PDA

View Full Version : Etapa 3: FC Universitatea Craiova - CFR Cluj



Pages : [1] 2

delaparis
6th August 2007, 00:35
FC Universitatea Craiova - CFR Cluj
(National TV) 20,15.
Duminica, 12 august

discutii inainte si dupa meci aici

crissis
6th August 2007, 00:39
Meci de 2

orbette
6th August 2007, 00:43
meci de 2-2 :lol:
am votat 1, deh optimism incurabil :). in realitate, un egal ar fi bun, mai ales daca ar juca si bine oltenasii mei, numai sa nu vina iar dorel stoica sa zica ceva de genul "a fost un accident la iasi, dar cu clujul facem spectacol pana la pauza, si pana la final ne calificam direct in finala champions league" ca nu-l mai ia veci pururi piturca la nationala

Nightwish
6th August 2007, 00:46
Bate CFR

orbette
6th August 2007, 00:49
Bate CFR

poate in uefa :) aici e craiova CFR:happy

deep purple
6th August 2007, 01:21
Meci de x,2. Craiova e inca o echipa necoapta. F ambitioasa, dar ...

ionut_cluj
6th August 2007, 01:22
bate CFR lejer

TZEFERU
6th August 2007, 01:55
Dupa meciul cu Poli in care era sa ne dam 2 autogoluri sper sa miscam mai bine in deplasare. Se pare ca si anul asta reteta va fi la fel...puncte multe din deplasare. Nu cunosc echipa Craiovei, inca nu am vazut-o jucind.
Cred ca e un meci de 1,x,2, la Craiova am mai avut surprize.
Daca nu intra Fabianni titular poate avem sanse sa dam chiar gol.

ensic
6th August 2007, 02:14
Daca are nunta Fabianni in familie si nu poate juca avem sanse sa castigam!

spartacus
6th August 2007, 03:04
mda..acasa am luat doua goluri din faze fixe. Arpi da vina pe aparare dar cred ca in sistemul 4-2-3-1 trebuie sa ne uitam un pic si la Fabianni...ca vorba aia daca e un play-maker ar trebuie sa isi dea drumul...
daca castigam si cu 1:0 va fi bine...daca nu..nu:)
forzza CFR!!

Vlad
6th August 2007, 03:21
La fel ca CFR-Poli, 2-2

MagicTouch
6th August 2007, 03:57
CFR ia cel putin un punct de la craiova.

noir_desir
6th August 2007, 08:58
x2, mai probabil un 2... Depinde de cum se vor mobiliza oltenii, daca vor juca precum la Iasi, e 2 sigur.

Mishumacher
6th August 2007, 09:55
CFR,zic eu,va recupera punctele pierdute acasa la Timisoara si se va impune in fata oltenilor.Bafta!

Blitz.
6th August 2007, 10:01
daca atacul clujenilor ( care m-a impresionat aseara in meciul cu PoliT. ) prinde o zi buna, Andone n-are cum sa rateze cele 3 puncte !..
totusi n-are trebui sa-i subestimeze pe olteni, pentru ca pe Oblemenco e greu de castigat !

pronostic : 1-2

Ferdininho
6th August 2007, 10:15
As vrea sa bata Craiova .

Leo
6th August 2007, 10:30
2 solist

mArIuSeL
6th August 2007, 10:46
Meci de 1x.

Luis Garcia10
6th August 2007, 11:25
Bate Craiova :ok: :D

Blu3 Lion
6th August 2007, 11:30
Meci greu,sigur nu va fi ploaie de goluri in nici o poarta!
1-1(x)

six
6th August 2007, 12:01
Bate Craiova :ok: :DSi eu zic la fel ca tine...:D prietenii stiu de ce :ok:

YoNuTzz
6th August 2007, 12:29
hmm...greu...meci de 1X2...mizez totusi pe o victorie a CFR-ului...

grande
6th August 2007, 12:38
cam nasol de pronosticat aici ,dar sper intr-o victorie a oltenilor !

TaciAcolo
6th August 2007, 13:56
o sa ramana cu 3 puncte craiova ...si dupa etapa asta si dupa urmatoarea :)

*Coco*
6th August 2007, 14:24
COSTEA, TANASA SI ROSE NU JOACA CU CFR

[moderat]


:cya:Nu avem nici o sansa.Luam bataie mai mult ca sigur:confused:

crissis
6th August 2007, 14:34
COSTEA, TANASA SI ROSE NU JOACA CU CFR


:cya:Nu avem nici o sansa.Luam bataie mai mult ca sigur:confused:

:shocked:coco lasa bautura :happy:happy:happy
Din pacate pentru olteni cred ca vor avea parte de cea de a doua infrangere in acest sezon.

marcel
6th August 2007, 18:45
castiga craiova 2-1:evil:

Nightwish
6th August 2007, 18:55
0-1, ca nu e nevoie de mai mult :)

spartacus
6th August 2007, 19:18
off topic: Andone trebuie sa gestioneze situatia Didy...prea multa presiune cu "pariul lui, 20 de goluri etc" si sa nu joace cu Fabianni pina cand nu vede ceva kilograme lipsa:)...in aparare spre deosebire de era Bergodi fazele fixe imi dau tot mai tot timpul emotii..si aici se vede ca jucatorii ori nu acopera bine ori nu sunt pozitionati bine..de asemena cred ca CFR are nevoie de suflul local a lui Minteuan sau Deac..

on topic: cu Craiova...meci extrem, extrem de greu. dar poate e mai bine ca am facut egal cu Poli..in principiu depinde de Andone si cum va sti sa fie mai mult un lider si mai putin un om al declaratiilor..sincer imi place ca nu a fost de acord cu Arpi la faza cu arbitrajul:ok:

e clar ca ambele echipe resimt presiunea unui rezultat defavorabil..sa vedem cine il va gestiona mai bine..

m8k
6th August 2007, 20:00
Oare cand va avea drept de joc acest chilian imprumutat de la Benfica? Sper sa poata juca cu Craiova sa nu-l mai vedem pe Fabianni!
Cred acel 2-2 a fost un dus rece benefic pentru echipa si vor reveni cu Craiova! Vom avea un meci mult mai lejer decat cel cu Poli!

Mihai_alexandru
6th August 2007, 20:14
Andone trebuie sa indrepte organizarea... am luat 2 goluri cu poli din cauza fazelor fixe si am dat 2 datorita valorii jucatorilor. Dar trebuie sa se formeze relatii de joc, sa nu mai gafam in defensiva. Sper ca stie ce are de facut Andone... a dat o declaratie ce m-a linistit la finalul partidei cu Poli. Sper si eu sa joaca Canales. Se zice ca este un jucator talentat. Fabbiani e bun dar nu stiu ce face Andone cu el... il joaca atacant normal cand el ar trebui sa stea numai in careu. De-aia joaca prost Fabbiani ca nu e folosit ca atacant impins si jucam pe contraatac. Am emotii cu Andone... sper sa faca treaba la CFR ca ar fi pacat la ce jucatori avem... :yeah:
Craiova e echipa buna, dar daca jucam mai organizat batem.

Edit: Si btw, cred ca ar trebui folosit Amoreirinha in locul lui Panin. Si sa-l vedem si in repriza a doua pe Ogbonna daca treaba merge bine. Si Galiassi.

orbette
6th August 2007, 21:28
COSTEA, TANASA SI ROSE NU JOACA CU CFR
:cya:Nu avem nici o sansa.Luam bataie mai mult ca sigur:confused:

nu fi sigur, costea n-a jucat nimic cu iasiul, rose a fost cel mai slab de pe teren. vor juca dilevski si dina. eu zic ca se poate o surpriza, dar nu vad mai mult de un egal.

Nightwish
6th August 2007, 21:30
nu fi sigur, costea n-a jucat nimic cu iasiul, rose a fost cel mai slab de pe teren. vor juca dilevski si dina. eu zic ca se poate o surpriza, dar nu vad mai mult de un egal.

Asteptam de la Dina sa faca un meci de exceptie :happy

orbette
6th August 2007, 21:32
si noi :lol:

Nightwish
6th August 2007, 21:34
Stiu ca si voi, dar de vreo cateva sezoane :)

Mihai_alexandru
6th August 2007, 22:03
Canales a fost al doilea golgheter in 2005 la campionatul U20 din America de S. Se pare ca e destul de mediatizat ca am gasit multe articole despre el pe internet. Abia astept sa-l vad cu Craiova.:yeah::yeah:

P.S: E luni si abia azi am aflat de el. Eu ma uit pe GSP, Pro Sport destul de des am vazut nimic pana azi. (au scris dar putin si nu au atras atentia) Plesan care e un terminat ocupa prima pagina toata ziua... Plesan a semnat cu Steaua, antrenament Plesan... penibil. Canales e international cilian si numai cluburile mari cumpara jucatori de nationala U20, foarte rar pe la noi asa ceva(din pacate...:confused:) dar nu vezi nimic prin presa.:no:

*Coco*
6th August 2007, 22:12
nu fi sigur, costea n-a jucat nimic cu iasiul, rose a fost cel mai slab de pe teren. vor juca dilevski si dina. eu zic ca se poate o surpriza, dar nu vad mai mult de un egal.

Dilevski joaca pe partea dreapta;)pe partea unde joaca Dananae.Nu are cum sa il bage in locul lui Rose.In locul lui Rose doar pe Velcovici il poate baga

gica
6th August 2007, 22:15
Singurul jucator nou venit la echipa pe care l-as introduce de la prima partida este...Coroian!
Nu cred ca CFR are nevoie de un anumit jucator cand pe margine mai sunt vreo 10,cel putin la fel de buni ca acest chilian.Sa nu uitam ca Mojica este titular in reprezentativa Boliviei...
Va fi un meci relativ dificil pe care sper in final sa-l castigam...daca avem visuri de preamarire.Cel putin ca lot avem 2 clase peste olteni.
Ce nu voi spune este ca la pauza avem 2-0!Dar sper ca cel putin la final sa avem un gol mai mult ca ei.

orbette
6th August 2007, 22:27
Dilevski joaca pe partea dreapta;)pe partea unde joaca Dananae.Nu are cum sa il bage in locul lui Rose.In locul lui Rose doar pe Velcovici il poate baga

asa ma gandeam si eu, dar aparent dilevski poate juca la fel de bine si pe stanga, si fundas de banda, si mijlocas avansat, si atacant:ok:

Mihai_alexandru
6th August 2007, 22:29
Mojica ca Mojica dar Canales chiar e f. apreciat. Vom vedea live cum sta treaba. Dar eu sunt optimist in privinta lui. :)

Completare: Vreau sa-l vad titular fiindca Fabbiani si Ogbonna sunt atacanti de careu si Andone a jucat pe contraatac in primele 2 etape... deci nu prea i-a pus in valoare. Atacanti normali nu prea avem.

*Coco*
6th August 2007, 22:34
Ce jucator de la CFR a luat :rosu: cu Timisoara?
Parca a luat un jucator:rosu: dar nu imi aduc aminte cine.

orbette
6th August 2007, 22:35
Cel putin ca lot avem 2 clase peste olteni.

nu chiar..poate 2 locuri mai sus in clasament, dar diferenta de valoare nu e chiar asa mare, e chestia doar de experienta

m8k
6th August 2007, 22:39
Mojica ca Mojica dar Canales chiar e f. apreciat. Vom vedea live cum sta treaba. Dar eu sunt optimist in privinta lui. :)

Completare: Vreau sa-l vad titular fiindca Fabbiani si Ogbonna sunt atacanti de careu si Andone a jucat pe contraatac in primele 2 etape... deci nu prea i-a pus in valoare. Atacanti normali nu prea avem.

Si Fabianni a fost foarte apreciat! Imi aduc aminte ca era prin presa cum mult inainte de transfer scria prin presa ca Fabianni un mare jucator argentinian va ajunge la o echipa mare din Romania! Dezamagire totala! Sa-l vedem ca s-a integrat la CFR si apoi discutam! Mai avem ca el la echipa internationali, Mojica, Amorerinha, Deac sa nu uitam si de Frunza la randul lui a fost o dezamagire!

@ Coco, Dani a primit galben dupa fluierul final pentru proteste, cum mai avea unul a venit si cartonasul :rosu:! Dar sa nu crezi ca Andone nu are jucatori cu care sa-l inlocuiasca:D

m8k
6th August 2007, 22:43
nu chiar..poate 2 locuri mai sus in clasament, dar diferenta de valoare nu e chiar asa mare, e chestia doar de experienta

Daca aveti un lot cel putin egal cu CFR, de ce va plangeti ca nu joaca Tanase, Costea si nu mai stiu care?:groggy:

orbette
6th August 2007, 22:45
Daca aveti un lot cel putin egal cu CFR, de ce va plangeti ca nu joaca Tanase, Costea si nu mai stiu care?:groggy:

eu nu ma plang...din punctul meu de vedere, putem sa jucam cu juniorii de la primavara cu voi si nu cred ca ati reusi sa castigati:evil:

m8k
6th August 2007, 22:46
Vom vedea!;)

Mihai_alexandru
6th August 2007, 22:47
Dupa parerea mea, Fabbiani nu e atat de slab... el trebuie sa joace varf impins dar Andone il foloseste atacant normal. Si Koller e la fel de lent ca Fabbiani dar ca varf impins e de vis... Daca Fabbiani ar sta 90% din timp in careu cand noi atacam cu siguranta ar juca bine si ar da si niste goluri... la fel si cu Ogbonna probabil. Sa vedem ce gandeste Andone. :no: In plus la Fabbiani am vazut ca e si o problema de adaptare... trebuie mai degraba sa-l fluieram pe Andone in acest moment si nu pe Fabbiani. Deci, sa vedem ce va face Andone cu Fabbiani.

*Coco*
6th August 2007, 22:48
@ Coco, Dani a primit galben dupa fluierul final pentru proteste, cum mai avea unul a venit si cartonasul :rosu:! Dar sa nu crezi ca Andone nu are jucatori cu care sa-l inlocuiasca:D

Pai la ce lot numeros aveti ca naibi sa nu aveti unul care sa il inlocuiasca cu succes:D


@Ulysses. Eu nu vad care e problema ta ca are CFR multi jucatori de nationalitati diferite.
Daca acesta este proiectul lor acolo cu jucatori straini, buni si ieftini.
Ce ai vrea sa dea 4 mil pe un jucator ca Herea care nici nu valorea asa?Mai bine de banii aia ia 3-4 jucatori sau poate chiar mai multi si mult mai buni ca Herea de exemplu

Mihai_alexandru
6th August 2007, 22:53
Intra Leao in locul lui Dani.

maur85
6th August 2007, 23:11
castiga portughezii:groggy:

Sezione
6th August 2007, 23:19
Meci echilibrat.... bun si un egal... Clujul are echipa !!

CFR1907
6th August 2007, 23:22
Vom castiga cu un sec 2-0. Nu cred ca vor mai castiga multi la Craiova inafara de noi. :)

YoYoyOi
6th August 2007, 23:33
asta o sa fie un meci frumos.... orice se poate intampla la meciul asta...

boni2204
7th August 2007, 00:23
orice e posibil, poate cu un plus pt cfr, vom vedea, meci de 1x2

eSteven
7th August 2007, 00:32
1,x.

Parca imi si inchipui inceputul discursului lui Muresan dupa meci: Arbitrul/Arbitrajul ........

la fel de bine cum imi aduc aminte si de discursurile lui Orban: Traian Basescu.....

Mihai_alexandru
7th August 2007, 00:38
castiga portughezii:groggy:

Portughezii au cu 4 puncte mai mult decat cei din Burkina Faso, Lituania, Coreea de S. Noi nu suntem "tigani", "oieri", "caini" si v-ati gasit si voi niste cuvinte cu care sa ne "alintati". :confused:

Jus7M3
7th August 2007, 01:08
FORZA STIINTA

CASTIGAM - parerea mea !!

maur85
7th August 2007, 07:53
Portughezii au cu 4 puncte mai mult decat cei din Burkina Faso, Lituania, Coreea de S. Noi nu suntem "tigani", "oieri", "caini" si v-ati gasit si voi niste cuvinte cu care sa ne "alintati". :confused:

din pacate pt noi da.si nu am avut dreptate?nu vad dc sari ca ars.

paul30
7th August 2007, 08:59
Desi nu le va fi usor, clujenii cred ca vor castiga la limita.

Blu3 Lion
7th August 2007, 10:06
FORZA STIINTA

CASTIGAM - parerea mea !!
Wellcome back!inainte de meci mergem la :bere:?si poate mergem si dupa,asta in functie de rezultat:ok:

Jus7M3
7th August 2007, 10:16
Wellcome back!inainte de meci mergem la :bere:?si poate mergem si dupa,asta in functie de rezultat:ok:

se stie :bere:

papaletto2000
7th August 2007, 10:50
Meci greu. Foarte greu, mai ales ca nu joaca Rose, Tanasa si Costea. Ciuca declara zilele trecute ca vrea sa uite cit mai repede meciul cu Poli Iasi. Mare gresala! Jocul acela trebuie tinut minte mult timp de acum inainte, cas a nu se mai repete gafele de dinaintea si din timpul lui. Daca toti gindesc, acum la Craiova, ca si Madalin, atunci nu cred ca avem vreo sanasa cu CFR/ul. Ei vin dupa un semi/esec, acasa, si atmosfera e tensionata. Vor lupta pentru victorie, si trebuie sa profitam de spatiile pe care le vor lasa atacind! FORZA STIINTA!

papaletto2000
7th August 2007, 12:46
As vrea sa-l vad pe LUTZU, ca in vremurile bune! Sa marcheze decisiv!

Ulysses
7th August 2007, 14:14
Pai la ce lot numeros aveti ca naibi sa nu aveti unul care sa il inlocuiasca cu succes:D


@Ulysses. Eu nu vad care e problema ta ca are CFR multi jucatori de nationalitati diferite.
Daca acesta este proiectul lor acolo cu jucatori straini, buni si ieftini.
Ce ai vrea sa dea 4 mil pe un jucator ca Herea care nici nu valorea asa?Mai bine de banii aia ia 3-4 jucatori sau poate chiar mai multi si mult mai buni ca Herea de exemplu

coco , n-am mah nici o problema , am facut doar o constatare si mister m8k a zis ca e trollinge:headbang::headbang::headbang: asa s-a considerat el jignit sau provocat , oare de ce?;):P
universitatea , campioana unei foste mari iubiri da examenul de admitere in meciul asta , sper sa-l promoveze!

corello
7th August 2007, 14:33
Cred ca bate CFR sau fac cel putin egal la Craiova

Ferko
7th August 2007, 16:55
Meci de x2, cu sanse mai mari de 2 ! La olteni se pare ca a fost un foc de paie in prima etapa sau Farul nu se adunase inca.

papaletto2000
7th August 2007, 20:22
coco , n-am mah nici o problema , am facut doar o constatare si mister m8k a zis ca e trollinge:headbang::headbang::headbang: asa s-a considerat el jignit sau provocat , oare de ce?;):P
universitatea , campioana unei foste mari iubiri da examenul de admitere in meciul asta , sper sa-l promoveze!

Uite ca te citez si pe tine! Lasa ironiile ieftine, gen fosta mare iubire, ca nu e loc ! In rest ai dreptate. Acum se va vedea la ce nivel e Craiova. Sper si eu sa bata!

orbette
7th August 2007, 22:04
absolut genial:D

BBB
7th August 2007, 22:20
mai genial era sa fie o prapastie unde merge locomotiva, sau eventual un crater de vulcan cu multa multa multa lavaaaaaaaaaaaa. dar tot genial ramane recunosc

spartacus
7th August 2007, 22:59
absolut genial:D

indiferent ca sunt fan CFR...super afis :ok:
felicitari gruppo-maxima pentru idee si la mai mare.
si totusi sper sa nu va demoralizati daca LOCOMOTIVA o ia inspre Liga campionilor:)

sper intr-un meci frumos desi cred ca miza isi va pune amprenta...
forzza CFR!!!

orbette
7th August 2007, 23:01
indiferent ca sunt fan CFR...super afis :ok:
felicitari gruppo-maxima pentru idee si la mai mare.
si totusi sper sa nu va demoralizati daca LOCOMOTIVA o ia inspre Liga campionilor:)

sper intr-un meci frumos desi cred ca miza isi va pune amprenta...
forzza CFR!!!

chiar deloc, sunt convins ca cfr termina in primele 2. dar chiar daca steaua pierde cu poli iasi, voi o sa fiti sub ei la finalul etapei:drak:

spartacus
7th August 2007, 23:05
mai genial era sa fie o prapastie unde merge locomotiva, sau eventual un crater de vulcan cu multa multa multa lavaaaaaaaaaaaa. dar tot genial ramane recunosc

probabil "genialitatea" ta se masoara in frustrari locale...oricum bafta cu Rapidul. Clujul are nevoie de doua echipe locale care sa se respecte nu de tampeniile din Bucuresti...

Sorin Blaj
7th August 2007, 23:10
Va fi momentul adevarului pentru Universitatea.

O victorie impotriva CFR-ului va inchide gura la multi si va deschide perspective nebanuite.

BBB
7th August 2007, 23:23
Va fi momentul adevarului pentru Universitatea.

O victorie impotriva CFR-ului va inchide gura la multi si va deschide perspective nebanuite.

da, va deschide usi spre lumi paralele unde cfr joaca in campionatu ungariei :happy

Mihai_alexandru
7th August 2007, 23:40
BBB daca ne invidiezi atata de ce nu admiti ca esti suporterul lui CFR Cluj? Te preocupi mai mult de CFR decat toti cfr-istii la un loc.
Si de faza traditionala cu ungurii, o fi patronul nostru ungur (in mileniul III n-ar trebui sa fie o problema nationalitatea dar de :))), unii abia au iesit din epoca de piatra ) dar voi aveti si lotul prin de unguri. Ungurusanu cum de a avut voie sa joace la voi? Ma dezamagesti... :happy ... credeam ca tu urasti ungurii. :no: Ca il cheama asa sigur inseamna ca a avut ceva stramosi unguri... deci stii ce sa faci la urmatorul meci. (inafara sa-ti cumperi seminte)

:rosu:

be@
7th August 2007, 23:50
2 solist. :lol:

BAK
8th August 2007, 10:44
la fel ca si iasiul in prima etapa cu craiova,nu?

Kidu
8th August 2007, 10:58
Dupa punctele pierdute in meciul cu timisorenii, cred ca sunt foarte dornici de a recupera pierderea.
Pronosticul meu: 2 solist.

BBB
8th August 2007, 11:19
BBB daca ne invidiezi atata de ce nu admiti ca esti suporterul lui CFR Cluj? Te preocupi mai mult de CFR decat toti cfr-istii la un loc.
Si de faza traditionala cu ungurii, o fi patronul nostru ungur (in mileniul III n-ar trebui sa fie o problema nationalitatea dar de :))), unii abia au iesit din epoca de piatra ) dar voi aveti si lotul prin de unguri. Ungurusanu cum de a avut voie sa joace la voi? Ma dezamagesti... :happy ... credeam ca tu urasti ungurii. :no: Ca il cheama asa sigur inseamna ca a avut ceva stramosi unguri... deci stii ce sa faci la urmatorul meci. (inafara sa-ti cumperi seminte)

:rosu:

ma ciuperca, il cheama Ungurusan si ii Roman. si dupa plecarea lui Ianis Szekely la Galati si accidentarea lui Sisi capitan nu mai avem unguri. da de fapt ce pana mea, doara fulare cu cfr se vand in Ungaria la tarabe, nu cu U Cluj :happy

Patriots
8th August 2007, 12:34
Un meci foarte strans.Ambele echipe joaca foarte bine , dar mizez pe CFR

nr.zece
8th August 2007, 12:40
Va fi momentul adevarului pentru Universitatea.

O victorie impotriva CFR-ului va inchide gura la multi si va deschide perspective nebanuite.

... iar un rezultat negativ sper sa duca la o analiza serioasa si nu la scandal
poate la analiza isi vor da seama ca pentru ce ne-am propus avem nevoie de altfel de antrenor
cioroianu est bun, dar nu poate stapani echipa si caracterele puternice din lot
si asta s-a vazut la iasi unde au jucat altceva decat le-a cerut el

Sorin Blaj
8th August 2007, 12:59
Care caractere puternice?

nr.zece
8th August 2007, 14:59
Care caractere puternice?
ciuca, stoica, saceanu, baird, mitchell
gastile

Mihai_alexandru
8th August 2007, 16:40
ma ciuperca, il cheama Ungurusan si ii Roman. si dupa plecarea lui Ianis Szekely la Galati si accidentarea lui Sisi capitan nu mai avem unguri. da de fapt ce pana mea, doara fulare cu cfr se vand in Ungaria la tarabe, nu cu U Cluj :happy

Stau de 3 min si nu stiu cum sa-ti raspund tie ca sa intelegi si tu la mintea ta. :happy Defapt nu merita, intoarce-te la spart seminte. :no: Si cand vii pe CFR, vezi sa nu rupi scaune ca te prind camerele video.

gabi94
8th August 2007, 19:55
cred ca bate CFR -ul la un gol diferenta..0-1 sau 1-2

dani3lll
8th August 2007, 20:30
Sper intr`o victorie mare \:D/

gica
8th August 2007, 22:54
Am scris ca am avea doua clase peste Craiova.....recunosc am exagerat,de fapt este aprox. numai una(dar una relativ mare)
De aceea sper la o victorie mica,precum cea din ultima deplasare cu un gol din penalty.



FORZA CFR!!



p.s. ma refeream la ultima deplasare la Craiova.

Hai Craiova
8th August 2007, 22:57
eu cum am mai spus si Mititelu ma multumesc si cu un egal

Nightwish
8th August 2007, 23:01
eu cum am mai spus si Mititelu ma multumesc si cu un egal
Mititelule :)

crissis
8th August 2007, 23:52
Iarasi un oltean(Balaci) declara ca vor castiga juvetii meciul cu CFR-ul cu 2-0.

YoNuTzz
9th August 2007, 01:29
merg pe CFR Cluj in meciul acesta...

Hai Craiova
9th August 2007, 09:27
Mititelule :)

bineinteles ca ma voi bucura in cazul unei victorii si voi fi suparat daca vom fi invinsi

pronostic 1 X 2 cu 60 % sanse de X

paul30
9th August 2007, 09:44
eu cum am mai spus si Mititelu ma multumesc si cu un egal


Cam tot ce puteti spera.

Jus7M3
9th August 2007, 10:50
Cam tot ce puteti spera.

pa` bune ?! :shocked: uite eu nu ma multumesc cu un egal si niciodata un egal nu ma va multumi indiferent ca o sa jucam cu Gloria Buzau sau cu Real Madrid ;)

meciul va fi greu pt ambele echipe totush cred si sper ca Universitatea va castiga !!

EPROCENT
9th August 2007, 10:53
salutare baieti !

Cra10veanu
9th August 2007, 12:03
Cam tot ce puteti spera.

da-ti :rosu:

six
9th August 2007, 12:22
meciul va fi greu pt ambele echipe totush cred si sper ca Universitatea va castiga !!asa sa fie.....:ok:

EPROCENT
9th August 2007, 15:46
EU ZIC ASA : " CEi MAI BUNI SA CASTIGE !!! "

m4st3r
9th August 2007, 17:39
daca Craiova castiga, andone cred ca e pe picior de plecare si conducerea clujeana va incepe sa regrete plecarea lui Bergodi. daca va fi egal conducerea clujului va da vina pe arbitri...daca bate Cluj, sperantele oltenilor se vor narui !
1, x, 2 :P

Ferko
9th August 2007, 17:54
EU ZIC ASA : " CEi MAI BUNI SA CASTIGE !!! "
Poti sa zici, dar nu uita ca traim in Romania ! Echitabil ar fi X, daca nu merge 2 !

spartacus
9th August 2007, 17:55
sincer...Muresan mi tot mai antipatic cu declaratiile lui complet aiurea:rosu:. ce ar fi sa ne vedem de treaba si sa vorbim dupa...

totusi semne bune..Ando pare ca dupa evenimentul Poli si-a revenit:ok:
inca odata zic ca va fi un meci extrem de greu...eu insa am incredere in revenirea LOCOMOTIVEI...

trei puncte pentru CFR la diferenta de un gol..fara penalty;)

nr.zece
9th August 2007, 17:58
a capatat caracter de bucurestean presedintele vostru:
parca e meme
tipa de arbitru inainte ca meciul sa inceapa
jigneste adversarii
cauta publicitatea de parca e jiji becali
....

corello
9th August 2007, 18:03
sincer...Muresan mi tot mai antipatic
trei puncte pentru CFR la diferenta de un gol..fara penalty;)

Nu zau. Dar cum ai ajuns in sfarsit la concluzia asta?:D
Bine ai venit in lumea nostra

corello
9th August 2007, 18:04
sincer...Muresan mi tot mai antipatic

de asta vb doar

spartacus
9th August 2007, 18:40
Nu zau. Dar cum ai ajuns in sfarsit la concluzia asta?:D
Bine ai venit in lumea nostra

nu iti face probleme...daca "lumea noastra" inseamna un fotbal performant fara declaratii balcanice inainte si dupa meci, fara "sa moara capra vecinului", fara arbitraje a la liga lui Mitica, fara blaturi.. in "naivitatea" mea sunt de mult acolo:ok:

ca sa fie clar...pentru ca sunt incepator pe OLS nu inseamna ca nu am avut ochi pentru ceea ce face Muresan..episodul Bergodi e doar un exemplu..

din pacate se pare ca intr-un campionat "becalizat" modelul declaratiilor razboinice a prins. pe de alta parte intre Muresan Becali Borcea sau chiar Mititelu e o diferenta de multe...multe clase..de aceea l-as alege introdeauna pe primul..

TZEFERU
9th August 2007, 19:09
In primul rind mie num place cum se pune problema in fotbalul romanesc. Este legat tot mai mult de felul de fi "romanesc" in special din Wallachia. Si din pacate felul asta de a fi, a infectat toate zonele tarii mai mult sau mai putin in felul de a pune problema si a reactiona. Daca ai bun simt stii care e concluzia lor? (lor = mitici) Concluzia e : Sinteti fraieri, nesemnificativi, sinteti fix p....
Am fost si eu la Bucuresti la negociat si am incercat sa aplic valorile cu care am fost crescut in Cluj. Concluzia lor? Voi in Ardeal sinteti niste fraieri, fleti.
Then you know what? Fuck OFF Miticilor. Okei?
Uitati-va la showul creat de miliardarul Donald Trump si vedeti clar negru pe alb cum se ataca si cum se apara oamenii ca niste fiare cind vine vremea. La urma urmei la individ totul se reduce la teritoriul pe care se urineaza pentru al marca.
As dori sa vad mai multe diferente intre oameni si animale, dar nu prea vad din pacate. Marcarea terenului pentru protejarea resurselor este similara ca la animale cu anumite diferente specifice legate de constringerile societatii. Ginditi-va cum a fost cind comunitaile umane erau legiuite de carte indivizi putini la numar. Ce au facut ei?....Simplu: Au pus sula in coaste celorlalti. Natura umana nu s-a schimbat decit foarte putin, s-au schimbat doar conditiile din exterior si relatiile in comunitate......... ca norocu. Daca nu ar fi asa acum multi dintre noi am munci biciuiti zilnic de catre cei care au puterea.

gica
9th August 2007, 19:28
sincer...Muresan mi tot mai antipatic cu declaratiile lui complet aiurea:rosu:. ce ar fi sa ne vedem de treaba si sa vorbim dupa...

totusi semne bune..Ando pare ca dupa evenimentul Poli si-a revenit:ok:
inca odata zic ca va fi un meci extrem de greu...eu insa am incredere in revenirea LOCOMOTIVEI...

trei puncte pentru CFR la diferenta de un gol..fara penalty;)





Mie personal Muresan imi era antipatic de ex. cand dupa un arbitraj total tendentios impotriva CFR-lui(si au fost nenumarate)nu iesea sa-si apere echipa si implicit antrenorul....asa cum s-a intamplat de multe ori si cu Dorinel!
Pai uitam meciul cu Dinamo pierdut cu 1-0 si in care am ratat posibilitatea sa jucam in CL, pe marlania unui arbitru recte Coltescu?Iar la sfarsitul partidei nimic....a tacut malc!
Abia acum mi se pare ca a inteles atributiunile care-i revin din postura in care se afla.
Ca nu-ti place asta,vorbim de cu totul alt lucru...atat doar ca in acest sezon cu obiectiv campionatul trebuie sa fim peste cei care au inventat marlania si mersul pe bicicleta.Poate ca va veni si in Romania momentul sa mergi la stadion ca si la teatru...doar ca atunci de Iliescu nu-si va mai aduce nimeni aminte iar chiar Becali va fi dat uitarii.
Asa ca ia lectii si incearca sa intelegi fenomenul.

spartacus
9th August 2007, 20:03
Mie personal Muresan imi era antipatic de ex. cand dupa un arbitraj total tendentios impotriva CFR-lui(si au fost nenumarate)nu iesea sa-si apere echipa si implicit antrenorul....asa cum s-a intamplat de multe ori si cu Dorinel!
Pai uitam meciul cu Dinamo pierdut cu 1-0 si in care am ratat posibilitatea sa jucam in CL, pe marlania unui arbitru recte Coltescu?Iar la sfarsitul partidei nimic....a tacut malc!
Abia acum mi se pare ca a inteles atributiunile care-i revin din postura in care se afla.
Ca nu-ti place asta,vorbim de cu totul alt lucru...atat doar ca in acest sezon cu obiectiv campionatul trebuie sa fim peste cei care au inventat marlania si mersul pe bicicleta.Poate ca va veni si in Romania momentul sa mergi la stadion ca si la teatru...doar ca atunci de Iliescu nu-si va mai aduce nimeni aminte iar chiar Becali va fi dat uitarii.
Asa ca ia lectii si incearca sa intelegi fenomenul.

CFR este un fenomen din postura rezultatelor remarcabile intr-un timp asa de scurt..noi am fost cei care "au tacut si au facut". nu am zis ca nu il inteleg ci doar ca imi devine antipatic...

nu sunt naiv sa imi imaginez o liga romaneasca sub sigla "Pampers". dar e o diferenta dintre a comenta un arbitraj si a ataca o echipa inainte de partida cu declaratii de gen "cod visiniu"...Bergodi anul trecut a declarat despre Craiova ca este o echipa de traditie asemanatoare cu Napoli.. cam asta numesc eu o declaratie fair-play...

papaletto2000
9th August 2007, 20:23
In primul rind mie num place cum se pune problema in fotbalul romanesc. Este legat tot mai mult de felul de fi "romanesc" in special din Wallachia. Si din pacate felul asta de a fi, a infectat toate zonele tarii mai mult sau mai putin in felul de a pune problema si a reactiona. Daca ai bun simt stii care e concluzia lor? (lor = mitici) Concluzia e : Sinteti fraieri, nesemnificativi, sinteti fix p....
Am fost si eu la Bucuresti la negociat si am incercat sa aplic valorile cu care am fost crescut in Cluj. Concluzia lor? Voi in Ardeal sinteti niste fraieri, fleti.
Then you know what? Fuck OFF Miticilor. Okei?
Uitati-va la showul creat de miliardarul Donald Trump si vedeti clar negru pe alb cum se ataca si cum se apara oamenii ca niste fiare cind vine vremea. La urma urmei la individ totul se reduce la teritoriul pe care se urineaza pentru al marca.
As dori sa vad mai multe diferente intre oameni si animale, dar nu prea vad din pacate. Marcarea terenului pentru protejarea resurselor este similara ca la animale cu anumite diferente specifice legate de constringerile societatii. Ginditi-va cum a fost cind comunitaile umane erau legiuite de carte indivizi putini la numar. Ce au facut ei?....Simplu: Au pus sula in coaste celorlalti. Natura umana nu s-a schimbat decit foarte putin, s-au schimbat doar conditiile din exterior si relatiile in comunitate......... ca norocu. Daca nu ar fi asa acum multi dintre noi am munci biciuiti zilnic de catre cei care au puterea.

Daca taceai, filozof ramineai!

BBB
9th August 2007, 20:42
"Le reamintesc ca joaca cu Universitatea Craiova nu cu Universitatea Cluj sau alte echipe din provincie." :D bou rau Silvian Cristescu asta, foarte foarte bou!

TaciAcolo
9th August 2007, 20:46
"Le reamintesc ca joaca cu Universitatea Craiova nu cu Universitatea Cluj sau alte echipe din provincie." :D bou rau Silvian Cristescu asta, foarte foarte bou!

:cry: penal rau probabil e real madrd nu u craiova

locomotiva07
9th August 2007, 21:19
fluier de inceput -> penalty - > gol trica - > fluier final -> avertizarea cu cod visiniu expira

TZEFERU
9th August 2007, 22:01
Daca taceai, filozof ramineai!

Nu e vorba de filozofie. E vorba de comportamentul prea instinctual la multe nivele din Romania. Oamenii mai degraba sbiara unii la la atii decit sa poarte un dialog . Argumentele si ele putine nu prea conteaza, se duce o lupta in forta. Echipele din Bucuresti sint convinse ca cupele europene li se cuvin de drept indiferent ca merita sau nu. (incet-incet prin durere se schimba si asta)
Mai sint destule argumente care influenteaza iesirile multora din fotbalul din Romania, nu intru in detalii, tu oricum pari a fi un suporter al S,D sau R sau Craiova (reactualizat). Zici ca esti din Satu-Mare si se pare ca nu ai echipa proprie si asta poate fi frustrant (asta ca sa iti raspund si eu cu rautate la "filozofia ta" si oricum nu pari a avea argumentele tale.)

corello
9th August 2007, 22:44
nu iti face probleme...daca "lumea noastra" inseamna un fotbal performant fara declaratii balcanice inainte si dupa meci, fara "sa moara capra vecinului", fara arbitraje a la liga lui Mitica, fara blaturi.. in "naivitatea" mea sunt de mult acolo:ok:

ca sa fie clar...pentru ca sunt incepator pe OLS nu inseamna ca nu am avut ochi pentru ceea ce face Muresan..episodul Bergodi e doar un exemplu..

din pacate se pare ca intr-un campionat "becalizat" modelul declaratiilor razboinice a prins. pe de alta parte intre Muresan Becali Borcea sau chiar Mititelu e o diferenta de multe...multe clase..de aceea l-as alege introdeauna pe primul..

ma refeream la declaratiile aiurea date de pig in legatura cu U

gtibi
10th August 2007, 09:31
0-2

papaletto2000
10th August 2007, 10:48
Nu e vorba de filozofie. E vorba de comportamentul prea instinctual la multe nivele din Romania. Oamenii mai degraba sbiara unii la la atii decit sa poarte un dialog . Argumentele si ele putine nu prea conteaza, se duce o lupta in forta. Echipele din Bucuresti sint convinse ca cupele europene li se cuvin de drept indiferent ca merita sau nu. (incet-incet prin durere se schimba si asta)
Mai sint destule argumente care influenteaza iesirile multora din fotbalul din Romania, nu intru in detalii, tu oricum pari a fi un suporter al S,D sau R sau Craiova (reactualizat). Zici ca esti din Satu-Mare si se pare ca nu ai echipa proprie si asta poate fi frustrant (asta ca sa iti raspund si eu cu rautate la "filozofia ta" si oricum nu pari a avea argumentele tale.)

In primul rind ar trebui sa inveti sa scrii corect, apoi potzi sa faci pe desteptul. Apoi e timpul sa afli ca nu e neaparata nevoie sa locuiesti intr/un anume oras pentru a tine cu o anumita echipa. S/au inventat trenurile, autocarele si alte mijloace de transport care te duc exact unde doresti. Din pacate marile performante in Cupele Europene le/au avut echipele din Bucuresti, mai ales in ultima vreme. Deci, pe undeva, e normal sa aiba o atitudene superioara. Iar singura echipa din provincie care a reusit si in Europa a fost UNIVERSITATEA CRAIOVA. Dar atunci tu probabil te ocupai cu altele, pentru ca CFR/ul era prin divizia C sau D. Singurul frustrat imi pari tu, din moment ce aduci si readauci mereu in discutie departajarea capitala-provincie.

Blu3 Lion
10th August 2007, 10:49
:lol::lol::lol:uite si unul care tine cu ambele echipe Clujene:D

boni2204
10th August 2007, 10:58
reveniti la subiect fara atacuri gratuite;)

dani3lll
10th August 2007, 17:07
Victorie CRaiova :D

Lordliv
10th August 2007, 17:31
se pare ca vom alinia echipa de baza!
bate stiinta!:ok:

Nightwish
10th August 2007, 17:42
se pare ca vom alinia echipa de baza!
bate stiinta!:ok:
Ahahaha, dar crezi ca a fost careva prostit de declaratie de genul ala e un pic racit, pe celalalt il doare piciorul??:D
Cam toate echipele fac chestii de-astea, nu e problema, oricum va batem :)

*Coco*
10th August 2007, 18:03
Chiar erau ma...

spartacus
10th August 2007, 19:05
draguta declaratia lui Balaci cu codul alb-albastru la Craiova:happy:happy..daca declaratia lui Muresan a pornit un trend inseamna ca la Steaua vom avea cod albatru-rosu iar la dinamo rosu-alb...:happy acuma mai ramane de decis o ordine a gravitatii pentru combinatiile astea bi-colore:happy

in alta ordine de idei bravo Ando si Stancioiu pentru ceea ce au spus:ok:...

TZEFERU
10th August 2007, 19:35
In primul rind ar trebui sa inveti sa scrii corect, apoi potzi sa faci pe desteptul. Apoi e timpul sa afli ca nu e neaparata nevoie sa locuiesti intr/un anume oras pentru a tine cu o anumita echipa. S/au inventat trenurile, autocarele si alte mijloace de transport care te duc exact unde doresti. Din pacate marile performante in Cupele Europene le/au avut echipele din Bucuresti, mai ales in ultima vreme. Deci, pe undeva, e normal sa aiba o atitudene superioara. Iar singura echipa din provincie care a reusit si in Europa a fost UNIVERSITATEA CRAIOVA. Dar atunci tu probabil te ocupai cu altele, pentru ca CFR/ul era prin divizia C sau D. Singurul frustrat imi pari tu, din moment ce aduci si readauci mereu in discutie departajarea capitala-provincie.

Papaletto eu sint plecat din tara din 1991, nu mai am nevoie sa completez formulare in limba romana. Daca am gresit in exprimare si te-ai intepat din cauza asta te rog sa ma scuzi. In plus fata de asta eu am facut scoala la maghiari pentru ca asa am dorit si asa mi-a facut placere. Atit cit sa comunic in romaneste stiu suficient si pentru a scrie pe forumul asta. Nu mai am chef acum sa intru in polemici legate de departajarea capitala-provincie dar nu s-a luat startul de la acelasi punct de pornire financiar dupa revolutie cu toate echipele. Au fost echipe care au pornit cu avantaj, avantaj ce nu a provenit doar din efortul lor personal. Echipe ca CFR au trebuit sa o ia de la zero si "minus zero", dar au razbit. Imperiul lui Steaua si Dinamo a fost construit si pe banii mei si ai parintilor mei, dar CFR nu este construit si pe "banii lor". Stiu asta e si nu avem ce face, dar nu ma prea impresioneza rezultatele lor nu mi le tot aruncati in ochi. In viata nu e acelasi lucru cind iti faci o casa singur sau ti-o face comunitatea. Iar daca ti-o face comunitatea ar fi cazul sa ai vocea mai scazuta putin, macar din respect.
Cind Craiova juca in UEFA eu eram in armata, nu stiu unde erai tu pe atunci.
Stai linistit si CFR joaca in UEFA si poate cistiga si titlul in vara urmatoare.
Un lucru e clar, CFR are perspective si un viitor destul de promitator indiferent de ce a facut sau nu in trecut, in plus a dat putina culoare fotbalului din Romania din ultimii 3 ani incoace...si mai sint si altele care incearca ca Urziceni, Vaslui.

Lordliv
10th August 2007, 19:53
pline de fair-play declaratiile lui andone si ale lui stancioiu la adresa meciului de duminica...
oricum,andone stie ca va avea un meci greu la craiova!

Blu3 Lion
10th August 2007, 21:32
Ahahaha, dar crezi ca a fost careva prostit de declaratie de genul ala e un pic racit, pe celalalt il doare piciorul??:D
Cam toate echipele fac chestii de-astea, nu e problema, oricum va batem :)
plimba ursul,la Iasi cum a fost?

Nightwish
10th August 2007, 22:37
plimba ursul,la Iasi cum a fost?
Cum sa fie, v-au tras-o moldovenii, nu?:D

delaparis
10th August 2007, 23:38
bat oltenii ... o sa vedeti

Bell
11th August 2007, 01:14
Papaletto eu sint plecat din tara din 1991, nu mai am nevoie sa completez formulare in limba romana. Daca am gresit in exprimare si te-ai intepat din cauza asta te rog sa ma scuzi. In plus fata de asta eu am facut scoala la maghiari pentru ca asa am dorit si asa mi-a facut placere. Atit cit sa comunic in romaneste stiu suficient si pentru a scrie pe forumul asta. Nu mai am chef acum sa intru in polemici legate de departajarea capitala-provincie dar nu s-a luat startul de la acelasi punct de pornire financiar dupa revolutie cu toate echipele. Au fost echipe care au pornit cu avantaj, avantaj ce nu a provenit doar din efortul lor personal. Echipe ca CFR au trebuit sa o ia de la zero si "minus zero", dar au razbit. Imperiul lui Steaua si Dinamo a fost construit si pe banii mei si ai parintilor mei, dar CFR nu este construit si pe "banii lor". Stiu asta e si nu avem ce face, dar nu ma prea impresioneza rezultatele lor nu mi le tot aruncati in ochi. In viata nu e acelasi lucru cind iti faci o casa singur sau ti-o face comunitatea. Iar daca ti-o face comunitatea ar fi cazul sa ai vocea mai scazuta putin, macar din respect.
Cind Craiova juca in UEFA eu eram in armata, nu stiu unde erai tu pe atunci.
Stai linistit si CFR joaca in UEFA si poate cistiga si titlul in vara urmatoare.
Un lucru e clar, CFR are perspective si un viitor destul de promitator indiferent de ce a facut sau nu in trecut, in plus a dat putina culoare fotbalului din Romania din ultimii 3 ani incoace...si mai sint si altele care incearca ca Urziceni, Vaslui.

...sau bate shaua ca sa priceapa calul... lasa-l asha ca il eclipsezi de tot si oricum il depasasete...

on topic: CFR-ul o sa vina foarte determinata dupa egalul cu Poli... cred ca o sa ii batem pe olteni la scor.

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

andone
11th August 2007, 01:30
Forta CFR pentru ca nu au ce sa ne faca oltenii. U Craiova-CFR 0-3

papaletto2000
11th August 2007, 08:01
...sau bate shaua ca sa priceapa calul... lasa-l asha ca il eclipsezi de tot si oricum il depasasete...

on topic: CFR-ul o sa vina foarte determinata dupa egalul cu Poli... cred ca o sa ii batem pe olteni la scor.

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Despre ce vorbeshti Bell?

alin_cv
11th August 2007, 10:43
U.CRAIOVA -CFR CLUJ 0-10.:headbang:Joaca cea mai buna,cea mai titrata echipa din provincie,echipa cu cele mai bune transferuri,cu cei mai multi suporteri.:headbang:Craiova...cea mai slaba echipa din liga lui Mitica,cele mai proaste transferuri,cei mai putini suporteri,o echipa de divizia B,a nu de divizia C.:headbang:Sunteti multumiti?

Ferko
11th August 2007, 10:52
U.CRAIOVA -CFR CLUJ 0-10.:headbang:Joaca cea mai buna,cea mai titrata echipa din provincie,echipa cu cele mai bune transferuri,cu cei mai multi suporteri.:headbang:Craiova...cea mai slaba echipa din liga lui Mitica,cele mai proaste transferuri,cei mai putini suporteri,o echipa de divizia B,a nu de divizia C.:headbang:Sunteti multumiti? Roaga-te sa nu se indeplineasca ceea ce ai cobit !

boni2204
11th August 2007, 11:42
U.CRAIOVA -CFR CLUJ 0-10.:headbang:Joaca cea mai buna,cea mai titrata echipa din provincie,echipa cu cele mai bune transferuri,cu cei mai multi suporteri.:headbang:Craiova...cea mai slaba echipa din liga lui Mitica,cele mai proaste transferuri,cei mai putini suporteri,o echipa de divizia B,a nu de divizia C.:headbang:Sunteti multumiti?

e nasol sa simti ca esti privit ca outsider, dar nu uita ca si voi ne-ati luat la pret de matineu etapa trecuta si ......restul il stii, asa ca istoria s-ar putea repeta:ok:

Blu3 Lion
11th August 2007, 14:29
Cum sa fie, v-au tras-o moldovenii, nu?:D
Vorbeam de treaba cu accidentarile!nu a fost recuperat decat Costea la Iasi,Tanasa nu!asa ca plimba ursul in continuare!:rosu:

Ulysses
11th August 2007, 14:33
oltenilor , azi va tin pumnii!:ok:

Blu3 Lion
11th August 2007, 14:36
mai bine maine:ok:

Ulysses
11th August 2007, 15:05
aaaaa, jucati meciul de inchidere al etapei!!!!!!!!!! meciul-vedeta cum ar veni;)sper sa-l onorati cu o victorie!:cheer:

Lordliv
11th August 2007, 16:05
se confirma informatia de ieri! tanasa ,costea si rose joaca!
vom juca in atac cu costea,tanasa ,wobay sau cu costea, tanasa,baird?

castiga stiinta!:ok:

*Coco*
11th August 2007, 16:14
Baird pe teren propriu nu joaca bine...Si cum a jucat la iasi nu cred ca are vre`o sansa sa prinda partida asta titular

ultras79
11th August 2007, 16:28
Bate Stiinta...!!!

reseter
11th August 2007, 17:03
bate craiova
3-0 si inchide gura la totzi

reseter
11th August 2007, 17:08
asa cum posta Bell...cfr sa stea in varf....problema e in varful cui, sau mai degraba in varful la ce??????....in fine discutabila optiunea...aici nu se vorbea de fotbal feminin si nici de trenul personal..........aaaaaaaaaa e vorba de c.f.r. cluj...pai i-am mai batut de ce nu am face-o si acum????
scurt: 3-0

Ulysses
11th August 2007, 19:34
habar nu am ce vrei sa zici cu clonele tale poate asta e o practica care iti este familiara tie...pentru mine nu conteaza optiunile tale ci modul in care ti le formulezi...da daca pe tine atat te duce capul continua...

iar da ..daca intri pe postul CFR-Craiova ...macar fa bine si uita-te si in ce zi e meciul..nu de alta da cam suna cam a prostitutie favoritismul asta de situatie al tau

nu ti se pare suficient sa tin cu stiinta pentru ca oltenii au o echipa romaneasca ?inseamna d-le spartacus ca esti un bozgor de la mama ta de pe dealu' feleacului , stii tu mai bine la ce ma refer :ok: si cu asta ti-am raspuns si la treaba cu prostitutia ;)

Cra10veanu
11th August 2007, 19:39
Ulysses iti dedicam tie victoria

Ulysses
11th August 2007, 19:55
Ulysses iti dedicam tie victoria

merci , merci :dance::dance::dance:

Sergio_D
11th August 2007, 20:46
greu de pronosticat... poate un egal... :rolleyes:

orbette
11th August 2007, 23:37
iar ne intrecem in romanisme gratuite.
certitudini pentru meciul de maine: Costea si Tanasa nu joaca. Dilevski are probleme musculare, foarte putin probabil sa-si revina. Singurul care ar putea juca este Rose, desi este racit, deci mai bine nu. La mijloc va reveni Velcovici titular in locul lui Rose. In atac, Wobay-dreapta, Dina-stanga, Baird centru. Va juca si Stoianof catre final. Sper sa-l vad si pe Lutu.
Nightwishh, m-ai dezamagit, se pare ca te-ai molipsit de la Muresan si ti-ai cam pierdut cumpatul pe care-l aratai mai demult.

Nightwish
11th August 2007, 23:44
Nightwishh, m-ai dezamagit, se pare ca te-ai molipsit de la Muresan si ti-ai cam pierdut cumpatul pe care-l aratai mai demult.
M-ai facut curios, la ce te referi? Eu imi pierd cumpatul doar cand dialoghez cu Ulysses :)
Edit: daca te referi la postul meu care a fost sters referitor la ce va zice Ulysses cand veti juca cu Steaua, sunt ferm convins ca am dreptate. Scuze daca te-am jignit cu ceva.

six
11th August 2007, 23:53
bate craiova
3-0 si inchide gura la totziyo"s mut deja......asa sa fie....:yeah::yeah::yeah:

orbette
11th August 2007, 23:59
ma refer ca mai nou esti foarte agresiv in afirmatii si se citeste o oarecare aroganta in cateva din post-urile tale (asta e valabil si la mine, dar la mine stiu ca e de vina optimismul incurabil:P)

Nightwish
12th August 2007, 00:05
Eh, eu sper din tot sufletul sa castigam la Craiova, dar departe de mine a spune ca avem 100% sanse sa castigam si alte tromboane de-astea. Il las pe Muresan sa dea declaratii la modul asta. Craiova are de partea ei terenul propriu si publicul iar CFR, din punctul meu de vedere, o valoare individuala mai mare a jucatorilor. Ambele echipe mai au mult de lucrat la capitolul omogenitate. Cred ca va fi un meci frumos si vom vedea maine care va fi echipa mai buna.

orbette
12th August 2007, 00:27
tre sa fie un meci frumos, macar sa nu-mi para rau daca nu castigam :)

Lordliv
12th August 2007, 08:02
pe mine ma intereseaza DOAR sa luam cele 3 puncte!

sa jucam urat,dar sa batem! ( steaua nu joaca mai nimic,dar ia mereu 3 puncte)

in privinta jucatorilor accidentati sau pseudoaccidentati, stiri contradictorii!
acum apare stirea cu baird, cu fractura de piramida nazala!

din cate stiu eu tanasa este apt de joc,iar costea o tine asa cu piciorul de 2 ani-sa se stabileasca odata,este sau nu apt de fotbalul de performanta.
iar dupa o raceala banala, sa faci tam-tam ca rose nu joaca cu o saptamana inainte de meci,mi se pare un amatorism demn de ovidiu costesin

ps. se incearca refacerea gastii de la caracal,cu stoica, ciuca ,velcovici,saceanu in primul 11,cei care l au dat jos pe fane stoica?!:rosu:

cioroianu i a spus lui mititelu ca pleaca daca este nedorit,fara insa ca echipa sa piarda niste meciuri ,pe mana unor jucatori devotati conducerii:yes:

forzza stiinta!

ps2 cartu,face ce stie el mai bine sa faca de ani de zile- sa bage zanzanie si sa distruga niste relatii de prietenie!

ensic
12th August 2007, 09:23
Sper sa se intoarca acasa cefereii cu 3 puncte. In rest le doresc cat mai multe succese oltenilor pe viitor !

Bega
12th August 2007, 09:59
Oare astia de la National TV au si alt car de transmisie sau la Craiova vor esua cu acelasi car inundat la Timisoara ieri?

Lordliv
12th August 2007, 11:25
stiinta va alinia astazi echipa:
bornescu-ciuca,stoica,mitchell-dananaie,prepelita,saceanu,rose ( velcovici )-
costea,tanasa,wobay!

lutu este pe lista celor 18!

ceilalti sunt banica,curteanu,dina,stoianof,parvu

ps. in fine se pare ca scapam de gargalie!

Ferko
12th August 2007, 12:36
Oare astia de la National TV au si alt car de transmisie sau la Craiova vor esua cu acelasi car inundat la Timisoara ieri?
Cica si-au luat barca. Dar ce fac daca nu ploua ?

TaciAcolo
12th August 2007, 14:05
:cry: e bine ca nu mai ploua;) avem ceva sanse sa transmita baietii de la canalu carbogazos

4za_Lazio
12th August 2007, 16:20
tactica secreta a Stiintei :P
http://img300.imageshack.us/img300/9891/img1086yj9.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=img1086yj9.jpg)
http://img358.imageshack.us/img358/9941/img1095yy9.th.jpg (http://img358.imageshack.us/my.php?image=img1095yy9.jpg)
http://img106.imageshack.us/img106/6278/img1096cs5.th.jpg (http://img106.imageshack.us/my.php?image=img1096cs5.jpg)

Denis
12th August 2007, 16:20
un meci foarte echilibrat...poate mai echilibirat decat otelul-unirea......meci de X2.....dar krek bate clujul....daca prind un meci bun stranierii lui andone nui mai opreste nimeni

*Coco*
12th August 2007, 16:40
Il rupe Saceanu pe Trica:D.Ca doar aia e tactica:))

Lordliv
12th August 2007, 16:58
@ lazio vad ca te intereseaza foarte mult universitatea craiova ,de tragi cu ochiul pe siteurile ei!:drak:
sau vroiai sa stii daca joaca tanasa?!

4za_Lazio
12th August 2007, 17:29
@ lazio vad ca te intereseaza foarte mult universitatea craiova ,de tragi cu ochiul pe siteurile ei!:drak:
sau vroiai sa stii daca joaca tanasa?!

prepe ma intereseaza :D...pozele mi le'a trimis un prieten si mi s'au parut interesante :P ... la craiova ca si la timisoara admir notiunea de suporter si loialitatea fata de oras ;) ... mult noroc diseara :ok:

TaciAcolo
12th August 2007, 17:41
tactica secreta a Stiintei :P
http://img300.imageshack.us/img300/9891/img1086yj9.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=img1086yj9.jpg)
http://img358.imageshack.us/img358/9941/img1095yy9.th.jpg (http://img358.imageshack.us/my.php?image=img1095yy9.jpg)
http://img106.imageshack.us/img106/6278/img1096cs5.th.jpg (http://img106.imageshack.us/my.php?image=img1096cs5.jpg)

:cry: super tactica :happy

Lordliv
12th August 2007, 17:49
prepe ma intereseaza :D...pozele mi le'a trimis un prieten si mi s'au parut interesante :P ... la craiova ca si la timisoara admir notiunea de suporter si loialitatea fata de oras ;) ... mult noroc diseara :ok:

din pacate loialitate fata de echipa de fotbal universitatea craiova ,nu au primarul solomon si gasca lui de consilieri locali,pusi numai pe capatuiala,ca mai au doar un an si vin altii...

ps.si eu iti urez noroc ,stii tu cu cine!:D
ps2 prepe va calca pe urmele lui mutu,dica sau neaga! ( dar va pleca " afara " doar de la stiinta!)

m8k
12th August 2007, 20:19
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool!

GruppoApparte
12th August 2007, 20:21
GOOOOL CFR !!!! 0-1 !!! CFR Cluj a marcat prin Trica Eugen in minutul 3!!!

TenisFan
12th August 2007, 20:22
Ba dintre toti aia de la ei tocmai asta s-a gasit sa ne bage mortul in casa... :| Si a dat si mega gol...Fantastic mai... :|

Asuper
12th August 2007, 20:26
stie careva cum pot sa vad si eu meciul pe net

resita
12th August 2007, 20:28
un inceput excelent de meci, spectacol in teren, spectacol in tribuna :ok:

resita
12th August 2007, 20:29
stie careva cum pot sa vad si eu meciul pe net

http://www.ligaonline.ro/

Aleksg
12th August 2007, 20:30
Sper sa se inscrie multe goluri, si cel mai bun sa castige! :ok:

Asuper
12th August 2007, 20:31
:(stie careva cum pot sa vad si eu meciul pe net

BAK
12th August 2007, 20:34
scrie mai sus bah.........

0nu
12th August 2007, 20:45
Bate cfr-u...e o ekipa buna cu un antrenor bun...iar craiova se cam clatina...

Aleksg
12th August 2007, 20:47
Gol Craiova! 1-1.

0nu
12th August 2007, 20:48
da a dat gol dorel stoica ! da bate cfr-u parerea mea

Ulysses
12th August 2007, 20:49
gooooooooooooool craiova!!!!!!!! ce bine joaca universitatea! i-a inghesuit de tot pe aspirantii la titlu !:ok:

mariomax
12th August 2007, 20:49
gol craiova.
ce jucator Costea ala mah...:)

aspa_2005
12th August 2007, 20:51
frumos meci! sper sa avem un campionat corect si tare

Cluj4Poli
12th August 2007, 21:05
hai cfr, eu zc un 2-3, e supr tare meciul

Nightwish
12th August 2007, 21:06
Inceput foarte bun de meci al CFR, pacat ca s-au retras in defensiva asa de repede :(. Nu-i problema, sunt sigur ca vor mai da gol in repriza a doua :yeah:

TZEFERU
12th August 2007, 21:07
Va rog sa ii spuneti lui Didi sa traga mingile pe jos, nu joaca rugby.
La fazele fixe suntem prastie, cascam gura ca in "oszer".

Nightwish
12th August 2007, 21:10
Da, se pare ca fazele fixe sunt boala noastra :(
Mi-e si groaza de etapa urmatoare...

m8k
12th August 2007, 21:11
Multe schimbari in echipa, multe gafe!
Meci frumos, rezultat echitabil pina acum! Sper sa jucam ceva fotbal macar in repriza a doua!
Fortza CFR!

boni2204
12th August 2007, 21:25
2-1 cfr, didy

Datenshi
12th August 2007, 21:28
Visatoare apararea Craiovei.

TZEFERU
12th August 2007, 21:31
Semedo ma bagi in mormint.
Spuneti si lui Semedo mingea jos...Didi asculta....

Datenshi
12th August 2007, 21:33
Foarte frumos golul 3.

cipri_cj
12th August 2007, 21:33
goooooooooooool CFR!!!!

tourist
12th August 2007, 21:34
Nu pot sa vad meciul , dar dupa cum arata desfasurarea , golul 4 pluteste in aer .

Celso
12th August 2007, 21:35
se vede mana lui Ando....CFR este puternica, fizic, tehnic, dar mai ales mental .....se vede ca a reusit sa implementeze o mentalitate de invingator!:)


Bravo Ando!

minerul
12th August 2007, 21:35
Dom'le te unge la suflet echipa asta a Clujului...Nu sint fan CFR dar incep sa-mi placa

Hard
12th August 2007, 21:37
Gata,s-au dus sansele oltenilor la titlu...:( :no: :mda:

TZEFERU
12th August 2007, 21:40
meciul se da pe rojadirecta pe internet, trebuie sa instalati programul sopcast, e o solutie de avarie dar e OK se mai vede cite ceva

Seldon
12th August 2007, 21:42
Mi se cam pare ca, in inceputul asta de campionat, clujenii arata mai mult fotbal decat Steaua, Dinamo sau Rapid. Bravo lor!

Chriss34
12th August 2007, 21:44
hai C.F.R. urmeaza Steaua ,va fi greu dar la ce joaca acum C.F.R. sa speram

codrind
12th August 2007, 21:44
Gata,s-au dus sansele oltenilor la titlu...:( :no: :mda:

Hai mă !! nu fi răutăcios !! :evil:

Lasă-i să spere: "2-0 la pauză, spectacol în a II-a" :sleep::groggy:

Hard
12th August 2007, 21:49
...poate la anul...

deep purple
12th August 2007, 21:52
...poate la anul...

anul... care? Care an? :confused:

tourist
12th August 2007, 21:58
De sperat orice echipa spera la titlu, numai ca Craiova spera cu voce tare , hehehehe .

papaletto2000
12th August 2007, 22:08
Felicitari cfr. Mult mai buni decit noi. Ne trebuie un mijlocas la inchidere! Bornescu e in scadere de forma, Wobay slab rau, iar Prepelitza nu arta nimic. Singurul care jucat ceva a fost Costea. Ar trebuie sa lasam prostiile, gen campionat si altele. Suntem o echipa mica, deocamdata, cu o galerie mare, insa. FORZA STIINTZA ALE! LUMEA SE-NTREABA DE CE? NOI PENTRU TINE AM FACE ORICE!

Nightwish
12th August 2007, 22:14
O a doua repriza superba facuta de CFR, care a demonstrat o maturitate care le cam lipseste oltenilor. Didi a jucat super, la fel si Culio, una peste alta atacul merge mai bine si mai repede decat cu Fabianni. La aparare mai este totusi destul de lucru, in special la fazele fixe.

Felicitari CFR, felicitari si Stiintei care, probabil nu va lua titlul anul asta dar va ingenunchea multe echipe in Banie.

bobycox
12th August 2007, 22:17
Bv CFR . O echipa care ne arata fotbal adevarat. Sper ca "Escrocii de la FRF si LPF " sa-i lase sa joace .
PS. Craiovenii nu au dc sa fie suparati , pt ca i-au batut o echipa mai buna .

danpuric78
12th August 2007, 22:29
N-am crezut ca o sa zic asta, dar pana akum, CFR e singura echipa cu pretentii la titlu care arata fotbal.
Insa asa cum anul trecut locul 2 n-a fost pentru ei, asa nu va fi nici akum campionatul.
Cum ar spune cineva "ar fi culmea sa castige ungurii la noi in tara".
Trist dar adevarat.

YoNuTzz
12th August 2007, 22:30
pff...pierdura oltenii, ce tragedie (joke :P )
felicitari CFR Cluj...o echipa foarte buna, care joaca fotbal, nu gluma...:ok:

papaletto2000
12th August 2007, 22:33
N-am crezut ca o sa zic asta, dar pana akum, CFR e singura echipa cu pretentii la titlu care arata fotbal.
Insa asa cum anul trecut locul 2 n-a fost pentru ei, asa nu va fi nici akum campionatul.
Cum ar spune cineva "ar fi culmea sa castige ungurii la noi in tara".
Trist dar adevarat.

Nu cred ca ar trebui sa introduci elemente etnice in discutzie. la cum a jucat pina acum cfr chiar are sanse la titlu. Si daca e sa judecam, in afara de patron, nu nici u maghiar in echipa. Asa ca las/o balta cu prostiile! Ocupa-te fotbal, sau hochei, daca esti in Canada.

cipri_cj
12th August 2007, 22:36
Felicitari oltenilor care posteaza opinii pertinente chiar si lui Mititelu' care a felicitat CFR Cluj in interviul de dupa meci. Bafta Stiinta in urmatoarele meciuri!

danpuric78
12th August 2007, 22:38
Nu cred ca ar trebui sa introduci elemente etnice in discutzie. la cum a jucat pina acum cfr chiar are sanse la titlu. Si daca e sa judecam, in afara de patron, nu nici u maghiar in echipa. Asa ca las/o balta cu prostiile! Ocupa-te fotbal, sau hochei, daca esti in Canada.

Oltene, daca nu stii sa citesti exact ce scriu, abtine-te de la comentarii.
Mai devreme sau mai tarziu CFR se va impotmoli. daca n-o vor face singuri au altii grija.
Cei vizibili deranjati de tenta etnica a acestei echipe.

Cat despre hochei si fotbal, n-aveti voi in toata craiova terenuri de fotbal cate vad eu din balcon, asa ca, informeaza-te si dupa aia sfaturi.

blaga
12th August 2007, 22:39
Cum ar spune cineva "ar fi culmea sa castige ungurii la noi in tara".
Trist dar adevarat.

Ar trebui anulate toate golurile lui bicfalvi,
ma da ce bozgor are cfr ?
paskany e ungur da el nu joaca,
e doar mai destept fata de [unii] din bucuresti
prin achizitiile care le face :)

papaletto2000
12th August 2007, 22:43
Oltene, daca nu stii sa citesti exact ce scriu, abtine-te de la comentarii.
Mai devreme sau mai tarziu CFR se va impotmoli. daca n-o vor face singuri au altii grija.
Cei vizibili deranjati de tenta etnica a acestei echipe.

Cat despre hochei si fotbal, n-aveti voi in toata craiova terenuri de fotbal cate vad eu din balcon, asa ca, informeaza-te si dupa aia sfaturi.

Suferi de scenarita, si esti si paranoic. In plus, nu are cfr/ul nici o tenta etnica. Poate in capul tau! Stai prea mult in balcon si te uitzi prea mult in jos. Cred ca ai ametzit.

TZEFERU
12th August 2007, 22:47
Trica si-a demonstrat clasa si in acest meci, da siguranta echipei si da goluri de "europene". Craiova a pus presiune mare in prima repriza dar s-a mai stins ceva dupa egalare, s-a mai trezit putin dupa min 70, nu a jucat prost deloc, a avut momente peste CFR pe alocuri.
In prima repriza am jucat cu mingi pe sus prea des ca in meciul cu Timisoara in care am pierdut tempourile de preluare, sintem inca ca fasolea la faze fixe.
Am inceput tare in repriza a 2-a Didi si-a revenit si nu a mai tras ca la rugby si am transat meciul, pe urma CFR a jucat mai relaxat.

danpuric78
12th August 2007, 22:48
Suferi de scenarita, si esti si paranoic. In plus, nu are cfr/ul nici o tenta etnica. Poate in capul tau! Stai prea mult in balcon si te uitzi prea mult in jos. Cred ca ai ametzit.

Oltene, tu chiar nu vrei sa intelegi?
Prea putin conteaza ce zic eu.
Ciobanul le-a luat odata locul 2, si oricum nici acuma nu-i va lasa sa ia campionatul.

Nightwish
12th August 2007, 22:51
Oltene, tu chiar nu vrei sa intelegi?
Prea putin conteaza ce zic eu.
Ciobanul le-a luat odata locul 2, si oricum nici acuma nu-i va lasa sa ia campionatul.

Corect, CFR va trebui sa fie mult mai buna decat concurenta pentru a lua titlul, putin mai buna nu-i va fi de ajuns :)

papaletto2000
12th August 2007, 22:52
Oltene, tu chiar nu vrei sa intelegi?
Prea putin conteaza ce zic eu.
Ciobanul le-a luat odata locul 2, si oricum nici acuma nu-i va lasa sa ia campionatul.

E, uite, ca sa stii si tu. Clujul a pierdut meciul direct cu Steaua, fara nici un fel de interventzii. In plus de asta, cu mult timp inainte, in birorile echipei se pregtea deja documentatzia necesara pentru cupa uefa. Asta si/a propus anul trecut echipa, acolo e. In cupa uefa.

danpuric78
12th August 2007, 22:53
Corect, CFR va trebui sa fie mult mai buna decat concurenta pentru a lua titlul, putin mai buna nu-i va fi de ajuns :)

la ce joaca akum e peste toti ceilalti.

Asteptam meciul de la cluj cu steaua. Sper sa nu mai arbitreze balaji si costesti.

locomotiva07
12th August 2007, 22:56
Becali va fi umilit la Cluj, in Gruia. Sa vedem apoi ce-o sa zica de titlu...
joc bun facut de craioveni, curajos, dar a trecut locomotiva prin banie ;) ne vedem in retur, veti fi primiti cu aceiasi "simpatie", fiti siguri :D

vagus
12th August 2007, 23:12
CFRul a fost MULT mai buna. Ei au avut valoarea de partea lor iar Craiova entuziasmul. Din pacate, numai cu asta nu poti sa ai pretentii la un loc acolo sus in campionat. Steaua cred ca va suferi prima infrangere etapa viitoare la Cluj iar apoi daca face egal acasa cu Panduri va incepe degringolada, se va duce pe tobogan in jos, cam cum s-a dus si Poli dupa primul esec cand antrena Hagi acolo :yes:...

gica
12th August 2007, 23:14
Joc enervant de pragmatic...specific unei echipe mari.Ca sa si ajunga echipa mare mai trebuie sa se sudeze relatiile dintre jucatori si sa aiba un pic de bafta(nu ca la meciul cu Timisoara).
Diferenta in aceasta partida asa cun spunea unul dupa meci a fost facuta de calitatea jucatorilor.

ionut_cluj
12th August 2007, 23:17
castiga craiova 2-1:evil:

hahahhaha:))


Becali va fi umilit la Cluj, in Gruia. Sa vedem apoi ce-o sa zica de titlu...


eu zic sa ai rabdare pana si daca se va intampla asta. ce naiba, doar nu esti neam cu mama omida

Lordliv
13th August 2007, 00:26
meciul s a jucat la pauza!:ok

doresc din toata inima ca steaua sa le scoata fotbalul din cap acestor mercenari care nu fac decat rau fotbalului romanesc!

niste ********i bozgori care spala banii udmr-ului ,au ajuns sa faca pe desteptii in romania!:rosu:

Sergio_D
13th August 2007, 00:35
calmati-va...

Din ce am vazut pe teren, jucatorii echipei CFR Cluj au dovedit ca sunt mult mai buni decat cei ai Craiovei. 3 puncte luate de Cluj, meritat. Ca patronul e ungur, ca au straini in lot, asta nu conteaza. Au batut.

Sorin Blaj
13th August 2007, 00:46
FELICITARI CFR-ULUI!!!

Ati fost mai buni.

delaparis
13th August 2007, 00:51
FELICITARI CFR-ULUI!!!

Ati fost mai buni.

hmmm .....

poate ...


Craiova joaca fara antrenor :rolleyes:

YoYoyOi
13th August 2007, 01:00
n-am vazut prea mult din meci, doar ici si colo cateva faze, dar a fost un meci disputat, la ambele porti. Scorul nu reflecta realitatea din teren :rolleyes:

Mihai_alexandru
13th August 2007, 01:06
Mai suntem ipocriti domnule Sorin Balaj??

Jucam din ce in ce mai bine, mai putine gafe, la lovituri libere inca nu suntem pusi la punct insa ne apropiem de ceea ce ne dorim. Dupa acest meci am facut un pas mare in fata. Jucatorii au capatat multa incredere si cred ca de acum vor fi mult mai naturali si se vor forma relatii de joc puternice.
Prima repriza n-a fost chiar atat de grozava insa si eu cred ca putem mult mai mult. :ok:
Sunt sigur ca meciul cu Anorthosis va aduce si mai multe imbunatatiri jocului echipei. :ok:


n-am vazut prea mult din meci, doar ici si colo cateva faze, dar a fost un meci disputat, la ambele porti. Scorul nu reflecta realitatea din teren :rolleyes:

Eu am vazut tot meciul (normal) si am avut mult mai multe ocazii decat oltenii.

tourist
13th August 2007, 04:41
N-am crezut ca o sa zic asta, dar pana akum, CFR e singura echipa cu pretentii la titlu care arata fotbal.
Insa asa cum anul trecut locul 2 n-a fost pentru ei, asa nu va fi nici akum campionatul.
Cum ar spune cineva "ar fi culmea sa castige ungurii la noi in tara".
Trist dar adevarat.


man , tu chiar ca esti pe invers .
submediocru...

markcj
13th August 2007, 05:22
n-am vazut prea mult din meci, doar ici si colo cateva faze, dar a fost un meci disputat, la ambele porti. Scorul nu reflecta realitatea din teren :rolleyes:

Poate fazele care le-ai vazut erau de la incalzirea dinainte de meci

spartacus
13th August 2007, 07:20
trei puncte in deplasare...felicitari echipei si mergem mai departe
despre parerile "obiective" ale unora... no comment..rezultatul e suficient


forzza CFR!!!

TZEFERU
13th August 2007, 08:53
Din pacate in meciul cu Poli am jucat in 10.5 oameni. Poate ca Fabianni e bun dar daca are potential trebe sa arate si la antrenamente ceva...si nu folosit si sa nu faca nimic pe teren. Andone a cam gresit ca l-a bagat in meciurile de inceput daca nu era acomodat. Echipa a jucat mai bine fara el, cu el in teren se cam iroseau mingile....deocamdata si oricum Trica i-a aratat clasa lui Fabianni.

LazioRoma
13th August 2007, 08:56
are echipa smekera clujul

bobycox
13th August 2007, 08:57
Sper din toata inima ca CFR-ul sa ia Campionatul , pt ca dupa multi ani ar fi prima echipa care-l castiga pe merit , fara interventii gen:
-Arbitrii cumparati ;
- suspendari reduse chiar si la zero ;
- Manarii la jucatorii adversii ;
-aleragatul cu sacosa de banii, dupa echipa adversa .

PS. Multa Bafta ....

Lordliv
13th August 2007, 09:40
meciul a fost pierdut in special de cioroianu,care si a aratat limitele in aceasta meserie.
stiinta vrea mai mult,are jucatori talentati,dar nu are cine sa i antreneze.

fata de formatia anuntata,cioroianu a facut o modificare de ultim moment,dina in locul lui saceanu si faza de aparare a fost in mare parte compromisa!
saceanu ,marcaj la trica insemna mult in economia jocului,dar acest" mare antrenor "a refuzat sa vada aceasta mutare

al 2 lea moment care a influentat rezultatul,a fost iesirea lui tanasa ,se pare nerefacut in totalitate,singurul varf impins ,al universitatii,care pusese reale probleme apararii masive a cfr-istilor!
faptul ca cioroianu nu l a avut la dispozitie pe baird ( cazut victima ,se pare a unei altercatii serioase intre jucatori ,sambata) ci doar pe stoianof ( un jucator bun de " U " cluj,dar nu de noi) cu care sa l inlocuiasca, a slabit mult atacul stiintei!

cioroianu care se incapatineaza sa joace doar cu 3 fundasi,prea putini, pentru greselile individuale pe care le fac, a incercat o schema cu 4 fundasi in acest meci,dar jucatorii nu prea s au obisnuit cu noile atributii,iar prestatia australienilor rose si mitchell a fost penibila in multe situatii.
dar stanilescu ,face presiuni asupra alcatuirii echipei ( ii" vede" propulsati in lotul cangurilor,si de aici la echipe de top engleze)

bornescu ,chiar daca a luat 2 goluri greu de parat,a aratat ieri multa nesiguranta suspecta,care l a enervat la culme pe mititelu aseara.

universitatea craiova a fost ieri,o repriza ,peste cfr,atata timp cat prepelita a rezistat de unul singur ,la mijloc si a facut si faza de atac si de aparare,iar combinatiile costea -tanase au ridiculizat in multe randuri apararea cfr-ista
andone spunea ca se putea ca echipa lui sa plece condusa, la pauza ,si nu a spus o doar din politete!

arbitrul,a tolerat jocul dur al clujenilor si intrarile periculoase ale lor si nu a dat cartonase decat cand meciul era jucat...
cheliosul ala al lor se adauga altor 2 nesimtiti din fotbalul romanesc,alexa si radoi,care pun in pericol integritatea corporale a adversarilor

cum spuneam ,firul ,pentru craiova,s a rupt la pauza! repet LA PAUZA si nu dupa pauza!

atmosfera senzationala din tribune a reliefat inca o data dragostea pura a craiovenilor pentru stiinta!
cand 25 000 de oameni canta hai universitatea ,hai craiova, iti dai seama ca la craiova dragostea fata de aceasta echipa este la nivel de cult si restul nu conteaza..
nici macar incercarile ( efemere ) unor echipe gen cfr, de a epata in fotbalul lui mitica prin orice mijloace...

FORZZA STIINTA!

ps. chiar sa nu i fi spus balaci lui cioroianu ( pe care l a carat cu el peste tot, prin tarile arabe pe unde a antrenat si cu care a impartit ani de zile, banii seicilor...) cum sa l anihileze pe trica!? la marcaj strans,trica un jucator irascibil,cedeaza repede,mai ales la 32 de ani,si fizic si nervos...

Bumbescu
13th August 2007, 09:44
Eu am vazut doar repriza a doua dar diferenta mi s-a parut uriasa intre cele doua echipe, CFR -ul chiar are sanse mari anul asta.

Blu3 Lion
13th August 2007, 09:48
hmm,meci frumos,atmosfera si mai frumoasa,dar poate sa-mi povesteasca si mie cineva primul gol ca nici nu eram pregatit?:mda:oricum CFR nu a fost mult peste U Craiova cum se lauda unii!2 goluri au fost din executii personale f frumoase(1,3):ok:dar asta e fotbalul adevarat,noi am fost peste ei prima repriza si ultimele 20 de min dar degeaba,ne-ar trebui si noua un jucator din asta sa dea un gol din pozitii grele,ca de pasat ar avea cine(Costea a fost peste toata echipa aseara).
Dar asta este,CFR a fost mai pragmatica si a meritat victoria,poate rezultatul trebuia sa fie mai strans dar ce mai conteaza acum,sper sa jucam urmatoarele meciuri tot asa pentru ca nu am jucat deloc rau!

P.S Zicea un baiat ca si ei o sa ne primeasca la fel!pai nu au cum pentru ca daca vom fi 500 vom fi peste ei,sau poate s-a referit la jucatori:)

Blu3 Lion
13th August 2007, 09:51
Eu am vazut doar repriza a doua dar diferenta mi s-a parut uriasa intre cele doua echipe, CFR -ul chiar are sanse mari anul asta.Pacat,nu ai vazut si prima repriza:ok:iti schimbai parerea!

codrind
13th August 2007, 10:10
Pacat,nu ai vazut si prima repriza:ok:iti schimbai parerea!

Păi în primul mitan a cam fost egal!! Și la ocazii și la goluri și la inițiativă etc...
Iar bila neagră o primește tot craiova, deoarece este inadmisibil "să termini benzina" așa repede, mai ales când ai o medie de vârstă, undeva la 23 ani și ceva!!!!:shocked: Și la IAȘI a fost la fel !!

Elphax
13th August 2007, 10:14
la inceputul sezonului, dupa primul meci, cioroianu a fost cel mai laudat

acum e cel mai injurat ...

Lordliv
13th August 2007, 10:20
la inceputul sezonului, dupa primul meci, cioroianu a fost cel mai laudat

acum e cel mai injurat ...


poate la timisoara sa fi fost laudat! noi aici ii conosteam limitele si lenea de a invata ceva...:yes:

papaletto2000
13th August 2007, 10:33
meciul a fost pierdut in special de cioroianu,care si a aratat limitele in aceasta meserie.
stiinta vrea mai mult,are jucatori talentati,dar nu are cine sa i antreneze.

fata de formatia anuntata,cioroianu a facut o modificare de ultim moment,dina in locul lui saceanu si faza de aparare a fost in mare parte compromisa!
saceanu ,marcaj la trica insemna mult in economia jocului,dar acest" mare antrenor "a refuzat sa vada aceasta mutare

al 2 lea moment care a influentat rezultatul,a fost iesirea lui tanasa ,se pare nerefacut in totalitate,singurul varf impins ,al universitatii,care pusese reale probleme apararii masive a cfr-istilor!
faptul ca cioroianu nu l a avut la dispozitie pe baird ( cazut victima ,se pare a unei altercatii serioase intre jucatori ,sambata) ci doar pe stoianof ( un jucator bun de " U " cluj,dar nu de noi) cu care sa l inlocuiasca, a slabit mult atacul stiintei!

cioroianu care se incapatineaza sa joace doar cu 3 fundasi,prea putini, pentru greselile individuale pe care le fac, a incercat o schema cu 4 fundasi in acest meci,dar jucatorii nu prea s au obisnuit cu noile atributii,iar prestatia australienilor rose si mitchell a fost penibila in multe situatii.
dar stanilescu ,face presiuni asupra alcatuirii echipei ( ii" vede" propulsati in lotul cangurilor,si de aici la echipe de top engleze)

bornescu ,chiar daca a luat 2 goluri greu de parat,a aratat ieri multa nesiguranta suspecta,care l a enervat la culme pe mititelu aseara.

universitatea craiova a fost ieri,o repriza ,peste cfr,atata timp cat prepelita a rezistat de unul singur ,la mijloc si a facut si faza de atac si de aparare,iar combinatiile costea -tanase au ridiculizat in multe randuri apararea cfr-ista
andone spunea ca se putea ca echipa lui sa plece condusa, la pauza ,si nu a spus o doar din politete!

arbitrul,a tolerat jocul dur al clujenilor si intrarile periculoase ale lor si nu a dat cartonase decat cand meciul era jucat...
cheliosul ala al lor se adauga altor 2 nesimtiti din fotbalul romanesc,alexa si radoi,care pun in pericol integritatea corporale a adversarilor

cum spuneam ,firul ,pentru craiova,s a rupt la pauza! repet LA PAUZA si nu dupa pauza!

atmosfera senzationala din tribune a reliefat inca o data dragostea pura a craiovenilor pentru stiinta!
cand 25 000 de oameni canta hai universitatea ,hai craiova, iti dai seama ca la craiova dragostea fata de aceasta echipa este la nivel de cult si restul nu conteaza..
nici macar incercarile ( efemere ) unor echipe gen cfr, de a epata in fotbalul lui mitica prin orice mijloace...

FORZZA STIINTA!

ps. chiar sa nu i fi spus balaci lui cioroianu ( pe care l a carat cu el peste tot, prin tarile arabe pe unde a antrenat si cu care a impartit ani de zile, banii seicilor...) cum sa l anihileze pe trica!? la marcaj strans,trica un jucator irascibil,cedeaza repede,mai ales la 32 de ani,si fizic si nervos...

Poate ar fi o solutzie cu sorin cartzu, sau cu stoichitza.

Blu3 Lion
13th August 2007, 10:38
Rezumatul partidei pentru cel care spunea ca ne-au dominat clar la ocazii!
http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=990

papaletto2000
13th August 2007, 10:46
In repriya a doua au ratat cel putzin doua ocazii clare gol, pe cind noi am sutat o singura data la poarta, si atunci de la distantza! Au fost mult mai buni. Suntem departe de adevar. Asta e adevarul.

Lordliv
13th August 2007, 10:52
Rezumatul partidei pentru cel care spunea ca ne-au dominat clar la ocazii!
http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=990

edificatoare imagini!:ok:

Lordliv
13th August 2007, 11:10
niste ********i bozgori care spala banii udmr-ului ,au ajuns sa faca pe desteptii in romania!:rosu:

reformulez: niste ********i ONGRINI ,care spala banii udmr-ului,au ajuns sa faca pe desteptii in romania!:rosu:

SPER CA SUNTETI SATISFACUT domnule moderator!

Cra10veanu
13th August 2007, 11:21
Rezumatul partidei pentru cel care spunea ca ne-au dominat clar la ocazii!
http://www.editie.ro/mod.php?mod=video&idvideo=990

si-a batut costea joc de apararea lor cum a vrut

Bumbescu
13th August 2007, 11:30
reformulez: niste ********i ONGRINI ,care spala banii udmr-ului,au ajuns sa faca pe desteptii in romania!:rosu:

SPER CA SUNTETI SATISFACUT domnule moderator!

Hai mai lordule, da-o incolo de treaba, asta-i exprimare de liberal...
Sau ai trecut la Romania Mare?:D

Ce dracu o fi asa de greu sa recunoasteti ca au fost mult mai buni decat voi, si ca de fapt sunt mult mai buni, se mai joaca meciul ala de 7 ori si de tot atatea ori o sa va bata.

Lordliv
13th August 2007, 11:33
Hai mai lordule, da-o incolo de treaba, asta-i exprimare de liberal...
Sau ai trecut la Romania Mare?:D

Ce dracu o fi asa de greu sa recunoasteti ca au fost mult mai buni decat voi, si ca de fapt sunt mult mai buni, se mai joaca meciul ala de 7 ori si de tot atatea ori o sa va bata.

cred ca ar trebui sa reformulezi si tu ceva...

ps. uita te la rezumat si sper ca nu ai ochelari de cal !:drak:

ps2 o sa fiu un stelist " infocat " la meciul vostru cu cfr-ul!

papaletto2000
13th August 2007, 11:34
si-a batut costea joc de apararea lor cum a vrut

Korekt. Dar din pacate degeaba!

Cra10veanu
13th August 2007, 11:55
Hai mai lordule, da-o incolo de treaba, asta-i exprimare de liberal...
Sau ai trecut la Romania Mare?:D

Ce dracu o fi asa de greu sa recunoasteti ca au fost mult mai buni decat voi, si ca de fapt sunt mult mai buni, se mai joaca meciul ala de 7 ori si de tot atatea ori o sa va bata.

Va vedem noi saptamana viitoare la cluj :drak: scoate jiji punga de bani si prelungeste partida pana bate steluta, ca pe vremea taticului vostru nicu :lol: