PDA

View Full Version : Etapa 3: Poli Stiinta Timisoara - Pandurii Tg. Jiu



delaparis
6th August 2007, 01:20
Poli Stiinta Timisoara - Pandurii Tg. Jiu
(National TV) ora 18,45

discutii inainte si dupa meci aici

crissis
6th August 2007, 01:27
Meci de 1 solist

YoYoyOi
6th August 2007, 01:30
1 :ok:

*Coco*
6th August 2007, 01:42
Dupa cum joaca Timisoara acasa si Pandurii in deplasare e meci de 1, dar Pandurii daca pierd nu pierd la mai mult de 1 gol diferenta.
Dar in fotbal orice e posibil

deep purple
6th August 2007, 01:49
Destul de incomoda echipa Pandurilor. In mod normal Poli nu are cum sa rateze victoria, dar nici nu cred c-o va obtine fara sa transpire.

Nightwish
6th August 2007, 01:49
La ce a aratat Poli la Cluj, cred ca ii va face varza pe Panduri. Parerea mea :)

*Coco*
6th August 2007, 01:53
Prietene nici un meci nu seamana cu altul;)

deep purple
6th August 2007, 02:23
La ce a aratat Poli la Cluj, cred ca ii va face varza pe Panduri. Parerea mea :)


Daca fotbalul ar fi matematica ai avea dreptate in proportie de 100%. Dar cand CFR-ul joaca acasa are cu totul alte intentii fatza planurile Pandurilor in deplasare.

TaciAcolo
6th August 2007, 03:02
meci greu.....pt Pandurii...dar acum sunt intr`o forma buna si e posibil orice anul trecut am pierdut cu 1-0 la Timisoara ...daca o sa ne invinga tot acelas scor o sa fie

White Shadow
6th August 2007, 03:03
castiga Pandurii.......clar , nici nu se pune problema........

ensic
6th August 2007, 03:17
90% sanse sa bata Timisoara! O sa fie greu fara cei doi proaspat dinamovisti!

THE HUN
6th August 2007, 03:50
castiga Pandurii.......clar , nici nu se pune problema........

Asta cand "batrana doamna" o sa fie virgina iar.

MagicTouch
6th August 2007, 05:35
La ce a aratat Timisoara pana acum meci de 1 solist...asta daca nu incepe sa li se urce vedetismele la cap.

noir_desir
6th August 2007, 09:59
bat banatenii cu 2-1.

Mishumacher
6th August 2007, 10:53
Poli cred ca ii bate pe Pandurii.Niciodata nu mi=a placut jocul astora de la Targul Jiu.
Timisoara a facut meciuri frumoase pana acum si ar fi pacat sa se impiedice in etapa asta.

Ferdininho
6th August 2007, 11:12
Observ ca thread-urile unde se vorbeste despre Poli sunt foarte cautate de tertzi, ori intra taranii de la Iasi ori intra frustratii din pARADe.

oN TOPIC: pronostic 1 altfel nu ma lasa religia.

Leo
6th August 2007, 11:34
POLI a aratat ca este pe drumul cel bun
cred ca bate la scor, daca jucatorii nu se cred niste mari vedete ca altii

mArIuSeL
6th August 2007, 11:41
1 solitst.

Benny
6th August 2007, 11:51
Nu ma hazardez la un pronostic fiindca nu stiu ce jucatori va avea la dispozitie Uhrin. se pare ca grasu s-a suparat pe consiliul local Timisoara, a hotarat ca tot ce a declarat pana acum sunt aberatii (cum ca vrea campionatul, cupa, CL si UEFA) si ca tot ce il intereseaza sunt banii si razbunarea (sau invers).

Luis Garcia10
6th August 2007, 12:12
1 solist :ok:

six
6th August 2007, 13:06
Meci foarte greu.....dar cele trei puncte sunt mai importante asa ca 1 solist :ok:

YoNuTzz
6th August 2007, 13:28
cred k va castiga timisoara...pronostic 1 solist

Sergio_D
6th August 2007, 13:34
Probabil va fi un 1-0 pentru Timisoara, deh, traditia. :D

TaciAcolo
6th August 2007, 13:35
avem o echipa....mult mai puternica fatza de sezonul trecut:) o sa le fie mai greu

grande
6th August 2007, 13:36
3-0 scor final

TaciAcolo
6th August 2007, 13:42
3-0 scor final

:cry: uita`te in statistici sa vezi de cate ori au pierdut Pandurii la scor

2stupiddogs
6th August 2007, 14:42
:cry: uita`te in statistici sa vezi de cate ori au pierdut Pandurii la scor
In orice domeniu exista un inceput...;)
1 solist :ok:

crissis
6th August 2007, 16:25
Observ ca thread-urile unde se vorbeste despre Poli sunt foarte cautate de tertzi, ori intra taranii de la Iasi ori intra frustratii din pARADe.

oN TOPIC: pronostic 1 altfel nu ma lasa religia.

Ce importanti ati ajuns voi :happy Uita-te mai bine in buletin la tine si ai sa vezi acolo praf,tu ala care esti orasean 100%. Si putin ti-a dat trei puncte penalizare:(
Poate vor reusi Pandurii macar un egal.

White Shadow
6th August 2007, 17:30
Observ ca thread-urile unde se vorbeste despre Poli sunt foarte cautate de tertzi, ori intra taranii de la Iasi ori intra frustratii din pARADe.

prima data incearca sa intelegi sensul cuvantului "Forum" si dupa aia mai vorbim.......fiecare are dreptul la o parere......am mai intrat pe threadurile voastre cand ati jucat cu alte echipe si nu am spus intotdeauna ca o sa pierdeti , mi-am spus parerea in functie de ce am crezut eu , cand ati jucat cu Iasi am spus ca veti castiga la scor si asa a fost...acuma spun ca nu va fi asa de usor pt cei de la 1921 in meciul cu Pandurii cum cred altii......ramane sa vedem daca asa va fi sau nu........

2stupiddogs
6th August 2007, 17:37
prima data incearca sa intelegi sensul cuvantului "Forum" si dupa aia mai vorbim.......fiecare are dreptul la o parere......am mai intrat pe threadurile voastre cand ati jucat cu alte echipe si nu am spus intotdeauna ca o sa pierdeti , mi-am spus parerea in functie de ce am crezut eu , cand ati jucat cu Iasi am spus ca veti castiga la scor si asa a fost...acuma spun ca nu va fi asa de usor pt cei de la 1921 in meciul cu Pandurii cum cred altii......ramane sa vedem daca asa va fi sau nu........
De acord cu tine,forumul este deschis oricui daca are comentarii pertinente si rationale,dar ce ne facem cu cei care tasteaza fara controlul mintii???(nu ma refer la tine)BTW,ai emotii pt 1 sept?

White Shadow
6th August 2007, 17:52
De acord cu tine,forumul este deschis oricui daca are comentarii pertinente si rationale,dar ce ne facem cu cei care tasteaza fara controlul mintii???(nu ma refer la tine)BTW,ai emotii pt 1 sept?

cand se dau pronosticuri pe aceste threaduri intotdeauna apar 3 tipuri de persoane care posteaza :

1.Persoane care scriu doar un pronostic ..ceva de genul : 1 solist , castiga Poli clar sau castiga Pandurii.....

2.Persoane care pe langa acel pronostic mai aduc si ceva argumente..ceva de genul : castiga Poli pt ca au inceput bine campionatul , stau bine cu morala si au reusit sa obtina un rezultat de egalitate la CFR Cluj chiar daca au jucat cu un om mai putin......

3.Persoane care stiu doar sa jigneasca....care nu sunt in stare sa vina cu o replica inteligenta chiar daca eu spun ca cei de la Pandurii vor castiga acest meci la scor......

nu am emotii , am incredere in aceasta echipa , am vazut determinare la jucatori si acest lucru conteaza cel mai mult...........normal , nu am cum sa nu remarc jocul bun al vostru in primele 2 meciuri si m-am gandit ca ne va fi destul de greu pe 1 septembrie dar dupa ce am vazut ca a plecat Plesan de la voi m-am mai linsitit.........

matei_viola
6th August 2007, 18:24
va fi destul de greu pe 1 septembrie dar dupa ce am vazut ca a plecat Plesan de la voi m-am mai linsitit.........

Tu crezi ca Poli statea numai in Plesan ?

In meciul cu Panduri trebuie sa continuam cu o victorie,pentru ca meiul de la Cluj a fost in van.Bate Poli 2-0

Balaci
6th August 2007, 19:34
Probabil o sa bata Poli, insa in fotbal orice e posibil, si cum cunoastem inconstanta timisorenilor, nimic nu e imposibil:ok:

six
6th August 2007, 20:31
nu am emotii , am incredere in aceasta echipa , am vazut determinare la jucatori si acest lucru conteaza cel mai mult...........normal , nu am cum sa nu remarc jocul bun al vostru in primele 2 meciuri si m-am gandit ca ne va fi destul de greu pe 1 septembrie :shocked::shocked::shocked:WS,pot sa te pun pe post de semnatura ?????????? :kiss::bere::great:
PS:cu Pandurii tot timpul trebuia sa ne "stresam"otara dar totusi 1 solist :ok:

2stupiddogs
6th August 2007, 20:44
cand se dau pronosticuri pe aceste threaduri intotdeauna apar 3 tipuri de persoane care posteaza :

1.Persoane care scriu doar un pronostic ..ceva de genul : 1 solist , castiga Poli clar sau castiga Pandurii.....

2.Persoane care pe langa acel pronostic mai aduc si ceva argumente..ceva de genul : castiga Poli pt ca au inceput bine campionatul , stau bine cu morala si au reusit sa obtina un rezultat de egalitate la CFR Cluj chiar daca au jucat cu un om mai putin......

3.Persoane care stiu doar sa jigneasca....care nu sunt in stare sa vina cu o replica inteligenta chiar daca eu spun ca cei de la Pandurii vor castiga acest meci la scor......

nu am emotii , am incredere in aceasta echipa , am vazut determinare la jucatori si acest lucru conteaza cel mai mult...........normal , nu am cum sa nu remarc jocul bun al vostru in primele 2 meciuri si m-am gandit ca ne va fi destul de greu pe 1 septembrie dar dupa ce am vazut ca a plecat Plesan de la voi m-am mai linsitit.........
Daca pentru tine plecarea lui Plesan este linistitoare,sa stii ca si pentru mine este la fel.Era un fel de petarda care nu era detonata!Daca pt joc este o pierdere,pt vestiar este un castig!(prietenii stiu de ce....)Oricum cat suntem inca pe pace.......:bere:

KillinG FieldS
6th August 2007, 21:55
FARA PLESAN meci clar... pronostic 2 solist... hehe glumeam mah... ar trebui sa bateti meciu asta,liliachiilor

orbette
6th August 2007, 22:41
avem o echipa....mult mai puternica fatza de sezonul trecut:) o sa le fie mai greu

esti un optimist incurabil:floricica:

gica
6th August 2007, 23:24
De asta-i fotbalul asa frumos!Cand o majoritate covarsitoare ca cea de aici mizeaza pe victoria gazdelor...dar oltenii si ei sunt fotbalisti...
Eu din contra spun ca va fi un meci foarte dificil iar in final va fi un X.

White Shadow
7th August 2007, 00:52
:shocked::shocked::shocked:WS,pot sa te pun pe post de semnatura ?????????? :kiss::bere::great:

Zerosase ...depinde ce ai inteles tu din acea propozitie...parca vad cu nu ai inteles ce trebuia sa intelegi si ai inteles doar ce ai vrut tu sa intelegi....ma intelegi ce am vrut sa zic...nu ?


Daca pentru tine plecarea lui Plesan este linistitoare,sa stii ca si pentru mine este la fel.Era un fel de petarda care nu era detonata!Daca pt joc este o pierdere,pt vestiar este un castig!(prietenii stiu de ce....)Oricum cat suntem inca pe pace.......:bere:

Banatean...bem :bere: pana pe 1 septembrie cand se va declansa jihadul.....

Jus7M3
7th August 2007, 02:10
cred ca va castiga Poli, au echipa buna si antrenor pe masura !!

magica_steaua
7th August 2007, 02:11
se pare ca uhrin a facut o echipa buna la timisoara,iar in meciul cu pandurii nu prea au cum sa se incurce,mai ales ca joaca la timisoara

paul30
7th August 2007, 10:11
Bate Poli fara discutie si vor marca cel putin de doua ori.

papaletto2000
7th August 2007, 13:55
Iancu cea mai mare parasuta din istoria patronilor din fotbalul romanesc. E circar, habarnist. Cind se apucase, in sfirsit, sa joace si Poli fotbal, se apuca si vinde jucatorii. Nu ca ar fi Plesan cine stie ce super/fotbalist, dar a fost cel mai in forma. ce sa mai intzeleaga saracul ceh, care cica trebuie sa califice echipa in C.E., dar i se vind jucatorii intre timp? Oricum meci de 1 solist.

me
7th August 2007, 16:15
teoretic Poli are prima sansa clar. Au moral bun dupa meciul de la cluj, joaca destul de ofensiv fata de celelalte sezoane si asta ne da dreptul sa speram la o victorie cu pandurii. practic acum isi creeaza mult mai multe oportunitati de a inscrie, joaca mult mai sus si faza defensiva lucru care-i permite in momentul recuperarii mingilor sa ajunga repede la careu + are si aportul fundasilor de banda in fazele ofensive
ma gandesc la macar un 2-0 pt Poli..aaa, si e timpul sa marcheze si ganea..

six
7th August 2007, 18:00
Zerosase ...depinde ce ai inteles tu din acea propozitie...parca vad cu nu ai inteles ce trebuia sa intelegi si ai inteles doar ce ai vrut tu sa intelegi....ma intelegi ce am vrut sa zic...nu ?



:D:D:D yo inteleg toate variantele......:dance:

Ferko
7th August 2007, 18:02
Castiga Poli, nu asta e problema ci care jucator o sa fie cel mai in forma ca sa stim cine v-a fi vandut dupa terminarea meciului.

six
7th August 2007, 18:04
Castiga Poli, nu asta e problema ci care jucator o sa fie cel mai in forma ca sa stim cine v-a fi vandut dupa terminarea meciului.Caramarin la Steaua pt 1mil$$$$....:drak:

unik
8th August 2007, 10:14
io zic 2-0 ... si mi-ar place un gol sa fie al ganezului

matei_viola
8th August 2007, 10:35
Incepe Ganea recitalul cu doua goluri si Bucur unul 3-0.

Ferko
8th August 2007, 13:58
Visati (2-0, 3-0, x-0 ....), dar repede ca suna ceasul. 1-0 cred ca ajunge, chiar daca unii vor fi nemultumiti.

unik
8th August 2007, 14:15
Visati (2-0, 3-0, x-0 ....), dar repede ca suna ceasul. 1-0 cred ca ajunge, chiar daca unii vor fi nemultumiti.

cel putin doua goluri a marcat Poli in fiecare meci pana acum! gandeste putin

Ramirez
8th August 2007, 17:02
sper sa fie un meci frumos iar la final sa ne bucuram.

KillinG FieldS
9th August 2007, 01:41
:D:D:D yo inteleg toate variantele......:dance:

eu am inteles ca e un meci de 2 solist.... CLAR :yeah:

KillinG FieldS
9th August 2007, 01:44
Incepe Ganea recitalul cu doua goluri si Bucur unul 3-0.

uita si pa asta cu avataru lui.... :groggy:

deep purple
9th August 2007, 07:25
eu am inteles ca e un meci de 2 solist.... CLAR :yeah:

Hai mai las-o dracu, ca pe asti si voi ii bateti... daca prindeti o zi buna. :drak:

unik
9th August 2007, 13:07
eu am inteles ca e un meci de 2 solist.... CLAR :yeah:

... pe ce ai inteles tu iei nota 4 si mai vii la toamna la re-examinare....:yes:

six
9th August 2007, 13:20
eu am inteles ca e un meci de 2 solist.... CLAR :yeah::P wtf.....:D

KappA 2006
10th August 2007, 00:02
Castiga Pandurii 2-0, stiinta (jenant) are fata de locul 12 anul asta. zic eu...

blaga
10th August 2007, 00:24
Castiga Poli, nu asta e problema ci care jucator o sa fie cel mai in forma ca sa stim cine v-a fi vandut dupa terminarea meciului.

nasol, decat asa, mai bine deloc

magica_steaua
10th August 2007, 01:31
Castiga Pandurii 2-0, stiinta (jenant) are fata de locul 12 anul asta. zic eu...

:happy:happy:happy:happy comparand jocul s-ar putea uta sa aiba o problema anul asta.........mai intelegi rivalitatea steaua-dinamo, uta-poli,cfr-"U" dar sa spui asemenea aberatii e jenant

bate poli 2-0 cel putin asta pare un rezultat firesc

six
10th August 2007, 14:57
:happy:happy:happy:happy comparand jocul s-ar putea uta sa aiba o problema anul asta.........mai intelegi rivalitatea steaua-dinamo, uta-poli,cfr-"U" dar sa spui asemenea aberatii e jenant

bate poli 2-0 cel putin asta pare un rezultat firesc el nu-i jenant el ii aradean(totaia) :P

TaciAcolo
10th August 2007, 16:36
ce aberatii ma...cine e poli real madrid?? meci aprig disputat incheiat cu un 0-1 sec

White Shadow
10th August 2007, 16:47
au facut si ei 2 meciuri "bune" si se cred Real Madrid...hai ma sa fim seriosi..ce drak...tot Poli aia visatoare a ramas............

TaciAcolo
10th August 2007, 16:49
2 meciuri bune...meciu cu poli iasi : a intalnit o echipa care probabil mai are de platit niste datorii:)
meciu cu cfr: 2 goluri marca plesan care nu mai e ...restu nimic

White Shadow
10th August 2007, 16:51
nu mai stii Robyyy meciul din sezonul trecut cand Iasi avea nevoie de puncte si a castigat foarte usor la Timisoara cu 1-0 ?....atunci astia de la 1921 nu au jucat nimik , parca erau morti.....si acuma era perfect normal ca Poli Iasi sa-i lase pe cei de la 1921 sa castige.

Si in meciul cu CFR Cluj au avut mare norok....in ultimile minute un penalty ratat si inca o ratare imensa.....

deep purple
10th August 2007, 17:33
Pai atunci voi astia de la Salonta ar trebui sa stati linistiti pt luna septembrie. Mai ales dupa ce 1921 o incaseaza de la bugetarii mineri sambata.

boni2204
10th August 2007, 17:43
fratilor mai lasati teoria conspiratiei si reveniti la meciul de acum
parerea mea ca timisoara arata bine in teren si asta datorita antrenorului uhrin jr, a plecat plesan dar sunt sigur ca rolul lui va fi luat de vrsic pt ca cehul stie sa impuna jucatorilor ceea ce vrea si ceea ce stie(si dupa parerea mea cred ca stie multe, va fi revelatia sezonului ca antrenor daca este lasat sa lucreze)
cel mai bun transfer al timisoarei de cand a inceput era iancu;)

gheorghe
10th August 2007, 18:46
Cu cine jucam?!? Cu echipa bastarda a Olteniei?:confused:De dragul ritualului de imperechere, sper ca fetitele de la gorj sa opuna o minima rezistenta, macar pana in minutul 30.:yes:Victorie fara emotii pentru POLI:sleep:

*Coco*
10th August 2007, 19:05
Cica fara emotie:happy
Si in cele 4 intalniri directe 2 victorii ale Pandurilor pe Municipal si 2 victorii ale Timisorenilor pe Bega si alea chinuit:happygol venit dupa min 70 incolo:happy

TaciAcolo
10th August 2007, 22:06
lasa`i coco ca radem maine de ei :lol: :cry: :happy

KappA 2006
10th August 2007, 23:56
:happy:happy:happy:happy comparand jocul s-ar putea uta sa aiba o problema anul asta.........mai intelegi rivalitatea steaua-dinamo, uta-poli,cfr-"U" dar sa spui asemenea aberatii e jenant

bate poli 2-0 cel putin asta pare un rezultat firesc

Scuza-ma, dar eu cred ca esti batut in cap, ce e aberatie in ceea ce am scris eu? aia e parerea mea...alte nedumeriri mai ai?

nickpoli
11th August 2007, 00:09
poli campionii

deep purple
11th August 2007, 07:09
Scuza-ma, dar eu cred ca esti batut in cap, ce e aberatie in ceea ce am scris eu? aia e parerea mea...alte nedumeriri mai ai?

Iar UTA ia campionatul... parerea mea. Nu radeti... va rog!

six
11th August 2007, 11:04
Iar UTA ia campionatul... parerea mea. Nu radeti... va rog!:happy:happy:happy...... am spus si repet,meci greu dar cele trei puncte raman in Banat,punct.:ok:

Ferko
11th August 2007, 11:39
Pai atunci voi astia de la Salonta ar trebui sa stati linistiti pt luna septembrie. Mai ales dupa ce 1921 o incaseaza de la bugetarii mineri sambata.Castiga Poli 1921. Unde se afla Salonta aia de care tot vorbesti ?

six
11th August 2007, 11:52
Castiga Poli 1921. Unde se afla Salonta aia de care tot vorbesti ?In arad pe A Vlaicu (singura strada mai rasarita la ei) :D

Ferko
11th August 2007, 11:54
In arad pe A Vlaicu (singura strada mai rasarita la ei) :D Iar ai chiulit de la ora de geografie !

KillinG FieldS
11th August 2007, 12:55
Iar UTA ia campionatul... parerea mea. Nu radeti... va rog!

Nu prea cred...eu zica POLI IA CAMPIONATUL anu asta.... NU ! Va rog sa nu radeti... Nu auziti... Nu radeti oamnei buni ... maaah de ce naiba radeti ? :groggy:

KillinG FieldS
11th August 2007, 12:58
In arad pe A Vlaicu (singura strada mai rasarita la ei) :D

hehehe Bulevard cum are Aradul de LAT si frumos doar In bucuresti mai este..ATAT... ce sa faci ... las ca poate o sa aveti si voi un Bulevard in adevartul sens al cuvantului de provenienta franceza..... nu de alea facute pe vremea comunismului...deci vezi ce spui pt ca te faci de cacao cateodata...desi imi esti simpatic ..:D

Sergio_D
11th August 2007, 12:59
reveniti la subiect, totusi...

six
11th August 2007, 14:08
hehehe Bulevard cum are Aradul de LAT si frumos doar In bucuresti mai este..ATAT... ce sa faci ... las ca poate o sa aveti si voi un Bulevard in adevartul sens al cuvantului de provenienta franceza.....:ras-plans::ras-plans::ras-plans:ai dreptate......doar pt cunoscatori....:happy:happy:happy
PS cred ca vom castiga astazi :ok:

krydo
11th August 2007, 15:31
hmmmm....180 biletele la tribuna (scump doamna, scump...) Cred ca dupa meciul nationalei cu Slovenia Iancu si-a dat seama ca timisorenii sunt destul de naivi incat sa dea cat se cere pt a-si vedea echipa favorita... Cred ca la Poli si la UTA sunt cele mai scumpe bilete din Romania. Inteleg ca vestul e mai dezvoltat dar...:confused:
Totusi la Steaua-Poli Iasi intri cu 30 la peluza, la noi tre sa scoti vreo 140... Daca atat e pretul la meciul cu Pandurii ma intreb cat va fi la meciurile cu Steaua, Dinamo, Rapid si poate UTA, cand lumea chiar va veni cu orice pret la stadion sau daca se vor califica in vreo cupa europeana oare cat va trebui sa scoatem din buzunar? Incet, incet Iancu isi cam recupereaza investitiile si nu m-ar mira ca dupa inca vreun an doi sa plece asa subit bkp de la Poli...
Sper macar ca azi sa-i caftim pe pandurasi si oh da...sa nu ploua (ca ni se strica revista pe care ne-o dau pe "gratis")

*Coco*
11th August 2007, 16:13
CAt e ma biletu 18 lei?

Ulysses
11th August 2007, 16:20
pandurilor , sa speram la un egal?:rolleyes:

TaciAcolo
11th August 2007, 16:37
victorie :evil: lejereanu 0-1 :D

krydo
11th August 2007, 18:18
La cat de naspa ploua nu stiu cine mai merge la stadion... Ploua si torential si mai si fulgera, deci daca vor fi 5000 cred ca va fi lucru mare. Sa speram ca se va opri pana la ora meciului ca daca mai ploua asa nici nu cred ca se va juca (deja toarna de o ora si ceva). Chiar sunt curios daca cei "privilegiati" (care au policarduri) vor merge la meci...:D Oricum hai Poli! Daca trebuie si pe vremea asta pot sa castige baietii...

deep purple
11th August 2007, 18:54
Nu prea cred...eu zica POLI IA CAMPIONATUL anu asta....


Multumim, si noi speram. Sanse sunt. Ramane sa vedem. :bere:

Universal
11th August 2007, 19:22
Bate lejer Poli :ok:

TaciAcolo
11th August 2007, 19:26
zise marele parior;)

Sergio_D
11th August 2007, 19:46
il asteptam pe Universal sa ne spuna putin mai tarziu care este probabilitatea sa invinga Pandurii :D

TaciAcolo
11th August 2007, 19:47
lol pe ce post e meciu??

Sergio_D
11th August 2007, 19:48
eu cum fac sa il vad? :D

TaciAcolo
11th August 2007, 19:48
trebuia pe national tv....da astia acum bagara film
: sa platesti :D

poli-umt
11th August 2007, 19:50
Au mutat ora inceperii?

Nightwish
11th August 2007, 19:53
Totusi, ce naiba? Pe national e ceva kkt :(

Nightwish
11th August 2007, 19:53
Au mutat ora inceperii?
Eu vad pe Prosport ca a inceput...

TaciAcolo
11th August 2007, 19:53
nici nu anuntza nimic......

*Coco*
11th August 2007, 19:55
Vazui pe National in bara sus ca nu putem difuza partida(ne cerem scuze_:confused:

LE:1-0 Timisoara:|

TaciAcolo
11th August 2007, 19:56
penalii draqu:drak:

nu`i nimic egalam:D

*Coco*
11th August 2007, 20:03
1-1.Bravo Ilieeeeeeeeeeeeeeeeee

TaciAcolo
11th August 2007, 20:04
lol unde asculti ma:D

*Coco*
11th August 2007, 20:05
Dute ma pe prosport:D
PE OLS la comentariu live

TaciAcolo
11th August 2007, 20:06
ce o dat tiganu` din penalty :D meserias :D

tot djakpa the best :lol:

Sergio_D
11th August 2007, 20:09
hey, hey Pandurii!!! :lol:

TaciAcolo
11th August 2007, 20:11
ce penali national tv ...nu vad meciu:(

Sergio_D
11th August 2007, 20:14
doar 1000 de spectatori? :o:

*Coco*
11th August 2007, 20:15
Cica ploua torential inainte de meci si inca mai ploua.
Timisorenii ramasera acasa sa vada meciu la TV da na nu e nici la TV:happy

TaciAcolo
11th August 2007, 20:16
probabil ploua de rupe prin banat ....de nu se poate televiza

TaciAcolo
11th August 2007, 20:16
Cica ploua torential inainte de meci si inca mai ploua.
Timisorenii ramasara acasa sa vada meciu la TV da na nu e nici la TV:happy

decat sa vada o umilinta:D

Sergio_D
11th August 2007, 20:17
lasa-i ma, ca nu ii intereseaza pe ei meciul contra... Pandurilor :D :rolleyes:

ai nostri sa-si faca treaba bine acolo :D

pe vant, pe ploaie,
Pandurii da bataie! :lol:

Jeniu pustiu
11th August 2007, 20:17
Bai, ce televiziune e asta ca daca ploua nu transmite ? Numai aia din Cocancangua au asa o televiziune.
Noi ce mai comentam acum? Filmul ala oribil care se transmite ?

TaciAcolo
11th August 2007, 20:17
pana si telesportu cred ca se descurcau mai bine

*Coco*
11th August 2007, 20:18
Bwey macar repriza II sa o vad:D

Sergio_D
11th August 2007, 20:18
televiziune de doi bani si trei parale :D

lasa, e bine, daca eu nu il vad, nici voi sa nu il vedeti :lol::drak:

TaciAcolo
11th August 2007, 20:19
pe vant, pe ploaie,
Pandurii da bataie!

sa mai dea ilie unu:D

Jeniu pustiu
11th August 2007, 20:19
Bine ca nu joaca Poli cu Steaua azi. Sa vezi cum venea Jiji cu Satelitul dupa el :D
Sa ne anunte careva cand marcheaza vreunu sa stim ce comentam aici.
BTW, e unu in filmu de pe CarbogazosTV care seamana cu Murinho :D

Balaci
11th August 2007, 20:20
Naspa faza cu televizatul...da macar repriza a doua o dau astia sau nu?:D

TaciAcolo
11th August 2007, 20:21
au zis...ca partida nu poate sa fie transmisa :(

*Coco*
11th August 2007, 20:22
Si cand stau si citesc ca toti ziceau ca Timisoara da 3 =))

Universal
11th August 2007, 20:23
Poi mai da 1 gol :P

Jeniu pustiu
11th August 2007, 20:24
Extraordinar ce ratare!
Nu e in stare de la 13 m singur cu portarul! Si il mai si avea pe ala care venea in stanga lui!
Multe baltoace pe teren...

Grinco
11th August 2007, 20:26
Doamne , dar cum sa dea repriza a IIa? Vreti sa ii deranjeze pe bietii cinefili? :D Ca adevarul e ca tre' sa fii obsedat de filme ca sa ai rabdare sa te uiti la asa o porcarie de film. Ba, da' nu puteau macar sa anunte ca nu se transmite? Televiziune de 2 lei (vechi). Huooo

Jeniu pustiu
11th August 2007, 20:28
Decizie grea a arbitrului aici. Portarul a iesit la minge, dar a agatat si piciorul atacantului.

TaciAcolo
11th August 2007, 20:29
Cartonas galben Poli Tm.: Alexa este si el avertizat cu un cartonas galben, dupa ce l-a blocat pe Adrian Popescu la centrul terenului intr-un contraatac ce putea deveni periculos. Popescu necesita interventia medicului si este posibil sa nu mai reintre in teren

mdea acelas idiot

*Coco*
11th August 2007, 20:29
2-1:|

TaciAcolo
11th August 2007, 20:30
nu`i nimic mai da ilie unu:D

krydo
11th August 2007, 20:30
Acuma numa picura in tm deci is inapti aia de la national ce mai? De cand a inceput meciul nici nu a mai plouat asa tare... S-a si oprit la un moment dat... Ne holbam toti pe net acuma la comentarii live. Mai faceau si penibilii de national ceva rating cand transmiteau meciuri insa acuma nici alea nu le mai dau...:rosu:

Universal
11th August 2007, 20:31
v-am zis ca bate Poli :P

*Coco*
11th August 2007, 20:34
v-am zis ca bate Poli :P

Se termina meciul?Si daca bate Poli bate cum am zis la un gol diferenta nu mai mult cum visau alti aici pe forum

Sergio_D
11th August 2007, 20:34
Universal, daca meciul se termina egal sau bat Pandurii, promiti ca o luna postezi doar unde esti tu moderator?

*Coco*
11th August 2007, 20:35
Daca nu dau repriza II , National TV post de kkt!!!

Sergio_D
11th August 2007, 20:41
nu o dau pacatosii aia... ramaneti conectati pe live-urile de pe net :D

Grinco
11th August 2007, 20:47
A inceput porcaria aia de emisiune ''de ras''. Hai sa o comentam pe aia. Un gras cu sapca de cretin ia interviu la niste repetenti in costume nationale, brodate cu model traditional.

deep purple
11th August 2007, 20:48
Si cand stau si citesc ca toti ziceau ca Timisoara da 3 =))

Pai a dat doua si mai e o repriza? Ce-i asa imposibil? Bine ca 2-0 la pauza la Iasi si umilire in repriza a doua a fost aproape de realitate. :groggy:

TaciAcolo
11th August 2007, 20:49
A inceput porcaria aia de emisiune ''de ras''. Hai sa o comentam pe aia. Un gras cu sapca de cretin ia interviu la niste repetenti in costume nationale, brodate cu model traditional.

e filmata cu mai mult de o camera emisiunea asta?:rolleyes:

daca ma chinui o fac si eu cu vecinii in apartament :cry:

YoYoyOi
11th August 2007, 20:49
de ce nu dau repriza a doua? :o:

GoPens
11th August 2007, 20:57
3-1 Poli

krydo
11th August 2007, 21:00
i-a cam inecat ploaia pe pandurasi... :D

poli-umt
11th August 2007, 21:01
Daca juca vreo echipa din bucuresti,faceau gunoaiele astia de la national tot asa?Sa nu dea meciul?

krydo
11th August 2007, 21:03
ma da' ce-au tacut toti aia din targu-jiu acuma... :happy

Cra10veanu
11th August 2007, 21:05
v-o cam trag timisorenii :D urat de tot chiar

Sergio_D
11th August 2007, 21:09
asa e ma. hey, aia din tg-jiu, v-a pierit glasul? :D

ptiu, si eu care ma gandeam ca pierdem doar la un gol diferenta... :D

Universal
11th August 2007, 21:20
Universal, daca meciul se termina egal sau bat Pandurii, promiti ca o luna postezi doar unde esti tu moderator?

Promit :ok:

3-1 au invins lejer ...cu unele remarci:

1.Poli este o echipa candidata la titlu
2.Pandurii Targu Jiu este o echipa care poate produce oricand o surpriza :ok:
3.De remarcat este modul in care s-a desfasurat partida, s-a jucat intr-un ritm bun .Dar vremea nu a fost de aprtea echipelor.

Concluzia: Putea fi egal, dar numai daca Pandurii ar fi profitat de sansele lui Ilie si compania.

Mult succes in continuare Pandurii :ok:

deep purple
11th August 2007, 21:22
Dar tu unde ai vazut meciul Universal?

P.S. mai sunt ceva minute de jucat.

krydo
11th August 2007, 21:22
na ca a iesit djakpa si a intrat vasilache, care e ceva mai bun si mai cunoscut de pe cand a jucat la rapid...

Universal
11th August 2007, 21:24
Dar tu unde ai vazut meciul Universal?

P.S. mai sunt ceva minute de jucat.

mai sunt 10 minute de jucat, intr-adevar, eu doar urmaresc totul pe un live.dar dupa cum vad ca joaca( ascult cateva comentarii)
asa se pare.

Sergio_D
11th August 2007, 21:25
A iesit accidentat... :no:

Nu cred ca Vasilache va face mare lucru... pe scurt, pierduram primul meci in actualul sezon :D

poli-umt
11th August 2007, 21:28
Aici va puteti scrie parerea despre netelevizarea meciului http://www.nationaltv.ro/contact/contact.php

poli-umt
11th August 2007, 21:31
Ganea ia Rosu!!!Mai bine zis al 2-lea galben.

poli-umt
11th August 2007, 21:33
Mai nou cel putin un rosu pe meci,cuiva ii este frica de noi,RUSINE!!!

GoPens
11th August 2007, 21:33
io ma intreb cand l-o luat pe primul...

gata. 3-1 Poli

poli-umt
11th August 2007, 21:37
Final 3-1 pt. POLI TIMISOARA

caine19
11th August 2007, 21:38
Poate ca ganea este de vina pentru rosu :o: ... Din moment ce avea deja un galben o lasi mai moale , mai ales cand conduci cu 3-1 in min 85 ;)

Sergio_D
11th August 2007, 21:39
mai conteaza? meciul e jucat :rolleyes:

Nightwish
11th August 2007, 21:39
Felicitari Poli, regret ca nu am putu vedea meciul ( :rosu: National TV ). Rezultat normal.

Ramirez
11th August 2007, 23:17
hey hey hey panduuuriiii!!!, sau e gata???! e 3-1?? pacat, da lasa nu picati nici anu' asta, Doamne ce penibili:confused:

TaciAcolo
11th August 2007, 23:39
Guso acuza jocul dur al timisorenilor


Portarul formatiei Pandurii Targu Jiu, Adnan Guso, a acuzat vehement stilul dur de joc al echipei Poli Timisoara, in meciul in care banatenii i-au invins pe gorjeni cu 3-1.

"Ne-au măcelărit. Au profitat și de faptul că meciul nu a fost televizat. Dacă am fi procedat noi așa la Târgu Jiu, cred că ne-ar fi eliminat toată echipa. Păcat de investițiile de acolo, fotbal se joacă mai puțin", a spus Guso.

Cartonas galben Poli Tm.: Alexa este si el avertizat cu un cartonas galben, dupa ce l-a blocat pe Adrian Popescu la centrul terenului intr-un contraatac ce putea deveni periculos. Popescu necesita interventia medicului si este posibil sa nu mai reintre in teren.



Nu e nimic va asteptam in retur la tg-jiu :evil:

deep purple
11th August 2007, 23:51
Pai e-ai fi vrut sa spuna Guso? Suntem mai modesti, facem parte din cei ce trag la salvarea de la retrogradare etc? Normal ca dai vina pe ploaie, arbitru si adversar.

six
11th August 2007, 23:56
decat sa vada o umilinta:D:happy:happy


pe vant, pe ploaie,
Pandurii da bataie!

:ras-plans::ras-plans:


Si cand stau si citesc ca toti ziceau ca Timisoara da 3 =))Aici ai dreptate.......:ok:
despre meci ce sa spun....rar am mai vazut jucatori ca la Pandurii in sensul ca zburau ca mustele la fiecare contact....cred totusi ca sunt altii chiar mai slabi ca voi....:ok:

*Coco*
12th August 2007, 00:19
Dupa meciul vazut pe net nu am ce sa spun:D
Nu am de unde sa stiu cum au jucat ambele echipe ca sa putem spune ceva,doar ca rezultatul final este 3-1 dupa ce a fost 1-1:D

deep purple
12th August 2007, 00:23
Guso acuza jocul dur al timisorenilor


Portarul formatiei Pandurii Targu Jiu, Adnan Guso, a acuzat vehement stilul dur de joc al echipei Poli Timisoara, in meciul in care banatenii i-au invins pe gorjeni cu 3-1.

"Ne-au măcelărit. Au profitat și de faptul că meciul nu a fost televizat. Dacă am fi procedat noi așa la Târgu Jiu, cred că ne-ar fi eliminat toată echipa. Păcat de investițiile de acolo, fotbal se joacă mai puțin", a spus Guso.

Cartonas galben Poli Tm.: Alexa este si el avertizat cu un cartonas galben, dupa ce l-a blocat pe Adrian Popescu la centrul terenului intr-un contraatac ce putea deveni periculos. Popescu necesita interventia medicului si este posibil sa nu mai reintre in teren.



Nu e nimic va asteptam in retur la tg-jiu :evil:


Si replica:

Uhrin: "Adversarii noștri au stat mai mult întinși pe jos decît în picioare"
2007-08-11 21:32:00

Antrenorul Politehnicii Timișoara, Dusan Uhrin jr, a apreciat evoluția elevilor săi, menționînd că cei care au intrat în teren și-au făcut datoria. "S-a văzut azi că plecarea lui Pleșan nu ne-a afectat. Jucătorii care au evoluat astăzi și-au făcut datoria. Adversarii noștri au stat mai mult pe întinși pe jos decît în picioare. Ganea a luat roșu nemeritat, cum de altfel am primit multe galbene nemeritat. Nu sînt mulțumit că am luat atîtea cartonașe roșii. Totuși, fotbaliștii noștri nu vor fi sancționați decît în cazul în care vor face acte de indisciplină în teren, care nu au nici o legătură cu fotbalul", a declarat Uhrin la finalul partidei cu Pandurii.



:lol::lol::lol::lol::lol:

Kainsashiki
12th August 2007, 00:24
Pacat ca nu l-au dat la TV, chiar anulasem ceva ca sa vad meciul lui Poli, ca-mi place cum joaca de cand e Dusan antrenor :mda:

TaciAcolo
12th August 2007, 00:25
mdea a fost furta poli ...a dat arbitru gabene aiurea :groggy::rolleyes:

me
12th August 2007, 00:30
mdea a fost furta poli ...a dat arbitru gabene aiurea :groggy::rolleyes:

na, poate sunt subiectiv, dar eliminarea lui ganea fost cam aiurea, parerea mea :no:

deep purple
12th August 2007, 00:30
mdea a fost furta poli ...a dat arbitru gabene aiurea :groggy::rolleyes:

Eu doar incercam sa-ti arat cat subiectivism exista la cald in fotbalul nostru. Se pare ca am fost prea subtil.

Nu am vazut meciul, ca si tine de altfel si nu pot sa spun ca a luat rosu gratis Ganea sau ca Alexa intr-adevar l-a operat pe ala de la voi.

YoNuTzz
12th August 2007, 01:23
era de asteptat sa bata poli...
pana acum are un bun inceput de sezon...sa vedem cum se va descurca in continuare...:ok:

cocosila69
12th August 2007, 02:16
cand o echipa face toate inlocuirile din cauza ca trei jucatori ii sunt scosi cu targa,cand doi jucatori au comotie cerebrala si unul fractura de peroneu e jenant sa vii tu adversar si antrenor din europa civilizata si sa-ti acuzi partenerul de intrecere ca a stat mai mult pe jos.poate e adevarat :daca i-au luat pe sus trebuiau sa ramana acolo.

vagus
12th August 2007, 08:19
Ala ce a facut comotie s-a ciocnit involuntar cu Torje, n-a fost nici macar fault. Dar daca vreti voi sa va legati de orice, n-aveti de cat :(...

cocosila69
12th August 2007, 08:56
n-am zis ca l-a omorat careva,ideea e ca nu s-a aruncat pe jos ca sa traga de timp.

Bega
12th August 2007, 10:50
Vagus are dreptate. Am fost la meci si pot sa confirm ca ala cu comotia nu a fost victima unei intrari criminale, ci doar o ciocnire la mijlocul terenului cu Torje. Jocul a fost intradevar dur, dar mai degraba in sensul britanic. Singura intrare criminala a fost cea a lui Abiodun, cu talpile ridicate, avea el ce avea cu omologul sau de culoare de la Pandurii. Atunci a si luat galben. Restul, faulturi de joc, opriri de contratacuri, chestii tactice, recuperari mai barbatesti etc.

danny-EL
12th August 2007, 12:22
Fotbalul e un joc de barbatii.Pandurii daca comenteaza atata sa se inscrie in campionatul de femei.Ii deranjeaza ca am fost mai buni ca ei?Da ei chiar vroiau sa castige la Timisoara?:angry:

*Coco*
12th August 2007, 12:28
E ma joc pentru barbati dar in limita regulamentului.Nu sa rupi jucatorii

danny-EL
12th August 2007, 13:23
Lasa ca nu a fost chiar rupere.Radoi nu i-a rupt fata lui Palimaru aseara?nu ca nu din greseala dar nu ai vaz meciul ca sa zici ca ca aici a fost rupere.Si terenul a fost greu

White Shadow
12th August 2007, 16:32
E ma joc pentru barbati dar in limita regulamentului.Nu sa rupi jucatorii

conteaza sa catigi......doar cele 3 puncte conteaza ......sa fie rupti toti...care-i problema...asta-i meseria lor......sa joace fotbal... ....in fiecare meserie exista ceva riscuri.......

Sergio_D
12th August 2007, 16:38
:) punctele au fost adjudecate de Timisoara acum, dar in retur, vor castiga Pandurii. Nu mai are rost sa cautam scuze acum. Au jucat dur, intr-adevar, dar asta nu tine de foame...

Va asteptam la Tg-Jiu in retur, cu bratele deschise. :drak:

*Coco*
12th August 2007, 16:53
Pai si asa la Tg-Jiu nu o sa ia nimic, ia ce au luat de 2 ani incoace (adica goluri)

Ramirez
12th August 2007, 18:56
Oricat de mult ti-ai apara echipa mi se pare totusi jenant ca la 3-1 pt adversari sa mai spui ca au avut noroc, etc..
Bafta in continuare, si lasati-o mai moale ca nu sunteti nici voi vreun Real Madrid:groggy:

FcPoliFan
12th August 2007, 20:05
Meci fain ar fi fost, daca baiatul Kovacs era macar jumatate din arbitrul care a fost tipa aia la Bistrita. Din vina lui s-au iritat jucatorii si s-a fragmentat jocul.

Pandurii insa are o echipa buna si va avea un cuvant de spus in acest campionat. Djapka a fost excelent, dar se si tavalea la fiecare fault mai ceva ca de rasul curcii :)

Poli a fost net superioara, ca in afara de penalty si doua suturi din afara careului, Pandurii n-au avut nimic. Si citeam in gsp ca poate nici penalty-ul nu era de dat. Eu unul nu stiu, pozitia din care ma aflam nu permitea sa vad, dar si cu penalty cu tot, Poli a castigat.

P.S. Abiodun a avut intr-adevar o intrare foarte urata, putea fi eliminat. El a facut si faultul in careu. Nu tocmai o zi de gratie.

BAK
12th August 2007, 20:41
pana acum poli tace si face....chiar daca a pierdut o parte din
"vedete", poli joaca bine si castiga.....o fi de vina antrenorul?

boni2204
12th August 2007, 23:34
sigur e de vina antrenorul:ok:

TaciAcolo
13th August 2007, 03:31
Rep.: Cei de la Timișoara acuză faptul că ați stat mai mult pe jos dar cum au ajuns și Vătavu și Djapka la spital cu comoții cerebrale?

E.N.: Pe Vătavu a trebuit să-l schimb pentru că avea dureri mari de cap și la pomete unde a primit cotul în față de la Ganea. Am văzut acum că oameni de acolo declară că am stat mai mult pe jos dar s-a întâmplat să stăm mai mult pe jos și chiar pe la spital din cauza lor. Trei jucători au fost trimiși cu salvarea la spital în timpul acestui meci. Nu am stat mai mult pe jos că am vrut noi ci pentru că am fost nevoiți să permitem intrarea salvării sau a tărgii. Costel a primit și el o lovitură dură în repriza a doua și a făcut comoție, l-au dus și pe el cu salvarea la spital, a fost inconștient câteva ore și de aceea a rămas la spital în Timișoara. Nu știu exact care e starea lui acum dar riscă să aibă probleme după o comoție și ne facem griji în primul rând pentru sănătatea lui în primul rând acum. Probabil că riscă să nu mai joace la meciul cu Universitatea și poate nici la jocul de la echipa națională unde fusese convocat.


nu cred ca trageau de timp si in afara terenului ;)....sper sa`i rupa pe timisoreni la tg-jiu

White Shadow
13th August 2007, 04:32
nu cred ca trageau de timp si in afara terenului ;)....sper sa`i rupa pe timisoreni la tg-jiu

pana atunci ii rupem noi la Arad :ok:.....

deep purple
13th August 2007, 05:12
pana atunci ii rupem noi la Arad :ok:.....


:happy:happy:happy

Carlos Gambino
13th August 2007, 14:32
nu cred ca trageau de timp si in afara terenului ;)....sper sa`i rupa pe timisoreni la tg-jiu

Asa...si fotbal cand mai jucati ? Nu de alta, dar la Timisoara n-ati existat pe teren.
Si sa nu-mi zici ca cei de la Pandurii s-au taiat din cauza "faulturilor dure", pentru ca o sa te intreb daca ai vazut meciul.
Faulturi au fost de ambele parti, dar au fost sanctionate doar de-o parte...
Meciul a fost unul de angajament, barbatesc...dar se vede ca fetitelecaresecredfotbaliste, din Liga I, nu prea stiu ce inseamna asta.

Ferko
13th August 2007, 15:35
Iancu are totdeauna dreptate. Pandurii s-au faultat intre ei si s-au dus la sppital ca sa traga de timp. Stiu numai din comentarii, n-am vazut meciul.

deep purple
13th August 2007, 17:42
Ce de domnisoare la Tg Jiu... si pe teren si pe forum. Aia mi s-a parut cea mai tare. S-a ciocnit de Torje si-a facut comotie. Auzi, gigantul Torje. Pai ce se intampla daca se ciocnea de gheata lui Radoi? Era tot gazonul creieri?

Sergio_D
13th August 2007, 18:12
:headbang: voi nici macar de o victorie nu stiti sa va bucurati

deep purple, ai fost la meci? ai vazut ciocnirea dintre cei doi jucatori?

incearca sa te abtii pe viitor de la remarci de genul "domnisoare... si pe forum". Chestii d'astea nu te fac mai "cool"

gheorghe
13th August 2007, 18:28
Muicaaaa, intra asta p'acilea si se crede sef! Grea boala si pe oltenii astia!:(Vedeti ca, la modul in care tot sterge mesaje, o sa va stearga si la nas sau...mai rau!:rosu:

TaciAcolo
14th August 2007, 00:13
Măcelărit la Timișoara,
Adi Popescu vrea suspendarea lui Alexa

Adi Popescu este un fotbalist special. Este singurul jucător din primul eșalon cu inima pe partea dreaptă, ceea ce le-a dat mari dureri de cap doctorilor la controalele medicale. Adi Popescu este un jucător experimentat la cei 33 de ani, din care trei în primul eșalon. „Este ambițios, un jucător determinant în angrenajul echipei, un spirit bun în vestiar, păcat de el”, afirmă antrenorul pandurilor Eugen Neagoe.
Ca un făcut, în ultimii trei ani, de fiecare dată Adi Popescu a început sezonul din postura de rezervă, dar din momentul când s-a apelat la serviciile sale și-a câștigat postul în teren. Așa s-a întâmplat și în acest campionat, Popescu reușind să fie numărul unu în echipă în etapa precedentă cu Oțelul Galați. La Timișoara…dezastru.
Partida dintre Pandurii și Poli de la Timișoara a semănat cu un film horror. Trei fotbaliști gorjeni au avut nevoie de îngrijiri medicale, cel mai grav fiind Adi Popescu. Mijlocașul pandurilor a fost faultat extrem de dur de Dan Alexa, în urma faultului pandurul suferind o fractură de peroneu, accidentare pentru care va sta cel puțin șase luni în afara fenomenului fotbalsitic.

Reporter: Adi, mai știi cum s-a întâmplat faza accidentării de la Timișoara?
Adi Popescu: Perfect, a fost o fază care mi-a rămas în minte și nu o voi uita prea curând. Aveam mingea la picior, eram pe undeva pe la mijlocul terenului și deodată m-am trezit cu o lovitură de la spate de Alexa. M-a luat cu fulgi cu tot. Cred că m-a prins cu piciorul stâng pe pământ și, după ce m-a lovit, piciorul s-a rupt pentru că a intrat cu talpa. Am simțit o durere mare, am realizat că s-a rupt, dar speram să nu fie adevărat. Asta este…

Rep.: Îl vei dai în judecată pe Alexa?


A.P.: Nu, nu-l dau. Ce să-i fac? Dacă așa înțelege el să joace fotbalul, e treaba lui. Toți jucăm fotbal pentru a ne întreține familia, dar nu are ce căuta violența pe teren. Cei de la Timișoara ne-au omorât din primul minut, ne-au urcat pe garduri, a fost ceva de groază. Totul putea fi evitat dacă arbitrul ar fi acordat din timp cartonașele cuvenite. Poate nici eu nu aveam piciorul rupt acum.

Rep.: Ce-i reproșezi lui Alexa? L-ai iertat?

A.P.: Asta e viața. Dumnezeu ne vede pe toți, și pe mine și pe el. Vreau să cred că nu a vrut să mă lovească pentru că nu ar fi normal. A venit la mine după meci și și-a cerut scuze, i-am dat mâna și l-am salutat. Atât. De iertat ce să fac? Îl iert.

Rep.: Ce spui despre declarația lui Dușan Uhrin care spunea că voi ați stat mai mult pe jos decât ați jucat fotbal?

A.P.: Așa este. Noi am stat mai mult pe jos și prin spitale decât am jucat fotbal. Nu ne-au lăsat ei, ne-au omorât. Are dreptate antrenorul lor care sincer nu știu ce meci a văzut. Păi când trei jucători ajung la spital ce mai poți spune? Sunt curios ce măsuri se vor lua după acest meci.

Rep.: La ce te aștepți?

A.P.: Păi comisia aia de disciplină care a anulat cele două eliminări de jucători
ar trebui să se uite la caseta meciului nostru și să ia măsuri cu jucătorii lui Poli. Să-l suspende pe Alexa care mi-a rupt piciorul și care a mai făcut alte zece faulturi foarte dure, să-l suspende pe Ganea care a dat cu pumnul și cotul, dar și pe Abiodun. Toți trei ne-au rupt. Așa ar fi normal, comisia de disciplină să-i sancționeze.

Rep.: Ce spui despre atitudinea gazdelor care se plângeau de arbitraj?

A.P.: Am văzut și m-am crucit. Nu cred că au văzut meciul cu noi. Incredibil. Noi trebuia să ne plângem de ce s-a întâmplat, dar au făcut-o ei. După ce ne-au omorât, tot ei erau victime. Ne-au tocat încă din primele minute pentru că li s-a permis să joace dur. În prima repriză, la cât de dur au jucat cei de la Timișoara trebuia să le dea cel puțin 2-3 cartonașe roșii, nu galbene.

Rep.: Cum te simți acum?

A.P.: Îmi este greu, mă mai doare piciorul, dar asta este. După ce spun medicii, nu voi mai putea reveni pe teren prea repede. Trei săptămâni voi sta cu siguranță cu piciorul în gips pentru că mi l-au imobilizat imediat după meci. M-a terminat pentru acest tur Alexa. Îmi este greu să mă uit acum la meciurile băieților din tribună sau de la televizor, dar asta este. Acesta e fotbalul!

Elphax
14th August 2007, 00:18
o mare minciuna, nu are fractura si nu va sta 6 luni

mai cititi presa ...

TaciAcolo
14th August 2007, 00:47
Djapka a fost externat și a revenit la Târgu Jiu

Accidentat în timpul meciului cu Poli Timișoara, fundașul Constant Djapka, a fost transportat cu ambulanța la spital în timpul jocului. Djapka și-a pierdut cunoștința pe teren în minutul 64, după un fault dur, fiind inconștient câteva ore după lovitura primită. După ce l-au resuscitat, medicii de la Spitalul din Timișoara nu au dorit să îl lase să plece cu echipa acasă precizând că mai are nevoie de supraveghere medicală. Secretarul general al clubului Pandurii, Daniel Băloi, a fost cel care a mers după meci să se intereseze de starea jucătorului și spune că la o jumătate de oră după încheierea jocului Djapka voia să intre din nou pe teren: „Încă nu era complet lucid și se certa cu medicii să îi dea voie să intre din nou pe teren deși meciul se încheiase. Insista chiar că dacă el va intra noi vom câștiga meciul. I s-a administrat după aceea un tratament special și a fost internat în spital, noi putând să-l luăm acasă abia ieri, după ce a mai rămas o noapte sub supravegherea medicilor.” Externat de la Spitalul din Timișoara, ivorianul Djapka se află la Târgu Jiu și va urma în continuare tratamentul prescris de medici, urmând ca în funcție de starea sănătății lui să revină la pregătire în următoarele zile.


ce rost ar avea sa inventeze asa ceva???
:jerk: chivorchian si iancu

Carlos Gambino
14th August 2007, 18:45
Djapka și-a pierdut cunoștința pe teren în minutul 64, după un fault dur, fiind inconștient câteva ore după lovitura primită.

Deci inca odata pentru cei care vorbesc din auzite(citite) de la gazetari care nici macar n-au fost prezenti la meci: Japca asta a iesit in urma unei CIOCNIRI INVOLUNTARE cu Torje ! Torje in acel moment se afla cu spatele, iar baiatul asta tuciuriu a intrat in el ca un kamikaze. Initial am crezut ca o sa-i rupa ceva lui Torje, dar din cate observ se tine mai bine pe picioare decat am crezut...
Nu stiu ce-a fost la A.Popescu, pentru ca aici n-am vazut clar ce s-a intamplat...dar oricum, va vaicariti pe aici de zici ca la noi au jucat 11 motocositoare, iar la voi 11 ingerasi !

Sir
14th August 2007, 23:32
voi chiar din auzite comentati pe aici;de ce nu recunoasteti ca am fost mai buni, cautati tot soiul de pretexte

2stupiddogs
15th August 2007, 11:23
Djapka a fost externat și a revenit la Târgu Jiu

Accidentat în timpul meciului cu Poli Timișoara, fundașul Constant Djapka, a fost transportat cu ambulanța la spital în timpul jocului. Djapka și-a pierdut cunoștința pe teren în minutul 64, după un fault dur, fiind inconștient câteva ore după lovitura primită. După ce l-au resuscitat, medicii de la Spitalul din Timișoara nu au dorit să îl lase să plece cu echipa acasă precizând că mai are nevoie de supraveghere medicală. Secretarul general al clubului Pandurii, Daniel Băloi, a fost cel care a mers după meci să se intereseze de starea jucătorului și spune că la o jumătate de oră după încheierea jocului Djapka voia să intre din nou pe teren: „Încă nu era complet lucid și se certa cu medicii să îi dea voie să intre din nou pe teren deși meciul se încheiase. Insista chiar că dacă el va intra noi vom câștiga meciul. I s-a administrat după aceea un tratament special și a fost internat în spital, noi putând să-l luăm acasă abia ieri, după ce a mai rămas o noapte sub supravegherea medicilor.” Externat de la Spitalul din Timișoara, ivorianul Djapka se află la Târgu Jiu și va urma în continuare tratamentul prescris de medici, urmând ca în funcție de starea sănătății lui să revină la pregătire în următoarele zile.


ce rost ar avea sa inventeze asa ceva???
:jerk: chivorchian si iancu
Pustiu,calmeaza-te!"faultul dur" de care vorbesc astia a fost un contact intre Torje si Djapka,Torje chiar are renumele de a fi un jucator foarte dur(:happy:happy) cu un fizic de autentic killer!Cum de si-a revenit TOCMAI la tg???La ajutat aromaterapia cu damph de praz???:groggy:

Rossi
18th September 2007, 18:32
timisoara asa stie sa fure punctele ... impinsa de la spate de arbitrii si rupand picioarele adversarilor ...

paradoxal e faptul ca tot ei tipa ...