PDA

View Full Version : Etapa 3: Gloria Buzau - Farul



delaparis
6th August 2007, 00:28
Gloria Buzau - Farul
(Telesport) Duminica, 12 august
ora 18,00

discutii inainte si dupa meci aici

crissis
6th August 2007, 00:47
Greu de zis ,cred ca 1X2

kain
6th August 2007, 04:22
Daca nici pe astia nu-i batem, suntem degeaba :D

MagicTouch
6th August 2007, 04:28
Primele puncte luate de Constanta in acest campionat.

noir_desir
6th August 2007, 08:58
meci intre doua suferinde... cred ca Farul ia primele puncte.

Blitz.
6th August 2007, 09:46
Daca nici pe astia nu-i batem, suntem degeaba :D

sa inteleg ca va considerati favoriti, sau cum ?

primele puncte ale faristilor trebuie sa vina, iar acestea sigur vor veni de la Buzau.

nu zic ca va fi un meci usor ( pt ca am vazut ce probleme le-au pus buzoienii dinamovistilor ), dar cred ca Farul este in revenire dupa meciul bunicel facut cu Steaua, iar la Buzau sigur vom juca fotbal !

pronostic : 0-2 :ok:

HAIDE FARUL !!!! :yeah:

Ferdininho
6th August 2007, 10:19
Daca nici de la Buzau nu aduce Farul puncte.....atunci...........

Leo
6th August 2007, 10:28
Cred Ca Farul Va Bate

mArIuSeL
6th August 2007, 10:48
Nush ..f greu..e un meci de 1x2.:)

Luis Garcia10
6th August 2007, 11:18
1X2 ...Dar daca ar fi sa pariez as paria pe un egal :rolleyes: :D

YoNuTzz
6th August 2007, 12:34
meci intre 2 echipe slabe cu 0 pcte...
dupa acest meci una dintre ele nu va mai avea 0 pcte, si cred k aceea va fi farul...
pronostic x2...

grande
6th August 2007, 12:35
meci de x2 ...

dede
6th August 2007, 13:53
sa zicem egal, primul pct pt farul si primul pt buzau...

TaciAcolo
6th August 2007, 14:21
2 echipe de liga a 2

kain
6th August 2007, 16:16
sa inteleg ca va considerati favoriti, sau cum ?

primele puncte ale faristilor trebuie sa vina, iar acestea sigur vor veni de la Buzau.

nu zic ca va fi un meci usor ( pt ca am vazut ce probleme le-au pus buzoienii dinamovistilor ), dar cred ca Farul este in revenire dupa meciul bunicel facut cu Steaua, iar la Buzau sigur vom juca fotbal !

pronostic : 0-2 :ok:

HAIDE FARUL !!!! :yeah:

Vorbim dupa meci.

Da, ne consideram favoriti, jucam acasa. :cool:

ciorbicafaristu
6th August 2007, 20:36
sper ca gache n-a uitat cum a pregatit acel 7-1 din primavara

orbette
6th August 2007, 21:50
egal sau castiga farul. de fapt, s-ar putea sa fie benefica plecarea lui ion viorel pentru moralul buzoienilor:thinkso:

boni2204
7th August 2007, 00:38
x, 0-0 sau un egal cu multe goluri pt ca exista gauri mari in ambele defensive, cel putin asa o arata golaverajul

magica_steaua
7th August 2007, 01:03
1-1..........gloria buzau pare cea mai slaba din liga I la momentul actual

paul30
7th August 2007, 09:08
x2. exclus 1.

Blitz.
7th August 2007, 09:14
x2. exclus 1.

dak in meciul asta nu castigam, putem sa ne pregatim incet-incet bagajele pt liga a II-a...:(

Ferko
7th August 2007, 17:06
0-0. Dupa valoare.

tchibos
7th August 2007, 17:37
cine a fost eliminat in meciul trecut al Gloriei?

boni2204
7th August 2007, 18:53
tudose din cate tin minte

Gontel
7th August 2007, 22:19
Ambele echipe sunt in cautarea primelor puncte din campionat. Va fi un X2, buzoienii pot fi demoralizati dupa plecarea lui "Vioara", iar constantenii reprezinta o echipa mai experimantata si care se poate impune. Cu Steaua chiar ai jucat binisor.

YoYoyOi
7th August 2007, 22:32
eu cred ca va iesi un egal de aici...

tchibos
7th August 2007, 23:23
cum sa crezi ca iese egal?.. pai la Gloria nu mai e cel care dadea tonul in liga 2, mai au si un suspendat si chiar unul de baza, plus ca nici in liga 2 nu prea erau ei chiar foarte buni, iar daca Gurita face ceva o sa il urasc toata viata

YoYoyOi
7th August 2007, 23:34
nu stiu.... eu asa vad situatia... cat il priveste pe Gurita, te inteleg, dar "asa-i la vie"

Blitz.
9th August 2007, 20:22
cum sa crezi ca iese egal?.. pai la Gloria nu mai e cel care dadea tonul in liga 2, mai au si un suspendat si chiar unul de baza, plus ca nici in liga 2 nu prea erau ei chiar foarte buni, iar daca Gurita face ceva o sa il urasc toata viata

ba in momentul asta se cam poate sa iasa un egal....n-avem decat un atacat disponibil !!!!!!! :mda::headbang:

nici nu stiu cum naiba o sa jucam....ii aducem p-aia d la Farul II :headbang:

Nightwish
9th August 2007, 21:10
ba in momentul asta se cam poate sa iasa un egal....n-avem decat un atacat disponibil !!!!!!! :mda::headbang:

nici nu stiu cum naiba o sa jucam....ii aducem p-aia d la Farul II :headbang:

Il cereti inapoi pe Gurita de la Steaua... pardon, de la Buzau :)

LazioRoma
10th August 2007, 22:01
1 solist

KillinG FieldS
11th August 2007, 12:02
care pierde se afunda rau... cu un start nasol ,greu te mai ridici.... bafta farul

Luis Garcia10
11th August 2007, 12:03
2 echipe care imi plac mult :rolleyes:

blaga
11th August 2007, 17:03
2 echipe care imi plac mult :rolleyes:

No,
ce fain de tine,
da CFR-ul de ce nu-ti place ?

hakKi
11th August 2007, 19:15
cred ca v-a fi un meci de 1x pt ca buzaul joaca acasa ! :groggy:

Cra10veanu
11th August 2007, 19:44
care din satelist bate ? :drak: eu zic X2

danpuric78
11th August 2007, 20:25
meci intre 2 echipe care s-au aliniat cu sanse reale la retrogradare.

ReD_Devil
11th August 2007, 21:37
1x... buzau e favorita ca joaca acasa :)

LazioRoma
12th August 2007, 03:19
1 SOLIST farul in B anu asta
!

YoNuTzz
12th August 2007, 17:43
desi vreau sa bata farul, k doar sunt din cta, cred k farul va ramane cu 0 puncte si dupa a 3-a etapa...
oricum pronostic 1X

executorru
12th August 2007, 18:12
Bate faru fara doar si poate

prodinamo
12th August 2007, 18:35
Ingaduiti-mi o ipoteza din care reiese si un pronostic pentru acest meci. Gloria Buzau este 80% oficial satelitul Stelei. Gigi Becali este, pentru a cita aproximativ chia formula de azi de pe onlinesport, patronul din umbra al Gloriei Buzau. Bun, astea se stiu. Patronul insusi din umbra a anuntat ca Gloria o sa manince jar cu Dinamo si ... cu Steaua. Ce nu s-a remarcat este ca, potrivit sistemului de programare al meciurilor din "Liga I", Gloria Buzau joaca dupa Steaua, respectiv cu echipele cu care a jucat Steaua cu o etapa in urma. (Sistemul asta functioneaza de ani buni, anul trecut Dinamo juca parca dupa Rapid, care juca la doua etape dupa Steaua).

Deci Gloria joaca dupa Steaua. Ce poate sa rezulte de aici? Ca bunul satelit va repara ce-a stricat Steaua. A pierdut Farul 3 puncte acasa? O sa le primeasca inapoi de la satelit.

E doar o ipoteza. Ramine sa vedem daca ea va fi confirmata sau infirmata de realitate. Oricum, in acest meci ea are sanse mai mari de implinire, fiindca nici Farul nu este tocmai dusmanul de moarte al Stelei. O intelegere in trei, orchestrata de Pacificatorul Intunericului, este cel putin plauzibila.

Voi fi primul sa recunosc ca ipoteza nu a fost buna, insa pentru asta vor trebui sa treaca citeva etape. Meciul Gloria-Farul este totusi un foarte bun test.

kain
12th August 2007, 19:31
Gooooool - Claudiu Ionescu ! Din lovitura libera la vinclu ! /OLE/

BAK
12th August 2007, 19:38
bye, bye farul

Aleksg
12th August 2007, 19:54
S-a terminat! Gloria Buzau - Farul Ct 1-0.

kain
12th August 2007, 19:54
Scor final : Gloria Buzau 1-0 Farul Constanta /OLE/

YoNuTzz
12th August 2007, 19:59
era de asteptat...farul singura echipa cu 0 puncte, si 0 goluri marcate...si cu mari perspective spre divizia B

executorru
12th August 2007, 19:59
Felicitari Buzau noi mergem mai departe ne regasim in retur :)

0nu
12th August 2007, 20:05
pff ce aiurea m-am gandit ca o sa castige si farul primele puncte...am pierdut pe ei

NORGEMAN
12th August 2007, 22:55
Ba cum ati putut sa pierdeti la steaua2??? astia trebuie umiliti sa cada inapoi in B!!!!

Nightwish
12th August 2007, 23:02
Ce chestie:http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/22187/ilie-stan-a-recunoscut-ca-becali-finanteaza-gloria-buzau.htm:rosu::rosu:
Sunt curios daca se sesizeaza cineva..

NORGEMAN
12th August 2007, 23:05
sunt niste sclavii aia de la buzau.. imi amintesc cand au venit, pe stadionul nostru, in returul de asta primavara la noi suporterii astia periculosi... predominau fularele cu steaua, dinamo si rapid... rar puteai sa vezi pe unul cu fular Gloria Buzau...

rechinul farist
13th August 2007, 02:00
mda....Farul daca nu a batut pe Gloria Buzau...pe cine o sa bata? pe Dinamo acasa...CFR.......Timisoara?echipe din provincie care s-au intarit klumea.....noi am adus toate resturile de prin alte divizii...multumim inca odata Dnului Ion Marin..domnului director tehnic...cu el vom ajunge singur in B.....trist da adevarat...

Sunchase
13th August 2007, 02:57
in b cu ambele echipe satelit ! :cya:

kain
13th August 2007, 09:58
sunt niste sclavii aia de la buzau.. imi amintesc cand au venit, pe stadionul nostru, in returul de asta primavara la noi suporterii astia periculosi... predominau fularele cu steaua, dinamo si rapid... rar puteai sa vezi pe unul cu fular Gloria Buzau...

Din moment ce nu erau fulare cu Gloria Buzau.. asta nu inseamna ca sunt sclavi astia de la Buzau.. Si tu sa vorbesti cu noi cand o sa fiti in A :P

codrind
13th August 2007, 10:05
in b cu ambele echipe satelit ! :cya:

Aici greșești!! :shocked:
Una e satelit (cu acte în regulă), cealaltă e "pretenă"(tot cu acte în regulă)!! :yes:

jesus supremu
13th August 2007, 11:31
Ce chestie:http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/22187/ilie-stan-a-recunoscut-ca-becali-finanteaza-gloria-buzau.htm:rosu::rosu:
Sunt curios daca se sesizeaza cineva..

uefa parca interzice implicarea cuiva la doua echipe din aceeasi competitie nu?dar in romania unde se anuleaza cartonase rosii ce sa mai mire abia astept liga campionilor dar mi-e ca daca se califica una sau doamne fereste doua echipe romanesti ma asasineaza pro tv cu mancatoria lor de ***** patriotarda
de asta as vrea ca nici una sa nu se califice:headbang::headbang:

Sunchase
13th August 2007, 11:45
uefa parca interzice implicarea cuiva la doua echipe din aceeasi competitie nu?


:lol:aici e liga lui mitica..crezi ca intereseaza pe cineva asta ? ::groggy:

NORGEMAN
13th August 2007, 13:38
Din moment ce nu erau fulare cu Gloria Buzau.. asta nu inseamna ca sunt sclavi astia de la Buzau.. Si tu sa vorbesti cu noi cand o sa fiti in A :P

1. Nici la noi nu se gasesc fulare cu F.C. Brasov in comert, noi, suporterii ne-am facut fularele in ultimul timp!
2.La noi daca nu se gasesc fulare, nu inseamna ca, cei care n-au, trebuie sa vina cu fularele echipelor bucurestene pe stadion!
3.O sa revenim in A la finalul campionatului..dar tot no sa ne intalnim pentru ca o sa picati inapoi in B... da' oricum si asa tot o sa mai veniti prin Brasov pe la Forex sau Sacele si sa vezi atunci cum fug pericculosii aia de suporteri ai vostrii care fac deplasarea pe cont propiu

kain
13th August 2007, 13:48
1. Nici la noi nu se gasesc fulare cu F.C. Brasov in comert, noi, suporterii ne-am facut fularele in ultimul timp!
2.La noi daca nu se gasesc fulare, nu inseamna ca, cei care n-au, trebuie sa vina cu fularele echipelor bucurestene pe stadion!
3.O sa revenim in A la finalul campionatului..dar tot no sa ne intalnim pentru ca o sa picati inapoi in B... da' oricum si asa tot o sa mai veniti prin Brasov pe la Forex sau Sacele si sa vezi atunci cum fug pericculosii aia de suporteri ai vostrii care fac deplasarea pe cont propiu

Nu fi asa de sigur ca picam.. si nu fi asa de sigur ca promovati :cool: Daca erati asa de buni trebuia sa fi fost in Liga I cu noi acum.. nu in viitor :P

paul30
14th August 2007, 08:57
dak in meciul asta nu castigam, putem sa ne pregatim incet-incet bagajele pt liga a II-a...:(

tu ai zis-o

NORGEMAN
14th August 2007, 12:08
Nu fi asa de sigur ca picam.. si nu fi asa de sigur ca promovati :cool: Daca erati asa de buni trebuia sa fi fost in Liga I cu noi acum.. nu in viitor :P

sezonul trecut am avut cea mai proasta echipa/clasare din istoria echipei :(