PDA

View Full Version : Galerie si suporteri



myke
6th August 2007, 08:59
am observat ca nu exista niciun topic dedicat suporterilor sau galeriei. M-am gandit ca este un factor important(pozitiv si negativ) pentru echipa si ca am avea ce sa discutam.
Eu ma gandeam ca o solutie pentru oprirea violentelor ar fi reunificarea Armata Ultra. Am observat la toate meciurile ca liderii galeriei incearca intotdeauna sa stopeze incidentele. majoritatea evenimentelor sunt provocate fie de cativa *******i, care nu au nicio treaba cu galeria, fie de brigazile de extremisti, punkeri cu creasta si vositi in cap(nu sunt toti asa :P dar o mare parte da), aceasi care provoaca incidente si prin vama veche de 1 mai si aceasi care au batut si la poponari. Aceste brigazi sunt infiintate de curand si nu prea au treaba cu restul suporterilor sau cu steaua. ei vin doar cu gand de scandal. Daca s-ar reunii Armata Ultra nu ar insemna doar un spectacol mult mai frumos ci si o influenta puternica asupra acestor brigazi mici. una e cand incearca Drumul Taberei sa ii potoleasca, raportul fiind destul de echilibrat(500-700 pt Drumul Taberei si 200-400 pt extremisti) si alta e cand sunt peste 10 mii de oameni. astept si alte pareri.

Ioca10
8th August 2007, 11:10
Iata ce au comunicat suporterii...


"Din dorinta de a nu face rau echipei pe care o iubim si din respect pentru antrenorul acesteia, Gheorghe Hagi, reprezentantii celor 2 peluze impreuna cu cei ai Asociatiei Independente a Suporterilor Stelisti au hotarat, in urma intalnirii cu antrenorul echipei, sa sustina in exclusivitate echipa si sa-l ignore pe patronul acesteia, cu conditia ca si acesta sa ignore suporterii stelisti.

Aceasta masura nu trebuie interpretata ca o acceptare a actiunilor d-lui Becali din trecut, nu ca o uitare a gesturilor ostentative, a gafelor si a declaratiilor jignitoare adresate suporterilor ci ca o decizie matura din partea unor oameni rationali care pun interesul echipei si respectul pentru legenda Gheorghe Hagi mai presus decat un conflict declarat impotriva unei persoane ce a ales mereu sa sacrifice simbolul STEAUA din orgoliu si ratiuni electorale ce au tinut de imaginea personala.

Asteptam ca toti suporterii stelisti sa ni se alature la meciul cu Zaglebie pentru a crea o atmosfera care sa poarte echipa spre victorie."

effect
8th August 2007, 11:31
BUNNN , strict pe sustinerea echipei ne vom concentra . FORZZA STEAUA :yeah:

myke
9th August 2007, 00:09
galeria a fost la inaltime. s-au tinut de cuvant, nimic de becali.

YoYoyOi
9th August 2007, 00:13
chiar superb publicul azi... sa vezi oameni de la tribuna I si II cantand si sarind cu peluzele e ceva splendid :D

totusi, cam goale peluzele... oare de ce?

Ioca10
9th August 2007, 00:39
Nu a fost goala decat peluza SUD...motivul..coada de la bilete;)

NORGEMAN
9th August 2007, 00:42
Da' tu de unde stii Ioca? esti din PS?

Ioca10
9th August 2007, 00:44
Eu merg la meciuri:)

YoYoyOi
9th August 2007, 08:03
eu le-am vazut pe ambele mai goale... adica nu erau pline :rolleyes:

SORENSEN
9th August 2007, 12:34
Peluza nord era cam 80% iar la sud (fara zona pt polonezi) cam 20-30 % ...dar tribunele au fost pline...

Atmosfera a fost una frumoasa ...bine cu cateva exceptii in care anumiti terminati care incepeau sa injure echipa...

myke
9th August 2007, 13:20
bilete ieftine si adversar care nu spune prea multe inseamna ca lumea prefera tribunele peluzei. peluza sud a fost goala mai bine de jumate, in afara de ultrasi nu stiu daca au mai fost 100 de oameni. la nord in schimb, in afara de colturi(adica un sector) era plina. pacat ca nu a fost coregrafie. cetatenii si samantarii au cantat vreo 5 minute dupa goluri si cand s-a injurat dinamo. in rest stat frumos pe scaun si scuipat seminte... sice frumoase sunt filmuletele alea din 94-99 cand toata ghencea era in picioare si canta. sunt curios la meciul cu poli iasi cati o sa vina.

Snake_21
9th August 2007, 14:04
Oricum mie mi s a parut o atmosfera frumoasa :D Respect :D pentru cei care au fost pe stadion si si au incurajat echipa :D :)

effect
9th August 2007, 14:40
bilete ieftine si adversar care nu spune prea multe inseamna ca lumea prefera tribunele peluzei. peluza sud a fost goala mai bine de jumate, in afara de ultrasi nu stiu daca au mai fost 100 de oameni. la nord in schimb, in afara de colturi(adica un sector) era plina. pacat ca nu a fost coregrafie. cetatenii si samantarii au cantat vreo 5 minute dupa goluri si cand s-a injurat dinamo. in rest stat frumos pe scaun si scuipat seminte... sice frumoase sunt filmuletele alea din 94-99 cand toata ghencea era in picioare si canta. sunt curios la meciul cu poli iasi cati o sa vina.

Daca te supara cetatenii , coboara mai aproape de liderii galeriei . Acolo s-a cantat non-stop.
La Poli Iasi cred ca o sa fim vreo 12000 :D

Dani3l
9th August 2007, 15:47
Oricum mie mi s a parut o atmosfera frumoasa :D Respect :D pentru cei care au fost pe stadion si si au incurajat echipa :D :)
Toti cei de pe stadion sareau cand le dadeam "alune" la dinamo:D ar trebui incercat peluze "alune" si tribunele "dinamo" si invers :yeah:

myke
12th August 2007, 00:28
la meciu de azi au fost 8 mii de oameni pe stadion, peluza aIIa pustie si s-a protestat. galeria de la nord nu a lasat pe nimeni sa cante iar Ultrasii au ramas in afara stadionului si au cantat de acolo. Nu stiu exact pentru ce s-a protestat, ca nu se dau abonamente sau ca e sistemu lu peste care a lasat atatia oameni pe dinafara. la pauza m-am dus sa ma uit si erau cam 700 de oameni calora s-au mia alaturat si altii pe parcurs. au depasit mia sigur. am fost un stadion de samantari. au avut o tentativa cei de la tribune sa cante dar in afara de Forza Steaua nu mai stiau nimic. Si mai mult de 1 minut nu ii tineau plamanii. Sunt curios daca le-a placut jucatorilor atmosfera. Sau lui hagi care la meciu cu zaglebie nu a raspuns la salut, desi l-am chemat de 3 ori. Desigur a fost incurajat Bicfalvi dupa gol, era pacat de baiat sa nu fie aclamat la asa frumusete de gol. Protestu mi s-a parut interesant, asa ceva nu a mai fost pana acum, sa nu se cante tot meciul si sa nu intre galeria pe stadion. Poate se hotarasc si scot si abonamente la peluze sa se termine cu toata nebunia asta si cu coada la bilete si cu protestele galeriei.

YoYoyOi
12th August 2007, 00:34
in prima repriza a fost cam aiurea atmosfera, dar spre final s-au mai incalzit oamenii. Oricum e bine ca nu s-a injurat, batut si alte pomeni de genul....

NORGEMAN
12th August 2007, 00:39
oare ia placut lui becali fara suporteri stelisti pe stadion? :happy asa sa faceti ma.. nu mai mergeti pe stadion:D injuratil de afara pe becali:) sa se pise pe camerele lui de filmat si sisitemul lui ultra performant de securitate

myke
12th August 2007, 00:47
in linistea aia sparta doar de huiduieli si de incurajarile moldovenilor, se luasera la harta doi prosti. Dar s-au linistit. Fata de jandarmerie, BGSu nici macar nu s-a apropiat de gard atata vreme cat au vazut ca sunt altii care ii calmeaza. Jandarmii bagau gaze in secunda doi. Yo, nu stiu cum s-a vazut la televizor, dar pe teren, in afara de cele 5 minute dupa gol, si alte 2 cand au incercat cei de la tribuna sa cante dar in afar de Forza Steaua nu ziceau nimic, doar suporterii iasiului au cantat. Poate au bagat aia sonoru de la alt meci la tv :))

NORGEMAN
12th August 2007, 00:58
am auzit doar cum cantau moldovenii:D super tare:) umilinta:P:P

YoYoyOi
12th August 2007, 01:08
Norgeman, te bagi total aiurea. Nu stiu unde vezi tu umilinta? Galeria n-a fost in tribuna, asa ca mai usor cu astfel de calificative ;)


La tv s-a auzit mai bine, poate erau microfoanele de fond prin zona. Dar s-au auzit aplauze si incurajari, huiduieli si fluieraturi... dar cum am zis, mai mult in repriza secunda....

myke
13th August 2007, 11:17
norgeman n-ai treaba. din moment ce galeria a cantat in afara stadionului si doar 30 de minute ca protest pt ca nu mai au voie cu steaguri, cum era sa ii auzi la tv?
in curand nu o sa ne mai lase pe stadion nici cu chei sau telefoane mobile. la meciu cu zaglebie nu a vrut sa il lase pe un prieten cu camera foto ca cica e profesionala. de unde stii tu ma ca e profesionala il intreaba un coleg. pai a zis Dan ca nu au voie decat cu camere pana-n 4.1 megapixeli si asta are 5. mda.

NORGEMAN
13th August 2007, 13:50
stiu motivul pentru care nu au fost stelistii pe stadion:P iar le-a facut-o Becali care se crede zeu... vezi prima etapa din Germania.. aia fluturau steaguri uriase pe teren!! dar Becali asta se crede mai presus de orice...
cat despre faza cu camera foto.. crima:))) si se mai mira lumea de ce ne luam la bataie cu jandarmii:rolleyes:

YoYoyOi
13th August 2007, 14:46
pai a zis Dan ca nu au voie decat cu camere pana-n 4.1 megapixeli si asta are 5. mda.

hai ca asta e criminala faza :cry: :cry: :cry: :cry:

Snake_21
13th August 2007, 15:33
Mai poti sa zici ceva la asa prostie :(

myke
14th August 2007, 10:55
becali a anuntat ca a facut pace cu galeria. a zis ca se vor pune in vanzare abonamente la peluze si ca liderii de galerie vor raspunde pentru linistea peluzei. pe siteul oficial al stelei nu vad niciun anunt ca se vand abonamente. nici pe fcsteaua.ro. pana nu ma vad cu abonamentu in mana nu cred nimic. se speram ca in sfarsit va fi liniste in jurul echipei...

myke
3rd October 2007, 01:05
DAAAAAAA in sfarsit pot sa spun ca sunt mandru ca sunt stelist si ca merg la NORD! DA, un meci reusit pt noi, am cantat, sunt ragusit acum si am pus presiune. desi stadionul a fost 40% gol, am stiut sa facem atmosfera. Avem un singur scop, un ideal in viata, sa fim mereu prezenti, sa fim mereu in fata, suflet de-nvingator, inima ros-albastra, cantam pt culori, si pentru echipa noastra lalalalalaalalalalalalalallalalaa:yeah:/hello/hello

YoYoyOi
3rd October 2007, 01:15
foarte bine zici tu ce zici, dar am aflat si eu cu stupoare ca prin min 80 s-au trezit sa spuna comentatorii meciului "s-a trezit si galeria Stelei, care pana acum nu s-a prea auzit" :happy
Bataie de joc a fost comentariul meciului. Bataie de joc :ciocan:

atmosfera a fost chiar superba. Eu nu ma asteptam, sincer, mai ales ca au fost suporteri mai putini decat de obicei. Si cu tensiunile astea de la echipa ma gandeam ca o sa fie naspa atmosfera.
felicitari "inaintasilor" nostri din peluze. Fara ei fotbalul ar fi extrem de plictisitor.

myke
3rd October 2007, 09:10
crede-ma la meciu cu vaslui m-am plictisit si nici nu imi luasem seminte... acum nu puteai sa iti dregi vocea doua minute ca iar se dadea tonul. Comentatorii sunt niste idioti din firea lor, pt asta sunt si platiti. aia de la Titan au avut o statie de amplificare si am putut sa ne sincronizam mai bine toata peluza. Sper totusi sa revenim la normal si sa se cante si in campionat.

YoYoyOi
3rd October 2007, 09:54
da' a fost buna ideea cu statia. s-a auzit foarte bine. si important e ca s-a cantat in statia aia, nu s-a racnit ca prin alte parti :rolleyes:

YoYoyOi
3rd October 2007, 20:23
adversarii de aseara :happy
http://www.youtube.com/watch?v=egNsjUGG8-c

myke
4th October 2007, 00:15
i-am vazut si pe la izvor inainte de meci. numa mosi si babe. asa erau si la meciu cu midlesborough. la astia tot ce a fost tineret a fost din serbia si bulgaria.

Ioca10
30th October 2007, 11:34
Pentru Laca!


Becali a dezvăluit că au fost persoane care l-au sfătuit pe Lăcătuș să nu se bage acum la Steaua. "Sunt oameni răutăcioși, dar Marius nu pune botul la asemenea vrăjeli. Dacă l-am adus pentru imagine? Nu. Contează și asta, dar nu l-am adus în scopul ăsta. Dacă voi credeți că sondajele au legătură cu asta, vă înșelați. Și în lupta cu Hagi tot eu am câștigat, ca un conducător autoritar. Lupta cu suporterii? Sunt relaxat, am cursul vieții mele, ei fac politica lor, eu pe a mea. Am vreo afacere cu galeria? Nu mă interesează că înjură, pot să mă înjure. Nu vă convine, nu veniți la stadion, înjurați-mă, dar nu mai faceți ce ați făcut ca să ne suspende terenul. Nu sunt ăla fricos, că mă amenință ei cu moartea pe bloguri. Pot să mă amenințe, nu mi-e frică de galerie, pentru că n-am treabă cu ei", a spus el.

prosport

Maine trebuie sa fiim acolo sa-l sustinem pe Laca;)

myke
31st October 2007, 08:31
e primul meci din campionat la care nu pot sa ajung... :| asta e, sper sa ramana pana la meciu urmator sa il vad si eu pe laca antrenor :D

Snake_21
2nd November 2007, 10:37
A fost o atmosfera frumoasa :D cum nu a mai fost de ceva timp :)

Dani3l
4th November 2007, 21:44
nu pot sa zic decat : Hai Poli, da-le in gura sa se invete minte.

............
suporter doar la victorii....bleah...

YoYoyOi
4th November 2007, 22:32
suporter al echipei de fotbal nu de bambilici ;)

cu FC Becali nu pot sa tin, imi pare rau :(

eventHorizon
5th November 2007, 19:07
Si trebuie sa te manifesti chiar asa ? Crezi ca noua celorlalti ne place cand luam bataie? Crezi ca pe noi nu ne dezgusta faptul ca Steaua e pe mainile ... ?
Ne-au scos mingea de doua ori din poarta, faulturi ce meritau rosii, penaltyuri nevazute, ratari aiurea... asta e. A fost, o sa se mai intample si alte infrangeri, unele mai dureroase ca altele, insa cel mai important e sa stim ca jucatorii dau totul pe teren, ori la aspectul asta n-am ce comenta legat de meciul de aseara.
NU il mai tot bagati atata in seama pe cioban, ca nu joaca el si nici nu merita atata atentie! :headbang:
Ma intreb insa care e rostul unor chestii ca " hai poli da-le in gura"? :mda:
Un fel de " hai mama, inseala-l pe tata ca oricum bea" Vorba lui Dani3l, bleaaaaaah! :rosu:

Sper sa vina cat mai multi suporteri si miercuri la meci sa fim alaturi de baieti! :ok:

Snake_21
6th November 2007, 11:20
Sincer imi pare rau ca ai avut o astfel de reactie Yoyo :( nu e bine chiar daca echipa e condusa de un prost nu de el neintereseaza :) asa ca ar trebui sa ti sustii echipa indiferent de situatie :D

Dani3l
6th November 2007, 12:40
Steaua ,nu e gigi,RADOI,IACOB si altii...STEAUA inseamna o stare de spirit ,o pasiune care merge mai departe decat niste nume....numele,oamenii sunt trecatori..STEAUA va ramane si dupa ce noi nu vom mai fi.
Avea dreaptate un prieten de-al meu,in romania nu exista suporteri,ci simpatizanti....

myke
8th November 2007, 08:32
un meci la care ne-am agitat degeaba. deja peluza s-a obisnuit cu goluri primite de steaua. nu a avut nimeni niciun fel de reactie. eram in mijlocul cantecului, l-am continuat ca si cum era o repunere de la 6 metri. inclusiv eu am ramas neatins de gol. s-a cantat mult, foarte mult, s-a realizat si o coordonare cu sudu pe aia cu "orice ar fi te voi urma....". Surdu a fost huiduit, la sfarsit ei au venit sa ne aplaude noi l-am aclamat pe lacatus si i-am huiduit pe ei. in ultimele 10 minute s-a strigat, printre altele "Daca fotbal nu jucati, voi din Ghencea sa plecati" , "Nu va pasa de noi" , "De steaua in p va doare, merceeeeenarii, merceeenarii". La meciu cu slavia o sa vina si mai putina lume. La craiova in weekened nu ma duc, refuzasem o ocazie sa ies in oras pt meci, dar mi-am dat seama ca nu se merita sa dau eu totu pt steaua cand ei nu dau. Astept revansa cu Dinamo.

Geografu
8th November 2007, 15:36
Sa vedeti cati spectatori o sa fie cu Slavia Praga.Daca o sa fie mai mult de 5000 imi tai gatul ! :rosu:

Luis Garcia10
8th November 2007, 15:40
Si ce e motiv de lauda in asta?! Suporteri de rezultat! :mda: JENANT! :rosu:

Geografu
8th November 2007, 15:58
Nu e un motiv de lauda amice Luis dar tu ce parere ai de atitudinea idolilor nostri cica de ieri ? Ti-a placut cum au jucat si cum si-au batut de cei 12 000 de oameni prezenti acolo la -3 grade ?
Apropo sa stii ca eu am fost unul din cei care am stat 4 ore pe zapada abundenta la Steaua - Villareal acel meci amanat din Cupa Uefa.Asta ca sa vezi ce suporter de rezultat sunt eu....

dede
8th November 2007, 16:02
ieri ai stat? :o:

Geografu
8th November 2007, 16:05
Ieri nu am avut timp sa vin la meci si sincer nici nu regret !

Bumbescu
8th November 2007, 16:10
Lasa ca am fost eu:headbang::headbang::headbang::headbang:

Luis Garcia10
8th November 2007, 16:28
@Geografu...ti s-a parut ca le-a lipsit daruirea alor nostri ieri? Ti-au parut indolenti? Cred ca gresesti amarnic...de orice poti sa-i acuzi numai ca nu au vrut nu!
Nu ai de ce sa regreti ca ai pierdut meciul...m-a scarbit atitudinea unor asa-zisi suporteri care au facut orice ieri in tribune...mai putin au incurajat echipa! :mda:

YoYoyOi
8th November 2007, 16:31
adica tu vrei pentru ca sa zici ca si-au dat viata pe teren? ca au dat tot ce-au putut?

:cry: :cry: :cry:

Dani3l
8th November 2007, 17:45
Ieri nu am avut timp sa vin la meci si sincer nici nu regret !

sincer,esti suporter de rezultat!:D
Mergem la meci numai cand joaca frumos,castiga....ce suporteri adevarati....;) Daca as fi in Buc,si as avea timp sa ma duc la meciuri,m-as duce la TOATE MECIURILE,amical sau oficial.SUPORTERI si simpatizanti...

Geografu
8th November 2007, 17:46
Daniel da-mi argumentele tale pentru acest lucru fals pe care il sustii ! Dupa aia mai vorbim !
Una e sa ai timp alta e sa mergi si chiar sa ai placere sa o faci si sa poti sa mergi.In stilul in care joaca acum Steaua pentru ce trebuia sa merg acolo ? Acum eu simt ca jucatorii nu ma mai reprezinta pe mine ca stelist adevarat.Simt ca ei nu mai iubesc aceste 2 culori pentru care eu as fi in stare de ABSOLUT orice.
Si daca mergeam sau ma voi mai duce la meciuri o voi face doar din 2 motice : MARIUS LACATUS SI CELE DOUA CULORI ROS-ALBASTRE PE CARE LE ADOR ! ATAT.

Dani3l
8th November 2007, 17:47
Ti-am dat mai sus....citeste;)

Geografu
8th November 2007, 17:51
Citeste si tu continuarea mea ! ;)

Dani3l
8th November 2007, 17:56
In stilul in care joaca acum Steaua pentru ce trebuia sa merg acolo ? .
Pentru ca te 'numesti" fan STEAUA...In sport tre sa fii ca in viata,sa fii prieten si la bine si la rau..e prea usor sa fii prieten doar cand persoanei x ii merge bine,nu?!Tu mergi pt STEAUA, nu pt ca joaca x,y,z jucator..STEAUA nu reprezinta un jucator anume!STEAUA va exista si cand noi nu vom mai fi.;)
Pana la urma,faceti cum credeti de cuviinta...nu e de datoria mea sa va spun sa mergeti la meciuri.Bafta.;)

Geografu
8th November 2007, 18:04
Toti amicii mei care s-au dus la meci si cu care am vorbit dupa aceea au regretat ceea ce au vazut.Adica ceva jalnic.Imi pare rau sa o spun dar e pacat ca s-a ajuns aici iar noi nu putem face nimic sa o reparam.Doar jucatorii pot salva aceasta barca.
Eu sa zicem as fi dispus sa mai iert din umilinte dar nu cred ca o vor face toti.
Bafta si tie si astept sa mergem impreuna la un meci al Stelei de la care sa plecam fericiti.Apropo sti de cand nu s-a mai intamplat asta ? :(
FORZZA STEAUA ! :yes:

myke
13th November 2007, 08:45
Nu am ajuns la meciruile cu oltenii atat sambata cat si ieri am avut probleme mai importante decat fotbalul si e deja al treilea meci din campionat la care nu m-am dus si al patrulea din acest sezon. Meciul cu Dinamo nu cred ca o sa il ratez. Ce vreau sa spun este ca te simti extrem de frustrat tu sa mergi si sa ragusesti, sa racesti, sa iti primesti si un cot in gura de la aia care se bat, sa te ploua, sa fii umilit la intrare de idiotii de la bgs, sa crezi ca se poate, sa iti faci sperante si aia sa faca alunecari la sincron sau sa se intreaca in transformari. O infrangere cu Dinamo ar fi...
Ah si voiam sa spun ca nu sunt de acord cu cretinii care i-au amenintat pe jucatori cu bataia si ca le sparg masinile. toate ca toate dar fotbalul e fotbal si viata e viata. Ah si cretinii aia de la dinamo care s-au urcat pe tunel si ii loveau pe jucatori... aia au fost de-a dreptu penibili.

Dani3l
18th November 2007, 14:12
Din pacate multi intorc spatele echipei in momentele grele...n-am invatat lectia -"a fi suporter".Sunt suporteri (mai degraba simpatizanti)si SUPORTERI...unii care merg doar cand echipa castiga,si altii care merg si cand echipa pierde....unii care merg pe ploaie,vant,zapada..unii care merg doar cand e soare,frumos afara:( deh,e vremea urata,nu ma ud la picioare ca sa vad pe Steaua...Exista suporteri care n-au vazut in viata lor steaua jucand pe stad Steaua,care din motive de timp,ocupatie,locatie nu au putut asista la UN MECI AL STELEI si care ar da orice sa vada echipa jucand pe stad.Steaua..apoi,sunt "STELISTI" care sunt din Bucuresti si imprejurimi, si care au privilegiu,norocul de-a putea merge la meci tot al 2 lea sfarsit de saptamana.Sunt suporteri care plang la infrangeri si la victorii...si sunt simpatizanti care injura si se rusineaza ca-i suporter...la infrangeri si mai sunt suporteri care nu s-au rusinat NICIODATA de rezultatele propriei echipe(indiferent care ar fi acestea)
Tu din care categorie faci parte?


Imi permit sa pun un mesaj al unei steliste ,care-mi este o prietena foarte buna.Mesajul a fost scris dupa meciul retur cu standard liege.

"O asemenea zi nu pot sa o inteleaga decat putini...si asemenea emotii nu pot fi impartasite de toti. Numai cei care au trait si meciurile cu Vaslui sau Pandurii pot sa inteleaga ce inseamna Steaua cu adevarat...Numai cei care au fost alaturi de echipa si au strigat "Cu Steaua pana la moarte" atunci cand ziarele sau nestiutorii ii aruncau numele in namol stiu ce inseamna sa fremati din dragoste si emotii...Pentru ca numai cei care au fost alaturi cand Steaua pierdea cu Gloria sau facea cu greu un egal cu Vaslui pot sa inteleaga. Pentru ca ei au fost alaturi in momentele grele si poate numai atunci si-au dat seama ce inseamna aceasta dragoste. Pentru ca nu numai un gol dat de echipa lor i-a facut sa-si dea seama cat de mult o iubesc ci pentru ca poate numai infrangerile i-au facut sa realizeze cat de mult din sufletul lor are numai 2 culori. Pentru ca au fost alaturi de jucatori atunci cand au ratat o calificare realizabila in grupele Ligii sau cand le-au smuls din suflet visul despre o excursie la finala de la Eindhoven. Pentru ca in acele momente in loc sa renunte ei au inteles cu atat mai bine de ce iubesc aceasta echipa si au sperat si au crezut. Pentru ca 2 lacrimi varsate de bucurie nu inseamna numai cateva minute de glorie ci zile intregi de emotii, bucurii si agonii...Pentru ca fularele noastre purtate si ras-purtate pe care de fiecare data ni le punem la gat cu toata dragostea ne dau fiori de bucurie si pentru ca in orice situatie suntem acolo...si credem. Pentru asemenea inimi sunt facute asemenea bucurii...si numai asemenea suporteri au putut sa se bucure de acea seara. Numai ei pot sa savureze aceasta zi cu adevarat si numai ei pot sa inteleaga ce inseamna: Steaua e intre Stele. Pentru ca stim ce inseamna Steaua si pentru ca o iubim!"

YoYoyOi
23rd November 2007, 21:01
La meciul Romania-Albania, o parte din suporterii de la peluza printre care si membrii grupului Honor et Patria (care incurajeaza Echipa Nationala a Romaniei atat acasa cat si in deplasare) au fost amprentati, amendati si introdusi in bazele de date ale Ministerului Represiunii. Acestia au fost identificati la sfarsitul partidei dupa imbracaminte (geci distinctive, hanorace inscriptionate "Basarabia, Pamant Romanesc", sepci), iar amenzile s-au dat la intamplare, fara sa se stie cine si daca a comis ce infractiune.

Cei mai norocosi au fost acuzati de aprinderea tortelor (de fapt, la stadion au fost fumigene, nu torte) - amenda 5 milioane, iar restul au fost incadrati la "aruncarea obiectelor din PVC" (scaune, probabil) - amenda 15 milioane. La sectia 9 de politie, acestia au fost tratati intr-un mod injositor si loviti fara motiv. Majoritatea celor trasi la raspundere nu sunt vinovati cu absolut nimic, in timp ce o parte pot fi acuzati de teribilul si regretabilul gest al colorarii peluzei cu fum rosu, galben si albastru, gest in urma caruia nu a avut de suferit nimeni dintre cei prezenti pe stadion.

Intreaga actiune a fost o repetitie si in acelasi timp un avertisment pentru ce va urma la derby-ul de sambata. Din foarte multe surse, am primit informatii conform carora de la cele mai inalte nivele ale Jandarmeriei s-a transmis in jos pe scara ierarhica necesitatea urgentarii "legii Dragomir". In concluzie, este nevoie de cat mai multe arestari si dosare penale, stiindu-se ca presa romana, mereu in cautarea senzationalului, va face din nou din tantar armasar si va prezenta ultrasii ca pe niste brute care nu au ce cauta pe stadioane.

Pe langa Steaua si Dinamo, sambata isi va juca partea si Ministerul Represiunii. Cand ziarele vor arunca anateme asupra celor care dau culoare tribunelor, arestati si amendati pe nedrept, incercati sa tineti cont si de aceste lucruri, nu numai de propaganda din mass-media!

fcsteaua.ro



Tare ma tem ca maine se lasa iar cu scandal :(

Adi Da Samraj
24th November 2007, 01:04
Cand nu a iesit scandal ?

myke
25th November 2007, 00:32
Le-am dat clasa!!! Primu meu derby, si cel mai frumos meci(poate doar ala cu valencia sa fi fost mai frumos) la cate am fost eu pana acum :D! Sudu a avut o coregrafie foarte foarte tare, noi cu steaguri si cantece. sincronizari nord-sud, cantat fara oprire, a fost ceva de vis. Probabil ca o sa ne luam 2-3 etape de suspendare, dar nu mai conteaza, meciul asta si sper si cel cu slavia sunt perfecte pt incheierea anului :D Ce seara... ce seara... ce seara intr-o peluza magica :D

Dani3l
26th November 2007, 21:32
http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/4626
Trebuie sa recunosc ca inainte ii priveam cu o oarecare rezerva pe cei de la AISS.Acu,cred ca fac o treaba ff buna ..sper sa continue.:ok:

myke
28th November 2007, 09:55
care treaba? ca au dat doua mii de steaguri e treaba? AISS are multe de demonstrat pt ca vorbesc mult si fac prea putin. Inca un meci reusit in peluza. :D cred ca a fsot ultimul pe anul asta, pt ca urmeaza suspendarile. O sa ridic curand cateva filmulete cu cantece si cu un moment foarte tare de la pauza meciului.

YoYoyOi
12th February 2008, 18:25
Un conflict intre doua grupuri rivale s-a finalizat cu decesul unui tanar de 19 ani.
Luni seara, in cartierul Berceni din Bucuresti, un tanar de 19 ani a murit, dupa ce a fost injunghiat in plina strada, iar alti trei au ajuns in spital cu multiple rani. Altercatia a avut loc pe Bulevardul Alexandru Obregia din cartierul Berceni in jurul orei 23.00.
La fata locului s-a deplasat imediat o echipa de criminalisti care au incercuit zona si au inceput cercetarile. Au masurat, au luat amprente si au facut fotografii.
"Andrei Tatar - tanarul de 19 ani care a fost injunghiat, a murit din cauza sectionarii arterei femurale, ceea ce a provocat pierderea masiva de sange," a declarat dr. Florian Bica, purtatorul de cuvant al Spitalului Bagdasar-Arseni din Capitala.
Doi dintre atacatori au fost retinuti si dusi la audieri la sectia 15 de Politie.
Nu se stie deocamdata motivul care a dus la aceasta tragedie.
http://ad2.ip.ro/please/showit/465/1/1/7/?typkodu=img&keywords= (http://ad2.ip.ro/please/redirect/465/1/1/7/)


Sursa: PresaOnline.com (http://www.presaonline.com/)




Andrei (alias foamea, fomik sau FMK) era membru al gruparii South Boys din galeria Stelei, peluza Sud. Dumnezeu sa-l odihneasca :(
http://www.youtube.com/watch?v=S4VAnHmIbck

Radu
12th February 2008, 18:40
RIP RAZVAN...nu mai am cuvinte...:(

YoYoyOi
12th February 2008, 18:42
la astfel de stiri chiar ca nu mai ai ce sa spui :(

Gontel
12th February 2008, 19:11
groaznic... si ganditi-va ce varsta avea. :(
Rest In Peace.

Ioca10
12th February 2008, 19:17
RIP Razvan:(

Liviu
13th February 2008, 00:01
Odihneasca-se in pace...

locuia la doua blocuri distanta de mine...

Snake_21
13th February 2008, 00:01
RIP Razvan

cocolinooo
14th February 2008, 22:36
condoleante celor de la steaua pentru pierderea suferita....eu tin cu dinamo da sunt alaturi de voi....MOARTE TIGANILOR!!!

Radu
16th February 2008, 10:15
grav ce se intampla in ziua de azi in tara...unii au prins frica sa mai iasa afara din casa...am stat si am urmarit aseara emisiunea de pe otv...aia care au fost cu el ascund ceva...sunt multe lucruri dubioase care se bat cap in cap...dar na sunt 2 piste...ori anchetatorii le interzice sa vorbeasca...ori au fost amenintati(mi se pare cel mai plauzibil)...personal nu l-am cunoscut...dar l-am vazut in unele deplasari...un baiat ok...nu se baga niciodata la incidente...dar na...asta-i viata...in ziua de azi trebuie sa ne asteptam la orice...vorba aia..."asta-i viata de artist/noaptea vesel ziua trist" R.I.P FMK...

The Game
10th September 2008, 17:55
Legat de suporterii nostri,uitati ca ne-am gasit razbunarea dupa ce dinamovistii le-au capturat steagurile celor de la Triada si Desant la deplasarea de la Vaslui,2 grupuri pentru care am tot respectul,au facut multe in Peluza Nord unde merg si eu la meciuri,baietii din Triada si Desant din pacate s-au despartit,dar razbunarea a aparut,unul dintre steagurile celor de la Brigate a fost capturat!Poza o aveti in thumbnail.

delaoltenia
11th January 2016, 13:27
S-a stins din viata in cursul zilei de ieri, Alexandru Giurcut sau Choli, cum il cunosc prietenii din galerie.

delaoltenia
11th January 2016, 13:28
Dumnezeu sa-l ierte!

delaoltenia
11th January 2016, 13:35
Moty a anuntat pe fcsteaua.ro ca trupul fratelui nostru stelist va fi depus la capela bisericii zona Faur, poarta 4. A lasat si un numar de telefon pe acelasi forum stelist.

phife
11th January 2016, 13:43
Loooool.
Doamne..de ce a murit?

delaoltenia
11th January 2016, 13:52
Iti trimit un pm cu numarul lasat de Moty.

delaoltenia
3rd October 2019, 12:12
Dupa o grea suferinta s-a dus spre STELE si Petre Aurel, cunoscut de ultrasi si prieteni drept Rica din Colentina. Dumnezeu cu tine, prietene!
Condoleante familiei! :(

delaoltenia
26th June 2022, 12:50
https://www.fanatik.ro/povestea-emotionanta-a-lui-manuel-dogaru-suporterul-talisman-al-fcsb-sufera-de-o-boala-rara-si-vine-de-la-craiova-la-fiecare-meci-steaua-e-singura-mea-bucurie-exclusiv-20023161?utm_medium=Social&utm_source=FacebookFanatikFan1

Numero Dieci
18th August 2022, 11:02
https://www.fanatik.ro/povestea-emotionanta-a-lui-manuel-dogaru-suporterul-talisman-al-fcsb-sufera-de-o-boala-rara-si-vine-de-la-craiova-la-fiecare-meci-steaua-e-singura-mea-bucurie-exclusiv-20023161?utm_medium=Social&utm_source=FacebookFanatikFan1

Ce cauta la Steaua materialul asta?

Omul e suporter FCSB.

Johnny D
18th August 2022, 11:34
Omul e daltonist cand vine vorba de cele 2 entitati separate, aflate in conflict deschis.


Daca o fi gresit sau nu, tu stii cel mai bine.:D