrie, pentru “60 de ani de marketing la nivel īnalt”.

mirung
10th May 2006, 20:26
senzational articol;l-am postat si eu pe thread-ul de pe intern dedicat suspendarii lui MM.mai exista speranta!

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 21:09
Exceptional articol...ANDREI VOCHIN SINGURUL ZIARIST CARE ARE HABAR DE FOTBAL..RESTU,very unimportant papagali...

uti2102
10th May 2006, 21:24
Tocmai l-am citit shi vroiam sa-l postez pe forum. Foarte bun articolul lui Vochin.
Tot ce sper eu e ca oamenii sa ramana pe pozitzii, sa nu fie afectatzi de loviturile misheleshti deja tipice la care recurge presa din Romania. Sunt de-a dreptul uimit cum Tata Jean este dadacit shi lustruit de toata lumea, iar Steaua este efectiv desfintzata in ultimele zile, din motive care mai de care mai puerile.
Sa ne tzinem tari shi sa nu uitam : DRAGOSTEA NOASTRA E MAI PUTERNICA DECAT URA VOASTRA !

Paul
10th May 2006, 21:26
Vochin a aratat demult ca se pricepe. A avut momente cand pur si simplu l-a desfiintat pe Olaroiu . Poate ca analiza lui tactica era mult mai acida si critica ca si gunoiul ProSportului , dar putini au inteles-o.

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 21:41
Mihai Stoica a declarat la Tv Sport,la Calinescu,ca atata timp cat suporterii STELISTI vor fi atacati ,el nu va sta cu mainile in san!:happy A invatat ceva de la Zenga:D

SORENSEN
10th May 2006, 23:08
Jean Pădureanu, a fost decorat de FRF, īn decembrie, pentru “60 de ani de marketing la nivel īnalt”.
E de ras ..pai batranul blatist nici nu stie sa citeasca marketing dar a fost decorat ....

In fine nu sunt fan MM dar pana la urma omul isi face treaba si a condus clubul avand si pe unul ca Becali in spate (cu bunele si cu multitudinea de rele ale oierului)...Daca te uiti la caracter poate e alta treaba ..e mai impulsiv si se ia la scandal...dar pana la umra Ioan Becali a amenintat ziaristi cu te fac de la brau in jos is dastea si nu a patit mare lucru si pe Mm il rastignesc ca s-a CONTRAT cu PADUREANU...

Lucky_OLD_G's
11th May 2006, 11:13
Nu e meme cel mai gentleman manager din lume nu e nici cel mai bun probabil...dar yo daca as fi fost patron la orice echipa unu ca el l-as fi luat ca manager......unu care sa se bata ...la propriu si la figurat ptr echipa sa..........ca rezultate a dovedit pe deplin ca se pricepe.........ai trebuie putin sa se linisteasca............e doar un joc la urma urmei....

S2K
11th May 2006, 11:20
Ii doresc lui Stoica sa plece cat mai curand de la Steaua si sa ii se intoarca odata toate relele pe care le face acum.

One-Man Show
11th May 2006, 11:43
Mihai Stoica a declarat la Tv Sport,la Calinescu,ca atata timp cat suporterii STELISTI vor fi atacati ,el nu va sta cu mainile in san!:happy A invatat ceva de la Zenga:D

Pai nu va sta cu mainile in san. Va arunca shi el o "bucata"...:D Sa-si vada de treaba lui shi sa mai aduca un Banel !

S2K
11th May 2006, 12:36
Atacati de cine? De el si de gorilele lui fecali? :D

mblue
11th May 2006, 13:14
sincer , voi sunteti mandri de mm, mie imi provoaca greata. e suspendat atat pe plan intern si cat pe plan extern.

Paul
11th May 2006, 14:05
Ii doresc lui Stoica sa plece cat mai curand de la Steaua si sa ii se intoarca odata toate relele pe care le face acum.

Si pe cine punem in loc :D

uti2102
11th May 2006, 14:16
MM nu e suspendat decat pe plan intern. In plus, ce atata tam-tam ?! E MM jucator ca sa ne intereseze "suspendarea" lui ?! :o: Vorba lui Gigi, sa-l suspende 60 de ani...

dede
11th May 2006, 14:18
chiar daca mm nu e prea cuminte si se ia la cearta cu toti, altul mai bun ca el in Ro nu cred ca este

S2K
11th May 2006, 14:31
Si pe cine punem in loc :D

Eu unul l-as aduce pe Gica Popescu. Pe bune!

starsteel
11th May 2006, 14:31
A explicat clar, toate exagerarile si greselile care le face sunt din dragoste pt. Steaua. Este cel mai mare aparator al intereselor steliste la aceasta ora chiar daca multi sustin ca il intereseaza banul si nu mai stiu ce, va spun eu inca o data ca dragostea lui pt. Steaua e imensa, il cunosc de 32 ani, banul in familia lui nu a fost o prioritate a existat intotdeauna.

Paul
11th May 2006, 14:37
MM nu e suspendat decat pe plan intern. In plus, ce atata tam-tam ?! E MM jucator ca sa ne intereseze "suspendarea" lui ?! :o: Vorba lui Gigi, sa-l suspende 60 de ani...
Nu e jucator , dar nici nu e vacar.
Nu mai poate semna documente oficiale , nu mai poate sta pe banca , etc
Oricum , e un semn bun. Cand MM e suspendat , Steaua ia titlul :D

Lucky_OLD_G's
11th May 2006, 19:24
s2k...gica popescu o sa vina la steaua cand geovani becali o sa fie finantator la steaaua........ce sa caute "baciu" la steaua????/ poi ala e mai bun ca meme?????? are o imagine mai buna la ora asta ca meme?????
s2k daca tu erai in locu lu becali , cu ideile astea ale tale cred ca jucam cu universitatea craiova prin b..........derbyurile matineului

uti2102
11th May 2006, 19:25
Pentru ce sa semneze el documentele ?! Shi pentru ce sa stea pe banca ?! El e la club pentru alte treburi, cum ar fi strategia de transferuri, strategia pe termen lung a clubului etc.

Paul
11th May 2006, 20:00
Eu unul l-as aduce pe Gica Popescu. Pe bune!

:happy :happy :happy :happy :happy

Am trait sa o aud si pe asta.
Gica Popescu presedinte la Steaua :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Mai bine il pun pe remy presedinte la Steaua la cat il iubeste pe Gigi , decat pe gunoiul ala de oltean.

STEAUA-MANIA
11th May 2006, 21:28
Eu l-as pune presedinte pe...mine?Nea..stai sa gasesc unul...Chiar nu gasesc unul.Ati vazut pe Mihai Stoica la Fanatik?Am prins doar ultima parte,se pare ca se vor aduce jucator din afara,cei din tara fiind prea scumpi.

Paul
11th May 2006, 21:31
si povestea asta am mai auzit-o ... cu jucatori bomba :D

Pana una alta Carlos , daca mai face 1-2 prostii , i-l punem la MM Stoica la greseli , langa acel pumn si placarile lu Neaga si M. Tudor

iuli
11th May 2006, 21:43
ce face MareMagar la stiaua ???

pt ce e platit el????

S2K
12th May 2006, 01:33
Eu cred ca Popescu s-a debarasat total de fecali impresarul, iar tam-tam-ul pe care l-a facut fostul sau aliat inainte de alegerile de federatie a fost facut de fapt la cererea lui sandu.

In plus cred ca ar fi mult mai bun decat idiotul de stoica, in primul rand pentru ca este mai diplomat.

Spuneti-mi mie ce a facut bun stoica pentru Steaua si apoi mai vorbim. In plus este de indicat sa existe un presedinte care a fost fotbalist si nu unul pe care l-a dus socruletu' la Otelul, etc...

Lucky_OLD_G's
12th May 2006, 02:11
sati spun ce a facut meme ptr steaua??????/ mult mai mult decat toti altii........iacob ghionea ogararu dica goian nicolita ......zenga protasov oli...........astia iti spun ceva mey desteptule??????/ yo cred ca tu nu vezi bine...................ori esty beat tot timpu....

Lucky_OLD_G's
12th May 2006, 04:26
singuru marlan de care stiu esti tu mey remy..........spui numa lucruri trasnite.......parca ai fi kinder de 5 ani nu ditamai omu la 40 de ani.........dau cu pace.....forza meme..........da-le sus memeule..........la bufnitzele astea..

S2K
12th May 2006, 12:15
sati spun ce a facut meme ptr steaua??????/ mult mai mult decat toti altii........iacob ghionea ogararu dica goian nicolita ......zenga protasov oli...........astia iti spun ceva mey desteptule??????/ yo cred ca tu nu vezi bine...................ori esty beat tot timpu....

Ghionea, Ogararu si Dica sunt la Steaua inainte de a veni imbecilul ala. Practic Ghionea si Dica au fost adusi pe Piturca, iar Ogararu a e junior de-al nostru, caz ca nu stiai.

Goian a fost adus de la Bacau pe baza prieteniei dintre sechelariu si fecali, stoica doar s-a dus dupa el cu masina.

Olaroiu a venit la Steaua adus de fecali, deci din nou stoica a facut doar pe soferul.

Iacob a fost cerut inca de pe vremea lui Zenga, de catre italian, din nou vorbim aici de stoica soferul. La fel si Nicolita, a fost adus la solicitarea lui Zenga.

Da, hai sa spunem ca stoica i-a adus pe Zenga si Protasov desi in ambele cazuri ar trebui sa multumim Domnului pentru ca am avut noroc pentru ca ambii erau "poate da, poate nu"... Dar cu doua flori nu se face primavara.

Cum poti tu sa sustii un individ care bate suporteri, care face doar scandaluri, care face Steaua sa arate ca o echipa de cartier?

PS: Cine nu vede bine acum, cine e beat acum?

S2K
12th May 2006, 12:17
Asa ca, fiti barbati si duceti-va crucea, nu mai aparati marlania si violenta.

Deci sa inteleg ca atat timp cat tu nu esti in stare sa iti duci singur crucea, nu esti barbat?! :yeah: :evil: :jerk:

Paul
12th May 2006, 13:43
Eu cred ca Popescu s-a debarasat total de fecali impresarul, iar tam-tam-ul pe care l-a facut fostul sau aliat inainte de alegerile de federatie a fost facut de fapt la cererea lui sandu.

In plus cred ca ar fi mult mai bun decat idiotul de stoica, in primul rand pentru ca este mai diplomat.

Spuneti-mi mie ce a facut bun stoica pentru Steaua si apoi mai vorbim. In plus este de indicat sa existe un presedinte care a fost fotbalist si nu unul pe care l-a dus socruletu' la Otelul, etc...

Popescu tot un slav a lui Becali si a lui Netoiu ramane.
Cat despre ce a facut MM la Steaua , ar trebui sa scriu 2 zile :D
Vezi mai bine articolul initial ai acestui thread.

john_titan
12th May 2006, 13:55
Omu asta are bube multe de tot , da` partile bune acopera in mare masura greselile.

Paul
12th May 2006, 15:21
CE ROST A AVUT THREADUL ASTA, DOAR DE SPALARE SI CURATAREA IMAGINII ULTRA-PATATE A LUI MEME STOICA ?

Rolul acestui thread , e el trebuie sa existe. Decat sa existe 10 de threaduri pe Intern (momentan atatea cred ca are) , mai bine unul unde sa fie comentata intreaga lui activitate din club.

La fel s-a procedat si acum ceva timp cu threadul "Gigi Becali", idolul tau , caruia i-ai dedicat cca 20-30 de threaduri pe tot forumul :D

S2K
12th May 2006, 15:54
Remy, incet incet si de botezam stelist, asa-i? :happy

Paul
12th May 2006, 16:21
il facem si membru de partid :D
poate presedinte de filiala intr-un judetz gen Galati :D

Universal
12th May 2006, 16:41
vai de lume....ar face partidul de ras,nu ar rezista nici 5 minute cu un asemenea tilul,este o responsabilitate, in trest MIhai Stoica ar fi trebuit suspendat 1 an si Padureanu pt ''intreaga sa glorioasa activitate'' pe veci!

Paul
12th May 2006, 16:46
pe Padureanu sa`l suspenzi din sicriu sau ce mama naibii

Lucky_OLD_G's
12th May 2006, 19:03
auzi la el....cica ala stelist care gandeste s2kaka.........daca omului nu-i place de meme si de fata lui inseamna ca e stelist care gandeste????????? hy sati zic ca nici pe tine 70% dintre dinamovisti de pe forum nu te inghit.........asta inseamna ca .........dedu tu de aici.........
cat priveste meritele lui meme ....nu incape indoiala atata timp cat majoritatea jurnalistilor sportivi recunosc ca e cel mai bun manager de club din romania......si rezultatele recomanda aceasta teorema.........restu sunt doar vorbe aruncate la ingramadeala........fara argumente.....

uti2102
13th May 2006, 13:41
Mai baietzi, Remy are thread special pentru el, bagatzi-l acolo :D

Paul
13th May 2006, 14:16
ai rabdare , ca este marfa destula :D

relansat
13th May 2006, 19:05
Mihai Stoica este unu` dintre cei mai buni manageri din Romania, daca nu cumva numaru` 1 ... daca ar tacea din gura uneori ar fi perfect

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 20:09
PAI daca ar tacea din gura n-ar mai fi numaru unu......tzipa cat de tare poate si el ca se faca auzit intereseu stelei....nu tzipa ptr el......tzipa cat mai tare ptr a-si ajuta echipa...........care a citit editorialu ul balan din spt........cu referire la cazu moggi care a zguduit fotbalul italian.......o comparatzie intre meme si moggi......desi e intr-o situatiue foarte naspa pe romaneste numele lui moggi a fost scandat la meciu juve-palermo cel mai des.......asta ca o apreciere a fanilor juventusului ptr cel ce le-a aparat interesele......evident ca a facut=-o si ilegal si imoral zic unii..........conteaza doar ca omu a facut totu ptr juve.......nu se pot compara cei doi........dar totusi se poate vorbi de acelasi lucru.......ambii sunt contestatzi de multa lume..........conteaza doar ca fac tot ce le sta in putinta ptr steaua............dau cu pumnii sar la arbitrii bat jandarmii.......se cearta cu toata lumea ptr a apara interesele echipei...etc etc samd samd...........ptr mine asta conteaza....nimik altceva..........nu conteaza numele ..putea fi si porumboiu gica popescu marius stan ...toni dobos ... sau oricare altu..nu trebuie neaparat sa se numeasca meme stoica.......

BrasovFans
13th May 2006, 21:15
Ghionea, Ogararu si Dica sunt la Steaua inainte de a veni imbecilul ala. Practic Ghionea si Dica au fost adusi pe Piturca, iar Ogararu a e junior de-al nostru, caz ca nu stiai.

Goian a fost adus de la Bacau pe baza prieteniei dintre sechelariu si fecali, stoica doar s-a dus dupa el cu masina.

Olaroiu a venit la Steaua adus de fecali, deci din nou stoica a facut doar pe soferul.

Iacob a fost cerut inca de pe vremea lui Zenga, de catre italian, din nou vorbim aici de stoica soferul. La fel si Nicolita, a fost adus la solicitarea lui Zenga.

Da, hai sa spunem ca stoica i-a adus pe Zenga si Protasov desi in ambele cazuri ar trebui sa multumim Domnului pentru ca am avut noroc pentru ca ambii erau "poate da, poate nu"... Dar cu doua flori nu se face primavara.

Cum poti tu sa sustii un individ care bate suporteri, care face doar scandaluri, care face Steaua sa arate ca o echipa de cartier?

PS: Cine nu vede bine acum, cine e beat acum?


Cum poti tu sa sustii un individ care bate suporteri, care face doar scandaluri, care face Steaua sa arate ca o echipa de cartier?


Ultima e cea mai realista... chestia asta nu imi place mie la Steaua sunt prea inculti (uni dintre ei)... deci eu nu pot tzine cu asa specimene care conduc un club precum Steaua


Eu dak as fi la Steaua l-as da afara pe Mihai Stoica... asa ma inerveaza omul ala cand vorbeste... park ii e lene sa vorbeasca... vorbeste asa la sictir, in scarba!!!

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 22:40
aleks.....problema e ca tu nu ai sa fii la steaua vreodata sa-l dai afara.....:d.
si meme nu a batut vreun suporter....ca ala care injura propria echipa nu e suporteru echipei.....e un prost......suporter inseamna sa sustii ...vine de la verbu to support......a sustine pe cineva..........pai tu daca injuri echipa cum dracu te poti numi suporter?????? si fiecare vorbeste cum poate ...mai greu mai repede mai sasait mai balbait.........nu pot vorbi toti ca liiceanu sau plesu...oricum cine vrea sa scada din meritele lui meme in formarea acestei echipe se face de ras.............e un lucru cert recunoscut de toti ziaristi specialisti adversarii etc etc......

il cappo
23rd May 2006, 22:53
e adevarat ca suporteru' ala n-avea voie sa injure un jucator stelist da' asta nu-i da dreptu' lui MM sa se duca la el si sa-i traga un pumn...mai ales ca avea bodyguarzii cu el...asta e LASITATE...daca era tare trebuia sa se duca singur si atunci vedeam noi daca mai avea tupeu sa loveasca...
asta e comportament de subdezvoltat si nu voi tolera niciodata asa ceva...:rosu:
...sa ne gandim ca am fi fost noi in situatia suporterului...eu nu cred ca e vreun suporter care sa nu fi injurat niciodata un jucator de la echipa favorita...:cool: ... ce ar fi insemnat daca suporteru' ala avea in juru' lui cativa prieteni (gen Ciprian Sora) ??? Incepea razboi civil sau ce ? cred ca nu l-am mai fi recunoscut pe Stoica la ora asta ... decat dupa voce ...

PS:Nu-i pun nici un moment la indoiala capacitatile manageriale...de altfel recunoscute de toata lumea...

bluesky
27th May 2006, 19:18
mm ii un personaj foarte interesant asemenea lui jiji se exteriorizeaza foarte tare uneori cind nu trebuie si se ia aiurea de unele personalitati de fotbal ca mircea lucescu hagi hai si padureanu .nu spun ca nu a facut treaba buna la steaua dar uneori tre sa mai taca.ca manager stie sa conduca un club insa mai are de lucrat la unele capitole care privesc pers lui.

bluesky
27th May 2006, 19:33
sincer nu stiu om vedea.bai da ce parere iti dai tu de suporteri de la dinamo ce fel de suporteri sunt aia,barcauan a plecat alexa si el il va urma,mai usor bai fratilor sau rusine mie mila de jucatori de la dinamo ce au facut ei ca sa merite asta???? mai controlativa ca de nu ati auzit ce a zis borcea dinamo in b sa va vedem atuncea?

Universal
29th May 2006, 05:22
nu mai bagati oameni controversati in seama...sa fim seriosi

starsteel
26th August 2006, 13:26
25-08-2006
"Sa-i dam Cezarului....

Sau El Presidente - am avut de ales un titlu potrivit pentru acest articol.

Laudat excesiv de unii sau demonizat cu ura de altii folosindu-se pretexte, fapte reale, insinuari sau ipostaze suprinse in poze grotesti. Acesta este Mihai Stoica. Un tip cu studii superioare, impulsiv, orgolios, luptator, obraznic, impertinent, perseverent, oportunist. Multi au ales sa-i acepte doar calitatile, multi au ales doar sa-i promoveze defectele. Sentimente, interese sau pur si simplu antipatii. Iata cateva sisteme de analiza si repere de caracterizare. Monstrul, de la oficiala. Eu nu vreau sa ma situez in nici o tabara. Ii analizez faptele detasat fara subiectivism sau adulatie, fara rea vointa sau slugarnicie.

Revazand - pentru a cata oara !? - reluarile golurilor lui Badea am vazut si bucuria bancii de rezerve steliste. Acolo un personaj care se bucura ca un copil: Mihai Stoica. Departe de manifestarile animalice de dupa meciul cu Valencia, Presedintele Clubului de Fotbal Steaua se bucura ca un copil. Si cata defulare era in acea bucurie. Pentru ca jumatate din aceasta echipa este si rodul muncii sale. Pentru ca a ales sa se certe cu toata presa romana si chiar cu suporterii "vopsiti" doar pentru victorii pentru a-l apara pe Carlos, pentru ca l-a protejat pe Oli atunci cand era vanat ca o caprioara, pentru ca i-a spus lui Nea Jean ca lumea sa mizerabila trebuie sa devina trecut. Totul pentru un singur scop: Steaua echipa performanta in Europa si automat cu urmatoarele obiective - liniste la echipa, protectie asigurata jucatorilor, combaterea masinatiunilor gsp.

In finalul meciului cu Timisoara de acum doi ani cand Steaua a castigat cu scorul de 2-1 si implicit cel de-al 22-lea titlu de campioana MM s-a dus sa salute suporterii dar multi dintre acestia l-au huiduit. Acesta a impreunat mainile a ruga pentru iertare dar huiduielile au crescut in intensitate. A fost un pret teribil pentru Mihai Stoica. Pentru ca aceia pentru care muncise - tocmai aceia nu-i aratau pretuirea si respectul. O pedeapsa cumplita dar absolut meritata in urma aplicarii unui pumn direct in fata unui suporter (?) stelist. Un fapt pedepsit mai usturator decat ti-ar face-o media romana. Pentru ca stelistii sunt ultima intanta. Instanta suprema.

Mi-aduc aminte ca in urma cu doua luni am postat un articol, "Ganduri" - in care am indraznit sa apreciez o actiune a lui MM. Scriam acolo ca am fost mandru si eu o data in viata - ce oroare - pentru modul in care acesta a indraznit sa se lupte intr-un studio tv la o emisiune anti Steaua. Am sa citez un fragment:

"Nu merge la fotbalul romanesc cu invatatura biblica "intoarce si celalalt obraz!". Pur si simplu nu merge cu din astea pentru ca risti sa fii baiatul bun si cuminte de care profita toata lumea. Atunci cand adversarii se balacesc in cocina si incearca sa te traga si pe tine cu ei, nu ai de ales, tu Presedintele Clubului Steaua, iti dai jos cravata si te iei la tranta cu granzii putregaiului divizionar incercand sa-i rapui mai intai acolo si apoi sa le arati ca esti mai bun si pe teren. Intai trebuie sa castigi ceva in Romania ca sa ajungi la fotbalul adevarat, la inaltimile unei semifinale europene fie si impotriva unor englezi atat de imperturbabili (si mai nou Grupele Champions League n.r.). Da dragi suporteri stelisti, in anul 2006 titlul de campioana se castiga pe mai multe fronturi. Daca comiti greseala doar sa joci fotbal, fie el si de calitate, sau sa te lasi la mana lui Serea sau Corpodean, la jocurile lui Jenel, Copos sau Vama, sa asculti de gazetari vanduti si partinitori, poti sa ai 10 de Mirel Radoi si de Nicolita in echipa ca tot pe locul doi termini la finalul campionatului"

.......

In prezent Steaua a realizat o mare performanta. A ajuns acolo unde merita sa fie plecand de la castigarea unui campionat al Romaniei. Sa atinga un vis decretat inaccesibil si sa joace de la egal al egal cu granzii Europei. Champions League in viziune fotbalistica suna ca un Rai promis crestinilor. Iar meritul este in primul rand al fotbalistilor dar nu numai. Jucatorii si-au primit laudele, Finantatorului George Becali i s-au gasit unele de neconceput in urma cu un an mimandu-se o vaga recunostinta - pe Mihai Stoica cu siguranta ca nu-l lua in brate presa. Dar suporterii?"

starsteel
12th October 2006, 12:36
Numai ca nu ai avut fericita ocazie sa-l cunosti. :D

Cristian
12th October 2006, 12:38
Nici nu as fi vrut, dupa ce l-a eliminat de la Otelul pe Marius Stan in randul a catorva suporteri otelari a devenit antipatic.
Sa stea in templu, poate ii face cineva si piramida

pinki
12th October 2006, 14:18
Meee meee e cel mai mare lingau pe care-l cunosc.

da? il cunosti? :happy

starsteel
10th November 2006, 01:27
Apelul lui MM

Managerul general al campioanei cere clemenţă fanilor pentru eşecurile echipei şi anunţă care s&#238;nt obiectivele finalului de an. Deşi e plecat &#238;n Brazilia de 9 zile, managerul general al campioanei a ţinut să adreseze fanilor Stelei un mesaj după ultimele două meciuri &#238;n care echipa n-a c&#238;ştigat, 0-1 cu Real şi 0-0 cu Ceahlăul. "I-aş ruga pe toţi suporterii să nu uite că echipa de azi este cea care a c&#238;ştigat ultimele două titluri şi a reuşit cele mai mari performanţe ale unei echipe de club rom&#226;neşti &#238;n Europa după 1989. Voi fi m&#238;ndru de jucătorii noştri, chiar dacă vor mai exista şi sincope", a declarat Mihai Stoica.
MM a anunţat apoi, public, care s&#238;nt obiectivele echipei pentru perioada următoare. "Sper ca la finalul celui mai dificil tur de campionat din istoria Stelei, dacă luăm &#238;n considerare numărul de jocuri şi valoarea adversarilor, şansele noastre de a participa şi la anul &#238;n Champions League sa răm&#238;nă intacte şi să fim calificaţi &#238;n <<16-imile >> Cupa UEFA, astfel &#238;nc&#238;t după meciul de la Lyon, ultimul din grupa E, să ajungem &#238;n urna tragerii la sorţi de la Nyon".

YoYoyOi
10th November 2006, 01:35
N-am uitat MM, stai blind :D

Hard
10th November 2006, 01:36
pai ce era sa zica?
ca e pe plaja din rio in concediu prelungit?trebuie sa spuna si el ceva in aceste momente nefaste ca sa-si ia salariul.

pinki
10th November 2006, 10:15
hahaha, acu' il vedem ca se intoarce cu brazilianul minune de pe-acolo :D