PDA

View Full Version : Etapa 3: Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti



delaparis
6th August 2007, 00:33
Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti
(Kanal D) Duminica, 12 august
ora 18,15

discutii inainte si dupa meci aici

crissis
6th August 2007, 00:40
Cred ca vor castiga rapidistii. Deci 2

noir_desir
6th August 2007, 08:54
bate Rapidul, dar greu. 1-2

Mishumacher
6th August 2007, 09:54
Am incredere ca cei de la Universitatea vor obtine cel putin un punct in meciul cu rapidistii.Bergodi va avea mult de furca cu studentii clujeni.

Ferdininho
6th August 2007, 10:18
Cu realism castiga Rapid. Din pacate pt. U liga I pare o sapca cam mare de purtat.

Leo
6th August 2007, 10:29
2 solist

BBB
6th August 2007, 10:39
ne bate Rapidu de ne cacam pe noi scuzati limbaju'

*Coco*
6th August 2007, 10:41
Copile ti`a mai revenit mintea la cap?:lol:
Pana acuma ziceai ca voi spulberati tot:happy

mArIuSeL
6th August 2007, 10:42
Din pacata 2..U Cluj nu prea are echipa de Liga I , sper ca in iarna sa aduca ceva jucatorii pentru ca altfel le va fi foarte greu..!!

Luis Garcia10
6th August 2007, 11:28
Egal :yeah: :yeah: :yeah:

Gontel
6th August 2007, 12:13
Dupa ce a aratat la Urziceni, "U" nu are prea multe sanse cu rapidistii, dar am incredere ca se poate totusi un egal.

YoNuTzz
6th August 2007, 12:27
meci de 2, dar fiind vorba de rapid, pronostic X2...

grande
6th August 2007, 12:28
suntem obligati sa castigam ,deci 2 solist !

Patriots
6th August 2007, 13:03
Bate Rapid

dede
6th August 2007, 13:38
probabil castiga rapid... desi u cj ar putea face surpriza etapei ;)

Icebox
6th August 2007, 16:24
Nu-mi place, au avut neplaceri pana acum, suntem prima echipa puternica care-i viziteaza, si va fi mobilizare si-n tribune si-n teren. Noi pe de alta parte am pierdut iar in minutul 90, 2 puncte ... sa vedem cum gestioneaza Bergodi acest semi-esec.

Nightwish
6th August 2007, 19:55
Castiga U la limita

Incubus
6th August 2007, 20:00
Nea Georgicããããã, ce facem nea Georgicããããã???? Ne ducem in B nea Georgicããããã!!!!
:lol::lol:

BAK
6th August 2007, 20:17
sper la un egal, mai mult nu se poate acum

Nightwish
6th August 2007, 20:23
Nea Georgicããããã, ce facem nea Georgicããããã???? Ne ducem in B nea Georgicããããã!!!!
:lol::lol:

Da, am murit de ras cand i-am vazut la stiri:D:D:D

Mihai_alexandru
6th August 2007, 20:23
U n-are echipa foarte buna... dar si Gloria Bistrita a facut 2-2 cu Rapid. Cel putin o echipa din capitala se va impiedica etapa de etapa...

Sunchase
6th August 2007, 21:05
Le dam 3

comisaru
6th August 2007, 21:08
Le dam 3
Daca luati cel putin tot atatea, e ok.

orbette
6th August 2007, 21:34
Le dam 3

numai sa nu fie puncte:lol:

horica
6th August 2007, 21:58
Pai este rost de o partida care sa readuca increderea jucatorilor si suporterilor in acelasi timp.Mizez pe 1,x.

gica
6th August 2007, 22:03
Astea-s meciurile cand mobilizarea jucatorilor ajunge la cote maxime.
Acum este momentul ca jucatorii sa arate masura valorii....Meci de 1,x.

Ulysses
6th August 2007, 22:29
Le dam 3

asa ziceau si cainii ca dau la toti cel putin 3 dar in loc sa dea au luat... si inca multa:happy:happy:happy:happy

CFR1907
6th August 2007, 23:18
Sper sa reuseasca U surpriza etapei si sa obtina cel putin un egal cu Rapid, desi va fi foarte greu daca vor juca cum au jucat cu Pandurii sau Urziceni.

YoYoyOi
6th August 2007, 23:36
U poate sa produca surpriza, daca joaca la fel ca in prima repriza cu Unirea.... daca joaca la fel ca in a doua repriza.... :(

boni2204
7th August 2007, 00:22
la prima vedere meci de 2, dar totusi vad ca rapid a revenit la obiceiuri mai vechi, adica iar a primit gol in ultimele minute;)
eu chiar am zis inainte de a incepe campionatul ca bergodi va reusi la rapid daca poate sa monteze fundasii in ultimele minute, dar se pare ca..

magica_steaua
7th August 2007, 01:09
ce sansa sa aiba "U" cu jucatori ca vasile ghindaru ,numai mercenari expirati............imi pare rau pentru ei dar bate rapid

BAK
7th August 2007, 05:10
ce sansa sa aiba "U" cu jucatori ca vasile ghindaru ,numai mercenari expirati............imi pare rau pentru ei dar bate rapid

dar voi ce sansa aveti cu mercenari precum plesan?


oricum, meci de 1x2 clar, probabil x2 solist as spune eu......daca nu bate rapidul sau U, cu sigurnata va fi egal

Cra10veanu
7th August 2007, 07:39
pai ce altceva ai vrea sa fie :happy
x2

paul30
7th August 2007, 09:00
Am pus 2. Nu cred ca o dau in bara si de data asta cei de la Rapid.

fcunirea
7th August 2007, 12:19
Bate Rapidul.

corello
7th August 2007, 13:18
Batem cu 2-1

Ulysses
7th August 2007, 14:05
dar voi ce sansa aveti cu mercenari precum plesan?


oricum, meci de 1x2 clar, probabil x2 solist as spune eu......daca nu bate rapidul sau U, cu sigurnata va fi egal:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:ia cititi postarea lui bak lumeeeee ca e mai tare decat orice banc de la sectiunea diversee:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

mustapha
7th August 2007, 16:03
eu zic 1x.....

Ferko
7th August 2007, 16:59
suntem obligati sa castigam ,deci 2 solist !

Nu va obliga nimeni, asa ca puteti pierde linistiti ! Cu 1-0 !

boshcUtza
7th August 2007, 18:12
e vremea pt prima victorie...deci 1
scor 2-1

corello
7th August 2007, 20:23
Eu nu cred ca pleaca Rapid cu 3 puncte de la Cluj. Cu un punct poate dar nu cu 3.Eu personal m-as multumi si cu un punct ca doar jucam totusi cu o echipa ca Rapid dar totusi cred ca putem sa-i batem pe giulesteni
raman la 2-1:cheer::cheer::cheer:

Icebox
7th August 2007, 20:32
Nu va obliga nimeni, asa ca puteti pierde linistiti ! Cu 1-0 !

Sau tu poti sa pui la pariuri si sa pierzi! :ok:

Va fi un meci greu de tot da nu cred ca pierdem.

corello
7th August 2007, 20:43
Sau tu poti sa pui la pariuri si sa pierzi! :ok:

Va fi un meci greu de tot da nu cred ca pierdem.

pierdeti :D
acum 10 ani v-am dat 5-0 in conditiile in care conduceam in min. 75 doar cu 1-0 , urmand 4 goluri pe final
Cum voi sinteti obisnuiti sa luati goluri pe final...ne ajuta atat istoria cat si teama voastra reala de ultime minute :D:D:D

Icebox
7th August 2007, 20:47
pierdeti :D
acum 10 ani v-am dat 5-0 in conditiile in care conduceam in min. 75 doar cu 1-0 , urmand 4 goluri pe final
Cum voi sinteti obisnuiti sa luati goluri pe final...ne ajuta atat istoria cat si teama voastra reala de ultime minute :D:D:D

Aolo ... :mda: deja am facut pe mine, nici nu cred ca mai fac deplasarea ce rost are ... :happy:lol:

Da acu 15 ani cum a fost?

corello
7th August 2007, 20:55
Aolo ... :mda: deja am facut pe mine, nici nu cred ca mai fac deplasarea ce rost are ... :happy:lol:

Da acu 15 ani cum a fost?

am bagat o ipoteza asa de statistica
nu tre sa te sperii
daca pierdeti macar vezi echipa ta de suflet Rapid sau tu faci deplasarea numa ca stii ca Rapid ia 3 puncte sau ce?:rosu:

Icebox
7th August 2007, 20:57
am bagat o ipoteza asa de statistica
nu tre sa te sperii
daca pierdeti macar vezi echipa ta de suflet Rapid sau tu faci deplasarea numa ca stii ca Rapid ia 3 puncte sau ce?:rosu:

Bai pamfletare :lol: Doamne esti haios rau... acu' sincer, tu crezi ca mai iau dupa statistica ta, de acum 10 ani? Sau dupa orice alta statistica.. Niciun meci nu seamana cu altul de la o etapa la alta, dar dupa 10 ani ... :lol: Cred ca unii din jucatorii de la vremea aia sunt bunici si strabunici acum.. :lol:

Acu, nu mai tin minte exact, juca Ovidiu Maier la voi parca? (de curiozitate ;) )

Si ca sa stii si tu, cand faci deplasari, daca te intereseaza numai rezultatul, inseamna ca dupa 2-3 ajungi internat la Urgente.. cel putin cu Rapid :)

corello
7th August 2007, 21:10
bine ma, fie cum zici tu
oricum batem cu 2-1 si pleci suparat acasa:cheer:

BAK
7th August 2007, 21:24
:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:ia cititi postarea lui bak lumeeeee ca e mai tare decat orice banc de la sectiunea diversee:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

culmea este ca tu nu te-ai prins ca glumesc........e ok, nu ma asteptam la prea multe de la paris...hilton

Nightwish
7th August 2007, 21:39
culmea este ca tu nu te-ai prins ca glumesc........e ok, nu ma asteptam la prea multe de la paris...hilton
Lasa-l ca e blonda :D

Icebox
7th August 2007, 22:03
oricum batem cu 2-1 si pleci suparat acasa:cheer:
Cum zici tu Mafalda.

be@
7th August 2007, 23:52
3-0 pentru Rapid.

corello
8th August 2007, 01:02
batem clar rapidul si cu asta basta
gol...in min 90...chiar Moldovan autogol..

bici
8th August 2007, 01:11
:yeah:pierde echipa din parc cu 3-0!o sa vedeti!:lol:

BAK
8th August 2007, 03:27
3-0 pentru Rapid.

iarasi vorbeste foamea in locul tau? mai , mai, cate frustrari are fumeia asta in ea....defapt, putem sa pierdem cu 3-0 cu rapidul pentru ca probabil cu acelasi scor veti pierde si voi in fatza stelei iar la sfarsitul campionatului cu siguranta vom fi inaintea voastra in clasament

Telespan
8th August 2007, 04:52
iarasi vorbeste foamea in locul tau? mai , mai, cate frustrari are fumeia asta in ea....defapt, putem sa pierdem cu 3-0 cu rapidul pentru ca probabil cu acelasi scor veti pierde si voi in fatza stelei iar la sfarsitul campionatului cu siguranta vom fi inaintea voastra in clasament


..pai daca Becalul se inscrie la DACIADA cu SACOSIILE de$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ s-ar putea sa pierdem 3-0 cu steaua.....vezi reluarea cu CEAHLAUL k iti dai seama ce bine joaca ARBITRI pentru steaua.
Sper sa luam 3 puncte la Cluj....FORZZA RAPID!!!!!!!!!

BAK
8th August 2007, 05:25
..pai daca Becalul se inscrie la DACIADA cu SACOSIILE de$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ s-ar putea sa pierdem 3-0 cu steaua.....
deci iesti iesean sau la care meci al stelei te referi?


..Sper sa luam 3 puncte la Cluj....FORZZA RAPID!!!!!!!!!

aham, esti rapidist din iesi....:rosu:

ultras79
8th August 2007, 11:58
De-a lungul istoriei Rapidul a cam plecat cu coada intre picioare de pe Moina adica de la "U" asa ca nu va hazardati in pronosticuri ca meciul nu este dinainte jucat. NUMAI "U" "U"-Simbolul unor inimi Romanest!

boni2204
8th August 2007, 12:37
iarasi vorbeste foamea in locul tau? mai , mai, cate frustrari are fumeia asta in ea....defapt, putem sa pierdem cu 3-0 cu rapidul pentru ca probabil cu acelasi scor veti pierde si voi in fatza stelei iar la sfarsitul campionatului cu siguranta vom fi inaintea voastra in clasament

cum se face ca toti(sau pe unii:rolleyes:) care dau un pronostic impotriva lui u cluj ii cataloghezi frustrati:rolleyes:
dar daca mergem pe aceeasi logica ar trebui sa vezi si tu ce mesaje ai postat la meciul poli iasi craiova si vei descoperi ca esti frustrat cf propriei tale teorii
sincer nu am nimic cu tine, dar vad ca pe unde apuci tot ataci iasul, deci nu stiu cine e mai frustrat;)
nu o apar pe bea pt ca stie ea sa se apere si inca bine, dar reactia ta a fost cam dura doar pt faptul ca ea crede ca o sa castige rapid cu 3-0, ce e asa anormal in asta?
pana la urma joaca o nou promovata cu o echipa de top din romania, iar parerea fiecaruia trebuie respectata, daca castiga rapid cu 3-0 ar trebui sa o inviti pe bea la o pizza:D:D:D ca tot ziceai ceva de foame:rolleyes:
va castiga rapid doar daca nu va lua gol in ultimele minute:D

BAK
8th August 2007, 17:27
nu am atacat pe nimeni dect pe femeia aia...in rest fiecare cu parerea lui/ei....nu sunt decat 4 pagini de thread, poti sa citesti si sa imi spui si mie unde m-am luat de cineva

Ulysses
8th August 2007, 17:56
culmea este ca tu nu te-ai prins ca glumesc........e ok, nu ma asteptam la prea multe de la paris...hilton

pai ma bak , la ce postezi sigur ca nu aveam cum sa ma prind , nu te credeam in stare decat de idiotenii si cretinatati , nu pot fi condamnat , zi si tu...:happy:happy:happy

Nico21
8th August 2007, 17:58
De-a lungul istoriei Rapidul a cam plecat cu coada intre picioare de pe Moina adica de la "U" asa ca nu va hazardati in pronosticuri ca meciul nu este dinainte jucat. NUMAI "U" "U"-Simbolul unor inimi Romanest!


Si voi suporterii,cam sifonati...:D:D:D

BBB
8th August 2007, 19:35
Si voi suporterii,cam sifonati...:D:D:D

interesant, cand ai visat-o si pe asta? zi-mi tu cand s-a batut vreodata un rapidist si un uist?

Nico21
8th August 2007, 19:47
Cati ani ai,prietene?...:)intreaba-i si tu pe suporterii clujeni mai batrani,ce batai frumoase se incingeau intre noi si voi,la Cluj...:)

forza_CFR
8th August 2007, 20:18
bate rapidul...

BAK
8th August 2007, 20:22
BBB, pe vremurile bune erau niste batai de "toata frumusetea" cu "prietenii" nostri bronzati...insa sifonati ieseau de fiecare data rapidistii....tin minte cand unul din autocarele lor a fost odata distrus de au trebuit sa fuga toti din el....

corello
8th August 2007, 20:38
Cati ani ai,prietene?...:)intreaba-i si tu pe suporterii clujeni mai batrani,ce batai frumoase se incingeau intre noi si voi,la Cluj...:)

Eu nu stiu dupa 1985 sa fi fost vreo bataie intre rapidisti si uisti
Tin minte prin 91-92 inca era meci de tineret inaintea meciului de seniori si eram cu inca cativa intre suporterii rapidului dupa gard afara si ne uitam la meci de dupa gard in asteptare sa intram pe stadion
Cand dreq o fost batai sau cum le zici tu "sifoniere"?:rosu:

BBB
8th August 2007, 20:40
Cati ani ai,prietene?...:)intreaba-i si tu pe suporterii clujeni mai batrani,ce batai frumoase se incingeau intre noi si voi,la Cluj...:)

o sa intreb. n-am prins eu sezoanele de A dinainte de 1997 dar nu tin minte din povestile celor mai batrani sa fi mentionat vreodata ceva de vreo rafuiala cu voi. cel putin acum nu stiu sa aiba cineva treaba cu voi.

corello
8th August 2007, 20:44
Cati ani ai,prietene?...:)intreaba-i si tu pe suporterii clujeni mai batrani,ce batai frumoase se incingeau intre noi si voi,la Cluj...:)

Si apropo
campionatul trecut suporterii rapidisti si cei uisti au mers cu acelasi tren spre Cluj...voi la cfr , noi veneam de la ISCT

BAK
8th August 2007, 21:23
bah, pe vremuri erau batai cu rapidistii......mie mi-au spus multi care mergeau in galerie pe la inceputul anilor 90

Nightwish
8th August 2007, 21:30
bah, pe vremuri erau batai cu rapidistii......mie mi-au spus multi care mergeau in galerie pe la inceputul anilor 90
Faza cu autocarul spart o tin minte, nu retin totusi in ce an a fost, altceva nu cred sa fi fost

BBB
8th August 2007, 22:22
no bine ma, nu e nici momentul nici locul la meciu asta pentru batai cu rapidistii. si nu va fi nimic

boshcUtza
8th August 2007, 22:33
Faza cu autocarul spart o tin minte, nu retin totusi in ce an a fost, altceva nu cred sa fi fost

o ti minte pt ca pe vremea aia nu ai auzit de cfr nu?

Nightwish
8th August 2007, 22:43
o ti minte pt ca pe vremea aia nu ai auzit de cfr nu?
Evident ca auzisem, doar sunt clujean si eram si atunci.
Boschutza, las-o moarta, am eu un feeling ca atunci cand eu am inceput sa merg pe la meciuri tu te gandeai ce sa te faci cand vei fi mare:D

boshcUtza
8th August 2007, 23:12
cand ai inceput sa mergi la meciuri pe moina nu?
ceea ce am vrut eu sa subliniez este faptul ca si tu(probabil) ca si multi dintre cei care sustin cfr-ul ati plecat de pe moina inspre gruia
si chiar daca am 19 ani nu inseamna ca nu cunosc multe aspecte ale vietii galeriei din anii 90

Telespan
8th August 2007, 23:12
deci iesti iesean sau la care meci al stelei te referi?



aham, esti rapidist din iesi....:rosu:


.......poate gasesti pe harta Anaheim Hills in Orange Country.......granita cu Basarabia......
La care meci ma refer?
La toate care le fura cu arbitri

forza_CFR
9th August 2007, 02:03
tin mine acu mai bine de 10 ani cand a jucat rapid la cluj, niste spectatori au plecat acasa ca incepuse ploaia si niste tiganusi cu cutite i-au fugarit :) oricum a fost comica faza

Icebox
9th August 2007, 16:04
Cine va cauta conflict va gasi ca ambele tabere sunt destul de sarite de pe fix ... Dar nu cred ca se va intampla nimic. Nu suntem unguri. :)

gica
9th August 2007, 19:33
Cine va cauta conflict va gasi ca ambele tabere sunt destul de sarite de pe fix ... Dar nu cred ca se va intampla nimic. Nu suntem unguri. :)



Nu dragutzo uni dintre voi sunteti doar un pic mai bronzati!
A.... si pronostic 1,x.

Nightwish
9th August 2007, 21:01
cand ai inceput sa mergi la meciuri pe moina nu?
ceea ce am vrut eu sa subliniez este faptul ca si tu(probabil) ca si multi dintre cei care sustin cfr-ul ati plecat de pe moina inspre gruia
si chiar daca am 19 ani nu inseamna ca nu cunosc multe aspecte ale vietii galeriei din anii 90

Nu am ascuns asta niciodata, in primii ani dupa 90 am fost la destule meciuri de-ale lui U, i-am incurajat si acasa si uneori chiar in deplasarile uneori foarte neplacute, mai ales cand jucau in B. De prin 95 nu am mai fost la nici un meci de-al lui U, pur si simplu nu am mai suportat lipsa de vointa, de performanta, mediocritatea, diversii "presedinti" care treceau pe la U si lasau clubul la pamant ( financiar vorbind) la plecare. De vreo 3 ani sunt suporter al CFR ( nu unul infocat, am trecut de varsta aia :) ) dar asta nu inseamna ca nu tin cu U, impotriva oricarui adversar ar juca ( cu exceptia lui CFR, desigur). Din punctul meu de vedere este un lucru super faptul ca Clujul are 2 echipe in A si sper sa ramanem cu 2 si dupa finalul sezonului. Acuma tu poti sa consideri ce vrei, ca sunt tradator etc, e parerea ta si iti apartine.

Nico21
9th August 2007, 21:06
:(:(:(:(Bre,tu vorbesti serios?...inseamna ca tu nu esti un suporter adevarat...ci esti doar un glory chasers,cum spun englezii...eu pentru Rapidul meu drag,as da o mana si un picior,la nevoie...si tu sa iti parasesti echipa,pe motiv ca nu face performanta...:(:(:(:rosu:

Nightwish
9th August 2007, 21:09
:(:(:(:(Bre,tu vorbesti serios?...inseamna ca tu nu esti un suporter adevarat...ci esti doar un glory chasers,cum spun englezii...eu pentru Rapidul meu drag,as da o mana si un picior,la nevoie...si tu sa iti parasesti echipa,pe motiv ca nu face performanta...:(:(:(:rosu:
Ai fost la vreun meci al Rapidului in care echipa ta ( nu anumiti jucatori , ci echipa) a trantit meciul cu cateva mii de oameni in tribuna? Eu am fost..
In plus, nu e ca si cum as fi urcat din Parc in Gruia, din 95 pana in 2004 nu am mai fost la nici un meci de fotbal, la nici o echipa..

Nico21
9th August 2007, 21:13
:D:D:D...Da...am fost si la celebrul meci cand au fost alergati jucatorii pe sine,si la finala Cupei Romaniei din 1995...la ambele meciuri,unii rapidisti au jucat pentru echipa adversa...si tine minte...au fost meciuri disputate cu tribunele pline...Giulestiul plin la acel cross:):):),si la finala Cupei Romaniei,vreo 50.000 de rapidisti si vreo 10.000 de ploiesteni...insa tu trebuie sa faci diferenta intre jucatori,echipa,conducatori si culori...tine minte...apa trece,pietrele raman...:cool::cool::cool:

Nightwish
9th August 2007, 21:15
:D:D:D...Da...am fost si la celebrul meci cand au fost alergati jucatorii pe sine,si la finala Cupei Romaniei din 1995...la ambele meciuri,unii rapidisti au jucat pentru echipa adversa...si tine minte...au fost meciuri disputate cu tribunele pline...Giulestiul plin la acel cross:):):),si la finala Cupei Romaniei,vreo 50.000 de rapidisti si vreo 10.000 de ploiesteni...insa tu trebuie sa faci diferenta intre jucatori,echipa,conducatori si culori...tine minte...apa trece,pietrele raman...:cool::cool::cool:

Cred ca e de la o persoana la alta; eu ma scarbisem de toata faza, sincer nici nu mai voiam sa aud de campionatul din Ro...

boshcUtza
9th August 2007, 21:57
Nu am ascuns asta niciodata, in primii ani dupa 90 am fost la destule meciuri de-ale lui U, i-am incurajat si acasa si uneori chiar in deplasarile uneori foarte neplacute, mai ales cand jucau in B. De prin 95 nu am mai fost la nici un meci de-al lui U, pur si simplu nu am mai suportat lipsa de vointa, de performanta, mediocritatea, diversii "presedinti" care treceau pe la U si lasau clubul la pamant ( financiar vorbind) la plecare. De vreo 3 ani sunt suporter al CFR ( nu unul infocat, am trecut de varsta aia :) ) dar asta nu inseamna ca nu tin cu U, impotriva oricarui adversar ar juca ( cu exceptia lui CFR, desigur). Din punctul meu de vedere este un lucru super faptul ca Clujul are 2 echipe in A si sper sa ramanem cu 2 si dupa finalul sezonului. Acuma tu poti sa consideri ce vrei, ca sunt tradator etc, e parerea ta si iti apartine.

si fi sigur ca mai sunt multi altii care au procedat ca tine
macar ai tupeul sa recunosti
totusi daca toti suporterii ar fi ca si tine...ar fi jale
uite un exemplu(si nu vreau sa ma laud): eu am inceput sa merg la meciuri la U in galerie fix in sezonul in care a picat in B, iar dupa retrogradare am continuat sa merg. de ce? pentru ca imi placea atmosfera pe care o faceam in tribune pentru cei care isi dadeau silinta pe teren. si stai linistit ca acele blaturi de care spuitu erau comandate de sus, jucatorii nu preau aveau vina in asta

Nightwish
9th August 2007, 22:07
Sincer nu prea imi pasa de unde erau comandate, pe mine m-au scarbit de fotbal;Gloria B-ta, U Cluj, Petrolul, Farul, Dinamo, Brasovul.. era o tesatura de interese, nu prea conta cine are echipa mai buna, castiga cine trebuia sa castige.
Felicitari pentru ca reusesti sa fii alaturi de echipa ta si e un lucru super la varsta ta.
Hai ca am dat-o de mult in offtopic, U Cluj 1 - 0 Rapid :)

m8k
9th August 2007, 23:49
si fi sigur ca mai sunt multi altii care au procedat ca tine
macar ai tupeul sa recunosti
totusi daca toti suporterii ar fi ca si tine...ar fi jale
uite un exemplu(si nu vreau sa ma laud): eu am inceput sa merg la meciuri la U in galerie fix in sezonul in care a picat in B, iar dupa retrogradare am continuat sa merg. de ce? pentru ca imi placea atmosfera pe care o faceam in tribune pentru cei care isi dadeau silinta pe teren. si stai linistit ca acele blaturi de care spuitu erau comandate de sus, jucatorii nu preau aveau vina in asta

Era un fel de "dragoste cu sila"! Cum zici si tu, totul era comandat de sus, adica voi in A, noi prin B si C! Cum a venit democratie lucrurile sau inversat, noi in A voi in B! Si eu am fost la multe meciuri ale voastre, pentru ca vedeam meciuri din prima liga! De la 11 mergeam la CFR dupa masa la meciurile lui u!
@Nightwish ai uitat de FCM Bacau! Numai 2-0 era pentru echipa gazda cel putin 10 ani!:happy
Ontopic sper intr-o victorie a uistilor dar cu Bergodi la Rapid va fi foarte foarte greu chiar si un egal! Oricum succes!:ok:

Parazitu'1919
10th August 2007, 09:39
X
2-2

Sergio_D
10th August 2007, 11:26
n-a batut Clujul pe Pandurii si bat pe Rapid? :D

X2

dan
10th August 2007, 11:35
n-a batut Clujul pe Pandurii si bat pe Rapid? :D

da :D
cred ca o sa fie un meci inchis si daca U va juca fara frica va reusi un rezultat pozitiv

gtibi
10th August 2007, 11:49
1x

dydee_rapidysta
10th August 2007, 18:12
Bate RAPID la scor,3 sau 4-0:yeah:
Gooooooooo RAPIDULETZU'!!!

Lover
11th August 2007, 00:05
un meci intr`o singura directie. RAPID !
0-3

moldovan99
11th August 2007, 17:15
sper sa bata Rapid.

Nu-i echipa mai frumoasa si iubita ca RAPID !

Charon
11th August 2007, 17:21
ce de optimisti incurabili!:cool:
meci frumos,duel in tribune,scor strans, asta astept de la meciul asta!
bate Rapidul la un gol diferenta!

Angel66
12th August 2007, 00:43
Nu optimisti incurabili,doar rapidisti!:D 0-2,ca sa fiu in ton!:P

mihaola
12th August 2007, 01:34
sper sa invinga Rapid si sa nu mai fie nici o surpriza neplacuta !cu Rapid sunt emotii si in prelungiri nu poti fi sigur de scor!hai Rapid!

boshcUtza
12th August 2007, 08:45
U va castiga cu 2-1 pentru a se revansa astfel dupa infrangerea din sezonul 98-99

ensic
12th August 2007, 09:19
sper sa invinga Rapid si sa nu mai fie nici o surpriza neplacuta !cu Rapid sunt emotii si in prelungiri nu poti fi sigur de scor!hai Rapid!
La fel e si cu U Cluj !

bici
12th August 2007, 15:14
atmosfera incendiara pe stadionul moina:))echipa mult iubita va avea 6000 de spect:))poate ca inca mai sunt bilete de vanzare in jur de 1500!Foarte iubita echipa din parc!:yeah:

ionut_cluj
12th August 2007, 15:45
sper intr-o surpriza... desi imi pare rau sa-i spun surpriza pentru ca rapid nu se poate compara cu U.
va tin pumnii!

Denis
12th August 2007, 16:03
greu pt cluj.....va bate rapidul....:-<....haide clujul /hello

Datenshi
12th August 2007, 16:38
Echipa inca se cauta, dar sper intr-o victorie.

grande
12th August 2007, 16:41
va tin pumnii!


multumim anticipat !;)

YoNuTzz
12th August 2007, 17:55
se va impune rapidul clar...:ok:

Leviss
12th August 2007, 18:40
Goool Clujul!!

Datenshi
12th August 2007, 18:43
Gol de portar.

m8k
12th August 2007, 18:44
Ni ma! Conduc uistii!
Felicitari! Sper sa ramana rezultatul!

KillinG FieldS
12th August 2007, 18:54
Haida Cluju ! :)

EPROCENT
12th August 2007, 18:58
Mai Sunt Minute! Asa Ca Mai Vedem

Nico21
12th August 2007, 19:06
Golul era in aer...insa ramane incredibil cum rahatul ala de arbitru din Valcea,a refuzat un penalty atat de clar Rapidului...:rosu::rosu::rosu:...Giulestenii joaca fotbal,si cred ca anul asta,va fi al Grantului...

Zax
12th August 2007, 19:14
enervant mai e craciunescu asta cu comentariile lui de kk....... nu pot sa ma uit la meci din cauza lui

TenisFan
12th August 2007, 19:20
enervant mai e craciunescu asta cu comentariile lui de kk....... nu pot sa ma uit la meci din cauza luiEu nu inteleg ce-a fost in mintea lor cand l-au cooptat in "lot"... :cry: Dar intr-adevar comentariile lui Craciunescu sunt penibile pe alocuri...Se vede ca nu are ce cauta acolo...Dar eu iti recomand sa dai pe mute si sa te uiti asa la meci... ;) Un meci frumos...Ritm bun... Rapid mai solida Clujul a profitat mai mult de sansele avute... ;)

Hull
12th August 2007, 19:25
Salut --Stie cineva unde se poate videa meciul pe net? Merci

Ted
12th August 2007, 19:31
...Giulestenii joaca fotbal,si cred ca anul asta,va fi al Grantului...

Rapidul are aparare mult prea slaba ca sa realizeze mare lucru anul asta...Dar suntem doar la inceput,multe se pot intampla...

ThePhenom
12th August 2007, 19:32
Salut --Stie cineva unde se poate videa meciul pe net? Merci

www.ligaonline.ro. Iti faci cont si iti vor da ei un cod cu care poti vedea meciuri din fiecare etapa.

Ted
12th August 2007, 19:39
www.ligaonline.ro. Iti faci cont si iti vor da ei un cod cu care poti vedea meciuri din fiecare etapa.

sau www.rojadirecta.com si www.myp2p.eu

BAK
12th August 2007, 19:39
sper sa rezistan pana la final....un egal cu rapidul, chiar si acasa, e un rezultat bun pentru o nou promovata

zebe
12th August 2007, 19:40
bravo "U"...hai ca se poate...:ok::yeah:


"eeeesteeee cooorner"..."portarul a intevenit IN CAREU"....fenomenali comentatorii astia:groggy:

Hull
12th August 2007, 19:41
A functionat-merci ThePhenom

zebe
12th August 2007, 19:46
1-2...tampenie :|

Aleksg
12th August 2007, 19:47
Cordos de la U. Cluj inscrie in propie poarta... iar scorul devine 2-1 pentru Rapid Bucuresti!

kain
12th August 2007, 19:55
2-1 pentru Rapid /OLE/

rapidjunior
12th August 2007, 19:57
bate rapidul:yeah:

rapidjunior
12th August 2007, 19:58
pl

nu stiti un site pe care arata meciul?

hai RAPID/OLE/

Aleksg
12th August 2007, 20:06
nu stiti un site pe care arata meciul?

Vezi aici (http://www.ligaonline.ro/) daca poti sa-l vezi!

Incubus
12th August 2007, 20:12
La U Cluj numai cine nu vrea nu ia puncte. Daca apararea lor se prezinta in acelasi hal si la meciul cu Steaua sigur vin guristii si zic ca e blat:headbang:

BAK
12th August 2007, 20:14
La U Cluj numai cine nu vrea nu ia puncte. Daca apararea lor se prezinta in acelasi hal si la meciul cu Steaua sigur vin guristii si zic ca e blat:headbang:

ce blat bah, noi jucam numai pe teren.....si oricum, nu trebuie sa facem blat ca sa luam trei puncte stelei:D

Incubus
12th August 2007, 20:17
ce blat bah, noi jucam numai pe teren.....si oricum, nu trebuie sa facem blat ca sa luam trei puncte stelei:D
baaaah... cowboiule, citeste de mai multe ori daca nu intelegi

Aleksg
12th August 2007, 20:25
Scor final.

U. Cluj - Rapid Bucuresti 1-2.

Ted
12th August 2007, 20:26
Banca de rezerve a lui U Cluj este mai valoroasa decat cea a Rapidului...no comment,si unii vor sa fie anul lor...

Ati invins astazi dar....

YoNuTzz
12th August 2007, 20:27
a batut rapidul cu 2-1...oarecum de asteptat...
momentan, desi e abia inceputul, nici U Cluj nu sta prea bine...

BAK
12th August 2007, 20:27
la naiba, iarasi se putea mai mult si iarasi lipsa de experienta si-a spus cuvantul....rapidul e penibil, nu merita nici macar locul 5

Datenshi
12th August 2007, 20:30
Banca de rezerve a lui U Cluj este mai valoroasa decat cea a Rapidului...no comment,si unii vor sa fie anul lor...

Ati invins astazi dar....


Da, sunt convins ca Grigore sau R. Stancu sunt mult mai slabi decat ce aveti voi in lot. :happy

Mi se pare incredibil finalul meciului. Jucatorilor trebuie sa li se spele creierele, e singura solutie sa capatam siguranta.

grande
12th August 2007, 20:33
am castigat pe un stadion din Evul Mediu ,fara toalete ,scaune ,nocturna ,atzi vazut si voi cum trasau taranii aia tusa:happy,in schimb ce mi-au placut au fost fetele alea frumoase din tribuna

Ted
12th August 2007, 20:35
Da, sunt convins ca Grigore sau R. Stancu sunt mult mai slabi decat ce aveti voi in lot.

Pustiul Stelei de 19 ani are o clasa peste fiecare dintre cei enumerati de tine...
Gandeste-te ca daca Rapidul are 2-3 suspendati sau accidentati e in pericol sa nu poata sa alinieze o echipa completa!

Datenshi
12th August 2007, 20:41
la naiba, iarasi se putea mai mult si iarasi lipsa de experienta si-a spus cuvantul....rapidul e penibil, nu merita nici macar locul 5


Daca noi suntem penibili, voi retrogradati. Singurul lucru penibil la Rapid in momentul asta e mentalitatea, mai ales a apararii.

mariomax
12th August 2007, 20:42
ce lot de doi lei are rapidu. de tot rasu. sau B, tot una.

Datenshi
12th August 2007, 20:43
Pustiul Stelei de 19 ani are o clasa peste fiecare dintre cei enumerati de tine...
Gandeste-te ca daca Rapidul are 2-3 suspendati sau accidentati e in pericol sa nu poata sa alinieze o echipa completa!

Are potential recunosc. Poate fi cel mai bun mijlocas al Stelei in sezonul asta.

Pai avem 4 accidentati in momentul asta, poate de-asta ti se pare lotul subtire. Oricum, mie mi se pare ca pana la 2-1 am jucat superb.

Ted
12th August 2007, 20:53
Pai avem 4 accidentati in momentul asta, poate de-asta ti se pare lotul subtire. Oricum, mie mi se pare ca pana la 2-1 am jucat superb.

Posibil,dar parca nici nu prea s-au adus jucatori mai ales pt ca au plecat cam multi...Rapid a jucat bine pana la 2-1(bine,nici U Cluj nu a pus probleme),dar ultima jumatate de ora mi s-a parut foarte slaba si nu a lipsit mult ca sa se termine 2-2...

Datenshi
12th August 2007, 21:01
Corect cu ultima jumatate de ora, dar e mai mult problema de mentalitate la ei. Referitor la lot, singurul loc unde avem nevoie disperata de un jucator e centrul apararii.

Cluj4Poli
12th August 2007, 21:08
pacat ca echipa nu pote sa pastreze avantajul pe care si-l face. devine obisnuinta:(

jas2002ro
12th August 2007, 21:14
Inca putin si am sa cred ca singurul loc unde avem nevoie disperata de jucatori e...pe fiecare post. Cu asa joc, cred ca o sa am nevoie de controalele alea medicale gratuite.:sad:

corello
12th August 2007, 21:15
am castigat pe un stadion din Evul Mediu ,fara toalete ,scaune ,nocturna ,atzi vazut si voi cum trasau taranii aia tusa:happy,in schimb ce mi-au placut au fost fetele alea frumoase din tribuna

Da mai "tzarane", e chiar de rasul curcilor ce e la noi din pacate
Oricum aici e problema autoritatilor locale de la noi pe care le doare la vreo 3-4 metri de ochishoru' maro
Eu zic ca vom face fata in liga 1 . Totusi am intalnit o echipa net superioara noua iar victoria rapidului este meritata , desi in a doua repriza puteam sa egalam in cateva situatii , rapidistii ne-mai-contand aproape deloc dupa golul lui Cordos(doamne ajuta-ne si fereste-ne pe viitor de autogoluri pe care nu le vezi nici la JUDETZ)

Nico21
12th August 2007, 21:18
Si-au bagat coada si stelistii...Rapidul a jucat fantastic pana in min 70...si-a creat intr-o ora de joc,cat toate ocaziile avute de Steaua,in cele 5 meciuri oficiale...va asteptam in etapa a 7-a...

Seldon
12th August 2007, 21:46
Meritata victoria Rapidului, cred eu, dar tot nu a jucat convingator. Clujenii au fost visatori. Indiferent de rezultate, deocamdata nicio echipa din Bucuresti nu si-a intrat in forma.

Lover
12th August 2007, 22:35
putea sa fie mult mai clara victoria... mai ales dupa cum s`a jucat... :sleep:

arbitraju` n`a fost rau...ca de obicei :D daca nu am fi castigat, ii bagam mortu`n casa

mustata, Rapid a avut ocazii in meciul asta mai multe decat steaua in toate meciurile din iulie incoace :groggy:

si voi credeti ca bicfalvi e mare jucator? pentru un gol? :ras-plans: poate ca are potential... deocamdata nu reprezinta nimic in fotbalu` romanesc...

Gontel
12th August 2007, 22:42
Nu stiu care e tactica lui Falub: dupa ce deschide scorul se baga cu fundul in poarta. E logic ca va pierde cu jocul asta. Asa s-a intamplat si la Urziceni si azi.

Una peste alta, cred ca "U" are un lot cu care se poate salva de retrogradare, cu conditia sa renunte Falub la tactica lui "sclipitaore".

Charon
12th August 2007, 22:44
ce lot de doi lei are rapidu. de tot rasu. sau B, tot una.
inteligenta ol-ului!:happy

pana una alta,meci greu (cum era de asteptat) in conditiile terenului greu,de neinteles strategia asta marca Lucescu-retragere dupa gol,dar deh,antrenorul e nou!

p.s. cine naiba a acordat licenta Universitatii sa joace pe stadionul ala de liga a 4 a?:confused:

Datenshi
12th August 2007, 22:46
Referitor la stadion, nu cred ca e bine sa vorbesti de funie in casa spanzuratului... :D

BBB
12th August 2007, 22:49
inteligenta ol-ului!:happy

pana una alta,meci greu (cum era de asteptat) in conditiile terenului greu,de neinteles strategia asta marca Lucescu-retragere dupa gol,dar deh,antrenorul e nou!

p.s. cine naiba a acordat licenta Universitatii sa joace pe stadionul ala de liga a 4 a?:confused:

ba, nu e stadion e liga 4 !!! e filmat din partea aia lalta! is 7000 locuri, la fel cat ar fi fost si la Dej daca jucam. Si exista toate conditiile necesare unui trai minim in Liga I. E jegos stadionul dar sa nu exageram.

plm ce meci ciudat. deja stiu desfasurarea meciului de la UTA. conducem cu 1-0 si pierdem

corello
12th August 2007, 23:47
"Pe arena „Ion Moina”, echipa bucuresteana a fost incurajata si de cativa suporteri locali, simpatizanti ai celeilalte formatii din Cluj, CFR"..sursa ziar local

nu pot sa cred ca ati cerut voi rapidistii suportul celor de la cfr:lol::lol::lol:
ahahahaha
gata
m-am lamurit
numai bine

NORGEMAN
12th August 2007, 23:49
si cu incidentele de dinainte de meci cum a fost? :) varsati tot aici:P

corello
12th August 2007, 23:49
deci v-ati infratit cu cfr?:lol:
nu mai zic nimic


si cu incidentele de dinainte de meci cum a fost? :) varsati tot aici:P

au fost incidente inaintea meciului dar nu din cauza uistilor
se pare ca unii cred ca pe unde merg le cade totul la picioare
yete ca nu a fost asa

ionut_cluj
13th August 2007, 00:12
"Pe arena „Ion Moina”, echipa bucuresteana a fost incurajata si de cativa suporteri locali, simpatizanti ai celeilalte formatii din Cluj, CFR"..sursa ziar local

nu pot sa cred ca ati cerut voi rapidistii suportul celor de la cfr:lol::lol::lol:
ahahahaha
gata
m-am lamurit
numai bine

tind sa nu cred asa ceva. adica nu vad rostul, oricum CFR e peste Rapid

ensic
13th August 2007, 00:19
Astazi a avut Rapid noroc cat de o garnitura mare de tren plina cu rahat. Daca nu jucau la infarct clujenii mergeu in cel mai bun caz cu un egal de la Cluj.

NORGEMAN
13th August 2007, 00:26
deci v-ati infratit cu cfr?:lol:


ce-am facut? :ras-plans:

Charon
13th August 2007, 00:29
"Pe arena „Ion Moina”, echipa bucuresteana a fost incurajata si de cativa suporteri locali, simpatizanti ai celeilalte formatii din Cluj, CFR"..sursa ziar local

nu pot sa cred ca ati cerut voi rapidistii suportul celor de la cfr:lol::lol::lol:
ahahahaha
gata
m-am lamurit
numai bine


copile,vorbesti din ziare?
macar ai fost la meci?

Charon
13th August 2007, 00:31
nu vreau sa fiu rautacios dar voi sunteti f apropiati cu cei de la dinamo(aduti aminte de meciul cfr-dinamo cand erau steaguri u-iste in galeria celor de la dinamo).nuj de faza cu rapidistii care au cerut ajutorul la ceferisti dar nu cred asa ceva.
in fine.mi-ar fi placut sa castige u cluj si as vrea sa ramana in prima liga:ok:
ce am facut,am cerut ajutorul?:happy

corello
13th August 2007, 01:48
copile,vorbesti din ziare?
macar ai fost la meci?

da ma normal ca am fost la meci
copile?...cati ani ai ma?
apropo..tu ai fost sa iti sustii echipa?
nu vb din ziare ma ci am citat din presa noastra locala si crede-ma ca aici zvonurile nu is ca la voi...nefondate
no pa

chipy_1923
13th August 2007, 01:50
Daca noi suntem penibili, voi retrogradati. Singurul lucru penibil la Rapid in momentul asta e mentalitatea, mai ales a apararii.

:( nu sunt sanatosi...pai pana in minutul 70 au jucat f bine,si imediat cum au condus s-au retras ca de obicei..iarasi puteam sa luam gol in minutul 90 din cauza mentalitatii lor...e clar ca nu era vina lui Lucescu pt. golurile luate in ultimele minute...am pierdut anul trecut f multe puncte pe mana noastra,sper ca anul asta sa fie cu mult mai bun..

Sunchase
13th August 2007, 02:23
:rosu:arbitrului :rosu: s-a scos pt ca a iesit bine pana la urma. :rosu:

dupa 2-1 am avut ceva probleme dar pana atunci la cate ocazii am avut trebuia sa le dam 6 :ok:

Charon
13th August 2007, 05:24
da ma normal ca am fost la meci
copile?...cati ani ai ma?
apropo..tu ai fost sa iti sustii echipa?
nu vb din ziare ma ci am citat din presa noastra locala si crede-ma ca aici zvonurile nu is ca la voi...nefondate
no pa

pai daca ai fost la stadion ce ai observat?

nu vorbesti din ziare,dar citezi presa locala?:groggy:

in Cluj,Cfr-ul nu o avea mare galerie,nu sufera de ultraserie,dar macar sunt onorabili,nu sufera de dinamovita ca altii!:rolleyes:

ce zici,stirea mea e fondata?

Elphax
13th August 2007, 10:25
stirea principala e ca U are o echipa batrana si joaca destul de lent, mai ales pe asa un teren plin de apa

au avut noroc cu golul, a dat mingea in sarbul ala si apoi a intrat in poarta iar apoi Rapidul a fost peste ei si a castigat in mod normal

nu stiu cat rezista Falub

gica
13th August 2007, 17:15
Imi vine greu sa cred ca sustinatori ai CFR-lui sa mearga sa incurajeze
echipa adversa Univ.Cluj....spre deosebire de elemente din galeria lui U.:rosu:

BBB
13th August 2007, 17:39
au fost 50 cfristi la meci, din galeria cfrista. dar au stat la tribune si au mancat samanta si s-au uitat la meci. atata tot.

Icebox
13th August 2007, 18:41
da ma normal ca am fost la meci
copile?...cati ani ai ma?
apropo..tu ai fost sa iti sustii echipa?
nu vb din ziare ma ci am citat din presa noastra locala si crede-ma ca aici zvonurile nu is ca la voi...nefondate
no pa

Mai clujeanu' lui peste nu te agita tu pt. galeria lui Rapid, au fost cam 2-300 de rapidisti, si cei din Bucuresti au intrat pe reciprocitate iar cei din provincie aveau bilete luate de la Moina. Erau fani ai CFR-ului in galerie cand noi strigam "E ROMANIA, e tara noastra, si ne PISAM pe ungaria voastra" ? DA, fi sigur.

Aveti galerie da pacat ca vreti sa va dati in spectacol ca niste mari ultrasi ... sa aruncati cu umbrele ce mama dracu :happy si pe urma sa incercati sa faceti vreo "interventie" asupra 300 de oameni impanziti de jandarmi :happy:mda:




Penalty refuzat Rapidului

EROARE In minutul 24 al partidei cu “U” Cluj, rapidistul Mazilu a fost împiedicat în careul lui Martin Tudor de Bolohan, dar arbitrul Adrian Comanescu nu a vazut incidentul si i-a privat pe giulesteni de o lovitura de la 11 metri. Centralul a preferat sa lase meciul sa “curga” nepedepsind nici pe “U” Cluj, dar evitând sa-i arate totusi cartonasul galben lui Mazilu, care ceruse penalty.(Vlad MACICASAN)

Ca tot ati comentat de arbitrajul de la Mioveni, dar conteaza numai cand e ceva in favoarea Rapidului nu impotriva.

Uitasem sa precizez ... un stadion de ... Liga Campionilor, unde galeriile sa stea aproape una langa cealalta n-am mai vazut

lazarus
15th August 2007, 21:27
am castigat pe un stadion din Evul Mediu ,fara toalete ,scaune ,nocturna ,atzi vazut si voi cum trasau taranii aia tusa:

i-auzi, stadioane in Evul Mediu... interesant, da' cred ca doar rapidistii aveau stadion atunci p-acolo prin Pakistan si Bangladesh de unde provin stramosii lor.

Vii tu sa lingi toate toaletele care sunt la stadion daca tot esti asa sigur ca n-avem asa ceva? Si pentru fiecare scaun de pe stadion sa-ti pusti cate-un pumn in capau.